Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Εγω δεν διαφωνω σε αυτο που λετε. Και ουτε θεωρω τα απαραιτητα που παρουσιαζετε υπερβολες. Ισα ισα. Ομως θεωρω υπερβολη το να λες θα φτασω μεχρι τα 35-40 για να κανω παιδι επειδη πρωτα πρεπει να τα εξασφαλισω ολα αυτα. Θελω να πω, κανοντας παιδι δεν σταματαει ενα ζευγαρι να εργαζεται. Στην προκειμενη περιπτωση η κοπελα πρεπει να λυσει αλλα θεματα πρωτα γιατι ειναι σε αλλο σταδιο και αρκετα νεα ωστε να μην βιαστει. Αλλα οχι να φτανουμε και 40 χρονων. Θελει ενα μετρο ολο αυτο πιστευω.
Αννα μαρία μου όταν καποια πράγματα τα φτιάχνεις χωρις βοήθεια απο τους γονείς, σπίτι, έπιπλα, δουλειά, γάμο κλπ τα κάνεις σιγά σιγα με την δουλειά σου. Είναι αναπόφυεκτο να φτάσεις 30 -32 χρονών ειδικά αν σπυδάζεις κιόλας και θέλεις το κάτι παραπάνω. Δεν ΄γινεται στα 25 σου να έχεις σπουδάσει, να έχεις βρει μια δουλεια να νοικιάσεις και να επιπλώσεις σπίτι κλπ. Οι περισσότερες γυναίκες με΄τα τα 30 τεκνοποιούν και ο κύριος παράγοντας έιναι και βιοποριστικός.Αααααα και ε΄γω θεωρώ το 40 υπερβολή αλλά αν δεν έχω μαντήλι να κλάψω ας το κάνω και στα 40 παρά να το κάνω νέα ''για να είμαι μικρη μαμά'' που ακούω και δεν έχω να του δώσω ούτε γάλα και να ζητάω απο πεθερές και μανάδες.

Φυσικα και συνηθως φτανεις μετα τα 30 να κανεις παιδι κατω απο αυτες τις συνθηκες. Δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο. Εγω μιλησα για την υπερβολη. Του να θελω να τα εχω φτιαξει ολα τα αλλα πριν κανω οικογενεια, και τελικα να φτανω 40 χρονων για να κανω το πρωτο παιδι. Επιπλεον, γιατι μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα, ουτε θεωρω κακο να βοηθουν οι γονεις για καποια πραγματα. Οχι ομως να στηριζεσαι σε αυτους γιατι αν μενεις σπιτι τους, και σου δινουν χρηματα για τα βασικα τοτε σιγουρα δεν εισαι ετοιμος να γινεις γονιος. Απλα θελει ενα μετρο ολο αυτο. Αυτο ειπα μονο.
Ναι μαρή το καταλάβαμε με το μέτρο λύσαξες Laughing Συμφωνούμε λέμε αλλά δεν μπορούμε να χωνέψουμε συμβουλές του τύπου ΄΄Δεν πειραζει που δεν έχεις βρακί να γοράσεις το παιδάκι έιναι χαρά και μεγαλώνει και με άερα''. Δεν είπε κανείς να πας 40 χρονών αλλά αν δεν μπορείς κιόλας εεεεε.............

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν εχω καταλαβει αν συμφωνουμε ή διαφωνουμε τελικα ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307 ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307

karlinaki

karlinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:Α, να πω οτι ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικα κριτηρια για το τι θεωρει απαραιτητο στη ζωη του και στη ζωη των παιδιων του. Βασικο ειναι ομως να στιριζεται στις δικες του δυναμεις και οχι στων γονιων του.
Απο όλα όσα διάβασα,γτ με ενδιαφέρει το θέμα, αυτό που είπες αννα-μαρία είναι το σωστό. Καλό θα είναι να περιμένει λίγο η κοπέλα άλωστε έχει χρόνο μπροστά της ώστε να μπορούν να βασίζονται στις δικές τους δυνάμεις.
Επίσης δεν ξέρω για τα αγγλικά και την μόρφωση,εννοείτε πως είναι αναγκάια για ένα παιδί αλλά το πήγατε πολύ μακριά,εδώ δεν έχουν τα βασικά όπως ένα δικό τους σπίτι και μια full time δουλεια καθώς και κάποια χρήματα στην άκρη...Γνώμη μου είναι να κοιτάξετε πρώτα για αυτά και μετά να ερθει και το μωράκι.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Εγω δεν διαφωνω σε αυτο που λετε. Και ουτε θεωρω τα απαραιτητα που παρουσιαζετε υπερβολες. Ισα ισα. Ομως θεωρω υπερβολη το να λες θα φτασω μεχρι τα 35-40 για να κανω παιδι επειδη πρωτα πρεπει να τα εξασφαλισω ολα αυτα. Θελω να πω, κανοντας παιδι δεν σταματαει ενα ζευγαρι να εργαζεται. Στην προκειμενη περιπτωση η κοπελα πρεπει να λυσει αλλα θεματα πρωτα γιατι ειναι σε αλλο σταδιο και αρκετα νεα ωστε να μην βιαστει. Αλλα οχι να φτανουμε και 40 χρονων. Θελει ενα μετρο ολο αυτο πιστευω.
Αννα μαρία μου όταν καποια πράγματα τα φτιάχνεις χωρις βοήθεια απο τους γονείς, σπίτι, έπιπλα, δουλειά, γάμο κλπ τα κάνεις σιγά σιγα με την δουλειά σου. Είναι αναπόφυεκτο να φτάσεις 30 -32 χρονών ειδικά αν σπυδάζεις κιόλας και θέλεις το κάτι παραπάνω. Δεν ΄γινεται στα 25 σου να έχεις σπουδάσει, να έχεις βρει μια δουλεια να νοικιάσεις και να επιπλώσεις σπίτι κλπ. Οι περισσότερες γυναίκες με΄τα τα 30 τεκνοποιούν και ο κύριος παράγοντας έιναι και βιοποριστικός.Αααααα και ε΄γω θεωρώ το 40 υπερβολή αλλά αν δεν έχω μαντήλι να κλάψω ας το κάνω και στα 40 παρά να το κάνω νέα ''για να είμαι μικρη μαμά'' που ακούω και δεν έχω να του δώσω ούτε γάλα και να ζητάω απο πεθερές και μανάδες.

Φυσικα και συνηθως φτανεις μετα τα 30 να κανεις παιδι κατω απο αυτες τις συνθηκες. Δεν υπαρχει κατι κακο σε αυτο. Εγω μιλησα για την υπερβολη. Του να θελω να τα εχω φτιαξει ολα τα αλλα πριν κανω οικογενεια, και τελικα να φτανω 40 χρονων για να κανω το πρωτο παιδι. Επιπλεον, γιατι μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα, ουτε θεωρω κακο να βοηθουν οι γονεις για καποια πραγματα. Οχι ομως να στηριζεσαι σε αυτους γιατι αν μενεις σπιτι τους, και σου δινουν χρηματα για τα βασικα τοτε σιγουρα δεν εισαι ετοιμος να γινεις γονιος. Απλα θελει ενα μετρο ολο αυτο. Αυτο ειπα μονο.
Ναι μαρή το καταλάβαμε με το μέτρο λύσαξες Laughing Συμφωνούμε λέμε αλλά δεν μπορούμε να χωνέψουμε συμβουλές του τύπου ΄΄Δεν πειραζει που δεν έχεις βρακί να γοράσεις το παιδάκι έιναι χαρά και μεγαλώνει και με άερα''. Δεν είπε κανείς να πας 40 χρονών αλλά αν δεν μπορείς κιόλας εεεεε.............

Ναι μωρε! απλα ηθελα να πω πως κατεμε ουτε με το ενα συμφωνω ουτε με το αλλο. Θεωρω οτι ειναι δυο ακρα. Απο την αλλη ο καθενας ας κανει τη ζωη του οπως θελει.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
darsel έγραψε:Δεν εχω καταλαβει αν συμφωνουμε ή διαφωνουμε τελικα ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307 ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307

Αν αναφερεσαι σε εμενα, εγω συμφωνω εν μερει σε αυτο που λες. Προσωπικα δεν θα περιμενα να εχω διασφαλισει τα αγγλικα του παιδιου μου πριν καν μεινω εγκυος, θα ειχα ομως (οπως και εχω) διασφαλησει οτι εχω μια δουλεια εγω και ο αντρας μου που μπορει να μου παρεχει σιγουρα τροφη και στεγη στο παιδι μου. Τα αλλα με τον καιρο φτιαχνονται. Ενα μωρο δεν χρειαζεται αγγλικα. Χρειαζεται ομως γιατρο, σπιτι φαγητο κλπ.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
darsel έγραψε:Δεν εχω καταλαβει αν συμφωνουμε ή διαφωνουμε τελικα ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307 ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 2 911307
Εγώ το έχω δηλώσει οτι εδω συμφωνούμε. ϊσως το πήγες πολύ μακρια με τις σπουδές αλλά εγώ συμφωνώ.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προσωπικα θεωρω την ηλικια των 25 την πιο καταλληλη γ παιδακι.το μετα τα 30 δν μ καθεται καλα κ φυσικα θα μπορουσε μια κοπελα στα 25 της κ να εχει σπουδασει κ να εχει δουλεια κ να εχει επιπλωμενο σπιτι μιας που αναφερθηκε αλλα ολα αυτα ειτε σε αλλη εποχη ειτε σε αλλη χωρα.τωρα κ 40 να πας αμφιβαλλω αν θα βρεις μια αξιοπρεπη δουλεια με εναν μισθο που δν θα ειναι σαν χαρτζιλικι.κ στο κατω κατω οσο καλα κ να εισαι οικονομικα η ζωη ειναι ροδα κ γυριζει κ μπορεις να βρεθεις στον πατο.ε τι θα κανεις τοτε;θα διωξεις το παιδι απ το σπιτι;αυτο που δν εχετε καταλαβει πολλες ειναι πως οταν κανεις ονειρα κ σκεφτεσαι το ιδανικο,η μοιρα στα φερνει αλλιως.ουτε θεατρα χρειαζονται ουτε σινεμαδες τα παιδια γ να ζησουν.ερχονται για να μην πω ηρθαν ηδη τα χρονια εκεινα που θα ζουν παππουδες γονεις κ παιδια σ ενα σπιτι.γτ με 400 ευρω το μηνα κ στην καλυτερη 800 αν δουλευουν κ οι 2 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΕΧΡΙ ΤΑ ΒΑΘΙΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ(ας γελασω)δν την παλευεις να συντηρεις σπιτι κ οικογενεια.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βρε κοριτσια τ θεμα ειναι να χει αρχικα τ παιδακι να φαει τα γαλατακια τ αν δεν θηλασει τα ρουχακια τ τα εμβολια τ γιατρο αυτα ειναι τ βασικα αρχικα τα φροντιστηρια εχουν καιρο αυτα να κοιταμε κ να μαστε ωριμοι για γονεις

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
darsel έγραψε:
ede έγραψε:
darsel έγραψε:
ede έγραψε:Κολλήσαμε πάλι στα Αγγλικα. Και εγώ το θεωρώ υπερβολή αλλά το παιδάκι μπορεί να χρειαστει λογοθεραπείες(πολύ συχνό φαινόμενο) απο τα 3 του, ή να παρουσιαστούν κάποια απροόπτα έξοδα που δεν μπορείς να τα παραβλέψεις. οταν μένουμε έγκυες δεν μας λεει κανείς οτι θα πάνε όλα καλά ή οτι το παιδί μπορεί να μην χρειαστεί κάποια πράγματα τα οποία δεν έιχαμε υπολογίσει. Σίγουρα όχι να μαζέψεις λεφτά για τις σπουδές του αλλά όταν σήμερα δεν μπορείς να ταίσεις τον εαυτό σου σε 7 χρόνια που θα ξεκινήσουν και τα έξοδα του σπιτιού θα τα έχεις βάλει σε μια τάξη ώστε να μπορείς να προσφέρεις τα απαραίτητα? Σημείωση αυτό μόνο με ένα παιδί. Και κάτι άλλο το ipad μπορεί να μην είναι απαραίτητο αλλά ο υπολογιστής ακόμα και στο δημοτικό είναι αν σκεφτείς ότι πλέον πολλά σχολεία και δημόσια δίνουν ύλη σε cd. Καλώς ή κακώς οι εποχές άλλαξαν και τα ''απαραίτητα'' επίσης.

ναι ede κακως εχω κολλησει στα αγγλικα και σε ολα τα αλλα τα "μη απαραιτητα" και δεν εβαλα μεσα αυτα που ανεφερες παραπανω ισως γιατι δεν παει ο νους μου στο κακο οπως επισης και τον παιδικο σταθμο που τον θεωρω απαραιτητο οχι επειδη μια γυναικα εργαζεται αλλα επειδη πρεπει ενα παιδι να κοινωνικοποιηθει. Τελος παντων εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ. Πολυ απλα! Κανοντας ενα παιδι υπο αυτες τις συνθηκες απλα ικανοποιεις το ΕΓΩ σου, τιποτα παραπανω!
Οχι δεν έιπα για εσενα το ότι έχεις κολλήσει με αυτό.Και έγω έιμαι παρόμοιας κατηγορίας αλλά γίνεται μια συζήτηση για τις σπουδές και τα Αγγλικά που μπορεί να αναφέρθηκαν ως προς το μέλλον (εγώ θεώρω απαραίτητες και άλλες ΄΄ανέσεις΄΄ ας μην τις πω όμως Very Happy )και δεν κοιτάμε ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ να το πω ωμά. Και για να το χοντρύνω και λίγο όχι μόνο παιδί δεν θα έκανα εγώ προσωπικά αλλά ούτε καν θα παντρευόμουν. Να φύγω δηλαδή απο το σπίτι της μάνας μου για να πάω στης πεθεράς μου? Στο θέμα αυτό συμφωνώ κατα ένα πολύ μεγάλο κομμάτι μαζί σου. Δεν κοιταω τόσο μακριά αλλά να έχω και τις προδιαγραφές βρε αδερφέ να φτάσω εκεί στο ΚΟΝΤΙΝΟ μέλλον. Και πιστέψτε με έιναι πιο κοντινό απο ότι φαντάζεστε. ααααα και έιτε το βάλει ο νους μας ή δεν το βάλει (το κακό) μπορεί όμως και να συμβεί. Εγώ ήθελα να είμαι προετοιμασμένη πχ σε εναν προωρο τοκετό και θερμοκιτίδες κλπ.

Κακώς. Να τις πεις τις ανεσεις που εχεις στο μυαλο σου! Γιατι για παραδειγμα εγω δεν θεωρω ανεση να παω ενα παιδι στο θεατρο, το θεωρω απαραιτητο. Δεν θεωρω ανεση να το παω στο μουσειο, το θεωρω κι αυτο απαραιτητο. Δεν θεωρω ανεση να μπορω να του παρω παγωτο, αυτο κι αν το θεωρω απαραιτητο! Και επιμενω ΔΕΝ μιλαω για ipod για ipad κι ολες αυτες τις μ@λΑκιες, μιλαω για απλα καθημερινα πραγματα που ενα παιδι δεν πρεπει να στερηθει.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάμε εδω πέρα. Εχει καμία σχεση το αν θα μπορούμε να πάμε το παιδί μας στο θέατρο και να του πάρουμε παγωτό, με το να έχουμε εξασφαλίσει τα φροντιστηρια του πριν ακόμα γεννηθει; Να εξασφαλίσουμε και τον γάμο του, και τα επιπλα του οταν θα πάει 30 γιατί ετσι οπως το πατε θα κανετε παιδί στα 50. Το να μην εχω να το παρω παγωτο είναι εντελως διαφορετικό, γιατι εκει πια είσαι στα ορι της φτώχιας. Και εννοειται πρεπει να εχει τη βολτα του, το ποδηλατο του, το παγωτο του, το παιδικό παρτυ του, αλλά πρέπει να περάσω τα 40 για να του εξασφαλίσω όμορφα παιδικά χρόνια; Γιατι;;;;

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπαινουν τοσα "αλλα" σε αυτη τη συζητηση που δεν ξερω και γω τι να απαντησω περα από το οτι χρειαζεται ενα μετρο σε ολα!
Ειναι το βιολογικο ρολοι που χτυπαει σε καθε γυναικα σε διαφορετικη ηλικια, αλλα αν χτυπησει χτυπαει τοσο δυνατα που δε μας αφηνει να ακουσουμε τιποτε αλλα...
Ειναι οτι παρολα αυτα πρεπει να χρησιμοποιουμε και τη λογικη αλλα να εχουμε και τηνωριμοτητα που απαιτειται ωστε να δουμε και λιγο πιο μακρια...απο τη στιγμη που θα γεννησουμε και μετα...ειναι τοσα πολλα αυτα που χρειαζονται σε οικονομικο επιπεδο ...χωρις δουλεια και σπιτι πως θα καΛυφθουν?
Ειναι παλι οτι δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει και οτι εκει που κανουμε (κανετε!) σχεδια με τις σπουδες ανατρεπονται ολα με ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας που μπορει να μας κανει να αναθεωρησουμε τα παντα...
Δεν ξερω ποιο ειναι πραγματικα το σωστο..εκανα τεσσερα παιδακια παρακινουμενη απο το συναισθημα εχοντας ομως παραλληλα τις βασικες προυποθεσεις να μεγαλωσουν...αλλοι βεβαια με την ιδια οικονομικη κατασταση θα εμεναν στα δυο...τωρα παρεχω στα παιδια μου αρκετα..σε 3 χρονια οπως πανε τα πραγματα θα παρεχω πολυ λιγοτερα, ομως δεν σκεφτομαι για αργοτερα...γιατι δυστυχως εμαθα οτι πρεπει να ζουμε το τωρα με ολη μας την ψυχη...
Συμβουλη ..οποτε πατε να μιζεριασετε με την κριση να σκεφτειτε οτι στα νοσοκομεια οι γονεις των παιδιων ζουν την κριση αλλα τη αξιολογογουν πολυ πολυ λιγοτερο Wink κοινως ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΑ Very Happy

αννα-μαμα


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="love4"]Μπαινουν τοσα "αλλα" σε αυτη τη συζητηση που δεν ξερω και γω τι να απαντησω περα από το οτι χρειαζεται ενα μετρο σε ολα!
Ειναι το βιολογικο ρολοι που χτυπαει σε καθε γυναικα σε διαφορετικη ηλικια, αλλα αν χτυπησει χτυπαει τοσο δυνατα που δε μας αφηνει να ακουσουμε τιποτε αλλα...
Ειναι οτι παρολα αυτα πρεπει να χρησιμοποιουμε και τη λογικη αλλα να εχουμε και τηνωριμοτητα που απαιτειται ωστε να δουμε και λιγο πιο μακρια...απο τη στιγμη που θα γεννησουμε και μετα...ειναι τοσα πολλα αυτα που χρειαζονται σε οικονομικο επιπεδο ...χωρις δουλεια και σπιτι πως θα καΛυφθουν?
Ειναι παλι οτι δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει και οτι εκει που κανουμε (κανετε!) σχεδια με τις σπουδες ανατρεπονται ολα με ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας που μπορει να μας κανει να αναθεωρησουμε τα παντα...
Δεν ξερω ποιο ειναι πραγματικα το σωστο..εκανα τεσσερα παιδακια παρακινουμενη απο το συναισθημα εχοντας ομως παραλληλα τις βασικες προυποθεσεις να μεγαλωσουν...αλλοι βεβαια με την ιδια οικονομικη κατασταση θα εμεναν στα δυο...τωρα παρεχω στα παιδια μου αρκετα..σε 3 χρονια οπως πανε τα πραγματα θα παρεχω πολυ λιγοτερα, ομως δεν σκεφτομαι για αργοτερα...γιατι δυστυχως εμαθα οτι πρεπει να ζουμε το τωρα με ολη μας την ψυχη...
Συμβουλη ..οποτε πατε να μιζεριασετε με την κριση να σκεφτειτε οτι στα νοσοκομεια οι γονεις των παιδιων ζουν την κριση αλλα τη αξιολογογουν πολυ πολυ λιγοτερο Wink κοινως ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΑ Very Happy [/quote


Smile

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ Η΄ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΠΗΡΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΩΡΙΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΓΙΑΤΙ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Ο Θ Ε Ο Σ ΜΑΣ!!!!Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ,ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ...ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΠΟΥ...ΛΙΓΟ Ο ΕΝΑΣ ΛΙΓΟ Ο ΑΛΛΟΣ...Κ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΤΣΙ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΣ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΗΜΕΡΑ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΠΙΣΤΗ ΜΕΣΑ ΜΑΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙ. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΔΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ!!!!!Κ ΟΧΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ...ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ(ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ),ΘΕΑΤΡΑ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ,ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ Κ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ??..ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ.ΑΡΚΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΩΡΙΜΗ ΣΚΕΨΗ ,ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ....Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!!!!

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evianna80 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ Η΄ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΠΗΡΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΩΡΙΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΓΙΑΤΙ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Ο Θ Ε Ο Σ ΜΑΣ!!!!Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ,ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ...ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΠΟΥ...ΛΙΓΟ Ο ΕΝΑΣ ΛΙΓΟ Ο ΑΛΛΟΣ...Κ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΤΣΙ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΣ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΗΜΕΡΑ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΠΙΣΤΗ ΜΕΣΑ ΜΑΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙ. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΔΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ!!!!!Κ ΟΧΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ...ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ(ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ),ΘΕΑΤΡΑ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ,ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ Κ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ??..ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ.ΑΡΚΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΩΡΙΜΗ ΣΚΕΨΗ ,ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ....Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!!!!

Χωρις να θελω να προσβαλω την πιστη σου. Σκεψου απλα ποσα παιδακια αφησε ο Θεος στα ιδρυματα τον τελευταιο χρονο γιατι οι γονεις τους δεν ειχαν να τα ταισουν. Δεν αρκει να δουλευει καποιος 4 ωρες για να ζησει ενα παιδι. Δεν φτανει αυτο. Μην πηγαινουμε απο το ενα ακρο στο αλλο.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
evianna80 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ Η΄ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΜΟΣΥΝΑ ΝΕΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ Κ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΠΗΡΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΩΡΙΜΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΕΙΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΓΙΑΤΙ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Ο Θ Ε Ο Σ ΜΑΣ!!!!Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ,ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ...ΕΞΑΛΛΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΠΟΥ...ΛΙΓΟ Ο ΕΝΑΣ ΛΙΓΟ Ο ΑΛΛΟΣ...Κ ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΤΣΙ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΣ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΗΜΕΡΑ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΠΙΣΤΗ ΜΕΣΑ ΜΑΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙ. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΔΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ!!!!!Κ ΟΧΙ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ...ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ(ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ),ΘΕΑΤΡΑ,ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ,ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ Κ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ??..ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ.ΑΡΚΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΩΡΙΜΗ ΣΚΕΨΗ ,ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ....Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!!!!!!

Χωρις να θελω να προσβαλω την πιστη σου. Σκεψου απλα ποσα παιδακια αφησε ο Θεος στα ιδρυματα τον τελευταιο χρονο γιατι οι γονεις τους δεν ειχαν να τα ταισουν. Δεν αρκει να δουλευει καποιος 4 ωρες για να ζησει ενα παιδι. Δεν φτανει αυτο. Μην πηγαινουμε απο το ενα ακρο στο αλλο.
Συμφωνω και εκτος αφτου στην αρχη πρεπει ν κοιταμε τα βασικα οπως εχω ξαναπει ελεος τ θεμα καταντησε κουραστηκο

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο ΘΕΟΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑΤΑΣΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ? Η΄ ΜΗΠΩΣ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΛΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΣ Κ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥ....ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ,ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ,ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΑΝ ΛΙΓΟ Ο ΕΝΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΑ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ,Κ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΚΟΤΣΙΑ" Κ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ,ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ!!!...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ Ο Λ Α ΕΚΕΙ...ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΑΣ ΕΡΘΕΙ....!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ..ΑΛΛΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ!!!!!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evianna80 έγραψε:Ο ΘΕΟΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑΤΑΣΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ? Η΄ ΜΗΠΩΣ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΛΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΣ Κ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥ....ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ,ΠΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ,ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΑΝ ΛΙΓΟ Ο ΕΝΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΑ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ,Κ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΚΟΤΣΙΑ" Κ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ,ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ!!!...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ Ο Λ Α ΕΚΕΙ...ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΑΣ ΕΡΘΕΙ....!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ..ΑΛΛΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ!!!!!
Εβιαννα εγω δεν ειπα το αντιθετο συμφωνω παρατραβηγμενο ειναι αυτο μ τα φροντιστηρια για τη δουλεια π προανεφερες ευκολο δεν ειναι ξερεις ποσο καιρο ψαχνω κ αν εχω προυπηρεσια κ δν με παιρνουν πουθενα στο μονο π δεν κοιταω ειναι μπαρ καφε δεν μαφγνει ο αντρας μ σε γενικα πλαισια αν εχεις τη δυνατοτητα να στηριξεις τ σθναθρωπο σ καλοως αλλα δυστηχως εχουν χαθει πολλες αξιες,ααα επισης δεν ειπα εγω τπτ για τν θεο να διαβαζεις λιγο προσεκτικα τ μνμ μας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χωρις να θελω να προσβαλω την πιστη σου. Σκεψου απλα ποσα παιδακια αφησε ο Θεος στα ιδρυματα τον τελευταιο χρονο γιατι οι γονεις τους δεν ειχαν να τα ταισουν.
ΝΑΤΑΣΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ?ΔΕΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΦΗΣΕ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑ...
ΤΟ ΚΑΤΑΝΝΟΩ..Κ ΕΓΩ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ Κ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ?ΣΩΣΤΑ..ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.....ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ...ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ,ΨΩΝΙΑ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ,ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Α Π Ο Λ Υ Τ Ω Σ ΤΙΠΟΤΑ....ΣΩΣΤΑ?

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evianna80 έγραψε:Χωρις να θελω να προσβαλω την πιστη σου. Σκεψου απλα ποσα παιδακια αφησε ο Θεος στα ιδρυματα τον τελευταιο χρονο γιατι οι γονεις τους δεν ειχαν να τα ταισουν.
ΝΑΤΑΣΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ?ΔΕΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΦΗΣΕ ΣΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑ...
ΤΟ ΚΑΤΑΝΝΟΩ..Κ ΕΓΩ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ Κ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ?ΣΩΣΤΑ..ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.....ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ...ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ,ΨΩΝΙΑ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ,ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ Α Π Ο Λ Υ Τ Ω Σ ΤΙΠΟΤΑ....ΣΩΣΤΑ?
Οχι ρε συ διαβασε το καλα γιαυτο σ ειπα εγω μια μικρη νυξη εκανα κατω απο το ποστ της κοπελας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ειπα για τον Θεο. Χωρις να αμφισβητω την υπαρξη του η την πιστη σας σε Αυτον. Ομως, το να τα στηριζουμε ολα σε Εκεινον, με την εννοια οτι αυτος θα βοηθησει, εκ των πραγματων ειναι ακυρο. Γιατι αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχε δυστιχια στον κοσμο και στην προκειμενη περιπτωση δεν θα υπηρχε ουτε ενας γονιος που θα αναγκαζοταν να αφησει το παιδι του για οικονομικους λογους, οποια και αν ειναι η αιτια. Εχω δει με τα ματια μου οικογενεια με 10 παιδια που να μην μπορει να τα ζησει στην κυριολεξια και το μονο που λενε ειναι οτι ο Θεος ειναι μεγαλος, ο Θεος μας τα εφερε κλπ κλπ. Ο Θεος ομως δεν εφερε σε εκεινους φαι στο σπιτι. Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι καλη η Πιστη, καλος ο Θεος, καλο να πιστευουμε σε κατι ανωτερο, αλλα ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες. Δεν υποστηριξα οτι ενα παιδι χρειαζεται πολλα για να μεγαλωσει. Χρειαζεται ομως εστω τα απολυτως βασικα. Με τα λεγομενα της κοπελας, τα απολυτως βασικα δεν υπαρχουν χωρις την στηριξη καποιου τριτου. Αν τωρα εσεις θεωρειτε πως η πιστη στο Θεο αρκει, τι να πω, η πραγματικοτηα εχει αποδειξει το αντιθετο πανιγυρικα.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:Εγω ειπα για τον Θεο. Χωρις να αμφισβητω την υπαρξη του η την πιστη σας σε Αυτον. Ομως, το να τα στηριζουμε ολα σε Εκεινον, με την εννοια οτι αυτος θα βοηθησει, εκ των πραγματων ειναι ακυρο. Γιατι αν ηταν ετσι δεν θα υπηρχε δυστιχια στον κοσμο και στην προκειμενη περιπτωση δεν θα υπηρχε ουτε ενας γονιος που θα αναγκαζοταν να αφησει το παιδι του για οικονομικους λογους, οποια και αν ειναι η αιτια. Εχω δει με τα ματια μου οικογενεια με 10 παιδια που να μην μπορει να τα ζησει στην κυριολεξια και το μονο που λενε ειναι οτι ο Θεος ειναι μεγαλος, ο Θεος μας τα εφερε κλπ κλπ. Ο Θεος ομως δεν εφερε σε εκεινους φαι στο σπιτι. Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι καλη η Πιστη, καλος ο Θεος, καλο να πιστευουμε σε κατι ανωτερο, αλλα ας ειμαστε και λιγο ρεαλιστες. Δεν υποστηριξα οτι ενα παιδι χρειαζεται πολλα για να μεγαλωσει. Χρειαζεται ομως εστω τα απολυτως βασικα. Με τα λεγομενα της κοπελας, τα απολυτως βασικα δεν υπαρχουν χωρις την στηριξη καποιου τριτου. Αν τωρα εσεις θεωρειτε πως η πιστη στο Θεο αρκει, τι να πω, η πραγματικοτηα εχει αποδειξει το αντιθετο πανιγυρικα.
Αυτο ειχα πει κ εγω σε παλαιοτερο ποστ χωρις να μακρυγορω κ κριμα ειναι συνεχεια να στηριζομαστε σε πλατες αλλων

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ανναμαρια για αλλη μια φορα εισαι απαραδεκτη!

evianna μην ασχολεισαι γνωστο τρολλακι ειναι που της αρεσει να προκαλει με αυτα τα λογια..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lillybell στις Σαβ Ιουν 08, 2013 7:19 am, 1 φορά

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:Ανναμαρια για αλλη μια φορα εισαι απαραδεκτη!

Οτι πεις.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α κοριτσια μ βρω κ εγω μπελα παλι δεν ειπα για το θεο διαβαστε τα ολα χαχα

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ Τ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ ΘΕΟ..ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΥΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΑ ΚΙΝΕΙ!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΝ,ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑΞΙΔΙΑ,ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ,ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑ,ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΚΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ????ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΖΕΙΣ Σ ΕΝΑ ΠΑΓΚΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!!!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΔΥΜΑ,ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΧΑΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ....ΑΛΛΑ Θ ΑΦΗΣΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ.Κ ΡΟΥΧΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΥΦΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ Μ'ΑΦΗΣΕ ΠΟΤΕ.Κ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΙΜΑΙ ΡΕΑΛΙΣΤΡΙΑ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε Λιλυμπελ γλυκια μου, γιατι αδυνατεις να δεχτεις οτι δεν εχουμε ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αποψεις;; γιατι θεωρεις οτι αμα καποιος εχει αλλη αποψη απο τη δικη σου το κανει για να προκαλει;; γιατι αδυνατεις να κανεις πολιτισμενο διαλογο;; γιατι σου ειναι αυτα τοσο δυσκολα;; Δηλαδη θα πρεπει να απανταμε μονο σε κατι που συμφωνουμε για να μην χαρακτιριστουμε προκλητικες η τρολ;; Νομιζω βλεπετε εδω μεσα πως συμπεριφερονται τα τρολ, αλλα τελοσπαντων. Μπορει οι αποψεις μου για εσενα να ειναι προκλητικες, αλλα αυτες ειναι η δεξου τες η αγνωησε τες. Για καλο ομως σου λεω, οτι μονο μπροστα μπρει να σε παει σαν ανθρωπο να ανγνωριζει οτι υπαρχουν διαφορετικες αποψεις απο τις δικιες σου χωρις κατα αναγκην να τις ασπαζεσαι. Δεν υποχρεωσα και κανεναν να μου πει οτι συμφωνει μαζι μου στο τελος τελος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις