Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η οποία κοπέλα by the way δεν σχολιάζει τις όποιες γνωμες της έχουν δοθεί......!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
inka έγραψε:
Dori έγραψε:Δεν ξέρω πως έφτασε η συζήτηση στο μορφωτικό ουτε θα το ψάξω γιατι βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες.αυτο που θέλω να πω ειναι οτι συμφωνώ απόλυτα με την inka.η γνώση ειναι το μεγαλύτερο εφόδιο.σου δίνει αυτοπεποίθηση και σε βοηθαει να στέκεσαι σε οποιαδηποτε περισταση.να μπορείς να έχεις άποψη σε οποιαδήποτε κουβέντα, να μπορείς να την τεκμηρίωνεις, να μην ντρέπεσαι να συμπληρωσεις μια απλή αίτηση.να μην χρειάζεται να βγάλει ο άλλος τα ματιά του για να διαβάσει ένα μήνυμα.να πηγαίνεις σε έναν γιατρο και να μην τον κοιτάς σαν εξωγήινο οταν σου κάνει διάγνωση.και μιλάω για απλα καθημερινά πράματα.δεν θα αναφερθώ στην επαγγελματική κατάρτιση γιατι το θεωρώ δεδομένο.

'Οντως, μεγάλη αλήθεια αυτό. Είχε ερθει στο νοσοκομείο μια κοπέλα 28 ετών για προγραμματισμενες ιατρικές εξετασεις, τις ήθελε για την δουλεια της. Τελοσπάντων, έπρεπε να συμπληρωθει μια αιτηση γνωματευσης κ για να με διευκολύνει της ζητησα να συμπληρωσει η ίδια τα προσωπικά της στοιχεία...αυτό που δεν θα ξεχασω είναι ότι ΔΕΝ ήταν σε θεση να το κανει και χαλασε τρεις φωτοτυπιες μεχρι να το καταφερει. Ενδεικτικά αναφέρω τα παρακάτω "τερατουργηματα":
1. Αιτών/ ούσα: 28---> ναι καλά καταλάβατε, έβαλε την ηλικία της
2. Πόλη- Κατοικία: 3ος ----> ναι, καλά καταλάβατε, έβαλε τον όροφο
3. πολλεεεες ερωτήσεις... για μια απλή αίτηση κ υποτίθεται ότι είχε τελειώσει σχολείο κ ενα ιεκ ή ενα οαεδ δεν θυμαμαι ..κατι τελοσπάντων...


Τραγικό κορίτσια και επίσης θα επιμείνω,στην έλλειψη αυτοεκτίμησης. Όχι ότι οι πτυχιούχοι σφύζουν αυτοπεποίθησης, αλλά όσο να'ναι έχουν περισσότερα "κρατήματα"...




εδω θελω να πω και εγω ενα παραδειγμα για μια μορφωμενη περισσοτερο απο μενα καθωτη ηταν ιατρος ειδικευομενη και εγω μια αμορφωτη του ιεκ.πηγα την μικρη μου στο νοσοκομειο με ομφαολιτιδα.ηξερα τι ρχει το παιδι μου ομως επειδη ηταν σαβωατο δεν ηθελα να παρω την παιδιατρο νυχτιατικα για να την ρωτησω ποια κρεμα να βαλω γιατι δεν θυμομουν.λοιπον πηγα στο νοσοκομειο και ουτε καν εβλεπε οτι ο αφαλος της ειχε θεμα.μα της λεω ειδα το ποιον,τυφλη δεν ειμαι ανοιξετον λιγο και θα το καταλαβεις.πως περημενεις να το δεις ετσι εξωτερικα;;(ημουν θρασεις αλλα και αυτη ανιδεη για το πως να κοιταξει τοπαιδι μου)εμπασηπεριπτωση το βλεπει μετα μου λεει ναι οντως εχει ποιον αλλα δεν πειραζει.δεν παθενει τιποτα!κιομως κοριτσια ειναι μια σοβαρη ιωση που παθενεις σιψεμεια στομαχου και παει λεγοντας.της το λεω και η διπλανη ιδικευομενημε δικαιωσε!!της λεω τελος παντων οτιτο εχει ξαναπαθει και γνωριζω και της ζηταω ναμου πει αν ξερειτουλαχιστον ποια ειναι η αλοιφη για αυτο το θεμα και δεν ηξερε!!εγω θυμομουν την ονομασια αλλα δεν ημουν σιγουρη(γιαυτο και δεν την εβαλαπριν την παω στονοσοκομειο)της την λεω εντεληκαι μου κανει"α ναι αυτην μπορεις να βαλεις"τα ακουσαν για τα καλα λοιπον αυτοιοι μορφωμενοι γιατροι για την ασχετοσυνη τους!!οποτε μην ακουω για μορφωμενους και μη γιατι ειναι πολυ σχετικο αυτο!!

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
confused 
demaki88 έγραψε:
inka έγραψε:
Dori έγραψε:Δεν ξέρω πως έφτασε η συζήτηση στο μορφωτικό ουτε θα το ψάξω γιατι βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες.αυτο που θέλω να πω ειναι οτι συμφωνώ απόλυτα με την inka.η γνώση ειναι το μεγαλύτερο εφόδιο.σου δίνει αυτοπεποίθηση και σε βοηθαει να στέκεσαι σε οποιαδηποτε περισταση.να μπορείς να έχεις άποψη σε οποιαδήποτε κουβέντα, να μπορείς να την τεκμηρίωνεις, να μην ντρέπεσαι να συμπληρωσεις μια απλή αίτηση.να μην χρειάζεται να βγάλει ο άλλος τα ματιά του για να διαβάσει ένα μήνυμα.να πηγαίνεις σε έναν γιατρο και να μην τον κοιτάς σαν εξωγήινο οταν σου κάνει διάγνωση.και μιλάω για απλα καθημερινά πράματα.δεν θα αναφερθώ στην επαγγελματική κατάρτιση γιατι το θεωρώ δεδομένο.

'Οντως, μεγάλη αλήθεια αυτό. Είχε ερθει στο νοσοκομείο μια κοπέλα 28 ετών για προγραμματισμενες ιατρικές εξετασεις, τις ήθελε για την δουλεια της. Τελοσπάντων, έπρεπε να συμπληρωθει μια αιτηση γνωματευσης κ για να με διευκολύνει της ζητησα να συμπληρωσει η ίδια τα προσωπικά της στοιχεία...αυτό που δεν θα ξεχασω είναι ότι ΔΕΝ ήταν σε θεση να το κανει και χαλασε τρεις φωτοτυπιες μεχρι να το καταφερει. Ενδεικτικά αναφέρω τα παρακάτω "τερατουργηματα":
1. Αιτών/ ούσα: 28---> ναι καλά καταλάβατε, έβαλε την ηλικία της
2. Πόλη- Κατοικία: 3ος  ----> ναι, καλά καταλάβατε, έβαλε τον όροφο
3. πολλεεεες ερωτήσεις...   για μια απλή αίτηση κ υποτίθεται ότι είχε τελειώσει σχολείο κ ενα ιεκ ή ενα οαεδ δεν θυμαμαι ..κατι τελοσπάντων...


Τραγικό κορίτσια και επίσης θα επιμείνω,στην έλλειψη αυτοεκτίμησης. Όχι ότι οι πτυχιούχοι σφύζουν αυτοπεποίθησης, αλλά όσο να'ναι έχουν περισσότερα "κρατήματα"...




εδω θελω να πω και εγω ενα παραδειγμα για μια μορφωμενη περισσοτερο απο μενα καθωτη ηταν ιατρος ειδικευομενη και εγω μια αμορφωτη του ιεκ.πηγα την μικρη μου στο νοσοκομειο με ομφαολιτιδα.ηξερα τι ρχει το παιδι μου ομως επειδη ηταν σαβωατο δεν ηθελα να παρω την παιδιατρο νυχτιατικα για να την ρωτησω ποια κρεμα να βαλω γιατι δεν θυμομουν.λοιπον πηγα στο νοσοκομειο και ουτε καν εβλεπε οτι ο αφαλος της ειχε θεμα.μα της λεω ειδα το ποιον,τυφλη δεν ειμαι ανοιξετον λιγο και θα το καταλαβεις.πως περημενεις να το δεις ετσι εξωτερικα;;(ημουν θρασεις αλλα και αυτη ανιδεη για το πως να κοιταξει τοπαιδι μου)εμπασηπεριπτωση το βλεπει μετα μου λεει ναι οντως εχει ποιον αλλα δεν πειραζει.δεν παθενει τιποτα!κιομως κοριτσια ειναι μια σοβαρη ιωση που παθενεις σιψεμεια στομαχου και παει λεγοντας.της το λεω και η διπλανη ιδικευομενημε δικαιωσε!!της λεω τελος παντων οτιτο εχει ξαναπαθει και γνωριζω και της ζηταω ναμου πει αν ξερειτουλαχιστον ποια ειναι η αλοιφη για αυτο το θεμα και δεν ηξερε!!εγω θυμομουν την ονομασια αλλα δεν ημουν σιγουρη(γιαυτο και δεν την εβαλαπριν την παω στονοσοκομειο)της την λεω εντεληκαι μου κανει"α ναι αυτην μπορεις να βαλεις"τα ακουσαν για τα καλα λοιπον αυτοιοι μορφωμενοι γιατροι για την ασχετοσυνη τους!!οποτε μην ακουω για μορφωμενους και μη γιατι ειναι πολυ σχετικο αυτο!!
ντεμακι νομίζω οτι αυτο που αναφέρεσαι εχει να κάνει με την έλλειψη γνώσεων ενός επαγγελματία πάνω στο αντικείμενο του.εγω προσωπικά μίλησα για στοιχειώδη μόρφωση που να σου διευκολύνει την ζωή και να μην "δυσκολεύει"και τη ζωή των υπολοιπων.σαφως υπάρχουν κορυφαίοι επιστήμονες που κατα τα αλλα ειναι εντελώς αξεστοι και απολίτιστοι, οπως υπάρχουν και αγράμματοι που έχουν τους καλύτερους τρόπους.εγω απλα υποστηρίζω οτι οι γνώσεις σου προσφέρουν πρώτα απ'ολα αυτοπεποίθηση και έπειτα σιγουριά για τον εαυτό σου.και αυτα τα δυο θεωρώ οτι ειναι πολυ σημαντικά για να ανταπεξελθεις σε οποιεσδήποτε καταστάσεις.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori έγραψε:confused 
demaki88 έγραψε:
inka έγραψε:
Dori έγραψε:Δεν ξέρω πως έφτασε η συζήτηση στο μορφωτικό ουτε θα το ψάξω γιατι βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες.αυτο που θέλω να πω ειναι οτι συμφωνώ απόλυτα με την inka.η γνώση ειναι το μεγαλύτερο εφόδιο.σου δίνει αυτοπεποίθηση και σε βοηθαει να στέκεσαι σε οποιαδηποτε περισταση.να μπορείς να έχεις άποψη σε οποιαδήποτε κουβέντα, να μπορείς να την τεκμηρίωνεις, να μην ντρέπεσαι να συμπληρωσεις μια απλή αίτηση.να μην χρειάζεται να βγάλει ο άλλος τα ματιά του για να διαβάσει ένα μήνυμα.να πηγαίνεις σε έναν γιατρο και να μην τον κοιτάς σαν εξωγήινο οταν σου κάνει διάγνωση.και μιλάω για απλα καθημερινά πράματα.δεν θα αναφερθώ στην επαγγελματική κατάρτιση γιατι το θεωρώ δεδομένο.

'Οντως, μεγάλη αλήθεια αυτό. Είχε ερθει στο νοσοκομείο μια κοπέλα 28 ετών για προγραμματισμενες ιατρικές εξετασεις, τις ήθελε για την δουλεια της. Τελοσπάντων, έπρεπε να συμπληρωθει μια αιτηση γνωματευσης κ για να με διευκολύνει της ζητησα να συμπληρωσει η ίδια τα προσωπικά της στοιχεία...αυτό που δεν θα ξεχασω είναι ότι ΔΕΝ ήταν σε θεση να το κανει και χαλασε τρεις φωτοτυπιες μεχρι να το καταφερει. Ενδεικτικά αναφέρω τα παρακάτω "τερατουργηματα":
1. Αιτών/ ούσα: 28---> ναι καλά καταλάβατε, έβαλε την ηλικία της
2. Πόλη- Κατοικία: 3ος  ----> ναι, καλά καταλάβατε, έβαλε τον όροφο
3. πολλεεεες ερωτήσεις...   για μια απλή αίτηση κ υποτίθεται ότι είχε τελειώσει σχολείο κ ενα ιεκ ή ενα οαεδ δεν θυμαμαι ..κατι τελοσπάντων...


Τραγικό κορίτσια και επίσης θα επιμείνω,στην έλλειψη αυτοεκτίμησης. Όχι ότι οι πτυχιούχοι σφύζουν αυτοπεποίθησης, αλλά όσο να'ναι έχουν περισσότερα "κρατήματα"...




εδω θελω να πω και εγω ενα παραδειγμα για μια μορφωμενη περισσοτερο απο μενα καθωτη ηταν ιατρος ειδικευομενη και εγω μια αμορφωτη του ιεκ.πηγα την μικρη μου στο νοσοκομειο με ομφαολιτιδα.ηξερα τι ρχει το παιδι μου ομως επειδη ηταν σαβωατο δεν ηθελα να παρω την παιδιατρο νυχτιατικα για να την ρωτησω ποια κρεμα να βαλω γιατι δεν θυμομουν.λοιπον πηγα στο νοσοκομειο και ουτε καν εβλεπε οτι ο αφαλος της ειχε θεμα.μα της λεω ειδα το ποιον,τυφλη δεν ειμαι ανοιξετον λιγο και θα το καταλαβεις.πως περημενεις να το δεις ετσι εξωτερικα;;(ημουν θρασεις αλλα και αυτη ανιδεη για το πως να κοιταξει τοπαιδι μου)εμπασηπεριπτωση το βλεπει μετα μου λεει ναι οντως εχει ποιον αλλα δεν πειραζει.δεν παθενει τιποτα!κιομως κοριτσια ειναι μια σοβαρη ιωση που παθενεις σιψεμεια στομαχου και παει λεγοντας.της το λεω και η διπλανη ιδικευομενημε δικαιωσε!!της λεω τελος παντων οτιτο εχει ξαναπαθει και γνωριζω και της ζηταω ναμου πει αν ξερειτουλαχιστον ποια ειναι η αλοιφη για αυτο το θεμα και δεν ηξερε!!εγω θυμομουν την ονομασια αλλα δεν ημουν σιγουρη(γιαυτο και δεν την εβαλαπριν την παω στονοσοκομειο)της την λεω εντεληκαι μου κανει"α ναι αυτην μπορεις να βαλεις"τα ακουσαν για τα καλα λοιπον αυτοιοι μορφωμενοι γιατροι για την ασχετοσυνη τους!!οποτε μην ακουω για μορφωμενους και μη γιατι ειναι πολυ σχετικο αυτο!!
ντεμακι νομίζω οτι αυτο που αναφέρεσαι εχει να κάνει με την έλλειψη γνώσεων ενός επαγγελματία πάνω στο αντικείμενο του.εγω προσωπικά μίλησα για στοιχειώδη μόρφωση που να σου διευκολύνει την ζωή και να μην "δυσκολεύει"και τη ζωή των υπολοιπων.σαφως υπάρχουν κορυφαίοι επιστήμονες που κατα τα αλλα ειναι εντελώς αξεστοι και απολίτιστοι, οπως υπάρχουν και αγράμματοι που έχουν τους καλύτερους τρόπους.εγω απλα υποστηρίζω οτι οι γνώσεις σου προσφέρουν πρώτα απ'ολα αυτοπεποίθηση και έπειτα σιγουριά για τον εαυτό σου.και αυτα τα δυο θεωρώ οτι ειναι πολυ σημαντικά για να ανταπεξελθεις σε οποιεσδήποτε καταστάσεις.
δεν διαφωνω μαζι σου βρε ντορι μου.απλα πιστευω οτι δεν απαιτητε κανενα πτυχιο για να παντρευτεις.ειναι αλλο το θεμα το ενα και αλλο το αλλο.αυτο το πραγμα λεω.οπως και ο αμορφωτος μπορει να χαλασει το σπιτικο του τοσο μπορει και ο μορφωμενος δεν παιζει ρολο το μορφωττικο επιπεδο του καθενως.βλεπω μορφωμενους που φεροντε τελεια απεναντι στα παιδια τους και στην οικογενεια και αλλους που φεροντε απαισια το ιδιο και με τους αμορφωτους(στα γραμματα).δεν κανουν τα γραμματα την οικογενεια.επισης δεν ειναι απαραιτητο οτι ο μορφωμενος θα εχει σιγουρη δουλεια για να συντιρισει την οικογενεια του ενω ο αμορφωτος οχι.η μορφωση θα φτιαξει τις γνωσεις σου σιγουρα,οχι απαραιτητα την οικογενεια σου!!δεν ειπα οτι καλυτερα να κανεις οικογενεια παρα σπουδες.ειπα οτι αν δεν θες να το κανεις δεν μπορεις.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έχω την εντύπωση ότι έχει εκτραχυνθεί η συζήτηση και λεχει πάει σε άλλα μονοπάτια.
Ο κάθε άνθρωπος είναι αποτέλεσμα μιας ένωσης δύο ανθρώπων με διαφορετικά DNAs και δημιουργείται το δικό του.
Μετά υπεισέρχονται πολλοί άλλοι παράγοντες όπως προσωπικά βιώματα και κοινωνικά ,οικονομικά,πολιτικά, εκπαιδευτικά -μορφωτικά , ψυχολογικά και άλλοι παράγοντες που τελικά διμορφώνουν τον χαρακτήρα και εξακολουθούν να τον διαμορφώνουν σε δευτερεύοντα θέματα διότι η διαδικασία αυτή είναι συνεχής και όχι στατική.
Άρα ο κάθε άνθρωπος ,άντρας ή γυναίκα διαμορφώνει το χαρακτήρα του ανάλογα με όλες αυτές τις καταστάσεις συν ότι δεν ξέρουμε το κάθε άτομο,εγώ,εσείς,εσύ,η κοπέλα στο νοσοκομείο τι έχει περάσει και τι βιώματα έχει.Αυτά τα βιώματα μπορεί να είναι περαστικά ή μόνιμα όπως και οι ενέργειες που κάνουμε σε κάποια συγκεκριμένη στιγμή ή στιγμές της ζωής μας.
Δεν θα πρέπει να κατηγορούμε κανέναν.
Δεν ξέρουμε αν είναι ο άλλος στεναχωρημένος ,αν είναι χαρούμενος αν έχει στο κεφάλι του διάφορα να τον απασχολούν.
Δεν μου κάνει εντύπωση ούτε ότι έγραψε 3ος όροφος ούτε τίποτα η κοπέλα και δεν είναι θέμα μόρφωσης μόνο (είναι και αυτό) αλλά θέμα ακόμα και "στιγμής".
Μμορεί να μην ξέρει να γράψει μία αίτηση γιατί μπορεί όντως να μην είναι τόσο μορφωμένη αλλά μπορεί από την άλλη να είναι μια τέλεια γυναίκα,σύζυγος,μητέρα.
Αναρωτηθείτε πόσες γυναίκες μορφωμένες με μάστερ και ντοκτορά είναι απαίσιες γυναίκες,σύζυγοι,μητέρες.
Προσωπικά θα προτιμούσα μια γυναίκα απόφοιτη του δημοτικού παρά μια γυναίκα τέτοια και τόσο "παραμορφωμένη" αν έχουν και οι δύο αυτά τα χαρακτηριστικά προσωπικότητας που περιέγραψα και αν υποθέσω ότι δεν ήμουν παντρεμένος με την γυναίκα μου και την οποία δνε την αλλάζω με καμία στο κόσμο .
Είναι άλλα τα χαρακτηριστικά μιας προσωπικότητας σε ένα γάμο,άλλα σε μία σχέση,άλλα σε μία ερωτική ή αν θέλετε σεξουαλική σχέση και άλλα σε μια σχέση επαγγελματική.
Αν τώρα κάποια συνδυάζονται και ο καθένας έχει βρει μια γυναίκα μορφωμένη και καλή μαμά,σύζυγο μπλα μπλα μπλα μπλα ......καλοδεχούμενο αλλά γενικά δεν μπορούμε να κατηγορούμε κανέναν και καμία αν δεν τον γνωρίζουμε.
Όσο για την αυτοεκτίμηση έχω να πω το εξής :
Η χαμένη αυτοεκτίμηση μιας γυναίκας ή ενός άντρα εύκολα μπορεί να μετατραπεί σε υψηλή αν βρεθεί το έτερον ήμισυ, ένας καλός φίλος ή φίλη , ένας καλός σύζυγος ή γενικά κάποιος που θα της δώσει κίνητρα για να καταλάβει ότι αξίζει πολλά και πολύ περισσότερο.
Το ίδιο συμβαίνει και με τους άντρες.Εχω φίλους μορφωμένους που έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση όταν βρίσκονται απέναντι από κοπέλες γιατί πιστεύουν ότι θα τους κοροϊδέψουν κλπ κλπ κλπ......
Για μένα το θέμα είναι ότι αν πιστέυεις σε έναν άνθρωπο ,τον κάνεις και αισθάνεται μοναδικός ,χρήσιμος ,χαρούμενος και επομένως η αυτοεκτίμηση του ανεβαίνει στα ύψη.
Πολλές γυναίκες έχουν εμπερίες με μαλάκες άντρας και πολλοί άντρες με μαλακισμένες γυναίκες και συγχωρέστε μου την έκφραση αλλά το λέω εμφατικά και όχι για να βωμολοχίσω.
Αυτό με τη σειρά του δημιουργεί καταστάσεις μειωμένης αυτοεκτίμησης στα άτομα επειδή ακριβώς σε κάθε ευκαιρία κάποιο ή κάποιες έχουν προλάβει να κάνουν μια ασπίδα γύρω απο τον εαυτό τους και να χτυπούν με πυρά παντώς καιρού ,τις γυναίκες τους,τις αδελφές τους, τις ερωμένες τους μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα........

Στη χαμηλή αυτοεκτίμηση η απάντηση για μένα δεν είναι η μόρφωση γιατί έχω δει γυναίκες και άντρες μρφωμένους με χαμηλή αυτοεκτίμηση.
Για μένα η απάντηση είναι ότι όσοι είμαστε γύρω από τέτοιους ανθρώπους θα πρέπει να τους κάνουμε να αισθάνονται άνετα αντί να τους χλευάζουμε ,να τους αγαπάμε και να τους δείχνουμε κάθε λεπτό ότι είναι μοναδικοί όχι μόνο για εμάς αλλά και για τους ίδιους και για τους άλλους και έχω παράδειγμα με φίλη μου που δεν είχα ποτέ σχέση ερωτική πριν 21 χρόνια που έιχε περάσει κάτι τέτοιο επειδή τα είχε με ένα βλαχαδερό που ήθελε να την μειώνει συνέχεια και μάλιστα πήγαμε και ταξίδι στο εξωτερικό και περάσαμε τέλεια χωρίς να κάνουμε καμία "κουτσουκέλα" και τη βοήθησα να γίνει ξανά ο εαυτό της και τώρα να έχει και αυτή δύο παιδάκια και μια εξαιρετική οικογένεια και άντρα που της γνώρισα εγώ αλλά με άκουσε και τον χώρισε τον γυφτοβοσκό από τη Μύκονο παρακαλώ ο οποίος ήταν και ένας σκατοκομπλεξάρας του κερατά.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!
μεσα στις θερμιδες καλε μου!!εμεις ειπαμε ξεκινησα τον συζηξ υγειηνη διατροφη οποτε θα αρκεστουμε στα λεμονοροδακινα στον κηπο μας με το κινητο εγω και το λιπιτιπο ο συζηξ!!

133pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:00 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!

Γεια σου ρε Αντωνη με τα ωραια σου!! Πασα σε εχει η Ιωαννα!!!
Ετσιιι!

134pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:03 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mπαμπά Αντώνη, συμφωνώ και επ'αυξανω σε όλα , μα σε όλα οσα είπες!
Εγω μιλησα μονο για το μορφωτικό κομματι και οχι και σε καμια περιπτωση σε αντιπαραβολή με την μητροτητα ή με την επιτυχια ενος γαμου ή ενος γονεα. Αυτα εξυπακούονται ότι δεν συνδεονται, αν κ παίζουν το ρόλο τους!!Very Happy Very Happy 


Και δεν ζηλευω!!!ο καιρός αναλογος και εδώ, με βιβλιο ανα χείρας, laptop, ζεστό καφε από κριθαρορεβυθο.,,και παγωτινια,,ενταξει νομιζω ότι συναγωνίζομαι την δική σου απόλαυση..ε?pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 654316 pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 654316 

135pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:03 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΛΕΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΡΟΔΑΚΙΝΟΥ ΕΠΙΣΗΣ.....!!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΣΑΝΤΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΡΟΔΑΚΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.

136pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:12 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!

Γεια σου ρε Αντωνη με τα ωραια σου!! Πασα σε εχει η Ιωαννα!!!
Ετσιιι!

Εμ όχι παίζουμε !

ΠΑΡΕ ΠΑΣΑ ΜΟΥ

ΠΩΣ ΗΤΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=hPbO7iQJvi4

ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=-4yGu13kRDE

"ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ (ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ) ΤΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ "

137pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:13 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
inka έγραψε:Mπαμπά Αντώνη, συμφωνώ και επ'αυξανω σε όλα , μα σε όλα οσα είπες!
Εγω μιλησα μονο για το μορφωτικό κομματι και οχι και σε καμια περιπτωση σε αντιπαραβολή με την μητροτητα ή με την επιτυχια ενος γαμου ή ενος γονεα. Αυτα εξυπακούονται ότι δεν συνδεονται, αν κ παίζουν το ρόλο τους!!Very Happy Very Happy 


Και δεν ζηλευω!!!ο καιρός αναλογος και εδώ, με βιβλιο ανα χείρας, laptop, ζεστό καφε από κριθαρορεβυθο.,,και παγωτινια,,ενταξει νομιζω ότι συναγωνίζομαι την δική σου απόλαυση..ε?pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 654316 pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 654316 


ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΖΗΤΑΜΕ !

138pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:13 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:
Lillybell έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!

Γεια σου ρε Αντωνη με τα ωραια σου!! Πασα σε εχει η Ιωαννα!!!
Ετσιιι!

Εμ όχι παίζουμε !

ΠΑΡΕ ΠΑΣΑ ΜΟΥ

ΠΩΣ ΗΤΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=hPbO7iQJvi4

ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=-4yGu13kRDE

"ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ (ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ) ΤΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ  ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ "

Τελειο!!!!

139pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 10:25 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:
Lillybell έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:....είναι αυτό που λέμε στη Κοινωνιολογία "ρόλοι" των ατόμων ....

Και τώρα ζηλέψτε κυρίες μου και κύριοι,πίνω καφε σοκολάτα Nespresso στο μπαλκόνι μου σε μια πολυθρόνα σαλονιού ,το λαπιτόπι στο τραπεζι μπαλκονιού και σε λίγο καταφθάνει το παγωτό chocolate orgy .....ενώ έχει τον αγαπημένο μου τέλειο για μένα καιρό,ελαφρύ αεράκι με συννεφιά και σωστή θερμοκρασία για να μην κάψω εγκέφαλο !!!!

Γεια σου ρε Αντωνη με τα ωραια σου!! Πασα σε εχει η Ιωαννα!!!
Ετσιιι!

Εμ όχι παίζουμε !

ΠΑΡΕ ΠΑΣΑ ΜΟΥ

ΠΩΣ ΗΤΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=hPbO7iQJvi4

ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ

https://www.youtube.com/watch?v=-4yGu13kRDE

"ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ (ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ) ΤΟΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ  ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ "

Τελειο!!!!



Merci beaucoup madame du plus profond de mon âme.

Τουτ' έστιν, εχέστην !(πλάκα ήταν αυτό)

Σας ευχαριστώ πολύ κυρία μου από τα βάθη της ψυχής μου !

140pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 11:36 am

dimitra88


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Είδα ένα σχόλιο ότι δεν απαντάω...ναι δεν απαντάω γιατί το θέμα έχει ξεφύγει.εγώ είχα μία συγκεκριμένη ερώτηση και ζήτησα την άποψή σας πάνω σε αυτό.κάποιοι μου είπατε την άποψή σας σε πράγματα που δεν σας τη ζήτησα...και δεν σας τη ζήτησα γιατί ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες.δεν σημαίνει ότι όλοι θα κάνουν τα λαθη που έκαναν και οι άλλοι και είμαι 1000000% σίγουρη για την επιλογή μου και για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου.και μπορεί να είμαι 21 αλλά η ωριμότητα δεν έχει σχέση με την ηλικία...ευχαριστώ ξανά όσους μου είπαν την άποψή τους για το θέμα μου.

141pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 6 Empty Απ: pws na analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou Κυρ Ιουν 30, 2013 11:52 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dimitra88 έγραψε:Είδα ένα σχόλιο ότι δεν απαντάω...ναι δεν απαντάω γιατί το θέμα έχει ξεφύγει.εγώ είχα μία συγκεκριμένη ερώτηση και ζήτησα την άποψή σας πάνω σε αυτό.κάποιοι μου είπατε την άποψή σας σε πράγματα που δεν σας τη ζήτησα...και δεν σας τη ζήτησα γιατί ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες.δεν σημαίνει ότι όλοι θα κάνουν τα λαθη που έκαναν και οι άλλοι και είμαι 1000000% σίγουρη για την επιλογή μου και για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου.και μπορεί να είμαι 21 αλλά η ωριμότητα δεν έχει σχέση με την ηλικία...ευχαριστώ ξανά όσους μου είπαν την άποψή τους για το θέμα μου.

για μενα καλα κανεις κοπελα μου απο μερια μου σορυ που σου γ@@@με το θεμα!! καλη τυχη οτι και να κανεις!!

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra88 έγραψε:Είδα ένα σχόλιο ότι δεν απαντάω...ναι δεν απαντάω γιατί το θέμα έχει ξεφύγει.εγώ είχα μία συγκεκριμένη ερώτηση και ζήτησα την άποψή σας πάνω σε αυτό.κάποιοι μου είπατε την άποψή σας σε πράγματα που δεν σας τη ζήτησα...και δεν σας τη ζήτησα γιατί ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες.δεν σημαίνει ότι όλοι θα κάνουν τα λαθη που έκαναν και οι άλλοι και είμαι 1000000% σίγουρη για την επιλογή μου και για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου.και μπορεί να είμαι 21 αλλά η ωριμότητα δεν έχει σχέση με την ηλικία...ευχαριστώ ξανά όσους μου είπαν την άποψή τους για το θέμα μου.

Καλημέρα. Ναι εγω στο έγραψα γιατι πριν το θέμα ξεφύγει και αρχίσω να λέω και εγω άσχετα, σου είχαμε δώσει μερικές γνωμες σχετικά με το θεμα σου. Τις οποίες δεν σχολίασες καν,πριν ξαναλέω πριν το θέμα ξεφύγει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις