Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 34]

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστώ κοπέλα μου. Μονη μου επεσα κ το πλακωσα. Γλιστρησα. Κ λογω των ακτίνων, μέχρι κ το Γενάρη αποφευγουμε εγκυμοσύνη. Καλο Φεβρουαριο τώρα. Απο εξετάσεις έχουμε κανει ορμονικές κ σπερμοδιαγραμμα

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πω πω , είδες τελικά όσα φέρνει η ώρα....
δεν πειράζει μπορείς εκμεταλευόμνη το διάλειμμα να κάνεις τη σαλπιγγογραφία σου>!!
το σπερμοδιάγραμμα ήταν εντάξει? είχαμε κάνει κι εμείς, και ήταν πολύ καλό.. τώρα γιατί αργησα λίγο να πιάσω θα σε γελάσω..

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
JELLYFISH έγραψε:Πω πω , είδες τελικά όσα φέρνει η ώρα....
δεν πειράζει μπορείς εκμεταλευόμνη το διάλειμμα να κάνεις τη σαλπιγγογραφία σου>!!
το σπερμοδιάγραμμα ήταν εντάξει? είχαμε κάνει κι εμείς, και ήταν πολύ καλό.. τώρα γιατί αργησα λίγο να πιάσω θα σε γελάσω..
μια χαρα ηταν ολα!!! για να κανω σαλπιγγογραφια, πρεπει να περιμενω να ερθει η περιοδος, να τελειωσει και μετα. αλλα στενοχωρεθηκα τοσο με το χερι που τις εξετασεις τις αμελησα τελειως. ειναι κ το δεξι κ δεν μπορω να αυτοεξυπηρετηθω. μετα απο ποσο καιρο επιασες;

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
5 μήνες.
είχα μπει ήδη σε διαδικασία εξετάσεων γιατί εφ οσων το είχα αποφασισει, δεν ήθελα να χάνω πολύτιμο χρόνο.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πέντε; μα πέντε δεν είναι τίποτα! !!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν είπα ότι είναι πολύVery Happy 
αλλά το σπερμοδιάγραμμα ήτανε απλά τέλειο οπότε ίσως να ευθυνομαι εγώ που δεν έγινε αμέσως......
ήθελα όπως και να χει να ξέρω τι συμβαίνει "εκεί κάτω"
με το καλό κι εσύ σου εύχομαι!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να είσαι καλα κοπέλα μου αλλα ειλικρινά δεν το ελπίζω πλέον. ..

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μην απογοητεύεσαι!! η ηλικία σου είναι ευνοική, δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφία, δεν έχεις κάνει σπερματέγχυση, εξωσωματική,,,,
βοήθησε τον οργανισμό σου, πάρε βασιλικό πολτό, φολικό οξύ... ψαξε το!!!
μην τα παρατας!!!!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τώρα κουκλα μου, για το επόμενο δίμηνο απαγορεύεται η εγκυμοσύνη λογω των ακτινοβολιών

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ κοριτσια ειμαι χαλια!!! μολις μου ανακοινωσε η κολλητη μου οτι ειναι εγκυος, μεσα στην καλη χαρα!!! χαρηκα πολυ για αυτην, με το καλο το μωρακι της. αλλα με επιασε μια απελπισια για μενα... πολυ χαλια

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tzeni84 έγραψε:αχ κοριτσια ειμαι χαλια!!! μολις μου ανακοινωσε η κολλητη μου οτι ειναι εγκυος, μεσα στην καλη χαρα!!! χαρηκα πολυ για αυτην, με το καλο το μωρακι της. αλλα με επιασε μια απελπισια για μενα... πολυ χαλια
ela vre mi kaneis etsi..
exw akousei egw gia egkumosunes gurw mou....ouoouououou!!!!!asta

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζενακι αντί να παλεύεις με τα αρνητικά σου συναισθήματα, ανέλαβε δράση, με εξετάσεις πολυβιταμίνες, εναλλακτική ιατρική, οτιδήποτε!!!
Θα έχεις και τη συνείδησή σου καθαρή!!!
Οι δυνατότητες και οι επιλογές που έχεις είναι απεριόριστες, δόξα τω Θεω!!!!! ευτυχως δε ζούμε στην εποχή των γιαγιαδων μας που ήταν όλα ή άσπρα ή μαύρα.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ε ξερεις, εχω κανει εξετασεις, εχω παρει φολικο... και δεν εγινε τιποτα ενω κοπελες που δεν προσπαθησαν καν, τα καταφεραν

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα πω κάτι πολύ σκληρό για όλες, εγκυμονούσες και μη, αλλά το πιστεύω βαθιά: όποια από μας φτάσει να αξιολογεί τον εαυτό της μόνο ως ωοθήκες, σάλπιγγες και μήτρα, πέφτει στη δική της παγίδα και φυσικά φτάνει κάποια στιγμή να απαξιώνει τον ίδιο της τον εαυτό. Χαλαρώστε! Είτε περιμένετε παιδί, συγχαρητήρια, είτε όχι ακόμη, πάλι συγχαρητήρια, θα κάνετε αργότερα. Μην τσαλακωνετε μονες σας τον εαυτό σας. Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, δεν έχω παιδί κι ειμαι και μεγαλύτερη από σας αλλά δεν απελπιστηκα ποτέ για αυτό!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ αυτό που είπα είναι
1) να ενημερωθεί σχετικά με το τι παίζει με το σώμα της και
2) να μην απογοητευεται και να μην απελπίζεται ποτε!!
γιατί δεν κάνει καλό ούτε στην ίδια ούτε στον σκοπό της στην τελική.
Καλή τύχη σου εύχομαι, και με το καλό και το μωρό σου.
φιλιά!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ε δεν με θεωρω μια μητρα η μια σαλπιγγα. Αλλα απο τη στιγμή που αργει τοσο δεν γίνεται κ να το αφησω τελειως στην τύχη

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Θα πω κάτι πολύ σκληρό για όλες, εγκυμονούσες και μη, αλλά το πιστεύω βαθιά: όποια από μας φτάσει να αξιολογεί τον εαυτό της μόνο ως ωοθήκες, σάλπιγγες και μήτρα, πέφτει στη δική της παγίδα και φυσικά φτάνει κάποια στιγμή να απαξιώνει τον ίδιο της τον εαυτό. Χαλαρώστε! Είτε περιμένετε παιδί, συγχαρητήρια, είτε όχι ακόμη, πάλι συγχαρητήρια, θα κάνετε αργότερα. Μην τσαλακωνετε μονες σας τον εαυτό σας. Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, δεν έχω παιδί κι ειμαι και μεγαλύτερη από σας αλλά δεν απελπιστηκα ποτέ για αυτό!

Πολυ σωστη η mhtsaina..
Και να προσθεσω, ποσο μεγαλο λαθος κανουμε που εξαρτουμε την ευτυχια μας απο την αποκτηση ενος παιδιου και δεν βλεπουμε ποσα "πραγματα" υπαρχουν εκει εξω για να ειμαστε ευτυχισμενες..Απλα ανοιγουμε τα ματια μας και βλεπουμε...

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με όλο το θάρρος, αλλά εδώ μέσα επειδή είναι ένα φόρουμ για μαμάδες, η Τζένη μας μπαίνει και γράφει τους προβληματισμούς της γύρω από το θέμα της τεκνοποίησης και της εγκυμοσύνης που δεν έρχεται.
Αυτό είναι ένας τομέας της ζωής της που , ναι, τον σκέφτεται και τη στεναχωρεί, αλλά αυτό δε σημαίνει πως είναι και σε όλους τους υπόλοιπους τομείς στεναχωρημένη και μπλοκαρισμένη.. Εγω προσωπικά μια χαρα τη διαβάζω, με τη δουλειά της που της αρέσει πολύ, τις ετοιμασίες του γάμου της, τα χωράφια με τις ροδακινιές, τις διακοπές.
Εδώ μέσα μπαίνει και μοιράζεται τους προβληματισμούς, που ενδεχομένως να μην της είναι εύκολο να συζητήσει στο συγγενικό και φιλικό της περιβάλλον...
Και επειδή έχω περάσει κι εγώ από το στάδιο της προσπάθειας, σας πληροφορώ πως τη ζωή μου την απολάμβανα στο έπακρο, με κραιπάλες, εκδρομές και πολλά άλλα, παράλληλα όμως έκανα και τις εξετάσεις μου, το έψαχνα, το συζητούσα εδώ ή με κάποιο πρόσωπο που εμπιστευόμουν.
Δεν περίμενα ένα παιδί για να γίνω ευτυχισμένη ή για να συμπληρωθεί η προσωπικότητα μου, αλλά ήμουν έτοιμη γι αυτό, και εγώ και ο άντρας μου και το προσπαθούσαμε και το επιδιώκαμε.
Αυτά από εμένα..
Η μόνη ένσταση μου με τη Τζένη, όπως της είπα και παραπάνω, είναι στο ότι αφού το θέλει τόσο πολύ, θα μπορούσε να έχει εξετάσει το σώμα της λίγο καλύτερα και πιο λεπτομεριακά ώστε να ξέρει τι συμβαίνει, και όταν μάθει, να επιλέξει τον καλύτερο τελικά τρόπο ώστε να φτασει στο θεμιτό αποτέλεσμα!

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jellyfish ωραια τα λες για τον εαυτο σου, αλλα επειδη ουτε εσυ ουτε εγω γνωριζουμε τις αλλες κοπελες, δε μπορουμε να ξερουμε πως δρουν εκεινες στην καθημερινοτητα τους και ποσο τους επηρεαζει το γεγονος οτι το παιδι δεν ερχεται. Σαφως και κρινουμε απο αυτα που διαβαζουμε..
Μια συμβουλη εδωσα καθως εγω αυτο το φορουμ δεν το βλεπω στενα ως το μερος που αφορα μονο συζητησεις για εγκυμοσυνες και παιδια.

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όπως είπες κι εσύ, ούτε εγώ, ούτε κι εσύ γνωρίζουμε το πώς είναι και δρα η Τζένη στην καθημερινή της ζωη...και αν είναι ευτυχισμένη..
εγώ μέχρι τώρα την έχω συμβουλέψει για το συγκεκριμένο πράγμα που την απασχολεί και αυτό για το οποίο ρωτάει.
τώρα το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας το συγκεκριμένο φόρουμ νομίζω είναι θέμα προσωπικό.
πάντως κι εγώ γενικά το φόρουμ το ανακάλυψα πολύ πριν γίνω στην πραγματικότητα μαμα (βασικά όταν έγινα μέσα στο κεφάλι μου, εδώ και λίγα χρόνια) και γράφω σε διάφορα θέματα..
αλλά ο άλλος μπορεί να αισθάνεται πως δε δένει το γλυκό εδώ μέσα και να μπαίνει και να ασχολείται με κάτι πολύ συγκεκριμένο που τον απασχολεί.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια μη μαλωσετε, απλες συζητησεις κανουμε! λοιπον, μη φανταστειτε οτι ειμαι καμια υστερικη που ολη μερα κλαιω τη μοιρα μου κ παρακαλαω για ενα παιδι. ζω κανονικα τη ζωη μου με τον αντρα μου κ ειμαι μια χαρα. αλλα προσωπικα θεωρω οτι απο τη στιγμη που αποφασιζεις να κανεις οικογενεια, τα παιδια ειναι μερος αυτης κ δεν μπορει να μη σε απασχολει το γεγονος οτι μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα δεν ερχονται. απο εκει κ περα, αν εβλεπα τον εαυτο μου ως μητρα η αν μου ειχε γινει εμμονη, θα ετρεχα συνεχως σε γιατρους κ εξετασεις, πραγμα το οποιο δεν εχω κανει ως τωρα τουλαχιστον.

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζένη καλημέρα, δε μαλώνουμε βρε, συζήτηση πάνω στο θέμα κάναμε κι εμείς.
Και η lillybel και η μήτσαινα, καλοπροαίρετα έδωσαν τη συμβουλή το να μη μας γίνεται γενικά έμμονη ιδέα, να μην εξαρτάμε την ευτυχία μας από τα παιδιά, και να μη βλέπουμε το σώμα μας ως "μηχανή παραγωγής μωρων". Πράγματι, συμφωνώ σε όλα, το σώμα μας είναι ένα σωρό άλλα πράγματα.. και περισσότερο απ όλα ο ναός της ψυχής μας που θα πρέπει να πορεύεται αυτούσια και χωρίς την ανάγκη να βρισκει επιβεβαίωση και ολοκλήρωση μέσα από άλλα πρόσωπα.
sunny

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
JELLYFISH έγραψε:Τζένη καλημέρα, δε μαλώνουμε βρε, συζήτηση πάνω στο θέμα κάναμε κι εμείς.
Και η lillybel και η μήτσαινα, καλοπροαίρετα έδωσαν τη συμβουλή το να μη μας γίνεται γενικά έμμονη ιδέα, να μην εξαρτάμε την ευτυχία μας από τα παιδιά, και να μη βλέπουμε το σώμα μας ως "μηχανή παραγωγής μωρων". Πράγματι, συμφωνώ σε όλα, το σώμα μας είναι ένα σωρό άλλα πράγματα.. και περισσότερο απ όλα ο ναός της ψυχής μας που θα πρέπει να πορεύεται αυτούσια και χωρίς την ανάγκη να βρισκει επιβεβαίωση και ολοκλήρωση μέσα  από άλλα πρόσωπα.
sunny
Αυτο βρε jellyfish που ερμηνευεις τα γραφομενα μας......Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Ενω στη χτεσινη σου απαντηση δεν τα θεωρουσες και τοσο καλοπροαιρετα..
Τελος παντων, χαιρομαι που η Τζενη τα καταλαβε ως πραγματικα εχουν..

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybel κορίτσι μου αν δεν το κατάλαβες σε υποστήριξα...και ουδέποτε σε ειπα κακοπροέραιτη, αν θέλεις διάβασε τα μηνύματά μου προσεκτικά.....
εάν έχεις κάποιο θέμα μπορείς να μου το πεις
στα ίσα.
και κάτι ακόμη.. χρησιμοποιήσατε β πληθυντικό πρόσωπο, γι αυτό απάντησα και για μένα. οκ??? αρα δεν απαντήσατε προσωπικά στη τζένη αλλά γενικότερα.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αστο Jellyfish... Αυτα τα "κοριτσι μου" και οι υποθεσεις οτι καποιος εχει θεμα μαζι σου επειδη δε συμφωνει με κατι που γραφεις, με απωθουν απο περεταιρω συζητησεις.. Οταν μαθεις να συζητας και να δεχεσαι τη γνωμη των αλλων τα ξαναλεμε ισως..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις