Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε καλη αρχη...εμείς ακόμα ζωμο τρώμε και θα αρχίσουμε απο δευτέρα τα ίδια τα λαχανικά..

Εννοείται πως σε άλλες στιγμές βγάζεις βίντεο αλλα εκείνη τη μέρα ειναι σχεδόν όλοι...πάντως Κοιτα απο τώρα για να βρεις αυτόν που σου αρέσει φωτογράφο εννοω..ξέρεις εμείς κλειναμε πρωτα εκκλησία ,δεξίωση και μετα φωτογράφο κομμωτρια λόγω δημοφιλών ημερομηνιων !Τα αλλα γίνονται και τελευταία..αυτοί οι συνεργάτες όμως αν θέλεις συγκεκριμένους πρέπει να τους κλείσεις απο νωρίς...δεν θέλω να κάνω την ξερόλα ειλικρινά αλλα φαντάζομαι φαίνεται οτι το ψάχνω με αυτα τα θέματα..σίγουρα αν εκανα οτι επάγγελμα μου παει θα γινομουν διοργανώτρια εκδηλωσεων ..αν φυσικά δεν είχα παιδια γιατί γέρνει η ζυγαριά μου στην οικογένεια και όχι στην καριέρα και αυτομτο επάγγελμα δεν έχει ωράριο..

Μοιρασαμε 5 προσκλητηρια σήμερα...άντε τα επόμενα τώρα!να τελειώνουμε σιγά σιγά..

Ο μικρός βολικος σήμερα και σε φαγητο και σε ύπνο αλλα νευρικος όλη μέρα...τσιριδα και δεν συμμαζευεται!
Τώρα κοιμούνται τα γλυκουλια..
Είμαι σε φάση μελαγχολιας αυτές τις μέρες..το αγνοώ αλλα αυτο με κοιτάει στα ματια..

Καλο βράδυ..

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσαρες!Τι κανετε;Δεν προλαβα να διαβασω τι-πο-τα.Εδω επικρατει ενα χαος.Απο προχθες το πρωι ειμαι στο κρεβατι με πυρετο,βηχα και καταρροη.Κυλισα κι εγω μετα απο καιρο ομως.Απ'οτι καταλαβαινετε παιδι και σπιτι ειναι σε αθλια κατασταση.Το σπιτι εχει γινει σκουπιδοτοπος.Αλλα απο εδω αλλα απο εκει.Το μονο που κανω ειναι να ταιζω τον μικρο και να τον απασχολω με παιχνιδακια κι αυτα με το ζορι.Φοβαμαι μην κολλησει και αντε ξανα τρεξιμο.Κλαιει επιδη θελει αγκαλια,κλαει για τα δοντια,κλαιει γιατι εχει κλειστει μεσα και γενικως ΚΛΑΙΕΙ!Δεν αντεχω αλλο.Ο αντρας μου κουτσα στραβα βοηθαει κανοντας λιγες δουλειες οπως κανει φαγητο,πλενει τα πιατα,βαζει πλυντηρια(ποιος θα τα σιδερωσει δεν ξερω) και ασχολειτε με τον μικρο.Δεν αντεχω αλλο!Αυτη τη στιγμη ενα πραγμα θελω,την μανουλα μου κοντα με τα αθανατα γιατροσοφια της.Ουφφ παω να τεζαρω γιατι θα πεσω κατω...Ελπιζω να ειμαι καλυτερα αυριο και να δω τα νεα σας επιτελους!

Καληνυχτα...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.

κλεοπατρα συμφωνω με την μαμαμελι για το βιντεο.αυτα μενουν.μπορει να μην το δεις πολλες φορες αλλα οταν θα μεγαλωσεις εσυ και το παιδι σου θα εχετε να βλεπετε πως ησασταν.

ευη περαστικα.ευχομαι συντομα να γινεις καλα.εχετε και την βαφτιση νομιζω τωρα συντομα.ποτε ειναι?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες κ μπεμπακια...Ευη μου περαστικα κ ευχομαι να ειναι συντομο το κρυωλογημα σου...Κι εγω συμφωνω με την Μαρια στο θεμα του βιντεου...Εμεις σημερα βγαλαμε το πρωτο μας δοντακι,ειναι μερες που το ενιωθα με το κουταλακι αλλα σημερα εσκασε κ φαινεται λιγο λιγο...Μαρια ειδα το βινεο με τον μικρο σου που λεει μπαμπα...Ειναι τελειος κ εγω θελω να αρχισει η δικια μου,εμενα παρολο που δεν βαζει γλωσσα μεσα ολη μερα μονο φωνηεντα λεει ακομα...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Μαρακι!
Με το καλο και τα υπόλοιπα δοντακια!
Εσείς έχετε κανένα έθιμο- κέρασμα για το πρώτο δοντι;

Αχ ναι άρχισε να λέει μπα μπα και άντε αντα ντα ...
Η Μελίνα παρολοπου ήταν πιο προχωρημένη σαν κορίτσι επειδή έιχε βγάλει ήδη δοντακια είχε καθυστερήσει λίγο να μιλήσει..αυτός δεν έβγαλε δοντι αλλα άρχισε το μπλα μπλα!

Άντε σήμερα να πάμε να τελειώνουμε μερικά ψώνια!
Να μοιράσουμε και λίγα προσκλητηρια ακόμα!
Θα τα πόυμε!

Αν ναι κι απο μένα Εύη περαστικά!

Φιλακια!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες!
Μαρία μεγια το δοντάκι!
Εύη περαστικά σε όλους!Εμείς εδώ μια χαρά,λίγη γκρίνια κ ανησυχία έχουμε σήμερα,δαγκώνεται στα πάνω ούλα,έρχονται μάλλον και τα πάνω δοντάκια!Μπά-μπά,αντα κτλ κ η δικιά μου άρχισε,ειναι γενικώς πολυλογού!
Χτες κάναμε 3ωρη βόλτα και το ευχαριστηθήκαμε μαμα και κόρη!
Μην ξεχάσω να ρωτήσω,Τζένη και Μαρία,αν θέλετε προτείνετε η δώστε μου πληροφορίες για τους φωτογράφους σας,μια και ξεκίνησα να ψάχνω,σε πμ ή μαιλ,όπως θέλετε!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχουμε κ εμείς το έθιμο του γλυκού αλλα μιας κ είμαι σε δίαιτα κ αύριο περιμένω την διατροφολογο να με ζυγισει λέω να μην φτιάξω τίποτα γιατι θα το φάω πάλι μονη μου όλο αλλα αύριο το απόγευμα θα πάω να φάω καμμια βαφλα να την ευχαριστηθω κιόλας που έχω καιρο να φάω . Πριν λίγο κάναμε το πρωτο μπανακι στην πισινουλα της κ το καταευχαριστηκε δεν ήθελε να βγει με τίποτα έξω ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια μου, τώρα ηρέμησα. Ο άντρας μου δουλεύει 4-12 σήμερα, εγώ πήγα το μικρό στην παιδίατρο, κάναμε το εμβόλιο και μετά ήταν μες στη γκρίνια. Τώρα κοιμήθηκε το καημενούλι μου.

Καλά είμαστε, 70,5 πόντοι, και 8κιλά παρακάτι ψιλά.
Ξεκινήσαμε και δυο-τρεις κουταλιτσες λαχανικά σήμερα, όλα καλά.

Μελινομαρία ναι, πλάκα έκανα για τον Αύγουστο, θα κοιτάξω έγκαιρα για φωτογράφο - αφού βέβαια καταλήξουμε σε κέντρο-εκκλησία και ημερομηνία!!! Βασικά έχω πάρει θάρρος (κακώς ίσως) που το κάνω Κυριακή απόγευμα και που τουλάχιστον σε ότι αφορά τους χώρους για τραπέζι ταχω βρει εύκολα μέχρι στιγμής και νομίζω οτι θα είναι όλα έτσι.
Πήγαμε χθες σε δύο, θα πάμε αύριο σε άλλο ένα κι άλλο ένα την Πέμπτη και μετά βλέπουμε αν θελήσουμε να το ψάξουμε κι άλλο. Το βλέπω να καταλήγουμε σ αυτό που μου είχε κάνει πιο θετική εντύπωση απ την αρχή σαν οργάνωση (ήδη απο τα mail που έστειλα) και που παράλληλα είναι κι απ τα πιο οικονομικά και έχει και ελεύθερη την Κυριακή που προτιμώ περισσότερο απο τις τρεις υποψήφιες Κυριακές. Για να δούμε!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερααααααααα
να μαστε και μεις! μες στη γκρινια και την αυπνια.
πλεον δεν κοιμομαστε παρα ελαχιστα και η μαμα τα εχει παιξει.
εχω τοσα να σας πω αλλα που κουραγιο να βαλω το μυαλο μου να δουλεψει. με τιποτα.
κανα δυο βασικα που θυμαμαι....
Ευη, περαστικα σου κοριτσι μου, αμαν και συ. απο νοσοκομα, ασθενης. κουραγιο μανα με τους πολλους παραλληλους ρολους.
Αλικη, μην αρρωστησετε ξανα μεχρι να μπει το 2015, σας το απαγορευω.
Τζεμινα..... θυμαμαι καλα? εχετε τη βαφτιση αυριο και το μπεμπακι μπουκωμενο? ελπιζω να ειναι καλα και με το καλο να γινει η βαφτιση και να την απολαυσετε.
Θυμαμαι λιγο και καποια ακομα πραγματακια, τη μπεμπα της Μαριας με την πιπιλα και το καινουριο δοντακι..... την Κλεοπατρα που πηρε μπρος και ψαχνεται για την γαμοβαπτιση.... νομιζω οτι και πολλα θυμηθηκα τελικα. δεν το περιμενα. εμεινα εκπληκτη.
Τζενη, Ειρηνη, Φωτεινη, Μαρακι Θεσσαλονικιο και λοιπα κοριτσακια μου αλοχα!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Hahaah!!! Γεια σου Μαρκέλλα!
Θεά! Πιο πολλά θυμάσαι απο μένα που κοιμάμαι και καλά τα βράδια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπήκα για καληνύχτα. είμαι χωριό κ το δίκτυο σέρνεται οπότε δε γράφω τίποτα.ίσως αύριο από την πλατεία με καλύτερο σήμα αν βρω ευκαιρία. καλό ΣΚ

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλο βραδυ Τζενη.
Κλεοπατρα, τι κανεις ρε συ? Ολο χανομαστε εμεις. Μια εξαφανιζεσαι εσυ, μια εγω. Σε τσακωσα ομως τωρα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα...είμαι πολυ στεναχωρημενη..γυρις εη,μικρη και μου είπε καλύτερα να μην υπηρχα ,να μη με είχες γεννήσει..τόσο λάθος είμαι πια...;;;
Δεν ειναι πολυ μικρη για να λέει τέτοια;

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Haha, εδώ τι να κάνω. Δευτέρα με Πέμπτη δουλειά, Παρασκευές άδεια μητρότητας.

Αρχισε κι ο άντρας μου δουλειά πριν κανένα 20ήμερο αλλά η συγκεκριμένη δουλειά περιλαμβάνει πολλά απογεύματα και Σάββατα ή Κυριακές και μου κακοφαίνεται (αντί να λέω ευχαριστώ μετά απο 2 χρόνια ανεργίας..) γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς και δεν έχουμε πλέον δεδομένα τα βράδια και τα Σ/Κ μας..

Τρέχουμε και τον μπέμπη μια εμείς στους γονείς μου μια οι γονείς μου εδώ - κάτι πρέπει να τον κάνουμε κι αυτόν τώρα που δουλεύουμε κι οι δύο

Και μαζί με όλα αυτά, αρχίσαμε να οργανώνουμε και τη γαμοβάφτιση...

Γενικώς σε μία αναμπουμπούλα!! Razz

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα...είμαι πολυ στεναχωρημενη..γυρις εη,μικρη και μου είπε καλύτερα να μην υπηρχα ,να μη με είχες γεννήσει..τόσο λάθος είμαι πια...;;;
Δεν ειναι πολυ μικρη για να λέει τέτοια;

Μαρακι μου, ψυχραιμια ρε κοριτσι. Μην τα βαφεις μαυρα. Γιατι το ειπε? Πως και ποτε? Που κολλαγε?

Δεν ζουμε στο ιδιο σπιτι, αλλα εχω καταλαβει πολλα για σενα τοσο καιρο και ειμαι σιγουρη οτι δεν εισαι τοσο λαθος οπως αναρρωτιεσαι.

Μην σε παιρνει απο κατω γιατι εχεις να ακουσεις πολλα αλλα ωραια!!!! Και μενα μου εχει πει ακριβως τα ιδια λογια. Ειμαι σχεδον 100% σιγουρη οτι σε δουλευει, προσπαθει να σε εκμεταλλευτει.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα...είμαι πολυ στεναχωρημενη..γυρις εη,μικρη και μου είπε καλύτερα να μην υπηρχα ,να μη με είχες γεννήσει..τόσο λάθος είμαι πια...;;;
Δεν ειναι πολυ μικρη για να λέει τέτοια;

Κοριτσάκι!! Μην τρελαίνεσαι!!! Κρίση ζήλειας είναι, επειδή ίσως ασχολείσαι με τον μικρό, μια χαρά τα ξαμολάνε τα άτιμα, καθόλου μικρά δεν είναι.

Εμένα κάποια στιγμή είπα στο βαφτιστήρι μου, ετών 4 να το πάω στο θέατρο και ήταν μπροστά το αδερφάκι του, ετών 2,5, το οποίο ξαφνικά πετάει την εξής ατάκα "Εγώ όταν μεγαλώσω θα πάρω ένα αυτοκίνητο και θα πάω πολυυυυ μακριά! Να μη με βρίσκει κανείς!!" (και το ΚΑΝΕΙΣ τονισμένο). Και είναι 2,5...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω Μαρκελλα..αλλα στεναχωριεμαι...ειναι μόλις πέντε χρόνων.
Σίγουρα έχουμε τη ζήλια και το είπε και όταν παρακαλούσε για παιδοτοπο και δεν της έλεγα οκ...

Όταν ξαπλωναμετο βράδυ της είπα οτι δεν θέλω να λέει χαζομαρουλες κσι οτι εμείς είμαστε πολυ τυχεροί που την έχουμε αυτη είπε μα ειναι αλήθεια ...δεν ήθελα να γεννηθω..
Ποιος ;το παιδι αυτο που έχει τα πάντα ...τελικά και η υπερβολική προσήλωση στο παιδι κακο κανεί;

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πατριτσια το Θεο τους δεν έχουν...ασε!
Εσυ μένεις κόκαλο κι αυτα σε κοιτάνε με ένα βλέμμα serial killer!
Ουφ με ξαλαφρωσατε λίγο...με έπιασαν ενοχές..
Σκέψεις και κυρίως ανησυχία...ώρες ώρες λες ας είχα ένα απλο παιδάκι που το μυαλο του να ήταν στο παιχνίδι και τίποτε άλλο..

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι Μαρια μου, να μη νιωθεις ενοχες (το λεω σε σενα για να το ακουω και γω). Καταλαβαινουν πως νιωθουμε και μας πατανε κατω σαν τα χταποδια. Αυτο που ειπες με το υφος του serial killer... ποσο δικιο εχεις. απο κει να καταλαβεις. μην ανησυχεις. μη στεναχωριεσαι. δες ποσο διαφορετικη θα ειναι αυριο το πρωι που θα το εχει ξεχασει.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω κουκλιτσες μου...Μαρκελλα σίγουρα κι εσυ τα ίδια περνάς..
Τα εξυπνοπουλια μας μας εκμεταλλεύονται..
Ωχ θα μου περάσει..αύριο θα της αφιέρωσω περισσότερο χρόνο μήπως κάτι ήθελε να πει ο ποιητής..

Πάω για ύπνο..και τα δυο έχουν μυξουλες σήμερα...

Φιλακια πολλα!

Καληνύχτα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνυχτα Μαρακι. Κλεοπατρα, τα ηξερα τα νεα σου, διαβαζα, τι νομιζες? χαχαχα

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας καληνυχτίζω κι εγώ, γιατί πλάκα πλάκα πήγε μια η ώρα...
Ηρθε κι ο καλός μου και πρέπει να πάω για ύπνο γιατί μετα θα σηκωθεί ο άλλος καλός μου για το νυχτερινό του γεύμα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Το έχω ακόμα ξύπνιο και παλεύω να το κοιμήσω.. (θα μου πείτε τι το ήθελα και την άφησα να κοιμηθεί τόσο το απόγευμα; είναι που την έπεσα κι εγώ μαζί γιατί δεν την πάλευα..) πάνω που κοιμήθηκε έχεσε κιόλας και πάμε πάλι από την αρχή.. Τουλάχιστον το συγκαμα έχει φύγει πια και έχουν μείνει μόνο κάτι σημάδια σαν ουλές που ελπίζω να φύγουν δηλαδή! Και η Δανάη απύρετη πλέον αλλά ακόμα αρκετές μύξες.. δεν την πήγα και παιδίατρο, ελπίζω να μην έχει καμιά ωτίτιδα.. Αυτά τα νέα μου και παρακολουθώ τον τρελό καιρό γιατί φοβάμαι θα μας βρέχει το άλλο Σάββατο και θα μας το χαλάσει ρε γμτ! Άσε που δεν έχει και ζέστη, μην κρυώσει..

Η Τζεμίνα βαφτίζει όντως αύριο, ελπίζω το μωρό να είναι καλά και να μην τους το χαλάσει ο καιρός! Καλοφώτιστο!
Μαρκέλλα μπήκες σα σίφουνας, τα είπες όλα και έφυγες, χιχι! Πάλι καλά που κανείς και καμιά σούμα να θυμάμαι κι εγώ μερικά! Γιατί δεν κοιμάται ο μικρός; Δοντάκια; Κουράγιο σας!
Μελινομαρία μου.. καταρχήν για το μικρό.. Μπράβο για τα λογάκια σας και καλή συνέχεια! Και το γατί ξαφνικά σήμερα άρχισε να λέει όλο άντα, άντε και γιαγιαγια.. Πετάνε και ένα μπα, χαχα! Ναι, εσύ όντως θα έχεις θέμα με τη διατροφή αν πάτε διακοπές! Για τη μεγάλη τώρα.. Επειδή μοιάζει πολύ στη Δανάη σε αυτά τα πράγματα (η Δανάη βέβαια πιο μικρούλα αλλά πολύ προχωρημένη στο λόγο και την αντίληψή της) θα σου έλεγα να μην αμφιβάλλεις για το πόσο καλή μαμά είσαι. Ειδικά όταν έγραψες και το λόγο.. βρε αυτά είναι ξεσπάσματα που δεν τα εννοούν και πεισμώνουν κιόλας για να υπερασπιστούν αυτά που ξεστόμισαν! Η Δανάη τελευταία όλο κάτι κατάρες ρίχνει (να σε φάνε τα ποντίκια κλπ, χαχα - από πού τα άκουσε πάλιWink αλλά ξέρω καλά ότι δεν τα εννοεί. Αλίμονο! Και καλύτερα να είσαι αυστηρή γιατί θα σε χορέψει στο ταψί για την πλάκα της μετά..άκου που σου λέω. Ναι, είναι και ξεσπάσματα ζήλιας πολλά από αυτά.. Δεν αξίζει βρε να στενοχώριεσαι για τέτοια! Ξέρεις πώς το λέω..

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και συνεχίζω..
Μαρία μου μπράβο για το δοντάκι σας! Καλή συνέχεια! Φωτεινή και σε σας φυσικά!!!
Ειρήνη ένα δίκιο το έχεις για τις διακοπές! Κι εμείς φέτος (λόγω και των οικονομικών φυσικά) θα πάμε σε πεθερικά και γονείς.. Θα έχουμε και λίγη βοήθεια γιατί αλλιώς αν με ένα παιδί τις καταφέραμε τις διακοπές μας, με δυο σίγουρα είναι πιο δύσκολο. Και τούτο εδώ είναι πιο μικράκι, η Δανάη είχε γεννηθεί τέλη καλοκαιριού, οπότε είχε στρώσει περισσότερο ο ύπνος της τότε (έτρωγε και καλά τις στερεές αυτή).
Τζενάκι καλά να περνάτε στο χωριό!
Κλεοπάτρα κι εγώ συμφωνώ με Μελινομαρία. Ήδη έχουμε δει τη βάφτιση με τη Δανάη και της άρεσε πολύ. Αν δεν το κανείς για σένα στην τελική να ξέρεις ότι θα είναι κάτι που θα αρέσει στο παιδί σου. Μακάρι να είχα κι εγώ βίντεο από τη βάφτιση μου τότε, αν και άλλες εποχές.. χιχι! Καλή αρχή με τα τρεχάματα.. Κι όσο για τις διακοπές, λογικό να σας κακοφαίνεται, τουλάχιστον να είστε καλά και να έχετε τη δουλίτσα σας και όλα κάποια στιγμή θα γίνουν.

Σας φιλώ γιατί κοιμήθηκε.. Αμήν!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις