Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

76Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Ιουλ 22, 2013 3:24 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
IoliAtore έγραψε:Καλημέρα!! Κι εγώ παίρνω ουτροτζεστάν και σικλακούρ και ηπαρίνη, από την ημέρα που κάναμε την εμβρυομεταφορά (3 Ιουνίου). Τώρα μου έχουν αυξήσει τα ουτροτζεστάν και την ηπαρίνη.

Γενικώς είμαι σε μια κατάσταση, άστα να πάνε. Συνεχώς ναυτία, ζάλη, και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κούραση. Και ημικρανίες.. Μπορώ να πω ότι ουσιαστικά αντέχω ένα 3ωρο περίπου, 8 ως 11. Από εκεί και μετά σέρνομαι!!! Φταίει που δεν πίνω καφέ; Φταίει που είναι δίδυμα; Φταίνε τα κιλά; Μπορεί και όλα μαζί..

Πάντως έχω χάσει 3 κιλά και ελπίζω να χάσω και άλλο 1.5-2 ως τη μέρα της αυχενικής. Μου είπε η γιατρός ότι στο 1ο τρίμηνο, δεν πειράζει.

1 Αυγούστου που έχεις αυχενική, kate σχεδόν εφτασε! Εγώ εκείνη τη μέρα έχω υπέρηχο (μας βάζει κάθε 2 βδομάδες). Ως την αυχενική μου είναι 20 μέρες... ποιος αντέχει ως τότε... και πώς θα αντέξω να πάω, στον ίδιο γιατρό που μας είδε και πέρσι και μας είπε τα άσχημα... Τέλος πάντων ας μην το σκέφτομαι!

Άντε να τελειώσει με το καλό αυτό το 3μηνο να μπούμε στο 2ο (με το καλό!!!) να πάρουμε μια ανάσααααα Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 328109 



κοριτσακια ο γιατρος ημερολογιακα μου ειπε οτι εχω πητ 2/2/14 αλλα με τον υπερηχο βγαινει 31/1/14 πητ... κοριτσακι πες μου οτι εχεις διδυμουλια;;;; ποσο τελειαααααααααααααααα...κ εγω θελω παρα πολυ να κανω!!!!!!!! ολα καλα να σου πανε!!!! εγω αυριο εχω αυχενικη

77Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Ιουλ 22, 2013 6:05 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matinaki έτσι φαίνεται, δλδ πήγαμε για να ακούσουμε καρδούλα και ακούσαμε 2 καρδούλες! το 1 είναι 3 μέρες πιο πίσω από το άλλο, αλλά και τα 2 ήταν λίγο μπροστά από τις μέρες που με βγάζει η γιατρός βάσει ΤΕΡ. Προς το παρόν καλά. Επειδή όμως έχω καεί και έχω τσουρουφλιστεί με το θέμα... ΠΡΟΣΠΑΘΩ να το βλέπω βήμα βημα! Τώρα σε 10 μέρες ο επόμενος υπέρηχος, σε 20 μέρες η αυχενική..

όλα καλά σου εύχομαι αύριο στη δική σας αυχενική, να μπεις να μας γράψεις καλά νέα!Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 328109 

78Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 23, 2013 12:07 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:matinaki έτσι φαίνεται, δλδ πήγαμε για να ακούσουμε καρδούλα και ακούσαμε 2 καρδούλες! το 1 είναι 3 μέρες πιο πίσω από το άλλο, αλλά και τα 2 ήταν λίγο μπροστά από τις μέρες που με βγάζει η γιατρός βάσει ΤΕΡ. Προς το παρόν καλά. Επειδή όμως έχω καεί και έχω τσουρουφλιστεί με το θέμα... ΠΡΟΣΠΑΘΩ να το βλέπω βήμα βημα! Τώρα σε 10 μέρες ο επόμενος υπέρηχος, σε 20 μέρες η αυχενική..

όλα καλά σου εύχομαι αύριο στη δική σας αυχενική, να μπεις να μας γράψεις καλά νέα!Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 328109 
αχ κοριτσακι μου τι τελεια.....διδυμακια ε;;;;;;ολα καλα θα πανε με την αυχενικη σου να μην αγχωνεσαι για τπτ και επηρεαζεις και τα μωρακια σου....εχω διαβασει την ιστορια σου και θεωρω οτι εισαι πολυ δυνατος χαρακτηρας...μπραβο σου......σου αξιζει και το πιστευω οτι ολα θα πανε μια χαρα...........

79Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 23, 2013 12:11 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου καλημερουδια...ελπιζω για ολες τα πραγματα να κυλανε μια χαρα......
ριτακι μου θελει το χρονο της για να γιατρευτει η πληγη αλλα θα γιατρευτει συντομα με ενα αλλο σπορακι που θα φυτευτει στην κοιλιτσα σου.....
kate 85 κοντευουν οι μερες για την αυχενικη σου κοριτσι μου.......ολα θα πανε μια χαρα......
ματινακι περιμενουμε τα καλα σου νεα και απο δω......
σας φιλω ολες γλυκα.......Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 417472 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 417472 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 417472 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 417472 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 417472 

80Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 23, 2013 2:09 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viki1988 έγραψε:
IoliAtore έγραψε:matinaki έτσι φαίνεται, δλδ πήγαμε για να ακούσουμε καρδούλα και ακούσαμε 2 καρδούλες! το 1 είναι 3 μέρες πιο πίσω από το άλλο, αλλά και τα 2 ήταν λίγο μπροστά από τις μέρες που με βγάζει η γιατρός βάσει ΤΕΡ. Προς το παρόν καλά. Επειδή όμως έχω καεί και έχω τσουρουφλιστεί με το θέμα... ΠΡΟΣΠΑΘΩ να το βλέπω βήμα βημα! Τώρα σε 10 μέρες ο επόμενος υπέρηχος, σε 20 μέρες η αυχενική..

όλα καλά σου εύχομαι αύριο στη δική σας αυχενική, να μπεις να μας γράψεις καλά νέα!Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 328109 
αχ κοριτσακι μου τι τελεια.....διδυμακια ε;;;;;;ολα καλα θα πανε με την αυχενικη σου να μην αγχωνεσαι για τπτ και επηρεαζεις και τα μωρακια σου....εχω διαβασει την ιστορια σου και θεωρω οτι εισαι πολυ δυνατος χαρακτηρας...μπραβο σου......σου αξιζει και το πιστευω οτι ολα θα πανε μια χαρα...........

Αχ viki μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, μακάρι! Ωστόσο για το δυνατός χαρακτήρας... Rolling Eyes πέρασα ΠΟΟΟΟΛΥ δύσκολα ειναι η αλήθεια! Αλλά δεν γινόταν να μην το ξαναπροσπαθήσω!!

Σε αυτήν τη φάση ούτε θέλω να σκέφτομαι τι θα συμβεί (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ) αν πάλι δεν πάνε τα πράγματα καλά... για εμάς δεν είναι "άντε ξαναξεκινάμε προσπάθειες σε κανα μήνα"... είναι προετοιμασία για άλλον έναν κύκλο εξωσωματικής, ξανα μανά τρέξιμο από τη δουλειά στην κλινική, άγχος για τα φάρμακα, ένα σωρό λεφτά, θα ανταποκριθούν οι ωοθήκες; Θα υπάρχει κανένα εμβρυάκι καλής ποιότητας που θα περάσει τον προεμφυτευτικό ή όλα με ανωμαλίες; Και μας έχει πει ο γιατρός ότι δεν έχουμε και μεγάλο περιθώριο.

Γι' αυτό ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!

Χτες μίλησα με την εμβρυολόγο που είχε κάνει βιοψία στα έμβρυα (παίρνουν 1 κύτταρο και ελέγχουν όλα τα χρωμοσώματα). Μας είπε ότι φυσικά υπάρχει περίπτωση (πολύ μικρή όμως) να έχει μωσαϊκισμό δλδ μερικά κύτταρα κακά και μερικά καλά, και αυτή όταν κάνει τη βιοψία να τύχει να πάρει ένα καλό οπότε να φανεί ότι το έμβρυο είναι καλό, ενώ δεν θα είναι. Τρέχα γύρευε!! Γι' αυτό στην αυχενική θα πάω με μεγάλη αγωνία. Έχω 90% πιθανότητες να είναι οκ και 10% πιθανότητα λάθους..... pale 

Μετά θα προσέχω όσο μπορώ να πάνε όλα καλά... Υπάρχουν (μακριά από όλες μας) και τυχόν προβλήματα που δεν σχετίζονται με χρωμοσωμικές ανωμαλίες... αλλά μετά λέω τι διάλο... σε μας θα τύχουν ολα;;;;!

Όλα αυτά λοιπόν ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να μην τα σκέπτομαι!! Σήμερα έτυχε και έχω αρκετή δουλειά (τώρα κάνω διάλειμμα) και λίγο ξεχάστηκα αλλά μόλις σταματάω, τσουπ! Το μυαλό μου εκεί.

Γι' αυτό λέω ότι αν πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. και έχω 2 γερά μωράκια στα χέρια μου.. νομίζω θα είναι το μεγαλύτερο θαύμα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 567772  Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 49454  Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 337404 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 386913 

ΔΕΝ ΚΥΛΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ!!! Εσείς πώς τα περνάτε;Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 669659

81Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 23, 2013 11:31 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Καλέ where is everybody??? Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 215994 

Ελάτε να μοιραστούμε την αγωνία μας ως τον επόμενο υπέρηχο!! Τι θα δούμε άραγε;

82Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τετ Ιουλ 24, 2013 5:16 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:

Αχ viki μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, μακάρι! Ωστόσο για το δυνατός χαρακτήρας... Rolling Eyes πέρασα ΠΟΟΟΟΛΥ δύσκολα ειναι η αλήθεια! Αλλά δεν γινόταν να μην το ξαναπροσπαθήσω!!

Σε αυτήν τη φάση ούτε θέλω να σκέφτομαι τι θα συμβεί (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ) αν πάλι δεν πάνε τα πράγματα καλά... για εμάς δεν είναι "άντε ξαναξεκινάμε προσπάθειες σε κανα μήνα"... είναι προετοιμασία για άλλον έναν κύκλο εξωσωματικής, ξανα μανά τρέξιμο από τη δουλειά στην κλινική, άγχος για τα φάρμακα, ένα σωρό λεφτά, θα ανταποκριθούν οι ωοθήκες; Θα υπάρχει κανένα εμβρυάκι καλής ποιότητας που θα περάσει τον προεμφυτευτικό ή όλα με ανωμαλίες; Και μας έχει πει ο γιατρός ότι δεν έχουμε και μεγάλο περιθώριο.

Γι' αυτό ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!

Χτες μίλησα με την εμβρυολόγο που είχε κάνει βιοψία στα έμβρυα (παίρνουν 1 κύτταρο και ελέγχουν όλα τα χρωμοσώματα). Μας είπε ότι φυσικά υπάρχει περίπτωση (πολύ μικρή όμως) να έχει μωσαϊκισμό δλδ μερικά κύτταρα κακά και μερικά καλά, και αυτή όταν κάνει τη βιοψία να τύχει να πάρει ένα καλό οπότε να φανεί ότι το έμβρυο είναι καλό, ενώ δεν θα είναι. Τρέχα γύρευε!! Γι' αυτό στην αυχενική θα πάω με μεγάλη αγωνία. Έχω 90% πιθανότητες να είναι οκ και 10% πιθανότητα λάθους..... pale 

Μετά θα προσέχω όσο μπορώ να πάνε όλα καλά... Υπάρχουν (μακριά από όλες μας) και τυχόν προβλήματα που δεν σχετίζονται με χρωμοσωμικές ανωμαλίες... αλλά μετά λέω τι διάλο... σε μας θα τύχουν ολα;;;;!

Όλα αυτά λοιπόν ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να μην τα σκέπτομαι!! Σήμερα έτυχε και έχω αρκετή δουλειά (τώρα κάνω διάλειμμα) και λίγο ξεχάστηκα αλλά μόλις σταματάω, τσουπ! Το μυαλό μου εκεί.

Γι' αυτό λέω ότι αν πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.. και έχω 2 γερά μωράκια στα χέρια μου.. νομίζω θα είναι το μεγαλύτερο θαύμα!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 567772  Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 49454  Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 337404 Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 386913 

ΔΕΝ ΚΥΛΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ!!! Εσείς πώς τα περνάτε;Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 669659
αχ κοριτσακι μου σε καταλαβαινω απολυτα......μην σκεφτεσαι ομως τπτ αρνητικο ολα θα πανε μια χαρα θα δεις....παιδευτηκες αρκετα οποτε ο Θεουλης σιγουρα θα βοηθησει να κυλησουν ολα καλα......σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε λιγους μξνες να κρατησεις τα μωρακια σου στην αγκαλιτσα σου......

83Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τετ Ιουλ 24, 2013 6:24 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστώ viki μου ΜΑΚΑΡΙ!! και σε σένα όλα καλά εύχομαι!

έχεις κάνει αυχενική, ε;

πο πο δεν περνάνε οι μέρες...... τι θα κάνω ως την άλλη βδομάδα που έχω υπέρηχο; και πάλι καλά που μου τα βάζει κάθε 2 βδομάδες!

εν τω μεταξύ πώς πάτε από ναυτίες; εγώ είμαι χάλια. μπορώ να φάω πολύ λίγο και όχι από όλα.. κυρίως πατάτες και ψωμί μπορώ (ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ).

84Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 3:47 am

mama@36


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα Ιόλη και ότι σε σκεφτόμουν σήμερα! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου!! Παρακολουθώ τις εξελίξεις γιατί με είχε αγγίξει όλη η ιστορία σου! Να 'σαι πάντα καλά κοπέλα μου! Και εσύ και τα μωράκια σου!Wink Στην ίδια εβδομάδα εγκυμοσύνης θα ήμασταν τώρα εάν δεν είχα την παλίνδρομη.

85Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 8:00 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama@36 έγραψε:Καλησπέρα Ιόλη και ότι σε σκεφτόμουν σήμερα! Με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου!! Παρακολουθώ τις εξελίξεις γιατί με είχε αγγίξει όλη η ιστορία σου! Να 'σαι πάντα καλά κοπέλα μου! Και εσύ και τα μωράκια σου!Wink Στην ίδια εβδομάδα εγκυμοσύνης θα ήμασταν τώρα εάν δεν είχα την παλίνδρομη.

σε ευχαριστώ mama... I love you I love you όσο για το τελευταίο που λες.. το είχα πάθει και εγώ πέρσι με μια φίλη μου. μάθαμε την ίδια μέρα ότι είμαστε έγκυες, και είχαμε λίγες μέρες διαφορά. και αυτή μάλιστα, προσπαθούσε καιρό.. μετά όταν τα πράγματα δεν πήγαν καλά με εμάς, για κάποιο περίεργο λόγο η δική της εγκυμοσύνη ήταν η μόνη που δεν με "ενοχλούσε" να μαθαίνω πώς πάει, τι κάνει κ.λπ. Δυστυχώς πρέπει να ομολογήσω ότι με άλλες φίλες μου έγκυες ή με παιδιά ήμουν λίγο αντικοινωνική, τον πρώτο καιρό.. λίγο με πείραζε αυτό το θέμα... μέχρι που το ξεπέρασα..

σου εύχομαι από εδώ και πέρα να σου πάνε τα πράγματα κατ' ευχήν.. όχι άλλος πόνος.. Crying or Very sad Crying or Very sad 

οι υπόλοιπες όμως πού είναι;.... ουσιαστικά δεν υπάρχει ομάδα μανούλες φεβρουαρίου Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 534787

86Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:26 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:ευχαριστώ viki μου ΜΑΚΑΡΙ!! και σε σένα όλα καλά εύχομαι!

έχεις κάνει αυχενική, ε;

πο πο δεν περνάνε οι μέρες...... τι θα κάνω ως την άλλη βδομάδα που έχω υπέρηχο; και πάλι καλά που μου τα βάζει κάθε 2 βδομάδες!

εν τω μεταξύ πώς πάτε από ναυτίες; εγώ είμαι χάλια. μπορώ να φάω πολύ λίγο και όχι από όλα.. κυρίως πατάτες και ψωμί μπορώ (ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ).
καλησπερα κοριτσακι μου....ναι εχω κανει αυχενικη και προχθες βγηκε και η papp-a....μια χαρα τα αποτελεσματα.....
μην αγχωνεσα και αγχωνεις και τα μικρουλια σου...ολα καλα θα πανε.....οσο για τις μερες μην το σκεφτεσαι θα περασουν.....
εγω απο ναυτιες δεν μπορω να πω οτι εχω αλλα δεν μπορω με τπτ να φαω κρεας.....

87Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:28 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:
οι υπόλοιπες όμως πού είναι;.... ουσιαστικά δεν υπάρχει ομάδα μανούλες φεβρουαρίου Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 534787
σε αυτο που λες εχεις δικιο ρε κοριτσι....

drosostalia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια ξυπνησα μες στη νυχτα απο την αγωνια μου μαλλον.κι ενω εδειχναν να πηγαινουν ολα καλα τα συμπτωματα εχουν σταματησει εδω και 4 ημερες...το εχω ξαναπαθει αλλες 2 φορες αλλα επανηλθαν συντομα.τωρα ομως...μυριζομαι κατι ασχημο.δυστυχως...το πρωι θα παρω το γυναικολογο τηλεφωνο.κανονικα εχω ραντεβου την τριτη για το 2ο υπερηχο αλλα θα τον ενημερωσω αυριο και ισως μου πει να παω.τωρα ειμαι στις 9 εβδομαδες ακριβως.εχω και παρελθον με 1 παλλινδρομη πριν γεννησω την κορη μου.παλι ετσι στι 2ο ραντεβου ειχαμε δει οτι τελειωσε..τι να πω μακαρι να κανω λαθος αλλα δεν το νομιζω πια.μεχρι χθες ηλπιζα.τωρα ομως οχι.οσο θυμαμαι τα κλαματα στην 1η μου αποξεση και μετα...αλλα τελοσπαντων να μη σας στενοχωρω ολα περνανε.απλα να δε νιωθω ουτε ναυτιες,ξεπρηστηκε το στηθος μου,δε νιωθω τα γνωστα πονακια που ειχα χαμηλα...μου συνεβη και κατι 2 φορες αλλα μπορει να μην ειναι σχετικο:στις 17 και στις 21 ιουλιου ενιωσα κατι σα συσπασεις μετα απο μεγαλη κουραση και ξαπλωσα αρκετη ωρα και μου περασαν.συσπασεις το λεω εγω αλλα ηταν κατι σα να χτυπουσε μεσα στην κοιλια μου.δεν πηρα ομως το γυναικολογο.αυτα κοριτσια.ελπιζω ολες να ειστε καλα.θα σας ενημερωσω για τις εξελιξεις..

89Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:10 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
drosostalia Shocked  εύχομαι κ ελπίζω να είναι ιδέα σου και να μας φέρεις καλά νέα από τον γιατρό!!

IoliAtore έγραψε:
οι υπόλοιπες όμως πού είναι;.... ουσιαστικά δεν υπάρχει ομάδα μανούλες φεβρουαρίου Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 534787

κορίτσι θα εμφανιστούν που θα πάει!Very Happy

90Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:22 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα κορίτσια. drosostalia ελπίζω να έχεις καλά νέα από τον γιατρό σου!!! fingers crossed! θα σου έλεγα πάντως να μην το βασίζεις αποκλειστικά στα συμπτώματα. καλά κάνεις που θα πας να το δεις αλλά βάσει συμπτωμάτων και μόνο δεν μπορούμε να κρίνουμε. και σε εμένα πέρσι μία μέρα ξαφνικά εξαφανίστηκαν όλα τα συμπτώματα ΟΛΑ όμως και τελικά δεν ήταν τπτ και από εκείνη τη μέρα η κύηση συνέχισε για πολλές εβδομάδες (άσχετη η κατάληξη) αλλά και φέτος ουσιαστικά είχα ποοοολύ πρησμένο στήθος και που πονούσε, μόνο τις 2 πρώτες βδομάδες. μετά ξεφούσκωσε εντελως μέχρι και σήμερα δλδ. έως ότου να εμφανιστούν οι ναυτίες, τις τελευταίες 2 εβδομάδες δλδ, δεν είχα τπτ απολύτως!

καλύτερα να πας στον γιατρό σου όπως λες και να κάνετε έναν υπέρηχο.. πραγματικά ελπίζω και εύχομαι να έχεις καλά νέα!!!

ερώτηση: 2ο υπέρηχο θα πας τώρα; έναν τον μήνα κάνετε; Razz Razz  να μην παραπονιέμαι δλδ εγώ που έχω κάνει ήδη 4 και στις 01/08 παω για τον 5ο...!

91Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:28 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολλες και γλυκες καλημερες κοριτσια μου.............τι κανετε;;;;;;;;;;Smile Smile Smile Smile Smile 

92Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Ιουλ 26, 2013 4:08 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα viki μου! τι κάνεις;

εγώ παλεύω με τη ναυτία!! σήμερα λίγο καλύτερα (και το διεστραμμένο μυαλό μου κατευθείαν σκέφτηκε: γιατί δεν έχω ναυτία; μήπως συνέβη κάτι κακό; αλλά αμέσως μετά ηρέμησα κ σκέφτηκα ότι τα συμπτώματα δεν έχουν σημασία...) alien 

περιμένω να τελειώσω αυτό το χαζο-πρώτο τρίμηνο και να πάει καλά.. σε λιγότερο από 1 εβδομάδα έχω υπέρηχο! αγωνία και λαχτάρα.. pale 

εν τω μεταξύ έχω κραμπούλες ελαφριές σαν ελαφριά περίοδο.. ΄όχι πόνο αλλά σαν τσιμπήματα τραβήγματα, μια μικρή εν γένει ενόχληση σε εκείνη την περιοχή.. είναι οκ άραγε; η γιατρός πήγε διακοπές και δεν θέλω να την ενοχλήσω!

οι υπόλοιπες; καλά; Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 654316 

93Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Παρ Ιουλ 26, 2013 11:38 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
IoliAtore έγραψε:καλησπέρα viki μου! τι κάνεις;

εγώ παλεύω με τη ναυτία!! σήμερα λίγο καλύτερα (και το διεστραμμένο μυαλό μου κατευθείαν σκέφτηκε: γιατί δεν έχω ναυτία; μήπως συνέβη κάτι κακό; αλλά αμέσως μετά ηρέμησα κ σκέφτηκα ότι τα συμπτώματα δεν έχουν σημασία...) alien 

περιμένω να τελειώσω αυτό το χαζο-πρώτο τρίμηνο και να πάει καλά.. σε λιγότερο από 1 εβδομάδα έχω υπέρηχο! αγωνία και λαχτάρα.. pale 

εν τω μεταξύ έχω κραμπούλες ελαφριές σαν ελαφριά περίοδο.. ΄όχι πόνο αλλά σαν τσιμπήματα τραβήγματα, μια μικρή εν γένει ενόχληση σε εκείνη την περιοχή.. είναι οκ άραγε; η γιατρός πήγε διακοπές και δεν θέλω να την ενοχλήσω!

οι υπόλοιπες; καλά; Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 654316 
καλημερα κοριτσι μου πως εισαι σημερα;;;εγω μια χαρα ειμαι....την Τριτη εχω υπερηχο.....να μην σκεφτεσαι τπτ αρνητικο....ειναι μερες που ειμαστε καλυτερα και μερες που ειμαστε χειροτερα....ειναι φυσιολογικο....οσο για τα μικροπονακια και τσιμπηματακια χαμηλα εμενα μου εχει πει η γιατρος μου οτι ειναι φυσιολογικα γιατι μεγαλωνει η μητρα....Smile Smile Smile Smile Smile 
αλλα για οτι σε ενοχλει και ισως το θεωρεις περιεργο θα τηλεφωνεις στο γιατρο σου οπου και αν ειναι οτι ωρα και αν ειναι.....

94Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Σαβ Ιουλ 27, 2013 11:19 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι μωρέ και εμένα μου το είπε αυτό, ότι είναι φυσιολογικό λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα, ακριβώς όπως λες. απλώς άλλες φορές είναι πιο πολλά, άλλες λιγότερο.. βλακεία που αγχώνομαι.. Razz 

κι αυτή η μήτρα που μεγαλώνει, ΠΟΤΕ επί τέλους θα φουσκώσει τόσο ώστε να την καταλαβαίνουμε, να ησυχάσουμε λίγο; Rolling Eyes εγώ έχω και κιλά και δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα. όλο ζουλάω ζουλάω εκεί κάτω, μια μου φαίνεται ότι έχει και καλά σκληρύνει η κοιλιά λίιιγο, μια πάλι όχι. υποτίθεται έχω και 2! Rolling Eyes 

εσύ υπέρηχο την τρίτη; άντε με το καλό!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 215994 εγώ την πέμπτη!! κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!! και μετά έχω άλλες 2 εβδομάδες να τρώω τα νύχια μου μεχρι την αυχενική. στην αυχενική το είπα στον άντρα μου, να κοιτάει αυτός την οθόνη, εγώ δεν θα κοιτάξω καθόλου μέχρι να μου πούνε τη μέτρηση. πέρσι είδα το εμβρυάκι να κουνάει χέρια πόδια και μετά μάθαμε τα άσχημα νέα.. Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 534787 

εν τω μεταξύ μου θυμισε ο αντρούλης μου (και έχει και δίκιο).. Embarassed όταν πέρσι σκεφτόμασταν τι να κάνουμε, να ξαναδοκιμάσουμε ή να πάμε με εξωσωματική, εγώ του το είχα ξεκαθαρίσει ότι θέλω εξωσωματική, για να κάνουμε τον προεμφυτευτικο έλεγχο (τελικά λόγω χαμηλού αποθέματος ωαρίων, αποδείχτηκε ότι ούτως ή άλλως είναι η μόνη λύση) αλλά είχα πει και το σπουδαίο ότι "αν κάνουμε προεμφυτευτικό εγώ δεν θα αγχώνομαι στην επόμενη εγκυμοσύνη!! θα είμαι κουλ!!" Embarassed ... και μόνο κουλ δεν είμαι, τελικά... Laughing Laughing 

95Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:27 pm

drosostalia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλημερα!εχω καποια λιγα συμπτωματα τωρα.πηρα και το γιατρο και μου ειπε να μη δινω σημασια σε αυτα.ο υπερηχος ειναι αυριο.ειμαι πιο ηρεμη τωρα.εσεις πως πατε?

IoliAtore πως πανε οι ναυτιες?
για να δω ποιες αλλες ειμαστε..
γεια σου viki ολα να πανε καλα με τον υπερηχο και τα μικροτσιμπηματα ειναι φυσιολογικα.

αληθεια θα κανει καμια σας αμνιοπαρακεντηση??εγω θα κανω εφοσον ειμαι 36 ετων.αλλα θα ηθελα πρωτα να κανω αυχενικη και papp-a γιατι σαν κατι να αφησε ο γιατρος να εννοηθει οτι δε χρειαζονται αφου θα γινει ετσι κι αλλιως η αμνιο.εχω παντως φιλες που επελεξαν να μην την κανουν κι ας ειχαν ποσοστα 1/350 η 1/600. εγω παντως λεω να μην το ρισκαρω παροτι γνωριζω οτι εχει ενα κινδυνο αποβολης αυτη η εξεταση.ειναι ενα θεμα.αλλα το ρισκαρεις?
εσεις μαλλον δεν ειστε σε αυτη την ηλικια κι εγω στην 1η εγκυμοσυνη δεν εκανα.

οπως και να χει καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες μας!!!

96Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Κυρ Ιουλ 28, 2013 11:46 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα drosostalia! Πολύ χαίρομαι που είσαι πιο ήρεμη. Κι εγώ λίγο ηρέμησα. Υπέρηχο την Πέμπτη! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 328109 

Όσο για την αμνιο, εγώ είμαι 34και μισό, λόγω ηλικίας δεν θα χρειαζόταν αλλά λόγω ιστορικού με χρωμοσωμικές ανωμαλίες 2 φορές μας είχε πει ο γιατρός της εξωσωματικής ότι θα κάνω στάνταρ, και μάλιστα παρά το γεγονός ότι έχω κάνει προεμφυτευτικό! Τώρα βέβαια που είναι δίδυμη η κύηση, μας συμβούλεψε η εμβρυολόγος ότι εφόσον περάσουμε την αυχενική με καλά αποτελέσματα, να μην κάνουμε αμνιο γιατί στα δίδυμα είναι πιο δύσκολα και δεν υπάρχει λόγος να το ζορίσουμε. Θα δω τι θα μου πει και ο γιατρός μου αλλά η αλήθεια είναι δεν το σκέφτομαι ακόμη γιατί θέλω α) να περάσω αυτόν τον υπέρηχο πρώτα και β) ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!! Την φοβάμαι πάρα πολύ!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 534787 

Προσωπικά νομίζω ότι αν έχεις απολύτως ξεκάθαρα αποτελέσματα στην αυχενική ίσως και να μην πρέπει να κάνεις αμνιοπαρακέντηση.. ό,τι σου πει ο γιατρός!

Πέρσι έκανα και λήψη χοριακών λαχνών (CVS) για να επιβεβαιώσω το πολύ άσχημο αποτέλεσμα της αυχενικής, και ήταν ό,τι χειρότερο!!!! pale  Βέβαια έχω και κιλά και αυτό δυσκόλεψε την κατάσταση. Ωστόσο η αμνιο είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ και λιγότερο επικίνδυνη από το CVS!! Φαντάσου ότι στο CVS ο γιατρός βάζει τη βελόνα και ψάχνει ένα συγκεκριμένο μικροσκοπικό σημείο για να πάρει λάχνες, ενώ στην αμνιο έχει ολόκληρο τον σάκο να τραβήξει αμνιακό υγρό!

Κατά τά άλλα η ναυτία λιιιιγο καλύτερα.... αλλά από την άλλη είπαμε, αν πάει λίγο καλύτερα ανησυχώ!! (μα τι βλαμμένη!!) rabbit 

Περσι η ναυτία ήταν στα φόρτε της εβδομάδα 10-11-12, ενώ φέτος τώρα που έκλεισα την 10 και διανύω την 11, έχει αρχίσει να υποχωρεί..... μήπως δεν πάει κτ καλά; Μετά σκέφτομαι ότι ναι, αλλά φέτος ξεκίνησε την εβδομάδα 8 και με ταλαιπωρεί ήδη 2 εβδομάδες.... No 

Μωρε ξέρω γω,Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 536304  ό,τι και να πούμε μέχρι να πάμε στον υπέρηχο να δούμε τα μωράκια μας καλά, δεν ησυχάζουμε! Άντε για εσάς τις δύο πλησιάζει, μια μερούλα έμεινε!!! Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 654316

97Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Ιουλ 29, 2013 1:34 am

drosostalia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σου IoliAtore!
ευχομαι να πανε καλα ολες οι εξετασεις σου και να μη χρειαστεις αμνιο.
θα το ευχομουν και σε μενα αλλα χλωμο να το γλιτωσω.
λοιπον οι ναυτιες μη σε ανησυχουν,ουτε η ελλειψη τους γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καθημερινο φαινομενο να τον παιρνουν τηλ και να του λενε το ιδιο πραγμα και οτι δεν εχει σχεση με την εξελιξη της εγκυμοσυνης.
κοριτσια εχει καμια θυρεοειδη?εχω κι απ αυτο και εκανα πριν λιγο μια tsh και περιμενω αποτελεσματα.
επισης λογω θρομβοφιλιας κανω καθε μερα αντιπηκτικες ενεσεις στην κοιλιτσα.την προηγουμενη εβδομαδα εκανα μια αντι-χα εξεταση πηκτικοτητας να δω αν με καλυπτει η δοση.
αυτα.υπο ελεγχο ολα πιστευω!
οι υπολοιπες πως πατε?

98Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Ιουλ 29, 2013 5:05 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου drosostalia.. κι εγώ κάνω ηπαρίνη, τι δόση παίρνεις; εγώ είμαι στις 6000 μονάδες δλδ παίρνω την 0.50 (κόκκινη ινοχέπ) και βγάζω 2 γραμμούλες. έκανα 3 φορές εξέταση δραστικότητας αντι-xa για να βρούμε τη δόση! αν προχωρήσω, μετά τις 13 αυγούστου θα μου την αυξήσει λίγο και γενικώς αυξάνεται σταδιακά!!

θυρεοειδή δεν έχω ευτυχώς.. είχα κάνει τη σειρά εξετάσεων πριν από την 1η εξωσωματική για να ξέρουμε τι μας γίνεται!afro 

οι υπόλοιπες πού είναι; flower flower 

99Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Δευ Ιουλ 29, 2013 9:11 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κουκλιτσες μου τι κανετε;;;ολα καλα;;;απο οτι διαβαζω ολα κυλανε μια χαρα για ολες και χαιρομαι γι'αυτο.....
εγω αυριο εχω ραντεβου με τη γιατρο σημερα εκανα τις μηνιαιες εξετασεις αιματος και ουρα και ειναι μια χαρα.....

100Manoula  flevari tou '14 - Σελίδα 4 Empty Απ: Manoula flevari tou '14 Τρι Ιουλ 30, 2013 12:58 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κι εγώ πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και το αναβάλλω.. λέω να πάω αύριο ώστε την πέμπτη να τις έχω μαζί μου στον γιατρο.

Εύχομαι ναχετε καλά νέα και από τον γιατρό!!I love you I love you 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις