Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νανακα εχεις πμ κοπελα μου

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:
anampel έγραψε:
anampel έγραψε:
dimitra88 έγραψε:Γιατί είναι επίθεση το ότι της λέω κι εγώ την άποψή μου?
katarxas ego sou eipa na telioshs thn sxolh na pareis to ptuxio sou kai na afeishs ta aravoniazmata telione prota me to ptixiaki sou kai meta fora oses veres thelis 21 xronon aravoniazma zhse ekei thn zoh sou na poume .ego hthela na mino egkios apo monh mou den egine tyxea. kai esy ti nomizeis oti mono sto aravoniazma tha mineis xaxax kakomoira mou exoume kai idia hlikia re akouse pou sou leo zhse th zoh sou ekei pera pou mou mathane ola ta 20xrona aravones tha se vgazh ekei sthn arxh kamia volta na se ksegelash kai meta tha ton perimeneis esy ta vradia kai tha erxete sths 3 h ora tha kathese na ta ksinis oloi mera stous 4 tyxous sorh kiolas alla.nai kopela mou to ksero oti pas sxolio kai pou ksereis esu oti o allos tha sou ph na to stamatisis h esu h idia opos ekane h allh to touvlo h filenada mou aravoniastike peige akoma kana dimino sth sxolh to parathse gia na exei xrono me to agori ths kai sto telos na to keratoma.........tou agoriou ths. 22 xronon kai afth giayto sou leo eimaste mikres akoma gia arovoniazmata ego ayto exo na po kala tha aravoniastis esu kai den tha koitas deksia kai aristera h aytos.eiste mikra akoma apo tora tha veraniastis?ego 5 xronia pantremenh.  kai tora sta 5 xronia mathame kai agapame o enas ton allon poio prin grinia kako istories esu fantazome kana xrono thaste mazi kian kai thes na perashs veres. ase pou exete kai megalh diafora hlikias oute kan psimenos einai
kala aytos mporei na einai esy?eisai?sou milaei mia kopela ths hlikias sou apo kardias oxi me misos mhn kaneis ayta pou ekana kai ego tha to metanioshs n oxi sto xrono argotera tha zhlevis tis filenades sou ths symathitries sou giati opos sou eipa den meneis mono sto aravoniasma o pateroulis sou tha sto vali to nifiko thes den thes meta...........efoson eipes oti einai aysthros..............

κατσε ρε αναμπελακι μου δηλαδη μετανιωσες που εκανες οικογενεια και παιδακι? ας κανει η κοπελα οτι αισθανεται τα ''λαθη'' που δεν ξερω αν πρεπει να το πω λαθος να κανεις οικογενεια ειναι για να μαθενουμε και να γινομαστε καλυτεροι!
enohte pos oxi ksereis ti traviksa gia ayto to moro 40 kimata perasa kai ayto den to alazo me tipota poio palia omos elega giati aravoniastika giati pantreftika. palia omos. elega gamothn thxh mou kai tetia..............ase me emena. kala kopelia entaksi aravoniasou kai ela pali se kana xrono na mas peis ta nea sou.ayto ths leo ego ekana 5 xronia na synithiso ton antra mou kai ayth ston xrono thelei aravoniazma?

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:
anampel έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:βρε αγαπουλες μου τζαμπα χαλαμε τις καρδιες μας.. δεν μπορουμε να συμφωνησουμε.. αλλοι εχουν αλλα πιστευω και αλλα μερικοι αλλοι.. τι να πεις.. αλλα συνηθως αυτα που θελουμε να μας ερθουν ερχοντε τα αντιθετα! εγω θα πω καλη σταδιοδρομια σε οσες σπουδαζουν και καλα μπεμπακια σε οσες εχουν φαμιλια!!! το καθε τι το χερετε καθενας διαγορετικα.. εγω ας πουμε αυτο που εζησα σηνερα δεν θα το αλλαζα για τιποτα και ποτε η μικρη μου ειναι τοσο χαρουμενη μονο που την μιλας ξεκαρδιζετε αυτη τη συγκηνηση δεν πιστευω να βρεθει πουθενα αλλου...
nanakou.ths to leo giati exoume idia hlikia kai thelo na to katalavei thelo na zhsh ti zoh tis kai se emena etsi legane oti tha synexiso ths spoudes kai na sou o zhliarhs o antras o polavarhs an girnaga to roloi piso den tha pantrevomoun ores ores me epiane katathlipsi kai giayto kai gkastrothika ths eipa o protos xronos minas tou melitos meta tha arxisoun ola ta alla kala den pantreftike h kopela alla ekei konda einai tha to faei to koulouraki ths............alla prota ptixio kai meta aravoniasou prota omos ptixio tora asto ayto sou eipa kopela mou den ksero esi ti katalaves prota ptixio kai meta aravona.............na xis ena xarti sto xeri sou..........

τι να πω γλυκια μου .. δεν συμφωνω με ολα οσα λες αλλα σεβομαι την αποψη σου γιατι μαλλον τραβηξες λουκια για να εισαι τοσο απολυτη!!
enohte loukia gia loukia kai den einai kan ths hlikias ths

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε anampel γιατι της τα λες ολα αρνητικά;την τύχη του ο καθένας δεν μπορει να την ξέρει.καταρχας να τονίσω ότι εγω προσωπικά ειμαι τελείως αντίθετη στο να παντρεύεται μια κοπέλα μικρή για πολλούς λόγους.ομως δεν είναι απαραίτητο να δυστυχησει αν θα το κάνει.εγω με τον άντρα μου αρραβωνιαστηκαμε στα 22 και χωρισαμε στα 24.τα έφερε ομως ετσι η ζωή που ξανά συναντηθήκαμε στα 26 και παντρευτηκαμε αμέσως.μια φίλη μου παντρεύτηκε στα 23 είναι τωρα 34 έχει 3 παιδιά και είναι πολυ ευτυχισμένη με τον άντρα της.δεν ξέρουμε πως τα φέρνει η ζωή.και ξαναλέω ότι η άποψη μου είναι να μην "δεσμεύονται" οι κοπέλες τοσο μικρές αλλα αν αυτο έχει αποφασίσει, αυτο θα κάνει ότι και να της λένε.εννοειται ότι λες απλα τη γνώμη σου απλα μην την προδιαθετεις ότι θα κακόπερασει.

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενταξει για το θεμα της μορφωσης δε νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που δε συμφωνει οτι ειναι βασικος και καταλυτικος παραγοντας για την εξελιξη της πορειας του, οχι της επαγγελματικής αλλα και της διαμορφωσης της προσωπικοτητας του.
Τωρα για το θεμα του γαμου ειναι λιγο υποκειμενικο το θεμα.
Εγω προσωπικα ειμαι εναντια στο γαμο σε μικρη ηλικια , θεωρω οτι ειναι καλο να αποκτας εμπειριες και να μπορεις να σταθεις μονο σου ως μοναδα και μετα ως ζευγαρι. Το οτι γνωρισα πολλους ανθρωπους ειτε στο πανεπιστημιο, ειτε σε διαφορες δουλειες σχετικες η μη με την ειδικοτητα μου, εμαθα να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου, να στεκομαι στα ποδια μου , να απαιτω τον σεβασμο. Δε θεωρω καλο να μεταφερεσαι ουσιαστικα απο την πατρικη σου οικογενεια κατω απο την προστασια του γαμου. Αυτα φυσικα ισχυουν για μενα.


Λοιπον, εγω θα σου προτεινα να αρχισεις να μιλας στους γονεις σου για το παλικαρι, να τον συστησεις και ολα τα αλλα θα ερθουν φυσικα και ομορφα απο μονα τους. Μη βαζεις χρονικους περιορισμους, δες λιγο πως κινειται, πως φερεται στην οικογενεια σου , στη δικια του , γνωρισε τον καλυτερα .

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dimitra88 έγραψε:Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Ναι σπουδάζω και τελειώνω του χρόνου. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να τους το πω γιατί ο πατέρας μου είναι λίγο πιο "περίεργος" σε αυτά και θέλει να γνωρίσει αυτόν τον ΕΝΑ!!! Άρα αμα του πω ότι θέλω να τον γνωρίσουν αυτόματα τους ανακοινώνω και την επισημοποίηση της σχέσης.

αυτο δεν το καταλαβα :δεν εισαι σιγουρη οτι ειναι ο ενας και μοναδικος ή θεωρεις οτι ο μπαμπας σου ειναι περιεργος που θελει να γνωρισει τον μελλοντικο σου συζυγο

δευτερη απορια γιατι τωρα το διαβασα καλα το ποστ σου. Αν ακομη φοβασαι την αντιδραση του μπαμπα σου και σκεφτεσαι πως να του το πεις και τι να πεις, μηπως οντως δεν εισαι ετοιμη ??

τριτη απορια και τελευταια : μου φαινεται λιγο περιεργο ενας αντρας 28 χρονων να
μην απαιτει να εχει γνωρισει πρωτα την οικογενεια σου πριν μιλησετε για αρραβωνες, γιατι δεν ερχεται να σε ζητησει πρωτα ??

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BABAS_ANTONIS έγραψε:
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?

Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι πιο πονηρό και έξυπνο παράλληλα.

Να μην ανακοινώσετε κανέναν αρραβώνα και ότι τα Χριστούγεννα θα αρραβωνιαστείτε.
Αν αρραβωνιαστείτε δηλαδή το Πάσχα τι θα γίνει ; Θα στάξει η ουρά του αλόγου ;
Θα τον έβαζα σίγα σιγά στο σπίτι να τον γνωρίσουν αρχής γενομένης από σήμερα αλλά με το μαλακό μη πάθουν και κανένα εγκεφαλικό οι άνθρωποι.
Μετά σιγά σιγά να έρχεται σπίτι ,να μιλάνε μεταξύ τους (το αγόρι σου και ο μπαμπάς σου) και έτσι με αυτό το τρόπο όλα θα έρθουν σιγά σιγά.
Μεγάλο μέρος της ιστορίας θα το αναλάβει η μαμά σου που θα αρχίσει να λέει στον μπαμπά σου ότι το αγόρι σου είναι μια χαρά παιδί κλπ κλπ.
Μετά θα σκάσετε το παραμύθι μαζί ότι θα αρραβωνιαστείτε και έτσι όλα θα πάνε μια χαρά.
Θέλει και λίγο διπλωματία ο όλος χειρισμός του θέματος.
Αν τα κάνετε όλα με άκομψο τρόπο τότε οι πιθανότητες αποτυχίας είναι 95% .
Αν τα κάνετε όπως σου λέω του χρόνου τέτοια εποχή θα είστε αρραβωνιασμένοι για να μην πω παντρεμένοι .

....
αντε και στις λεύτερες !!!



Ξαναδιάβασε το αν δεν το διάβασες !

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
gogoulini88 έγραψε:
ede έγραψε:Ντεμακι μου και το διαβασα και καταλαβα. Και μου εγώ θα επιμείνω. Ολα είναι αέρας. Σήμερα έχεις μαγαζί αυρίο δεν έχεις. Ξέρω πως έιναι τα πραγματα με τα μαγαζιά. Τι σου μένει? Η γνωση . Το χαρτί. αυτό το κ@λοχαρτο. Δεν το συγκρίνω ούτε με 10 μαγαζια. ο αντρας μου εχει σπουδασει αλλα δεν ασκει το επαγγελμα του. Εχει μια επιχειρηση που θα μπορούσε να είχε οποιοσδήποτε. Εμενα δεν με ενδιαφέρει αυτό. Με ενδιαφέρει που ξέρει να μιλάει. Με ενδιαφέρει που εχει ανοίξει τις ποροοπτικες και το κέφαλι του ώστε να έιναι λίγο πιο μπροστά ακόμα και στο θέμα της επιχειρήσης του. Δεν θα πούμε κιόλας οτι ο αμμόρφωτος εχει περισσότερες προοπτικές απο τον πτυχιούχο. Μην τρελαθούμε.
μην κουραζεσαι αλλο ede  δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβουν οτι σου προσφερει γνωσεις και μπορεις να εχεις εκφραση λογου σαν μεγαλος ανθρωπος και οχι σαν 10χρονο

δηλαδη αν καποις τελειωσει το λυκειο και δεν συνεχισει για σπουδες μιλαει σαν δεκαχρονο αυτα μας λες και συ τωρα?
Εγώ σχεδόν αυτό λέω. Εγώ που δεν είμαι πτυχιούχος ΑΕΙ ναι θεωρώ τον εαυατό μου κατώτερο και δεν μπορώ μιλήσω ευκολα με έναν τύπο που έχει αρκετές γνώσεις παραπάνω. Πες μου τώρα οτι ο αποφοιτος Λυκείου που απο οτι βλέπω και εδώ μέσα γράφει τα ρήματα με ω μπορεί να έχει άποψη ορθή, τεκμηριωμένη με επιχειρήματα, με λεξιλόγιο για θέμαα κοινωνικά, πολιτικά , και πολλά άλλα. Για εμένα όχι. Αυτός που εχει ένα μορφωτικό επίπεδο νομίζω φαίνεται απο το ΄΄καλος ιρθατε΄΄. Οπως και να το κάνουμε η γνώση κάνει τον άνθρωπο πιο πλούσιο. Δική μου αποψη οφκορς.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anampel έγραψε:
dimitra88 έγραψε:Γιατί είναι επίθεση το ότι της λέω κι εγώ την άποψή μου?
katarxas ego sou eipa na telioshs thn sxolh na pareis to ptuxio sou kai na afeishs ta aravoniazmata telione prota me to ptixiaki sou kai meta fora oses veres thelis 21 xronon aravoniazma zhse ekei thn zoh sou na poume .ego hthela na mino egkios apo monh mou den egine tyxea. kai esy ti nomizeis oti mono sto aravoniazma tha mineis xaxax kakomoira mou exoume kai idia hlikia re akouse pou sou leo zhse th zoh sou ekei pera pou mou mathane ola ta 20xrona aravones tha se vgazh ekei sthn arxh kamia volta na se ksegelash kai meta tha ton perimeneis esy ta vradia kai tha erxete sths 3 h ora tha kathese na ta ksinis oloi mera stous 4 tyxous sorh kiolas alla.nai kopela mou to ksero oti pas sxolio kai pou ksereis esu oti o allos tha sou ph na to stamatisis h esu h idia opos ekane h allh to touvlo h filenada mou aravoniastike peige akoma kana dimino sth sxolh to parathse gia na exei xrono me to agori ths kai sto telos na to keratoma.........tou agoriou ths. 22 xronon kai afth giayto sou leo eimaste mikres akoma gia arovoniazmata ego ayto exo na po kala tha aravoniastis esu kai den tha koitas deksia kai aristera h aytos.eiste mikra akoma apo tora tha veraniastis?ego 5 xronia pantremenh.  kai tora sta 5 xronia mathame kai agapame o enas ton allon poio prin grinia kako istories esu fantazome kana xrono thaste mazi kian kai thes na perashs veres. ase pou exete kai megalh diafora hlikias oute kan psimenos einai
Συγνωμη αλλά τώρα το είδα και δεν ΄γιενται να μην απαντήσω στην αγαπητή αναμπελ. Και ξεκινάω. Αναμπελ πας καλά? Πίνεις κάτι εκτος απο φιλισιν? Κάτι δυνατοτέρο? Τι λες μωρέ? Τι λες? Βάζεις χέρι στο κορίτσι να τελειωσει το πτυχίο του και λες την φίλη σου ''τούβλο'' οταν δεν ξέρεις να γράφεις σωστά ουτε καν το όνομα σου?Shocked Της λες να αφήσει τα αραβωνιάσματα  γιατί είναι μικρή και εσύ είσαι στα 22 παντρεμένη 2 χρόνια ήδη και φαγώθηκες να μείνεις έγκυος ? Γιατί αυτα που λες για εκείνη δεν ισχύουν για εσένα? Δεν πας λεω έγω να τελειώσεις το Γυμνάσιο πρώτα και μετα έρχεσαι να την κατσαδιάσεις .  Που είσαι σε θέση στα 22, σου παντελώς αγράμματη, να κάνεις και κήρυγμα περι ζωής και μόρφωσης κλπ Θα παει το παιδάκι σου σχολείο και δεν θα ξέρεις να του δείξεις πως πιάνουν το μολύβι. Ελεος  δηλαδή . Και μην νομίσεις οτι είναι επίθεση αυτό.............να είσαι σίγουρη οτι είναι. Ακου τι μας ε'ιπε ρε το άτομο .....θα τρελαθω.

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΦΑΟΥΛ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙpws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 606100.ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΟΧΙ 2 ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΥΕΝΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΝΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΗ ΔΕΚΤΟ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΕΥΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΕΟ ΠΡΟΝΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ "ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ"ΚΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΕΝΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝ,ΚΤΛ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΤΟΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 8ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΩΞΑ ΞΑΝΑΤΡΑΒΩ!!!(ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΚΑΤΑΛΗΞΙΑ!!!)ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΑ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ¨ΚΑΛΟ ΜΟΥ¨!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!! ANYWAY TO ΘΕΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΗΣΜΕΝΗ ΖΩΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣVery Happy Very Happy 

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα είναι δυνατόν εν έτη 2013 να συζητάμε για την αξία της μόρφωσης, της σπουδής και της επαγγελματικής αποκατάστασης??? Ειλικρινά εχω συγκλονιστεί με απόψεις του στυλ "καλυτερα γαμος στα 20 παρα σπουδες" ή "έλα μωρε και καθαριστρια καλά είναι"!
Οι μανούλες αυτες που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο με τι εφόδια θα γαλουχίσουν τα παιδιά τους, ώστε να τα πείσουν να καταπονήσουν το μυαλό τους, να "στύψουν" τη σκέψη τους, να υπερνικήσουν την σωματική κόπωση και να στοχεύσουν στα υπερτατα πνευματικά αγαθά της γνωσης και της μάθησης??
Η γνωση σε κάνει δυνατό (όπως είπε κ ο μπέικον) σε όλα τα επίπεδα και ναι η απόκτηση ενός πτυχίου εκτός του ότι σου ανοιγει πολλές επαγγελματικές πόρτες (η κριση της εποχής δεν είναι ικανή να απαξιωσει ούτε τη μόρφωση ,ούτε την απόκτηση ενός πτυχίου) και αυξάνει τις πιθανότητες σου για μια αξιοπρεπή δουλειά, προσφερει ηθική ικανοποιηση, αισθήματα αυτοπραγμάτωσης, αυτοεκτίμησης και αυτοικανοποιησης. Επιπλέον, κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί την ομολογουμένως υπαρκτή κοινωνική αναγνωριση των πτυχιουχων, και όσο και αν το υποτιμάνε κάποιοι οι ίδιοι είναι που σε κάθε συζήτηση τους ακούς να λένε " ο κουμπάρος ο γιατρός, ε, καρδιολογος βεβεια!" " η φίλη μου, ναι, ναι η κολλητη μου, δικηγορος"...και άλλα τετοια ζουμερα...

Ο θυμόσοφος λαός μας εχει πει
1. "κάθε πραγμα στον καιρό του..."
2. ανθρωπος αγραμματος ξυλο απελέκητο"

και άλλα πολλα εχει πει, αλλα αν δεν ανοιχτει και κανα βιβλιο πως θα τα μάθουμε...Very Happy 

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:Μα είναι δυνατόν εν έτη 2013 να συζητάμε για την αξία της μόρφωσης, της σπουδής και της επαγγελματικής αποκατάστασης??? Ειλικρινά εχω συγκλονιστεί με απόψεις του στυλ "καλυτερα γαμος στα 20 παρα σπουδες" ή "έλα μωρε και καθαριστρια καλά είναι"!
Οι μανούλες αυτες που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο με τι εφόδια θα γαλουχίσουν τα παιδιά τους, ώστε να τα πείσουν να καταπονήσουν το μυαλό τους, να "στύψουν" τη σκέψη τους, να υπερνικήσουν την σωματική κόπωση και να στοχεύσουν στα υπερτατα πνευματικά αγαθά της γνωσης και της μάθησης??
Η γνωση σε κάνει δυνατό (όπως είπε κ ο μπέικον) σε όλα τα επίπεδα και ναι η απόκτηση ενός πτυχίου εκτός του ότι σου ανοιγει πολλές επαγγελματικές πόρτες (η κριση της εποχής δεν είναι ικανή να απαξιωσει ούτε τη μόρφωση ,ούτε την απόκτηση ενός πτυχίου) και αυξάνει τις πιθανότητες σου για μια αξιοπρεπή δουλειά, προσφερει ηθική ικανοποιηση, αισθήματα αυτοπραγμάτωσης, αυτοεκτίμησης και αυτοικανοποιησης. Επιπλέον, κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί την ομολογουμένως υπαρκτή κοινωνική αναγνωριση των πτυχιουχων, και όσο και αν το υποτιμάνε κάποιοι οι ίδιοι είναι που σε κάθε συζήτηση τους ακούς να λένε " ο κουμπάρος ο γιατρός, ε, καρδιολογος βεβεια!"  " η φίλη μου, ναι, ναι η κολλητη μου, δικηγορος"...και άλλα τετοια ζουμερα...

Ο θυμόσοφος λαός μας εχει πει
1. "κάθε πραγμα στον καιρό του..."
2.  ανθρωπος αγραμματος ξυλο απελέκητο"

και άλλα πολλα εχει πει, αλλα αν δεν ανοιχτει και κανα βιβλιο πως θα τα μάθουμε...Very Happy 


ΤΣΑΜΠΑ ΦΑΙΑ ΟΥΣΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η EDE. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΝ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΕ ΤΡΙΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΑΤΑΚΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ: '' ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΒΟΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ''. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ!!!

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?


Καλημερούδια!!! Δεν θα σε συμβουλέψω πως να το ανακοινώσεις,γιατί κι 'γω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω(με την μαμά μου όμως-είναι λίγο ιδιότροπη). Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να τον γνωρίσουν οι γονείς σου, να καταλάβουν ότι όντως αγαπιέστε και θέλετε να προχωρήσετε μαζί τις ζωές σας. Επίσης να κοιτάξεις να τελειώσεις τη σχολή σου και να δώσεις στους γονείς σου να καταλάβουν ότι με τον αρραβώνα και την συγκατοίκηση δεν θα την αφήσεις. Αυτά.. Τώρα τα υπόλοιπα...Όταν το ανακοινώσω κι 'γω,θα σου πώ πως το χειρίστηκα! :Ρ

Πάντως,για την ιστορία,εμένα ξέρουν το αγόρι μου,τον συμπαθούν πάρα πάρα πάρα πολύ, αλλά δεν θέλουν ακόμα να προχωρήσω για να μην αφήσω τη σχολή(τουλάχιστον αυτό προφασίζονται).

Αυτά! Εύχομαι τα καλύτερα Smile

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ELENI23 έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΑΣ  ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ  ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ  ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΦΑΟΥΛ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙpws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 606100.ΤΩΡΑ  ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΟΧΙ 2 ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΥΕΝΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΝΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΗ ΔΕΚΤΟ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΕΥΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΕΟ ΠΡΟΝΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ "ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ"ΚΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΕΝΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝ,ΚΤΛ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ  ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΤΟΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 8ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΩΞΑ ΞΑΝΑΤΡΑΒΩ!!!(ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΚΑΤΑΛΗΞΙΑ!!!)ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΑ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ¨ΚΑΛΟ ΜΟΥ¨!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ  ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!! ANYWAY TO ΘΕΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ  ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΗΣΜΕΝΗ ΖΩΗ  ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣVery Happy Very Happy 

Λοιπόν τωρα θα γίνω πολύ κακιά και θα βγω και εκτός θεματος αλλα ενταξει ας γίνω και ας βγω. Στο Δημοτικό που πήγαινες δε σας μάθανε οτι τα ρηματα θέλουν στο τέλως ω και ει, όχι η? Τα βασικά ρε παιδί μου. Όλοι κάνουμε ορθογραφικά πιστεύω αλλά τα δικά σου βγάζουν μάτι. Τσεκαρε τα στο google αν δεν είσαι σίγουρη αλλά ρε παιδί μου τόσα ορθογραφικά θα ξεχάσουμε και τη στοιχειώδη ορθογραφία που μάθαμε στα σχολικά μας χρόνια

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maraki8 έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΑΣ  ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ  ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ  ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΦΑΟΥΛ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙpws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 606100.ΤΩΡΑ  ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΟΧΙ 2 ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΥΕΝΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΝΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΗ ΔΕΚΤΟ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΕΥΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΕΟ ΠΡΟΝΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ "ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ"ΚΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΕΝΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝ,ΚΤΛ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ  ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΤΟΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 8ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΩΞΑ ΞΑΝΑΤΡΑΒΩ!!!(ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΚΑΤΑΛΗΞΙΑ!!!)ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΑ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ¨ΚΑΛΟ ΜΟΥ¨!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ  ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!! ANYWAY TO ΘΕΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ  ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΗΣΜΕΝΗ ΖΩΗ  ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣVery Happy Very Happy 

Λοιπόν τωρα θα γίνω πολύ κακιά και θα βγω και εκτός θεματος αλλα ενταξει ας γίνω και ας βγω. Στο Δημοτικό που πήγαινες δε σας μάθανε οτι τα ρηματα θέλουν στο τέλως ω και ει, όχι η? Τα βασικά ρε παιδί μου. Όλοι κάνουμε ορθογραφικά πιστεύω αλλά τα δικά σου βγάζουν μάτι. Τσεκαρε τα στο google αν δεν είσαι σίγουρη αλλά ρε παιδί μου τόσα ορθογραφικά θα ξεχάσουμε και τη στοιχειώδη ορθογραφία που μάθαμε στα σχολικά μας χρόνια

ΕΔΩ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ!ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΕΣ ΕΣΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΕΓΩ Η ΑΦΕΛΗΣ. ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΤΗΣ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΝΑΝΕ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΕΣΚΙΖΑ!!!!ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ!!!ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΚΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ.

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie μου να κάνουμε παρέα! Very Happy  Ε μα πια δε μπορώ. Ενταξει δε θα επιτεθω για τα ορθογραφικά στην κοπέλα που λέει οτι τα παρατησε όλα κ έκανε οικογένεια γιατι απλά το παραδεχεται, αλλά εδω η άλλη λέει οτι έβγαλε σχολή και ψάχνει και ΔΕΥΤΕΡΗ!!!! και δε ξέρει την απλή και στοιχειώδη ορθογραφία της Α τάξης Δημοτικού!

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maraki8 έγραψε:roodie μου να κάνουμε παρέα! Very Happy  Ε μα πια δε μπορώ. Ενταξει δε θα επιτεθω για τα ορθογραφικά στην κοπέλα που λέει οτι τα παρατησε όλα κ έκανε οικογένεια γιατι απλά το παραδεχεται, αλλά εδω η άλλη λέει οτι έβγαλε σχολή και ψάχνει και ΔΕΥΤΕΡΗ!!!! και δε ξέρει την απλή και στοιχειώδη ορθογραφία της Α τάξης Δημοτικού!


ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ Μ' ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ???ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΚΕΣ!ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΕΙΣΑΙ???

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γα@@@@@@@το και εγω κανω αλλα το τηλ μου εχει μικρο πληκτρολόγιο και δεν μπορω να γραψω είναι αφης και εχει μικρα γραμματα με το ζωρι γραφω οτι πατισω αρκη να βγει η λεξη να την διαβασρτε τα ματια μοθ βγαινουν καθε φορα να γραψω συγνωμη κοριτσια μου

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξέρω πως έφτασε η συζήτηση στο μορφωτικό ουτε θα το ψάξω γιατι βαριέμαι να διαβάσω τόσες σελίδες.αυτο που θέλω να πω ειναι οτι συμφωνώ απόλυτα με την inka.η γνώση ειναι το μεγαλύτερο εφόδιο.σου δίνει αυτοπεποίθηση και σε βοηθαει να στέκεσαι σε οποιαδηποτε περισταση.να μπορείς να έχεις άποψη σε οποιαδήποτε κουβέντα, να μπορείς να την τεκμηρίωνεις, να μην ντρέπεσαι να συμπληρωσεις μια απλή αίτηση.να μην χρειάζεται να βγάλει ο άλλος τα ματιά του για να διαβάσει ένα μήνυμα.να πηγαίνεις σε έναν γιατρο και να μην τον κοιτάς σαν εξωγήινο οταν σου κάνει διάγνωση.και μιλάω για απλα καθημερινά πράματα.δεν θα αναφερθώ στην επαγγελματική κατάρτιση γιατι το θεωρώ δεδομένο.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
inka έγραψε:Μα είναι δυνατόν εν έτη 2013 να συζητάμε για την αξία της μόρφωσης, της σπουδής και της επαγγελματικής αποκατάστασης??? Ειλικρινά εχω συγκλονιστεί με απόψεις του στυλ "καλυτερα γαμος στα 20 παρα σπουδες" ή "έλα μωρε και καθαριστρια καλά είναι"!
Οι μανούλες αυτες που υποστηρίζουν κάτι τέτοιο με τι εφόδια θα γαλουχίσουν τα παιδιά τους, ώστε να τα πείσουν να καταπονήσουν το μυαλό τους, να "στύψουν" τη σκέψη τους, να υπερνικήσουν την σωματική κόπωση και να στοχεύσουν στα υπερτατα πνευματικά αγαθά της γνωσης και της μάθησης??
Η γνωση σε κάνει δυνατό (όπως είπε κ ο μπέικον) σε όλα τα επίπεδα και ναι η απόκτηση ενός πτυχίου εκτός του ότι σου ανοιγει πολλές επαγγελματικές πόρτες (η κριση της εποχής δεν είναι ικανή να απαξιωσει ούτε τη μόρφωση ,ούτε την απόκτηση ενός πτυχίου) και αυξάνει τις πιθανότητες σου για μια αξιοπρεπή δουλειά, προσφερει ηθική ικανοποιηση, αισθήματα αυτοπραγμάτωσης, αυτοεκτίμησης και αυτοικανοποιησης. Επιπλέον, κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί την ομολογουμένως υπαρκτή κοινωνική αναγνωριση των πτυχιουχων, και όσο και αν το υποτιμάνε κάποιοι οι ίδιοι είναι που σε κάθε συζήτηση τους ακούς να λένε " ο κουμπάρος ο γιατρός, ε, καρδιολογος βεβεια!"  " η φίλη μου, ναι, ναι η κολλητη μου, δικηγορος"...και άλλα τετοια ζουμερα...

Ο θυμόσοφος λαός μας εχει πει
1. "κάθε πραγμα στον καιρό του..."
2.  ανθρωπος αγραμματος ξυλο απελέκητο"

και άλλα πολλα εχει πει, αλλα αν δεν ανοιχτει και κανα βιβλιο πως θα τα μάθουμε...Very Happy 
Εσύ καλά τα είπες αλλά οπως βλέπεις κακώς τα λες. Rolling Eyes οτι και να μου λενε ενας ανρωπος χω΄ρις μόρφωση δεν μπορεί να σταθει απέναντι σε κάποιον που εχει. Ειμαι απόλυτη και φαίνεται ακόμα και εδώ μεσα. Wink 

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟΝ ΑΝΕΛΥΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΩ??ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΛΟΓΟ ΒΙΑΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ!!ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΧΝΕΙΣ ΕΠΙΠΕΔΟ Κ ΜΟΡΦΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΗ ΚΑΜΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΨΥΧΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!ΕΚΑΝΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΛΑΘΩΣ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕΜΑΙ!!!!Very Happy 

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ELENI23 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ  ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟΝ ΑΝΕΛΥΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΩ??ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΛΟΓΟ ΒΙΑΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ!!ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΧΝΕΙΣ ΕΠΙΠΕΔΟ Κ ΜΟΡΦΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΗ ΚΑΜΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΨΥΧΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!ΕΚΑΝΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΛΑΘΩΣ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕΜΑΙ!!!!Very Happy 

Και εξακολουθείς και κάνεις ορθογραφικά τόση βιασυνη να μου την πεις? Όχι κορίτσι μου δε θα σε σταυρωσουμε αλλά επιτέλους λίγη ορθογραφία δεν βλάπτει!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki8 έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΑΣ  ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ  ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ  ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΦΑΟΥΛ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙpws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 606100.ΤΩΡΑ  ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΟΧΙ 2 ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΥΕΝΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΝΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΗ ΔΕΚΤΟ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΕΥΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΕΟ ΠΡΟΝΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ "ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ"ΚΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΕΝΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝ,ΚΤΛ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ  ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΤΟΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 8ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΩΞΑ ΞΑΝΑΤΡΑΒΩ!!!(ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΚΑΤΑΛΗΞΙΑ!!!)ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΑ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ¨ΚΑΛΟ ΜΟΥ¨!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ  ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!! ANYWAY TO ΘΕΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ  ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΗΣΜΕΝΗ ΖΩΗ  ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣVery Happy Very Happy 

Λοιπόν τωρα θα γίνω πολύ κακιά και θα βγω και εκτός θεματος αλλα ενταξει ας γίνω και ας βγω. Στο Δημοτικό που πήγαινες δε σας μάθανε οτι τα ρηματα θέλουν στο τέλως ω και ει, όχι η? Τα βασικά ρε παιδί μου. Όλοι κάνουμε ορθογραφικά πιστεύω αλλά τα δικά σου βγάζουν μάτι. Τσεκαρε τα στο google αν δεν είσαι σίγουρη αλλά ρε παιδί μου τόσα ορθογραφικά θα ξεχάσουμε και τη στοιχειώδη ορθογραφία που μάθαμε στα σχολικά μας χρόνια
Και ναι λοιπόν αυτή η κοπέλα μπορεί να σταθεί ωραιότατα σε μια συζήτηση με ανθρώπους που εχουν ένσ πτυχιάκι έιτε ΑΕΙ είτε Τει . Απορία δική μου γιατί το έζησα φέτος . Πως θα μάθεις το παιδάκι στην α δημοιτκού να γραφει σωστά? Αλλά τι λέω μω΄ρε το τούβλο? και σκαταταζής να γίνει δεν ε΄γινε και τίποτα αρκεί να έιναι έξυπνος . pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 911307 pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 911307 Επίσης δεν θέλω να χαλάσω το όνειρο σας αλλά τα ιεκ μην τα λογαριάζετε σαν σπουδές επιπέδου. Σαν απόφοιτος Λυκείου είσαι και πάλι απλά έχεις ένα επάγγελμα στα χέρια σου. Α και κάτι τελευταίο γιατι με τα σοβάρα δεν βλέπω προκοπή θα πω Μ και Η ΜΗ
Λ και Ο......... Λο ............Να Μίμη ένα μηλο. Και όταν το μάθουμε αυτό θα σας πω και για την Λόλα.pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 875502 

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki8 έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ  ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟΝ ΑΝΕΛΥΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΩ??ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΛΟΓΟ ΒΙΑΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ!!ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΧΝΕΙΣ ΕΠΙΠΕΔΟ Κ ΜΟΡΦΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΗ ΚΑΜΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΨΥΧΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ!!!!!ΕΚΑΝΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΛΑΘΩΣ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕΜΑΙ!!!!Very Happy 

Και εξακολουθείς και κάνεις ορθογραφικά τόση βιασυνη να μου την πεις? Όχι κορίτσι μου δε θα σε σταυρωσουμε αλλά επιτέλους λίγη ορθογραφία δεν βλάπτει!
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool 

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
Maraki8 έγραψε:
ELENI23 έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΑΣ  ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ  ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ  ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΦΑΟΥΛ!!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙpws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 606100.ΤΩΡΑ  ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΟΧΙ 2 ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΥΕΝΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!ΝΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΗ ΔΕΚΤΟ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΕΥΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΕΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΕΟ ΠΡΟΝΟΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ "ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ"ΚΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΕΝΝΩΕΙΤΕ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ,ΓΥΜΝ,ΚΤΛ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ  ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΤΟΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 8ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΩΞΑ ΞΑΝΑΤΡΑΒΩ!!!(ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΟΚΑΤΑΛΗΞΙΑ!!!)ΨΑΧΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΑ ΤΗΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ¨ΚΑΛΟ ΜΟΥ¨!!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ  ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!! ANYWAY TO ΘΕΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ  ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΗΣΜΕΝΗ ΖΩΗ  ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣVery Happy Very Happy 

Λοιπόν τωρα θα γίνω πολύ κακιά και θα βγω και εκτός θεματος αλλα ενταξει ας γίνω και ας βγω. Στο Δημοτικό που πήγαινες δε σας μάθανε οτι τα ρηματα θέλουν στο τέλως ω και ει, όχι η? Τα βασικά ρε παιδί μου. Όλοι κάνουμε ορθογραφικά πιστεύω αλλά τα δικά σου βγάζουν μάτι. Τσεκαρε τα στο google αν δεν είσαι σίγουρη αλλά ρε παιδί μου τόσα ορθογραφικά θα ξεχάσουμε και τη στοιχειώδη ορθογραφία που μάθαμε στα σχολικά μας χρόνια
Και ναι λοιπόν αυτή η κοπέλα μπορεί να σταθεί ωραιότατα σε μια συζήτηση με ανθρώπους που εχουν ένσ πτυχιάκι έιτε ΑΕΙ είτε Τει .  Απορία δική μου γιατί το έζησα φέτος . Πως θα μάθεις το παιδάκι στην α δημοιτκού να γραφει σωστά? Αλλά τι λέω μω΄ρε το τούβλο? και σκαταταζής να γίνει δεν ε΄γινε και τίποτα αρκεί να έιναι έξυπνος . pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 911307 pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 911307 Επίσης δεν θέλω να χαλάσω το όνειρο σας αλλά τα ιεκ μην τα λογαριάζετε σαν σπουδές επιπέδου. Σαν απόφοιτος Λυκείου είσαι και πάλι απλά έχεις ένα επάγγελμα στα χέρια σου. Α και κάτι τελευταίο γιατι με τα σοβάρα δεν βλέπω προκοπή θα πω Μ και Η ΜΗ
Λ και Ο......... Λο ............Να Μίμη ένα μηλο. Και όταν το μάθουμε αυτό θα σας πω και για την Λόλα.pws na  analoinwsw ton arravwna mou stous goneis mou - Σελίδα 4 875502 

Καλέ σταμάτα θα γεννήσω πριν από την ώρα μου αχαχαχαχαχαχα εντάξει απλά respect. Και ναι συμφωνω απόλυτα μαζί σου σε όλα όσα εχεις γραψει σχετικά με σπουδές και μόρφωση. Και τα λες και χύμα και μπράβο σου, ξανα respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις