Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 1:04 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:Αχ κι εγώ πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και το αναβάλλω.. λέω να πάω αύριο ώστε την πέμπτη να τις έχω μαζί μου στον γιατρο.

Εύχομαι ναχετε καλά νέα και από τον γιατρό!!I love you I love you 
καλημερα κοριτσι μου....πως εισαι;;;;;
πηγαινε καντες αν και αν ειναι οι απλες μηνιαιες βγαινουν την ιδια μερα οποτε μην σε αγχωνει.....κατα τ'αλλα πως εισαι;;;;ειδες πως περνανε οι μερες που σου ελεγα δυο μερες εμειναν ακομη....

102Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 2:48 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα ειμαι.. Τα γνωστα με τις ναυτιες, τους πονοκεφαλους και λιγο αιματακι που και που, το οποιο ομως το παρακολουθω, παιρνω ουτροτζεσταν κ ειμαι σπιτι, χαλαρα.. (εξ αλλου με αυτη τη ναυτια δεν μπορω να κανω και πολλα!)

Περιμενω πως και πως πεμπτη απογευμα να δουμε τι θα δουμε στον υπερηχο... Θα συνεχιζουν να χτυπανε οι 2 καρδουλες; Θαχουν μεγαλωσει και τα δυο σωστα; Ουτε ξερω ουτε μπορω να καταλαβω τι γινεται! Γιαυτο δυο μερουλες ακομη υπομονη..

Αντε κι εσεις με καλα νεα ελπιζω!!!!

103Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 3:19 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:Καλα ειμαι.. Τα γνωστα με τις ναυτιες, τους πονοκεφαλους και λιγο αιματακι που και που, το οποιο ομως το παρακολουθω, παιρνω ουτροτζεσταν κ ειμαι σπιτι, χαλαρα.. (εξ αλλου με αυτη τη ναυτια δεν μπορω να κανω και πολλα!)

Περιμενω πως και πως πεμπτη απογευμα να δουμε τι θα δουμε στον υπερηχο... Θα συνεχιζουν να χτυπανε οι 2 καρδουλες; Θαχουν μεγαλωσει και τα δυο σωστα; Ουτε ξερω ουτε μπορω να καταλαβω τι γινεται! Γιαυτο δυο μερουλες ακομη υπομονη..

Αντε κι εσεις με καλα νεα ελπιζω!!!!
σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου.....
ερχεται η Πεμπτη και ολα θα ειναι μια χαρα...μην αγχωνεσαι....καμια μας αν δεν φτασει ο καιρος να φουσκωσουμε λιγακι και να αρχισουμε να τα καταλαβαινουμε δεν ξερουμε τι γινεται....

104Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 10:22 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι πια, αμαν! πότε θα γίνει αυτό επιτέλους; (εννοώ να φουσκώσουμε και λίγο να καταλαβαίνουμε!!)

κορίτσια τι νέα εσείς που πήγατε γιατρό; ελπίζω καλά!! Smile 

105Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 10:39 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σας κοριτσια μου.....
εγω χθες πηγα γιατρο ειδε τις εξετασεις μου ειπε οτι ειναι πολυ καλες καναμε και υπεροχο οπου το μωρακι δεν σταματαγε να κουνιεται....πιπιλαγε και το δαχτυλο...ολα μια χαρα δοξα το Θεο...τωρα παλι ραντεβου στις 27 Αυγουστου...αντε να περασει ενας μηνας..αν και μου ειπε οτι σε 2 με 3 εβδομαδες θα το νιωσω....μου εδωσε και σιδηρο και ασβεστιο....

106Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τετ Ιουλ 31, 2013 7:01 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια! Viki τι καλά νέα!! Θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις το μωράκι σύντομα σου είπε; Τι ωραία!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy 

Άντε πριν να ξαναπάς, δλδ, θα αρχίσεις να το νιώθεις μόνη σου!

Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά!! I love you I love you I love you 

Εμείς πάμε αύριο για υπέρηχο.

Σήμερα το πρωί δεν μπήκα φόρουμ γιατί ήμουν χάλια με πονοκέφαλο και απίστευτο πόνο στον αυχένα, με ταλαιπωρούσε από χτες.pale  Κατάφερα να κοιμηθώ μόλις 3 ώρες. Αύριο θα πάμε με τον αντρούλη να πάρουμε κανένα καλό μαξιλάρι, μπας και βοηθήσει... αφού αναγκάστηκα και πήρα και ένα ντεπόν (με πολλές τύψεις). Δεν είχα πάρει άλλες φορές που είχα ημικρανία, απλώς είχα κάτσει να ξαπλώσω με κλειστά τα φώτα και τα παντζούρια, αλλά χτες δεν γινόταν, λόγω του αυχένα δεν μπορούσα ούτε να ξαπλώσω χωρίς να πονάω.

Κατά τα άλλα η ναυτία, εκεί, και χειροτερεύει λίγο αφού πάρω τα ουτροτζεστάν (αφού νομίζω ότι αυτά φταίνε..)

Γενικώς είμαι λίγο στις μαύρες μου, το θέμα είναι ότι εχω φτάσει στο όριο της υπομονής που μπορώ να κάνω χωρίς να ξέρω τι γίνεται. Mad Mad  Είμαι κλεισμένη στο σπίτι (λογω αιμόρροιας), με πονοκέφαλο, ναυτία, εμετό, πόνο στη μέση, τρελή κόπωση.. και τουλάχιστον θέλω να έχω καλά νέα για να ξέρω ότι τα περνάω όλα αυτά ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ!!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 534787 

Συγγνώμη για την γκρίνια.... Αν αύριο είναι όλα καλά, θα αναθαρρύσω κι ας πάω να περνάω ό,τι θέλει!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 536304

107Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τετ Ιουλ 31, 2013 10:06 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μου....Ιολη μου εφτασε η μεγαλη μερα...ποτε εχεις ραντεβου το πρωι ή το απογευμα;;;;;οταν μπεις να μας πεις τα υπεροχα νεα σου.....οσο για την γκρινια ειναι λογικη και σε καταλαβαινω απολυτα....μεχρι να το νιωσουμε απο μονες μας θελουμε να πηγαινουμε στον γιατρο να βεβαιωνομαστε οτι ολα πανε μια χαρα....
ναι ετσι μου ειπε οτι σε 2 με 3 εβδομαδες θα το νιωσω απο μονη μου....
για το ντεπον παλι δεν πειραζει κοριτσι μου αφου ποναγες τοσο πολυ...σημασια εχει να μην παιρνεις καθε μερα.....δεν ειναι και κανα βαρυ χαπι....
αντε κοριτσακι μου περιμενουμε νεα σου!!!!!

108Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τετ Ιουλ 31, 2013 11:38 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! σήμερα στις 6 είναι ο υπέρηχος... άντε να δούμε!! και ΠΑΑΑΑΛΙ δεν πήγα να κάνω τις εξετάσεις (αιματολογικές και ούρων). Δεν πειράζει, θα πάω αύριο. Ας μου φύγει πρώτα η αγωνία για το τι θα δούμε στον υπέρηχο..!

έχω πολλή γκρίνια Mad γιατί όπως σου είπα έχω συνέχεια πονοκέφαλο, ναυτία, και αυτό το καινούριο τώρα με τον πόνο στον αυχένα. Μου τη σπάει διπλά διότι δεν ξέρω και τι γίνεται και αναρωτιέμαι, είναι όλα αυτά από τα χάπια; Ή είναι διότι μεγαλώνουν καλά τα μικράκια; Αν είναι το 2ο χαλάλι!!! Εννοείται! Αλλά δεν το ξέρω!! Ελπίζω να έχω καλά νέα λοιπόν το απόγευμα!

Όσο για το ντεπόν παντού διαβάζω ότι η παρακεταμόλη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Δλδ ντεπόν ή παναντόλ (απλό). Έτσι μου έφυγαν λίγο οι τύψεις.. Θα ξαναρωτήσω και τη γιατρό μου βέβαια.

Από σήμερα έχει και άδεια ο άντρας μου και δεν θα είμαι μόνη στο σπίτι! Things are looking up!

Θα μπω και το απόγευμα με καλά νέα ελπίζω!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 654316 


Εύχομαι και όλες οι υπόλοιπες, να είναι όλα καλά! Drosostaliaaaa??Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 328109 

109Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:14 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλήμερα !!

IoliAtore ολα καλα θα πανε...Very Happy 
Σε καταλαβαίνω.. αλλα και τοσο αγχος μονο καλο δεν κανει στα μωράκια σου!

Για την γκρινια δικαιολογημενη ειναι γιατι πεφτουν ολα μαζεμένα..υπομονη κ ηρεμια!

Όσο για το ντεπον έμενα μόνο ντεπον με αφήνει η γιατρός μεχρι 3 την ήμερα μου είπε εαν δν αντέχω. Μου ειχε πως ειναι  πολυ καλύτερο να ανακουφιζομαστε οταν το χρειαζόμαστε πάρα να πονάμε κ να ταλαιπωριομαστε στην εγκυμοσύνη μας.

Επιτέλους ήρθε η και μέρα της αυχενικής
σήμερα στις 18.30.. δεν περνούσαν  οι μέρες, τώρα δεν περνάνε οι ωρεςRazz

απο 3/7 εχω να το δω, ηταν 2,2εκ ,
το ειδαμε κ στις 9/7 επειδη ειχα κατι τρομερούς πονους κατω απο το στηθος στο στομαχι και ειπε οτι επρεπε να με δει
αλλα δεν το μέτρησε το ειδε για πολυ λιγο μας ειπε πως ειναι ολα καλα κ αυτο ηταν.

Μακαρι να ειναι ολα γιατι εχω και την κοιλιτσα την φουσκωμένη κ λεω δεν μπορει ολα καλα πανε για να φουσκωνω!! Razz !!!

110Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:29 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:Καλημέρα! σήμερα στις 6 είναι ο υπέρηχος... άντε να δούμε!! και ΠΑΑΑΑΛΙ δεν πήγα να κάνω τις εξετάσεις (αιματολογικές και ούρων). Δεν πειράζει, θα πάω αύριο. Ας μου φύγει πρώτα η αγωνία για το τι θα δούμε στον υπέρηχο..!

έχω πολλή γκρίνια Mad γιατί όπως σου είπα έχω συνέχεια πονοκέφαλο, ναυτία, και αυτό το καινούριο τώρα με τον πόνο στον αυχένα. Μου τη σπάει διπλά διότι δεν ξέρω και τι γίνεται και αναρωτιέμαι, είναι όλα αυτά από τα χάπια; Ή είναι διότι μεγαλώνουν καλά τα μικράκια; Αν είναι το 2ο χαλάλι!!! Εννοείται! Αλλά δεν το ξέρω!! Ελπίζω να έχω καλά νέα λοιπόν το απόγευμα!

Όσο για το ντεπόν παντού διαβάζω ότι η παρακεταμόλη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Δλδ ντεπόν ή παναντόλ (απλό). Έτσι μου έφυγαν λίγο οι τύψεις.. Θα ξαναρωτήσω και τη γιατρό μου βέβαια.

Από σήμερα έχει και άδεια ο άντρας μου και δεν θα είμαι μόνη στο σπίτι! Things are looking up!

Θα μπω και το απόγευμα με καλά νέα ελπίζω!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 654316 


Εύχομαι και όλες οι υπόλοιπες, να είναι όλα καλά! Drosostaliaaaa??Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 328109 
ολα μια χαρα θα ειναι κοριτσι μου μην αγχωνεσαι για τπτ.....θα μπεις μετα και θα μας πεις τα υπεροχα νεα σου....Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink 

111Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:32 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kate_85 έγραψε:Καλήμερα !!

IoliAtore ολα καλα θα πανε...Very Happy 
Σε καταλαβαίνω.. αλλα και τοσο αγχος μονο καλο δεν κανει στα μωράκια σου!

Για την γκρινια δικαιολογημενη ειναι γιατι πεφτουν ολα μαζεμένα..υπομονη κ ηρεμια!

Όσο για το ντεπον έμενα μόνο ντεπον με αφήνει η γιατρός μεχρι 3 την ήμερα μου είπε εαν δν αντέχω. Μου ειχε πως ειναι  πολυ καλύτερο να ανακουφιζομαστε οταν το χρειαζόμαστε πάρα να πονάμε κ να ταλαιπωριομαστε στην εγκυμοσύνη μας.

Επιτέλους ήρθε η και μέρα της αυχενικής
σήμερα στις 18.30.. δεν περνούσαν  οι μέρες, τώρα δεν περνάνε οι ωρεςRazz

απο 3/7 εχω να το δω, ηταν 2,2εκ ,
το ειδαμε κ στις 9/7 επειδη ειχα κατι τρομερούς πονους κατω απο το στηθος στο στομαχι και ειπε οτι επρεπε να με δει
αλλα δεν το μέτρησε το ειδε για πολυ λιγο μας ειπε πως ειναι ολα καλα κ αυτο ηταν.

Μακαρι να ειναι ολα γιατι εχω και την κοιλιτσα την φουσκωμένη κ λεω δεν μπορει ολα καλα πανε για να φουσκωνω!! Razz !!!
kate_85 εχεις αυχενικη σημερα ε;;;;;θα περασουν και οι ωρες κοριτσι μου....θα δεις και το μωρακι σου αρκετα μεγαλο.....ολα θα ειναι μια χαρα....να μπεις μετα να μας πεις τα νεα σου.....Smile Smile Smile Smile Smile Smile 

112Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 11:00 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore κοριτσακι μου που εισαι;;;;περιμενουμε νεα σου!!!!!!!!!!!Smile Smile Smile Smile Smile 

113Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 11:12 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια καλησπέρα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 893968 Πήγαμε και τα είδα στον υπέρηχο!! Από άποψη μετρήσεων και καρδιακής λειτουργείας, όλα καλά! Αυτό που με άγχωνε δλδ. Τώρα από αιματάκι, έχω και πάλι αλλά με λίγη προσοχή, θα πάει καλά.

Λοιπόν το ένα ήταν αρκετά πιο μεγάλο, και κουνιόταν συνέχεια! Τι συγκίνηση... Το άλλο δεν κουνιόταν καθόλου και ανησύχησα, αν και είχε κανονικά καρδούλα. Κάποια στιγμή μόνο έκανε ένα τσακ και κουνήθηκε, στιλ σαν να άλλαξε πλευρό. Αυτό είναι λίγο πιο μικρό από το 1ο, δλδ δείχνει 3 μέρες διαφορά. Όμως στις μετρήσεις και τα 2 είναι εντάξει στις μέρες, με βγάζει λίγο πάνω από τις 11 εβδομάδες.

Ίσως όμως να είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2014, γιατί μου έδωσε ΠΗΤ κανονική 25 Φεβρουαρίου, αλλά είπε ότι γύρω στις 20-25 Ιανουαρίου θα βάλουμε την καισαρική. Το πολύ είπε να παει 5 Φεβρουαρίου, όχι παραπάνω λόγω δίδυμης κύησης.

Τώρα ευτυχώς κόβω την οιστραδιόλη που μάλλον μου χειροτέρευε τον πονοκέφαλο.. ουτροτζεστάν και ηπαρίνη θα συνεχίσω, και μου έδωσε και σίδηρο (αν καταφέρω να τον πάρω, λόγω ναυτίας). Και ξάπλα λόγω της αιμόρροιας.

Τώρα όμως δεν με πειράζει τπτ γιατί τα είδα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 567772 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 49454 

Τρίτη και 13 (Αυγούστου) έχω την αυχενική. ΤΡΕΜΜΜΜΩΩΩΩΩ!!!!! Ελπίζω να μην μας βγει γκαντέμικη η ημερομηνία!!

Kate με εσένα τι έγινε; Την έκανες την αυχενική σου; Πώς πήγε, όλα καλά;; Το εύχομαι! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 328109 

114Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 11:28 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 893968 Πήγαμε και τα είδα στον υπέρηχο!! Από άποψη μετρήσεων και καρδιακής λειτουργείας, όλα καλά! Αυτό που με άγχωνε δλδ. Τώρα από αιματάκι, έχω και πάλι αλλά με λίγη προσοχή, θα πάει καλά.

Λοιπόν το ένα ήταν αρκετά πιο μεγάλο, και κουνιόταν συνέχεια! Τι συγκίνηση... Το άλλο δεν κουνιόταν καθόλου και ανησύχησα, αν και είχε κανονικά καρδούλα. Κάποια στιγμή μόνο έκανε ένα τσακ και κουνήθηκε, στιλ σαν να άλλαξε πλευρό. Αυτό είναι λίγο πιο μικρό από το 1ο, δλδ δείχνει 3 μέρες διαφορά. Όμως στις μετρήσεις και τα 2 είναι εντάξει στις μέρες, με βγάζει λίγο πάνω από τις 11 εβδομάδες.

Ίσως όμως να είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2014, γιατί μου έδωσε ΠΗΤ κανονική 25 Φεβρουαρίου, αλλά είπε ότι γύρω στις 20-25 Ιανουαρίου θα βάλουμε την καισαρική. Το πολύ είπε να παει 5 Φεβρουαρίου, όχι παραπάνω λόγω δίδυμης κύησης.

Τώρα ευτυχώς κόβω την οιστραδιόλη που μάλλον μου χειροτέρευε τον πονοκέφαλο.. ουτροτζεστάν και ηπαρίνη θα συνεχίσω, και μου έδωσε και σίδηρο (αν καταφέρω να τον πάρω, λόγω ναυτίας). Και ξάπλα λόγω της αιμόρροιας.

Τώρα όμως δεν με πειράζει τπτ γιατί τα είδα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 567772 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 49454 

Τρίτη και 13 (Αυγούστου) έχω την αυχενική. ΤΡΕΜΜΜΜΩΩΩΩΩ!!!!! Ελπίζω να μην μας βγει γκαντέμικη η ημερομηνία!!

Kate με εσένα τι έγινε; Την έκανες την αυχενική σου; Πώς πήγε, όλα καλά;; Το εύχομαι! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 328109 
μπραβο μπραβο μπραβο κοριτσακι μου...δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι για σενα......μια χαρα...και η αυχενικη διαφανεια τελεια θα ειναι...ολα καλα θα πανε.....και παλι μπραβο κοριτσακι μου!!!!!

115Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 9:27 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 536304 

Ευχαριστώ πολύ viki μου!! Μακάααααρι!!!

Κι εσύ από ό,τι βλέπω στο τικεράκι, 14 εβδομάδων; Μία χαράααα!!

Άντε μόνο καλά στο εξής....
Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 875502 

116Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Αυγ 01, 2013 9:33 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ να σας πω και το άλλο, χτες πήγα και πήρα και ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης, Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 215994 μήπως και βοηθήσει και στον ύπνο γιατί έχω πρόβλημα - πονάει ο αυχένας μου, δεν βολεύομαι (κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα και τώρα φοβάμαι να το κάνω) και γενικώς μια ταλαιπωρία. drunken 

Λοιπόν τελικά, συγκεκριμένα στον αυχένα δεν βοηθάει πολύ, καλύτερο είναι από το απλό μαξιλάρι βέβαια, αλλά δεν το λες και ανατομικό. Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα δεν είδα να υπάρχει αυτό το τεράστιο μαξιλάρι με την κούρμπα που αγκαλιάζει λαιμό και όλο το σώμα και πρέπει να είναι τέλειο. Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 850933 

Το συγκεκριμένο είναι ένα μεγάλο μακρουλό μαξιλάρι αλλά εντελώς ίσιο.

ΟΜΩΣ!! Κατά τα άλλα σε βοηθάει να κοιμηθείς σε πολύ καλή στάση στο πλάι, ξεκουράζεται όλο το σώμα οπότε μια χαρά!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 587529  Τώρα λέω να ψάξω και ένα ανατομικό για το πρόβλημα με τον αυχένα και να κάνω συστηματάκι κομπλέ!! Διάβασα ότι υπάρχουν και κάποια με εκχύλισμα λεβάντας ή αλόης, θα τα τσεκάρω γιατί ίσως βοηθήσει και με τη φάση ότι όλα μου βρωμάνε, αυτά ίσως μυρίζουν ωραία. flower 

Μόλις μπορέσω να ξανασηκωθώ, δλδ γιατί χτες με όλη τη βόλτα στους γιατρούς και στα μάδερκερ τα'παιξα... tongue tongue 

117Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Αυγ 02, 2013 3:19 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ IoliAtore αισιως εφτασα στη 14η και εσυ στην 11η εβδομαδα και δοξα το Θεο ολα μας κυλανε μια χαρα και ετσι να συνεχισουν....
αυτο το θεμα με τον υπνο το εχω και εγω...οχι ομως οτι εχω πιαστει αλλα δεν βολευομαι...παντα κοιμομουν μπρουμητα ενω τωρα κοιμαμαι πλαγια και που και που ανασκελα....χαλαλι ομως στα μωρακια μας....τι να κανουμε....

118Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Αυγ 02, 2013 3:40 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα, κοριτσια σε μενα ολα πηγαν μια χαρα αντε να βγουν κ οι εξετασεις την Πεμπτη να δουμε τις πιθανοτητες να ησυχασουμε κ με αυτο..!!!

Γιατι δεν κοιμαστε μπρούμυτα ? δεν μπορειτε λογω μεγεθους κοιλιας ή φοβαστε οτι η σταση βλαπτει το μωρο?

119Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Αυγ 02, 2013 3:45 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kate_85 έγραψε:καλησπερα, κοριτσια σε μενα ολα πηγαν μια χαρα αντε να βγουν κ οι εξετασεις την Πεμπτη να δουμε τις πιθανοτητες να ησυχασουμε κ με αυτο..!!!

Γιατι δεν κοιμαστε μπρούμυτα ? δεν μπορειτε λογω μεγεθους κοιλιας ή φοβαστε οτι η σταση βλαπτει το μωρο?
γεια σου kate μου και απο εδω...εγω προσωπικα φοβαμαι οτι η σταση μπορει να βλαψει το μωρο...βεβαια δεν εχω ρωτησει τη γιατρο μου αλλα απο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος το εφαρμοσα....Smile Smile Smile Smile 

120Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Αυγ 02, 2013 5:28 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!! Kate τι καλά που είναι όλα καλά!!Smile Smile   Άντε και οι εξετάσεις μια χαρά θα είναι!! Very Happy 

Κι εγώ πάντα μπρούμυτα κοιμόμουν. Τώρα να πω την αλήθεια το αποφεύγω όσο μπορώ γιατί ενώ λένε όλοι ότι στις μικρές εβδομάδες δεν βλάπτεις το μωρό, εγώ ωστόσο νιώθω μία πίεση εκεί κάτω σαν να έχω ένα γρομπαλάκι και με ενοχλεί οπότε σκέφτομαι μήπως πιέζω κάτι που δεν πρέπει. Οπότε αμέσως γυρνάω. Κοιμάμαι στο πλάι ή ανάσκελα και δεν με βολεύει καθόλου No

121Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Αυγ 02, 2013 8:33 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω κοιμόμουν μπρούμυτα κ συνεχιζω...
Οταν ρώτησα την γιατρο μου για την σταση του υπνου γελασε... κ μ ειπε πως δεν θελει να ασχολουμε με πραγματα που δεν εχουν αξια κ να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.

Αλλα ειμαι υπερ του να κανει ο  καθενας οτι τον κανει να αισθανεται καλα με τον εαυτο του.. αυτο εχει σημασια.

Απλως το θεωρω λιγαααακι υπερβολικο
ουτως η αλλως σε πολυ λιγο καιρο κ να θελουμε μπρούμυτα δεν θα μπρουμε να κοιμομαστε !!!

122Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Κυρ Αυγ 04, 2013 9:11 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Σ/Κ με έπιασε απίστευτος πόνος στη μέση και μόλις τώρα κάθομαι στον υπολογιστή! Από ναυτίες λίγο καλύτερα αυτές τις 2 μέρες (και εννοείται, βλακωδώς ανησυχώ!!) αλλά η μέση... το κάτι άλλο! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 911307 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 911307 

Kate δίκιο έχεις, το ξέρω, το έχω διαβάσει παντού ότι σε αυτές τις μικρές εβδομάδες δεν βλάπτει το μπρούμυτα. Ωστόσο εγώ - θες επειδή είναι δίδυμα και ίσως μεγάλωσε η μήτρα; θες επειδή έχω παραπάνω κιλά και έχω κι από μόνη μου κοιλίτσα; Δεν ξέρω! - ενοχλούμαι η ίδια πλέον στο μπρούμυτο. Αισθάνομαι σαν να έχω ένα μικρό μπαλάκι εκεί και με ενοχλεί. Οπότε λέω δεν μπορεί κάτι πιέζεται εδώ, οπότε γυρναω... και νατην τώρα η μέση. Επίσης κάτι που δεν βοηθάει επιπλέον είναι ότι έχω ήδη αρχίσει να περπατάω κορδωτά κορδωτά με πολύ λυγισμένη μέση. Προσπαθώ να το διορθώσω γιατί μετά πονάει! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 911307 

Κατά τα άλλα μόλις διάβασα στο σάιτ της Ολίβια μια ιστορία με μια γενναία μαμά που απέκτησε παιδάκι αφότου έχασε ένα άλλο παιδάκι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.. με πήραν τα ζουμιά....... Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 534787 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 534787 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 534787 τι ταν αυτό.... τι πέρασε... για να μην πω για την αγωνία.. πρόβλημα που εμφανίστηκε στον Β' επιπέδου; Νόμιζα ότι αν φτάσεις εκεί την έχεις σχεδόν γλιτώσει! Και να χάσει το παιδάκι στην εβδομάδα 29;; ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ.........

Είμαι παρανοϊκή το ξερω.. τι να κάνω; Rolling Eyes 

Ελπίζω οι υπόλοιπες καλάαααααα Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 417472 

123Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Κυρ Αυγ 04, 2013 9:57 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην διαβαζεις βρε χαζουλα τετοιες ιστοριες στην κατασταση σου... να τις αποφευγεις...

Καθε ιστορια ειναι μοναδικη και καθε οργανισμος επισης...

Θετικες σκεψεις κ εχεις κ πολλες ν κανεις ειναι και 2 τα μωρακια σου κ ασε τις μαυρες!!!

124Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Αυγ 05, 2013 12:28 am

Sadi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέραααααααααα χαίρομαι που είμαστε όλες μας καλά και είναι στην ομάδα μας όλο και περισσότερες μανούλες Κατερινάκι μου χάρηκα με τα νέα σου που έκανες την αυχενική και σου βγήκε καλή καλά αποτελέσματα και με την παπ-α εγώ την τετάρτη έχω να κάνω την αυχενική ψηλοφοβάμαι επίσης να σας πω ότι όταν έκανα την κολπική εξέταση τα είδα όλα πόοοοονος, Ιόλη μου με το καλό να περιμένεις τα δυδιμάκια σου καλημέρα σε όοοολες!!!!!!!!!

125Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 5 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Αυγ 05, 2013 12:36 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sadi έγραψε:Κορίτσια καλημέραααααααααα χαίρομαι που είμαστε όλες μας καλά και είναι στην ομάδα μας όλο και περισσότερες μανούλες Κατερινάκι μου χάρηκα με τα νέα σου που έκανες την αυχενική και σου βγήκε καλή καλά αποτελέσματα και με την παπ-α εγώ την τετάρτη έχω να κάνω την αυχενική ψηλοφοβάμαι επίσης να σας πω ότι  όταν έκανα την κολπική εξέταση τα είδα όλα πόοοοονος, Ιόλη μου με το καλό να περιμένεις τα δυδιμάκια σου καλημέρα σε όοοολες!!!!!!!!!
καλημερα sadi μου.....ειμαι η Βικυ.....με το καλο να κανεις την αυχενικη και να πανε ολα καλα...να μπεις να μας πεις τα νεα σου....μην σε φοβιζει ομως ενας υπερηχος ειναι και μια εξεταση αιματος....ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!Smile Smile Smile Smile Smile Smile 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις