Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έχεις πμ!!! Καλά έχουμε βγει εντελώς εκτός. Ελπίζω να μη το κλειδωσουν το θεματακι, γιατι διασκεδαζω πολύ!!!!!!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης ΙΝΚΑ μου ο λαος έχει πει : Στην κουφού την πόρτα............ και όσα δεν φτάνει η αλεπού............οπότε πάμε παρακάτω.Wink Wink 

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[Α και κάτι τελευταίο γιατι με τα σοβάρα δεν βλέπω προκοπή θα πω Μ και Η ΜΗ
Λ και Ο......... Λο ............Να Μίμη ένα μηλο. Και όταν το μάθουμε αυτό θα σας πω και για την Λόλα.pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 5 875502 [/quote]



Κοπέλα μου,πάρ'το αλλιώς. Τώρα τους μαθαίνουν το Π και Α ΠΑ και Π και Ι ΠΙ

ΠΑΠΙ! Χαχαχα

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την επιθετικοτητα που εχετε βγαλει ολες .. και οχι μονο επιθετικοτητα αλλα και προσβολες.. και στην τελικη τι ειστε εσεις να κρινετε για το πως ο καθενας συμπεριφερετε και μιλαει.. ειπα να μην απαντησω απο χθες γιατι δεν συμφωνουσα με καμια σας αλλα ειλικρινα εγω προσωπικα θιχτηκα.. ειμαι ναι αποφοιτος λυκειου και τι περηφανευομαι.. και σεις οι γραμματιζουμενες ολες θα επρεπε να ειχατε μαθει στις σχολες σας και τροπους συμπεριφορας και αγενειας... δεν μπορω να σας καταλαβω. ειλικρινα δεν μπορω!!!

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dori έγραψε:Δεν ξέρω πως έφτασε η συζήτηση στο μορφωτικό ουτε θα το ψάξω γιατι βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες.αυτο που θέλω να πω ειναι οτι συμφωνώ απόλυτα με την inka.η γνώση ειναι το μεγαλύτερο εφόδιο.σου δίνει αυτοπεποίθηση και σε βοηθαει να στέκεσαι σε οποιαδηποτε περισταση.να μπορείς να έχεις άποψη σε οποιαδήποτε κουβέντα, να μπορείς να την τεκμηρίωνεις, να μην ντρέπεσαι να συμπληρωσεις μια απλή αίτηση.να μην χρειάζεται να βγάλει ο άλλος τα ματιά του για να διαβάσει ένα μήνυμα.να πηγαίνεις σε έναν γιατρο και να μην τον κοιτάς σαν εξωγήινο οταν σου κάνει διάγνωση.και μιλάω για απλα καθημερινά πράματα.δεν θα αναφερθώ στην επαγγελματική κατάρτιση γιατι το θεωρώ δεδομένο.

'Οντως, μεγάλη αλήθεια αυτό. Είχε ερθει στο νοσοκομείο μια κοπέλα 28 ετών για προγραμματισμενες ιατρικές εξετασεις, τις ήθελε για την δουλεια της. Τελοσπάντων, έπρεπε να συμπληρωθει μια αιτηση γνωματευσης κ για να με διευκολύνει της ζητησα να συμπληρωσει η ίδια τα προσωπικά της στοιχεία...αυτό που δεν θα ξεχασω είναι ότι ΔΕΝ ήταν σε θεση να το κανει και χαλασε τρεις φωτοτυπιες μεχρι να το καταφερει. Ενδεικτικά αναφέρω τα παρακάτω "τερατουργηματα":
1. Αιτών/ ούσα: 28---> ναι καλά καταλάβατε, έβαλε την ηλικία της
2. Πόλη- Κατοικία: 3ος ----> ναι, καλά καταλάβατε, έβαλε τον όροφο
3. πολλεεεες ερωτήσεις... για μια απλή αίτηση κ υποτίθεται ότι είχε τελειώσει σχολείο κ ενα ιεκ ή ενα οαεδ δεν θυμαμαι ..κατι τελοσπάντων...


Τραγικό κορίτσια και επίσης θα επιμείνω,στην έλλειψη αυτοεκτίμησης. Όχι ότι οι πτυχιούχοι σφύζουν αυτοπεποίθησης, αλλά όσο να'ναι έχουν περισσότερα "κρατήματα"...




BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει αν χρειάζεται χαρτί λυκείου,ΑΤΕΙ , ΑΕΙ ή μεταπτυχιακό και ενίοτε διδακτορικό για να αρραβωνιαστεί μια κοπέλα,να παντρευτεί και να κάνει παιδάκι/ια !

Κυρίες μου καιρός να επικρατήσει η λογική.
Τι σχέση έχει αν έχει τελειώσει κάποια κοπέλα λύκειο ή δημοτικό για να έχει τις απόψεις της ; Ασφαλώς και θα τις έχει και είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την άποψη του.
Δεν πρέπει να προσβάλουμε κανέναν γιατί είναι άλλο πράγμα να λέει κανείς την άποψη του και άλλο πράγμα να τον βρίζουν ή να βρίζει ο ίδιος αυτούς που τον βρίζουν.

Έλεος δηλαδή με αυτή τη κόντρα....

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το θέμα είναι "πως να ανακοινώσει στους γονείς της τον αρραβώνα της"

και όχι

"πως θα ξεκατινιάζει η μία την άλλη εδώ μέσα" !!!!!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις αραβωνιαστηκαμε μονοι μας στις διακοπες που ειχαμε παει γιατι ετσι αισθανθηκαμε οτι θελαμε να κανουμε κ νιωσαμε πολυ ευτηχισμενοι γιατι ειχαμε παει κ σαντορινι κ βλεπαμε το ηλιοβασιλεμα κ ηταν μαγευτικα! Τους το ανακοινωσαμε απλα οταν γυρισαμε κ η μονη διαφορα ηταν οτι μας πηραν καποια χρυσαφικα κ μας τα εδωσαν κ κανεις δεν παρεξηγηθηκε κ κανεις δεν ειπε τιποτα!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Εμεις αραβωνιαστηκαμε μονοι μας στις διακοπες που ειχαμε παει γιατι ετσι αισθανθηκαμε οτι θελαμε να κανουμε κ νιωσαμε πολυ ευτηχισμενοι γιατι ειχαμε παει κ σαντορινι κ βλεπαμε το ηλιοβασιλεμα κ ηταν μαγευτικα! Τους το ανακοινωσαμε απλα οταν γυρισαμε κ η μονη διαφορα ηταν οτι μας πηραν καποια χρυσαφικα κ μας τα εδωσαν κ κανεις δεν παρεξηγηθηκε κ κανεις δεν ειπε τιποτα!


και εγώ είχα πάει Σαντορίνη με μια πρώην αλλά όταν πλήρωνα τη σαλάτα 6000 δραχμές τη μια τελικά δεν το έδωσα το δακτυλίδι !!!!!!
Έκανα πίσω ολοταχώς σαν Skipper μεθυσμένος !

Πλάκα κάνω ... απλά δεν μας βγήκε με τη συγκεκριμένη ......η Σαντορίνη δεν φταίει σε τίποτα .

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σημασια εχει να βρεις τον ανθρωπο σου κ μετα ολα σου φαινονται φανταστικα κ μεις μπορει να μην φαγαμε τη σαλατα που λες των 6000 δραχμων κ να τρωγαμε σουβλακια η να μην πηραμε τα δαχτυλιδια τα ακριβα αλλα νιωσαμε οτι ειχαμε βρει το αλλο μας μισο κ αυτο μετραει! Ειμαστε μαζι 6 χρονια κ τα τρια παντρεμενοι ηρθαν καιροι καλοι κ καιροι δυσκολοι αλλα εμεις ειμαστε ακομα ερωτευμενοι! Που θελω να καταληξω οτι δεν μετρανε τα υλικα αγαθα οσο το να εισαι ευτηχισμενος κ να χαμογελας καθε μερα!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mary 30 έγραψε:Σημασια εχει να βρεις τον ανθρωπο σου κ μετα ολα σου φαινονται φανταστικα κ μεις μπορει να μην φαγαμε τη σαλατα που λες των 6000 δραχμων κ να τρωγαμε σουβλακια η να μην πηραμε τα δαχτυλιδια τα ακριβα αλλα νιωσαμε οτι ειχαμε βρει το αλλο μας μισο κ αυτο μετραει! Ειμαστε μαζι 6 χρονια κ τα τρια παντρεμενοι ηρθαν καιροι καλοι κ καιροι δυσκολοι αλλα εμεις ειμαστε ακομα ερωτευμενοι! Που θελω να καταληξω οτι δεν μετρανε τα υλικα αγαθα οσο το να εισαι ευτηχισμενος κ να χαμογελας καθε μερα!

MARY30 αυτά τα γνωρίζω ,είμαι παντρεμένος 8 χρόνια και διανύουμε τον ένατο !
Έχουμε τρία παιδιά !

Αναφέρθηκα σε προηγούμενη σχέση μου αν δεν το κατάλαβες και μάλιστα με ισχυρή δόση χιούμορ !

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά είναι πολύ θεωρητικά .
Στη πράξη όταν το χρήμα δεν μπαίνει στη πόρτα,ο έρωτας και όλα αυτά τα πολύ ωραία πράγματα βγαίνουν από το παράθυρο!
Όταν δεν έχεις να φας ή να πας κάπου ή όταν δεν έχεις εργασία ούτε εσύ ούτε ο άντρας σου τότε με συγχωρείς αλλά τον έρωτα να τον χέσω !
Ασφαλώς και μετράνε τα υλικά αγαθά όπως και κυρίως η υγεία διότι αν δεν έχεις υλικά αγαθά ενδεχομένως να μην έχεις και υγεία και βέβαια δεν θα χαμογελάς ούτε θα είσαι ευτυχισμένη. Γενικά μιλάω και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα ή σε μένα αλλά ξέρεις.....ας μην παραμυθιάζουμε τον κόσμο ότι ντε και καλά αν δεν έχει υλικά αγαθά θα χαμογελάει και θα είναι ευτυχισμένος γιατί θα μας περάσουν για ψυχασθενείς που κάνουμε τη βόλτα μας έξω από το Δρομοκαϊτειο !!
Για το χαμόγελο και την ευτυχία γίνεται πόλεμος .
Τη γνώμη μου λέω και δεν την επιβάλω σε κανέναν αλλά θεωρώ ότι όλα αυτά τα ρομαντικά περί χαμόγελου και ευτυχίας και ότι τα υλικά δεν είναι τίποτα μπροστά στην αγάπη και όλα αυτά τα σχετικά είναι με συγχωρείς ,ανοησίες κατά τη γνώμη μου πάντα.

Πρέπει να έχεις για να έχεις είναι η θέση μου .
Δεν είναι θέμα το να μένουμε σε μια καλύβα και να ακούμε Πουλόπουλο ,να κάνουμε sex ,παιδιά και να είμαστε χαρούμενοι και ευτυχισμένοι ,να γελάμε σαν χαζοχαρούμενοι όλη μέρα αρκεί να χαμογελάμε και να είμαστε ευτυχισμένοι.
Είναι πολύ ωραίο όλο αυτό αλλά πολύ καλό για να είναι αληθινό !
Και πάλι είναι αυτό που πιστεύω εγώ.Οκ ;
Για να μην παρεξηγηθώ.
Πρέπει να υπάρχει και το υλικό μέρος για να σε κρατάει σε μια κατάσταση ευφορίας και βέβαια το κυριότερο , η ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ αλλά και πάλι χωρίς παραδάκι αρα και χωρίς υλικά μέσα δεν την έχεις ή δεν την αντιμετωπίζεις .
Μην είσαι μονόπλευρη στις απόψεις σου.
Αυτό είναι και τέλος.Να σκέφτεσαι πιο αναλυτικά και στο κάτω κάτω εσύ δεν ξέρω αν το έχεις λύσει το υλικό κομμάτι και μιλάς εκ του ασφαλούς.
Άλλες κοπέλες και άντρες δεν το έχουν λύσει.
Μπορεί να είσαι η εξαίρεση αλλά δεν είσαι ο κανόνας αλλά έστω και αν είσαι η εξαίρεση εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσετε να είστε ευτυχισμένοι και να χαμογελάτε .

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελοσπαντων δεν θελω να πω κατι αλλο οχι γιατι ειμαι απολυτη αλλα γιατι βλεπω τους ανθρωπους με τη καρδια κ την ψυχη τους κ οχι με τη τσεπη τους. Κ τουλαχιστον για μενα παντα μιλαω ειναι σημαντικο να εισαι ευτηχισμενος ανυρωπος κ να παιρνεις αγαπη κ θετικα πραγματα απο τους αλλους κ ας μενεις σε καλυβα οπως λες παρα δυστηχισμενος με απροσωπουσ που θα σε πουλουσαν για τα λεφτα σε χρονο μηδεν δυστηχισμενοσ σε μια επαυλη κ εκατομυρια ευρω στην τραπεζα. Η ευτηχια βρισκεται στα προσωπα των παιδιων , στα λουλουδια, στη φυση , στη θαλασσα , κ οχι στα χαρτονομισματα. Το θεμα ειναι να ζουμε κ να επιβιωνουμε κ οχι να εχουμε λυσει το οικονομικο κ τα παιδια μας να μεγσλωνουν με
Ντανταδες. Αυτα ξαναλεω ειναι αποψη δικη μου κ ο καθενας εχει τη δικη του ! Αυτα για σενα αντωνη. Για το κοριτσι θα ελεγα να κανει αυτο που νιωθει στη ψυχη της κ να μην υπολογισει κανεναν !


Αυτοι που μας αγαπανε χαιρονται με τη χαρα μας!!! Αυτοι που μας μισουν απλα δημιουργουν περισσοτερα προβληματα!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΚΑΛΩΣ ΕΙΤΕ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κι απο μενα. δεν εχω διαβασει ολα τα ποστς γιατι απο ενα σημειο και μετα ξεφυγε παλι.

εγω θα σε ρωτησω κατι αλλο. στην ηλικια που εισαι, που για μενα εισαι μικρουλα, δεν ξερω κατα ποσο εχεις επενδυσει στον εαυτο σου με σπουδες ταξιδια γνωριμιες κτλ..., εισαι σιγουρη 1.000.000% οτι ο αντρας αυτος, ειναι ο αντρας της ζωης σου?

δλδ, εχεις την ωριμοτητα να κατασταλαξεις μεσα σου για αυτο το τοσο σοβαρο ζητημα?

εσυ, στα 21 σου χρονια, με τα δικα σου βιωματα, εισαι σε θεση να το ξερεις αυτο?

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΚΑΛΩΣ ΕΙΤΕ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ.


ακριβως. η γιαγια μου ελεγε ''η φτωχια φερνει γκρινια''.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ , Η ΦΥΣΗ , Η ΘΑΛΑΣΣΑ ,ΤΑ ΒΟΥΝΑ ,ΤΟ ΟΡΗ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ Ή ΑΝ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΘΕΛΕΙΣ ΧΡΗΜΑ.
ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΟΡΕΙΝΗΣ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ ΝΑ ΠΑΣ Ή ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΠΕΤΡΟΜΑΓΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙΣ ΧΡΗΜΑ.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ , ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑΤΕ !!!!!


ΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει αν χρειάζεται χαρτί λυκείου,ΑΤΕΙ , ΑΕΙ ή μεταπτυχιακό και ενίοτε διδακτορικό για να αρραβωνιαστεί μια κοπέλα,να παντρευτεί και να κάνει παιδάκι/ια !

Κυρίες μου καιρός να επικρατήσει η λογική.
Τι σχέση έχει αν έχει τελειώσει κάποια κοπέλα λύκειο ή δημοτικό για να έχει τις απόψεις της ; Ασφαλώς και θα τις έχει και είναι δικαίωμα του καθενός να έχει την άποψη του.
Δεν πρέπει να προσβάλουμε κανέναν γιατί είναι άλλο πράγμα να λέει κανείς την άποψη του και άλλο πράγμα να τον βρίζουν ή να βρίζει ο ίδιος αυτούς που τον βρίζουν.

Έλεος δηλαδή με αυτή τη κόντρα....

Aντώνη μας δεν ειπε καμία ότι έχει σχέση αυτο που λέμε με το θέμα. Απλά ξεφύγαμε εντελώς απο το θέμα. Απλό.Laughing 

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΚΑΛΩΣ ΕΙΤΕ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ.
συμφωνω απόλυτα!αλλωστε η αγάπη δεν τρώγεται αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Dori έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΩ.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΚΑΛΩΣ ΕΙΤΕ ΚΑΚΩΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ.
συμφωνω απόλυτα!αλλωστε η αγάπη δεν τρώγεται αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ DORI.

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελοσπαντων ....... Ο καθενας την αποψη του! Καλητερα να σταματησουμε να σχολιαζουμε αυτα που ειπα εγω ομως κ να επιστρεψουμε στο θεμα της κοπελας!!!

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ , Η ΦΥΣΗ , Η ΘΑΛΑΣΣΑ ,ΤΑ ΒΟΥΝΑ ,ΤΟ ΟΡΗ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ Ή ΑΝ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΘΕΛΕΙΣ ΧΡΗΜΑ.
ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΚ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΟΡΕΙΝΗΣ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ ΝΑ ΠΑΣ Ή ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΠΕΤΡΟΜΑΓΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙΣ ΧΡΗΜΑ.



Respect Respect Respect Respect 

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω το θεμα ηταν πως να ανακοινωση τον αρραβωνα της οχι που θα παει διακοπες η κοπελα................ουτε αν ξερουμε ορθογραφεια η αν εχουμε τροπους παλι βρεθηκε ενα θεμα και μας εκανε μπαχαλο που ειναι το σαλονακι μας

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνω μαζι σου αντε πες τα !!!!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BABAS_ANTONIS έγραψε:
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?

Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι πιο πονηρό και έξυπνο παράλληλα.

Να μην ανακοινώσετε κανέναν αρραβώνα και ότι τα Χριστούγεννα θα αρραβωνιαστείτε.
Αν αρραβωνιαστείτε δηλαδή το Πάσχα τι θα γίνει ; Θα στάξει η ουρά του αλόγου ;
Θα τον έβαζα σίγα σιγά στο σπίτι να τον γνωρίσουν αρχής γενομένης από σήμερα αλλά με το μαλακό μη πάθουν και κανένα εγκεφαλικό οι άνθρωποι.
Μετά σιγά σιγά να έρχεται σπίτι ,να μιλάνε μεταξύ τους (το αγόρι σου και ο μπαμπάς σου) και έτσι με αυτό το τρόπο όλα θα έρθουν σιγά σιγά.
Μεγάλο μέρος της ιστορίας θα το αναλάβει η μαμά σου που θα αρχίσει να λέει στον μπαμπά σου ότι το αγόρι σου είναι μια χαρά παιδί κλπ κλπ.
Μετά θα σκάσετε το παραμύθι μαζί ότι θα αρραβωνιαστείτε και έτσι όλα θα πάνε μια χαρά.
Θέλει και λίγο διπλωματία ο όλος χειρισμός του θέματος.
Αν τα κάνετε όλα με άκομψο τρόπο τότε οι πιθανότητες αποτυχίας είναι 95% .
Αν τα κάνετε όπως σου λέω του χρόνου τέτοια εποχή θα είστε αρραβωνιασμένοι για να μην πω παντρεμένοι .

....
αντε και στις λεύτερες !!!


Αν διαβάσατε .... το έγραψα πολλές σελίδες πριν και είμαι και εντός θέματος προσωπικά.
Ξαναδιαβάστε το .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις