Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

1pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Empty pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Σαβ Ιουν 29, 2013 4:25 am

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?

εγω λεω να μη ντο πεις ακομα αμα ειναι τα χριστουγεννα εχετε μηνες μπροστα σας..
κοιτξε μεχρι τοτε να γνωρισουν οι δικοι σου τον φιλο σου και να τον συμπαθησουν.. και μενα αν με ελεγε η κορη μου αρραβωνιαζομαι εναν που ουτε καν τον εχουμε γνωρισει δεν θα το ηθελα καθολου.. κοιταξε να γνωριστουν μεταξυ τους και μετα ανακοινωσε το.. γιατι αν το πεις τωρα θα προκαλεσεις αντιδρασεις και απο εγωισμο και μονο επειδη δεν τους ρωτησες και δεν τους τον γνωρισες θα σε πουν οχι.. η γνωμη μου ειναι αυτη!!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΑΡΡΑΒΩΝΕΣ... Κ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΕΣΥ.
ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥΣ Κ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΟΛΑΙΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ Κ ΑΥΡΙΟ ΟΧΙ. ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΑΥΤΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ... ;-)
ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ Α ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΑΖΙ Κ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ... ΕΣΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ? ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ!!! (Κ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΑΓΧΩΝΕΙ).
ΑΝΤΕ ΒΡΕ Κ ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ!!!

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Ναι σπουδάζω και τελειώνω του χρόνου. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να τους το πω γιατί ο πατέρας μου είναι λίγο πιο "περίεργος" σε αυτά και θέλει να γνωρίσει αυτόν τον ΕΝΑ!!! Άρα αμα του πω ότι θέλω να τον γνωρίσουν αυτόματα τους ανακοινώνω και την επισημοποίηση της σχέσης.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?
Με τροπο. Μην παθει κανενα εγκεφαλικο ο πατερας.Πρώτον θα έχεις ανοιχτ΄την φωτογραφική μηχανη (σημαντικό) Πες για παραδειγμα ..............μαμα.............μπαμπα ........μολις εκανα πολιτικο γαμο.pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 272517 pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 272517 και μετα πες οτι θα αρραβωνιαστεις τα Χριστουγεννα και θα κανεις Θρησκευτικο με μαζι με την βαφτιση. Laughing 

konstadinade

konstadinade
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ente αν το κανει αυτο δεν θα προλαβει να παθει εγκεφαλικο ο μπαμπας αλλα επιτοπου ανακοπη η μαμα θα παθει τα εγκεφαλικα .................κοσταντιναντε κοπελα μου μην εισαι σιγουρι οτι θα το μετανοιωσει ειμαι 21 χρονον παντρεμενη και περιμενω και παιδακι ............τι παει να πει εισαι μικρη ακομα να ζησεις την ζωη σου ακομα σε πανες κατουραει η ειναι καλητερα να γυρναει απο δω και απο εκει απο το αν εχει καπιον που την φροντηζει και ειναι μαζι τις

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ακριβώς!Μυαλό έχω κι εγώ κι εκείνος. Εκείνος έχει κάνει τις τρέλες και όλα όσα θέλει και πρέπει ένας άντρας να έχει περάσει και εγώ δεν θέλω να γυρνάω από δω και από κει...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ente αν το κανει αυτο δεν θα προλαβει να παθει εγκεφαλικο ο μπαμπας αλλα επιτοπου ανακοπη η μαμα θα παθει τα εγκεφαλικα .................κοσταντιναντε κοπελα μου μην εισαι σιγουρι οτι θα το μετανοιωσει ειμαι 21 χρονον παντρεμενη και περιμενω και παιδακι ............τι παει να πει εισαι μικρη ακομα να ζησεις την ζωη σου ακομα σε πανες κατουραει η ειναι καλητερα να γυρναει απο δω και απο εκει απο το αν εχει καπιον που την φροντηζει και ειναι μαζι τις
Καλά να σουπω δεν σημαίνει οτι για να μην γυρνάει απο εδω και απο εκει πρέπει να παντρευτεί κιόλας. Και εγώ στα 27-28 παντρεύτηκα (μικ΄ρη πιστεύω) Αλλά ήμουν πολλά χρόνια με τον άντρα μου. αν γύρβναγα τον χρόνο πίσω θα παντρεύομυν σίγουρα μετα τα 30. Παντρεμένη θα είμαι ζωή ελευθερή όχι. Αυτό βέβαια με την δική μου κοσμοθεωρία.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο
Νανάκα μου ξέρεις πόσο σε συμπαθώ αλλα εγώ εδώ διαφωνώ μαζί σου ρισζικότατα. Αφού υπάρχει μυαλό κοιτάμε να σουδάσουμε κάτι (ακόμα και κομμώτρια) πιάνουμε μια δουλίτσα και μετά τα κάνουμε αυτά. Ξέρεις γιατί? Για να μην μας κρατάει κανένας μ@λ@κ@ς στο χέρι και μας σπρώχνει, και μας βρίζει και μας φαίρεται σαν σκουπίδι. Γιατί όταν γνωρίζεις 2 παραγματάκια και έχεις κάποιες προοπικές του λες αντεκαι εσύ και ο γρύλος σου και συντηρείς τον εαυτό σου και το παιδάκι σου μονη σου. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ. αλλά είμαι καργια .pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 417472 

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αγαπη μου αλλα εισαι με εναν και μην ξεχνας αλες εποχες τοτε και αλες τωρα ...................................................................εντε μου καποτε τα πραγματα ηταν πιο αθωα πιο ομορφα τωρα εχουν γινει οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο απαυτος μας διστιχος ............................................................και η κοινονια εχει γινει πολυ τις ταμπελας και αρχιζουμε και ξαναγυρναμε παλι στα παλια .......................και εμενα αποψη μου ειναι εγω παντρεφτικα και δεν το μετανοιωνω προς το απρον τουλαχιστον

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο
Νανάκα μου ξέρεις πόσο σε συμπαθώ αλλα εγώ εδώ διαφωνώ μαζί σου ρισζικότατα. Αφού υπάρχει μυαλό κοιτάμε να σουδάσουμε κάτι (ακόμα και κομμώτρια) πιάνουμε μια δουλίτσα και μετά τα κάνουμε αυτά. Ξέρεις γιατί? Για να μην μας κρατάει κανένας μ@λ@κ@ς στο χέρι και μας σπρώχνει, και μας βρίζει και μας φαίρεται σαν σκουπίδι. Γιατί όταν γνωρίζεις 2 παραγματάκια και έχεις κάποιες προοπικές του λες αντεκαι εσύ και ο γρύλος σου και συντηρείς τον εαυτό σου και το παιδάκι σου μονη σου. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ. αλλά είμαι καργια .pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 417472 
σε αυτο εχεις δικιο εντε μου εγω φροντισα τελειωσα ειχα και 2 δουλειες δουλεβα σε μεγαλο εστιατοριο.............μετα προσεχα 2 ηλικιομενους οταν με γνωρισε ο αντρας μου ειμουνα ανεξαρτητη μολις ειχα χαση και τον μπαμπα μου η μανα μου καλα μην την ψαξεις βρηκα σπιτι παντρεφτικα χωρις την βοηθεια κανενος παρακαλω ηρθα στην γερμανια το ιδιο χωρις βοηθεια απο κανεναν και ακομα και σημερα ειμαστε ετσι περναω οτι περναω μονη μου γιατι δεν εχω κανεναν ο αντρας μου δουλευει ολη μερα..........απο τις 9 το πρωι μεχρι τι 8 το βραδυ αλλα εχω και τα χαρτια μου που αναπασα ωρα και στιγμη μπορω να δουλεψω σε καπια κουζινα ....................να εχω μια ζωη δεν ξερεις ανθρωποι ειμαστε

Nina87

Nina87
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο
Νανάκα μου ξέρεις πόσο σε συμπαθώ αλλα εγώ εδώ διαφωνώ μαζί σου ρισζικότατα. Αφού υπάρχει μυαλό κοιτάμε να σουδάσουμε κάτι (ακόμα και κομμώτρια) πιάνουμε μια δουλίτσα και μετά τα κάνουμε αυτά. Ξέρεις γιατί? Για να μην μας κρατάει κανένας μ@λ@κ@ς στο χέρι και μας σπρώχνει, και μας βρίζει και μας φαίρεται σαν σκουπίδι. Γιατί όταν γνωρίζεις 2 παραγματάκια και έχεις κάποιες προοπικές του λες αντεκαι εσύ και ο γρύλος σου και συντηρείς τον εαυτό σου και το παιδάκι σου μονη σου. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ. αλλά είμαι καργια .pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 417472 

Συμφωνω 100% με ede Respect Respect Respect Respect 

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ναι αγαπη μου αλλα εισαι με εναν και μην ξεχνας αλες εποχες τοτε και αλες τωρα ...................................................................εντε μου καποτε τα πραγματα ηταν πιο αθωα πιο ομορφα τωρα εχουν γινει οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο απαυτος μας διστιχος ............................................................και η κοινονια εχει γινει πολυ τις ταμπελας και αρχιζουμε και ξαναγυρναμε παλι στα παλια .......................και εμενα αποψη μου ειναι εγω παντρεφτικα και δεν το μετανοιωνω προς το απρον τουλαχιστον
Ενταξει δεν ήουν την εποχή του 50 που ήταν όλα αθώα. και ίσα ισα επειδή πια δεν έιναι και τόσο αθώα τα πράγματα και υπάρχουν πολλοι κίνδυνοι ειναι καλό να τον μάθεις τον άλλον πριν κάνεις ένα τόσο μεγάλο βήμα μαζί του. Το να κάνεις 5 χρόνια σε σχέση δεν έγινε και τίποτα. Δεν θα σου βγει το όνομα. Για εμένα οταν λέω να ζήσεις την ζωή σου δεν εννοώ απαραίτητα ουτε να βρεις 10 γκόμενους ούτε να έισαι κάθε βράδυ στα μπουζουκια. Ζήσε την ζωή σου , μάζεψε εμπειρίες, γνώσεις, φίλους, εικόνες για να μπορείς να έχεις καλύτερη κρίση και εφόδια για την μετέπειτα ζωή σου. μετά αυτα δεν τα ξαναβρίσκεις . Περνανε μια φορά απο την ζωή και μάλιστα στην συγκεκριμμένη χρονική στιγμή. Μετά...............πάει το ποτάμι.

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μα όπως σας είπα κι εγώ σπουδάζω και τελειώνω. Παράλληλα έχω βρει δουλειά και μαζεύουμε και οι δύο ήδη λεφτά και για τους αρραβώνες και για το σπίτι και για όλα. Δεν θα στηριχτώ στις πλάτες άλλου.

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο
Νανάκα μου ξέρεις πόσο σε συμπαθώ αλλα εγώ εδώ διαφωνώ μαζί σου ρισζικότατα. Αφού υπάρχει μυαλό κοιτάμε να σουδάσουμε κάτι (ακόμα και κομμώτρια) πιάνουμε μια δουλίτσα και μετά τα κάνουμε αυτά. Ξέρεις γιατί? Για να μην μας κρατάει κανένας μ@λ@κ@ς στο χέρι και μας σπρώχνει, και μας βρίζει και μας φαίρεται σαν σκουπίδι. Γιατί όταν γνωρίζεις 2 παραγματάκια και έχεις κάποιες προοπικές του λες αντεκαι εσύ και ο γρύλος σου και συντηρείς τον εαυτό σου και το παιδάκι σου μονη σου. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ. αλλά είμαι καργια .pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 417472 
respect ede

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οταν λες οτι παντρευεσαι και κανεις παιδι πρεπει να εισαι υπευθυνο ατομο και οικονομικα ανεξαρτητο!!αν περιμενω να με ζησει ο αλλος και να με εχει μια ζωη του χεριου του ευχαριστω αλλα δε θα παρω μενω ανυπαντρη καλυτερα!!!!!!!!

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
gogoulini το ίδιο πράγμα λέμε

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια η καθε μια εχει τις αποψεις τις αλλες σωστες αλλες λαθος απλα εγω ειμαι λιγο πιο συντηριτικη γι αυτο μιλαω οπως μιλαω

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:κοριτσια η καθε μια εχει τις αποψεις τις αλλες σωστες αλλες λαθος απλα εγω ειμαι λιγο πιο συντηριτικη γι αυτο μιλαω οπως μιλαω
καμία άοψη δεν έιναι λάθος. απλά ο καθένας τα φιλτράρει με διαφορετικό τροπο.

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra88 έγραψε:gogoulini το ίδιο πράγμα λέμε
κ γω αυτο το προβλημα ειχα πως να το πω στο πατερα μου μονο που εγω δεν ειχα σκεφτει καν αραββωνα αλλα ουτε ηθελα αμεσα πηρα θαρρος και του το πα παρεπιπτοντως ετρεμα ολοκληρη

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
konstadinade έγραψε:εμενα γνωμη μου ειναι να το ξανασκεφτεις εισαι πααααρα πολυ μικρη για τετοια!!!!ζησε τη ζωη σου τωρα και σε 4 - 5 χρονια καντο και αυτο.θα το μετανοιωσεις σιγουρα μη κοιτας τωρα που εισαι ερωτευμενη αλλωστε και το αγορι σου μικρο ειναι


κ γω 21 αραβωνιαστηκα εμεινα εγκυος κ τωρα ειμαι παντρεμενη... δεν πεζει ρολο η ηλικια μυαλο να υπαρχει μονο
Νανάκα μου ξέρεις πόσο σε συμπαθώ αλλα εγώ εδώ διαφωνώ μαζί σου ρισζικότατα. Αφού υπάρχει μυαλό κοιτάμε να σουδάσουμε κάτι (ακόμα και κομμώτρια) πιάνουμε μια δουλίτσα και μετά τα κάνουμε αυτά. Ξέρεις γιατί? Για να μην μας κρατάει κανένας μ@λ@κ@ς στο χέρι και μας σπρώχνει, και μας βρίζει και μας φαίρεται σαν σκουπίδι. Γιατί όταν γνωρίζεις 2 παραγματάκια και έχεις κάποιες προοπικές του λες αντεκαι εσύ και ο γρύλος σου και συντηρείς τον εαυτό σου και το παιδάκι σου μονη σου. Το ξέρεις οτι σε αγαπώ. αλλά είμαι καργια .pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou 417472 
διακρινω μια υποτιμιτικοτιτα για τις κομμωτριες εδε μου??επειδη και εγω μικρη παντρυτικα εδω θελω να πω οτι και παντρεμενη και με παιδια μπορεις να τελειωσεις αυτο που θες με βοηθεια βεβαια αλλα μπορεις!!στην τελικη δεν ειναι κακο και να μην σπουδασεις!!βλεπουμε τωρα και τους σπουδαγμενους που τους ριχνουν τις απολησεις την μια μετα την αλλη και τους τελειοφητους που μονο το επαγγελμα που σπουδασαν δεν καταφεραν να κανουν!!επισης αν ειναι επιλογη σου και γουσταρεις μια ζωη να εισαι με τα παιδακια σου και να φροντιζεις το σπιτικο σου χωρις το αγχος της δουλειας παλι ωραια ειναι!!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η φραση ζησε τη ζωη σου σημαινει αυτα που λεει η ede δε σημαινει πηγαινε σε 100 μπουζουκια και με 100 γκομενους, σημαινει μαθε τον εαυτο σου , ολοκληρωσε την προσωπικοτητα σου, γεμισε με εμπειριες απο φιλους απο δουλειες που θα κανεις οταν σπουδαζεις , απο ταξιδια απο χιλια δυο, με τον αρραβωνα κακα τα ψεμματα μπαινεις σε αυτοματο πιλοτο για γαμο.

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε παιδια σε λιγο θα μας πειτε οτι δεν ειναι και τιποτα να βγαλει ο αλλος μια σχολη και οτι το μονο που αξιζει ειναι να κανεις μονο οικογενεια. ανεξαρτητως προοπτικης επαγγεματος μαθαινεις κι αλλα πραγματα επισης ανοιγεις τους οριζοντες σου.εμενα δε θα με πειραζε να κανω αλλη δουλεια απο αυτη που σπουδασα φτανει να μου αποφερει και το καλυτερο κερδος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις