Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
373 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 373 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιφι τι καλο!!!:Smile Smile Smile 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσιούδια!!!!
Ομορφη,συννεφιασμενη,δροσερή ημέρα!
Το φθινόπωρο ειναι η εποχή μου τελικά!

Ιωάννα καταπληκτικά πραγματάκια! Όμορφα και έξυπνα! Εννοω αν κανείς κι αγοράκι άνετα τα χρησιμοποιείς ολα! Ενώ εγω έχω να πετάξω ροζ με το τσουβάλι...
Και το δώρο για τη φίλη ομορφοοοο!!! Τι έγινε όμως γιατι γέννησε με καισαρικη;;;

Ιφι, τι ωραίο κρεβατακι!!!! Άντε με το καλο να το στολισετε κ να βάλετε την μπεμπα σας μέσα!

Σοφια, για ανεβα!!! Ποιος σε πείραξε; Μήπως το κουτάβι;; Ολα καλα πανε, τι αγχωνεσαι;;;;

Ποπη, τελείωσαν τα ψέματα. Απο μέρα σε μέρα σε περιμένουμε πια!!

Forum καλεί Bini!!!!! Που είσαι καλε;

Ετοιμάζομαι να πάω για καφε με έναν φίλο κ μετα λίγα ψώνια ακόμη γιατι οπως λέει κι η Bini τα λεφτα χαλάνε οταν μένουν πολυ καιρο στο πορτοφόλι!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την evini7 στις Σαβ Σεπ 07, 2013 12:41 am, 1 φορά

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια και καλό φθινόπωρο από το συννεφιασμένο Ηράκλειο!!!
Τι να πρωτοσχολιάσω από τα χτεσινά!!!Λοιπόν...

Σβουρίτσα πως πήγαν τα ψώνια?Έφερε χειμερινά το mothercare?Η φιλενάδα γέννησε!!!Να της ζήσει και με το καλό να αγκαλιάσεις και συ την κοράκλα σου!!!Στρωματάκι ενώ είχα κλείσει κοκο ματ τελικά βρήκα στην media strom που είχε -30% έκπτωση ένα και μου πήγε 106 ευρώ.Τέλειες οι αγορές σας!!!


http://www.mediastrom.gr/gr/vrefika/product/?code=415


mamageorge μου στέλνω την αγάπη μου και πολύ θετική ενέργεια στην μικρούλα σου που είμαι σίγουρη ότι θα τα πάει μια χαρά!!!

Μαιμουδάκι μου υπέροχα νέα!Σε μια βδομαδούλα θα έχεις τις ζαργανούλες όλες δικές σου!!!

Γιούλι μου και μένα κουφό μου φαίνεται να μην μπορείς να θηλάσεις λόγω ζαχάρου!!!Ψάξτο λίγο καλύτερα...μην το αφήσεις!!!

Εβίνη μου με γειες τα ψώνια!!!Την είχα μπανίσει και εγώ την συγκεκριμένη αλλά τελικά με κέρδισε το ροζ!!!

Ιφάκι μου πως είσαι σήμερα?Ξεκουράστηκες??Πάρτο πιο χαλαρά σήμερα κορίτσι!!!Με γεια και το δωμάτιο!!!Πολύ όμορφο!!!

Ποπάκι και στις 40!!!

Αστεράκι,παραμυθένια και Σοφάκι τα Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 417472 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 417472 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 417472 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio,
ναι, έφερε αλλά φέρνει συνέχεια (είχαν κούτες οι κοπέλες και άδειαζαν-άδειαζαν-άδειαζαν)
Με το ζόρι κρατήθηκα να μην πάρω αυτό το ζακετάκι. Αλήθεια, θα μας χρειαστεί ζακετάκι;
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Sophia,
άσχετη ερώτηση: το ronalin κάθε φορά αγοράζεις όλο το kit ή έχει ανταλλακτικές αμπούλες;

Ψάχνω στα ηλεκτρονικά φαρμακεία και γίνεται κόλαση. Πρέπει κάθε προϊόν να βλέπεις από πού σε συμφέρει να το ψωνίσεις ξεχωριστά. Διαφορετικά δεν συμφέρει....

Τι ωραία που σας αρέσουν τα πραματάκια μας!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολυ ωραία τα ψώνια σας κορίτσια!με γεια!
Εγω ταισα ζαργανες που έφαγαν όμορφα κ ωραία κ τωρα αντλώ σε ενα δωμάτιο εδω στη μονάδα γιατι ήρθε γ ωρα μου κ δεν μπορω να αφήσω τα μεμε γεμάτα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Πολυ ωραία τα ψώνια σας κορίτσια!με γεια!
Εγω ταισα ζαργανες που έφαγαν όμορφα κ ωραία κ τωρα αντλώ σε ενα δωμάτιο εδω στη μονάδα γιατι ήρθε γ ωρα μου κ δεν μπορω να αφήσω τα μεμε γεμάτα!
Είδες που αυξάνεται η παραγωγή σου;;;; Very Happy 
Μπράβο, ω ρε maimou!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Που θα μου παει θα ξανάρθει η ωρα που οι ζαργανες θα τρώνε αποκλειστηκα δικής μου παραγωγής !

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maimou,
αφιερωμένη! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 417472 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Lovelyn Palm - mother of 9, exclusive breastfeeder to 13 month old twins.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου φαίνεται θα πάω μια βόλτα από Δευτέρα στα mothercare γιατι με τους πόντους έχω δώρο 15€ και πρέπει να τα χαλάσω!!!Άλλο που δεν ήθελα!!ένα ζακετακι το θέλουμε νομίζω και συγκεκριμένο μου "μίλησε"!!!χαχαχα!!!



Μαιμουδακι Εσύ εκεί...συνέχισε την δουλειά που ξέρεις!!!;-*

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Μου φαίνεται θα πάω μια βόλτα από Δευτέρα στα mothercare γιατι με τους πόντους έχω δώρο 15€ και πρέπει να τα χαλάσω!!!Άλλο που δεν ήθελα!!ένα ζακετακι το θέλουμε νομίζω και συγκεκριμένο μου "μίλησε"!!!χαχαχα!!!



Μαιμουδακι Εσύ εκεί...συνέχισε την δουλειά που ξέρεις!!!;-*
Εγώ κρατήθηκα γιατί έχω και την κάρτα του Orchestra που αγοράζεις τα πάντα με 50%....

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΑΣ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΡΦΩΘΗΚΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΗΜ. 13/9/13 ΣΤΟ 13 ΘΕΜΑ...
ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ...
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Κ ΤΟ 12 Κ ΤΟ 14 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ...!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσια αγχωθηκα τωρα,λοιπον μου λενε οτι η κοιλια μου κατεβηκε χαμηλα (να σημειωσω το παιδι εχει γυρισει με το κεφαλι)τις τελευταιες 2 μερες ποναει το πουλακι μου που και που Embarassed Embarassed Embarassed ,κουβεντιαζα με τη μαμα μου και μου ειπε οτι μαλλον θα γεννησω αρχη του 9ου επειδη κατεβηκε η κοιλια μου,εσεις τι λετε??δευτερομανουλες ποια η γνωμη σας?

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:αχ κοριτσια αγχωθηκα τωρα,λοιπον μου λενε οτι η κοιλια μου κατεβηκε χαμηλα (να σημειωσω το παιδι εχει γυρισει με το κεφαλι)τις τελευταιες 2 μερες ποναει το πουλακι μου που και που Embarassed Embarassed Embarassed ,κουβεντιαζα με τη μαμα μου και μου ειπε οτι μαλλον θα γεννησω αρχη του 9ου επειδη κατεβηκε η κοιλια μου,εσεις τι λετε??δευτερομανουλες ποια η γνωμη σας?



ααααα και πριν λιγο ειδα το ποδαρακι του να προεξεχει στην κοιλια μουSad Sad Sad Sad Sad 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:αχ κοριτσια αγχωθηκα τωρα,λοιπον μου λενε οτι η κοιλια μου κατεβηκε χαμηλα (να σημειωσω το παιδι εχει γυρισει με το κεφαλι)τις τελευταιες 2 μερες ποναει το πουλακι μου που και που Embarassed Embarassed Embarassed ,κουβεντιαζα με τη μαμα μου και μου ειπε οτι μαλλον θα γεννησω αρχη του 9ου επειδη κατεβηκε η κοιλια μου,εσεις τι λετε??δευτερομανουλες ποια η γνωμη σας?
Νομίζω πως κάθε κοιλίτσα είναι μοναδική. Μεγαλώνει το μωρό σου, κατεβαίνει η κοιλιά σου. Είσαι φουλ στον 8ο. Λογικό μου φαίνεται να μην είναι πια τόσο "υπερήφανη" η κοιλιά σου....
Άκου μόνο τον γιατρό. Όλα τα άλλα "μπαινάκης-βγαινάκης" Wink 

Μισό google έκανα γράφοντας "χαμηλή κοιλιά" και δες
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=23439
http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=117660

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΣΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΣΑΝ ΝΕΥΡΟΠΟΝΟΣ?
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΔΩ Κ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ...
ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...
ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Κ ΑΜΕΣΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ...

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ... ΤΟΣΟ ΚΑΤΩ...

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ... ΧΑΧΑΧΑ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popisofia έγραψε:ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ... ΤΟΣΟ ΚΑΤΩ...

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ... ΧΑΧΑΧΑ...
Εγώ δήλωσα: αν ανοίξω εγώ το επόμενο θέμα, θα το βάνω 14! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 215994 


Η καισαρική της φίλης μου:
μέχρι τις 7 είχε φτάσει η διαστολή της στο 7 και ζήτησε επισκληρίδιο. Με το που έκανε επισκληρίδιο, σταμάτησε να μεγαλώνει η διαστολή της.
Της χορήγησαν οξυτοκίνη και μόλις της την χορήγησαν, σταμάτησε να κατεβαίνει το μωρό. Αφού περίμεναν 4 ώρες και βάλε και ούτε η διαστολή προχωρούσε, ούτε το μωρό κατέβαινε, αποφάσισαν να κάνουν καισαρική.

Είναι ακριβώς όπως τα έχω διαβάσει από τις ταλιμπάν του φυσικού τοκετού (και κατά της επισκληριδίου). Για αυτό δεν θέλω επισκληρίδιο.
Δεν σας λέω τι να κάνετε. Υπάρχουν πολλές μανούλες που γέννησαν φυσιολογικά με την επισκληρίδιο.

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ευχαριστω ζουζουνες,απλα οτι χαμηλωσε η κοιλια μου μου ειπαν,τπτ παραπανω,με τη μαμα μου το κουβεντιαζα πριν και μου ειπε ΙΣΩΣ να συμβει και αυτο να γεννησω νωριτερα,τουλαχιστον να κλεισω τις 36 μετα δεν με νοιαζει,ειχαμε και προωρες γεννησεις εδω μεσα και τρομαξε το ματι μουShocked Shocked 

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Popisofia έγραψε:ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΣΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΣΑΝ ΝΕΥΡΟΠΟΝΟΣ?
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΔΩ Κ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ...
ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...
ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Κ ΑΜΕΣΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ...
σαν να με χτυπαει μικρη ταση ηλεκτρικου ρευματος ή αλλιως σαν να εχεις βαλει κατι απο κατω και να γρατσαλευεις και να ψιλοποναει χαχαχαχα περιγραφη που σκοτωνειΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 534787 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Καλημέρα κοριτσιούδια!!!!
Ομορφη,συννεφιασμενη,δροσερή ημέρα!
Το φθινόπωρο ειναι η εποχή μου τελικά!

Ιωάννα καταπληκτικά πραγματάκια! Όμορφα και έξυπνα! Εννοω αν κανείς κι αγοράκι άνετα τα χρησιμοποιείς ολα! Ενώ εγω έχω να πετάξω ροζ με το τσουβάλι...
Και το δώρο για τη φίλη ομορφοοοο!!! Τι έγινε όμως γιατι γέννησε με καισαρικη;;;

Ιφι, τι ωραίο κρεβατακι!!!! Άντε με το καλο να το στολισετε κ να βάλετε την μπεμπα σας μέσα!

Σοφια, για ανεβα!!! Ποιος σε πείραξε; Μήπως το κουτάβι;; Ολα καλα πανε, τι αγχωνεσαι;;;;

Ποπη, τελείωσαν τα ψέματα. Απο μέρα σε μέρα σε περιμένουμε πια!!

Forum καλεί Bini!!!!! Που είσαι καλε;

Ετοιμάζομαι να πάω για καφε με έναν φίλο κ μετα λίγα ψώνια ακόμη γιατι οπως λέει κι η Bini τα λεφτα χαλάνε οταν μένουν πολυ καιρο στο πορτοφόλι!!
Το κουταβι θα τα μαζεψει και θα φυγει...δε νομιζω να αντεξει την Αλεξια για πολυ ακομη....

Popisofia έγραψε:ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΑΣ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΡΦΩΘΗΚΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΗΜ. 13/9/13 ΣΤΟ 13 ΘΕΜΑ...
ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ...
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Κ ΤΟ 12 Κ ΤΟ 14 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ...!!!
Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

ioazon έγραψε:
Popisofia έγραψε:ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ... ΤΟΣΟ ΚΑΤΩ...

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ... ΧΑΧΑΧΑ...
Εγώ δήλωσα: αν ανοίξω εγώ το επόμενο θέμα, θα το βάνω 14! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 215994 


Η καισαρική της φίλης μου:
μέχρι τις 7 είχε φτάσει η διαστολή της στο 7 και ζήτησε επισκληρίδιο. Με το που έκανε επισκληρίδιο, σταμάτησε να μεγαλώνει η διαστολή της.
Της χορήγησαν οξυτοκίνη και μόλις της την χορήγησαν, σταμάτησε να κατεβαίνει το μωρό. Αφού περίμεναν 4 ώρες και βάλε και ούτε η διαστολή προχωρούσε, ούτε το μωρό κατέβαινε, αποφάσισαν να κάνουν καισαρική.

Είναι ακριβώς όπως τα έχω διαβάσει από τις ταλιμπάν του φυσικού τοκετού (και κατά της επισκληριδίου). Για αυτό δεν θέλω επισκληρίδιο.
Δεν σας λέω τι να κάνετε. Υπάρχουν πολλές μανούλες που γέννησαν φυσιολογικά με την επισκληρίδιο.
Εγω παντως ειμαι απο τις αντιθετες περιπτωσεις 2,5 σχεδον ωρες απο το 2 στο 3 και μιση ωρα απο το 3 στην τελεια μετα την επισκληριδιο!!!

Να ζησει το μωρακι οπως και να εχει!!!Γερο και τυχερο!

Το ροναλιν μια φορα το αγοραζεις μαζι με τις αμπουλες...μετα παιρνεις ορο το μηχανημα αποστειρωνεται κανονικα Smile
Σε αντιθεση με το οτρισαλιν που θελει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ανταλλακτικα!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
Popisofia έγραψε:ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ... ΤΟΣΟ ΚΑΤΩ...

ΙΩΑΝΝΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ... ΧΑΧΑΧΑ...
Εγώ δήλωσα: αν ανοίξω εγώ το επόμενο θέμα, θα το βάνω 14! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 215994 


Η καισαρική της φίλης μου:
μέχρι τις 7 είχε φτάσει η διαστολή της στο 7 και ζήτησε επισκληρίδιο. Με το που έκανε επισκληρίδιο, σταμάτησε να μεγαλώνει η διαστολή της.
Της χορήγησαν οξυτοκίνη και μόλις της την χορήγησαν, σταμάτησε να κατεβαίνει το μωρό. Αφού περίμεναν 4 ώρες και βάλε και ούτε η διαστολή προχωρούσε, ούτε το μωρό κατέβαινε, αποφάσισαν να κάνουν καισαρική.

Είναι ακριβώς όπως τα έχω διαβάσει από τις ταλιμπάν του φυσικού τοκετού (και κατά της επισκληριδίου). Για αυτό δεν θέλω επισκληρίδιο.
Δεν σας λέω τι να κάνετε. Υπάρχουν πολλές μανούλες που γέννησαν φυσιολογικά με την επισκληρίδιο.
να της ζησει το μωρακι..Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 21 215994 ...τελικα δεν ξερουμε τι κανουμε ρε γαμωτο με αυτη τη γεννα τι ειναι καλο και τι οχι,αλλα για να ζητας επισκληριδιο δεν θα παλευεται η κατασταση απο τον πονο

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sophia,
τι ορό παίρνει μετά; Τον τεράστιο στο μπουκάλι ή τις μικρές αμπούλες (τις οποιεσδήποτε) ;

asteraki,
μη τρομοκρατούμαστε με οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μας! Καθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχει ο μασουτης μπειμπιλινο με 50% έκπτωση μέχρι σημερα.θα σας διαβάσω μετα φιλια!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Sophia,
τι ορό παίρνει μετά; Τον τεράστιο στο μπουκάλι ή τις μικρές αμπούλες (τις οποιεσδήποτε) ;

asteraki,
μη τρομοκρατούμαστε με οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μας! Καθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική!
καλα εννοειτε αυτο,απλα τα σκεφτομαι,οποτε ας χαλαρωσω και ο πριγκιπας μου να κατσει στα αυγα του και να βγει στην ωρα του...Razz Razz 

ποπακι πως νιωθεις που κοντευεις να γεννησεις?

κοριτσια κοντευουμε ολες τι εμεινε λιγο ακομα

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:
ioazon έγραψε:Sophia,
τι ορό παίρνει μετά; Τον τεράστιο στο μπουκάλι ή τις μικρές αμπούλες (τις οποιεσδήποτε) ;

asteraki,
μη τρομοκρατούμαστε με οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μας! Καθε εγκυμοσύνη είναι μοναδική!
καλα εννοειτε αυτο,απλα τα σκεφτομαι,οποτε ας χαλαρωσω και ο πριγκιπας μου να κατσει στα αυγα του και να βγει στην ωρα του...Razz Razz 

ποπακι πως νιωθεις που κοντευεις να γεννησεις?

κοριτσια κοντευουμε ολες τι εμεινε λιγο ακομα
Κοντεύετε!Κοντεύετε!

Θα σας ξεγεννήσω όλες πρώτα και μετά θα πάω κι εγώ! Razz 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις