Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
143 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 143 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 41]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαϊμουδάκι μου ο πωπός καλύπτεται οπότε μην ανησυχείς, δε θα φαίνεται τίποτε...
Οι ζαργανούλες σου μπήκαν στο στήθος ε; Πού θα πάει, θα τα καταφέρεις μανουλίτσα!I love you
Τράπεζα έχεις επιχειρήσει να κάνεις; Τι μάρκα μπιμπερό χρησιμοποιείτε;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Παραμυθένια πανέμορφο το δωματιακι της!
Το απογευμα είδα κατι ραγαδες στον πωπο μου Shocked ,κ νόμιζα πως βγήκα αλώβητη απο την εγκυμοσυνη. Twisted Evil 
Οι ζαργανες μπήκαν βυζακι η μικρη κατι έκανε,η μεγαλη έπιανε μονο θηλη προσπαθούσα αλλα χαζευε,θα δοκιμάσω οταν θα ναι πεινασμένη.
Ο επιμένων βυζονικά!

Από αντοχές πώς πας; Σε έχουν εξαντλήσει;
Μια χαρα είμαι τρώνε κ κοιμούνται!αν ειναι λίγο ανησυχες ψάχνουμε να βρούμε τι τους φταίει αλλιώς τις βουταω αγκαλια κ σταματάνε .πιο πολυ η άντληση με κουράζει.φανταζομαι οτι αργοτερα θα δυσκολέψουν τα πράγματα.τι λένε κ η δευτερομανες;;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Μαϊμουδάκι μου ο πωπός καλύπτεται οπότε μην ανησυχείς, δε θα φαίνεται τίποτε...
Οι ζαργανούλες σου μπήκαν στο στήθος ε; Πού θα πάει, θα τα καταφέρεις μανουλίτσα!I love you
Τράπεζα έχεις επιχειρήσει να κάνεις; Τι μάρκα μπιμπερό χρησιμοποιείτε;
Δεν μου φτάνει για να αποθηκευσω.οτι βγάζω τους το δίνω κ δίνω κ λίγο ξένο.με την κούραση μειώθηκε η παραγωγη.εκοψα κ μια άντληση βραδινή για να την παλεύω.μπιμπερο έχουμε τα απλα τις chicco κ της nuk κ τα δυο μια χαρα τα πιάνουν.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia,
το post που σου χρωστώ περί αντλήσεων κα επιστροφής στη δουλειά.

Λοιπόν,
η φιλενάδα μου είπε τι έκανε με τις αντλήσεις. Στις 20 μέρες επέστρεψε στο γραφείο της αλλά μπορούσε να δουλεύει περίπου 3 ώρες, να γυρίζει στο μωρό για ένα 3ωρο και να ξαναφεύγει το απόγευμα για το γραφείο.
Ξεκίνησε να αντλεί 2-3 μέρες πριν αλλά είχε ήδη εδραιωμένη παραγωγή (το βυζί τούμπανο, γεμάτο γάλα). Έκανε μία μικρή τράπεζα για τις πρώτες μέρες και υπολόγιζε πως το μπεμπέ θα τρώει κάθε 3 ώρες.

Από μπιμπερό την ίδια τη βόλεψαν τα avent. (δοκίμασε επίσης chicco και nuk, αλλά μου είπε τον καθένα τον βολεύουν άλλα και με συμβούλευσε να πειραμαστιστώ)
Το κόλπο που έκανε για να μην αντιδρούν τα μωρά στην εναλλαγή στήθους-μπιμπερό, ήταν να χρησιμοποιεί στο μπιμπερό θηλή (έτσι τη λένε;;; ) για μικρότερη ηλικία. Δηλαδή, ξεκίνησε μεν με το μικρό νούμερο αλλά δεν έδωσε ποτέ νούμερο μεγαλύτερο από 3 μηνών. (άμα με το μπιμπερό κατεβάζει "αέρα" το μωρό το γάλα, μετά το στήθος του κακοφαίνεται Wink  )

Άμα θυμηθώ τίποτις άλλο θα το γράψω.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έδινε λοιπόν μόνο ένα γεύμα με μπιμπερό σωστά; Κι εμείς προς τα avent κλίνουμε γιατί τελικά τα dr.browns είναι λίγο μπελαλίδικα. Καλό το κόλπο με τη θηλή...
Ευχαριστώ Ζβουρίτσα! Αν θυμηθείς καμία άλλη οδηγία ή κόλπο σφύριξε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Έδινε λοιπόν μόνο ένα γεύμα με μπιμπερό σωστά; Κι εμείς προς τα avent κλίνουμε γιατί τελικά τα dr.browns είναι λίγο μπελαλίδικα. Καλό το κόλπο με τη θηλή...
Ευχαριστώ Ζβουρίτσα! Αν θυμηθείς καμία άλλη οδηγία ή κόλπο σφύριξε!
Μπορεί να τύχαινε και 2 αν είχε ένα ραντεβού παραπάνω.

Σε DrBrowns αξίζει να πας μόνο αν έχει προβλήματα με το στομαχάκι του το μωρό. Παραείναι ακριβά και εξειδικευμένα, νομίζω.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχουμε πάρει ένα, αν χρειαστεί το χρησιμοποιούμε.

Για την απόψυξη και το ζέσταμα του γάλακτος γνωρίζεις κάτι; Σας έχουν πει κάτι στις συναντήσεις; Ο Παραμυθένιος θέλει να πάρουμε θερμαντήρα, η μαία όμως είπε ότι είναι καλύτερο να το ζεσταίνουμε σε νερό ή αν έχουμε το χρονικό περιθώριο να το αφήνει σε θερμοκρασία δωματίου να ζεσταθεί μόνο του. Αυτό διαβάζω και σε διάφορα άρθρα, καλύτερα σε μπεν μαρί παρά σε θερμαντήρα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Έχουμε πάρει ένα, αν χρειαστεί το χρησιμοποιούμε.

Για την απόψυξη και το ζέσταμα του γάλακτος γνωρίζεις κάτι; Σας έχουν πει κάτι στις συναντήσεις; Ο Παραμυθένιος θέλει να πάρουμε θερμαντήρα, η μαία όμως είπε ότι είναι καλύτερο να το ζεσταίνουμε σε νερό ή αν έχουμε το χρονικό περιθώριο να το αφήνει σε θερμοκρασία δωματίου να ζεσταθεί μόνο του. Αυτό διαβάζω και σε διάφορα άρθρα, καλύτερα σε μπεν μαρί παρά σε θερμαντήρα.
Η Πατσούρου τι λέει;
Νομίζω ο θερμαντήρας είναι τσάμπα αγορά για μια μαμά που βασικά θηλάζει. Εξάλου με το μπεν-μαρί την ίδια δουλειά δεν κάνεις;

Διάβασε εδώ: http://www.mitrikosthilasmos.com/search/label/%CE%98%CE%AE%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82
καθώς και εδώ
http://www.thilasmos.com/?cat=25

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω διαβάσει όλο το βιβλίο...Embarassed 

Ευχαριστώ και πάλι Ζβουρίτσα! Τις αποθήκευσα και θα το ρίξω στη μελέτη!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Δεν έχω διαβάσει όλο το βιβλίο...Embarassed 

Ευχαριστώ και πάλι Ζβουρίτσα! Τις αποθήκευσα και θα το ρίξω στη μελέτη!
Ούτε εγώ δεν το 'χω διαβάσει όλο Very Happy 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!Επιστρέψαμε νωρίς και δεν άντεξα χώρια σας!!!

Παραμυθένια...εντάξει απλά τέλεια τα αυτοκόλλητα σας!!θα αρέσουν πολύ στην παραμυθένια τζούνιορ!!!Από που τα πήρες??Δεν τα είχα μπανίσει πουθενά!!!

Μαιμουδάκι τι αξία έχουν 2 ραγάδες στον ποπό μπροστά στις γυναικάρες που έκανες???Με επιμονή θα το πιάσουν το βυζάκι της μανούλας!!

Σβουρίτσα τι λιχουδιά τρως πάλι???Εγώ μόλις τσάκισα ένα γιαούρτι με 2 κριτσίνια ολικής...κρέπα ήθελα αλλά αντιστάθηκα...και στο σινεμά κυρία...ούτε ποπ κορν,ούτε νάτσος με τσένταρ!!!

Εβίνι μου καλά περάσατε και σεις ε?Άντε ας βγούμε όλες τώρα που μπορούμε!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Άντε ας βγούμε όλες τώρα που μπορούμε!!!!
Αυτό το σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες.... Λες να λυσσιάξω που δεν θα μπορώ να σουρτουκεύω όποτε μου κατέβει; Ή θα ζω τρισευτυχισμένη αγκαλιά με το χταπόδι και ούτε που θα με νοιάζει; Rolling Eyes 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πλάκα κάνετε;; Εσείς ξέρετε πολλα! τι ειναι ολα αυτα που λέτε; Το αστείο ειναι οτι μου έχουν φέρει έναν θερμαντηρα κι ούτε ήξερα τι κανει. Δεν έχω ασχοληθει καθόλου με μπιμπερο! Τόσο σίγουρη οτι θα θηλασω...

Έχω χάσει κ το μάθημα φαρμακείο - τι χρειάζεται το μωρο, οποία θελει να κανει τον κόπο καποια στιγμη να μου πει.... Ακόμη δεν έχω πάρει τα προϊόντα φαρμακείου εκτός καλλυντικά κ επιθεματα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Πλάκα κάνετε;; Εσείς ξέρετε πολλα! τι ειναι ολα αυτα που λέτε; Το αστείο ειναι οτι μου έχουν φέρει έναν θερμαντηρα κι ούτε ήξερα τι κανει. Δεν έχω ασχοληθει καθόλου με μπιμπερο! Τόσο σίγουρη οτι θα θηλασω...

Έχω χάσει κ το μάθημα φαρμακείο - τι χρειάζεται το μωρο, οποία θελει να κανει τον κόπο καποια στιγμη να μου πει.... Ακόμη δεν έχω πάρει τα προϊόντα φαρμακείου εκτός καλλυντικά κ επιθεματα.
Εγώ έλεγα να τα πάρω αυτά αφού κάνω το πρώτο ραντεβού με τον παιδίατρο (πριν τη γέννηση, κάπου αρχές Οκτώβρη έλεγα)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Άντε ας βγούμε όλες τώρα που μπορούμε!!!!
Αυτό το σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες.... Λες να λυσσιάξω που δεν θα μπορώ να σουρτουκεύω όποτε μου κατέβει; Ή θα ζω τρισευτυχισμένη αγκαλιά με το χταπόδι και ούτε που θα με νοιάζει; Rolling Eyes 
Γιατι να μη βγαίνουμε;;; Θες να σαραντισεις κτλ; Εγω μόλις νιώσω καλα, παίρνω μπεμπα αγκαλια κ δρόμο. Θα παθω ψυχολογικά αλλιώς...

Μαρακι πως κρατηθηκες στο σινεμά;; Μπράβο μπράβο!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Άντε ας βγούμε όλες τώρα που μπορούμε!!!!
Αυτό το σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες.... Λες να λυσσιάξω που δεν θα μπορώ να σουρτουκεύω όποτε μου κατέβει; Ή θα ζω τρισευτυχισμένη αγκαλιά με το χταπόδι και ούτε που θα με νοιάζει; Rolling Eyes 
Γιατι να μη βγαίνουμε;;; Θες να σαραντισεις κτλ; Εγω μόλις νιώσω καλα, παίρνω μπεμπα αγκαλια κ δρόμο. Θα παθω ψυχολογικά αλλιώς...

Μαρακι πως κρατηθηκες στο σινεμά;; Μπράβο μπράβο!!!
Φαντάζομαι κανα 20ήμερο θα το θέλουμε μέχρι να μάθουμε τις οδηγίες χρήσης. (Σιγά μην κρατήσω σαραντισμό Twisted Evil )
Για αυτό το διάστημα το λέω Wink 
Ε και χειμωνιάτικο άμα θες να θηλάσεις εκτός σπιτιού, είναι λίγο πακέτο να βγάλεις το βυζί έξω... (αν και σκεφτόμουνα να αγοράσω μερικές μπλούζες θηλασμού) πχ http://www.perithilasmou.gr/eshop/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B1%CE%BC%CE%AC/%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%87%CE%B1-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και με ένα απλό πουκάμισο νομίζω θα τη κάνω τη δουλεια μου.
Καλα οταν λέω να βγαίνω εννοω μικρές κοντινές βολτουλες ή καμία επίσκεψη π.χ. Στην αδερφη μου.
Εγω κορίτσια φοβάμαι την κλεισουρα συν οτι θα λείπει το αμορε σε εκθέσεις ταξίδια.
Τι; Να μείνω με πεθερα; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 8 534787 

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ!!!

ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΗΣΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΠΙΤΙ...
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 20 Κ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Και με ένα απλό πουκάμισο νομίζω θα τη κάνω τη δουλεια μου.
Καλα οταν λέω να βγαίνω εννοω μικρές κοντινές βολτουλες ή καμία επίσκεψη π.χ. Στην αδερφη μου.
Εγω κορίτσια φοβάμαι την κλεισουρα συν οτι θα λείπει το αμορε σε εκθέσεις ταξίδια.
Τι; Να μείνω με πεθερα; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 8 534787 
Ε όχι με την πεθερά!!!

Popisofia έγραψε:ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ!!!

ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΗΣΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΘΑΡΗ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΠΙΤΙ...
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 20 Κ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ...
Είμαστε και πρωτομανούλες και έχουμε παραπάνω ανασφάλειες εμείς.... Embarassed 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σβουρίτσα πιστεύω ότι είμαστε τυχερές που γεννάμε φθινόπωρο και όχι καλοκαίρι...τουλάχιστον μέχρι να βρούμε την σειρά μας με το μωρό με το κρύο δεν θα μας λείψει και πάρα πολύ η βόλτα...Για μένα τουλάχιστον που θα έχω και την τομή μέχρι να σαραντίσω θα είναι το ζόρι....θα βγω πάλι δεν λέω αλλά χαλαρά!Νομίζω θα είμαστε ερωτευμένες και αφοσιωμένες στον θηλασμό και ούτε θα το καταλάβουμε!!!

Εβίνι μου το μόνο καλό που έχω στο θέμα διατροφής είναι η αυτοσυγκράτηση όταν θέλω!!!Χτες πήγαμε στο χωριό που γιόρταζε ο παππούς και τσάκισα παιδάκια στα κάρβουνα,πατάτες τηγανιτές,σαλάτα και για επιδόρπιο πιτάκια με μυζήθρα και μέλι και πορτοκαλόπιτα......σήμερα λοιπόν το έραψα....μην το ξεφτιλίσουμε!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Σβουρίτσα πιστεύω ότι είμαστε τυχερές που γεννάμε φθινόπωρο και όχι καλοκαίρι...τουλάχιστον μέχρι να βρούμε την σειρά μας με το μωρό με το κρύο δεν θα μας λείψει και πάρα πολύ η βόλτα...Για μένα τουλάχιστον που θα έχω και την τομή μέχρι να σαραντίσω θα είναι το ζόρι....θα βγω πάλι δεν λέω αλλά χαλαρά!Νομίζω θα είμαστε ερωτευμένες και αφοσιωμένες στον θηλασμό και ούτε θα το καταλάβουμε!!!

Εβίνι μου το μόνο καλό που έχω στο θέμα διατροφής είναι η αυτοσυγκράτηση όταν θέλω!!!Χτες πήγαμε στο χωριό που γιόρταζε ο παππούς και τσάκισα παιδάκια στα κάρβουνα,πατάτες τηγανιτές,σαλάτα και για επιδόρπιο πιτάκια με μυζήθρα και μέλι και πορτοκαλόπιτα......σήμερα λοιπόν το έραψα....μην το ξεφτιλίσουμε!!!
Καλοκαίρι να κάνω παιδί δεν έπαιζε!
Ήξερα πως θέλω να θηλάσω και φανταζόμουνα να λυώνω στη ζέστη... Α παπααααα.... Και το επόμενο πάλι τέτοια εποχή θα το προγραμματίσω (μάλλον κατά τέλη Γενάρη-Φλεβάρη) Laughing 
{φρικαλέα ακούγομαι}

Μπράβο αυτοσυγκράτηση!!! Respect 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Έχουμε πάρει ένα, αν χρειαστεί το χρησιμοποιούμε.

Για την απόψυξη και το ζέσταμα του γάλακτος γνωρίζεις κάτι; Σας έχουν πει κάτι στις συναντήσεις; Ο Παραμυθένιος θέλει να πάρουμε θερμαντήρα, η μαία όμως είπε ότι είναι καλύτερο να το ζεσταίνουμε σε νερό ή αν έχουμε το χρονικό περιθώριο να το αφήνει σε θερμοκρασία δωματίου να ζεσταθεί μόνο του. Αυτό διαβάζω και σε διάφορα άρθρα, καλύτερα σε μπεν μαρί παρά σε θερμαντήρα.
Εμεις πήραμε θερμαντηρα γιατι 2 κ 5 το βράδυ που επρεπε να ζεστάνουμε το μητρικό με το κατσαρολακι μπεν μαρι δεν παλευοταν.κ μονο για να ζεστάνουμε απο την συντήρηση,απο την κατάψυξη για να το αποψυξουμε το βάζουμε στη συντήρηση.
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Άντε ας βγούμε όλες τώρα που μπορούμε!!!!
Αυτό το σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες.... Λες να λυσσιάξω που δεν θα μπορώ να σουρτουκεύω όποτε μου κατέβει; Ή θα ζω τρισευτυχισμένη αγκαλιά με το χταπόδι και ούτε που θα με νοιάζει; Rolling Eyes 
Το δευτερο!Very Happy 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο θερμαντηρας παίρνει νερο το ζεσταινει κ μεσα βάζεις το μπιμπερο,μπεν μαρι ουσιαστικά αλλα ζεσταινει το νερο πολυ πιο γρήγορα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτες, μανούλες!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακια μου τι κανετε??? ηρθε ο κουνιαδος μου σημερα απο Αθηνα με άδεια για τη γεννηση της ανηψιας και φυσικά του εδωσα πακέτο και τον ανηψιό του στο χωριο!!!θα κοιμηθει εκει σημερα ο μικρουλης μου!!!
μη λετε για φαγητα και εχω τουρτα στο ψυγειο και παλευω να μη φαω ουτε κουταλιά γτ αυριο το πρωι εχω τις τελευταιες εξετασεις (αιμα,ουρα,γλυκοζυλιωμενη και πηκτικοτητα αιματος)

Παραμυθενια τεεεεελειο το δωματιο!!!μπραβο στον παραμυθενιο!!αντε με το καλο να γεμισει με τις φωνουλες της μπεμπας!!

Ποπακι τη σκαπουλαρες για το ΣΚ,ε???χαχαχαχα μπραβο κοριτσακι μου!!
ουτε εγω παιζει να ξανακατσω 40 μερες μεσα...ΜΕ ΤΙΙΙΙΠΟΤΑ!!!20 και πολυ ειναι νομιζω!!δε θα τη παλεψω 40 μερες κλεισμενη σε ενα σπιτι με 2 παιδια...!!!

Paramythenia έγραψε:Έχουμε πάρει ένα, αν χρειαστεί το χρησιμοποιούμε.

Για την απόψυξη και το ζέσταμα του γάλακτος γνωρίζεις κάτι; Σας έχουν πει κάτι στις συναντήσεις; Ο Παραμυθένιος θέλει να πάρουμε θερμαντήρα, η μαία όμως είπε ότι είναι καλύτερο να το ζεσταίνουμε σε νερό ή αν έχουμε το χρονικό περιθώριο να το αφήνει σε θερμοκρασία δωματίου να ζεσταθεί μόνο του. Αυτό διαβάζω και σε διάφορα άρθρα, καλύτερα σε μπεν μαρί παρά σε θερμαντήρα.
 παραμυθενια μου και ο θερμαντηρας ουσιαστικα μπεν μαρί ειναι , απλα ειναι τελειο γτ στο βγαζει στη τελεια θερμοκρασια χωρις εσυ να χρειαζεται να δοκιμαζεις και να ελεγχεις!!!εχει δικιο η Μαιμου...ειδικά για το βραδυ, ειναι πολυ βολικος!!


ioazon έγραψε:Και το επόμενο πάλι τέτοια εποχή θα το προγραμματίσω (μάλλον κατά τέλη Γενάρη-Φλεβάρη) Laughing 
{φρικαλέα ακούγομαι}
Μπράβο αυτοσυγκράτηση!!! Respect 
Ιωαννακι τον Κων/νο τον γεννησα Ιανουαριο...Δεν υπαρχει καλυτερη εποχη πραγματικά!!! και το καλοκαιρι εισαι "λιγο" εγκυος και τη περνας ζαχαρη, και γεννας και χειμωνα, χουχουλιασματα κτλ!!!ειναι πιστευω ιδανική εποχή να γεννησεις!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις