Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
86 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 86 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 12]

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια εχετε καθολου εμπειρια με σκωρο? στο προηγουμενο σπιτι ειχαμε κρουσματα, ειχα βαλει παντου σκωροκτονα αλλα το προβλημα παρεμενε, ανα διαστηματα εβρισκα τρυπουλες σε ρουχα. Δεν μπορουσα να καταλαβω πως γινοταν αφου σε ντουλαπες και συρταρια ειχα σκωροκτονα. Κατεληξα οτι γινοταν ή στα ρουχα που τα ειχαμε σε κρεμαστρες πισω απο τις πορτες ή στα απλυτα. Ειχα εντοπισει οτι εξω απο το σπιτι(ειμαστε σε περιοχη με χωραφια γυρω γυρω) ειχε πληθος πεταλουδιτσες το βραδυ και μαλιστα αν απλωνα βραδυ ειχα βρει πανω στην απλωστρα τετοιες και μετα προσπαθουσα να μην απλωνω βραδυ.
Τελοσπαντων, ηρθαμε σε νεο σπιτι ειπα θα ησυχασω τωρα. Αμ δε! Βρηκα παλι κατι τρυπουλες σε ρουχα, πιο περιορισμενο το φαινομενο ομως. Το πιο ανησυχητικο ομως ειναι οτι ενα ντουλαπι της κουζινας απο προχθες εχει πεταλουδιτσες, εχω σκοτωσει ηδη 5-6. Ανοιγεις το ντουλαπι βλεπεις μια πεταλουδα να καθεται, ελεος. Επισης βρηκα μια ιδια διπλα σε κρεμαστρα πισω απο την πορτα, στην οποια κρεμαστρα ειχα βαλει και λεβαντα απωθητικο. Επισης σημερα ειδα και εξω απο το ντουλαπι το συγκεκριμενο ακριβως απο πανω. Εχω μουρλαθει, εχω γεμισει σκορο? Τι να κανω? Απο που να ξεκινησω? Να αδειασω το ντουλαπι? Διαβασα ψαχνοντας στο ιντερνετ οτι πρεπει να τα εχω ολα σε γυαλινα ή πλαστικα δοχεια, αυτο το κανω οχι ομως σε ολα, οποτε θα το γενικευσω. Να πεταξω λεει οτι εχω ανοιχτο μηπως εχει ηδη μολυνθει. Και με τα ρουχα? Τι να κανω? Κι αν εχει πχ και στους καναπεδες? Δλδ πως θα απαλλαγω μια και καλη?

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ ππλυ δυσκολο θεμα! κ εγω παλευα με τον σκώρο φαγητου κ ό,τι κ να έκανα να τος πάλι.... Ασε που αποθρασύνονταν και πετουσε εξω απο τα ντουλάπια, καθόταν στο ταβάνι κ εγω σαν την τρελή τα κυνηγούσα!Η μόνη λύση είναι να πετάξεις ότι έχεις ανοιχτο κ στο εξής να χρησιμοποιείς μόνο πλαστικά η γυαλινα δοχεία! Εγώ έβαλα κ μια παγίδα στο ντουλάπι, που πάνε κάθονται πάνω κ κολλάνε εκεί. Τώρα μπορώ να πω πως εξαφανίστηκε πια!


Κ παρατηρώ το εξής, σε ένα ντουλάπι έχω κάτι μαμουνάκια μαύρα που πετάνε, απο φαγητό δεν είναι σίγουρα, στο ντουλάπι αυτό έχω καφέ μόνο, μου φαίνεται πως είναι απο το ξύλο γιατι όσο κ να το καθαρισα με χλωρίνη κ το άδειασα, ανοίγω κ τσουπ είναι εκει!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elin1 έγραψε:κοριτσια εχετε καθολου εμπειρια με σκωρο? στο προηγουμενο σπιτι ειχαμε κρουσματα, ειχα βαλει παντου σκωροκτονα αλλα το προβλημα παρεμενε, ανα διαστηματα εβρισκα τρυπουλες σε ρουχα. Δεν μπορουσα να καταλαβω πως γινοταν αφου σε ντουλαπες και συρταρια ειχα σκωροκτονα. Κατεληξα οτι γινοταν ή στα ρουχα που τα ειχαμε σε κρεμαστρες πισω απο τις πορτες ή στα απλυτα. Ειχα εντοπισει οτι εξω απο το σπιτι(ειμαστε σε περιοχη με χωραφια γυρω γυρω) ειχε πληθος πεταλουδιτσες το βραδυ και μαλιστα αν απλωνα βραδυ ειχα βρει πανω στην απλωστρα τετοιες και μετα προσπαθουσα να μην απλωνω βραδυ.
Τελοσπαντων, ηρθαμε σε νεο σπιτι ειπα θα ησυχασω τωρα. Αμ δε! Βρηκα παλι κατι τρυπουλες σε ρουχα, πιο περιορισμενο το φαινομενο ομως. Το πιο ανησυχητικο ομως ειναι οτι ενα ντουλαπι της κουζινας απο προχθες εχει πεταλουδιτσες, εχω σκοτωσει ηδη 5-6. Ανοιγεις το ντουλαπι βλεπεις μια πεταλουδα να καθεται, ελεος. Επισης βρηκα μια ιδια διπλα σε κρεμαστρα πισω απο την πορτα, στην οποια κρεμαστρα ειχα βαλει και λεβαντα απωθητικο. Επισης σημερα ειδα και εξω απο το ντουλαπι το συγκεκριμενο ακριβως απο πανω. Εχω μουρλαθει, εχω γεμισει σκορο? Τι να κανω? Απο που να ξεκινησω? Να αδειασω το ντουλαπι? Διαβασα ψαχνοντας στο ιντερνετ οτι πρεπει να τα εχω ολα σε γυαλινα ή πλαστικα δοχεια, αυτο το κανω οχι ομως σε ολα, οποτε θα το γενικευσω. Να πεταξω λεει οτι εχω ανοιχτο μηπως εχει ηδη μολυνθει. Και με τα ρουχα? Τι να κανω? Κι αν εχει πχ και στους καναπεδες? Δλδ πως θα απαλλαγω μια και καλη?
καλημερα!!εχεις κοιταξει μηπως το πληντυριο σου τρυπαει τα ρουχα;;μου εχει συμβει κ γιαυτο το λεω!!!

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elin1 έγραψε:κοριτσια εχετε καθολου εμπειρια με σκωρο? στο προηγουμενο σπιτι ειχαμε κρουσματα, ειχα βαλει παντου σκωροκτονα αλλα το προβλημα παρεμενε, ανα διαστηματα εβρισκα τρυπουλες σε ρουχα. Δεν μπορουσα να καταλαβω πως γινοταν αφου σε ντουλαπες και συρταρια ειχα σκωροκτονα. Κατεληξα οτι γινοταν ή στα ρουχα που τα ειχαμε σε κρεμαστρες πισω απο τις πορτες ή στα απλυτα. Ειχα εντοπισει οτι εξω απο το σπιτι(ειμαστε σε περιοχη με χωραφια γυρω γυρω) ειχε πληθος πεταλουδιτσες το βραδυ και μαλιστα αν απλωνα βραδυ ειχα βρει πανω στην απλωστρα τετοιες και μετα προσπαθουσα να μην απλωνω βραδυ.
Τελοσπαντων, ηρθαμε σε νεο σπιτι ειπα θα ησυχασω τωρα. Αμ δε! Βρηκα παλι κατι τρυπουλες σε ρουχα, πιο περιορισμενο το φαινομενο ομως. Το πιο ανησυχητικο ομως ειναι οτι ενα ντουλαπι της κουζινας απο προχθες εχει πεταλουδιτσες, εχω σκοτωσει ηδη 5-6. Ανοιγεις το ντουλαπι βλεπεις μια πεταλουδα να καθεται, ελεος. Επισης βρηκα μια ιδια διπλα σε κρεμαστρα πισω απο την πορτα, στην οποια κρεμαστρα ειχα βαλει και λεβαντα απωθητικο. Επισης σημερα ειδα και εξω απο το ντουλαπι το συγκεκριμενο ακριβως απο πανω. Εχω μουρλαθει, εχω γεμισει σκορο? Τι να κανω? Απο που να ξεκινησω? Να αδειασω το ντουλαπι? Διαβασα ψαχνοντας στο ιντερνετ οτι πρεπει να τα εχω ολα σε γυαλινα ή πλαστικα δοχεια, αυτο το κανω οχι ομως σε ολα, οποτε θα το γενικευσω. Να πεταξω λεει οτι εχω ανοιχτο μηπως εχει ηδη μολυνθει. Και με τα ρουχα? Τι να κανω? Κι αν εχει πχ και στους καναπεδες? Δλδ πως θα απαλλαγω μια και καλη?
ελιν ριξε μια ματια εδω http://forum.eimaimama.gr/t14506-topic λεει τι να κανεις για τα τροφιμα Wink 

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Miaki έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Λοιπόν πάιρνουμε τα αιθέρια έλαια ότι μας αρέσει παίρνουμε κ ένα μπουκαλάκιμ με ψεκαστηράκι κ όποτε σιδερώνουμε τσουπ τσιράμε σωστά? ή δε κατάλαβα? όπως το Merito που έβαζαβ οι μαμάδες μας στα σεμεδάκια? (εννοώ τη διαδικασία) σορρυ ειναι σπαστικό αλλά νομίζω ότι δε το καταλαβαίνω γιατί μου έχει κολλήσει μαζί μ ετο νερό? μήπως βάζουμε κ αλλού αιθέρια κ τα έχω μπερδέψει? κάπου είχα διαβάσει για την ηλεκτρική σκούπα αλλά δε θυμάμαιRolling Eyes Rolling Eyes 
Ναι, όπως το έκαναν οι μαμάδες, ακριβώς.


και βαζετε κανονικα το μαλακτικο?

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ντεμάκι δεν πιστεύω να είναι από το πλυντήριο, αλλά και πάλι αυτό πώς να το καταλάβω? Πιστεύω είναι από σκώρο γιατί οι τρυπούλες είναι σαν φαγωμένο ρε παιδί μου, ακανόνιστο σχήμα. Τώρα στα ρούχα έχει περιοριστεί το πρόβλημα αλλά και πάλι όχι εντελώς νομίζω.. Και κάνουν και κάτι μικρούς πορτοκαλί λεκέδες, σαν κουκίδες...

Βασούλα σε ευχαριστώ για το λινκ, για να δούμε τι θα κάνουμε...

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια καλησπερα. αυτες οι πεταλουδες, τι ακριβως ζουζουνι ειναι? σκωρος τροφιμου? ετσι λεγεται?

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:Κοριτσια καλησπερα. αυτες οι πεταλουδες, τι ακριβως ζουζουνι ειναι? σκωρος τροφιμου? ετσι λεγεται?
ναι τριλλυ και ειναι εφιαλτης! Στην κυριοεξια, εγω τις εχω δει και στον υπνο μου!!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το φανταζομαι. ευτυχως δεν εχω τετοια κρουσματα. αλλα καλο ειναι να ξερουμε!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Miaki έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Λοιπόν πάιρνουμε τα αιθέρια έλαια ότι μας αρέσει παίρνουμε κ ένα μπουκαλάκιμ με ψεκαστηράκι κ όποτε σιδερώνουμε τσουπ τσιράμε σωστά? ή δε κατάλαβα? όπως το Merito που έβαζαβ οι μαμάδες μας στα σεμεδάκια? (εννοώ τη διαδικασία) σορρυ ειναι σπαστικό αλλά νομίζω ότι δε το καταλαβαίνω γιατί μου έχει κολλήσει μαζί μ ετο νερό? μήπως βάζουμε κ αλλού αιθέρια κ τα έχω μπερδέψει? κάπου είχα διαβάσει για την ηλεκτρική σκούπα αλλά δε θυμάμαιRolling Eyes Rolling Eyes 
Ναι, όπως το έκαναν οι μαμάδες, ακριβώς.

και βαζετε κανονικα το μαλακτικο?
μπαααα πετάχτηκες ??? γιατί εσένα μένεο το μαλακτικό? εμένα δε μυρίζει μέχει μόνο το άρωμα της σκόνης! άρα γ αυτό γίνεται όλο αυτό!! θα δοκιμάσω κ φυσικά θα σας πω αποτελέσματα!!Very Happy 

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν γ αυτές τις πεταλουδίτσες τροφίμων έχουν βγάλει κάποια αυτοκόλλητα τα οποία τα κολλάς στα ντουλάπια κ τα παγιδεύει! επίσης κάποια μπαχαρικά που μυρίζουν έντονα τα απωθούν κ φυσικά καλό είναι να έχουμε τα όσπρια-αλεύρι-ζάχαρη σε γυάλινα!

Για το σκόρο των ρούχων δε μου έχει τύχει στις ντουλάπες έχω κάτι χάρινα αρωματικά κ δε πλησιάζουν αλλά κ να έχουν πλησίασει δε ξέρω τρυπίτσες δεν έχω δει σε ρούχα!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maryz-iraklio kritis έγραψε:
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Miaki έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Λοιπόν πάιρνουμε τα αιθέρια έλαια ότι μας αρέσει παίρνουμε κ ένα μπουκαλάκιμ με ψεκαστηράκι κ όποτε σιδερώνουμε τσουπ τσιράμε σωστά? ή δε κατάλαβα? όπως το Merito που έβαζαβ οι μαμάδες μας στα σεμεδάκια? (εννοώ τη διαδικασία) σορρυ ειναι σπαστικό αλλά νομίζω ότι δε το καταλαβαίνω γιατί μου έχει κολλήσει μαζί μ ετο νερό? μήπως βάζουμε κ αλλού αιθέρια κ τα έχω μπερδέψει? κάπου είχα διαβάσει για την ηλεκτρική σκούπα αλλά δε θυμάμαιRolling Eyes Rolling Eyes 
Ναι, όπως το έκαναν οι μαμάδες, ακριβώς.
και βαζετε κανονικα το μαλακτικο?
μπαααα πετάχτηκες ??? γιατί εσένα μένεο το μαλακτικό? εμένα δε μυρίζει μέχει μόνο το άρωμα της σκόνης! άρα γ αυτό γίνεται όλο αυτό!! θα δοκιμάσω κ φυσικά θα σας πω αποτελέσματα!!Very Happy 

μαλακτικο μενει μονο σε συγκεκριμενα ρουχα.στην ιδια πλυση κ τα μισα μονο μυριζουν.εξαρταται κ απ το ποση ωρα τα χεις απλωμενα,αλλα στο τελος δεν μυριζει κανενα ρουχο γιατι με τον ατμο απ το σιδερο εξαφανιζετε κ αυτο!!Mad Mad Mad 

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioli επανέρχομαι στα πλυντήρια πιάτων. Το morris που έχεις κι εσύ, είπε η μαμά μου θα ρωτήσει έναν γνωστό/φίλο τους ηλεκτρολόγο αν είναι καλό. Επειδή λοιπόν το προωθώ άμεσα το θέμα, πες μου πώς πάει από θόρυβο;

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν, όσο ψάχνω τόσο μπερδεύομαι. Τώρα βρήκα αυτό και με λιγοστά χρήματα παραπάνω μου φαίνεται πολύ καλύτερο.

http://www.e-theodoulidis.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6834&category_id=11&Itemid=0&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Εσείς που το έχετε ψάξει πώς σας φαίνονται τα χαρακτηριστικά του; Ουφ δεν μπορώ κουράστηκα! Θα το έπαιρνα να τελειώνει όμως μου τη σπάνε τα κουμπιά που είναι κάτω κάτω (ήδη το πλυντήριο θα είναι χαμηλά μέσα στον πάγκο) αλλά και πάλι δεν αντέχω άλλο να ψάξω..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Miaki έγραψε:Λοιπόν, όσο ψάχνω τόσο μπερδεύομαι. Τώρα βρήκα αυτό και με λιγοστά χρήματα παραπάνω μου φαίνεται πολύ καλύτερο.

http://www.e-theodoulidis.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6834&category_id=11&Itemid=0&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Εσείς που το έχετε ψάξει πώς σας φαίνονται τα χαρακτηριστικά του; Ουφ δεν μπορώ κουράστηκα! Θα το έπαιρνα να τελειώνει όμως μου τη σπάνε τα κουμπιά που είναι κάτω κάτω (ήδη το πλυντήριο θα είναι χαμηλά μέσα στον πάγκο) αλλά και πάλι δεν αντέχω άλλο να ψάξω..
Το είχα στο παλιό μου σπίτι. Είναι μια χαρά πλυντηριάκι!

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ω σ' ευχαριστώ!! Βρήκα και μαγαζί κοντά μου που το έχει, θα πάω άμεσα να το κοιτάξω κι από κοντά. Μου έκανε εντύπωση που τονίζει ότι είναι πολύ οικονομικό και πλένει καλά, που έχει προστασία για τα γυαλικά και που φαίνεται να μην κάνει θόρυβο. Προγραμματισμένη πλύση δεν έχει αλλά I'm ok with that.. αν είναι κάτι να του λείπει ας είναι αυτό.
Ευχαριστώ και πάλι!! Θέματα οργάνωσης, οικονομίας και διαχείρισης σπιτιού - Σελίδα 11 417472 

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ch.ze έγραψε:
margdimitra έγραψε:
ch.ze έγραψε:
Έχω αγοράσει ρομπότ που σκουπίζει το σπίτι μια φορά την μέρα Embarassed 

Να ρωτήσω για αυτό.
Κάνει θόρυβο όταν σκουπίζει και πόση ώρα θέλει? Το έχω δει σα μηχάνημα και το έχω λιγουρευτεί αλλά με τόσα παιχνίδια πεταμένα στο πάτωμα όλη των ώρα θα μπουκώνει και θα χαλάσει νομίζω.
Ότι κάνει θόρυβο κάνει αλλά όχι όσο η ηλ. σκούπα το αντέχεις, εμένα κάνει για κουζίνα - σαλόνι 1 ώρα και για το υπόλοιπο το ίδιο , τα παιχνίδια κλπ. τα μεζευω πριν το ξεκινήσω δεν χαλάει αλλά τα σπρώχνει και κολλάει.

Εμείς έχουμε αυτό :
http://www.buldoza.gr/product.aspx?product=1550616

Το καλό που έχει είναι ότι μπαίνει κάτω απο κρεβάτια και διάφορα σημεία που δεν φτάνεις εύκολα

Καλησπέρα!! Δεν μπόρεσα να δω το προιόν που έδωσες στο λινκ,γιατί με συνδέει στην κεντρική σελίδα!!! Για πες μου... Αυτήν εδώ http://www.buldoza.gr/ProductImages/large/1870432.jpg έχεις? Ζήλεψα και την αγόρασα αμέσως μόλις την είδα(ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ!!!!!). Αν ναι,κάνει δουλειά ή τζάμπα το 30αρι???

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κορίτσια να ρωτήσω; Τις γωνίες πώς τις καταφέρνει το ρομποτάκι;

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γ_ έγραψε:
ch.ze έγραψε:
margdimitra έγραψε:
ch.ze έγραψε:
Έχω αγοράσει ρομπότ που σκουπίζει το σπίτι μια φορά την μέρα Embarassed 

Να ρωτήσω για αυτό.
Κάνει θόρυβο όταν σκουπίζει και πόση ώρα θέλει? Το έχω δει σα μηχάνημα και το έχω λιγουρευτεί αλλά με τόσα παιχνίδια πεταμένα στο πάτωμα όλη των ώρα θα μπουκώνει και θα χαλάσει νομίζω.
Ότι κάνει θόρυβο κάνει αλλά όχι όσο η ηλ. σκούπα το αντέχεις, εμένα κάνει για κουζίνα - σαλόνι 1 ώρα και για το υπόλοιπο το ίδιο , τα παιχνίδια κλπ. τα μεζευω πριν το ξεκινήσω δεν χαλάει αλλά τα σπρώχνει και κολλάει.

Εμείς έχουμε αυτό :
http://www.buldoza.gr/product.aspx?product=1550616

Το καλό που έχει είναι ότι μπαίνει κάτω απο κρεβάτια και διάφορα σημεία που δεν φτάνεις εύκολα
Καλησπέρα!! Δεν μπόρεσα να δω το προιόν που έδωσες στο λινκ,γιατί με συνδέει στην κεντρική σελίδα!!! Για πες μου... Αυτήν εδώ  http://www.buldoza.gr/ProductImages/large/1870432.jpg έχεις? Ζήλεψα και την αγόρασα αμέσως μόλις την είδα(ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ!!!!!). Αν ναι,κάνει δουλειά ή τζάμπα το 30αρι???
Δεν έχω αυτη , λέω και εγώ 30αρι , εγω πλήρωσα 320 αυτη που πήρες δεν την ξέρω
http://www.seekit.gr/238627/skoupa_rompot_i_robot_roomba_564_pet.html

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Areti2 έγραψε:Βρε κορίτσια να ρωτήσω; Τις γωνίες πώς τις καταφέρνει το ρομποτάκι;
Αν δεις την σελίδα που έβαλα πιο πάνω στην φωτογραφία έχει 2 σαν βουρτσάκια μ αυτά και αέρα τραβάει την σκόνη. Γενικά δεν σκουπίζει μόνο εκεί που περνάει αλλά και γύρω της δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[/quote]Δεν έχω αυτη , λέω και εγώ 30αρι , εγω πλήρωσα 320 αυτη που πήρες δεν την ξέρω
http://www.seekit.gr/238627/skoupa_rompot_i_robot_roomba_564_pet.html [/quote]



Ναι,πήρα μια της πλάκας προφανώς! Cool 

Δεν περιμένω και πολλά,αλλά θα 'σκαγα αν δεν την αγόραζα! Θέματα οργάνωσης, οικονομίας και διαχείρισης σπιτιού - Σελίδα 11 328109 


Ευχαριστώ πάντως!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια ,όσες έχετε φριτέζες ηλεκτρικές με τι λάδι τηγανίζεται? Μας έφεραν μια δωρο κ μου λένε να τηγανίζω με σπορέλαιο! Δεν έχω τηγανίσει ποτε με τέτοια λάδια! Λόγω Κρήτης έχουμε πολύ καλό λάδι που κάνει κ καλό, βεβαια τηγανιτό χαλάει αλλά δε παύει να ναι ελαιόλαδο! Για πείτε γνώμες...

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλημέρα! Χθες σιδέρωσα ενα φούτερ και έμειναν όλες οι τρίχες πάνω στο σίδερο. Πώς θα το καθαρίσω??

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τρίβω με το συρματάκι της κουζίνας όσο είναι ζεστή η πλάκα και μετά βάζω ξύδι στη θέση του νερού και γίνεται καινούριο!

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολύ! Με τη θερμοκρασία δεν θα χαλάσει το συρματάκι? :/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 12]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις