Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ NANAKABOUBOU !

ουράνιο τόξο


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μετα απο καιρο περισυλλογης... ειπα να εμφανιστω ξανα και να σχολιασω οοολα τα μηνυματα σας..
Καταρχας ευχαριστω παααρα πολυ για τη γνωμη σας, τα σχολια σας, τις εμπειριεσ και τις συμβουλες σας.
Ευχαριστω θερμα οσες μανουλες με εμψυχωνουν και υποστηριζουν πως δεν χρειαζεται να πελαγωνω και τελος, ευχαριστω ολες τις μανουλες που εχουν εντελως διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου αλλα παρολα αυτα την παραθετουν και το εκτιμω αυτο.
Ο λόγος που απομακρυνθηκα ειναι για οταν σας τα ειχα γραψει αυτα με ειχε παρει απο κατω και πνιγομουν σε μια κουταλια νερο.
Παρολα αυτα..... ο αντρας μου συνεχιζει να δουλευει 4 ωρος και κανει και καποιες εξωτερικες δουλειες και εμενα συνεχιζουν να με απορριπτουν απο δουλειες γιατι ειμαι παντρεμενη και μεγαλη σε ηλικια ακουσον ακουσον (ειμαι 26).
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 17. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΠΟΤΕ.
ΟΛΕΣ οι σκεψεις και οι επιλογες μου ειναι ωριμες, υπευθυνες και αποφασιστικες. συνεχιζουμε να μενουμε σπιτι μου(μενουμε σπιτι μου και τα σαββατοκυριακα παμε στα πεθερικα μου).ειμαστε μια οικογενεια και αυτο με ευχαριστει πολυ. ποτε δεν θα φορτωνα ενα παιδι στους γονεις μου ή στα πεθερικα μου. ουτε καν θα ζηταγα βοηθεια.
το μονο που επιθημω και μου το προσφερουν απλοχερα χωρις κανενα παραπονο ειναι να μενουμε μαζι μεχρι να νοικιασουμε σπιτι. χωρις πολυτελειες και περριτα εξοδα.
εχουμε μαζεψει και καποια λεφτα για το μωρο που ευχομαι καποια στιγμη να μας χαρισει ο θεος.
θα γεννησω σε δημοσιο, εχω βρει ηδη γιατρο και αυτη τη βδομαδα θα κανω εναν προγεννητικο ελεγχο.
ειμαι τρισευτυχισμενη με τον αντρα μου και με την αποφαση μας να κανουμε ενα παιδακι. ειμαι ευτυχισμενη μεσα στη μεγαλη ποια οικογενεια μου με τους 2 μπαμπαδες και τις δυο μαμαδες.χαχα!!
δεν ζητω τπτ απο κανεναν μονο κατανοηση και αγαπη. ολα τα αλλα θα τα φροντισω εγω και ο συζυγος μου. θα το παλεψω και κατι θα βγει. δεν θα μεινω απραγη. ευχαριστω ομως ειλικρινα ολες τις μανουλες που με βοηθησαν, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με το καλο!!!!!

ουράνιο τόξο


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστω παρα πολυ!!!!

ουράνιο τόξο


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα ΚΑΙ ΠΑΛΙ!
εχει γεννησει καμια κοπελα προσφατα στο αττικο??
θελω να γεννησω εκει (ειμαι στην προσπαθεια)... εχω διαβασει στο forum για την θεοδωρου τζουλια ειναι καλη? ευχαριστω

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eγω να γινω εντελως κακια και να πω το εξης; οχι παιδι ουτε γαμο δεν θα εκανα αν στηριζομουν στις πλατες των γονιων ή πεθερικων.

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ουράνιο τόξο έγραψε:μετα απο καιρο περισυλλογης... ειπα να εμφανιστω ξανα και να σχολιασω οοολα τα μηνυματα σας..
Καταρχας ευχαριστω παααρα πολυ για τη γνωμη σας, τα σχολια σας, τις εμπειριεσ και τις συμβουλες σας.
Ευχαριστω θερμα οσες μανουλες με εμψυχωνουν και υποστηριζουν πως δεν χρειαζεται να πελαγωνω και τελος, ευχαριστω ολες τις μανουλες που εχουν εντελως διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου αλλα παρολα αυτα την παραθετουν και το εκτιμω αυτο.
Ο λόγος που απομακρυνθηκα ειναι για οταν σας τα ειχα γραψει αυτα με ειχε παρει απο κατω και πνιγομουν σε μια κουταλια νερο.
Παρολα αυτα..... ο αντρας μου συνεχιζει να δουλευει 4 ωρος και κανει και καποιες εξωτερικες δουλειες και εμενα συνεχιζουν να με απορριπτουν απο δουλειες γιατι ειμαι παντρεμενη και μεγαλη σε ηλικια ακουσον ακουσον (ειμαι 26).
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 17. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΠΟΤΕ.
ΟΛΕΣ οι σκεψεις και οι επιλογες μου ειναι ωριμες, υπευθυνες και αποφασιστικες. συνεχιζουμε να μενουμε σπιτι μου(μενουμε σπιτι μου και τα σαββατοκυριακα παμε στα πεθερικα μου).ειμαστε μια οικογενεια και αυτο με ευχαριστει πολυ. ποτε δεν θα φορτωνα ενα παιδι στους γονεις μου ή στα πεθερικα μου. ουτε καν θα ζηταγα βοηθεια.
το μονο που επιθημω και μου το προσφερουν απλοχερα χωρις κανενα παραπονο ειναι να μενουμε μαζι μεχρι να νοικιασουμε σπιτι. χωρις πολυτελειες και περριτα εξοδα.
εχουμε μαζεψει και καποια λεφτα για το μωρο που ευχομαι καποια στιγμη να μας χαρισει ο θεος.
θα γεννησω σε δημοσιο, εχω βρει ηδη γιατρο και αυτη τη βδομαδα θα κανω εναν προγεννητικο ελεγχο.
ειμαι τρισευτυχισμενη με τον αντρα μου και με την αποφαση μας να κανουμε ενα παιδακι. ειμαι ευτυχισμενη μεσα στη μεγαλη ποια οικογενεια μου με τους 2 μπαμπαδες και τις δυο μαμαδες.χαχα!!
δεν ζητω τπτ απο κανεναν μονο κατανοηση και αγαπη. ολα τα αλλα θα τα φροντισω εγω και ο συζυγος μου. θα το παλεψω και κατι θα βγει. δεν θα μεινω απραγη. ευχαριστω ομως ειλικρινα ολες τις μανουλες που με βοηθησαν, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.
Κοπέλα μου μας κοροιδευεις ?? Εκτός οτι την μια λες μένεις με τα πεθερικά μετά λες σπίτι σου , μας λες έχεις βρει γιατρό και είσαι ετοιμη για προγεννητικό και μετά ρωτάς για γιατρούς , για ποιες ώριμες και υπευθηνες αποφάσεις μιλάς ?? Δεν έχετε καν διαμερισμα να μείνετε , εδώ δεν βρίσκεις δουλειά λες επειδή είσαι παντρεμένη θα βρείς παντρεμένη με παιδί ?
Με τι νομίζεις μεγαλώνει ένα παιδί με αγάπη ?? Το πιο απλό να σου πώ αν θέλει ειδικό γάλα χρειάζεσαι 8-10 € την μέρα μόνο γι αυτό συν όλα τ αλλα , και δεν σου μιλάω για όταν θα γίνει 10 χρονών αλλά άμεσα.
Πείτε με κακιά λίγο με νοιάζει , πάει ο καθένας και κάνει 2-3 παιδιά και μετά βγαίνει στα κανάλια να ζητιανέψει για να τα ταισει.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ch.ze έγραψε:
ουράνιο τόξο έγραψε:μετα απο καιρο περισυλλογης... ειπα να εμφανιστω ξανα και να σχολιασω οοολα τα μηνυματα σας..
Καταρχας ευχαριστω παααρα πολυ για τη γνωμη σας, τα σχολια σας, τις εμπειριεσ και τις συμβουλες σας.
Ευχαριστω θερμα οσες μανουλες με εμψυχωνουν και υποστηριζουν πως δεν χρειαζεται να πελαγωνω και τελος, ευχαριστω ολες τις μανουλες που εχουν εντελως διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου αλλα παρολα αυτα την παραθετουν και το εκτιμω αυτο.
Ο λόγος που απομακρυνθηκα ειναι για οταν σας τα ειχα γραψει αυτα με ειχε παρει απο κατω και πνιγομουν σε μια κουταλια νερο.
Παρολα αυτα..... ο αντρας μου συνεχιζει να δουλευει 4 ωρος και κανει και καποιες εξωτερικες δουλειες και εμενα συνεχιζουν να με απορριπτουν απο δουλειες γιατι ειμαι παντρεμενη και μεγαλη σε ηλικια ακουσον ακουσον (ειμαι 26).
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 17. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΠΟΤΕ.
ΟΛΕΣ οι σκεψεις και οι επιλογες μου ειναι ωριμες, υπευθυνες και αποφασιστικες. συνεχιζουμε να μενουμε σπιτι μου(μενουμε σπιτι μου και τα σαββατοκυριακα παμε στα πεθερικα μου).ειμαστε μια οικογενεια και αυτο με ευχαριστει πολυ. ποτε δεν θα φορτωνα ενα παιδι στους γονεις μου ή στα πεθερικα μου. ουτε καν θα ζηταγα βοηθεια.
το μονο που επιθημω και μου το προσφερουν απλοχερα χωρις κανενα παραπονο ειναι να μενουμε μαζι μεχρι να νοικιασουμε σπιτι. χωρις πολυτελειες και περριτα εξοδα.
εχουμε μαζεψει και καποια λεφτα για το μωρο που ευχομαι καποια στιγμη να μας χαρισει ο θεος.
θα γεννησω σε δημοσιο, εχω βρει ηδη γιατρο και αυτη τη βδομαδα θα κανω εναν προγεννητικο ελεγχο.
ειμαι τρισευτυχισμενη με τον αντρα μου και με την αποφαση μας να κανουμε ενα παιδακι. ειμαι ευτυχισμενη μεσα στη μεγαλη ποια οικογενεια μου με τους 2 μπαμπαδες και τις δυο μαμαδες.χαχα!!
δεν ζητω τπτ απο κανεναν μονο κατανοηση και αγαπη. ολα τα αλλα θα τα φροντισω εγω και ο συζυγος μου. θα το παλεψω και κατι θα βγει. δεν θα μεινω απραγη. ευχαριστω ομως ειλικρινα ολες τις μανουλες που με βοηθησαν, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.
Κοπέλα μου μας κοροιδευεις ?? Εκτός οτι την μια λες μένεις με τα πεθερικά μετά λες σπίτι σου , μας λες έχεις βρει γιατρό και είσαι ετοιμη για προγεννητικό και μετά ρωτάς για γιατρούς , για ποιες ώριμες και υπευθηνες αποφάσεις μιλάς ?? Δεν έχετε καν διαμερισμα να μείνετε , εδώ δεν βρίσκεις δουλειά λες επειδή είσαι παντρεμένη θα βρείς παντρεμένη με παιδί ?
Με τι νομίζεις μεγαλώνει ένα παιδί με αγάπη ?? Το πιο απλό να σου πώ αν θέλει ειδικό γάλα χρειάζεσαι 8-10 € την μέρα μόνο γι αυτό συν όλα τ αλλα , και δεν σου μιλάω για όταν θα γίνει 10 χρονών αλλά άμεσα.
Πείτε με κακιά λίγο με νοιάζει , πάει ο καθένας και κάνει 2-3 παιδιά και μετά βγαίνει στα κανάλια να ζητιανέψει για να τα ταισει.
σίγουρα τα παιδια δε μεγαλώνουν με αγαπη μονο αλλα ρε κορίτσια δειτε το λιγο αλλιως.με τετοια υφεση που δε ξέρουμε καν για ποσα χρονια θα συνεχιστεί ακομα σε ποιο ζευγαρι δουλεύουν κ οι 2 γονεις?κ επιπλεον με την κατρακυλα των μισθων αυτο που παίρνουμε δεν ειναι μισθος αλλα κυριολεκτικα χαρτζηλικι.αυτο τι σημαίνει ομως? Οτι θα σταματησουν οι γεννησεις? Ναι σαφως κ θα περιοριστούν δηλ δε θα μπορει μια οικογένεια να εχει 3 παιδια η ακομα ουτε καν 2.απλα οι γονείς θα εχουν αλλες προτεραιοτητες.δε θα δινεται τοσο βαρος στη μορφωση.οτι μαθει το παιδι στο σχολειο.ουτε ξενες γλώσσες ουτε πανεπιστήμια.ρουχα καινούρια καθε χρόνο? Ξεχαστε τα η θα παιρνουν απο μεταχειρισμενα η απο εκκλησια.και τι εγινε? Αν ολα τα παιδια αρχιζουν να ανατρεφονται με αυτο τον τροπο δε θα μας κανει πια εντυπωση.καλως η κακως πρεπει να προσαρμοζομαστε στις εκαστοτε συνθηκες και ναι κ με γονείς θα μενουμε κ με πεθερικα ετσι οπως μας καταντησαν κ παλι ευχαριστώ να λεμε

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aν δε μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου αυτα που οφειλεις δεν το κανεις. Δεν το γεννας για να μην το σπουδασεις ή να μην εχεις να το ντυσεις. Τα παιδια δεν τα κανουμε απο καπριτσιο ή λογω του βιολογικου μας ρολογιου που αρχιζει να χτυπα. Τα παιδια γινονται μετα απο ωριμη σκεψη. Η κοπελια που εκανε ποστ ας ρωτησει και κανενα συνειδητοποιημενο γονιο τι πληρωνει καθε μηνα. Το παιδι θελει αγαπη αλλα θελει και φαι γιατι και παλια τα αγαπουσαν τα παιδια αλλα πεθαιναν τα καημενα απο πεινα.

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariketi έγραψε:Aν δε μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου αυτα που οφειλεις δεν το κανεις. Δεν το γεννας για να μην το σπουδασεις ή να μην εχεις να το ντυσεις. Τα παιδια δεν τα κανουμε απο καπριτσιο ή λογω του βιολογικου μας ρολογιου που αρχιζει να χτυπα. Τα παιδια γινονται μετα απο ωριμη σκεψη. Η κοπελια που εκανε ποστ ας ρωτησει και κανενα συνειδητοποιημενο γονιο τι πληρωνει καθε μηνα. Το παιδι θελει αγαπη αλλα θελει και φαι γιατι και παλια τα αγαπουσαν τα παιδια αλλα πεθαιναν τα καημενα απο πεινα.
Respect Respect Respect Respect

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:Καλησπερα κοριτσακι μου και σου ευχομαι ο,τι επιθυμεις αυτο να γινει.

Θα σου εκθεσω καθαρα την προσωπικη μου αποψη. Ειμαι 36 και εχω μπει στην διαδικασια να κανω ενα μπεμπακι τους τελευταιους 8 μηνες, προς το παρον δεν εχω καποιο θετικο αποτελεσμα. Το οικονομικο θεμα ειναι λυμενο καθως και το θεμα του σπιτιου μετα απο χρονια σκληρης δουλειας (δουλευω απο τα 18). Δεν θα σκεφτομουν ποτε να κανω παιδι αν δεν ειχα λυσει αυτα με την εννοια οτι ΝΑΙ συμφωνω τα παιδια εχουν αναγκη απο πολλη πολλη αγαπη και φροντιδα. Ομως εχουν αναγκη και απο πανες, εχουν αναγκη απο γαλα και απο 3 φορες την βδομαδα μοσχαρι. Επισης εχουν αναγκη απο ξενες γλωσσες και απο φροντιστηρια. Δεν νομιζω οτι ακομα και τα πρωτα εξοδα ενος παιδιου βγαινουν απο μια 4ωρη εργασια οπως επισης πιστευω οτι σε βαθος χρονου η συγκατοικηση με τα πεθερικα θα φερει προβληματα. Το θεωρω αδιανοητο να μην εχω λυσει το καθημερινο βιοποριστικο προβλημα και να σκεφτομαι να φερω ενα παιδι στον κοσμο.
Ακομα κι αν τελικα ο θεος δεν με αξιωσει με ενα παιδι ποτε δεν θα μετανιωσω που ηθελα να φτιαξω την ζωη μου ετσι ωστε να μπορω να προσφερω σε ενα παιδι ολα οσα χρειαζεται...ακομα κι αν αυτο το παιδι δεν ερθει ποτε στην ζωη μου. Τουλαχιστον θεωρω οτι σαν υποψηφιος γονιος εκανα ολα οσα επρεπε να κανω (ακομα και να εχω χρηματα στην ακρη για τις σπουδες του).
Πραγματικα σου ευχομαι να πανε ολα καλα αλλα για αρχη θα σου προτεινα να προσπαθησετε να αποκτησετε την ανεξαρτησια σας απο γονεις, πεθερικα κτλ. Εξαλλου εισαι τοσο μικρουλα ακομα!
ναι! σε περιπου 13 χρονια απο τη γεννηση τους, μη σου πω και παραπανω εκτος και αν εχεις κανα γκασμα οποτε θα τα χρειαστεις απο 6η δημοτικου!
ενα ζευγαρι που αντιμετωπιζει τωρα οικονομικες δυσκολιες δεν σημαινει οτι θα ειναι παντα ετσι! οπως και ενα ανετα οικονομικα ζευγαρι δεν ξερεις τι του ξημερωνει.....σε καμια περιπτωση υπο αυτες τις τις συνθηκες δεν θα εκανα παιδι (λογω συμβιωσης)  , θα περιμενα να μπορω να παω πρωτα σε δικο μου σπιτι και υστερα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα περμενα να εχω στην ακρη τα παντα (που δεν θα γινει ποτε) για να ξεκινησω! ηθελα να ξερα οι δικοι σας γονεις τα ειχαν μαζεμενα μεχρι και τα μεταπτυχιακα σας και σας εκαναν?? εμενα παντως οχι και μια χαρα σπουδασα!! και κατα καιρους θα τυχαινε να ειχαμε και τις δυσκολιες μας γιατι αυτα ειναι μεσα στη ζωη και δεν ξερεις ποτε και ποιανου πορτα θα χτυπησουνε!!! εφοπλιστες φαλιριζουν..

ουράνιο τόξο


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ eirini.pav.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΟΝΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ. ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΡΩΤΗΣΕΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΙΟΥΣ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕΣ, ΜΑΖΕΨΕΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ?? ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ. ΦΕΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ. ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ Ε ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΖΕΡΗ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΕΙΤΕ ΚΑΚΟΤΥΧΟ ΤΟ ΥΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΤ ΜΕ ΒΟΗΘΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΓΤ ΜΟΥ ΧΕΙ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΗΣ BARBIE. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Ή ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ ΒΡΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΣ ΔΩΘΗΚΕ. ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΜΙΖΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ. ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ ΔΙΣ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 900,00 ΕΥΡΩ. ΘΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ. ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΑΓΑΠΗ, ΖΕΣΤΑΣΙΑ ,ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΣΤΕΡΗΘΗΚΑ ΠΟΤΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΟΚ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ. ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΥΣΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ?????????????????????

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ch.ze έγραψε:
ουράνιο τόξο έγραψε:μετα απο καιρο περισυλλογης... ειπα να εμφανιστω ξανα και να σχολιασω οοολα τα μηνυματα σας..
Καταρχας ευχαριστω παααρα πολυ για τη γνωμη σας, τα σχολια σας, τις εμπειριεσ και τις συμβουλες σας.
Ευχαριστω θερμα οσες μανουλες με εμψυχωνουν και υποστηριζουν πως δεν χρειαζεται να πελαγωνω και τελος, ευχαριστω ολες τις μανουλες που εχουν εντελως διαφορετικη αποψη απο τη δικη μου αλλα παρολα αυτα την παραθετουν και το εκτιμω αυτο.
Ο λόγος που απομακρυνθηκα ειναι για οταν σας τα ειχα γραψει αυτα με ειχε παρει απο κατω και πνιγομουν σε μια κουταλια νερο.
Παρολα αυτα..... ο αντρας μου συνεχιζει να δουλευει 4 ωρος και κανει και καποιες εξωτερικες δουλειες και εμενα συνεχιζουν να με απορριπτουν απο δουλειες γιατι ειμαι παντρεμενη και μεγαλη σε ηλικια ακουσον ακουσον (ειμαι 26).
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ 17. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ ΠΟΤΕ.
ΟΛΕΣ οι σκεψεις και οι επιλογες μου ειναι ωριμες, υπευθυνες και αποφασιστικες. συνεχιζουμε να μενουμε σπιτι μου(μενουμε σπιτι μου και τα σαββατοκυριακα παμε στα πεθερικα μου).ειμαστε μια οικογενεια και αυτο με ευχαριστει πολυ. ποτε δεν θα φορτωνα ενα παιδι στους γονεις μου ή στα πεθερικα μου. ουτε καν θα ζηταγα βοηθεια.
το μονο που επιθημω και μου το προσφερουν απλοχερα χωρις κανενα παραπονο ειναι να μενουμε μαζι μεχρι να νοικιασουμε σπιτι. χωρις πολυτελειες και περριτα εξοδα.
εχουμε μαζεψει και καποια λεφτα για το μωρο που ευχομαι καποια στιγμη να μας χαρισει ο θεος.
θα γεννησω σε δημοσιο, εχω βρει ηδη γιατρο και αυτη τη βδομαδα θα κανω εναν προγεννητικο ελεγχο.
ειμαι τρισευτυχισμενη με τον αντρα μου και με την αποφαση μας να κανουμε ενα παιδακι. ειμαι ευτυχισμενη μεσα στη μεγαλη ποια οικογενεια μου με τους 2 μπαμπαδες και τις δυο μαμαδες.χαχα!!
δεν ζητω τπτ απο κανεναν μονο κατανοηση και αγαπη. ολα τα αλλα θα τα φροντισω εγω και ο συζυγος μου. θα το παλεψω και κατι θα βγει. δεν θα μεινω απραγη. ευχαριστω ομως ειλικρινα ολες τις μανουλες που με βοηθησαν, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ... ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.
Κοπέλα μου μας κοροιδευεις ?? Εκτός οτι την μια λες μένεις με τα πεθερικά μετά λες σπίτι σου , μας λες έχεις βρει γιατρό και είσαι ετοιμη για προγεννητικό και μετά ρωτάς για γιατρούς , για ποιες ώριμες και υπευθηνες αποφάσεις μιλάς ?? Δεν έχετε καν διαμερισμα να μείνετε , εδώ δεν βρίσκεις δουλειά λες επειδή είσαι παντρεμένη θα βρείς παντρεμένη με παιδί ?
Με τι νομίζεις μεγαλώνει ένα παιδί με αγάπη ?? Το πιο απλό να σου πώ αν θέλει ειδικό γάλα χρειάζεσαι 8-10 € την μέρα μόνο γι αυτό συν όλα τ αλλα , και δεν σου μιλάω για όταν θα γίνει 10 χρονών αλλά άμεσα.
Πείτε με κακιά λίγο με νοιάζει , πάει ο καθένας και κάνει 2-3 παιδιά και μετά βγαίνει στα κανάλια να ζητιανέψει για να τα ταισει.
e tote na medinoume oloi ateknoi me ayti ti prooptiki

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακι μου καλο, δε φεραμε την καταστροφη. Εσυ περιγραψες την κατασταση σου και ρωτησες τη γνωμη μας. Αν δεν ηθελες να διαβασεις και αρνητικα σχολια μη ρωταγες, ειναι απλο. Οπως και να εχει με το καλο να μεινεις εγκυος και να γεννησεις.

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ουράνιο τόξο κι εγώ μαζί σου είμαι, εκτός από την ένσταση του να πάτε σε ένα δικό σας σπίτι για να έχετε με τον άντρα σας τη δική σας αρμονία και τους δικούς σας ρυθμούς.
Από εκεί και πέρα μη μασάς, και μην αφήνεις τίποτα και κανέναν να σου χαλάει τα σχέδια, και όλα θα γίνουν αρκεί να έχετε όρεξη για δουλειά και για ζωή. Σου μιλάει κάποια που δε βρίσκεται σε καλύτερη θέση από σένα, έχω υποσχεθει στον εαυτό μου ότι τη ζωή μου θα την πηγαίνω εκεί που θελω εγώ και όχι το αντίθετο!!
Κάθε καλό σου εύχομαι, και μία συμβουλή: πάντα να στοχέυεις στην ανεξαρτησία.
φιλάκιαI love you I love you

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Soniamyk έγραψε:
mariketi έγραψε:Aν δε μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου αυτα που οφειλεις δεν το κανεις. Δεν το γεννας για να μην το σπουδασεις ή να μην εχεις να το ντυσεις. Τα παιδια δεν τα κανουμε απο καπριτσιο ή λογω του βιολογικου μας ρολογιου που αρχιζει να χτυπα. Τα παιδια γινονται μετα απο ωριμη σκεψη. Η κοπελια που εκανε ποστ ας ρωτησει και κανενα συνειδητοποιημενο γονιο τι πληρωνει καθε μηνα. Το παιδι θελει αγαπη αλλα θελει και φαι γιατι και παλια τα αγαπουσαν τα παιδια αλλα πεθαιναν τα καημενα απο πεινα.
Respect Respect Respect Respect
τα τραγικοποιεις!!!εκτος κ αν μιλας για τους χειμώνες του '40!!!!

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
inka έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
mariketi έγραψε:Aν δε μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου αυτα που οφειλεις δεν το κανεις. Δεν το γεννας για να μην το σπουδασεις ή να μην εχεις να το ντυσεις. Τα παιδια δεν τα κανουμε απο καπριτσιο ή λογω του βιολογικου μας ρολογιου που αρχιζει να χτυπα. Τα παιδια γινονται μετα απο ωριμη σκεψη. Η κοπελια που εκανε ποστ ας ρωτησει και κανενα συνειδητοποιημενο γονιο τι πληρωνει καθε μηνα. Το παιδι θελει αγαπη αλλα θελει και φαι γιατι και παλια τα αγαπουσαν τα παιδια αλλα πεθαιναν τα καημενα απο πεινα.
Respect Respect Respect Respect
τα τραγικοποιεις!!!εκτος κ αν μιλας για τους χειμώνες του '40!!!!
akrivws inka

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δηλαδη, όλοι αυτοί οι χιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι που έκαναν παιδάκι "μετα ωριμου σκέψεως" και τωρα μένουν στο δρόμο πραγματικά , τι θα γινει??θα τους πεθάνουν τα παιδια??? Μη λέμε ότι θέλουμε!! και ας βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό πριν μιλήσουμε!! οι εποχές είναι δύσκολες αλλα όχι και να "καταστησουν "ανάπηρη την υπόλοιπη ζωή ενός ζευγαριου!! να δουλεψουν, να επιμείνουν, να στριμωχτούν, να τρεξουν, να γελάσουν, να πεσουν , να ξανασηκωθουν, κ ολα γινονται!!κανενα παιδακι δεν πέθανε κ για όλους έχει ο θεός!!Άλλωστε στην προσπάθεια καποιοι να βρουν την τελεια δουλεια, το δικό τους σπίτι, το μεγαλο αυτοκίνητο κ πάει λέγοντας έμειναν άτεκνοι,,,και δυστυχώς απο επιλογή!

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω παντως συμφωνώ με μια κοπέλα π ειπε οτι η ζωη ειναι ανατρεπτικη.ξαφνικα εκει που εισαι καλα οικονομικά να μην εχεις τπτ η τι ακριβως αντίθετο. Δηλ αν μια οικογένεια π μεχρι πριν λιγο ηταν μια χαρα δυστυχως χασει τα παντα τι πρεπει να κανει? Να διωξει τα παιδια απο το σπίτι γτ δεν μπορει πια να τα σπουδασει η πολυ απλα να καταφυγει σε αλλες οικονομικοτερες λυσεις? Φανταζομαι οτι ολες θα απαντουσατε το 2ο

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
gogoulini88 έγραψε:
inka έγραψε:
Soniamyk έγραψε:
mariketi έγραψε:Aν δε μπορεις να προσφερεις στο παιδι σου αυτα που οφειλεις δεν το κανεις. Δεν το γεννας για να μην το σπουδασεις ή να μην εχεις να το ντυσεις. Τα παιδια δεν τα κανουμε απο καπριτσιο ή λογω του βιολογικου μας ρολογιου που αρχιζει να χτυπα. Τα παιδια γινονται μετα απο ωριμη σκεψη. Η κοπελια που εκανε ποστ ας ρωτησει και κανενα συνειδητοποιημενο γονιο τι πληρωνει καθε μηνα. Το παιδι θελει αγαπη αλλα θελει και φαι γιατι και παλια τα αγαπουσαν τα παιδια αλλα πεθαιναν τα καημενα απο πεινα.
Respect Respect Respect Respect
τα τραγικοποιεις!!!εκτος κ αν μιλας για τους χειμώνες του '40!!!!
akrivws inka
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΜΗ ΜΑΣΑΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΕΤΕ!!!!

mariketi : ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥΥΥΥΥ εν μερει εχεις καποια δικια αλλα κ να πεθαινουν απο την πεινααααaffraid affraid 

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
inka έγραψε:κανενα παιδακι δεν πέθανε κ για όλους έχει ο θεός!!
Για ρώτα και τα παιδάκια στην Αφρική ή έχει μόνο για Έλληνες ο Θεός ??
Αλλά και εδώ τα ιδρύματα έχουν γεμίσει με παιδάκια που δεν έχουν οι γονείς τους να τα μεγαλώσουν.

Προσωπικά δεν μίλησα για γαλλικά , μπαλέτο,πιάνο αλλά για τις άμεσες ανάγκες που υπάρχουν σε γιατρούς, γάλα , πάνες ,ρούχα , βρεφικό εξοπλισμό. Και ναι παλιότερα πέθαιναν πολλά παιδάκια απο την φτωχεια.

Επίσης δεν είναι επιχείρημα το γεγονός οτι πολλοι γονείς είναι σε χειρότερη κατάσταση οικονόμικα απ όταν απέκτησαν τα παιδιά τους. Αυτό τι πάει να πεί ??

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
inka έγραψε:Δηλαδη, όλοι αυτοί οι χιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι που έκαναν παιδάκι "μετα ωριμου σκέψεως" και τωρα μένουν στο δρόμο πραγματικά , τι θα γινει??θα τους πεθάνουν τα παιδια??? Μη λέμε ότι θέλουμε!! και ας βουτάμε τη γλώσσα μας στο μυαλό πριν μιλήσουμε!! οι εποχές είναι δύσκολες αλλα όχι και να "καταστησουν "ανάπηρη την υπόλοιπη ζωή ενός ζευγαριου!! να δουλεψουν, να επιμείνουν, να στριμωχτούν, να τρεξουν, να γελάσουν, να πεσουν , να ξανασηκωθουν, κ ολα γινονται!!κανενα παιδακι δεν πέθανε κ για όλους έχει ο θεός!!Άλλωστε στην προσπάθεια καποιοι να βρουν την τελεια δουλεια, το δικό τους σπίτι, το μεγαλο αυτοκίνητο κ πάει λέγοντας έμειναν άτεκνοι,,,και δυστυχώς απο επιλογή!
inka vlepw prosfata exeis gennhsei na sou zhsei!!prospa8ouses poli kairo??

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω γωγουλινι!η μπεμπα μου ειναι 2,5 μηνών αισίως. η κορη μας ήερθε μετα από 4-5 μηνες προσπαθειων!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οντως κοριτσια ειναι αμαρτια να φοβομαστε να ζησουμε...οκ μαζευω λεφτα για να παει φροντιστηριο, οκ μαζευω λεφτα για να εχει σπιτι , οκ μαζευω λεφτα για να παει κολυμβηση, το θεμα ειναι κατφερνω να ζω καλα οσο τα μαζευω η απλως ζω περιμενοντας? Μου θυμιζει κατι συνταξιουχους που δουλευαν μια ζωη για να χαρουν στη συνταξη και μετα δεν μπορουσαν να φανε λογω ζαχαρου, χοληστερινης, δοντιων κλπ, δεν μπορουσαν να πανε βολτες και εκδρομες λογω γηρατειων και τους εμεναν τα λεφτα να τα κλωσανεCrying or Very sad 
Πειτε με ελεφρομυαλη (που ξερω οτι δεν ειμαι!) αλλα προτιμω να ζω με καποιες στερησεις μαζι με τα πολλα παιδακια μου παρα να μαζευω μια ζωη για να εχω να δωσω ενα σπιτι στο παιδακι που ΙΣΩΣ κανω οταν περασει η κριση...στο κατω κατω προσπαθω να του μαθω να ειναι σε θεση να τα βγαλει περα μονο του με τα εφοδια του οταν μεγαλωσει ...και οχι μονο αυτο θελω και η ΙΔΙΑ να ζησω και να περασω καλα κοντα στα παιδια μου...δεν ειναι εγωιστικο αυτο για μενα , απλα δεχνει οτι εκτιμω καθε στιγμη της ζωης μου...

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
love4 έγραψε:Οντως κοριτσια ειναι αμαρτια να φοβομαστε να ζησουμε...οκ μαζευω λεφτα για να παει φροντιστηριο, οκ μαζευω λεφτα για να εχει σπιτι , οκ μαζευω λεφτα για να παει κολυμβηση, το θεμα ειναι κατφερνω να ζω καλα οσο τα μαζευω η απλως ζω περιμενοντας? Μου θυμιζει κατι συνταξιουχους που δουλευαν μια ζωη για να χαρουν στη συνταξη και μετα δεν μπορουσαν να φανε λογω ζαχαρου, χοληστερινης, δοντιων κλπ, δεν μπορουσαν να πανε βολτες και εκδρομες λογω γηρατειων και τους εμεναν τα λεφτα να τα κλωσανεCrying or Very sad 
Πειτε με ελεφρομυαλη (που ξερω οτι δεν ειμαι!) αλλα προτιμω να ζω με καποιες στερησεις μαζι με τα πολλα παιδακια μου παρα να μαζευω μια ζωη για να εχω να δωσω ενα σπιτι στο παιδακι που ΙΣΩΣ κανω οταν περασει η κριση...στο κατω κατω προσπαθω να του μαθω να ειναι σε θεση να τα βγαλει περα μονο του με τα εφοδια του οταν μεγαλωσει ...και οχι μονο αυτο θελω και η ΙΔΙΑ να ζησω και να περασω καλα κοντα στα παιδια μου...δεν ειναι εγωιστικο αυτο για μενα , απλα δεχνει οτι εκτιμω καθε στιγμη της ζωης μου...
ορθα μιλάς αν και καθισμένη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις