Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οχι ντεμακι μου . Ειναι κακό ειδικα σήμερα να μην σπουδάσεις. Πολύ κακό. Για σκουπιδιάρης να πας θέλουν Αγγλικά. Είναι ωραίο ΄τωρα να μην μπορείς να μιλήσεις ή να γράψεις χωρις να καταστραβώσεις τον άλλον? Δεν μιλώ άσχημα για κανένα επάγγελμα φυσικά. Αλλάοταν εννοω΄''σπουδές'' δεν εννοω΄απαραίτητα πτυχίο ΑΕΙ. Οχι για εμενα οι σπουδές είναι απαραίτητες. Οταν έχιες κάτι και κα΄τι θα κάνεις. Ποιοι φεύγουν για παράδειγμα έξω? Η πλειοψηφία? Τα μυαλά αγάπη μου. με τα πτυχία και τις γλώσσες. Τι λες τώρα? να μην μπορείς να διαβάσεις το παιδί σου στην Εκτη δημοτικού? Ξερεις στην πρώτη μαθαίνουν ενεστώτα ,Αοριστο και Παρατατικό ετσί? Διαφωνώ πολύ.

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:η φραση ζησε τη ζωη σου σημαινει αυτα που λεει η ede δε σημαινει πηγαινε σε 100 μπουζουκια και με 100 γκομενους, σημαινει μαθε τον εαυτο σου , ολοκληρωσε την προσωπικοτητα σου, γεμισε με εμπειριες απο φιλους απο δουλειες που θα κανεις οταν σπουδαζεις , απο ταξιδια απο χιλια δυο, με τον αρραβωνα κακα τα ψεμματα μπαινεις σε αυτοματο πιλοτο για γαμο.
ακριβως!!!!

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Οχι ντεμακι μου . Ειναι κακό ειδικα σήμερα να μην σπουδάσεις. Πολύ κακό. Για σκουπιδιάρης να πας θέλουν Αγγλικά. Είναι ωραίο ΄τωρα να μην μπορείς να μιλήσεις ή να γράψεις χωρις να καταστραβώσεις τον άλλον? Δεν μιλώ άσχημα για κανένα επάγγελμα φυσικά. Αλλάοταν εννοω΄''σπουδές'' δεν εννοω΄απαραίτητα πτυχίο ΑΕΙ. Οχι για εμενα οι σπουδές είναι απαραίτητες. Οταν έχιες κάτι και κα΄τι θα κάνεις. Ποιοι φεύγουν για παράδειγμα έξω? Η πλειοψηφία? Τα μυαλά αγάπη μου. με τα πτυχία και τις γλώσσες. Τι λες τώρα? να μην μπορείς να διαβάσεις το παιδί σου στην Εκτη δημοτικού? Ξερεις στην πρώτη μαθαίνουν ενεστώτα ,Αοριστο και Παρατατικό ετσί? Διαφωνώ πολύ.

πεσ τα ρε ede

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααααααα ντεμακι να σου πω. Ωραία είναι οταν ε΄χεις αποφασίσει να έισαι με τα παιδακια σου και να τα μεγαλώνεις. Εχεις υπογράψει συμβόλαιο με τον άλλον οτι θα είστε μαζί για πάντα? Μπορεί σε 20 χρόνι ανα σου πει ''Χαιρετε κυρια μου αλλά βρήκα μια μικούλα και γειά σας'' Για να μην το χοντρύνω και σου φέρω παράδειγμα έναν φίλο που πέθανε στα 40 στα καλά καθούμενα και άφησε γυναίκα με 2 παιδια 5 ετών άνεργη ,σε ενοικιο με του κόσμου τα χρέη. Εγώ ξέρεις τι έλεγα πάντα? θες παιδιά? κανε τα. κανε οσα μπορεις να συντηρήσεις μόνη σου απο όλες τις πλευρες. Γιατί δεν ξέρεις τι σκατομέρα ξημερώνει αυριο.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Οχι ντεμακι μου . Ειναι κακό ειδικα σήμερα να μην σπουδάσεις. Πολύ κακό. Για σκουπιδιάρης να πας θέλουν Αγγλικά. Είναι ωραίο ΄τωρα να μην μπορείς να μιλήσεις ή να γράψεις χωρις να καταστραβώσεις τον άλλον? Δεν μιλώ άσχημα για κανένα επάγγελμα φυσικά. Αλλάοταν εννοω΄''σπουδές'' δεν εννοω΄απαραίτητα πτυχίο ΑΕΙ. Οχι για εμενα οι σπουδές είναι απαραίτητες. Οταν έχιες κάτι και κα΄τι θα κάνεις. Ποιοι φεύγουν για παράδειγμα έξω? Η πλειοψηφία? Τα μυαλά αγάπη μου. με τα πτυχία και τις γλώσσες. Τι λες τώρα? να μην μπορείς να διαβάσεις το παιδί σου στην Εκτη δημοτικού? Ξερεις στην πρώτη μαθαίνουν ενεστώτα ,Αοριστο και Παρατατικό ετσί? Διαφωνώ πολύ.
καλα δεν ειπα να μην τελειωνει καποιος το σχολειο!!σε αυτο και εγω διαφωνω..εγω δεν ειπα οτι δεν χρειαζοντε οι σπουδες γενικα.ειπα οτι και καποιος να μην σπουδασει δεν εγινε και κατι.μη μου πεις οτι για να γινεις καθαριστρια χρειαζεσε σπουδες..υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις χωρις σπουδες!!παρα πολλα!και ξαναλαω οτι με αυτο που λεω δεν εννοω σταματηστε ολοι τις σπουδες.λεω οτι ε αν δεν γουσταρεις και γουσταρεις οικογενεια απο 20 χρονων και αυτο μια δημιουργια ειναι!!και αν αργοτερα σου ερθει υπαρχει χρονος.οταν θες ολα τα προλαβαινεις και δεν χωρανε δικαιολογιες.αν δεν θελεις και στην ηλικια την μετασχολικη να πας για σπουδες στουρναρι θα πας στουρναρι θα γυρισεις!!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:Οχι ντεμακι μου . Ειναι κακό ειδικα σήμερα να μην σπουδάσεις. Πολύ κακό. Για σκουπιδιάρης να πας θέλουν Αγγλικά. Είναι ωραίο ΄τωρα να μην μπορείς να μιλήσεις ή να γράψεις χωρις να καταστραβώσεις τον άλλον? Δεν μιλώ άσχημα για κανένα επάγγελμα φυσικά. Αλλάοταν εννοω΄''σπουδές'' δεν εννοω΄απαραίτητα πτυχίο ΑΕΙ. Οχι για εμενα οι σπουδές είναι απαραίτητες. Οταν έχιες κάτι και κα΄τι θα κάνεις. Ποιοι φεύγουν για παράδειγμα έξω? Η πλειοψηφία? Τα μυαλά αγάπη μου. με τα πτυχία και τις γλώσσες. Τι λες τώρα? να μην μπορείς να διαβάσεις το παιδί σου στην Εκτη δημοτικού? Ξερεις στην πρώτη μαθαίνουν ενεστώτα ,Αοριστο και Παρατατικό ετσί? Διαφωνώ πολύ.
καλα δεν ειπα να μην τελειωνει καποιος το σχολειο!!σε αυτο και εγω διαφωνω..εγω δεν ειπα οτι δεν χρειαζοντε οι σπουδες γενικα.ειπα οτι και καποιος να μην σπουδασει δεν εγινε και κατι.μη μου πεις οτι για να γινεις καθαριστρια χρειαζεσε σπουδες..υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις χωρις σπουδες!!παρα πολλα!και ξαναλαω οτι με αυτο που λεω δεν εννοω σταματηστε ολοι τις σπουδες.λεω οτι ε αν δεν γουσταρεις και γουσταρεις οικογενεια απο 20 χρονων και αυτο μια δημιουργια ειναι!!και αν αργοτερα σου ερθει υπαρχει χρονος.οταν θες ολα τα προλαβαινεις και δεν χωρανε δικαιολογιες.αν δεν θελεις και στην ηλικια την μετασχολικη να πας για σπουδες στουρναρι θα πας στουρναρι θα γυρισεις!!
μα για να μην γίνω καθαρίστρι σπούδασα. Ειμαι καθαρίστρια στο σπίτι μου δεν χρειάζεται να καθαρίζω και την βρώμα του άλλου. μετά δεν μπορείς ευκολα ντεμακι μου. το ξέρω καλά. Δηλαδη να φύγεις 20 χρόνι απο τα θρανία και να ξαναγυρίσεις. Δεν υπαρχει αυτό. και στο λεω που τωρα με τρια παιδια προσπαθούσα για ενα επιμορφωτικό πρόγραμμα και μου εφυγε η ψυχή . οχι για πτυχίο. Δεν το συζητώ καθόλου ,. Ειμαι κα΄θετη στο θέμα αυτό. Οι σπουδες δεν έιναι για να βρεις μια δουλειά μονο. Το κεφαλακι μας να ανοίξει , να αγοινουμε το στόμα μας και να μην πεταμε τούβλα.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:ααααααααααα ντεμακι να σου πω. Ωραία είναι οταν ε΄χεις αποφασίσει να έισαι με τα παιδακια σου και να τα μεγαλώνεις. Εχεις υπογράψει συμβόλαιο με τον άλλον οτι θα είστε μαζί για πάντα? Μπορεί σε 20 χρόνι ανα σου πει ''Χαιρετε κυρια μου αλλά βρήκα μια μικούλα και γειά σας'' Για να μην το χοντρύνω και σου φέρω παράδειγμα έναν φίλο που πέθανε στα 40 στα καλά καθούμενα και άφησε γυναίκα με 2 παιδια 5 ετών άνεργη ,σε ενοικιο με του κόσμου τα χρέη. Εγώ ξέρεις τι έλεγα πάντα? θες παιδιά? κανε τα. κανε οσα μπορεις να συντηρήσεις μόνη σου απο όλες τις πλευρες. Γιατί δεν ξέρεις τι σκατομέρα ξημερώνει αυριο.
ede διαβασε αυτο που σου εγραψα παραπανω και θα καταλαβεις τι λεω
να σου δωσω και εγω ενα παραδειγμα.η αδερφη μου πηγε να σπουδασει εφαγε 2 χρονια και πιστοποιηση δεν παει να παρει.τελος παντων δουλευε καπου μια χαρα επαιρνε τα λεφτα της.μενει εγκυος παντρευετε και σε 2 βδομαδες χωριζει.ο αλλος;;;ουτε μια βοηθια.πουθενα!η αδερφη μου λοιπον αν και δεν πηρε το χαρτι απο αυτο που ακολουθησε ανοιξε μαγαζι καμια σχεση με το αντικειμενο τξς και δεν εχει αναγκη καναναν!οποτε μη μου λες οτι δεν ξερεις τι σε ξημερωνει γιατι αν εχω κοτσια δεν μπα να ξειμερωσει οτι θελει;αν θελω να επιβιωσω θα το κανω.υπαρχουν ξαναλεω και δουλεις που δεν απαιτει σπουδες.και δεν αναφερομαι στο σχολειο.αναφερομαι στις σπουδες.και δεν εννοω οτι δεν χρειαζοντε οι σπουδες γενικα.λεω αν δεν γουσταρεις να το κανεις τωρα μην το κανεις.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπως και να εχει η αποψη μου ειναι αυτη ede μου..δεκτη και η δικη σου αν και δεν συμφωνω!

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω θα σου πρότεινα να γνωρίσεις πρώτα το παληκάρι στους γονείς σου, να σχηματίσουν μια εικόνα για τον άνθρωπο. Να μιλήσουνε μαζί του, να μαθουν τα σχέδια σας, θα τους έρθει απότομο- και λογικό ειναι - αν ξυπνήσεις ένα ωραίο πρωι και πας και ανακοίνωσεις, α ξέρετε αρραβωνιάζομαι. Δε μου φαίνεται και πολύ σωστη και ώριμη κίνηση ο αιφνιδιασμός. Επίσης, μιας και σπουδάζεις καλό θα ήταν να τις τελειώσεις τις σπουδές σου να μην αφήσεις τίποτα στη μέση.Μη στηριχθείς στη λογική ε ας το αφήσω λίγο και ξαναγυρνάω η κεγω δεν ξέρω τι, ότι αφήνεις σε αφήνει!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντεμακι μου και το διαβασα και καταλαβα. Και μου εγώ θα επιμείνω. Ολα είναι αέρας. Σήμερα έχεις μαγαζί αυρίο δεν έχεις. Ξέρω πως έιναι τα πραγματα με τα μαγαζιά. Τι σου μένει? Η γνωση . Το χαρτί. αυτό το κ@λοχαρτο. Δεν το συγκρίνω ούτε με 10 μαγαζια. ο αντρας μου εχει σπουδασει αλλα δεν ασκει το επαγγελμα του. Εχει μια επιχειρηση που θα μπορούσε να είχε οποιοσδήποτε. Εμενα δεν με ενδιαφέρει αυτό. Με ενδιαφέρει που ξέρει να μιλάει. Με ενδιαφέρει που εχει ανοίξει τις ποροοπτικες και το κέφαλι του ώστε να έιναι λίγο πιο μπροστά ακόμα και στο θέμα της επιχειρήσης του. Δεν θα πούμε κιόλας οτι ο αμμόρφωτος εχει περισσότερες προοπτικές απο τον πτυχιούχο. Μην τρελαθούμε.

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dimitra88 έγραψε:Κορίτσια καλημέρα,είμαι 21 χρονών και το αγόρι μου 28. Αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω πως να το ανακοινώσω στους γονείς μου. Ο πατέρας μου είναι και λίγο νευρικός και φοβάμαι την αντίδρασή του. Να σημειώσω ότι δεν τον γνωρίζουν τους γονείς μου και ότι ο πατέρας μου όταν ακούει κάτι γι αυτόν αντιδράει λίγο με νεύρα. Εσείς πως λέτε να το ανακοινώσω?

Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι πιο πονηρό και έξυπνο παράλληλα.

Να μην ανακοινώσετε κανέναν αρραβώνα και ότι τα Χριστούγεννα θα αρραβωνιαστείτε.
Αν αρραβωνιαστείτε δηλαδή το Πάσχα τι θα γίνει ; Θα στάξει η ουρά του αλόγου ;
Θα τον έβαζα σίγα σιγά στο σπίτι να τον γνωρίσουν αρχής γενομένης από σήμερα αλλά με το μαλακό μη πάθουν και κανένα εγκεφαλικό οι άνθρωποι.
Μετά σιγά σιγά να έρχεται σπίτι ,να μιλάνε μεταξύ τους (το αγόρι σου και ο μπαμπάς σου) και έτσι με αυτό το τρόπο όλα θα έρθουν σιγά σιγά.
Μεγάλο μέρος της ιστορίας θα το αναλάβει η μαμά σου που θα αρχίσει να λέει στον μπαμπά σου ότι το αγόρι σου είναι μια χαρά παιδί κλπ κλπ.
Μετά θα σκάσετε το παραμύθι μαζί ότι θα αρραβωνιαστείτε και έτσι όλα θα πάνε μια χαρά.
Θέλει και λίγο διπλωματία ο όλος χειρισμός του θέματος.
Αν τα κάνετε όλα με άκομψο τρόπο τότε οι πιθανότητες αποτυχίας είναι 95% .
Αν τα κάνετε όπως σου λέω του χρόνου τέτοια εποχή θα είστε αρραβωνιασμένοι για να μην πω παντρεμένοι .

....
αντε και στις λεύτερες !!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω απο πολυ πριν γνωρισω τον ανδρα μου δουλευα και ημουν ανεξαρτητη οικονομικα! απο τα 16 μου πηγαινα σχολειο σε τεε βεβαια και παραλληλα δουλευα γιατι γουσταρα να εχω το δικο μου εισοδημα ..ουτε θυμαμαι απο ποτε ειχα να ζητησω λεφτα απο πτους δικους μου.. οσο για πτυχιο δεν τα σκαμπαζα εχω τελειωσει βοηθος μικροβιολογου ξεκινησα ενα διμηνο σε εργαστηριο αλλα λογομη πρακτικης αρκετης εμπειριας με διωξανε και επειτα απο τα 18 μου δουλευω σε καταστημα αλυσιδα με ξηρους καρπους και καβα εγινα υπευθυνη μετα απο εναμιση χρονο και ειχα ενα πολυ καλο εισοδημα απο μονη μου συμφωνω για σπουδες αλλα στη δικη μου φαση δεν ειχα καμια δυνατοτητα να φυγω και να παω γιαννενα να συνεχισω σπουδες λογο οικονομικων δυσκολιων της οικογενειας μου! οποτε το ριξα στη δουλεια ποτε δεν ημουν τεμπελα και μπορω να πω οτι ακομα και τωρα εγω εχω μονη μου λεφτα χωρις να το ερει και ο ανδρας μου! λιγα βεβαια αλλα εχω κατι της μου.. οπως επισης παντα για μενα πρωταρχικο ρολο ειχε η οικογενεια... παιζει ρολο η ηλικια δε λεω αλλα το ξανα λεω πως παιζουνκαι ρολο τα μυαλα που κουβαλαει ο καθενας.. δεν μου λειπει κατι απο την ζωη μου για να βαρθω εχω μεν προβλματα με τον ανδρα μου που κανω οτι μπορω να τα ξεπερασουμε και οτι καταφερνω για μενα ειναι ηρωικο γιατι στη ηλικια μου λιγες κανουν το βημα που εκανα εγω .. η εκτρωση ειναι στο πρωτο πλανο τους!
τελος παντων εδω οι γνωμες διησθαντε..
εντε μου οχι κοριτσι μου καργια δεν εισαι
γουσταρω πολυ τους ανθρωπους που δεν κολλονουν να πουν την γνωμη τους οποια και αν ειναι αυτη και τους εχω ψηλα! Smile 

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Ντεμακι μου και το διαβασα και καταλαβα. Και μου εγώ θα επιμείνω. Ολα είναι αέρας. Σήμερα έχεις μαγαζί αυρίο δεν έχεις. Ξέρω πως έιναι τα πραγματα με τα μαγαζιά. Τι σου μένει? Η γνωση . Το χαρτί. αυτό το κ@λοχαρτο. Δεν το συγκρίνω ούτε με 10 μαγαζια. ο αντρας μου εχει σπουδασει αλλα δεν ασκει το επαγγελμα του. Εχει μια επιχειρηση που θα μπορούσε να είχε οποιοσδήποτε. Εμενα δεν με ενδιαφέρει αυτό. Με ενδιαφέρει που ξέρει να μιλάει. Με ενδιαφέρει που εχει ανοίξει τις ποροοπτικες και το κέφαλι του ώστε να έιναι λίγο πιο μπροστά ακόμα και στο θέμα της επιχειρήσης του. Δεν θα πούμε κιόλας οτι ο αμμόρφωτος εχει περισσότερες προοπτικές απο τον πτυχιούχο. Μην τρελαθούμε.
δεν λεω αυτο βρε ede μου.αλλα λεω αλλα καταλαβαινεις;;τελος παντων δεν μπορω με αλλα λιγια να σου δωσω να καταλαβεις.εγω σου ειπα οτι αν δεν θελεις να το κανεις τωρα και να πας να σπουδασεις εκει θα μεινεις..ενας αιωνιος φοιτητης.αν σου ερθει στα 30 και οποτε τδλος παντων καντο τοτε.αλλα δεν χαλασε και ο κοσμος αν θες να κανεις κατι αλλο.οπος θα κλεισει και το μαγαζι σου θα απολεισουν και τον μορφωμενο.επισης απο εμπειρια δεν ειναι απαραιτητο ο μορφωμενος να ξερει να μιλα.υπαρχουν απο μορφωμενουν υψηλης μορφωσης παρακαλω που η αγενια τους δεν εχει ορια!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη Υμίν ! .....και (ημίν) !

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Ντεμακι μου και το διαβασα και καταλαβα. Και μου εγώ θα επιμείνω. Ολα είναι αέρας. Σήμερα έχεις μαγαζί αυρίο δεν έχεις. Ξέρω πως έιναι τα πραγματα με τα μαγαζιά. Τι σου μένει? Η γνωση . Το χαρτί. αυτό το κ@λοχαρτο. Δεν το συγκρίνω ούτε με 10 μαγαζια. ο αντρας μου εχει σπουδασει αλλα δεν ασκει το επαγγελμα του. Εχει μια επιχειρηση που θα μπορούσε να είχε οποιοσδήποτε. Εμενα δεν με ενδιαφέρει αυτό. Με ενδιαφέρει που ξέρει να μιλάει. Με ενδιαφέρει που εχει ανοίξει τις ποροοπτικες και το κέφαλι του ώστε να έιναι λίγο πιο μπροστά ακόμα και στο θέμα της επιχειρήσης του. Δεν θα πούμε κιόλας οτι ο αμμόρφωτος εχει περισσότερες προοπτικές απο τον πτυχιούχο. Μην τρελαθούμε.
μην κουραζεσαι αλλο ede δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβουν οτι σου προσφερει γνωσεις και μπορεις να εχεις εκφραση λογου σαν μεγαλος ανθρωπος και οχι σαν 10χρονο

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gogoulini88 έγραψε:
ede έγραψε:Ντεμακι μου και το διαβασα και καταλαβα. Και μου εγώ θα επιμείνω. Ολα είναι αέρας. Σήμερα έχεις μαγαζί αυρίο δεν έχεις. Ξέρω πως έιναι τα πραγματα με τα μαγαζιά. Τι σου μένει? Η γνωση . Το χαρτί. αυτό το κ@λοχαρτο. Δεν το συγκρίνω ούτε με 10 μαγαζια. ο αντρας μου εχει σπουδασει αλλα δεν ασκει το επαγγελμα του. Εχει μια επιχειρηση που θα μπορούσε να είχε οποιοσδήποτε. Εμενα δεν με ενδιαφέρει αυτό. Με ενδιαφέρει που ξέρει να μιλάει. Με ενδιαφέρει που εχει ανοίξει τις ποροοπτικες και το κέφαλι του ώστε να έιναι λίγο πιο μπροστά ακόμα και στο θέμα της επιχειρήσης του. Δεν θα πούμε κιόλας οτι ο αμμόρφωτος εχει περισσότερες προοπτικές απο τον πτυχιούχο. Μην τρελαθούμε.
μην κουραζεσαι αλλο ede  δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβουν οτι σου προσφερει γνωσεις και μπορεις να εχεις εκφραση λογου σαν μεγαλος ανθρωπος και οχι σαν 10χρονο

δηλαδη αν καποις τελειωσει το λυκειο και δεν συνεχισει για σπουδες μιλαει σαν δεκαχρονο αυτα μας λες και συ τωρα?

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εεεεε μα πες βρε νανακα ενταξη εγω τελειωσα το λυκειο δεν σπουδασα σεφ αλλα εχω δουλεψει σε μεγαλα εστιατοριο και ξενοδωχειο.............................και ειχα πολυ ακλους φιλους που ηταν νομικοι και γιατροι τι παει να πει οτι δεν ξερω να μιλαωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωεπιδει τελειωσα το λυκειο??????????
παρεπιπτοντος τελιωσα το λυκειο και ειχα περασει μαθηματικο.................αλλα δεν πηγαααααααααααααα γιατι θεωρισα οτι δεν θα εχει μελλον και επιδει μου αρεσε η μαγειρικη ασχολιθηκα με τις κουζινες και τουπεραγαπαω



Έχει επεξεργασθεί από τον/την freskia mama στις Σαβ Ιουν 29, 2013 6:41 am, 1 φορά

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κουβεντα κανουμε γωγουλινι..δεν χαλαμε τις καρδιες μας.. :-) εχει σημασια αν στην κουβεντα οι γνωμες δυησταντε;

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ξερω τι να πω ειλικρινα ο καθενας εχει την αποψη του..
για να ξερει καποιος να μιλαει πρεπει να ειναι αριστουχος πανενπιστημιου?? οποιος εχει της δυνατοτητες μπραβο του που το κανει.. υπαχρουν πολλα παραδειγματα ανθρωπων που δν σπουδασαν και ομως προκοψαν στη ζωη τους και αλλα τοσα που σπουδασαν χρονια και ακομα ψαχνοντε να καλυψουν το κενο που εχουν .. ειτε οικονομικο η εππαγελματικο η ερωτικο.

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειπα οτι δεν μπορεις να μιλησεις ρε παιδια ειπα οτι ανοιγει το μυαλο σου κι εχεις μια αλλη ανεση λογου αυτο ειναι αποδεδειγμενο.εγω δεν ειπα οτι η καθεμια που εκανε οικογενεια χωρις να σπουδασει ειναι λαθος αλλα μη μου λετε και το αντιθετο

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gogoulini88 έγραψε:δεν ειπα οτι δεν μπορεις να μιλησεις ρε παιδια ειπα οτι ανοιγει το μυαλο σου κι εχεις μια αλλη ανεση λογου αυτο ειναι αποδεδειγμενο.εγω δεν ειπα οτι η καθεμια που εκανε οικογενεια χωρις να σπουδασει ειναι λαθος αλλα μη μου λετε και το αντιθετο

δε λες οτι ειναι λαθος αλλα δεν λες και το αντιθετο. μαλιστα εσυ γογουλινι δεν ξερω αν εχεις παιδια η οχι... αν σου τυχαινε εγκυμοσυνη και σπουδαζες τι θα κανες κοπελα μου? θα πετουσες το μωρο για να μην κανεις οικογενεια μικρη και να συχεχισεις στα βιβλια? γιατι αυτο μας λες εν μεσω πλην σαφως(παρε και το διανοουμενο).. αν δεν σου τυχει παιδι συμφωνω να μην παρατησεις τις σπουδες σου.. αλλα για πες μου τι θα εκανες εσυ που εισαι τοσο καθετη σε αυτο το θεμα!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gogoulini88 έγραψε:δεν ειπα οτι δεν μπορεις να μιλησεις ρε παιδια ειπα οτι ανοιγει το μυαλο σου κι εχεις μια αλλη ανεση λογου αυτο ειναι αποδεδειγμενο.εγω δεν ειπα οτι η καθεμια που εκανε οικογενεια χωρις να σπουδασει ειναι λαθος αλλα μη μου λετε και το αντιθετο
γωγουλινι ειπε κανεις οτι ειναι λαθος να σπουδασεις για να μην κανεις οικογενεια;;;οχι βεβαια!!αν θελεις να σπουδασεις τοτε εννοειτε οτι θα το κανεις.εγω ειπα οτι αν θες πρωτα να κανεις οικογενεια καντην.αν θες να σπουδασεις καντο.και αν δεν θες μην το κανεις.καντο οταν θελησεις!!μην λεμε οτι θελουμε!και αν θες να μεγαλωσεις τα παιδια σου και ποτε να μην σπουδασεις καντο παλι.αυτο λεω.δεν ειπα οτι δεν πρεπει να σπουδασεις για να κανεις οικογενεια.επισης για τους μορφωμενους εχω μια ιστορια να σου πω.λοιπον πηγαινα σε μια σχολη και ειχα μια καθηγιτρια χημειας τωρα η βιολιγιας.ενα βουρλο!λοιπον δεν ηξερε τιποτα απο αυτο που επρεπε να μας δριδαξει.τι εκανε;μας εδεινε μια φωτοτυπια και μας ελεγε:αυτο ειναι για την υλη.να το μαθετε απ εξω.την υπολοιπη ωρα τα κοριτσια της ταξης μαζι της σγζητπυσαμε τα γκομενικα για μαλλια και ρουχα!!τελεια μορφωση!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
" ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Ή ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ "

ΓΙ ΑΥΤΟ ......

ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ , ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΤΙΓΜΕΣ .

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΩΡΙΜΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ,ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΦΙΛΕΣ,ΦΙΛΟΥΣ ΚΛΠ ΚΛΠ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΩΡΙΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΦΘΑΣΜΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Ή ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.

ΜΗΝ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΞ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ.

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....

ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ......

gogoulini88


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nanakaboubou έγραψε:
gogoulini88 έγραψε:δεν ειπα οτι δεν μπορεις να μιλησεις ρε παιδια ειπα οτι ανοιγει το μυαλο σου κι εχεις μια αλλη ανεση λογου αυτο ειναι αποδεδειγμενο.εγω δεν ειπα οτι η καθεμια που εκανε οικογενεια χωρις να σπουδασει ειναι λαθος αλλα μη μου λετε και το αντιθετο

δε λες οτι ειναι λαθος αλλα δεν λες και το αντιθετο. μαλιστα εσυ γογουλινι δεν ξερω αν εχεις παιδια η οχι... αν σου τυχαινε εγκυμοσυνη και σπουδαζες τι θα κανες κοπελα μου? θα πετουσες το μωρο για να μην κανεις οικογενεια μικρη και να συχεχισεις στα βιβλια? γιατι αυτο μας λες εν μεσω πλην σαφως(παρε και το διανοουμενο).. αν δεν σου τυχει παιδι συμφωνω να μην παρατησεις τις σπουδες σου.. αλλα για πες μου τι θα εκανες εσυ που εισαι τοσο καθετη σε αυτο το θεμα!
1ον το αντιθετο πηγαινε σε εσας που λετε και τι εγινε αμα σπουδασες?τζαμπα κοπος.
2ον το ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ το πιασα και σου λεω οτι δεν θα μου τυχαινε αλλα αν μου τυχαινε φυσικα και δεν θα το 'πετουσα' οπως λες, θα συνεχιζα παραλληλα.εγω δεν επιμενω τοσο στο θεμα των σπουδων αλλα της δουλειας γιατι δεν θελω να ειμαι κατωτερη απο εναν αντρα. αποψη μου τελος. σεβαστες και οι δικες σασ.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ενα ξερω η οικογενεια ειναι ο προορισμος του ανθρωπου μακαρι να γινοντε κατω απο αξιες συνηθηκες ολα τα παιδια και να μην εχουν ανωριμους γονεις συμφωνω με αντωνη στο οτι και επιστημονας να σαι αν δεν σε κοβει δεν σε κοβει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις