Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

751Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:09 pm

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σιβάν θα το πεί τελικά! Αλλά φαντάζεσαι να γεννηθεί κορίτσι???Razz Razz Razz Razz Razz 
Με τόσα ονόματα που του 'χει αλλάξει του παιδιού η τρελή θα πρέπει μετά να βρίσκει κοριτσίστικο...Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Ε ρε γλέντια.....

752Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:14 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Σιβάν θα το πεί τελικά! Αλλά φαντάζεσαι να γεννηθεί κορίτσι???Razz Razz Razz Razz Razz 
Με τόσα ονόματα που του 'χει αλλάξει του παιδιού η τρελή θα πρέπει μετά να βρίσκει κοριτσίστικο...Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Ε ρε γλέντια.....
καλε αγορι ειναι.............ειδαμε τα .......εεεε και το βεβεωσαμε

753Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:16 pm

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ένας φίλος μας πάντως που γέννησε η γυναίκα του πέρυσι, τους έλεγαν κορίτσι μέχρι τελευταία ώρα και στο τέλος βγήκε αγοραρος!!!tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue 

754Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:17 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα καλα μηχανηματα του ικα γλυκεια μου

755Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:27 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!εντε θα απαντήσω σε εσένα διοτιι προβληματίστηκα πολυ έχοντας ενα σούπερ ντουπερ γκρινιαρικο νήπιο!!!και ενα στην κοιλια!η αλήθεια ειναι οτι τα παιδια δοκιμάζουν τα όρια και τις αντοχές μας και χρειάζεται η μαμα να ειναι προετοιμασμένη με απίστευτη υπομονη ολα καλα ως εδω!ομως οταν πραγματικα εξαντλείς καθε πιθανότητα να σε ακούσει επιτέλους το παιδι χωρίς να νομίζει οτι είσαι εξωγηινος τότε τι κανείς;;εγω πραγματικα ώρες ώρες δεν αντέχω καθόλου θέλω να πάρω καράβι και να φύγω σε άλλη γη σε αλλα μέρη!οταν έρθει το δεύτερο τι θα γινεται μέσα στο ΣΠΙΤΙ οεοοοοο;;;επισης δεν έχω βοήθεια απο κανέναν και σε τίποτα και σεληνιαζομαι οταν ακούω μαμαδες που εχουν παππουδογιαγιαδες να κρατάνε τα παιδια να λένε οτι κουράζονται!!που κουράζεσαι μάνα μου στο να το κοιτάς και να το κυνηγάνε άλλοι;που να ασχοληθείς κιόλας!!!καττυ έχεις τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!επισης άλλη παιδι δεν έκανε μόνο η μαριω τον Γιάννη!!!!οποιος κατάλαβε κατάλαβε!!!
Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι ......ολες λεμε οτι δεν εχουμε βοηθεια. Laughing Laughing ποιες εχουν τελικα και πως νατιλαμαβανεται η καθε μια την βοηθεια? Εγω ας πουμε τον Χειμωνα ειχα. ααααα ολο κιολα το ψεμα δεν μου αρεσει. Ερχοταν η μαμα σιδέρωνε (να ναι καλα) και απο Σεμπτεμβρη μεχρι Δεκεμβριο μου κρατουσε την μπεμπα το πρωι ν απαω τον μεγαλο σχολειο. και αυτο καλη βοηθεια δεν μπορω να πω. αλλα τα μεσημερια και τα απογευματα και οι δουλειες του σπιτιου..............Τεσπα καλα να ειμαστα τι τις θελουμε κιολας. Υποχρεωσεις. πφφφφφ Αλλα νομιζω οτι καποιες θεωρουν κακο να πουν εχω βοηθεια. 1 φορα την εβδομαδα ρε παιδι μου για τι δουλειες. Ας ειχα εγω την μαμα κοντα για το σιδερο και χ@στηκα αν με λεγανε και αχρηστη.
και καταλαβαμε και συμφωνουμε αλλα καταλαβαινουμε οσο μπορουμε και την μαριω.Laughing 

Εντε εγω δεν έχω καμία βοήθεια απο μάνα διοτι οι σχέσεις μας ειναι τεταμενες και απο Πεθερα διοτι περνάει δεύτερη εφηβεία!!!Rolling Eyes
Και εννοείται πως δεν ειναι ντροπή να λέμε οτι εχουμε βοήθεια!αλλο βοήθεια ομως και αλλο έχω εσωκλειστη την μαμα μου!υπαρχει διάφορα νομίζω! 

756Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:38 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="love4"]Φιλη αγαπη θα πρεπει να ξερεις οτι ολοι οι ανθρωποι δεν εχουν τις ιδιες αντοχες..μια γυναικα μπορει να εχει ενα παιδι , δυο γιαγιαδες, μια νταντα και παλι να κουραζεται ηνα νιωθει οτι πιεζεται...αλλη μπορει να εχει 5 να τα κανει ολα μονη της και να παραπονιεται λιγοτερο...ολοι οι ανθρωποι ειμαστε διαφορετικοι και με διαφορετικες δυνατοτητες...οσο για τη μαριω και το γιαννη της ετσι ειναι και το ξερεις..,η καθεμια μας οταν γινεται μανα αισθανεται οτι ΜΟΝΟ αυτη ζει αυτο το ανεπαναληπτο γεγονοςWink [/


Δεν νομίζω να είπα οτι όλοι ήμαστε ίδιοι με ίδιες αντοχές!αν είδες να έγραψα κατι τέτοιο διόρθωσε με!μην παρερμηνευεις τα λεγόμενα μου!και ας περάσω στο αλλο θεμα!σαφεστατα καταλαβαίνω την αγωνία μιας ετοιμογεννης διοτι υπήρξα και εγω και ειναι όντως μια μοναδική στιγμή για μια γυναικα!δεν θα έδινα ομως λεπτομερή αναφορά για οτιδήποτε συμβαίνει δεν θα μπορούσα να περιμένω κατι τοσο σημαντικό και να μιλάω σε ενα μαμαδοφορουμ!εγω αυτες τις στιγμές τις περνούσα με τον άντρα μου!επισης επειδή όλες εχουμε περάσει πόνους γέννας δεν νομίζω να υπήρξε ποτε καποια που να είχε όν λάιν σύνδεση ενώ προετοιμαζοταν για γέννα!εγω προσωπικά δεν είχα το κουράγιο να το κανω!!αποψη μου!

757Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:49 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
love4 έγραψε:Φιλη αγαπη θα πρεπει να ξερεις οτι ολοι οι ανθρωποι δεν εχουν τις ιδιες αντοχες..μια γυναικα μπορει να εχει ενα παιδι , δυο γιαγιαδες, μια νταντα και παλι να κουραζεται ηνα νιωθει οτι πιεζεται...αλλη μπορει να εχει 5 να τα κανει ολα μονη της και να παραπονιεται λιγοτερο...ολοι οι ανθρωποι ειμαστε διαφορετικοι και με διαφορετικες δυνατοτητες...οσο για τη μαριω και το γιαννη της ετσι ειναι και το ξερεις..,η καθεμια μας οταν γινεται μανα αισθανεται οτι ΜΟΝΟ αυτη ζει αυτο το ανεπαναληπτο γεγονοςWink [/


Δεν νομίζω να είπα οτι όλοι ήμαστε ίδιοι με ίδιες αντοχές!αν είδες να έγραψα κατι τέτοιο διόρθωσε με!μην παρερμηνευεις τα λεγόμενα μου!και ας περάσω στο αλλο θεμα!σαφεστατα καταλαβαίνω την αγωνία μιας ετοιμογεννης διοτι υπήρξα και εγω και ειναι όντως μια μοναδική στιγμή για μια γυναικα!δεν θα έδινα ομως λεπτομερή αναφορά για οτιδήποτε συμβαίνει δεν θα μπορούσα να περιμένω κατι τοσο σημαντικό και να μιλάω σε ενα μαμαδοφορουμ!εγω αυτες τις στιγμές τις περνούσα με τον άντρα μου!επισης επειδή όλες εχουμε περάσει πόνους γέννας δεν νομίζω να υπήρξε ποτε καποια που να είχε όν λάιν σύνδεση ενώ προετοιμαζοταν για γέννα!εγω προσωπικά δεν είχα το κουράγιο να το κανω!!αποψη μου!
θα απαντησω εγω.................λιπον γιατι δεν ξερω αν η αγαπη25 εχει διαβασει τις αλες σελιδες.............λιπον ναι ποναω και μπορω και γραφω.........γιατι οι πονοι μου ειναι υποφερτοι..........ακομα οταν ποναω πολυ δεν γραφω δεν ειμαι καν μεσα.............δευτερον εδω στη γερμανια αν και θα ηθελα πολυ ολη μερα ο αντρας μου να ειναι εδω η οπιοδιποτε μελος τις οικογενειας μου.......................αλλα δυστιχος δεν γινετε γαιτι ο αντρας μου δουλευει...........πρωτον και δευτερον δεν μπορει να μενει στο νοσοκομειο για τον λογο οτι εδω δεν ειναι νοσοκομεια ελλαδας.............και ναι μιλαω σε ενα μαμαδοφορομ και μου αρεσει πολυ αν δεν μου αρεσε δεν θα το εκανα .............με εχεις κατακρηνει πολες φορες και σε αλλα θεματα μου..............που εχω ανοιξη ....................λοιπον αν δεν αντεχεις την αναμεταδωσει δεν χρειαζετε να την παρακολουθησεις ..............προς το παρον δεν γενναω λιπον απλα τον κιλοποναω .................αυτα ειχα να πωωωωωωωωωωωω

758Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:59 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
freskia mama έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
love4 έγραψε:Φιλη αγαπη θα πρεπει να ξερεις οτι ολοι οι ανθρωποι δεν εχουν τις ιδιες αντοχες..μια γυναικα μπορει να εχει ενα παιδι , δυο γιαγιαδες, μια νταντα και παλι να κουραζεται ηνα νιωθει οτι πιεζεται...αλλη μπορει να εχει 5 να τα κανει ολα μονη της και να παραπονιεται λιγοτερο...ολοι οι ανθρωποι ειμαστε διαφορετικοι και με διαφορετικες δυνατοτητες...οσο για τη μαριω και το γιαννη της ετσι ειναι και το ξερεις..,η καθεμια μας οταν γινεται μανα αισθανεται οτι ΜΟΝΟ αυτη ζει αυτο το ανεπαναληπτο γεγονοςWink [/


Δεν νομίζω να είπα οτι όλοι ήμαστε ίδιοι με ίδιες αντοχές!αν είδες να έγραψα κατι τέτοιο διόρθωσε με!μην παρερμηνευεις τα λεγόμενα μου!και ας περάσω στο αλλο θεμα!σαφεστατα καταλαβαίνω την αγωνία μιας ετοιμογεννης διοτι υπήρξα και εγω και ειναι όντως μια μοναδική στιγμή για μια γυναικα!δεν θα έδινα ομως λεπτομερή αναφορά για οτιδήποτε συμβαίνει δεν θα μπορούσα να περιμένω κατι τοσο σημαντικό και να μιλάω σε ενα μαμαδοφορουμ!εγω αυτες τις στιγμές τις περνούσα με τον άντρα μου!επισης επειδή όλες εχουμε περάσει πόνους γέννας δεν νομίζω να υπήρξε ποτε καποια που να είχε όν λάιν σύνδεση ενώ προετοιμαζοταν για γέννα!εγω προσωπικά δεν είχα το κουράγιο να το κανω!!αποψη μου!
θα απαντησω εγω.................λιπον γιατι δεν ξερω αν η αγαπη25 εχει διαβασει τις αλες σελιδες.............λιπον ναι ποναω και μπορω και γραφω.........γιατι οι πονοι μου ειναι υποφερτοι..........ακομα οταν ποναω πολυ δεν γραφω δεν ειμαι καν μεσα.............δευτερον εδω στη γερμανια αν και θα ηθελα πολυ ολη μερα ο αντρας μου να ειναι εδω η οπιοδιποτε μελος τις οικογενειας μου.......................αλλα δυστιχος δεν γινετε γαιτι ο αντρας μου δουλευει...........πρωτον και δευτερον δεν μπορει να μενει στο νοσοκομειο για τον λογο οτι εδω δεν ειναι νοσοκομεια ελλαδας.............και ναι μιλαω σε ενα μαμαδοφορομ και μου αρεσει πολυ αν δεν μου αρεσε δεν θα το εκανα .............με εχεις κατακρηνει πολες φορες και σε αλλα θεματα μου..............που εχω ανοιξη ....................λοιπον αν δεν αντεχεις την αναμεταδωσει δεν χρειαζετε να την παρακολουθησεις ..............προς το παρον δεν γενναω λιπον απλα τον κιλοποναω .................αυτα ειχα να πωωωωωωωωωωωω

Σέβομαι το γεγονός οτι είσαι ετοιμογεννη και δεν το συνεΧιζω το τελευταίο πράγμα που θέλω ειναι καυγάς με μια άγνωστη!απλα την αποψη μου λέω και θα συνεχίζω να το κανω οταν κατι με ενοχλεί!δεν μπορούμε να αρεσουμε σε όλους άλλωστε!!μια συμβουλή μόνο!οπως είπες δεν ξέρεις αν θα μπορέσεις να κανεις αλλο παιδάκι!συγκεντρωσου σε αυτο που πρόκειται να έρθει και μην αναλωνεσαι σε ανούσιες συζητήσεις!ζησε αυτες τις στιγμές!αυτα με το καλο!

759Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:35 pm

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοιμηθηκατε κουκλες??

760Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:38 pm

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσι τις ζει και τις ευχαριστιεται στο επακρο , δεν το εχεις καταλαβει???? Εγω παντως της βγαζω το καπελο και πολυ τη χαιρομαι, ειναι μικρουλα, μοναχουλα πολλες ωρες και αντι να γκρινιαζει και να κλαιγεται αχ ποναω, δεν μπορω αλλο καντε κατι να γεννησω , οπως θα ελεγαν πολλες αλλες κοπελες στη θεση της, αυτη ποναει μεν αλλα το χαιρεται γιατι νιωθει οτι οι πονοι τη φερνουν ολο και πιο κοντα στο αγορακι τηςSmile 
Σχετικα με το αλλο θεμα τωρα...η ενσταση μου ειναι η εξης: οκ μια μαμα λεει οτι κουραζεται με το/τα παιδια της ενω εχει ολη μερα βοηθεια, υπαρχει λογος να σεληνιαστεις εσυ που πχ δεν εχεις βοηθεια??? αντε στη χειροτερη να σου πω εγω , μπορει να σκεφτεις απο μεσα σου, μα καλα ποσο γκρινιαρα ειναι, πως τα βλεπει ολα δυσκολα? αυτο και τιποτε παραπανω για μενα...να σου πω για μενα..εχω τη δυνατοτητα πολλες φορες να εχω βοηθεια αλλα δεν την προτιμω διοτι μου αρεσει να ειμαι μονη μου με τα παιδια παρα να εχω γιαγιαδες, ντανταδες πανω απο το κεφαλι μου...ειναι απλα επιλογη μου αυτο...ισως γι αυτο το λογο δε βγαζω και κακια για οποια μαμα εχει τη δυνατοτητα και επιλεγει να εχει βοηθεια..Wink 

761Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:04 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε:βρε κοριτσι τις ζει και τις ευχαριστιεται στο επακρο , δεν το εχεις καταλαβει???? Εγω παντως της βγαζω το καπελο και πολυ τη χαιρομαι, ειναι μικρουλα, μοναχουλα πολλες ωρες και αντι να γκρινιαζει και να κλαιγεται  αχ ποναω, δεν μπορω αλλο καντε κατι να γεννησω , οπως θα ελεγαν πολλες αλλες κοπελες στη θεση της, αυτη ποναει μεν αλλα  το χαιρεται γιατι νιωθει οτι οι πονοι τη φερνουν ολο και πιο κοντα στο αγορακι τηςSmile 
Σχετικα με το αλλο θεμα τωρα...η ενσταση μου ειναι η εξης: οκ μια μαμα λεει οτι κουραζεται με το/τα παιδια της ενω εχει ολη μερα βοηθεια, υπαρχει λογος να σεληνιαστεις εσυ που πχ δεν εχεις βοηθεια??? αντε στη χειροτερη να σου πω εγω , μπορει να σκεφτεις απο μεσα σου, μα καλα ποσο γκρινιαρα ειναι, πως τα βλεπει ολα δυσκολα? αυτο και τιποτε παραπανω για μενα...να σου πω για μενα..εχω τη δυνατοτητα πολλες φορες να εχω βοηθεια αλλα δεν την προτιμω διοτι μου αρεσει να ειμαι μονη μου με τα παιδια παρα να εχω γιαγιαδες, ντανταδες πανω απο το κεφαλι μου...ειναι απλα επιλογη μου αυτο...ισως γι αυτο το λογο δε βγαζω και κακια για οποια μαμα εχει τη δυνατοτητα και επιλεγει να εχει βοηθεια..Wink 
καλημερα. Λοιπον θα σου απαντησω με ενα παραδειγμα. Ας υποθεσουμε οτι κανω μια δουλεια παρα πολυ δυσκολη. που απαιτει πολλες ωρες. ξερεις απο τις δουλειες που πας στι9 και φευγεις στις 10 το βραδυ. Απο τις δουλειες που εχεις προσληφθει για κατι συγκεκριμμενο αλλα εισαι το παιδι για ολες τις δουλειες. Φτιαχνεις καφεδε, πληρωνεις την δεη του αφεντικου, εξυπηρετειες , καθαριζεις κλπ. απο τις δουλειες που διψας στις 10 και πινεις νερο στι 1 γιατι δεν προλαβαινεις. Εχεις λοιπον μια φιλη που δουλευει στο Δημαρχειο. σε ενα γραφειο που δεν ξερει και ο Δημαρχος οτι υπαρχει. Χαζογελαει ολη μερα με τους αλλυς συναδελφους κλπ. Σχολαει στην πραγματικοτητα στις 3 το μεσημερι αλλα καταφερνει να φευγει απο τις 12. ερχεται λοιπον αυτη στην δουλεια σου, δροσερη και περιποιημενη ενω εσυ απο την κουραση εισαι σαν σκ@τα κυριολεκτικα. και αρχιζει λοιπον να σου λεει ποσο δυσκολη ειναι η δουλεια στο δημοσιο και ποσο πολυ κουραζεται με το να μαλακιζεται ολημερης. Θα σεληνιαστεις? οχι με την πρωτη αλλα θα σκεφτεις απο μεσα σου ΄΄Ρε δεν μας χ@ζεις λεω εγω που μας εχει βγει ο τακος και εχουμε και εσενα με τις βλακειες σου΄΄ Το κακο με αυτες ειναι οτι προσπαθουν να σε πεισουν οτι κουραζονται διοτι πιστευουν οτι ετσι θα κερδισουν ποντους. και συνεχως οπου σταθουν και βρεθουν λενε ποοοοοοσο κουρασμενες ειναι. Εκει θα σεληνιαστω γιατι αρκετα προβληματα και κουραση εχω δεν χρειαζομαι κανεναν να με με μυησει στην μιζερια του. Οταν μιλαω με καποιον θελω να λεω για θεματα που θα με κανουν να ξεφυγω ή να γελασω αν ειναι να μου κλαιγεται ο αλλος γιατι εχεσαν τα πουλια δηλαδη με το παραμικρο εγω προσωπικα βαριεμαι. Και στο φιναλε δεν γινεται κανενας διαγωνισμος με μεταλιο ποια κουραζεται περισσοτερο αλλα καλο ειναι να βλεπουμε τα πραγματα ρεαλιστικα. Ειναι σαν να λες του αναπηρου ΄΄Τι καλ που εισαι στο καροτσι και δεν κουραζεσαι περπατωντας. Ρωτα εμενα που περπαταω ολη μερα και με χτυπανε και οι γοβες''

762Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:10 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
love4 έγραψε:βρε κοριτσι τις ζει και τις ευχαριστιεται στο επακρο , δεν το εχεις καταλαβει???? Εγω παντως της βγαζω το καπελο και πολυ τη χαιρομαι, ειναι μικρουλα, μοναχουλα πολλες ωρες και αντι να γκρινιαζει και να κλαιγεται  αχ ποναω, δεν μπορω αλλο καντε κατι να γεννησω , οπως θα ελεγαν πολλες αλλες κοπελες στη θεση της, αυτη ποναει μεν αλλα  το χαιρεται γιατι νιωθει οτι οι πονοι τη φερνουν ολο και πιο κοντα στο αγορακι τηςSmile 
Σχετικα με το αλλο θεμα τωρα...η ενσταση μου ειναι η εξης: οκ μια μαμα λεει οτι κουραζεται με το/τα παιδια της ενω εχει ολη μερα βοηθεια, υπαρχει λογος να σεληνιαστεις εσυ που πχ δεν εχεις βοηθεια??? αντε στη χειροτερη να σου πω εγω , μπορει να σκεφτεις απο μεσα σου, μα καλα ποσο γκρινιαρα ειναι, πως τα βλεπει ολα δυσκολα? αυτο και τιποτε παραπανω για μενα...να σου πω για μενα..εχω τη δυνατοτητα πολλες φορες να εχω βοηθεια αλλα δεν την προτιμω διοτι μου αρεσει να ειμαι μονη μου με τα παιδια παρα να εχω γιαγιαδες, ντανταδες πανω απο το κεφαλι μου...ειναι απλα επιλογη μου αυτο...ισως γι αυτο το λογο δε βγαζω και κακια για οποια μαμα εχει τη δυνατοτητα και επιλεγει να εχει βοηθεια..Wink 
καλημερα. Λοιπον θα σου απαντησω με ενα παραδειγμα. Ας υποθεσουμε οτι κανω μια δουλεια παρα πολυ δυσκολη. που απαιτει πολλες ωρες. ξερεις απο τις δουλειες που πας στι9  και φευγεις στις 10 το βραδυ.  Απο τις δουλειες που εχεις προσληφθει για κατι συγκεκριμμενο αλλα εισαι το παιδι για ολες τις δουλειες. Φτιαχνεις καφεδε, πληρωνεις την δεη του αφεντικου, εξυπηρετειες , καθαριζεις κλπ. απο τις δουλειες που διψας στις 10 και πινεις νερο στι 1 γιατι δεν προλαβαινεις. Εχεις λοιπον μια φιλη που δουλευει στο Δημαρχειο. σε ενα γραφειο που δεν ξερει και ο Δημαρχος οτι υπαρχει. Χαζογελαει ολη μερα με τους αλλυς συναδελφους κλπ. Σχολαει στην πραγματικοτητα στις 3 το μεσημερι αλλα καταφερνει να φευγει απο τις 12. ερχεται λοιπον αυτη στην δουλεια σου, δροσερη και περιποιημενη ενω εσυ απο την κουραση εισαι σαν σκ@τα κυριολεκτικα. και αρχιζει λοιπον να σου λεει ποσο δυσκολη ειναι η δουλεια στο δημοσιο και ποσο πολυ κουραζεται με το να μαλακιζεται ολημερης. Θα σεληνιαστεις? οχι με την πρωτη αλλα θα σκεφτεις απο μεσα σου ΄΄Ρε δεν μας χ@ζεις λεω εγω που μας εχει βγει ο τακος και εχουμε και εσενα με τις βλακειες σου΄΄ Το κακο με αυτες ειναι οτι προσπαθουν να σε πεισουν οτι κουραζονται διοτι πιστευουν οτι ετσι θα κερδισουν ποντους. και συνεχως οπου σταθουν και βρεθουν λενε ποοοοοοσο κουρασμενες ειναι. Εκει θα σεληνιαστω γιατι αρκετα προβληματα και κουραση εχω δεν χρειαζομαι κανεναν να με με μυησει στην μιζερια του. Οταν μιλαω με καποιον θελω να λεω για θεματα που θα με κανουν να ξεφυγω ή να γελασω αν ειναι να μου κλαιγεται ο αλλος γιατι εχεσαν τα πουλια δηλαδη με το παραμικρο εγω προσωπικα βαριεμαι. Και στο φιναλε δεν γινεται κανενας διαγωνισμος με μεταλιο ποια κουραζεται περισσοτερο αλλα καλο ειναι να βλεπουμε τα πραγματα ρεαλιστικα. Ειναι σαν να λες του αναπηρου ΄΄Τι καλ που εισαι στο καροτσι και δεν κουραζεσαι περπατωντας. Ρωτα εμενα που περπαταω ολη μερα και με χτυπανε και οι γοβες''


Εντε αυτο ακριβώς εννοω και εγω!δεν θα πω κατι απο κακιά οπως λέει η love απο αγανάκτηση θα ειναι!!

763Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:40 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:
Εντε εγω δεν έχω καμία βοήθεια απο μάνα διοτι οι σχέσεις μας ειναι τεταμενες και απο Πεθερα διοτι περνάει δεύτερη εφηβεία!!!Rolling Eyes 

Ρε συ να κάνουν παρέα με τη δικιά μου πεθερά... τα κορίτσια να ξεσκάσουν...

764Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:42 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο εμενα δεν θα ειναι ουτε απο αγανακτηση. Δεν ξερω απο τι. Εχω πει ειμαι γενικα χαλαρος ανθρωπος ουτε αγανακτω ουτε τιποτα. αλλα σιγουρα θα μου φανει καπως. οπως φαινομαι καπως αυτη τηστιγμη εγω που καποια αλλη μπορει να εχει 5 παιδια. Ετσι ειναι . Παντα υπαρχει το ΄΄χειροτερο΄΄ .

765Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:47 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε.
Κάθε μαμά έχει τις δικές της ανάγκες. Μερικές είναι υπερβολικές...δε λέω αλλά έτσι αντιλαμβάνονται αυτές τη ζωή τους και την κούρασή τους. Μπορεί να τους κρατάει η μάνα τους τα παιδιά μέχρι της 8-9 το βράδυ, ακόμα και αν αυτές έχουν γυρίσει στο σπίτι και κοιμούνται για μεσημεράκι ή οτιδήποτε άλλο και πάλι να λένε ότι κουράζονται.
Και όπως είπε και η Ede απλά σκεφτόμαστε ένα δεν μας χ΄..ζεις....

Ρε Έδε πότε θα πυρποληθείς εσύ???Laughing Laughing Laughing 

766Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:50 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε.
Κάθε μαμά έχει τις δικές της ανάγκες.  Μερικές είναι υπερβολικές...δε λέω αλλά έτσι αντιλαμβάνονται αυτές τη ζωή τους και την κούρασή τους. Μπορεί να τους κρατάει η μάνα τους τα παιδιά μέχρι της 8-9 το βράδυ, ακόμα και αν αυτές έχουν γυρίσει στο σπίτι και κοιμούνται για μεσημεράκι ή οτιδήποτε άλλο και πάλι να λένε ότι κουράζονται.  
Και όπως είπε και η Ede απλά σκεφτόμαστε ένα δεν μας χ΄..ζεις....

Ρε Έδε πότε θα πυρποληθείς εσύ???Laughing Laughing Laughing 
Δεν πυρπολουμαι εγω κορίτσι μου. Εχω υποχρεωσεις ακόμα πισω μου. Δεν χανω τον χρονο μου με αυτα. Τα παιδια μου εφτασαν 7 και 4 σε χρονο μηδεν. Δεν χανω τις στιγμες μας μιζεριαζοντας κα βριζοντας την τυχη μου.Τα δεδομενα ειναι αυτα και δεν αλλαζουν .Τελος. Πορευεσαι με αυτα . Εχω τις κρισεις μου αλλα να μαι και παλι...........Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 328109 

767Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:51 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
3,500 να το αφησω

768Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:53 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:3,500 να το αφησω
Βγηκε ο σιβαν μαρή?

769Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:54 pm

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margdimitra έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Εντε εγω δεν έχω καμία βοήθεια απο μάνα διοτι οι σχέσεις μας ειναι τεταμενες και απο Πεθερα διοτι περνάει δεύτερη εφηβεία!!!Rolling Eyes 

Ρε συ να κάνουν παρέα με τη δικιά μου πεθερά... τα κορίτσια να  ξεσκάσουν...


Ω τι ωραία που δεν ειμαι η Μονή με έφηβη Πεθερα!!!Razz 

770Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:54 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζησει Γιωτα. Γερος και καλοτυχος. Μπραβο βρε κοριτσι τοσες μερες. ΜΠΡΑΒΟ..............θα ηρεμισουμε οι μανεςLaughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

771Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:55 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλα ρε γιώτα και μας έχεις μουρλάνει!!!

Βγήκε ο σπόρος?

772Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:55 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι εντε μου βγηκε στις 6 το πρωι..................

773Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 10:57 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν Γιωτούλα να σου ζήσει ο παίδαρος.
Κλείσε τώρα το Pc και ξεκουράσου. Το μωράκι θα σε ξετρελάνει!!!

Να είναι γερό και τυχερό.

774Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 11:40 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ναι εντε μου βγηκε στις 6 το πρωι..................

Να σου ζησει!! Ταλαιπωρηθηκες βεβαια, αλλά τωρα κοιτα να ξεκουραστεις! Καλή λοχεία!
Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 325318 

775Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 11:48 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama να σου ζησει! γερος και καλοτυχος να ειναι! κι εσυ καλη δυναμη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις