Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω συμφωνω με τον Αντωνη ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ??????  - Σελίδα 4 4872

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα κορίτσια
διαβάζω μέρεσ το θέμα και σκέφτομαι αν θα γράψω ή όχι...

λοίπον, είμαι απόλυτη και κάθετη πως πριν κάνουμε παιδιά πρέπει να είμαστε όσο είναι δυνάτον έτοιμοι να καλύψουμε τις άναγκες τους .Φυσικά δεν εννοώ να είμαστε πάμπλουτοικαι φυσικά το μέλλον κανείς δεν το προβλέπει, αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να εξασφαλίζουμε την ευτυχία των παιδιών μας (μιλάω για λογικά πράγματα βέβαια).
Κάπου η ede έγράψε ότι τα βιώματα δε φεύγουν και συμφωνώ απόλυτα. Ακόμη θυμάμαι και αναστατώνομαι πόσο ζήλευα που οι φίλες μου στο σχολέιο φορούσαν καινούρια ρούχα, που πάντα έπαιρνα τελευταία ότι ζητούσαν στο σχολείο πχ βιβλία αγγλικών ή κάποια ΄συνδρομή στο σύλλογο και άλλα πολλά
και το χειρότερο ήταν που ήμουν η μόνη που δεν πήγαινε αγγλικά ή όταν πήγαινα έτρεμα τη στιγμή που θα περνουσα από τη γραμματεία και θα με φώναζε να μου πει για τα χρήματα.
Γι αυτό είμαι απόλυτη πως πρέπει να είμαστε αρκετά έτοιμοι όταν κανουμε παιδιά

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φιλη ιουλιανα κατανοω οτι περασες πολυ ασχημες στιγμες αλλα το αλλο ενδεχομενο ειναι να μην ειχες γεννηθει καν...ποιο προτιμας??? Wink

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love4 έγραψε:Φιλη ιουλιανα κατανοω οτι περασες πολυ ασχημες στιγμες αλλα το αλλο ενδεχομενο ειναι να μην ειχες γεννηθει καν...ποιο προτιμας??? Wink

πολύ καλό ερώτημα και καταλαβαίνω το νόημα..
Λοιπόν, δε διατύπωσα πολύ σωστά αυτό που ήθελα να πω. Οι γονείς μου ήρθαν σε πολύ δύσκολη θέση εκ των υστέρων και αφού ήταν πια πολύτεκνοι λόγω σοβαρών προβλημάτων υγείας και άλλων οικογενειακών προβλημάτων που δε θα ήθελα να αναφέρω. Έτσι δεν τους κρατώ κακία αλλά αντίθετα τους υπεραγαπώ. Βέβαια το αποτέλεσμα είναι το ίδιο γιατί περάσαμε δύσκολα και ήθελα να ανάφέρω πως αισθάνεται ένα παιδί όταν στερείται ακόμη και τα ΄΄αγγλικά του. Αν οι γονείς μου έκαναν από την αρχή μη έχοντας τίποτα πολλά παιδιά τότε δε θα τους συγχωρούσα. Έίναι μεγαλη ευθύνη οι ψυχούλες που φέρνουμε στον κόσμο και πρέπει να εξασφάλιζουμε το καλύτερο γι αυτά

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evianna80 έγραψε:ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΑΜΑΡΤΩΛΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΟΧΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ,ΑΠΛΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑΣ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΦΑΙ ΚΤΛ...ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΙΣΤΗ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΜΑΣ!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ Κ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΑΜΠΛΟΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!!!!ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΕΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!Κ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ,ΟΠΩΣ Κ ΕΓΩ...ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΟΥΛΩΣΕΙ...ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ...ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟΙ ,ΑΥΡΙΟ ΕΜΕΙΣ

καταρχήν να σου ευχηθώ τα καλύτερα για εσένα και τα παιδάκια σου και μετά να απαντήσω και εγώ στο επίμαχο θέμα ..
λοιπόν εγώ ανήκω στην κατηγορία των επιστημόνων και επομένως αν καταλάβα καλά κατ'επέκταση κενών ανθρωπων. Ωσ τέτοια, έγω γνωρίσει αρκετούς επιστήμονες καταξιωμένους στη χώρα μας και στο εξωτερικό. Κάποιοι είναι θρησκευόμενοι κάποιοι όχι όπως συμβαίνει άλλωστε σε όλους τους κύκλούς άνθρωπων . Ο κάθενας έχει τη στάση ζωής που όλοι οφείλουμε να σεβόμαστε . Έγω προσωπικά θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου ως ένα θρησκεύμενο άτομο και επειδή διαβάζω, ακούω και συναντώ ανθρώπους από το χώρο της εκκλησίας αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η εκκλήσια σέβεται και θαυμάζει την επιστήμη και τους ανθρώπους που την υπηρετούν γιατί μοιάζουν πάρα πολύ . Φαντάζομαι ότι και εσύ σέβεσαι τους επιστήμονες γιατί υποθέτω ότι γιατρός σε παρακολουθεί και όχι πάτερ.Δε το λέω ως ειρωνία αλλά για να σου δείξω ότι καταλαβαίνεις το διακριτό ρόλο τους.
Συγγνώμη που ξέφυγα από το θέμα αλλά ένιωσα να θίγομαι προσωπικά από ενα προηγουμενο ποστ σου.

Τέλος,ήθελα να πω πως συμφώνω μάζι σου αλλά και με τα άλλα κορίτσια (αννα-μαρια, εδε) γιατί λέτε το ίδιο πράγμα . Ο Θεός είναι πάντου, μας δίνει δύναμη και ελπίδα αλλά την τελική επιλογη την κανουμε εμείς καθώς μας έδωσε την ελεύθερη βούληση.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω συνεχιζω κοριτσια να πιστευω οτι σχεδον ολοι οι ψυχικα υγιεις ανθρωποι ειναι χαρουμενοι με το γεγονος οτι καποιος τους χαρισε ζωη..ακομη και αν περασαν δυσκολα, ειναι στο χερι τους και στη διαπαιδαγωγηση που ειχαν απο τους γονεις τους να καταλαβουν τις πραγματικες αξιες στη ζωη καθως επισης ειναι στο χερι τους να προοδευσουν και να γινουν σπουδαιοι και μορφωμενοι ως ενηλικες ..Απο την αλλη υπαρχουν παιδια που οσα χρηματα ξοδεψουν οι γονεις τους για τη μορφωση τους καταφερνουν να τελειωσουν μετα βιας το σχολειο... και θεωρουν πως ενα καλο ρουχο η ενα ωραιο αυτοκινητο ειναι σημαντικα..Η μαγκια ειναι εχεις δεν εχεις λεφτα να περασεις το μηνυμα στα παιδια σου οτι η μορφωση ειναι ΠΟΛΥΤΙΜΗ και συμβαδιζει πολυ ωραια με την ΠΙΣΤΗ..Επισης πολυ δυσκολο αλλα σπουδαιο αν το καταφερουμε να μην αισθανονται ζηλεια για οποιοδηποτε υλικο αγαθο..δε σας λεω λογια του αερα..εγω για παραδειγμα δε θα νιωσω ουτε ιχνος ζηλειας αν δω καποιον γυρω μου με χρηματα αυτοκινητα κλπ...τη μορφωση μου και τις αξιες μου δεν μπαινω καν στον κοπο να τις συγκρινω με ευρω Wink

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sp1978 έγραψε:το θεωρω τραγικο να μενει κανεις με τα πεθερικα του οσο καλοι και να ειναι και δεν αμφισβητο οτι καποιοι πεθεροι και πεθερες ειναι πολυ πολυ καλοι.ειναι ομως αφυσικο και προσωπικα για μενα δεν μπορω να φανταστω πιο δυστυχισμενο γαμο.στην τελικη και οι γονεις μου στα ωπα ωπα με ειχαν και με εχουν αλλα δεν θα μπορουσα να διανοηθω να συζουμε για μια ζωη εγω ο αντρας μου και το παιδι!!ποσο μαλλον τα πεθερικα που ειναι και ξενοι ανθρωποι.δεν μπορω να μπω στη λογικη αυτης της συγκατοικησης αρα ποσο μαλλον και στη λογικη του οτι δυο ανθρωποι που δεν πατανε στοιχειωδωσ στα ποδια τους αποφασιζουν να κανουν παιδι.μελαγχολω και που το σκεφτομαι.
Aυτο εννοω κ εγω παλια γινοταν κ ισως οι συνηθειες τις οικογεμειας να ναι τετοιες αλλα δεν ξερω βαση λογικης δικης μ παντα δεν θα μπορουσα ν τ κανω αυτο θα περιμενα λιγακη

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διαβαζω διαβαζω κ νευριαζω καμια φορα τα παιδια ειναι ευλογια θεου η πιστη τ καθε ανθρωπου ειναι αμφισβητισιμη κ δεν μας πεφτει λογος μονο ο θεος κρινει οπως λεει κ η αγια γραφη,εγω απλα νευριαζω γιατι εμαθα οτι ειμαι εγκυος την μερατ γαμου μ τ χαρηκαμε τρελλα το τι λεφτα μ εφυγαν γιατι παρουσιαστηκαν επιπλοκες δεν λεγετε.Δεν λεω οτι μπορει ν της τυχη αλλα ποτε δεν ξερεις μεχρι τν 7 μηνα εμενα στν πεθερα μ κ εγω για να μαζεψω λεφτα,δεν γινοταν ομως κ εμεις ζοριζομασταν κ αυτοι,οταν τα μαζεψαμε ολα αυτα π χρειαζομασταν νοικιασαμε τ σπιτακι μας να ναι κλα κ τα πεθερικα μ π μας ανεχτηκαν.Λοιπον θελω ν πω ολα ειναι απροβλεπτα βλεπω τν κουμπαρο μ εχει οικογενεια δικο τς σπιτι χαλανε ενα σωρο λεφτα κ οταν ξεμενουν η μαμα κ ομπαμπας γιατι ειναι υποχρεωμενοι λεει.Γιατι να ναι εχει τη λογικη της κοπελας γιατι δεν τ καταλαβα πρεπει να σαι ωριμος το παιδακι αυτο αυριο δεν θα θελει το δικο τ χωρο?αυτο το ζευγαρι π θα μενει μονο?Δεν ξερω δεν νομιζω να μαι παραλογη

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
IOULIANA καλησπερα,
καταρχην θελω να σου πω οτι σεβομαι την καθε επιστημη(γιατι στην οικογενεια μου κ του αντρα μου εχουμε πολλους.η θρησκεια μας φυσικα τους σεβεται ΑΛΛΑ οχι οτι η επιστημη μοιαζει με την θρησκεια μας ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ.εχω συναναστραφει με παρα πολλους ανθρωπους εκκλησιας κ επιστημης...Αν διαβασεις καλα δεν εθιξα τους επιστημονες αλλα νευριαζω με ΚΑΠΟΙΟΥΣ δηθεν επιστημονες που την βαζουν πιο πανω απο τον ΘΕΟ μας!!!ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΟΙ...η θρησκεια μασ εχει βγαλει πολλους επιστημονες π.χ ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ μεγαλος γιατρος ΑΛΛΑ χωρισ την δυναμη του θεου μας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα.ποσα παραδειγματα να σου πω απο ανθρωπους που ενω ηταν στο τελευταιο σταδιο της ζωης τους οι γιατροι τους ειχαν δωσει μερες ζωης κ με μια προσευχη σε καποιον ΑΓΙΟ εγιναν καλα.δεν λεω ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αλλα την τελικη αποφαση την βγαζει μονο Ο ΘΕΟΣ!!!!!
τωρα τον αν παω εγω στην γιατρο κ οχι στον πατερ αυτο δεν θα στο απαντησω καν...μυαλο εχεις να καταλαβεις ΤΙ ΕΙΠΕΣ!!!!!!

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι μονο που δεν υπαρχει μονο η ιατρικη σαν επιστημη. υαπρχει και η φιλοσοφια και πολλα αλλα. στην προκειμενη περιπτωση, επειδη μαζι καναμε αυτην την κουβεντα (ο Θεος να την κανει βεβαια γιατι λεγαμε αλλα ντα αλλων) ειναι φιλοσοφικο το θεμα και οχι ιατρικο. (επειδη εχει να κανει με τον ρεαλισμο και την θρησκεια)

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAMARIA καλησπερα τι κανεις?
εχεις δικιο...αστο γιατι δεν θα βγαλουμε παλι ακρη κ αν αρχισουμε εμεις θα τελειωσουμε ξημερωματα.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evianna80 έγραψε:ANNAMARIA καλησπερα τι κανεις?
εχεις δικιο...αστο γιατι δεν θα βγαλουμε παλι ακρη κ αν αρχισουμε εμεις θα τελειωσουμε ξημερωματα.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

καλα ειμαι εσυ; ναι δεν θα βγαλουμε. απλα να πω κατι και δεν αναφερομαι μονο σε εσενα. καλο ειναι οποια αποψη και αν στηριζουμε να μελεταμε και τις δυο πλευρες. ο ανθρωπος παει μπορστα μονο με το διαβασμα και μονο αν εχει ανοιχτους οριζοντες. Εαν εμενε μονο στη μια αποψη (οποια και αν ηταν αυτη) δεν θα καταφερνε τιποτα απολυτως, οι σπουδαιοτερες ανακαλυψεις εγιναν απο αυτους που αμφησβητησαν και οχι απο αυτους που ασπαστηκαν (γενικα μιλαω)

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evianna80 έγραψε:IOULIANA καλησπερα,
καταρχην θελω να σου πω οτι σεβομαι την καθε επιστημη(γιατι στην οικογενεια μου κ του αντρα μου εχουμε πολλους.η θρησκεια μας φυσικα τους σεβεται ΑΛΛΑ οχι οτι η επιστημη μοιαζει με την θρησκεια μας ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ.εχω συναναστραφει με παρα πολλους ανθρωπους εκκλησιας κ επιστημης...Αν διαβασεις καλα δεν εθιξα τους επιστημονες αλλα νευριαζω με ΚΑΠΟΙΟΥΣ δηθεν επιστημονες που την βαζουν πιο πανω απο τον ΘΕΟ μας!!!ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΟΙ...η θρησκεια μασ εχει βγαλει πολλους επιστημονες π.χ ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ μεγαλος γιατρος ΑΛΛΑ χωρισ την δυναμη του θεου μας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα.ποσα παραδειγματα να σου πω απο ανθρωπους που ενω ηταν στο τελευταιο σταδιο της ζωης τους οι γιατροι τους ειχαν δωσει μερες ζωης κ με μια προσευχη σε καποιον ΑΓΙΟ εγιναν καλα.δεν λεω ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αλλα την τελικη αποφαση την βγαζει μονο Ο ΘΕΟΣ!!!!!
τωρα τον αν παω εγω στην γιατρο κ οχι στον πατερ αυτο δεν θα στο απαντησω καν...μυαλο εχεις να καταλαβεις ΤΙ ΕΙΠΕΣ!!!!!!

δεν εννοόυσα ότι μοιάζουν ως προς το αντικειμενο τους αλλά στο ότι οι άνθρωποι που υπηρετούν και τα δυο είναι άνθρωποι που αφιερώνονται .Το άλλο με το γιατρό και τον πάτερ νομίζω πως κατάλαβες πως το εννοούσα . Ήθελα να πω πως ναι μεν οι θρησκευόμενοι άνθρωποι (δεν είναι ανάγκη να είναι όλοι) όπως έσυ αντλείς δύναμη από το Θέο αλλά παραλλήλα κάνεις και ότι καλύτερο μπορείς.Και φυσικά η ιατρική είναι απρόβλέπτη (δεν είμαι γιατρός παρεμπιπτόντως )

α και ήθελα να σου πω πως τρελαίνομαι για ίδια διδυμάκια !!έχουν πολύ πλάκα!!!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love4 έγραψε:Εγω συνεχιζω κοριτσια να πιστευω οτι σχεδον ολοι οι ψυχικα υγιεις ανθρωποι ειναι χαρουμενοι με το γεγονος οτι καποιος τους χαρισε ζωη..ακομη και αν περασαν δυσκολα, ειναι στο χερι τους και στη διαπαιδαγωγηση που ειχαν απο τους γονεις τους να καταλαβουν τις πραγματικες αξιες στη ζωη καθως επισης ειναι στο χερι τους να προοδευσουν και να γινουν σπουδαιοι και μορφωμενοι ως ενηλικες ..Απο την αλλη υπαρχουν παιδια που οσα χρηματα ξοδεψουν οι γονεις τους για τη μορφωση τους καταφερνουν να τελειωσουν μετα βιας το σχολειο... και θεωρουν πως ενα καλο ρουχο η ενα ωραιο αυτοκινητο ειναι σημαντικα..Η μαγκια ειναι εχεις δεν εχεις λεφτα να περασεις το μηνυμα στα παιδια σου οτι η μορφωση ειναι ΠΟΛΥΤΙΜΗ και συμβαδιζει πολυ ωραια με την ΠΙΣΤΗ..Επισης πολυ δυσκολο αλλα σπουδαιο αν το καταφερουμε να μην αισθανονται ζηλεια για οποιοδηποτε υλικο αγαθο..δε σας λεω λογια του αερα..εγω για παραδειγμα δε θα νιωσω ουτε ιχνος ζηλειας αν δω καποιον γυρω μου με χρηματα αυτοκινητα κλπ...τη μορφωση μου και τις αξιες μου δεν μπαινω καν στον κοπο να τις συγκρινω με ευρω Wink
Συμφωνώ μαζί σου αλλά και η μόρφωση κοστίζει αρκέτα άμεσα ή έμμεσα και πλέον τα πανεπιστήμια μας αδειασαν κορίτσια αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα ...

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iouliana μου να σαι καλα κοριτσι μου.στον ιδιο σακο ειναι κ θα ειναι ολοιδια,πρωτα ο θεος.ειναι κ τα πρωτα μου...εσυ εχεις παιδακια?σου ευχομαι οτι καλυτερο

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evianna80 έγραψε:iouliana μου να σαι καλα κοριτσι μου.στον ιδιο σακο ειναι κ θα ειναι ολοιδια,πρωτα ο θεος.ειναι κ τα πρωτα μου...εσυ εχεις παιδακια?σου ευχομαι οτι καλυτερο
δεν έχω ακόμα , στην προσπάθεια είμαι αλλά από μικρή ήθελα ίδια διδυμάκια και χαίρομαι παρα παρα παρά πολύ όποτε ακούω για γονείς που τα αποκτούν.Να προσέχεις πολύ

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iouliana μου σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ειλικρινα σου μιλαω πολυ συντομα να μαθεις τα χαρμοσυνα κ να ειναι κ διδυμα...κ εγω προσπαθουσα καιρο με τον αντρα μου κ μολις πηγα στον ΑΓΙΟ ΔΑΥΙΔ ΕΥΒΟΙΑΣ Κ ΙΩΑΝΝΗ ΡΩΣΣΟ μεσα σε 15 μερες εμεινα εγκυος...ευχομαι κ σε εσενα να σου δωσει πολυ συντομα....ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evianna80 έγραψε:iouliana μου σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ειλικρινα σου μιλαω πολυ συντομα να μαθεις τα χαρμοσυνα κ να ειναι κ διδυμα...κ εγω προσπαθουσα καιρο με τον αντρα μου κ μολις πηγα στον ΑΓΙΟ ΔΑΥΙΔ ΕΥΒΟΙΑΣ Κ ΙΩΑΝΝΗ ΡΩΣΣΟ μεσα σε 15 μερες εμεινα εγκυος...ευχομαι κ σε εσενα να σου δωσει πολυ συντομα....ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
τη διάβασα την ιστορία σου και συγκινήθηκα αληθινά,διαβάζα τα ποστ για την εξελιξη της εγκυμοσύνης σου, οι αποψείς μας συγκλίνουν κατά πολύ αν και ο γραπτός λόγος είναι λίγο δύσκολος στις συζητήσεις Very Happy

evianna80

evianna80
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
iouliana μου,
πραγματικα αυτο που μου συνεβη ειναι πραγματικα ανεξηγητο..η δικη μου αποψη(για να μην παρεξηγηθω κιολας)ειναι πως εγινε μεγαλο ΘΑΥΜΑ!ναι οντως εχεις δικιο ο γραπτος λογος ειναι δυσκολες κ ειδικα σε τετοιες συζητησεις! ευχομαι να τα ξαναπουμε....
να εισαι παντα καλα...κ σου ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια το ουρανιο τοξο αφαντο;μαλον fake μου κανει το θεμα οποτε τσαμπα τρωγεστε

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν και βλέπω ότι εδώ και καιρό δεν έχει σχολιαστεί το θέμα θα ήθελα να γράψω το εξής:
Όταν πήρα την απόφαση να ξεκινήσω τις προσπάθειες για ένα παιδί,την πήρα έχοντας δουλειά και μια στέγη να μείνω με τον άντρα μου.Όμως στην δουλειά μου τον ένα μήνα μας πληρώνουν τον άλλο μας ..ξεχνάνε. Έτσι όμως έχει η κατάσταση για τους περισσότερους...εδώ απολύονται ξαφνικά άνθρωποι που υποτίθεται πως είχαν "μόνιμες"(σαν ανέκδοτο ακούγεται πια) δουλειές.Ο άντρας μου δουλεύει τετράωρο. Παρόλες λοιπόν τις δυσκολίες προσπαθώ όσο είναι δυνατόν ήδη να αφήσω κάτι στην άκρη...με πολύ στέρηση στα πάντα όμως.Και αυτό γιατί ένα παιδί το θέλω με όλη μου την ψυχή αλλά και να είμαι υπεύθυνη ότι τουλάχιστον δεν του στέρησα τα βασικά. Γνώμη μου είναι λοιπόν, πως η καλύτερη ίσως στιγμή για να κάνεις την προσπάθεια σου είναι όταν ξέρεις πως ότι και να γίνει έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και στον σύντροφο σου ότι θα τα καταφέρετε..με στέρηση προσωπική. Αν πω στο περιβάλλον μου..(φίλοι κτλ) ότι αφήνω και στην άκρη χρήματα με τον πενιχρό μισθό που παίρνω(full time κατά τ'άλλα) δεν θα με πιστεύει κανείς.Γιατί απλά έχω ξεχάσει τι σημαίνει έξοδος και καινούργια ρούχα για μένα,αλλά είμαι καλά..το κάνω για κάτι που θέλω να έρθει στη ζωή και να καταφέρω να το κάνω όσο μπορώ ευτυχισμένο.Και στο αν κάποια στιγμή,σε μια ανάγκη, βοηθήσουν και οι γονείς..ε δεν έγινε και τίποτα.Ποιός γονιός δεν έχει βοηθήσει ποτέ τα παιδιά του; Εκτός αν είναι κακός και αδιάφορος.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ.

Η ΚΡΙΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ.

Ή ΜΕΝΕΙ Ή ΦΕΥΓΕΙ !

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ Ή ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.


Η ΚΡΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΤΟ

ΘΕΤΙΚΟ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥ.

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΤΕ ΚΡΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΑΦΘΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ .
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΙ ΕΙΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΑ.

ΓΑΛΑ,ΕΜΒΟΛΙΑ,ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΑ ΘΥΣΙΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Ή ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ.

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΘΥΣΙΕΣ.

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ.

Η ΚΡΙΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ.

Ή ΜΕΝΕΙ Ή ΦΕΥΓΕΙ !

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ Ή ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.


Η ΚΡΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΤΟ

ΘΕΤΙΚΟ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥ.

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΤΕ ΚΡΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΑΦΘΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ .
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΙ ΕΙΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΑ.

ΓΑΛΑ,ΕΜΒΟΛΙΑ,ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΑ ΘΥΣΙΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Ή ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ.

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΘΥΣΙΕΣ.
τελειο αυτο που εγραψες Αντωνη και κατα τη γνωμη μου πολυ σωστο.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ GEORGIA78

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.

ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΣΗ.

Η ΚΡΙΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ.

Ή ΜΕΝΕΙ Ή ΦΕΥΓΕΙ !

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ Ή ΔΕΝ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.


Η ΚΡΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΤΟ

ΘΕΤΙΚΟ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥ.

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΤΕ ΚΡΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΑΦΘΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ .
ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΙ ΕΙΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΕΙΤΕ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΑ.

ΓΑΛΑ,ΕΜΒΟΛΙΑ,ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΑ ΘΥΣΙΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Ή ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ.

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΘΥΣΙΕΣ.

συμφωνω απεριοριστα!! με καλυψες πληρως!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις