Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α! Ξέχασα να σας πω.... Εμφανίστηκε και το δεύτερο δοντάκι!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημητρουλα μου γεια σου!
Η τοσοδουλα δεν ειναι καλε άλλο τοσοδουλα...κανονικουλα ειναι..θα μας περάσει σε λίγο!
Εμείς δόντια πουθενά...μόνο πόνος!
Άντε με το καλο!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρες...! Μαριαρο κουράγιο και εύχομαι από εδώ και πέρα όλα καλύτερα!

Μαράκι γιαουρτάκι πλέον μπορείς σίγουρα να της δίνεις (ελπίζω να το τρώει), τώρα σίγουρα δεν είναι το ίδιο με τα φρούτα. Κι εγώ έχω πάρει ένα παρόμοιο με αυτό που πήρε η Μελινομαρία, αλλά φυσικά με την ιστορία που τραβήξαμε δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα...

Δημητρούλα χαχαχα, κι εγώ να τη μπουκώσω θέλω... Αλλά της το βάζω (έχω αναπτύξει φοβερά αντανακλαστικά) στο στόμα και το φτύνει... Εκεί πες μου τι κάνεις...!

Μελινομαρία μου για τα γλυκά είχατε συμφωνήσει να είναι ζαχαρόπαστα και σας έκανε γλάσο ή το είχες υποθέσει; Κι εμάς τα cupcakes ήταν με ζαχαρόπαστα αλλά το είχα ξεκαθαρίσει... Πάντως μη στενοχωριέσαι, αν με κεράσεις και γλάσο να έχει θα το τιμήσω και είμαι σίγουρη ότι και πάλι θα είναι πολύ όμορφα! Και να πάτε το 4ήμερο, σας ζηλεύω.... Εμείς τέλη Ιουλίου θα κατέβουμε Κρήτη... στα πεθερικά... υπέροχα όπως καταλαβαίνετε!!!

Α, Δημητρούλα μπράβο για το 2ο δοντάκι! Εμείς ακόμα τπτ και αργούμε... Το κόβω να σκάνε - όπως στη Δανάη - όταν θα είναι 9 μηνών... Δε με πειράζει! Εξάλλου λατρεύω τα ουλάκια χωρίς δοντάκια, αχαχαχ!

Σας φιλώ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημεραααα

εμ αφου μας πηρε σχεδον 1 να κοιμηθει, δεν ξυπνησε ακομα, δλδ δεν σηκωθηκε γιατι ξυπνησε 3-4 φορες τη νυχτα... ατιμα δοντια, κ μολις ξεκινησαμε...

καταφερα να δεσω 1 μπομπονιερα!!! ετοιμασα βεβαια καπου 60-70 σε τουλι κ εχω κ ετοιμα κορδελακια αλλα τοσα σχεδον.

αυτο που προτεινει η μελινομαρια ειναι πολυ καλο. πηρα κατι παρομοιο, με σιλικονη κ το καταφχαριστιεται ο μικρος. πεπονι μεχρι τωρα εβαλα. βεβαια εγω του το δινω πιο πολυ για ανακουφιση στα ουλα. γενικα φαγανο δεν τον λες αλλα τρωει απ ολα κ αρκετουτσικο συνηθως. θηλαζει βεβαια καμποσες φορες.

η πεθερα εν τω μεταξυ δεν καταλαβαινει τιποτα. ανεβοκατεβαινει σκαλες, ταιζει-ποτιζει-φροντιζει κοτες, πλεον δεν τους μαγειρευω αφου το κανει εκεινη, χθες μου ζητησε να της παω τα ασιδερωτα μας αλλα εννοειται δεν της τα πηγα, προχθες ηθελε να παει βολτα το μωρο με το καροτσι, το σαββατο θελει να παρει τον μεγαλο στην εκκλησια να κοινωνησουν, και αλλα πολλα...

βγαινω μπας κ προχωρησω με τις μπομπονιερες

φιλακια

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α ναι, κ ο καιρος σημερα τελειος. στεγνος κ δροσερος. μακαρι να ειναι ετσι κ την κυριακη

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια,
Πως είστε σήμερα, ευτυχώς δρόσισε λίγο γιατί δεν παλευόταν. Μέχρι και ο δικός μου που είναι καλόβολος είχε λίγο γκρίνια στο φαγητό του και μου ξυπνούσε το βράδυ. Κατά τα άλλα μεγαλώνουμε, μπουσουλάμε και πλέον ποιος μας πιάνει.
Μαρία μου κουράγιο και ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έχετε μια υπέροχη βάφτιση.
Αλίκη και εμείς τίποτα από δοντάκια αλλά τα σάλια σάλια. Υποθέτω θα έρθουν σιγά σιγά.
Ευγενία καλό κουράγιο και για τις υπόλοιπες και μην ανησυχείς όλα θα είναι υπέροχα.sunnysunny
Α ξέχασα να σας πω, χτές που γύριζα από τη δουλειά τον άκουγα να κλαίει από μακρυά. Τρέχω και τον βλέπω στην αγκαλιά του πατέρα του να σπαράζει. Πήρα να το ηρεμήσω και τότε μου είπε ο δικός μου ότι του έπεσε απο τον καναπέ. Τρελάθηκα αλλά ευτυχώς έπεσε με τα πόδια και όχι το κεφάλι και μετά απο 2-3 λεπτά ηρέμησε και άρχισε πάλι το παιχνίδι. Μάλλον πιο πολύ τρόμαξε παρά χτύπησε αλλά πήρα και τη γιατρό για να είμαι σίγουρη. Μπορείτε να φανταστείτε πως ένοιωσα. Τέλος πάντων αφού δεν ήταν κάτι σοβαρό.
Κλείνω γιατί τον ακούω που ξύπνησε και πρέπει να του φτιάξω φρουτόκρεμα.
Καλή μέρα να έχουμε!sunny

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.προσπαθω να κλεισω τα εισιτηρια μας για πανω που θα παω με τα παιδια.θα φυγω με τρενο μεχρι καποιο σταθμο και μετα θα ερθει ο αδερφος μου να μας παρει.θα ειμαι σε τρενο με τα 2 μου αγορια.ελπιζω αυτες τις 5 ωρες να ειναι ησυχα.

μαμαμελι και τζενη αντε με το καλο και η βαφτιση αφου παραλαβατε και τα πραγματα σας.εγω τζενη παντως θα το εκανα θεμα για την λαθος λαμπαδα κι ας ειχε πληρωσει η νονα.θα μπορουσε να σου δωσει κατι αλλο απο το μαγαζι για το λαθος που εκανε.

εμεις με τα φρουτα καλα τα παμε.ευτυχως η σαλιαρα δεν τρωει και τοσο πολυ οπως ετρωγε τις πρωτες μερες.αυριο παμε σαλαμινα να κανουμε κανα μπανακι να δροσιστουμε και να αφησουμε και τον στρατο εκει για μερικες μερες.στις 8 ιουλιου εχουμε παιδιατρο και μετα 4 μερες φευγουμε για μακεδονια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Κυριακή βαφτίζεστε Τζενάκι; Και η Μελινομαρία τότε; Καλέ θέλει να σου κάνει τόσες δουλειές κι εσύ αρνείσαι; Χιχι, καταλαβαίνω ότι δεν θέλεις να την έχεις στα πόδια σου, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί εμένα η δικιά μου εννοείται ότι δεν έχει προσφερθεί για το παραμικρό και αν της το ζητούσαμε και πάλι δεν θα το έκανε... Μόνο απαιτήσεις έχει αυτή (για το όνομα)...

Αχ αυτά τα δοντάκια! Με τη Δανάη ήμουν τυχερή - δε γκρίνιαξε ποτέ, απλώς έσκαγαν - για να δω με τούτη που προβλέπω να μας βγάζει λίγο το λάδι...

Σήμερα ξύπνησε καθαρή από κάτω, αύριο είναι η κρίσιμη μέρα που θα δείξει... Πάω να της ετοιμάσω το μήλο...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικη, θα σε μαλωσω. δεν με παεακολουθεις μου φαινεται. η γυναικα τη δευτερα βγηκε απο το νοσοκομειο. ηταν μεσα 1 βδομαδα. εβγαλε τη μητρα της.
εφτασα τις 40 μπομπονιερες. μαζι με ταισμα, μαγειρεμα, αλλαγη πανας.καλα παω νομιζω

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα κ απο μένα ... Ξέρετε αυτο που λένε χαρα τονε που στολιστει κ ύστερα πομεινει... Έτσι την πατησα σήμερα , σηκωθηκαμε σήμερα με την μικρη, ετοιμαστηκαμε να πάμε για μπάνιο πάω να πάρω τα κλειδιά του αυτοκινήτου να φύγουμε κ αφαντα τα κλειδιά, το είχε πάρει ο έξυπνος ο άντρας μου κ είχε παει Ηράκλειο ... Τα νεύρα μου πρωι πρωι ... Κ έτσι χάσαμε την θάλασσα ....
Αυτο το εξάρτημα αυτοταισματος το έχουμε κ εμείς περιπου το ίδιο αλλα ουτε κ με αυτο τρώει . Ειναι κακόφαγη το έχω πάρει απόφαση ...
Κορίτσια με το καλο οι βαφτισεις σας ...
Οσες έχετε βοήθεια απο μαμα κ πεθερα είστε τυχερες, εγω τώρα το καλοκαίρι δεν έχω απο κανένα κ κουράζομαι παρα πολυ , το χειμώνα πάλι που δεν δουλεύουν μπορω να λέιπω όλη μέρα κ να τους αφήσω να τα κάνουν ολα αυτές αν θέλω ...
Αλίκη σε πιο μέρος της Κρήτης θα έρθετε διακοπές ;;;
Κι εμείς λέμε μέσα στον Ιούλιο να πάμε κάπου εδω κοντά κανένα τριήμερο να ξεφύγουμε απο τα ίδια κ τα ίδια .

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σε ολους

Μαρια, θα τον σκοτωνα τον αντρα μου. Βεβαια κατι τετοια συνηθως τα κανω εγω. Του παιρνω την ταυτοτητα γιατι την χρειαζομαι και ξεχναω να του το πω, το αυτοκινητο κλπ. Ειπες και συ να πας για μπανακι επιτελους με τη νεαρα..... τελος παντων. Εχεις τη θαλασσα κοντα. Θα πατε ξανα και ξανα και θα αναπληρωσεις.

Εγω σκεφτομαι να κατεβω Κρητη με τον μικρο, τσαμπα καθομαστε Αθηνα. Μου βγηκε επιτελους και το επιδομα ανεργιας (για 5 μηνες, αλλα εστω). Βρηκα και σχετικα εισιτηρια με το αεροπλανο γιατι δεν μπορω να ταξιδεψω με το μωρο τοσες ωρες με το καραβι. Θα δουμε. Να παω στο κοριτσακι μου, μου ελλειψε.

Μαρια και Τζενη με το καλο οι βαφτισεις σας.

Ειρηνη, χρονια πολλα για τον Στρατο, δεν μπηκα χθες να σου ευχηθω.

Μαριαρο, κουραγιο κοριτσακι μου. Εγω απο μεσα Φλεβαρη και ακομα τρεχω. Δεν ξερεις ποσο σε νοιωθω.

Απο δοντια ουτε εμεις τιποτα ακομα. Ολο φουσκωνουν τα ουλα μας, ολο γκρινιαζουμε, ολο σαλιωνουμε τα παντα, αλλα δοντι δεν... Η Ευη μου, επεφτε για υπνο το βραδυ και ξυπνουσε με δοντι. Ο τυροπιτουλης ειναι ζορικος σε ολα. Αλλα το χειροτερο μου ειναι ο υπνος. Ζητημα να κοιμαται 8 ωρες στο συνολο. Τωρα αρχισαμε αλλο τροπαριο. Ξυπναει κατα τις 3 και μεχρι τις 5-5.30 παιζει και φωναζει ταταταταταα.
Επιπλεον εχει δυσκολεψει πολυ και στο φαγητο. Οχι οτι δεν τρωει. Τα παντα τρωει και τη φρουτοκρεμα και τη χορτοσουπα και το μοσχαρι και το κοτοπουλο. Ολα. Αλλα θελει να παιζει και να κουνιεται συνεχεια ακομα και την ωρα του φαγητου. Μολις βγαζω το κουταλι απο το στομα του το πιανει και το τραβαει δυνατα να το ξαναβαλει στο στομα. Βαζει τα χερια στο στομα. Βαζει τα ποδια στο στομα. Κουναει το κεφαλι δεξια και αριστερα. Αφου εχει πασαλειψει τα χερια του μετα πιανει τα μαλλια του. Δεν μπορω να βρω σημαδι. Εχω αγανακτησει. Εννοειται πως μετα απο καθε γευμα ακολουθει μπανιο γιατι γινεται χαλια. Δεν ξερω τι να κανω. Με κουραζει πολυ αυτο. Εχετε να προτεινετε κατι? Γιατι διαφορετικα με βλεπω να παιρνω τσιμεντο και να τον χτιζω για να φαει.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζενάκι καλέ το ξέχασα! Αχ σόρρυ καλέ σε διαβάζω και μάλιστα σου το είχα σχολιάσει. Αλλά κι εγώ με τόση κούραση τι περίμενες.. Δε δουλεύει το ρημάδι!

Μαρία μακακία παίχτηκε με το καρ. Δεν πειράζει, είστε κοντά στη θάλασσα θα έχεις πολλές ευκαιρίες! Όσο για την Κρήτη είναι ένα χωριό νότια στο νόμο Ηρακλείου. Εμείς θα κατέβουμε με αυτοκίνητο, γιατί θα έχουμε πολλά συμπράγκαλα λόγω του γατιού, οπότε μπορούμε να ανταλλάξουμε κανένα τηλέφωνο μήπως και βρισκόμασταν για κανένα καφέ στα μέρη σας!

Μαρκέλλα.. έχεις και παράπονο καλέ αφού τρώει το παιδί μη μιλάς καθόλου! Κι εγώ με μεγάλη τέχνη την ταιζω, έχει γίνει υπερκινητική αλλά είναι και που επιστρέφει τη μπουκιά, μετά τρίβει με τα χέρια της παντού το κεφάλι και.. μπορείς να φανταστείς το αποτέλεσμα! Χαχα, πολύ καλή ιδέα το τσιμέντο! :-P Κι εσείς κάτω θα είστε λοιπόν; Εμείς με καράβι όμως, με καμπίνα φυσικά!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νότια ειναι πολυ ωραία εχει κ καθαρές παραλίες , άντε αν κατεβείτε να βρεθούμε , μπορούμε κ κάπου στην μέση για να μοιράσουμε την απόσταση ... Μαρκελλα κατεβα κ εσυ Κρήτη να δεις το κοριτσάκι σου να κάνει κ κανένα μπανακι ο μπεμπης ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια ξεχασα πριν να σας ευχαριστησω για τις ευχες σας για τον στρατο.

μαρια δεν μπορεις να πας το απογευμα στη θαλασσα.ειναι πολυ καλυτερα δεν βαραει και πολυ ο ηλιος.

μαρκελλα το καλυτερο που θα κανεις να εισαι κοντα και στο κοριτσακι σου.

τζενη μην την αφηνεις να κανει πολλες δουλειες.ολοκληρο χειρουργειο εκανε.

τελικα τα εβγαλα τα εισιτηρια μας και φευγουμε σε 2 βδομαδες.αρχες αυγουστου θα ανεβει και ο αντρας μου.

αλικη ενταξει με το μηλο?της δημιουργησε κανενα προβλημα?εκει κατω στην πεθερα που θα πατε θα σας μιλαει?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορω να την πάω απόγευμα στην θάλασσα απλα σήμερα έφαγε κατα τις 1μιση οπότε 5μιση με 6 θα ειναι ώρα να φάει την κρέμα κ δεν θέλω να την πάω κ να ειναι φαγωμενη. Θέλω να έχουν περάσει τουλάχιστον 2 ώρες απο το τελευταίο γεύμα για να την κολυμπησω. Το πρωι ήταν καλα που ήταν άδειο το στομάχι της ... Δεν πειράζει πάμε κ αύριο αν δεν μας τα χαλάσει ο καιρος .

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικη, σκεφτηκα και εγω καμπινα. Αλλα βρισκω εισιτηρια αεροπορικα με επιστροφη 138 ευρω. Νομιζω πως η καμπινα θα μου στοιχισει περισσοτερο. Θα ειμαι και μονη μου. Θα θελω να παω μια τουαλετα ρε αδερφε, τι θα το κανω το μωρο? Αφου λοιπον βρισκω τοσο οικονομικα εισιτηρια δεν το συζητω. Σε μια ωριτσα θα ειμαι Χανια. Δωρο της πεθερας τα εισιτηρια ε!

Ρε κοριτσια, απο τη στιγμη που αρχισα να το σκεφτομαι, μου λειπει ακομα περισσοτερο η μικρη. Πρεπει ομως να οριστικοποιησω καποια πραγματα πριν βγαλω εισιτηρια, ελπιζω να μην βρισκω με τα διπλα λεφτα μετα.

Ειρηνη, θα πας στη μανουλα ε? Ποιος στη χαρη σου!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Μπήκα για καληνύχτα!

Η Μελίνα καλύτερα μόνο λίγο κλειστό λαιμό έχει..

Οι ετοιμασιες βαφτισης τελείωσαν ...ελπίζω μόνο σε ένα καλύτερο απο προβλέψεις καιρο...όχι σε θερμοκρασία αλλα έξι μποφόρ μου τη σπάνε..έλεος!

Μαρκελλα εννοείται να πας στο κοριτσάκι σου!
Αφου δεν εργαζεσαι...
Και αεροπλάνο ακόμα καλύτερα!

Αλίκη ευχομαι να μην έχετε συγκαμα αύριο!

Μακάρι να ερχομουν κι εγω Κρήτη μαζι σας!

Φιλακια πολλα !Καληνύχτα!

Α Μαρκελλα έχω κι εγω ένα γουρουνακι..σήμερα όμως έφαγε πιο κοσμια!αν είχες φβ θα τον έβλεπες ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, καλά... Το πρωί που έγραψα δεν είδα καθόλου τα ποστ των Τζεμίνα και Ειρήνης! Καλά λέω δε λειτουργεί το μυαλό...

Τζεμίνα μια χαρά μπουσουλάει το μπεμπέκι! Εντάξει, ούτε κι εμείς δόντια... Ειρήνη ταξιδάκια βλέπω, καλά να περάσετε! Καλά, αυτό με τις 5 ώρες στο τρένο με τα 2 αγόρια μου φαίνεται παλουκάκι... καλό κουράγιο! Όσο για την πεθερά θα μιλάει... ήδη μετά τη βάφτιση μας μιλούσε σαν να μην είχε γίνει τπτ... Μην το ψάχνεις!

Μαρκέλλα μου καλά κάνετε, κι εμείς θα προτιμούσαμε αεροπλάνο και μόνο για την ταλαιπωρία, πίστεψέ με.. Αλλά θέλουμε και το καρ (για να μην τη βγάζουμε ολημερίς στην πεθερά Twisted Evil ) αλλά και το χρειαζόμαστε οπωσδήποτε γιατί έχουμε πολλά πράγματα να μεταφέρουμε... Εσείς θα είστε φουλ εξοπλισμένοι εκεί κάτω; Μόνο τα μπανιερά να υπολογίσω και δε χωράνε άλλα στις βαλίτσες, αχαχαχ!

Μαράκι δεν είναι παραθαλάσσιο το χωριό δυστυχώς. Αλλά νότια θα πηγαίνουμε, αν και έχουμε σκοπό (πρώτα ο Θεός λέμε) να κάνουμε και εκδρομούλες... θα πάρω και το σλινγκ μαζί για να μην περιοριστούμε.... Θα περάσουμε σίγουρα και από Ηράκλειο πιστεύω, οπότε θα σου στείλω και το κινητό μου να επικοινωνήσουμε... Μαρκέλλα εσύ θα είσαι από Χανιά μεριά; Η Ελένη; Έχουμε άλλη στην παρέα γιατί κόλλησα...;

Λοιπόν, μέχρι στιγμής καμία αντίδραση (ερεθισμός) στο μήλο... Και ξέχασα να σας πω το βασικότερο. Χτες τελικά βρήκα τον αλλεργιολόγο που έλεγα και μου είπε ότι το σύγκαμα από μόνο του δεν σημαίνει αλλεργία. Θα έπρεπε να δω άλλα συμπτώματα, όπως αίμα στα κακά, πρήξιμο, εξανθήματα, αναφυλαξία κλπ. Αλλά το σύγκαμα από μόνο του δεν έχει σχέση. Μάλλον αντέδρασε έτσι γιατί δεν ήταν έτοιμος ο οργανισμός της για αυτή την τροφή ή που έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι και είναι πολύ επιρρεπής σε συγκάματα σε κάθε διατροφική αλλαγή... Αυτά... Αν είναι αλήθεια αυτό είναι καλό νέο γιατί δεν ήθελα να έχει αλλεργίες. Βέβαια  προς το παρόν προσέχουμε πολύ σαν να έχουμε, μετά από αυτά που περάσαμε...

Σας αφήνω τώρα γιατί τα κορίτσια μου κοιμούνται ήδη... και πάλι ξέχασα να σας πω... Τελευταία τη βάζουμε ξύπνια στο κρεβάτι της και κοιμάται μόνη της... Όχι πάντα, αλλά συχνά! Αυτό κι αν είναι καλό νέο! Φιλιά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα!

Μπήκα για καληνύχτα!

Η Μελίνα καλύτερα μόνο λίγο κλειστό λαιμό έχει..

Οι ετοιμασιες βαφτισης τελείωσαν ...ελπίζω μόνο σε ένα καλύτερο απο προβλέψεις καιρο...όχι σε θερμοκρασία αλλα έξι μποφόρ μου τη σπάνε..έλεος!

Μαρκελλα εννοείται να πας στο κοριτσάκι σου!
Αφου δεν εργαζεσαι...
Και αεροπλάνο ακόμα καλύτερα!

Αλίκη ευχομαι να μην έχετε συγκαμα αύριο!

Μακάρι να ερχομουν κι εγω Κρήτη μαζι σας!

Φιλακια πολλα !Καληνύχτα!

Α Μαρκελλα έχω κι εγω ένα γουρουνακι..σήμερα όμως έφαγε πιο κοσμια!αν είχες φβ θα τον έβλεπες ...


Κοριτσάκι μου με το καλό η βάφτισή σας! Όλα θα είναι τέλεια, να μην ανησυχείς!!! Με πρόλαβες γιατί πήγα να ποστάρω και κόλλησε το ίντερνετ, χαχα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικακι Ευχαριστ´ω!!
Τίποτα δεν θα ειναι!
Δίκιο έχειο αλλεργιολογος..απλά εχε το νου σου...

Τόσα χρόνια όσα παιδια είχαν συγκαματα δεν ήταν αλλεργικα..
Απλά ειναι τόσο της μόδας οι αλλεργίες που πλέον φοβάσαι και τη σκιά σου!

Αυτο με το κρεβάτι ειναι το καλύτερο νέο όντως...

Φιλακια!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οτι ετοιμαζομουν και γω να παω για υπνο.

Μαρακι, ευχομαι να κανει μια γυριστη ο καιρος να και αφησει τους αερηδες απο Δευτερα. Και η Μελινα να ειναι τελειως καλα. Ολα να πανε τελεια στη βαπτιση σας.
fb εχω μωρε αλλα εχω να μπω κανα 3-4 χρονια. καποια στιγμη θα ασχοληθω να βρω τους κωδικους για να ξαναμπω γιατι ολο φωτο χανω.

Αλικη, εγω ευτυχως εχω τα παντα στο χωριο. Και κουνιες και καροτσια, μπανακια, τα παντα. Τα ρουχα μας θα εχω μονο. Ββεβαια αν καταφερει ο αντρας μου να κατεβει αργοτερα, θα φερει εκεινος το αμαξι για να φευγουμε βολτιτσες κλπ.
Εσεις εννοειται δεν πρεπει με τιποτα να πατε χωρις αυτοκινητο. Δεν μπορω να σε φανταστω εγκλωβισμενη στο σπιτι της πεθερας.

Χανια θα ειμαι, οχι μεσα. Η Ελενη νομιζω Ρεθυμνο ειναι? Θα σε γελασω. Εχουμε και τη Ρουλα κατω.

Αυταααααααα
Καλο βραδυ κοριτσια..

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπωωωωω τωρα διαβασα το ποστ σου Αλικη και παλι δεν μπορεσα να θυμηθω τα παντα.

Πολυ καλο νεο αυτο με το πωπουδακι του γατιου (μηπως πρεπει σιγα σιγα να αρχισουμε να την λεμε Λυδια?)
Πολυ καλο νεο επισης οτι κοιμαται μονη της.
Εμεις θελουμε κουνημα στο καροτσι πρωτα, αλλιως δεν κοιμομαστε. Οσο μεγαλωνει αυτο το παιδι μου χειροτερευει.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα κ καλο Σαββατοκύριακο ... Εμείς ακόμα στο κρεβάτι ειμαστε κ παίζουμε. Τώρα θα πάω να δοκιμάσω μήπως κ φάει κανένα γιαουρτακι αλλα το βλέπω να εχει κ αυτο την ίδια τύχη με τα φρούτα ... Αλίκη καλα κάνετε κ την αφήνετε μονη της στο κρεβάτι της , πρεπει να μαθαίνουν να κοιμούνται μόνα τους , εμάς απο 40 ημερών κοιμάται μονη της κ ειναι ελάχιστες οι φορές που την έχω πάρει αγκαλια για να κοιμηθεί βράδυ αλλα το μεσημέρι δεν κοιμάται αλλιώς μόνο στο καρότσι η στην αγκαλια μου ... Εγω έχω αγανάκτησει με τα νύχια της , κάθε δεύτερη μέρα θέλουν κόψιμο κ δεν με αφήνεις τίποτα να τα κοψω κ ειναι πάντα το κουτελο της γεμάτο γκρατζουνιες ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Απίστευτη βροχη ...χαλάζι..σαν να ρίχνουν κουβαδες!
Όλα θα ειναι καθαρα αύριο!

Καληνύχτα κοριτσάκια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι να τα εκατοστησεις !
Χρόνια πολλα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις