Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ακριβώς μα ακριβώς αυτό μπήκα να γράψω. βροχή κ δροσιά. κ χρόνια πολλά στη μαρία αλλά κ στη χριστίνα που είχε γενέθλια πριν καμία βδομάδα κ το αμελησα ...

θα σερφαρω λίγο μέχρι να στεγνώσει η οζα κ ύπνο.

φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρααα! Επιτέλους όλοι κοιμούνται κι εγώ μασουλάω πριν την πέσω...!

Μαρκέλλαααα ούτε κι εγώ μπορώ να με φανταστώ εγκλωβισμένη στο σπίτι της πεθεράς! Αυτές δεν θα είναι διακοπές, αλλά μαρτύριο! Βασικά έχω και τον άντρα μου που μετά από αυτή την ιστορία δε θέλει πολλά μαζί τους... Μάλιστα μου έλεγε να φεύγουμε το πρωί και να επιστρέφουμε το βράδυ μόνο για ύπνο. Αλλά θεωρώ ότι κάτι τέτοιο θα είναι αγένεια, προφανώς θα πρέπει και να τους δούμε, όσο δύσκολο κι αν θα είναι αυτό...

Βλέπω θα είμαστε διασκορπισμένες στην Κρήτη! Χμμ, Ρέθυμνο και ακόμα περισσότερο Χανιά (παρόλο που και τα 2 μέρη είναι πολύ όμορφα, έχω πάει) είναι δύσκολο μάλλον να τα επισκεφτούμε... Το πιο πιθανό θα είναι αν τα καταφέρουμε να δούμε τη Μαρία...

Μαρία ναι, πολύ μεγάλη υπόθεση να μάθει το μωρό να κοιμάται στο κρεβάτι του. Κι εσύ πολύ καλά έκανες εφόσον το δεχόταν. Το θέμα (Μαρκέλλα) είναι να γίνει με τρόπο αναίμακτο, και για το παιδί αλλά και για σένα. Εγώ δεν την πίεσα, βλέπω ότι συμβαίνει πολύ σταδιακά και με φυσικό τρόπο... Ελπίζω βέβαια να κρατήσει γιατί περνάνε και φάσεις. Η Δανάη από τον 4ο μήνα κοιμόταν στο κρεβάτι της γιατί το ήθελε εκείνη παρακαλώ και γενικά ήταν πολύ βολική στον ύπνο...

Μαρία εγώ της κόβω τα νύχια 1 φορά την εβδομάδα... Τελευταίες μέρες πριν τα κόψουμε γδέρνει η κυρία... Πολύ γρήγορα μεγαλώνουν της δικιάς σου! Εκτός κι αν δεν τα κόβεις κοντά...

Μελινομαρία και Τζενάκι, όλα θα είναι τέλεια αύριο! Αφήστε να ρίξει ο,τι είναι να ρίξει σήμερα και αύριο να είναι καλύτερα. Αν φυσάει κιόλας (που δεν το ήθελες Μαράκι) θα στεγνώσουν όλα και πιο γρήγορα...
Πάντως εδώ δεν έριξε τπτ, πήγαμε και για μπανάκι πάλι... Αλλά έχει δροσίσει λιγάκι (μη φανταστείτε δροσιά, αλλά σε σχέση με τον καύσωνα των προηγουμένων ημερών) και πριν κανα μισάωρο σήκωσε και ένα αεράκι που μου αρέσει πολύ...
Καλοφώτιστα τα μωράκια σας!!!!!! Κοιτάξτε να το απολαύσετε και μην αφήσετε τπτ να σας χαλάσει αυτή τη μοναδική μέρα!!!

Σας φιλώ!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χμμμ δεν εχω το κουραγιο να γραψω και πολλα, αλλα δεν μπορουσα να αφησω ασχολιαστο αυτο το αερακι που λεει και η Αλικη. Τι απολαυση!!! Θελω να κοιμηθω στο μπαλκονι.

Τζενη και Μαρια, ολα θα ειναι τελεια αυριο. Χαρειτε το οσο μπορειτε. Καλοφωτιστα τα μωρακια σας.

Απιστευτο μου φαινεται που φτασαμε να αποκταμε ονοματακια σιγα σιγα.

Καλο βραδυ σε ολες τις μανουλες και ακομα καλυτερο στα μπεμπακια!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Πράγματι δεν μπορώ να μην απολαύσω αυτό το υπέροχο αεράκι που συνεχίζεται και σήμερα! Ελπίζω ο καιρός πάνω Θεσσαλονίκη να είναι καλός...! Όντως πέρασε ο καιρός και αποκτάμε και ονοματάκια σιγά-σιγά όλα τα μπεμπάκια!

Εμείς σήμερα πήγαμε για την 3η και τελευταία κοινωνία της βάφτισης... Σήμερα δοκιμάσαμε και το αχλάδι μαζί με το μήλο (αν και δεν τη συγκίνησε ιδιαίτερα νομίζω της άρεσε κάπως καλύτερα από το σκέτο μήλο, ήταν και πιο γλυκό) και από αύριο περιμένουμε αντιδράσεις... Ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά... Τώρα ετοιμαζόμαστε για βόλτα με την ξαδερφούλα... Σας φιλώ, να έχετε μια όμορφη μέρα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ; Σας ευχαριστω όλες για τις ευχές σας ... Εχθές ήταν τα καλύτερα γενέθλια της ζωής μου , τα πέρασα με τον άντρα μου κ την μπεμπουλα μας όλη μέρα έξω, φαγητο , βόλτα , καφεδάκι κ το βράδυ στους δικούς μου ...

Με το καλο κ οι βαφτισεις σήμερα κ πιστεύω να έφτιαξε ο καιρος ...

Αλίκη κ η Ελένη στο Ηράκλειο μένει κ οχι στο Ρέθυμνο ...Τα νύχια της τα κόβω μόνο όσο με αφήνει γιατι δεν θέλει κιόλας κ φοβάμαι μην την κοψω, άλλες φορές ειναι πολυ βαθιά κ άλλες οχι απλα έχω παρατηρήσει ότι μεγαλώνουν πολυ γρήγορα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω , πόσες φορές κοιμούνται τα μωρα σας μέσα στην μέρα κ για πόση ώρα περιπου ... Εμένα κοιμάται 1μιση ώρα το μεσημέρι περιπου απο τις 2μιση μέχρι τις 4 κ μετα για περιπου άλλη 1 ώρα απο τις 7 μέχρι τις 8 ... Αλλα μου φαίνεται λίγη η ώρα κ βλέπω ότι δεν ξεκουράζεται .

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κα καλη εβδομαδα!
εσκασε το πρωτο μας δοντακιMανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 21 215994 
πολλα σαλια λεμε, και πολλα κακα....καθε γευμα και γεματη πανα...επηξα στο ..... 2 μερες.και απο γκρινια καλα παμε, δεν εχω παραπονο.
πολλα εχασα, τιποτα δεν θυμαμαι.....
22 σεπτεμβρη ωρα 6 το απογευμα.
επιτελους οριστικιποιησαμε-σημερα δηλ-
λετε να ειναι αργα στις 6 απογευμα??????

η ιωαννα στις κουνιες εχθες
παιζει με ενα κοριτσακι μεγαλυτερο της. της λεει η δικια μου'θα παιξουμε θεατρο.εγω θα ειμαι η βασιλισα και εσυ η πριγκιπισα'και της απανταει το αλλο κοριτσακι'οχι ειμαι μεγαλυτερη σου, εγω θα ειμαι βασιλισα'.σκεφτεται η δικια μου, βαζοντας το δακτυλο στο στομα'α το βρηκα εγω θα ειμαι η καλη πριγκιπισα και εσυ η κακια βασιλισα.ευχαριστημενη????'
πεθαναμε στα γελια.που τα βρισκουν και τα λενε τα ατιμα?!
ωραιο απογευμα το χθεσινο.δροσουλα .....
καλο μηνα να εχουμε!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα,και καλό μήνα!Δεν έχω πολυ χρόνο,μια που είμαι μόνη με το παιδ.ι,για να σχολιάσω,αλλα καλοφωτιστοι οι χτεσινοί άντρες κ πάλι!Αθανασία κ εγλω Σεπτέμβριο την βαφτίζω,στις 8,12:00.Με το καλό και οι δικες μας βαφτίσεις!
Σήμερα πρώτα ο Θεός πάμε μίνι διακοπές (3η διανυκτερεύσεις)Χαλκιδική,για να κάνει μπανάκι η μικρή μου.
Ελπίζω να σταματήσει να φυσάει,έτσι λεεί τουλάχιστον.Μάκια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Ευχαριστουμε γιατιςευχες!
Θα τα πόυμε αργότερα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.καναμε το μπανακι μας στην θαλασσα και γυρισαμε αφου αφησαμε τον στρατο με τον παππου και την γιαγια.ο μικρος μεγαλος κολυμβητης.αν και ψιλοκρυωνε δεν εκλαιγε.ο μεγαλος πηγαινοερχοταν και γεμιζε το ποτιστηρι του και χτες εκανε βουτιες απο μεσα προς τα εξω.πιο μεσα φυσικα δεν μπηκε να κολυμπησει.οσον αφορα τον υπνο του μικρου εχει φτιαξει παρα πολυ.ξυπναει 8-9 τρωει και μετα ξανακοιμαται κανα 2ωρο.κοιμαται και μεσημερι και φυσικα για βραδυ κοιμαται στις 11 αλλα κοιμαται ολη νυχτα.καποιες φορες μπορει να κοιμηθει μονος του στο κρεβατι αν εχει αγκαλια την κουβερτα την χειμωνιατικη και την πιπιλα.αλλες φορες επειδη ειναι σε υπερενταση θελει λιγο αγκαλιτσα και μολις τον βαλω στο κρεβατι του κοιμαται.σημερα θα μεταφερουμε και το κρεβετι του στο δωματιο με τον στρατο.απο την αλλη βδομαδα να δουμε πως θα τα πανε οι 2 τους.αλικη κι εγω σκεφτομουν οτι μπορει να ειναι πολυ ζορι με τα 2 μονη μου 5 ωρες.αλλα το καλο ειναι οτι ταξιδευω πρωι στις 7.20 και επειδη θα ξυπνησουν πρωι θα κοιμηθουν λιγο μεσα στο τρενο.οποτε θα περασει ετσι η ωρα και μετα θα μας παρει ο αδερφος μου και εχουμε αλλη μια ωρα ταξιδι μεχρι το χωριο.

καλοφωτιστα και τα αγορια που πηραν τα ονοματα τους χτες.ελπιζω να ειχε καλο καιρο.

μαρια χρονια πολλα για προχτες.δεν θυμαμαι κατι αλλο.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αθανασια με το καλο να βγουν και τα υπολοιπα δοντια.

φωτεινη καλα να περασετε.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ;;; Φωτεινη μου σας εύχομαι να περάσετε τέλεια το τριήμερο σας κ να το απολαύσετε όσο πιο πολυ μπορειται ... Ειρήνη κ εμένα η δικια μου θέλει να την ακουμπαει στο πρόσωπο η κουβερτουλα η χειμωνιάτικη κ αν της την πάρω ξυπνάει , εμείς σκαμε απο την ζέστη κ αυτη θέλει κουβέρτα .. Μου εχει σπάσει τα νεύρα κ ο καιρος με τον αέρα , έτσι όπως παει θα ειναι μετρημένα τα μπάνια που θα κάνουμε ... Εχει πολλη ζέστη αλλα στην παραλία παίρνει τον κόσμο κ εχει αρκετό κυματακι...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες, τι κάνετε?
Θα σχολιάσω ότι θυμάμαι...πότε καλέ γεμίσατε τις σελίδες?!

Τζένη την βρ'ωμη κ κινόα πως τα δίνεις? Εγώ έχω πίτουρο βρώμης κ κινοα κ αφού τα αφήσω να πάρουν μια βράση τα προσθέτω στην φρουτόκρεμα. Αλλος τρόπος παρασκευής?


Τζέμινα, περιμένω κ εγώ το όνομα σου αν θέλεις να γίνουμε φίλες κ στο φουμπού!

swimtrainer ε΄χω δει στα τζάμπο. Αυτά εννοείτε κορίτσια? Που μπαίνουν τα πόδια μέσα?

Μαρία μου μην στεναχωριέσαι που δεν τρώει η μικρή σου αφού είναι ζωηρή...στέκεται κ στα πόδια της, είναι μια χαρά. Οταν θελήσει θα φάει περισσότερο. Υπάρχουν μωρά που είναι έτοιμα για στέρεες μετά τον 8ο.

Ειρήνη, διάβασα αυτό με την πεθερά κ το όνομα.. Χαχαχα τέλεια!!!! Αυτή είναι πεθερά!!! χαχαχα!

Μαριαρό, καλό κουράγιο!!!

Αλίκη εννοείται να πιούμε καφέ. Κ εμείς οι κρητικές τόσο καιρό δεν έχουμε συναντηθεί...φτου μας. Μαρκέλλα είμαι από το Ρέθυμνο αλλά δυστυχώς μένω Ηράκλειο.

Μαρία ξέχασα να σου ευχηθώ! Εχεις την ίδια μέρα με τον άντρα μου!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς είμαστε μια χαρά!
Της αρέσει να την κρατάμε όρθια, ισιώνει τα ποδαράκια της κ κρατιέται για κάποια δευτερόλεπτα όρθια, αλλά μετά λυγίζουν. Επίσης σέρνεται σαν τη σαύρα...έχει πολύ πλάκα! Δόντι ακόμα τίποτα. Τρώμε το φαγάκι μας. Προσπάθησα να της δώσω πρόβειο γιαούρτι κ έφαγε 4 κουταλίτσες με το ζόρι κ ξινισμένα μούτρα. Κατέληξα στο Τέντι τελικά.
Επίσης χθες της έδωσ η πεθερά μου για πρώτη φορά συμπλήρωμα...Sad. Δεν έφτανε αυτό που είχα βγάλει κ πήρα της frezylac to pure 2. Είναι βιολογικό, ελπίζω να ναι καλό.
Κ εννοείται οτι γίνεται γουρουνάκι όταν τρώει γιατί θέλει να κρατάει το κουτάλι. Πάντως όταν δεν της κάνω το χατήρι, πέφτει πολύ κλάμμα! Θα με ζορίσει αυτή, φαίνεται από τώρα!

Κάναμε κ τα γενέθλια του καλού μου προχθές. Του έφτιαξα τούρτα με ζαχαρόπαστα, κ έκανα σχεδιάκια, στόλισα το σπίτι με σημαιούλες κ γιρλάντες (ακόμα δεν έχω ξεστολίσει Embarassed ), πήραμε κ βάλαμε πεθέρα, εγώ κ μπέμπα καπελάκια κ του κάναμε έκπληξη! Του άρεσε παρα πολύ.

Με τη δουλειά τρέξιμο αλλά κάνω το σταυρό μου που δουλευω. Αυτά για την ώρα.
Αλίκη θα σου στείλω το τηλ. μου.

Φιλιά!!!!!!!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζένη τώρα είδα κ τις φωτό από την βάφτιση! Ωραίο τελικά το αεροπλανάκι!
Κούκλα κ εσύ κ ο Γιώργος! Να σας ζήσει!!!!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αλοχα!!! Εδώ είμαι κι εγώ, σας έχασα, με χάσατε, γαμ@ τη γαμοβάφτισή μου!!!

Μαρία και Τζένη καλοφώτιστα τα αντράκια σας!

Μαρία Κρητικιά χρόνια σου πολλά!!! και όσων γιόρταζαν παιδιά, άντρες κλπ.

Αθανασία good που καταλήξατε, μια χαρά το βρίσκω το 6 η ώρα, αλλά ίσως να μπορούσες και 5-5.30, υπολόγισε οτι εκείνη την εποχή, δύει περίπου 1,5 ώρα νωρίτερα ο ήλιος σε σχέση με τώρα

Φωτεινή να περάσετε σούπερ στις διακοπούλες. Α, για γλυκό βάφτισης που ρωτούσες καμιά ιδέα, εμένα θα μου άρεσε και κάτι σε γλυκάκι μικρό σε σφηνάκι

Το swimtrainer το είδα κι εγώ στο Λητώ προχθές, θα το πάρω μάλλον αφού είστε ευχαριστημένες. Εμείς μια αποτυχημένη απόπειρα για μπανάκι κάναμε μόνο, την περασμένη βδομάδα, είχε ο άντρας μου ρεπό, πήγαμε μετά τη δουλειά μου, φτάσαμε κατα τις 7.30 το απόγευμα, είχε και λίγο κύμα, κι ο μπέμπης έκλαιγε με το που τον πλησιάζαμε, τώρα κρύωνε, φοβόταν το κύμα, δεν ξέρω, πάντως μόνο τα ποδαράκια του βρέξαμε. Ελπίζω κάποια στιγμή να κολυμπήσουμε κι εμείς...

Με τον ύπνο κι εμένα μου τα έχει χαλάσει τελευταία, ξυπνάει τις νύχτες και κλαίει, τον βάζουμε στο καρότσι για να ξανακοιμηθεί και άλλα τέτοια όμορφα..

Επίσης βρε κορίτσια μου φαίνεται λίγο δυσκοίλιος, κάνει κακάκια αλλά με σφίξιμο πολύ και σκληρά, μήπως κι απ αυτό ξυπνάει τις νύχτες? Υπάρχει κανένα γιατροσόφι?

Δήμητρα και Μαίρη σας βρήκα στο fb!
Κι εγώ θηλάζω ακόμα, πρωί-βράδυ στάνταρ και κάποιες φορές και ενδιάμεσα.

Διακοπές ακούω, τι καλά! Εγώ λόγω του οτι ο άντρας μου είναι καινούριος στη δουλειά και σε βάρδιες, θα καταφέρει μόνο 6-7 μέρες να πάρει διακοπές, οπότε αναγκαστικά θα περάσω σχεδόν όλο τον καιρό  της άδειάς μου με τους γονείς μου, αν δε θέλω να τη βγάλω στην Αθήνα... Σκ@τούλες... Καλοί, χρυσοί αλλά δεν είναι και για χόρταση, αλλιώς θα ήταν με τον αντρούλη μου... Τεσπά...

Και τέλος στα της γαμοβάφτισης, ευτυχώς έχουν προχωρήσει τα πράγματα, κλείσαμε για 8 Σεπτεμβρίου απόγευμα, σε ένα κτήμα στην Παιανία που έχει και εκκλησάκι μέσα, οπότε γλιτώνουμε τα πηγαινέλα και την ταλαιπωρία.
Επίσης σήμερα έκλεισα και νυφικό! Μετά απο ένα δεκαήμερο έντονων διλημμάτων, έκανα το πρωί, σκαστή απ τη δουλειά, μια τελευταία προσπάθεια σε ένα μαγαζί ακόμα και ευτυχώς βρήκα εκεί κάτι που μου άρεσε πολύ και το έκλεισα!

Προσκλητήρια και μπουμπουνιέρες κάτι έχω βρει απ το ίντερνετ, στολισμό δε θα κάνω κάτι ιδιαίτερο οπότε δε νομίζω να δυσκολευτώ, στέφανα-λαμπάδες-ανθοδέσμη έχω βρει μια που κάνει κάτι πολύ περίεργα και πρωτότυπα σχέδια και θα πάω κατευθείαν εκεί, μακιγιάζ είναι φίλη μου, μαλλιά ξέρω ακριβώς τι θέλω να κάνω οπότε κάπου θα βρω κομμώτρια διαθέσιμη. Μόνο ο φωτογράφος νομίζω θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο και τρέξιμo. Α, και το παπούτσι, που δε θέλω την νυφική γόβα τη δεκάποντη, θέλω να βρω ή μέτριο άνετο και σταθερό τακούνι ή πλατφόρμα.

Φιλάκια πολλά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Μαρία μου μπράβο που πέρασες όμορφα γενέθλια, πάντα τέτοια! Όσο για τα νυχάκια, όντως γενικά μεγαλώνουν γρήγορα στα μωρά... Ξέχασα να της τα κόψω και σήμερα το στήθος μου είναι μέσα στα γδαρσίματα... Όσο για τον ύπνο, τόσο και λιγότερο κοιμάται μέσα στη μέρα και η Λυδία... Νομίζω είναι νορμάλ, μην ξεχνάς ότι μεγαλώνουν, από εκεί και πέρα από παιδί σε παιδί θα βλέπεις και διαφορές...

Αθανασία μπράβο για το δοντάκι, με το καλό και τα επόμενα! Χαχαχα, γέλασα με τη μεγάλη την πονήρω! Όσο για τη βάφτιση, νομίζω καλά είναι στις 6... Σκέψου ότι εκείνη την εποχή μπορεί ακόμα να έχει καύσωνες και ζέστη...

Φωτεινή καλά να περάσετε!!!

Ειρήνη μου τουλάχιστον ο ένας μπαίνει στη θάλασσα, χαχαχα! Μην ξεχνάς ότι είναι και της ηλικίας... Του χρόνου προβλέπω θα μπαίνει ο μεγάλος και δε θα μπαίνει ο μικρός... να με θυμηθείς! Όσο για το τρένο, εύχομαι να σου κοιμηθούν όπως το σκέφτεσαι!

Μαρία (και Ειρήνη) προσοχή στα κολλήματα με τις κουβέρτες... Η Δανάη ακόμα σέρνει την κουβέρτα της παντού, τουλάχιστον φέτος καταφέραμε να μην τη σέρνουμε στη θάλασσα... Η Λυδία προς το παρόν δείχνει αδυναμία σε ένα κουνέλι-νινί και σίγουρα το προτιμώ από την κουβέρτα...!

Πού είσαι βρε Ελένη; Λοιπόν, το swimtrainer που λέμε είναι αυτό το συγκεκριμένο:
http://www.eimaimama.gr/2012/07/to-trito-kalokairi-me-to-kokkino-swimtrainer-mas.html
Αυτά που έχει στο τζάμπο που μπαίνουν τα πόδια μέσα είναι άλλα. Το συγκεκριμένο έχει τελείως διαφορετική νοοτροπία, γιατί αναγκάζει το παιδί να πάρει τη σωστή στάση για κολύμπι...
Ελένη οκ, να θυμηθώ να σας στείλω το τηλέφωνο κάποια στιγμή λοιπόν... Και μη νομίζεις... ούτε κι εμείς οι Αθηναίες έχουμε καταφέρει να οργανώσουμε συνάντηση... Μόνο η Αθανασία με τη Μαρκέλλα αν δεν κάνω λάθος... Ε, ήταν και οι ιώσεις που μας έκαναν τη ζημιά... Α, να χαίρεσαι και τον άντρα σου!!! Τι ωραία έκπληξη του κάνατε!

Τζενάκι όντως πολύ ωραίες οι φωτο σας από τη βάφτιση, περιμένουμε τα νέα σας! Το ίδιο και από τη Μελινομαρία φυσικά!

Κλεοπάτρα... ναι, το swimtrainer είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου και πίστεψέ με, είχαμε πάρει κι άλλα πριν καταλήξουμε σε αυτό στη Δανάη... Μωρέ πήγατε θάλασσα και δεν βουτήξατε καθόλου; Ούτε εσείς; Με τον ύπνο μόνο θα σου πρότεινα να μην τον μάθεις να κοιμάται στο καρότσι... πολλές μανούλες πλήρωσαν ακριβά αυτή την επιλογή τους... Ξέρω είναι ζόρι, αλλά όσο νωρίτερα θέσεις τους κανόνες τόσο το καλύτερο για όλους σας... Αν ο μικρός είναι δυσκοίλιος, δοκίμασε να βγάλεις τη μπανάνα από τα φρούτα του (θα έλεγα ακτινίδιο αλλά μάλλον είναι μικρά ακόμα για αυτό το φρούτο) και να δίνεις περισσότερο πορτοκάλι και αχλάδι. Επίσης αν δίνεις ρυζάλευρο να το αντικαταστήσεις με κάτι άλλο... Και στα λαχανικά λιγότερο καροτάκι και περισσότερο κολοκυθάκι θα σου πρότεινα (αν δίνεις και ντομάτα τότε κι αυτή βοηθάει). Αυτά μπορείς να κάνεις από δικιά του διατροφή προς το παρόν. Από δικιά σου
διατροφή, να φροντίσεις να κάνεις μια δίαιτα πλούσια σε φυτικές ίνες (λαχανικά, φρούτα, δημητριακά).
Με το καλό και η γαμοβάφτισή σας λοιπόν! Βλέπω έχεις οργανωθεί, θα τα προλάβεις όλα, μην αγχώνεσαι! Χρήμα να υπάρχει...

Στα δικά μας... το γατάκι μας (γιατί πάντα θα είναι το γατάκι μας!) τρώει πλέον με επιτυχία μήλο και αχλάδι... Πλέον πείστηκα ότι απλώς δεν ήταν έτοιμη για αυτά όταν ήταν 6 μηνών και το πληρώσαμε ακριβά... Μεθαύριο θα μπει και η μπανάνα... Το πάω λίγο αργά για να είμαι σίγουρη... Κατά τ' άλλα έχει ζωηρέψει τρελά όμως... Ρίχνει χαστούκια στα παιχνίδια της, ειδικά εκεί στο φαγητό τρελαίνεται... Σβουρίζει μπρούμυτα και ανάσκελα και της αρέσει να στέκεται όρθια (το καταφέρνει αρκετά καλά με τη βοήθειά μας φυσικά)... Και μη δει παιδάκι... τρελαίνεται!

Αυτά... σας φιλώ!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες!!!!!!

Πατρίτσια εγώ της βάζω πότε πότε στην φρουτόκρεμα μουσκεμένο δαμάσκηνο κ κάνει μια χαρά κακάκια. Γιατί κ εμένα ζοριζόταν κ βούρκωναν τα ματάκια της κ έκανε τελικά μόνο μια μικρή "βερβελίτσα".
Με το καλό κ η γαμο-βάφτιση. Μια χαρά είναι ο Σεπτέμβριος, κ εγώ 10/09 είχα παντρευτεί. Κ επίσης θέλουμε φωτό από το νυφικό!!!!!

ξύπνησε...σε λίγο τα υπόλοιπα

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα κορίτσια.
Να χαίρόμαστε τα καινούργια ονοματάκια.
Μαρία χρόνια πολλά αν καθυστερημένα και όσον αφορά τα νύχια και τα δικά μας τα κόβουμε το πρωί και το βράδυ γρατζουνάνε. Τι να πω!
Για τη θάλασσα και εμείς πήραμε το swimtrainner, δεν το έχουμε δοκιμάσει όμως όταν γίνει θα σας πω εντυπώσεις. Πάντως μια φίλη που το έχουν είναι ευχαριστημένη.
Αλίκη μπράβο για το γατάκι που άρχισε να τρώει χωρίς προβλήματα. Μάλλον ήθελε το χρόνο της η μικρή.
Θα πάει καμία απο εσάς απο Αθήνα στη Μαμαδοσυνάντηση που θα γίνει τη Δευτέρα 08/07? Εγώ λέω να πάω να δω τι παίζει. Τι στο καλό, τόσες μανούλες και παιδάκια μάλλον καλά θα είναι.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα

ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές εδώ κ στο φεις. όλα πήγαν καλά. δεν έκλαψε καθόλου κ μετά τη χαιρετούρα αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου. περισσότερα αργότερα.

φιλάκια


crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια! Ελπίζω να είστε καλά! Τζενάκι περιμένουμε λεπτομέρειες, χιχιχι! Ελένη κι εμείς βαφτίσαμε τη Δανάη 11/9 και ο καιρός καλύτερος δε γινόταν.. Βέβαια αυτά είναι τα τυχερά... εδώ Ιούνης και μας ψιχάλισε στο τέλος της βάφτισης...
Ναι, τελικά το γατάκι μας ήθελε το χρόνο της... δεν είναι κάθε παιδί έτοιμο για στερεές μόλις γίνει 6 μηνών. Κάποια είναι έτοιμα από πιο πριν, κάποια πιο μετά... Σήμερα τελικά λέω να δώσω και τη μπανάνα, αφού το πωπάκι της το είδα βελούδινο και 2 μέρες τώρα έφαγε και το αχλαδάκι... Για να δούμε!
Τζεμίνα δεν ξέρω αν θα πάω στη συνάντηση... αν είναι να πάω θα σου στείλω να βρεθούμε... Σας φιλώ!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?αλλη φορα δεν ξαναλεω τιποτα για τον μικρο μου.απο το πρωι θελει να κοιμηθει και γκρινιαζει και ντεπον του εδωσα και εφαγε την φρουτοκρεμα και τον κουνησα τωρα και καταφερε να κοιμηθει.μαλλον τον ματιαξα επειδη ειπα οτι κοιμαται σχεδον μονος του στο κρεβατι.δεν μπορεσα ουτε να σιδερωσω σημερα και το απογευμα θα ερθει και ο μεγαλος επειδη θα παει σε μια κηδεια η πεθερα μου.μας εψαξε κιολας σημερα το πρωι και τον μπεμπη.κλεοπατρα με το καλο η γαμοβαφτιση.πως λεγεται αυτο το κτημα στην παιανια?νομιζω ειχα παει σε ενα γαμο περυσι στην παιανια που εχει και εκκλησακι το κτημα αυτο.

αλικη μακαρι να πανε ολα καλα και με την μπανανα σημερα.εμενα σημερα ζοριστηκε να κανει κακα του το πρωι και εβγαλε λιγο αιματακι.τωρα μαλλον φταιει η κρεμα βανιλια ή το γαλα που του αλλαξα τωρα που πηγε 6 μηνων.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!

Αλίκη μου στο καρότσι δεν τον είχαμε βάλει ποτέ να κοιμηθεί 6 μήνες τώρα, δυστυχώς αναγκαζόμαστε τις τελευταίες δυο βδομάδες γιατί ξυπνάει μέσα στη νύχτα κλαίγοντας και δεν ξανακοιμάται εύκολα. Δεν τον κοιμίζω εκεί εξαρχής, αλλά στο ενδιάμεσο τη νύχτα και μετά προσπαθώ να τον βάζω στο κρεβατάκι του πάλι... Ελπόιιζω να μην το συνηθίσει...

Οσο για τη φρουτόκρεμα μου είχε πει η παιδίατρος να τα βάζω σταδιακά, μπανάνα έβαλα απο προχθές και πορτοκάλι δεν έχω βάλει ακόμα, ίσως να φταίει κι αυτό. Θα ρωτήσω και για το δαμάσκηνο Ελένη.

Το κτήμα είναι ο Πολυχώρος Λώλου, όσο για το νυφικό μη φανταστείτε νυφικό... Πιο πολύ σαν φόρεμα είναι, έτσι το ήθελα λόγω της περίστασης. Γι αυτό και είχα κολλήσει γιατί είχα πάει σε 4 οίκους που ράβουν πιο αέρινα αλλά και πάλι ήταν όλα κάπως φορτωμένα. Και ένα που μου πήγαινε τέλεια στο σώμα ήταν δαντέλα κιπουρ και το θεωρούσα λίγο παραεπίσημο κ βαρύ για την περίσταση. Συν οτι όλοι αυτοί που ράβουν επάνω σου ήθελαν να πάω για 4-5 πρόβες και πού στο καλό να προλάβω με τη δουλειά και το μωρό να κατεβαίνω όλη την ώρα στο κέντρο? Και τελικά έκανα μια τελευταία προσπάθεια σε ένα πέμπτο, σε έτοιμα κομμάτια αυτή τη φορά, όχι να στο ράψουν εξαρχής επάνω σου και βρήκα αρκετά ωραία νυφικά στο στυλ που είχα στο μυαλό μου, το πιο απλό και βρήκα κι αυτό που μου ταίριαξε τελικά καλύτερα. Κι επειδή θα το φορέσω με γκρι ζωνάκι, λέω να κοιτάξω και για γκρι πέδιλο τελικά.

Λοιπόν, επειδή σας έχω στερημένες απο φωτο, γιατί γενικά αποφεύγω να βάζω δημόσια, θα βάλω σήμερα-αύριο στο fb για σας μόνο να δείτε και το νυφικό και τον μπεμπάκο μου.

Φιλιά και καλημέρα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες γεια σας κ από εμάς ... Σήμερα το απόγευμα λέμε να πάμε να κάνουμε το πρωτο μας μπανακι αν δεν τύχει τίποτα απρόοπτο ... Εμάς της μπεμπας της πήραν 1 σωσίβιο που μπαίνουν τα ποδαρακια μέσα κ θα το δοκιμάσω σήμερα , αν της αρέσει το νερό κ το σωσίβιο θα της πάρω κι εγω το σουιμ τρεινερ που λέτε ότι ειναι καλύτερο ... Κ εμένα σήμερα κατάφερε κ έφαγε 5-6 κουταλιες φρούτα κ το μεσημέρι έφαγε όλο το φαγητο της πρώτη φορα ...

Αλίκη χαίρομαι που η Λυδια τρώει εύκολα τα φρούτα κ που δεν ερεθιζεται πια ο πωπουδακος της ...Όσο για την κουβερτουλα μου φαίνεται ότι κ εμείς σαν την Δαναη σου θα γίνουμε που θα την σερνουμε παντου μαζι μας... Την βάζω στο κρεβάτι της χωρις κουβέρτα κ δεν μπορει να κοιμηθεί με τίποτα κ μόλις την βάλω κ την ακουμπαει έστω κ λίγο την παίρνει σε δευτερόλεπτα ο ύπνος μετα βέβαια που κοιμάται της βάζω σεντονακι μέχρι το επόμενο ξύπνημα ...

Ελένη μου να χαίρεσαι τον άντρα σου... Πολλη ωραία η έκπληξη που του ετοιμασατε, εμείς δεν κοψαμε τούρτα αλλα την επόμενη μέρα εφτιαξα γλυκο μωσαϊκό κ σπιτικό παγωτό κ τα τιμησαμε δεοντος...

Πατριτσια εσυ βρηκες νυφικό εγω μα δώ ποτε θα αρχίσω να ψάχνω που είμαι κ παράξενη κ θέλω να το ραψω κιόλας ...Άνυπομονω μα δώ φωτο του μπεμπουλη σου ...

Κορίτσια sorry για τα ορθογραφικά αλλα γράφει με λεξικό το κινητο κ δεν τα βλέπω ολα να τα διορθώνω ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ανέβασα και τις φωτο, φιλιά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις