Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Smile
Αλίκη μου χαίρομαι που το γατί και η Δανάη είναι καλά,τέρμα τα παθήματα για εσάς άντε!Τζέμινα,καλοφώτιστο!
Μαρία συμπατριώτισσα,όπως σου είπανε και τα άλλα έμπειρα κορίτσια,η Μελίνα ζητάει προσοχή.Όντας έξυπνο παιδί,ξέρει τι να πει για να σε ζορίσει ώστε να στραφείς σε αυτήν..σε παλιότερο πόστ είχες πεί πως ίσως έγινε εγωκεντρική λόγω της απόλυτης προσήλωσης μια και είναι το πρώτο εγγόνι.Φαντάζομαι κανένας δεν της χαλά χατήρι,και φυσικά θέλει να συνεχίσει να συμβαίνει αυτό.Ο Δημητράκης νιώθει πως της το χαλά αυτό,οπότε αντιδρά!Με όλο το θάρρος,καλή διάθεση,χωρις παρεμβατικότητα φυσικά,μια κ έτυχε να την γνωρίσω κιόλας τις προάλλες κ πρόσεξα τα φαρμακερά βλέμματα που έριχνε στον μπέμπη όσες φορές ερχόταν εκεί,κ το πως σε διεκδικούσε αποκλειστικά!Τέτοια και καλύτερα έκανε στην μάνα μου ο αδερφός μου,και είχε φτασει στο σημείο να έχει δράματα όταν πήγαινε στην δουλειά.Ε,τον πήρε στο νηπιαγωγείο της μετά.θέλει σελίδες για να περιγράψω τι έγινε!
Αλόχα Μαρκέλλα μου,τα δικά μου πρότερα νέα σίγουρα τα έχεις διαβάσει..
Κλεοπάτρα,εγώ στις 8 Σεπτέμβρη έκλεισα για βάφτιση.ίδια περίοδο θα βαφτίσουμε,σε άλλη πόλη.Ήδη άρχισα κάπως να ψάχνομαι,κορίτσια Σαλονικιά διαφωτίστε για φωτογράφο,δώστε καμια ιδέα!
Μαρία κρήτη,μια χαρά στην πισίνα,είδα κ τις πικ στο φβ.Έχω κ εγώ μια πίσινα φουσκωτή δώρο,αλλά τις φοβάμαι λίγο..
Εμείς καλά είμαστε από θέμα υγείας κ ύπνου,λίγο της κόπηκε η όρεξη,ενόψει κ άλλων δοντιών,αλλά δεν ανησυχώ,πάλι καλά τρώμε.Για διακοπές,κανα 3ημερο Χαλκιδικ'η μας κόβω το πολ΄,μια κ πρέπει να κρατάω λεφτά για την βάφτιση..θα συνεισφέρουν οι γονείς μου αλλά τα πεθερικά δεν..δεν θέλουν αν βάλουν επουδενί το ΄χερι στην τσέπη για το παιδί..μετά το δώρο της γέννησης τίποτα..και η πεθέρα έχει να δει το παιδί από τον Φεβρουάριο επείδη τα έχει με εμένα..τεσπα,όχι γκρίνια,άλλη πονεμένη ιστορία αυτή..Φιλιά!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες κ καλο Σαββατοκύριακο ... Φωτεινη κ εγω που την έβαλα στην πισίνα της έβαλα λίγο μόνο νερό κ δεν την άφησα καθόλου απο τα χέρια μου ουτε μια στιγμη.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εεεε μπα μπα
ταδε εφη ο ερωτας, και ο ταριφας τσακιστηκε να κατεβει απο μια σκαλωσια.χαχαχαχα αντε τωρα περιμενω και το μαμα.
γκρινια μετα δοντια...στο φουλ.τα βλεπω τα ατιμα αντε να βγουνε να ησυχασουμε για λιγο.
δεν τρωει το μοσχαρι,δεν τρωει λαχανικα Sad
στην 3η μπουκια αναγουλιαζει για εμετο.την φρουτοκρεμα , το γιαουρτι τις κρεμες τις τσακιζει, γλυκατζης ειναι ΚΑΙ αυτος...απο που το πηρε αλλωστε Laughing

φιλια φιλια φιλια

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαίρετε!!!

Ολα καλά ακούω, μπράβο, μπράβο!

Α, τι έλεγα χθες οτι καλά τα πήγαμε με τα λαχανικά? Το παίρνω πίσω... Χθες του έδωσα μόνο 2-3 κουταλίτσες γιατι ήταν πρώτη μέρα, παραξενεύτηκε αλλά τις έφαγε τις δυο πρώτες, στην τρίτη κάπως ξίνισε αλλά δεν έδωσα σημασία. Σήμερα όμως μου ξίνισε απ την αρχή, έκανε γκριμάτσες τύπου "μπλιαχ", κράταγε την τροφή στο στόμα και δεν κατάπινε, κι αν κατάπινε πνιγόταν και τα έφτυνε. Τι θα τον κάνω?

Φωτεινή κι εγώ το 8 είναι η ημερομηνία που προτιμώ απ τις τρεις υποψήφιες (1,8 και 15) και αν βρω διαθεσιμότητα σε κέντρο και εκκλησία, αυτή την ημερομηνία θα κλείσω κι εγώ! Και γιατί μ αρέσουν τα "ζυγά" νούμερα και γιατί το μεν 1/9 είναι πολύ νωρίς και καπάκι μετά τον Αύγουστο που δε λειτουργεί τίποτα οπότε θα έχω πολύ άγχος με τις τελευταίες εκκρεμότητες, το δε 15/9 θα έχουν αρχίσει τα σχολεία και επειδή θα το κάνω απογευματινό, κάποιοι φίλοι που έχουν παιδάκια μπορεί να δυσκολευτούν είτε να τα αφήσουν σε καμιά γιαγιά είτε να τα πάρουν και να κάτσουν ως αργά στο τραπέζι αν έχουν την άλλη μέρα σχολείο.
Πιο αργά στο Σεπτέμβριο δε θέλω γιατι θέλω το τραπέζωμα να είναι υπαίθριο.Βέβαια με αυτά τα παλαβά του καιρού έτσι κι αλλιώς ρίσκο είναι. Σκεφτόμουνα κιόλας να έβρισκα κανενα κτήμα με εκκλησάκι να κάνω έξω και τα μυστήρια αλλά αυτά ειναι συνήθως πολύ μικρά μέσα και έτσι και πιάσει βροχή την κάτσαμε!!! Τώρα πλέον δεν υπάρχουν εποχές, και 15αύγουστο ακόμα μπορεί να σου κάτσει βροχή.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωχ Αθανασία bonjour καταρχήν! Τώρα το είδα, κι εσένα μια απ τα ίδια με τα λαχανικά ε? Τηλεπάθεια έχουμε? Βοήθειά μας!

Απο λεξούλες εμένα κάνει μόνο κάτι αμαμα την ώρα που κλαίει μόνο

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας.

κλεισαμε μπομπονιερες σημερα και λεω απλα γι αυτες που θα βαφτισουν απο αυγουστο και μετα βιαστειτε για τις μπομπονιερες γιατι αυτος μας ειπε οτι απο αυγουστο λιγα πραγματα θα μεινουν γιατι η περιοδος των πολλων βαφτισεων ειναι τωρα.πηρα και ακτι λιγα πραγματακια για τις προσκλησεις μας.εμεις ενω εχουμε βγαλει 2 δοντια συνεχιζει να με αρπαζει και να με δαγκωνει.μαλλον ετοιμαζονται και τα υπολοιπα.δευτερα παμε παδιατρο για τον μικρο και το πρωι παιδων για τον μεγαλο να παρω 2η γνωμη για τις υπερτροφικες αμυγδαλες του.

μαμαμελι εκτος οτι ζηλευουν τα μεγαλα μας παιδια θελουν να δοκιμασουν και την αγαπη μας.ειναι πονηρα και σου λεει τι θα πω για να μου δωσουν σημασια.οχι οτι δεν τους δινουμε φυσικα.

δεν θυμαμαι κατι αλλο.φιλια σε ολες......

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επιτέλους κοιμήθηκαν. θέλω κ γω αλλά ... στο χωριό ΜΟΥ εγώ σπίτι κ ο αντρουλης μου έξω.

επειδή κουτουλαω θα σχολιάσω μόνο της μελινομαριας. το πρωί πηγα να κάνω τα φρύδια μου κ η αισθητικός έχει μια κόρη 6 χρόνων κ έναγιο 19 μηνών. έχει κατά καιρούς ακούσει κ αυτή διαφορα από την μεγάλη κ από κει που ήταν ένα βολικό παιδί με το που γεννήθηκε ο μικρός έγινε δυστροπη γκρινιαρα κλπ κλπ οπότε όλα μέσα στα όρια του φυσιολογικού είναι. κ καλύτερα που το δείχνουν με οποιο τρόπο. ναι μεν μας τεσταρουν αλλά σίγουρα νιώθουν κ την αγάπη μας.

πέφτω για ύπνο γιατί εχω πονοκέφαλο εδώ κ τρεις μέρες ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα...είμαι πολυ κουρασμένη..

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση ειλικρινά με κάνατε να νιώσω καλύτερα..στεναχωριεμαι να βλέπω το κοριτσακι μου με αυτο το βλέμμα..λες καιμειναι το πιο δυστυχισμενο..χαιρομαι για την αντίληψη της αλλα όχι οταν την κάνει να σκέφτεται όλα αυτα ..
Ειναι καλο παιδι..αλλα ζει ένα δραμα..και χωρίς να χρειάζεται!
Εγω ζήλευα παρα πολυ..αλλα δεν ήμουν τόσο παρορμητική να λέω βαρυγδουπα πράγματα..αυτη οτι σκέφτεται το,πετάει..και όποιον πάρει ο χάρος!

Ευχριστω και για μικρο..ναι καμαρωνω που άρχισε το μπλαμπλα..και για αγορι νωρίτερα απο την Μελίνα η οποία όταν το άνοιξε δεν ξαναεβαλε γλώσσα μέσα μίλησε νωρίς κι αυτη!Αλλα τα δόντια την καθυστέρησαν νομίζω ένα δυο μήνες αργότερα είχε αρχίσει!

Φωτεινή θα σου στείλω τη σελίδα του φωτογράφου αλλα δεν ξέρω τι τιμές θα κάνει γιατί εμάς δεν μας έκανε και καμία τέλεια τιμηνπου μας ήξερε κιόλας..ψιλοαπογοητευτηκαμε ..
Θα δεις και μένα με τη μικρη μέσα χαχα όπως και στου γυναικολογου ειναι η μικρη μου!διάσημες!

Τζένη κρύο στο χωριο τέτοια ώρα;Πάπλωμα;
Ειρήνη εμάς για τις αμυγδαλες είπε οτι στα πεντεμισι αρχίζουν να μικραινουν και αν δεν αρρωσταινει συχνα δεν τις βγάζουμε!

Πατριτσια άλλαξε τον συνδυασμό των λαχανικών βάλε πιο γλυκα και δες!
Αθανασία μου γλυκατζης ο μικρουλης;

Αλίκη τέλεια θα είστε στη βάφτιση!
Άντε πέρασε κι αυτο!Απο εδω και πέρα όλα καλα!
Jemina πως ππηγε η βάφτιση;Ή ειναι αύριο!Περιμένουμε νέα!

Πάω για ύπνο δεν θυμάμαι αλλα!
Θα τα πόυμε αύριο!
Καληνύχτα!




Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες!
Μπήκα για μια γρήγορη ματιά γιατί έχω καιρό να σας διαβάσω και να σας πω και τα νέα μας.
Χτές πήραμε το όνομα μας και πλέον δεν είμαστε μπέμπης αλλά Νίκος. Περιττό να πω ότι τις τελευταίες μέρες ήμασταν τρελαμένοι με το παιδί ακόμα μπουκωμένο, τα τελευταία τρεχάματα αλλά ευτυχώς όλα καλά. Ο μικρός αν και ακόμα άρρωστος ήταν κύριος. Ήσυχος όλο χαμόγελα και δεν έκλαψε καθόλου το καμάρι μου. Αν και ανησυχούσαμε για το καιρό γιατί ήταν και παραθαλλάσια τελικά ήταν τέλειος και όλοι μας το ευχαριστηθήκαμε. Η διακόσμηση των κοριτσιών άρεσε σε όλους και βρήκαν την ιδέα του νονού με το κουτί των ευχών υπέροχη. Μετά κάναμε μια μικρή μάζωξη στο σπίτι ή τουλάχιστον έτσι ξεκίνησε γιατί τελικά ήμασταν 60 άτομα αλλά περάσαμε τόσο καλά και με βοήθησαν οι φίλοι που δεν μας φάνηκε δύσκολο. Βέβαια σήμερα ξυπνήσαμε σε ένα βομβαρδισμένο σπίτι αλλά χαλάλι του.
Έυχομαι σε όσες ακολουθούν με το καλό και να τις χαρείτε όσο και εμείς.
Σας αφήνω γιατί ξύπννησε και πεινάει.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σας ζήσει. γερός κ καλοφωτισμενος.

ακόμα χωριό με πονοκέφαλο ουφ... σχετικά ζεστός καιρός. ο μικρός χθες ξύπνησε 6-7 φορές....

από το σπίτι ξανά

φιλάκια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.
μαμαμελι καλυτερα που λεει αυτο που θελει να πει.θα ηταν χειροτερα να το κραταει μεσα της.

τζεμινα να σας ζησει το υπεροχο ονομα.νικο λενε και τον αντρα μου.

τζενη πες σε καποιον να σε ξεματιασει αν εχεις παρει παυσιπονο και δεν περναει.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα μανουλες!!! τι κανετε??
τζαμινα καλοφωτιστο το μικρουλι σου να το καμαρωσεις οπως ποθεις!
αλικη μου λες να παμε διακοπες εε??
χαιρομαι που πανε καλυτερα τα μικρα σου...αντα πια να ησυχασετε!!
φωτεινη μου κ σε εσενα χαμος εεε??? μας βγηκαν ζωηρα τα σκατουλικα!!! χαλαλι τους ..ας ειναι γερα!!θα πατε εσεις εε? καλα θα κανετε!! υπομονη με τα δοντια...κ εμεις εχουμε βγαλει 2..κατω...κ οταν ηταν να σκασουν...γονοτανε....πολεμος!!!!!! τωρα περιμενουμε τα πανω κ εμεις...κ πααααλι χαος!!!
πατριτσια...δεν πειραζει που δεν θα πατε φετος...αλλωστε με γαμο κ βαπτιση...εχεις πολυ τρεξιμο...του χρονου πρωτα ο θεος θα πατε!!!κ εγω απο ιντερνετ προς το παρον βλεπω μπομπονιερες κ προσκλητηρια!
ειρηνη μου κ εγω στην αρχη σκεφτηκα τα μαγειρεματα κτλπ....αλλα μετα σκεφτηκα οτι αυτες ειναι στιγμες που δεν θα ξαναγυρισουν..κ θα τις αναπωλω...οταν θα γινει ολοκληρη κοπελαρα κ θα φευγει για παρο κ μυκονο..με φιλους....θα παρακαλαω τοτε να την εχω μαζι μου...κ ας της μαγειρευω.....!!!!!!!
μελινομαμα....μην στεναχωριεσαι....ζηλευειμωρε το παιδακι...ειχε μαθει αλλιως...κ τωρα ειναι αλλιως...εχουν κ αυτα τα δικια τους απο την πλευρα τους....τωρα οσο για τα βαρυγδουπα λογια....καπου τα ακουσε(μπορει κ απο τηλεοραση...) κ τα λεει...δεν νομιζω οτι μπορει να ξερει ακριβως ποσο σημαντικα ακουγονται σε εμας που ειμαστε γονεις τους....!! θα της περασει...μια χαρα μανουλα εισαι μην αγχωνεσαι!!οσο για το βιντεο συμφωνω απολυτα μαζι σου....το βιντεο ειναι ζωντανο...βλεπεις τους παντες σε κινηση κ ομιλια...μετα απο χρονια!!!!
μαρια μου μεγεια το δοντακι!!!
εμεις ειμαστε μια χαρα γενικα........πολυυυυ ζωηρη κ γκρινιαρουλα...αλλα καλα!! τρωμε πολυ καλυτερα πλεον....τρωμε χορτοσουπα κρεατοσουπα κοτοσουπα.....φαριν λακτε...ριζαλευρο..γιαουρτακι...φρουτοκρεμα...! ετοιμαζομαστε να βγαλουμε κ πανω δοντακι...λεμε που πουφ...κατι μπα διασπαρτα...στεκομαστε πολυ καλα ορθιες...κρατωντας βεβαια εμενα η επιφανειες!! λεμε τελικα να παμε λευκαδα κ οτι γινει...το πολυ πολυ να κουραστουμε λιγο...αλλα τον αερα μας κ τα μπανακια μας...εε θα τα κανουμε!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες!
πωωωωω τετοια ωρα και δεν κοιμαται κανενα απο τα δυο ακομα! Τι θα τα κανω? Αυτος ο μικρος με εχει εξαντλησει.

ολες καλα? μεγαλη αποχη εχουμε πλεον τα σαββατοκυριακα.... βολταρουμε ε?

Τζεμινα γερο και καλοφωτιστο το μωρακι σου.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Να σας ζήσει jemina ο Νίκος σας!

Μαρκελλα εμένα τα δικα μου απο τις 10 κοιμούνται ευτυχώς!

Σήμερα πήγαμε πολλές βόλτες!
Και πισίνα..μόνο η μικρη έκανε μπάνιο!
Εμείς δεν μπήκαμε και το μωρο έβαλε τα ποδαρακια του...
Τι Χαρά έκανε..

Απο αύριο βδομάδα συγκινησεων μάθημα ανοιχτό η μπαλαρινουλα μου σαν γιορτη και την Παρασκευή η γιορτη του σχολείου..θα πέσει κλάμα με τα τραγούδια που διαλεξανε ...Εμείς κάναμε για τις δασκάλες σαπουνακια για το συρτάρι τους!εγω δηλαδή γιατί η Μελινα βαρέθηκε..

Πάω για ύπνο !
Καλο μας βράδυ!
Φιλακια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Κυρ Ιουν 09, 2013 1:55 pm, 1 φορά

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα δικα μου κοιμηθηκαν πριν κανα μισαωρο. πρωτη φορα κοιμαται τοσο αργα ο τυροπιτουλης. λετε να κοιμηθει λιγο παραπανω να κοιμηθω και γω η δολια? Η μεγαλη δεν ελεγε με τιποτα να κοιμηθει πριν τον μπεμπη. εκλειναν τα ματια της και αυτη τιποτα!!! γιατι αραγε η πονηρω??? να δω πως θα την ξυπνησω το πρωι.

εμας οι συγκινησεις αρχισαν την περασμενη βδομαδα με τη γιορτη στο δημοτικο του ανηψιου μου. και θα συνεχιστουν με τη γιορτη της μικρης μου. ακομα δεν εχω ασχοληθει με το δωρο της δασκαλας. δεν με βλεπω να προλαβαινω.

ολη αυτη τη βδομαδα ετρεχα στον οαεδ καθημερινα. και δεν φτανει που δεν θα γινει τιποτα τελικα, ανακαλυψα οτι εχω και 32 ενσημα χαμενα απο λαθος του πρωην εργοδοτη μου και του λογιστη. μα τετοια γκαντεμια πια!! φτανει. οποτε τωρα εχω τρεχαματα στο ικα. βαρεθηκα πια ρε παιδια, κουραστηκα.

οσο για την βαφτιση μας..... ας γελασω..... μας βλεπω να την κανουμε του χρονου.

αυταααααααααα για την ωρα. καλο βραδυ.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α καλα μπήκα να αλλάξω ένα ορθογραφικο και έσβησαν τα μισά ..έτσι την έσβησα την ιστορία στην πισίνα βαρέθηκα να ξαναγραφω τα ίδια..άλλη φορα..
Σορυ.. Φιλακια καλο βράδυ!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια καλησπέρα στα γρήγορα! Πάω να την πέσω νωρίς σήμερα γιατί αύριο πολλές δουλίτσες περιμένουν!

Τζεμίνα να σου ζήσει ο Νίκος σου λοιπόν! Και μπράβο που περάσατε τόσο όμορφα! Κι εγώ ανησυχώ για τον καιρό το Σάββατο, όλο βροχές δίνουν προσεχώς... μα πια! Και θα κάνουμε τραπέζε μετά οι κοντινοί σε ανοιχτό ρε γμτ!

Μελινομαρία μου ζήλειααα... Δεν υπάρχει αμφιβολία! Απλά είναι πανέξυπνη η μικρή σου και σε χορεύει στο ταψί λέμε! Καλό κουράγιο αλλά μη μασάς σου λέω, είσαι μια υπέροχη ταλαιπωρημένη μανούλα!

Μαρκέλλα κι άλλη μακακία από εργοδότη; Ε μα έλεος...! Κοιμήθηκαν επιτέλους τα ζουζούνια; Εμένα έπεσαν νωρίς ευτυχώς! Βέβαια αναμένω και νωρίς το πρώτο ξύπνημα από το γατί...

Φωτεινή, Ειρήνη και Κλεοπάτρα μου φαίνεται καλύτερο καιρό θα έχετε στις δικές σας βαφτίσεις! Εμάς μας θα μας τα χαλάσει φοβάμαι...

Τζενάκι ψύχρα εκεί στο χωριό;

Μαρία μου μπάνιο στην πισινούλα η μικρή; Μια χαρά! Κι εμείς έχουμε από τη Δανάη αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι να τη βάλω γιατί ακόμα δεν κάθεται πολύ σταθερά... Άσε θα τη δει και η άλλη και θα επιτεθεί... επικίνδυνα πράγματα!

Αθανασία καλή αρχή στην ομιλία και σ' εσάς!

Βαρβάρα μου σ' ευχαριστώ! Τη Δανάη λέω να την κρατήσω όλη την εβδομάδα να μην πάει παιδικό γιατί δε θέλω άλλες εκπλήξεις μέχρι τη βάφτιση... Βέβαια θα με δυσκολέψει γιατί έχω πολλές δουλειές μαζεμένες, αλλά τουλάχιστον όχι άλλες αρρώστιες όσο γίνεται! Το γατί θα είναι καθαρό από σύγκαμα στη βάφτιση αλλά τα σημάδια θα υπάρχουν... δε νομίζω να έχουν φύγει μέχρι τότε!

Αυτά... σας φιλώ... καληνύχτα!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!Τι κανετε;Τεξιματα βλεπω ολες.Τζεμινα καλοφωτιστος ο Νικος σου!Χαιρομαι που περασατε καλα και για την ακαταστασια μετα χαλαλι του μωρε!Δεν εχω διαβασει αλλα θα τα δω αργοτερα.Εμεις θα παρουμε το ονοματακι μας την κυριακη(16/6).Απο καιρο δεν περιμενω ετσι κι αλλιως κατι καλο εδω,λιγο ηλιο θα το ηθελα ομως.Αναρρωσα πληρος και αρχισα να κανω τις ετοιμασιες για το τραπεζι.Εκανα τις πιτες μου και τις εβαλα στην καταψυξη,οταν ερθουν θα μπουν για ψησιμο.Μεζεδακια και γλυκα θα γινουν μια μερα πριν και ψητα στο φουρνο εκεινη την ημερα για να ειναι λαχταριστα λαχταριστα.Ουφφ ο μικρος να ειναι μονο καλα μεχρι τοτε.Μια γκρινια που εχει αλλο πραγμα.Ας μην μιλησω για υπνο που αραια και που μας ερχεται.Απο φαι παντως τα παμε περιφημα!Τρωει τρωει και δεν χορταινει.Με αυτο το κλαμα ομως τι θα γινει;Εχει γουστο να βγαλει και το 3ο δοντακι τσακ μπαμ..Σημερα λεμε να βγουμε εξω οικογενειακως μπας και το χαρουμε λιγακι,να ξεσκασουμε ολοι μαζι.Θυμαστε που σας ελεγα για τα πλυντηρια που εβαλε ο δικος μου οταν δεν ημουν καλα;Εφτασε η ωρα του σιδερου..Ωχχχ παναγια μου 7 πλυντηρια ειναι....Ο θεος μαζι μου!Σας αφηνω γιατι ετσι οπως το παω ουτε αυριο δεν θα τελειωσω

Φιλια σε ολες και στα παιδακια σας

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Sleep Sleep Sleep

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα μανουλιτσες!!!!
Δεν εχω προλαβει να διαβασω ολα σας τα νεα αλλα πολυ φοβαμαι πως αν κατσω να διαβασω δεν θα προλαβω να γραψω (οπως συμβαινει τις περισσοτερες φορες...)
Τρεχω και δεν φτανω....εχω καταντησει το παιδι λαστιχο!!! Η μαμα μου ακομα ξαπλα στο κρεβατι, εχουμε αλλαξει ενα καρο ορθοπαιδικου αλλα βελτιωση δεν βλεπουμε...την εχουν τρελλανει στα αντιφλεγμονωδη αλλα τιποτα δεν γινεται!!
Ο πατερας μου μπαινει για εγχειρηση αυτη την Παρασκευη οποτε θα ειναι και αυτος για καποιες μερες κρεβατομενος, ο μικρος εχει αρχισει στερεες τροφες οποτε πρεπει να μαγειρευω (παει η ευκολια απο το μαμαδογαλα... Sad ) και το καλυτερο....τον βαπτιζουμε 14 Ιουλιου!!!
Ολα μαζι......να δω τι θα πρωτοπρολαβω!!! Εχω τις δουλειες απο 2 σπιτια και τα τρεχαματα της βαπτισης!!!
Ξυπνησε ο μικρος, συνεχιζω σε λιγο αν προλαβω...Φιλακια!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρια μου καλημερα. τι εγινε ρε κοριτσι? σε χασαμε. η μαμα σου τι επαθε? πωπω ολα μαζι σου πεσανε και σενα. και εγω ετσι ειμαι απο τα τελη Φεβρουαριου. οκ, εδω και κανα μηνα λιγο πιο χαλαρα βεβαια, αλλα ολο προκυπτουν θεματα.

Ευχομαι γρηγορα περαστικα και στους δυο γονεις σου και σε σενα καλη δυναμη. Με το καλο και η βαπτιση σας!!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω Μαρκελλα μου!!
Την εχει πιασει το ποδι της και δεν μπορει να περπατησει καθολου, μονο μεχρι την τουαλέτα κουτσα κουτσα!!
Αστα....παω να ετοιμασω την χορτοσουπα του μικρου. Τον κακομοιρη και αυτον τον εχω παραμελησει, γκρινιαζει ή κλαιει καμια φορα και δεν τρεχω οπως παλια σαν την τρελλη για να τον ηρεμησω..... Ακαρδη μανα!!! Mad Mad

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα τι κάνετε ;;;Φουλ στις βαφτισεις βλέπω ειναι αυτός ο μήνας, μόνο εμείς θα μείνουμε τελευταίοι ...

Τζεμινα να χαίρεστε το νεοφωτιστο...

Μαρία μου υπομονη με την Μέλινα κ την ζήλια φάση θα ειναι κ θα περάσει ...

Μαρκελλα μου τι ειναι αυτο με τα τρεξιματα που σε εχει βρει, εύχομαι τουλάχιστον στο τέλος να βγει κάτι καλο κ να μην τρέχεις άδικα ...

Αλίκη καλύτερα που δεν θα πας την Δαναη αυτη την εβδομάδα στον παιδικό να μην έχεις κ αλλα με αρρώστιες κτλ όσο για την βάφτιση μακάρι να μην χαλάσει ο καιρός , αν βάλεις το γατί στην πισίνα ακόμα κ αν κάθεται σταθερά μην την αφήσεις δευτερόλεπτο μονη της γιατι μπορει να γλιστρισει ...

Μαριαρο κοπέλα μου εύχομαι καλη ανάρρωση στην μαμα σου κ εύχομαι να περάσουν ολα σύντομα .... Αχ δεν θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω ...

Στα δικα μας τώρα κ εμείς περάσαμε την Κυριακή οικογενειακός , πήγαμε την μικρη βόλτα στην θάλασσα κ βούτηξε λίγο τα ποδαρακια της κ έπαιξε στην άμμο κατενθουσιαστηκε κ έπαιζε παλαμάκια , μας άκουσε όλη η παραλία απο τις κραυγές της , φεύγοντας βρήκαμε κ 1 μικρό χελωνακι κ το κοιτούσε καλα καλα που πήγαινε πάνω κάτω , μετα την πήγαμε σε 1 χωράφι που εχει ο πατέρας μου κ εχει διάφορα ζωακια κ τρελαινεται οπότε πάμε εκει κ μετα πήγαμε παραλιακά για καφε κ να δει τις πάπιες ... Το βράδυ φαγαμε στους δικούς μου ... Η μικρη πέρασε τόσο καλα που δεν ακούστηκε το κλάμα της καθόλου κ το βράδυ ήπιε το γάλα κ έπεσε αμέσως για ύπνο ... Τώρα κάθεται κ παίζει στο πάρκο της κ κάθε λίγο μου φωνάζει εα εα , πάω να την σηκωσω να την βγάλω κ δεν θέλει μόνο μου λέει εα μάλλον θέλει να με βάλει κ εμένα μέσα ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέερα!!

Τζεμίνα να σας ζήσει ο Νικόλας!
Αλίκη και Εύη άντε κι εσείς με το καλό να παίρνετε σειρά!!
Αυτό με τον καιρό πλέον είναι μόνιμο θέμα, δεν υπάρχουν πια εποχές. Εγώ γι αυτό το λόγο έχω απορρίψει την ιδέα της γαμοβάφτισης έξω σε ξωκκλήσι και την ιδέα του catering έξω απ την εκκλησία. Και στους χώρους που κοιτάμε, απο τις βασικές ερωτήσεις είναι αν έχει και εσωτερική αίθουσα να μας καλύψει αν δεν μας κάτσει καλός καιρός, αλλιώς απορρίπτονται. Απ' το να με φαει το άγχος...

Μαρία, Μαρκέλλα με το καλό οι γιορτές των κοριτσιών σας!! Τώρα που είπατε για δώρα για δασκάλα, ωραία ιδέα είναι και κούπα ζωγραφισμένη στο χέρι. Το είδα που το κάνει μια παλιά μου συνάδελφος (αυτή το κάνει επαγγελματικά βέβαια και τις πουλάει, όπως και άλλα πράγματα που κάνει χειροποίητα). Αλλά είναι ωραίο σαν ιδέα αν πιάνουν τα χέρια σας. Έχει ζωγραφισμένη μια δασκάλα με ένα παιδάκι και δίπλα γράφει κάτι τύπου "Ευχαριστούμε για την όμορφη χρονιά, Μελίνα, 10-6-13"

Μαριαρό σε χάσαμε, καλή ανάρρωση και υπομονή!!
Μαρία απο Κρήτη, εμ βόλτα θέλουν τα καημένα και είναι μια χαρά, μακάρι να είχαμε το χρόνο να τα βολτάραμε όλη μέρα. Ζήλεψα για τη θάλασσα, κι εγώ θέλω αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω σύντομα... Crying or Very sad

Εμείς το Σάββατο πήγαμε στο ΙΚΕΑ και ψωνίσαμε κάποια πραγματάκια για τον μπέμπη και μετά σε δυο κτήματα να τα δούμε. Χθες ο άντρας μου δούλευε 2-10 κι εγώ πήρα τον μικρό και πήγα να φάω στους γονείς μου. Αλλο ένα κτήμα θα δούμε την Πέμπτη και τέλος μάλλον. Απλά τα δύο που μάλλον μας ενδιαφέρουν πιο πολύ δεν έχουν event νωρίτερα απ του Αγ. Πνεύματος(για να τα δούμε και στημένα και να δοκιμάσουμε το φαγητό), οπότε μάλλον θα περιμένουμε μέχρι τότε για να καταλήξουμε.
Τώρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι πολυ, όχι για το χρόνο σαν χρόνο γιατί υπο νορμάλ συνθήκες θα τα κατάφερνα άνετα, αλλά γιατί έτσι που είναι τα ωράρια του άντρα μου είναι πολύ λίγος ο κοινός μας χρόνος για να δούμε πράγματα. Ξέρω, έχω γίνει κουραστική, όλο τα ίδια και τα ίδια επαναλαμβάνω... θα το κόψω...

Ο μπέμπης χθες κάπως καλύτερα τα πήγε με τα λαχανικά, στην αρχή έκλάψε, αναγούλιασε, αλλά μετά άρχισε να το δέχεται. Σήμερα έχει αναλάβει τα ταίσματα ο άντρας μου που έχει ρεπό, θα μου πει τα νέα το μεσημέρι!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κλεοπατρα είσαι τυχερή που θα προσπαθήσει ο άντρας σου να τον ταισει γιατι εμένα τόσο κακόφαγη που ειναι δεν τρώει απο κανένα άλλο . Για νυφικό ποτε θα αρχίσεις να ψάχνεις ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις