Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Μαρία μου όλα καλά από τον παιδίατρο, παίδαρος ο μικρός! Μόνο για αυτό που είπες για το μάρσιπο θα διαφωνήσω λιγάκι. Εαν μιλάμε για το σλινγκ το παιδί είναι σε καθιστή θέση, δεν κρέμονται τα πόδια του. Το ίδιο και στο μέι-τάι, γι' αυτό και δεν έχουν περιορισμό στο χρόνο που μπορείς να τα φοράς. Επίσης, το κορμάκι τους στηρίζεται τελείως στο μάρσιπο οπότε δεν κουράζεται το μωρό και ούτε σπρώχνει με τα πόδια του ώστε να επιβαρύνονται τα ισχία. Από εκεί και πέρα σε όλα τα άλλα συμφωνώ. Και παν μέτρον άριστον. Αλλά ρε συ το γατί μου φαίνεται πολύ μικρό για στράτες κλπ ακόμα. Δεν ξέρω κιόλας... πάντως δε σκοπεύω να τη βάλω εγώ, αν αρέσει στο παιδί άντε να το ξεκολλήσεις από εκεί μέσα (είχαμε βάλει τη Δανάη στη στράτα από ένα άλλο μωράκι και δεν έβγαινε με τπτ).
Εύη μου κουράγιο, συνέρχονται σιγά-σιγά, λες να μη σε καταλαβαίνουμε; Ειδικά εγώ με τις ιώσεις που περάσαμε φέτος, μαζί και τα ξενύχτια...!
Κλεοπάτρα μου αφού είναι έτσι πιστεύω να βρεις κάτι. Αλλά να πας να δεις και από κοντά, μη μείνεις στις φωτογραφίες!

Στα δικά μας πάλι, το γατί συνεχίζει να είναι χάλια από κάτω. Ελπίζω αύριο να δω βελτίωση γιατί πονάει πολύ πλέον και τη λυπάμαι... Ευτυχώς ήταν απύρετη σήμερα, μάλλον της περνάει η ιωσούλα και μακάρι να ήταν η τελευταία...!
Σας φιλώ!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!!

Ωραία μέρα σήμερα!

Τι κάνουν μανούλες και μωρακια!!;;;

Αλίκη μου μια σκέψη εκανα μιλώντας για τον μαρσιππο τον κλασικό!είπα αλλωστε εφόσον στηρίζουν καλα το κορμακι τους!
Νομίζω όμως οτι όσο και να τους αρέσει αν κανείς αυτο δηλαδή το κοψεις όταν μπουσουλησει ,δηλαδή ένα πρωι δεν τη δει ενω έχει την δυνατότητα να πάει όπου θέλει..στο καλώδιο που ζαχαρωνε,στην παντοφλα που πολυ θα ήθελε να δει τη γεύση της και να σε ακολουθήσει στο μπάνιο,δεν θα του λείψει κιόλας!
Μάλλον πιο επικίνδυνο είναι για τους γονείς να βολευτούν και να την έχουν ανάγκη ύστερα!8 μηνών πχ όπως η Μελίνα δεν νομίζω να θυμάται και να κλαίει ψάχνοντας τη στρατα του!ενω εγω αναπολησα που ήταν όρθια ,ανεξάρτητη και δεν πήγαινε σε κάθε γωνιτσα!
Τα δικα μου παιδια κλαίνε για να είναι όρθια και να χοροπηδανε... Να φανταστείς το μωρο βλέπει τη Μελίνα της τσιριζει να τον κοιτάξει...μόλις τον κοιτάξει κουνιέται πάνω κάτω σαν να λέει να χοροπηδησουμε!αρχίζει αυτη αρχίζει κι αυτός και σκάνε στα γέλια! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 3 215994
Φτάνει τόσο η κουκουβαγια!

Αλικακι μου άντε γρήγορα να περάσει το πωπουδι και να έχετε στηβαφτιση ωραία εμφάνιση και να μην πονάει κιόλας!

Κλαίει το νινι μου!

Καλημέρα και πάλι σε όλες!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα σας.

μαμαμελι μεγαλος αντρας ο δικος σου.μπραβο που δεν εκλαψε στο εμβολιο.ευχομαι να τα πατε καλα με τα λαχανικα.

αλικη σιγα σιγα θα φυγει και το συγκαμα.αφου ξεκινησες κορτιζονουχα κρεμα θα φθγει συντομα.

κλεοπατρα σιγουρα για κυριακη βρισκεις πιο ευκολα και απ`οσο ξερω ειναι και πιο φθηνα.

εγω οταν εβαλα τον στρατο σε περπατουρα αλλου παιδιου ηθελε να βγει.χαζος ηταν να κλειστει εκει μεσα απο τη στιγμη που μπουσουλουσε και μπορουσε να παει οπου θελει.απο 6 μηνων εφευγε σφαιρα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!!!
Ο τυροπιτουλης μου εκανε τη χαρη και κοιμηθηκε αποψε επιτελους!!!! Απο τις 10.30 το βραδυ ως τις 6. Very Happy Very Happy Τι ευτυχια!!!!! Βεβαια εξακολουθω να κουτουλαω απο τη νυστα, αλλα κατι ηταν κι αυτο ε?
Η μεγαλη σηκωθηκε με χαρα σημερα, αφου πηραμε τα γυαλια της και ηθελε να παει να τα επιδειξει στους συμμαθητες της. Με παρακαλεσε να παρουμε και τον μπεμπη μαζι μας για να τον δουν τα παιδια και η δασκαλα που της το ζητουσαν λεει! Τρελαθηκε ο μπεμπης με τοσα πολλα παιδακια γυρω του. Ηταν τρισευτυχισμενος. Και η δασκαλα της, τι γλυκια γυναικα! Θελω πολυ να της κανει ενα δωρακι η μικρη μου τελειωνοντας το σχολειο, αλλα δεν ξερω τι. Θα μου πεις, δεν εχεις να φας βρε κακομοιρα, δωρα θελεις? Κατι μικρο, συμβολικο μωρε, για το καλο, για το "ευχαριστω" που ηταν τοσο καλη και δοτικη ολη τη χρονια.
Πηραμε και τις σχολικες μας φωτογραφιες. Εκλαιγα πρωι πρωι, συγκινηθηκα. Και τωρα που το γραφω, ξανακλαιω. Εχω γινει πολυ ευσυγκινητη γμτ.
Μαρια, και τα δικα μου το ιδιο κανουν. Ο μπεμπης φαινεται ξεκαθαρα εδω και καιρο ποιον αγαπαει περισσοτερο απο ολους μας, την αδερφη του. Και εκεινη εχει παντα τον τροπο να τον ηρεμει οταν γκρινιαζει. Παλι θα καλψω, αει στο καλο πρωι πρωι. Και ειμαι και στο γραφειο.
Τελικα, σημερα που θα πληρωθω τη βδομαδα, θα κανω τα ψωνια που ηθελα για τα παιδια, αφου μας εκανε δωρο τα γυαλια η γιαγια. Αχ αυτη η γιαγια και ο παππους. Αν δεν τους ειχαμε θα πεινουσαμε. Θα ξανακλαψω.

Αλικη, σου ευχομαι κοριτσι μου, πραγματικα να ειναι το τελευταιο πραγμα που σας ταλαιπωρει. Και να γινει γρηγορα καλα το πωπουδακι του γατιου. Ρε σεις, τωρα καταλαβα οτι εφτασαν κιολας οι μερες για τα πρωτα μας βαφτισια. Ειστε αρκετες τωρα τον Ιουνιο ε?
Θελετε, οπως καναμε τις λιστες μας παλια, με τις ΠΗΤ μας, να φτιαξουμε λιστες με ημ/νιες βαπτισεων? Εχω χασει τον μπουσουλα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μια και λεγαμε για ιωσεις, με πηρε χθες η κουμπαρα μου και μου ειπε οτι ειναι εδω και δυο μερες στο μετροπολιταν με την μικρη της (3 1/2 χρονων) με γαστρεντεριτιδα. Αφυδατωθηκε το πουλακι μου. Ειναι καλυτερα απο χθες και σημερα μαλλον θα βγουν. Πω πω ρε παιδια το νοσοκομειο-παιδια δεν μπορω να το σκεφτομαι. Το καημενακι ολο ζηταει να φυγει, να παει σπιτι της.

Κλεοπατρααααααααααααααααα με το καλο κοριτσι μου, αλλα βιασου, κουνησου. Ειναι και ο γαμος και εχεις πιο πολλα τρεχαματα.

Ειρηνη καλημερα. Εννοειται πως αν ηδη μπουσουλαει σιγα μη θελει τη στρατα.

Ο τυροπιτουλης νομιζω θα τη γουσταρε αφου θελει να ειναι συνεχεια ορθιος.
Εν τω μεταξυ το καμαρι μου, οσο δυσκολος ειναι στον υπνο, τοσο καλος ειναι στο φαγητο. Φανταστειτε, στο ρυζαλευρο, ουτε σαλιαρα δεν βαζουμε.

Μα τι γραφω η γυναικα, απο το ενα θεμα στο αλλο. Τι λογοδιαρροια ειναι αυτη? Σταματηστε μεεεεεεεεεεεεεε

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ειρήνη και Μαρκελλα!

Ειρήνη μου ναι απίστευτο δεύτερη φορα δεν κλαει!Καλα κι εγω του τραγουδούσα εκείνη την ώρα είναι και γυμνός αλλα σκληροπετσος βγήκε φαίνεται!!
6 μηνών μπουσουλησε ο δικός σου!Μπράβο!
Ο μπεμπουλης μια σηκώνει πωπο και κάτω κεφάλι!
Μια σηκώνει τον κορμό και του γλυστρανε τα γόνατα...
Μια φορα δυο τα κατάφερε αλλα έπεσε φαρδυς πλατυς χαχα..που θα του πάει..αλλα μεχρι τώρα Σιχαινοταν όταν το μπρουμυτα!

Μαρκελλα τι είναι όλα αυτα τα σιγκινητικαπρωι πρωι
..βουρκωσα κι εγω!
Παιδι μου σαν θεές τις κοιτάνε!
Και η δικιά μου οπότε την παίρνω απο το σχολείο καμαρώνει το μωρο μας!
Να μας δείξεις την κούκλα με τα γυαλακια της!
Συκγκινηση να τελειώνει ένα στάδιο στη ζωη του παιδιού...κι εμείς τελευταίοι μήνες παιδικο μετα απο τρία χρόνια...νιώθω οτι θα ρίξω πολυ κλάμα στη γιορτη!
Γιατινδεν βάζεις τη μικρη να κάνει μια ζωγραφιά για την κυρια της να τη βάλεις σε ένα καδρακι που θα το στολισετε μόνοι σας;σαν πρώτη ιδεα αυτο μου ήρθε!ή σε καμβά με καβαλετο απο τα jumbo ...εκανα εγω ένα για το τραπέζι των ευχών !

Κι εγω γλωσσου ....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρκελλα μπραβο που κοιμηθηκατε επιτελους.χαρα η κορη σου με τα γυαλια.και ειδικα οταν εδειξε στους φιλους της και την δασκαλα της τον αδερφο της.κι αυτα τα μωρα μας χαιρονται με τα αλλα παιδια.κι ο δικος μου τον ψαχνει τον στρατο αν του μιλαει κα μετα φευγει απο διπλα του.

μαμαμελι ναι ο στρατος μπουσουλησε 6 μηνων και 2 μερες μετα τα γενεθλια του περπατησε.για να δουμε κι ο μικρος.ευτυχως καθεται λιγο μπρουμυτα να παιξει με τα παιχνιδια του.σκεφτομαι να βγαλω και το παρκο σιγα σιγα μπας και καθεται εκει πιο πολυ οταν ειναι ξυπνιος και μπορω να κανω καμια δουλεια.ο στρατος δεν καθησε πολυ εκει μεσα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατι τετοιο σκεφτομουν και γω. Κατι που θα φτιαξει η μικρη με τα χερακια της. Αυτο με το καβαλετο ενδιαφερον μου ακουστηκε. Θα παω μαλλον σημερα jumbo για ψωνια και θα το ψαξω. Ευχαριστω για την ιδεα.

Καλα, Μαρια, εμας περυσι στον παιδικο, λιγες μερες πριν τελειωσουν καναμε μια πολυ ωραια γιορτουλα. Ειχαν 4 τραπεζακια με 4 8 καρεκλιτσες το καθε ενα. Πανω στα τραπεζακια ειχαν διαφορα υλικα. Καθομασταν 4 ζευγαρακια (μαμα-παιδι) σε καθε τραπεζι και ανα ζευγαρι φτιαχναμε πραγματακια με τα υλικα που μας ειχαν. Στο ενα τραπεζακι φτιαξαμε κορνιζες (αφου μας ειχαν δωσει φωτο του παιδιου που ειχαν τραβηχτει για τον λογο αυτο) με χαρτονια, κοχυλια, χρυσοσκονες κλπ. αφου τελειωναμε αλλαζαμε τραπεζακια. στο αλλο φτιαξαμε γλαστρακια με πετρουλες, κουμπια και κομματακια εφημεριδας, στο αλλο χαρακια με cd και χρωματιστα χαρτια. κλπ. Το τι το ευχαριστηθηκαν τα παιδια δεν λεγεται. Το τι κλαμα εκανα παλι εγω επισης δεν λεγεται. Ειδικα στο τελος που μας τραγουδησαν τα παιδια, μας ευχηθηκαν καλο καλοκαιρι, μας μιλησε η διευθυντρια. Την γιορτουλα την καναμε τετοια εποχη, παρολο που ο σταθμος κλεινει τελος Ιουλιου γιατι πολλα παιδακια εφευγαν νωριτερα για τα χωρια τους, οπως και εμεις αλλωστε.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισης, κατα τα μεσα Ιουνιου που θα εφευγε η δικια μου για το χωριο, μου ζητησε να κανει δωρο απο ενα λουλουδακι και μια καρτουλα σε ολα τα κοριτσια εκει, παιδαγωγους, διευθυντρια, μαγειρισσα, καθαριστρια. Πηραμε λοιπον καρτουλες, που τις εγραψα εγω, αλλα με λογακια που η ιδια που μετεφερε (ευχαριστιες κυριως και ευχες για καλο καλοκαιρι) και απο κατω εγραφε η ιδια το ονομα της. Επισης στα φακελλακια απ' εξω εγραψε η ιδια τα ονοματα των παραληπτων. Αν δειτε τι με εβαζε να γραφω..... ειναι πολυ ευαισθητο το κοριτσακι μου.
Παλι θα κλαψω. Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 3 534787

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχχαχα τωρα το ειδα. φτιαχναμε ΧΑΡΑΚΙΑ ΜΕ CD.... ΨΑΡΑΚΙΑ ηθελα να γραψω!!! Shocked

Μα τι πολυλογια ειναι αυτη σημερα!!!!!
Μαλλον μου ελλειψε το να γραφω εδω τοσο καιρο και αναπληρωνω.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η Ευη μου, στην ηλικια του μπεμπη - εεεεεεεε γινομαστε 6 μηνων σημερα!!!!!)- ηδη μπουσουλουσε. Αρχισε στους 5 1/2 μηνες. Πρωτοσηκωθηκε κρατωντας απο τη γωνια του παρκου 7 μηνων και ανημερα στα γενεθλεια της εκανε τα πρωτα της 14 συνεχομενα βηματακια μονη της. απο τοτε πρεπει να σας πω οτι δεν ξαναβαλε κωλο κατω. στη βαπτιση της που εγινε 10 μερες αφου εγινε 1 ετους, ετρεχε. ειχε πολυ πλακα.
Να δω ο τυροπιτουλης ποτε θα μπουσουλησει. Παντως εχει ηδη αρχισει να μπουσουλαει προς τα πισω. Γιατι τα περισσοτερα παιδια στην αρχη πανε προς τα πισω? παντα το ειχα απορια αυτο. θα ρωτησω τον ντοκτορ σημερα που θα παμε για τσιμπι.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με πηρε η πεθερουλα μου χθες πρωι πρωι και μου προτεινε να κανουμε τη βαφτιση του παιδιου στο χωριο, στα Χανια. Σε ενα υπεροχο παραθαλασσιο εκκλησακι και μετα να κανουμε τραπεζι σε ενα καμπινγκ απεναντι που εχει εναν υπεροχο χωρο με φοινικες, πισινες κλπ. Πολυ ωραιο μου ακουστηκε, αλλα ονειρο απατηλο θα παραμεινει, δεν ειναι εφικτο.

Μηπως τελικα να δουλεψω και λιγο? Θα γυρισει η ξαδερφη μου και θα με σφαξει.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλα ρε τόσο μικρα?
η Μελίνα 8 μηνών αλλα κανονικά...σαν σκουληκακια σερνονταν απο πιο μικρα και ο μπεμπης προχωράει και μπρος και πίσω..αλλα εγω εννοω να αλωνίζει το σπίτι..
μάλλον Μαρκελλα έχει σχέση απο που βάζουν δύναμη...
Ωραίες είστε κι εσείς...να κάνουμε εργαστήρι..

η Μελίνα όμως περπάτησε 11 μηνών κανονικά..στα γενέθλια της είχε μήνα που περπατούσε!
Αυτόν τον βρίσκω ακόμα πιο βιαστικο...
Ποτε δεν ξέρεις όμως..όταν μπουσουλανε πολυ αργούν καμία φορα να περπατήσουν!

Τσιριζει...Μαρκελλα η ξαδερφη σου δεν θα σε προτείνει πουθενά μετα για δουλεια...

Ελευθερια_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα στις μανουλες!!!
Διαβαζω κορίτσια που οργανώνετε τις βαφτίσεις σας και μου χτυπανε καμπανάκια!!εμείς ουτε ημερομηνία δεν έχουμε αποφασίσει..Στο τέλος θα τρέχουμε τελευταία στιγμη κλασσικά! Embarassed

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες κ απο εμας...Τι συγκινητικα που ειναι να μιλατε για τα παιδακια σας κι εμενα με πηραν τα ζουμια,τι ωραια ειχατε περασει Μαρκελλα στο παρτυ του παιδικου,κι εγω ανυπομονω να μεγαλωσει η δικια μου να μπορουμε να κανουμε πραγματα μαζι...Προχθες εκανα 1 κεικ κ την ειχα στην κουζινα κ με κοιτουσε καλα καλα που εβαζα τα υλικα στο μιξερ κ ειχε σκασει στα γελια κ επαιζε παλαμακια...Κι εμεις εχθες ειχαμε τελειο υπνο κοιμηθηκε απο τις 11 κ ξυπνησε σημερα στις 10,τι καλα που ηταν....Μαρκελλα επισης πολλη ωραια η ιδεα της βαφτισης στα Χανια,εμεις του χρονου κ να δουμε γιατι εχουμε πρωτα τον γαμο μας...Βαλε μια φωτο της Ευης σου με τα γυαλακια να την δουμε την κουκλιτσα.Κ η μπεμπα εχει αρχισει να προσπαθει να μπουσουλησει αλλα παει προς τα πισω κ μετα πεφτει το καλυτερο της ειναι να γυριζει μπρουμητα κ μετα ανασκελα κ ξανα το ιδιο κ να πηγαινει παραπερα...Μελινομαμα μπραβο στον αντρα που δεν εκλαψε στο εμβολιο εμας παντως οποτε παμε για εμβολιο μας ακουει ολη η γειτονια...Τα εγραψα ολα μπερδεμενα αλλα ετσι τα θυμομουν...Αλικη πως πηγε η προσπαθεια με το ρυζαλευρο?Κι αυτο τωρα μου ηρθε...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Καλέ τι συγκινητικά πράγματα γράφετε σήμερα; Μαρκέλλα θα κλάψω καλέ! Επίσης θα κλάψω αν ξαναδώ παιδί άρρωστο. Η Δανάη το πρωί είχε πάλι λίγες πράσινες μυξούλες και δε θα τ' αντέξω... Ελπίζω να μη γυρίσει σε ωτίτιδα αυτή τη φορά. Άντε πάλι ορούς και τους μισεί λέμε... Το γατί συνεχίζει με το σύγκαμα, δεν ξέρω, δε νομίζω ότι έχω δει βελτίωση ακόμη. Το πρωί την άφησα αρκετή ώρα χωρίς πάνα, αλλά μετά έπρεπε να φύγουμε και από τότε φοράμε... Πφφφ, η συνέχεια αργότερα γιατί ξύπνησε και κλαίει γμτ!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μμμμ και συνεχίζω μόνη μου απ' ότι φαίνεται! Λοιπόν, η Δανάη πολλές μύξες τελικά, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα... Το δε γατί όπως είπα καμία βελτίωση. Θα δω πώς θα πάει και αύριο και θα επικοινωνήσω με παιδίατρο μάλλον. Το λυπάμαι μωρέ που πονάει και βασανίζεται... λίγα έχει περάσει κι αυτό;
Μαρία μου ξεκινήσαμε ρυζάλευρο λοιπόν και μάαααλλον το προτιμάει κάπως σε σχέση με τα φρούτα. Δεν είμαι και σίγουρη, 2-3 κουταλίτσες μάλλον έφαγε κι αυτές όχι γεμάτες. Έχω ανακαλύψει κι ένα κόλπο απατεωνιά: της δίνω μια χαρτοπετσέτα που τρελαίνεται και πάει να τη βάλει στο στόμα της. Και όπως το ανοίγει ωωωωπ μπαίνει πρώτα η κουταλιά, αχαχαχ! Κανα-δυο φορές έσκυψε και άνοιξε το στόμα μπροστά από το κουτάλι αλλά όλες τις άλλες δεν το άνοιγε με τπτ, οπότε μπορεί και να ήταν τυχαίο και να πήγαινε πάλι για τη χαρτοπετσέτα, δεν ξέρω!

Βλέπω τα μικράκια ετοιμάζονται για τα πρώτα μπουσουλήματα κλπ. Η Δανάη δεν μπουσούλησε ποτέ (ή μάλλον αφού περπάτησε μπουσούλησε, ανάποδηWink οπότε βασίστηκα σε αυτό για τη στράτα Μελινομαρία μου. Για το γατί θα δούμε πάλι. Προς το παρόν είναι σβούρα και στρίβει πανεύκολα. Μπρούμυτα έχει τύχει να πάει λίγο όπισθεν, αυτά.

Μαρκέλλα είπαμε περιμένουμε φωτο της Εύης! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι κουκλίτσα, γιατί έτσι κι αλλιώς είναι!
Ειρήνη μου κι εμείς σκεφτόμαστε το πάρκο προσεχώς. Αλλά πού θα το βάλουμε κι αυτό, στο σαλόνι παιχνιδότοπο... Άσε που σκέφτομαι ότι περισσότερο τη Δανάη θα βρίσκω μέσα παρά το γατί... στάνταρ!
Μελινομαρία μου καταλαβαίνω τη συγκίνησή σου για τη Μελίνα, από τώρα το φαντάζομαι όταν έρθει η δικιά μας ώρα...
Αχ, πάλι δε θυμάμαι άλλα... Πάω να την πέσω μάλλον! Σας φιλώ!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεεεεεερα
στο τρεξιμο για δουλεια ειμαι.κατι βρηκα μαλλον.πηγα δοκιμαστικα τηνπαρασκευη και την επομενη εβδομαδα.
η ιωαννα μια χαρα. ο μπεμπης πολυ γκρινιαρηςμου βγηκε ρε γαμωτο.οοοολη μερα καθε μερα.κουραζομαι-καλα ναειναι-δυσκολο μωρο-καμια σχεσημε τηνιωαννα.
71 ποντους 10 κιλα!ποναει πολυ το δεξιμου χερι απο το βαρος.
στρατα ολε! για 10 λεπτα 4 φορες την ημερα.
η ατοπικη χαλια....το λυπαμαι το μικρουλη....αποδευτερα θα κοιταξω με καννενα βοτανο-ματζουνι μηπως δουμε βελτιωση.κρεμα βαζω της φρεζιντερμ μια,αλλα σκατουλες δεν κανει τιποτα
μου λειπετε ολες, αλλα μου εχει πεσει βαρια η καλογερικη.....
θα ξαναμπω το βραδακυ....
φιλια σε ολες,περαστικα μωρακια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες ... Τουλάχιστον Αλίκη έφαγε 2-3 κουταλιες κρέμα το γατί ... Η μπεμπα εχθές ήπιε νερό απο το καλαμακι, κρατούσα 1 ποτήρι κ έπινα κ αρων αρων να βάλει το καλαμακι στο στόμα της το έδωσα κ την βλέπω κ ρουφουσε έπαθα πλάκα έπινε έπινε κ της άρεσε .... Πάω τώρα να περάσω το μαρτύριο των φρούτων κ μετα περιμένουμε την κουμπάρα μου για καφε , θα φέρει κ την μικρη κ έτσι η μπεμπα θα περάσει κ αυτη μια χαρα ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!

Αλίκη ποιος σα ςματιαξε κορίτσι μου!

Κανε μι α γενική καθαριότητα να φύγουν τα μικρόβια απο το σπίτι,πολυ dettol και κυρίως ευχελαιο!
Αλήθεια τι του βρίσκουν του ρυζαλευρου;
μάλλον οτι είναι πιο ζεστουλι...δοκιμάστε κσι με τα φρούτα να είναι σε θερμοκρασία περιβάλλοντος!

Αθανασία Shocked Shocked Shocked
Τι μπεμπαρος είναι αυτός;να σου ζήσει..εμείς 10 κιλά ήμασταν 2 χρόνων δεν ξέρω απο τέτοια μωρα...
Πάντως με όλο το θάρρος και αν διαβάσεις την ομάδα στο φβ διατροφη και ψευδοαλλεργειες θα δεις πως η μόνη λύση στο προβλημασου για την ατοπικη είναι νακοψεις τα γαλακτοκομικά απο το μωρο ή να δώσεις υποαλλεργικα
Ίσως να δίνεις...τα μωρα με τετοιου είδους αλλεργίες ηρεμουν και σταματάνε και την γκρίνια...ίσως γκρινιαζει και απο φαγούρα!ψαξ´το λίγο !κάνει μπαμ για άλλεργια έτσι που το γράφεις...

Εμένα η μέση λίγο χειρότερα..οπότε φυσάει με χτυπαε κάποιο ρεύμα και να σου ονπονος...ευτυχώς δεν επεσα στο κρεβάτι ελπίζω να τη γλιτωσω.

Μαρακι δοκίμασε και κανένα καλοκαιρινο φρουτακι!γίνεται πιο νόστιμη η φρουτοκρεμα!Φιλακια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α...και μπράβο που ήπιε απο το καλαμακι...θα δοκοιμασω κι εγω να δούμε θα του κόψει να ρουφηξει χαχαχ!
Και θα το ματαξαναπω τα κορίτσια είναι 100 φορές πιο γρήγορα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προς το παρων μου ειπε ο γιατρος να μην δωσω αλλο φρουτο επειδη ειχαμε κ την διαρροια 15 μερες,σημερα παντως που εβαλα ξανα αχλαδι τα πηγαμε καλυτερα,πιστευω τωρα να μην την πειραξει κ ξαναρχισει τα ιδια...Παντως 1 μερα της εδωσα κ εγλυψε καρπουζι κ της αρεσε πολυ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.

αλικη να πω περαστικα?και γενικη να κανεις τα μικροβια θα συνεχιζονται να ερχονται απο το σχολειο της δαναης.θα μου πεις κι οταν δεν πηγαινε παλι δεν αρρωσταιναν?ειναι που ειχε πολυ ζεστη και τον χειμωνα κα δεν σκοτωθηκαν τα μικροβια.

μαρια μπραβο στην μικρη που πινει με καλαμακι.εμενα εχει ενα χρονο που ο στρατος αρχισε να πινει με καλαμακι.

αθανασια οπως λεει και η μαμαμελι ψαξτο για την δερματιτιδα ισως ειναι αυτο που του φερνει γκρινια.με 10 κιλα κι εμενα θα πονουσε το χερι μου.αλλα να ξερεις παντα τα δευτερα παιδια ειναι διαφορετικα απο τα πρωτα.εμενα οσο ησυχος ηταν και ειναι ο στρατος τοσο γκρινιαρης ειναι ο μπεμπης.μακαρι να πανε ολα καλα με την δουλεια.σε τι αντικειμενο ειναι?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερες

κ ξανά μανα περαστικά σε όλους. τι να πω βρε κορίτσια; νιώθω υπερτυχερή που δεν περάσαμε κάτι σοβαρό. φτου κ ξανά φτου

να κουκουβαγησω κ γω λίγο; ο μικρός έχει καμία βδομάδα που γυρνάει μπρουμητα με ευκολία κ παρατήρησα ότι μπουσουλοσερνεται μπροστά κ πλαγίως. ευτυχώς τρώει καλουτσικα απ όλα κ κοιμάται καλουτσικα επίσης. ο μεγάλος δεν μπουσουλησε. περπάτησε 8-9 μηνών κ 10 μηνών έκανε μόνος του 3-4 βήματα. στα πρώτα γενέθλια έτρεχε σφαίρα.

φουλ ετοιμασίες το ΣΚ. σήμερα φάγαμε βεράντα. ήρθε κ η πεθερά κ η κουνιαδα μου. το βράδυ θα έχουμε πάλι κουνιαδες ανηψιες κλπ για τον ποδοσφαιρικό αγώνα. ετοίμασα κιμα για μπέργκερ καραμελωσα κρεμμύδια πήρα ψωμακια μπέικον τσενταρ πατατακια κ πάλι θα γουρουνιασουμε. αύριο μάλλον θα έρθουν οι κουμπαροι με τα παιδιά για σουβλάκια στη βεράντα. το σπίτι πότε θα το μαζεψω κ γω δεν ξέρω...

αυτα που λέτε. μανούλες μου κουράγιο κ καλό ΣΚ

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!Δεν βλεπω πολυ κινηση εδω μεσα.Τρεχετε ολες και δεν προλαβαινετε να φανταστω.Στην ιδια κατασταση ειμαι κι εγω.Ευτυχως μπαμπας και γιος μερα με την μερα γινονται καλυτερα.Ο μικρος παλι σημερα που τον ειχα αγκαλια κοιτουσε εξω με ενα παραπονο.Του ελλειψε οπως και σε μενα.Ας γινει καλα και μετα δεν θα μαζευομαστε απ'εξω.Κατα τ'αλλα ολα καλα.Οι δουλειες μου ολες τακτοποιημενες και επιτελους τελειωσα με τα σχετικα της βαπτισης.Οι δικοι μας θα ερθουν μια μερα πριν την βαπτιση οποτε θα με βοηθησουν με τα μαγειρεματα.

Βρε Αθανασια μπεμπαρο εχεις.Ολοκληρος αντρας εγινε..Φτου φτου
Μαρια κι εμενα που εγλυψε ο μικρος λιγο καρπουζι ξετρελλαθηκε!Σκεφτομαι σε λιγο καιρο να δοκιμασω καινουριους συνδιασμους στις κρεμουλες και θα το βαλω μεσα.
Με τις στρατες και τα παρκα δεν τα παμε καλα εμεις.Μας εχουν παρει οι δικοι μας και μας εχουν στειλει αλλα ο μικρος δεν τα δινει σημασια.Μολις τον αφηνω σκαει στο κλαμα.Προτειμα το μπουσουλιμα.Εχει την ελευθερια του και τρελλαινετε να τον αφηνω κατω.Μπορει να μην αλωνιζει ολο το σπιτι αλλα για αρχη μολις τον αφηνω με ακολουθει και οταν βλεπει πως δεν μπορει να με φτασει σταματαει και λεει μπομ μπομ μπομ.Χαχα με εχει τρελλανει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις