Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
407 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 407 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια...πολύ μεγάλο θέμα ανοίξατε...δύσκολο να κουμαντάρουμε τους άλλους και να ακολουθούν τις οδηγίες μας στο θέμα διατροφής και ανατροφής!!!!Εμένα η μικρή μου κουνιάδα που είναι τώρα 12 ετών γεννήθηκε πρόωρα η πεθερά μου κάπνιζε σε όλη την εγκυμοσύνη και μετά με το μωρό στο σπίτι κάπνιζαν μέσα 3 άτομα!!!Είναι της λογικής έβιξες λίγο?Αντιβίωση αμέσως!!!Η μικρή για πρωινό έχει μάθει να τρώει πατατάκια και μπισκότα τρώνε κάθε μέρα με όλα τα φαγητά τηγανιτές πατάτες κτλ...όταν ξαναπάω στην δουλειά αναγκαστικά λόγω οικονομικού θα μας το κρατάει αυτή....εγώ πως θα ελέγχω ότι κάνει αυτά που θέλω στο παιδί...του απειλώ βέβαια ότι τουλάχιστον για το κάπνισμα δεν το διαπραγματεύομαι και πως αν θέλουν να την βλέπουν κάπνισμα μέσα δεν θα έχει αλλά και πάλι....πολύ δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά......
Το έχω πολύ άγχος!!!

maroula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τωρα με κουφανες Ιωαννα.Δηλαδη εχει το 4χρονο χοληστερινη απ τα πολλα γλυκα??Καλα και πως ειναι αδυνατο αν τρωει τοσα πολλα ωστε να την αυξανει??
Λες να ναι λογω μεταβολισμου που ειναι μικρουλα?


ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maroula έγραψε:Τωρα με κουφανες Ιωαννα.Δηλαδη εχει το 4χρονο χοληστερινη απ τα πολλα γλυκα??Καλα και πως ειναι αδυνατο αν τρωει τοσα πολλα ωστε να την αυξανει??
Λες να ναι λογω μεταβολισμου που ειναι μικρουλα?
Το θέμα είναι πως η εμπειρία τους στο Παίδων τους δείχνει πως η καθημερινή κατανάλωση των συγκεκριμένων προϊόντων δεν κάνει καλό (τα έδινε η γιαγιά κάθε απόγευμα για να κάτσουν καλά παιδιά, επειδή η μαμά είναι συμβολαιογράφος και ήταν στο γραφείο).
Το παιδί κάνει δίαιτα (1 φορά το μήνα γλυκό κλπ) και είναι τελείως τσιλιμπιθρόνι αλλά πρέπει να τρώει συγκεκριμένα πράγματα. Μεγάλο πακέτο....

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα κορίτσια...πολύ μεγάλο θέμα ανοίξατε...δύσκολο να κουμαντάρουμε τους άλλους και να ακολουθούν τις οδηγίες μας στο θέμα διατροφής και ανατροφής!!!!Εμένα η μικρή μου κουνιάδα που είναι τώρα 12 ετών γεννήθηκε πρόωρα η πεθερά μου κάπνιζε σε όλη την εγκυμοσύνη και μετά με το μωρό στο σπίτι κάπνιζαν μέσα 3 άτομα!!!Είναι της λογικής έβιξες λίγο?Αντιβίωση αμέσως!!!Η μικρή για πρωινό έχει μάθει να τρώει πατατάκια και μπισκότα τρώνε κάθε μέρα με όλα τα φαγητά τηγανιτές πατάτες κτλ...όταν ξαναπάω στην δουλειά αναγκαστικά λόγω οικονομικού θα μας το κρατάει αυτή....εγώ πως θα ελέγχω ότι κάνει αυτά που θέλω στο παιδί...του απειλώ βέβαια ότι τουλάχιστον για το κάπνισμα δεν το διαπραγματεύομαι και πως αν θέλουν να την βλέπουν κάπνισμα μέσα δεν θα έχει αλλά και πάλι....πολύ δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά......
Το έχω πολύ άγχος!!!
Μαρακι καλημέρα!!! Πω πω, νομίζω πως η δική σου περίπτωση ειναι η πιο δύσκολη...
Θελει πολυ δουλεια το πράγμα...ειναι όντως η μονη λύση ε;

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Αν εγω δηλ. Δουλεύω κι ο μπαμπάς μου του φέρει πχ παγωτό ή η πεθερα κατι αντίστοιχο πως θα το ελέγξω; Κι οι παιδικές κρεμες Γιουλη τι προσφέρουν στο μωρο πέρα απο θερμίδες δεν έχω καταλάβει....
απο καποιο σημειο και μετα μπορεις να το ελεγξεις...απο τα 2 και μετα ας πουμε σε συζητηση μπορεις να του εκμαιευσεις ο,τι πληροφορια θες πιστευω...το θεμα ειναι οτι δε θα επρεπε να μπαινουμε καν στη διαδικασια προβληματισμου.θα επρεπε να ειμαστε σιγουρες οτι ακολουθουν στο παιδι μας το δικό μας προγραμμα.
εγω απλα σας τα λεω γτ τα ζω, και τα βλεπω, και προσπαθω να κραταω ισορροπιες με τους παππουδες χωρις να μαλωνω, αλλα βλεπω οτι και πάλι που και που σκ@τουλακια δινουν...το ζω εδω και μισο χρονο που εχουμε "ελευθερη διατροφη "και ειναι πολυ ψυχοφθορο...
οσο για τις παιδικες κρεμες, οκ ειναι φουλ στις θερμιδες ναι!!! αν ειχα ενα παχουλο παιδι σιγουρα θα τις εκοβα μαχαιρι. τωρα φροντιζω να παιρνει ολα τα θρεπτικά συστατικά μεσα στη μερα (για μεσημεριανο ας πουμε η παιδιατρος μου ειπε να δινω ο,τι τρωμε εμεις, αλλα εγω συνεχιζω να του κανω μοσχαρακι ή κοτοπουλο με λαχανικα, ιδιως αν εμεις εχουμε μακαρονια κτλ).
με πολλη πολλη αγαπη και εκτιμηση σας το λεω I love you(ηθελα καιρό τωρα να βαλω αυτο το μπαρμπαδέλι) ...μην ειστε τοοοοοοσο καθετες, γτ και εγω ετσι ελεγα πριν γεννησω και τωρα πασχιζω να τον παχυνω και τον παρακαλαω για να φαει...
εγω παραθετω τη γνωμη μου με βαση το δικό μου παιδι, και τη δική μου περιπτωση...!!!δεν λεω οτι ειναι η σωστη σε καμια περιπτωση...απλα θεωρω οτι αυτη τη γραμμη πρεπει να ακολουθησω για το δικό μου παιδι!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΣΧΕΤΗ ερώτηση:
δευτερομανούλες, οι τσάντες αλλαξιέρες σας βόλεψαν;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια μου!!!

Ποπακι δωσε χρονο στο κοριτσι , εδω εμεις οι μεγαλοι και θελουμε το χρονο μας να προσαρμοστουμε σε τετοιες περιπτωσεις!Ας την σιγα σιγα να μαθει το σπιτι τους θορυβους του κτλ.

Ιωαννα μου κατα τις 1:30 γυρναει ο Κωστας και σηκωνομαι απο συνηθεια...μετα δυσκολευομαι να κοιμηθω!

Κοριτσια το θεμα της διαπαιδαγωγησης και της διατροφης ειναι ενα μεγαλο θεμα!!!Εγω ειμαι απο τις μαμαδες που δεν εχω την παιδιατρο ευαγγελιο! Περα απο το θηλασμο και με την εισαγωγη των τροφων δυσκολευουν τα πραγματα!Δεν υπαρχει γιατρος να μη σε οδηγησει εκει..στο ετοιμο!

Ενα μωρο 6-7 μηνων δεν εχει αναγκη καμια κρεμα εμποριου μπορει να φαει σπιτικες κρεμουλες πανευκολα και γρηγορα!
Δεν μπαινω στη λογικη του εμποριου παιδικο γαλα παιδικο γιαουρτι παιδικο τυρι κτλ!

Η Αλεξια το πιστευετε ειτε οχι παιδικα γιαουρτια τρωει τωρα οταν ξεκινησαμε φρεσκο γαλα η παιδιατρος ειπε παιδικο εγω της εδωσα ολυμπος βιολογικο γιαουρτι το ιδιο κτλ κτλ

Τρωει κ χαζομαρες και σοκολατες εχει φαει και παγωτα κ μπισκοτα!Ολα ομως με μετρο!Δεν υπαρχουν στο ντουλαπι μας δεν τα αγοραζουμε απο το σουπερ αν τυχει και κυριως αφηνω τις γιαγιαδες να κανουν τις καλες.

Δεν ειναι τζανκι να της στερω τα παντα αλλα δεν μπορω να βλεπω και 2χρονα με φουντουνια στην παιδικη χαρα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Καλημερα κοριτσια μου!!!

Ποπακι δωσε χρονο στο κοριτσι , εδω εμεις οι μεγαλοι και θελουμε το χρονο μας να προσαρμοστουμε σε τετοιες περιπτωσεις!Ας την σιγα σιγα να μαθει το σπιτι τους θορυβους του κτλ.

Ιωαννα μου κατα τις 1:30 γυρναει ο Κωστας και σηκωνομαι απο συνηθεια...μετα δυσκολευομαι να κοιμηθω!

Κοριτσια το θεμα της διαπαιδαγωγησης και της διατροφης ειναι ενα μεγαλο θεμα!!!Εγω ειμαι απο τις μαμαδες που δεν εχω την παιδιατρο ευαγγελιο! Περα απο το θηλασμο και με την εισαγωγη των τροφων δυσκολευουν τα πραγματα!Δεν υπαρχει γιατρος να μη σε οδηγησει εκει..στο ετοιμο!

Ενα μωρο 6-7 μηνων δεν εχει αναγκη καμια κρεμα εμποριου μπορει να φαει σπιτικες κρεμουλες πανευκολα και γρηγορα!
Δεν μπαινω στη λογικη του εμποριου παιδικο γαλα παιδικο γιαουρτι παιδικο τυρι κτλ!

Η Αλεξια το πιστευετε ειτε οχι παιδικα γιαουρτια τρωει τωρα οταν ξεκινησαμε φρεσκο γαλα η παιδιατρος ειπε παιδικο εγω της εδωσα ολυμπος βιολογικο γιαουρτι το ιδιο κτλ κτλ

Τρωει κ χαζομαρες και σοκολατες εχει φαει και παγωτα κ μπισκοτα!Ολα ομως με μετρο!Δεν υπαρχουν στο ντουλαπι μας δεν τα αγοραζουμε απο το σουπερ αν τυχει και κυριως αφηνω τις γιαγιαδες να κανουν τις καλες.

Δεν ειναι τζανκι να της στερω τα παντα αλλα δεν μπορω να βλεπω και 2χρονα με φουντουνια στην  παιδικη χαρα!

Ε αυτό!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα κορίτσια...πολύ μεγάλο θέμα ανοίξατε...δύσκολο να κουμαντάρουμε τους άλλους και να ακολουθούν τις οδηγίες μας στο θέμα διατροφής και ανατροφής!!!!Εμένα η μικρή μου κουνιάδα που είναι τώρα 12 ετών γεννήθηκε πρόωρα η πεθερά μου κάπνιζε σε όλη την εγκυμοσύνη και μετά με το μωρό στο σπίτι κάπνιζαν μέσα 3 άτομα!!!Είναι της λογικής έβιξες λίγο?Αντιβίωση αμέσως!!!Η μικρή για πρωινό έχει μάθει να τρώει πατατάκια και μπισκότα τρώνε κάθε μέρα με όλα τα φαγητά τηγανιτές πατάτες κτλ...όταν ξαναπάω στην δουλειά αναγκαστικά λόγω οικονομικού θα μας το κρατάει αυτή....εγώ πως θα ελέγχω ότι κάνει αυτά που θέλω στο παιδί...του απειλώ βέβαια ότι τουλάχιστον για το κάπνισμα δεν το διαπραγματεύομαι και πως αν θέλουν να την βλέπουν κάπνισμα μέσα δεν θα έχει αλλά και πάλι....πολύ δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά......
Το έχω πολύ άγχος!!!
Μαρακι καλημέρα!!! Πω πω, νομίζω πως η δική σου περίπτωση ειναι η πιο δύσκολη...
Θελει πολυ δουλεια το πράγμα...ειναι όντως η μονη λύση ε;
Ναι δυστυχώς μονόδρομος...τουλάχιστον θα μείνω σπίτι μέχρι να πάει η μπέμπα 1 έτους...το χειρότερο είναι ότι υποτίθεται η πεθερά μου είναι μορφωμένη γυναίκα!!!Βγήκε πέρυσι στην σύνταξη και η δουλειά της???Βρεφονηπιοκόμος!!!
Πως σας φαίνεται????

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:
evini7 έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα κορίτσια...πολύ μεγάλο θέμα ανοίξατε...δύσκολο να κουμαντάρουμε τους άλλους και να ακολουθούν τις οδηγίες μας στο θέμα διατροφής και ανατροφής!!!!Εμένα η μικρή μου κουνιάδα που είναι τώρα 12 ετών γεννήθηκε πρόωρα η πεθερά μου κάπνιζε σε όλη την εγκυμοσύνη και μετά με το μωρό στο σπίτι κάπνιζαν μέσα 3 άτομα!!!Είναι της λογικής έβιξες λίγο?Αντιβίωση αμέσως!!!Η μικρή για πρωινό έχει μάθει να τρώει πατατάκια και μπισκότα τρώνε κάθε μέρα με όλα τα φαγητά τηγανιτές πατάτες κτλ...όταν ξαναπάω στην δουλειά αναγκαστικά λόγω οικονομικού θα μας το κρατάει αυτή....εγώ πως θα ελέγχω ότι κάνει αυτά που θέλω στο παιδί...του απειλώ βέβαια ότι τουλάχιστον για το κάπνισμα δεν το διαπραγματεύομαι και πως αν θέλουν να την βλέπουν κάπνισμα μέσα δεν θα έχει αλλά και πάλι....πολύ δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά......
Το έχω πολύ άγχος!!!
Μαρακι καλημέρα!!! Πω πω, νομίζω πως η δική σου περίπτωση ειναι η πιο δύσκολη...
Θελει πολυ δουλεια το πράγμα...ειναι όντως η μονη λύση ε;
Ναι δυστυχώς μονόδρομος...τουλάχιστον θα μείνω σπίτι μέχρι να πάει η μπέμπα 1 έτους...το χειρότερο είναι ότι υποτίθεται η πεθερά μου είναι μορφωμένη γυναίκα!!!Βγήκε πέρυσι στην σύνταξη και η δουλειά της???Βρεφονηπιοκόμος!!!
Πως σας φαίνεται????
Καλά. Στους μισούς βρεφονηπιακούς δίνουν για πρωινό ψωμί με μερέντα!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μωρε καλα τα λέτε Γιουλη κ Σοφια!
Εσείς έχετε υγιη κ αδύνατα παιδάκια.
Υπάρχουν όμως κ κατι θεφταρακια με τη μιση σοκολάτα στο χέρι κ την άλλη μισή στο μπουκωμενο κ λερωμενο στομα τους που κ τα λυπάμαι κ με τρομάζουν....
Τελικά ολα μετρό θέλουν !

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τωρα φιλικα οσο πιο απολυτες ειστε με τους γονεις πεθερικα και γυρω τοσο πιο πολυ θα σας ακουνε!

Πχ εμενα η πεθερα μου καλη χρυση αλλα εδινε σφαλιαρες, εγω παλι ποτε δεν εφαγα ξυλο .Το σπιτι τωρα που εχω με το Κωστα ειναι αλλο μια νεα οικογενεια δεν ειναι ουτε των πεθερικων μου ουτε των γονιων μου!Ξυλο δεν δινουμε...νομος!!!

Η πεθερα το ξερει, τα παιδια της κουνιαδας μου τα εχει χτυπησει την Αλεξια ποτε γιατι ξερει τι θα επακολουθησει....για το φαι ρωταει για τα παντα ακολουθει τη γραμμη μου!

Η μαμα μου ξεφευγει καποιες φορες αλλα εκει τα χωνω ανετα!!!

Εμεις ποτε δεν της ειπαμε παιδικα ψεματακια..μια μερα γυριζει απο την πεθερα (σε ολη την οικοδομη ειναι συγγενεις) μου λεει 'μου ειπε η Μερσινα να μη βγαζω τα παπουτσια γιατι θα με φαει το μυρμηγκι...μαμα υπαρχει τετοιο μυρμυγκι;;;;"

απαντηση;;;; " οχι αγαπη φυσικα και οχι αν υπηρχε δε θα το ειχες δει;...α και πες στη θεια την αλλη φορα που θα πας να καθαριζει καλυτερα το σπιτι της να φυγουν τα μυρμηγκια..."

το επιασε το νοημα η θεια μετα...

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παν μέτρον άριστον σε όλα!!!Φυσικά και θα φάει και σοκολάτα και βλακείες διάφορες....αλλά με ρέγουλα και όταν θεωρώ εγώ ότι πρέπει....όχι να λέω εγώ στο παιδί όχι δεν θα φας και η γιαγιά από δίπλα να σου λέει έλα μωρέ δώσε στο παιδί να φάει μην είσαι υστερικιά...εσείς που μεγαλώσατε με αυτά τι πάθατε???
Αν ζήσω τέτοιο σκηνικό θα γίνει μεγάλος χαμός!!!


Ιωάννα πολύ ωραίο το ποστ της κοπέλας που έβαλες!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Τωρα φιλικα οσο πιο απολυτες ειστε με τους γονεις πεθερικα και γυρω  τοσο πιο πολυ θα σας ακουνε!

Πχ εμενα η πεθερα μου καλη χρυση αλλα εδινε σφαλιαρες, εγω παλι ποτε δεν εφαγα ξυλο .Το σπιτι τωρα που εχω με το Κωστα ειναι αλλο μια νεα οικογενεια δεν ειναι ουτε των πεθερικων μου ουτε των γονιων  μου!Ξυλο δεν δινουμε...νομος!!!

Η πεθερα το ξερει, τα παιδια της κουνιαδας μου τα εχει χτυπησει την Αλεξια ποτε γιατι ξερει τι θα επακολουθησει....για το φαι ρωταει για τα παντα ακολουθει τη γραμμη μου!

Η μαμα μου ξεφευγει καποιες φορες αλλα εκει τα χωνω ανετα!!!

Εμεις ποτε δεν της ειπαμε παιδικα ψεματακια..μια μερα γυριζει απο την πεθερα (σε ολη την οικοδομη ειναι συγγενεις) μου λεει 'μου ειπε η Μερσινα να μη βγαζω τα παπουτσια γιατι θα με φαει το μυρμηγκι...μαμα υπαρχει τετοιο μυρμυγκι;;;;"

απαντηση;;;; " οχι αγαπη φυσικα και οχι αν υπηρχε δε θα το ειχες δει;...α και πες στη θεια την αλλη φορα που θα πας να καθαριζει καλυτερα το σπιτι της να φυγουν τα μυρμηγκια..."

το επιασε το νοημα η θεια μετα...
Ωραία μπηχτή! Laughing Laughing 

maraki_iraklio έγραψε:Παν μέτρον άριστον σε όλα!!!Φυσικά και θα φάει και σοκολάτα και βλακείες διάφορες....αλλά με ρέγουλα και όταν θεωρώ εγώ ότι πρέπει....όχι να λέω εγώ στο παιδί όχι δεν θα φας και η γιαγιά από δίπλα να σου λέει έλα μωρέ δώσε στο παιδί να φάει μην είσαι υστερικιά...εσείς που μεγαλώσατε με αυτά τι πάθατε???
Αν ζήσω τέτοιο σκηνικό θα γίνει μεγάλος χαμός!!!


Ιωάννα πολύ ωραίο το ποστ της κοπέλας που έβαλες!!!
Εγώ που συνήθισα με τα γλυκά παλεύω να μην φάω όλη την τούρτα (γιατί δεν λιγώνομαι) και να φάω ΜΟΝΟ 3 κομμάτια. (γιατί με 1 κομμάτι αισθάνομαι πως απλά δοκίμασα).
Γιατί στο δικό μου σπίτι όταν αγοράζαμε παγωτό αγοράζαμε για 4 άτομα 4 κιλά. Οι κακές συνήθειες ξεκινάνε από νωρίς... Δυστυχώς....

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sophia έγραψε:
Τρωει κ χαζομαρες και σοκολατες εχει φαει και παγωτα κ μπισκοτα!Ολα ομως με μετρο!Δεν υπαρχουν στο ντουλαπι μας δεν τα αγοραζουμε απο το σουπερ αν τυχει και κυριως αφηνω τις γιαγιαδες να κανουν τις καλες.

Δεν ειναι τζανκι να της στερω τα παντα αλλα δεν μπορω να βλεπω και 2χρονα με φουντουνια στην  παιδικη χαρα!

Σοφακι μου δε θα μπορουσα να συμφωνω πιο πολυ μαζι σου!!! αυτο πιστευω και εγω. ολα με μετρο. δεν θα κανω και χαμό αν τυχει να φαει, αλλα θα φροντισω να γινεται πολυ σπάνια..

maraki_iraklio έγραψε:Ναι δυστυχώς μονόδρομος...τουλάχιστον θα μείνω σπίτι μέχρι να πάει η μπέμπα 1 έτους...το χειρότερο είναι ότι υποτίθεται η πεθερά μου είναι μορφωμένη γυναίκα!!!Βγήκε πέρυσι στην σύνταξη και η δουλειά της???Βρεφονηπιοκόμος!!!
Πως σας φαίνεται????
ενταξει τραγικό???????????γενικοτερα απορω ειδικά με κατι τετοιες γυναικες που ειτε ηταν βρεφονηπιοκομοι, ειτε εχουν μεγαλωσει ξερω γω τρια παιδια...και καθεσαι και αναρωτιεσαι...μα πως τα μεγαλωσαν ρε γαμωτο???ειναι δυνατόν???
πωπω ειδικα με το καπνισμα τρελαινομαι!!!οσο για τις τηγανητες πατατες, εμεις δε κανουμε σχεδον ποτε.η πεθερα μου κανει πολυ συχνα.οποτε αν τυχει να στειλω τον μικρό εκει, φροντιζω να του στειλω και φαγακι μαζι...

ioazon έγραψε:Καλά. Στους μισούς βρεφονηπιακούς δίνουν για πρωινό ψωμί με μερέντα!!!
αλλο πάλι κι αυτο!!!δωστε ψωμακι με μελι ρε μ@μωτο!!για να μη ζοριζονται να τα ταισουν, καταλαβες???
α Ιωαννακι δεν εχω τσαντα αλλαξιερα. εχω μια απλη τσαντα, και μεσα εχω σελτεδακι για αλλαγμα...δε ξερω αν βολευει η τσαντα αλλαξιερα. βασικά φανταζομαι θα βολευει, απλα δε ξερω αν αξιζει να δωσεις παραπανω λεφτα γι αυτο...

evini7 έγραψε:Μωρε καλα τα λέτε Γιουλη κ Σοφια!
Εσείς έχετε υγιη κ αδύνατα παιδάκια.
Υπάρχουν όμως κ κατι θεφταρακια με τη μιση σοκολάτα στο χέρι κ την άλλη μισή στο μπουκωμενο κ λερωμενο στομα τους που κ τα λυπάμαι κ με τρομάζουν....
Τελικά ολα μετρό θέλουν !
εμ εγω το παραδεχομαι.μιλαω εκ του ασφαλους...σιγουρα αν δεν ηταν τοσο υπερκινητικος ο δικος μου, θα ειχα θεμα...!!ξεκιναω να ταισω μαζι με αλλη μανουλα, και η αλλη εχει χωνεψει το παιδι της και εγω ακομα παλευω...!!!
παντως γι αυτο που λες,βλεπω παιδακια παχυσαρκα απο τοσο μικρά και τρελαινομαι...και βλεπω οτι οι γονεις συνεχιζουν και μπουκωνουν και μουρχεται να παω να τους ταρακουνησω....!!!και μενα μου ειναι πολυ ευκολο να τον "παρκαρω" και να του δωσω ενα μπωλ φουντουνια...ξερεις ποσο ησυχα θα καθεται για κανενα μισαωρο??σα να μην εχεις παιδι...αλλα η ευκολη λυση δεν ειναι η σωστη..!!!

sophia έγραψε:Τωρα φιλικα οσο πιο απολυτες ειστε με τους γονεις πεθερικα και γυρω  τοσο πιο πολυ θα σας ακουνε!

Πχ εμενα η πεθερα μου καλη χρυση αλλα εδινε σφαλιαρες, εγω παλι ποτε δεν εφαγα ξυλο .Το σπιτι τωρα που εχω με το Κωστα ειναι αλλο μια νεα οικογενεια δεν ειναι ουτε των πεθερικων μου ουτε των γονιων  μου!Ξυλο δεν δινουμε...νομος!!!
δεν το συζηταω ΚΑΝ...το εχω ξεκαθαρισει πριν καν μεινω εγκυος...σε ολα τα αλλα μπορω να ειμαι ανεκτικη και να προσπαθησω να βρω μια μεση λυση...αυτο ΔΕ το διαπραγματευομαι..!!

Η πεθερα το ξερει, τα παιδια της κουνιαδας μου τα εχει χτυπησει την Αλεξια ποτε γιατι ξερει τι θα επακολουθησει....για το φαι ρωταει για τα παντα ακολουθει τη γραμμη μου!

Η μαμα μου ξεφευγει καποιες φορες αλλα εκει τα χωνω ανετα!!!
και μενα μπορω να πω οτι η πεθερα με ρωταει σχεδον πάντα για το ο,τιδηποτε...εκτος αν τεθει θεμα ανικανοτητας...του τυπου "προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να κανω αυτο που ειπες ετσι οπως το ειπες, οποτε αναγκαστικά..."
Οσο για τη μαμά, εκεί ζοριζομαι, γτ εχει και αυτη το τροπάρι "ελα μωρε, εμεις ετσι δε σας μεγαλωσαμε??...μας το παιζετε τωρα επιστημονες.." και δυστυχως δε μπορω να τα χωσω γτ εχει μονο εμενα, και πολλά προβληματα υγειας οποτε προσπαθω να μη τη στεναχωρω αλλα να τα λεω πιο"ωραιοποιημένα"


Εμεις ποτε δεν της ειπαμε παιδικα ψεματακια..μια μερα γυριζει απο την πεθερα (σε ολη την οικοδομη ειναι συγγενεις) μου λεει 'μου ειπε η Μερσινα να μη βγαζω τα παπουτσια γιατι θα με φαει το μυρμηγκι...μαμα υπαρχει τετοιο μυρμυγκι;;;;"

απαντηση;;;; " οχι αγαπη φυσικα και οχι αν υπηρχε δε θα το ειχες δει;...α και πες στη θεια την αλλη φορα που θα πας να καθαριζει καλυτερα το σπιτι της να φυγουν τα μυρμηγκια..."

το επιασε το νοημα η θεια μετα...
Σωστηηηηηη!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ασχετο απο την babylino τι δειγματα στελνουν ξερει καμια?εστειλα email και μου ειπαν θα μου στειλουν συντομα

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:ασχετο απο την babylino τι δειγματα στελνουν ξερει καμια?εστειλα email και μου ειπαν θα μου στειλουν συντομα
και κατι αλλο οι πανες της chicco ειναι καλες?αυτες μου εχουν παρει

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ...
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 2800 ΚΙΛΑ!!!
Ο ΤΡΑΧΥΛΟΣ 1,5 ΕΚ.!!!
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ!!!
ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΨΗΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΟΜΩΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...!!!
ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ Κ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΕΙΝΑΙ 1,5 ΕΙΝΑΙ 1,5!!!
ΤΕΤΟΙΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2 ΜΕ 2,5 ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:
και κατι αλλο οι πανες της chicco ειναι καλες?αυτες μου εχουν παρει
Άλλες μαμάδες είναι ικανοποιημένες, άλλες όχι. Ότι σε βολέψει, ρε κορίτσι.

Popisofia έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ...
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 2800 ΚΙΛΑ!!!
Ο ΤΡΑΧΥΛΟΣ 1,5 ΕΚ.!!!
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ!!!
ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΨΗΛΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΟΜΩΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...!!!
ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ Κ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΕΙΝΑΙ 1,5 ΕΙΝΑΙ 1,5!!!
ΤΕΤΟΙΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2 ΜΕ 2,5 ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...
Με το καλό και στην τελεία διαστολή!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο Ποπη!!!Αντε με το καλο!!!Τι εμεινε μεχρι τις 20; 15ημερες!!!

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 11 654316Ποπάκι τέλεια τα νεα σας!! Άντε φτάνουν οι μέρες! Κι εμένα μου έμειναν 3 βδομαδιτσες μέχρι την πητ! Smile ....και οι βαλίτσες δεν ειναι ακόμη έτοιμες!
Shocked Shocked 
Τι κάνουν οι υπόλοιπες κοιλιτσες;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
klaramaria έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 11 654316Ποπάκι τέλεια τα νεα σας!! Άντε φτάνουν οι μέρες! Κι εμένα  μου έμειναν 3 βδομαδιτσες μέχρι την πητ! Smile....και οι βαλίτσες δεν ειναι ακόμη έτοιμες!
Shocked Shocked 
Τι κάνουν οι υπόλοιπες κοιλιτσες;
Αναρωτιόμαστε πότε θα κάνετε βαλίτσα! Razz Razz Razz 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κλάραμαρία δικιά μου είσαι εσύ!!!
Κ εμένα έτσι με βλέπω να είμαι 3 βδομάδες πριν Laughing Laughing Laughing Laughing θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε!

Πόπη με το καλό!!!
Αλήθεια κορίτσια όταν μπήκατε στο μήνα σας άρχισε να σας κοιτάει και από κάτω ο γιατρός?
Και αν ναι σας κάνει τίποτα που πονάει??? Rolling Eyes Rolling Eyes 
Γιατί την τελευταία φορά που πήγα περίμενε μαζί μου να την δει η μαία του ήταν έγκυος στο μήνα της και μπήκε πριν από εμένα. Βγαίνοντας της λέω τι έγινε όλα καλά? Άσε μου λέει με πέθανε με την εξέταση, ακόμα πονάω Rolling Eyes 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Κλάραμαρία δικιά μου είσαι εσύ!!!
Κ εμένα έτσι με βλέπω να είμαι 3 βδομάδες πριν Laughing Laughing Laughing Laughing θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε!

Πόπη με το καλό!!!
Αλήθεια κορίτσια όταν μπήκατε στο μήνα σας άρχισε να σας κοιτάει και από κάτω ο γιατρός?
Και αν ναι σας κάνει τίποτα που πονάει??? Rolling Eyes Rolling Eyes 
Γιατί την τελευταία φορά που πήγα περίμενε μαζί μου να την δει η μαία του ήταν έγκυος στο μήνα της και μπήκε πριν από εμένα. Βγαίνοντας της λέω τι έγινε όλα καλά? Άσε μου λέει με πέθανε με την εξέταση, ακόμα πονάω Rolling Eyes 

Μολις μπαίνεις στο μήνα σου θέλει να σε βλέπει κάθε βδομάδα. Εγώ πάω κάθε Δευτέρα και κάνω καρδιοτοκογραφημα (εχω κανει 3 μεχρι στιγμης)και πλέον κάθε 15 μέρες υπερηχο. Δε με έχει εξετάσει απο κάτω , ουτε έχει κάνει νύξη ακόμη.. Τώρα έχω παλι τη Δευτέρα ραντεβου .. θα δείξει αν τη γλίτωσω κι αυτη τη φορα Smile
Ρε κορίτσια έχω βάλει τα βασικα στη βαλίτσα αλλα μου λείπουν κάποια πραγματάκια ακόμη απο φαρμακείο κυρίως. Με τα ρούχα είμαστε οκ. Άντε να δούμε ποτε θα ξεκουνησω. Μάλλον επειδη μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει ουτε πονακια ουτε τίποτα, δε το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη...
Μόνο έτσι μπορω να το εξηγήσω Smile

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ... ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ...
ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΕΓΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΕΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ ΣΚΑ...ΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ... ΕΜΕΙΣ ΔΗΛ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ? ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ? ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ...
ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ...
ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ... ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΧΙ ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΛΙΓΟ ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ ΘΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΛΙΓΗ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΓΕΝΙΚΑ... (ΓΙΑ ΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΛΥΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΤΟΥΡΤΑ ΣΤΙΣ 20/7) ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΩ Κ ΕΓΩ ΤΟΥ ΦΟΥΡΝΟΥ Κ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΛΙΓΑ ΜΕΣΑ
ΣΤΟ ΠΙΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Κ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΙΣ ΤΙΓΑΝΗΤΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΣ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΘΕΩΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ...
Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ Κ ΟΧΙ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ... ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ... ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΣΥΧΝΑ ΓΛΥΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ...
ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΧΡΟΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις