Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
152 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 152 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το τερατάκι μου κοιμήθηκε. Αυτή η μέρα δε θα μου λείψει καθόλου!
Πολλά νεύρα κ μουρμούρα!

Παρ όλα αυτα τώρα θέλω να την ξυπνήσω να κάνουμε αγκαλιές!

Παω νά φάω ένα ρυζογαλο γιατί το ανάλατο κοτόπουλο δε μου κλείνει το μάτι!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω "παρκάρει " τις ζαργανες σε μπαμπα κ Γιαγια να φάνε κ κανουν διαγωνισμό ποια θα φάει πιο γρήγορα!
Εγω αντλω κ αν ολα πανε καλα 11:30 θα κοιμόμαστε
Sleep Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρυζογαλο Σοφακι ε; Γιαμ Γιάμ!
Μπράβο Μαιμου που τις δίνεις να τις ταισει η πεθερουλα σου.

Σας έβαλα κι εγω νέα φωτο. Βλέπετε που ή κοιλιά μ γέρνει αριστερά; Ολο εκει κάθεται η μπεμπουλα μ!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι κοιλάρες είναι αυτές που 'χουμε κάνει!!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 
Ω ρε, τι μπεμπάκια κρύβουν μέσα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 

Λοιπόν,
πήγα στην πρώτη συνάντηση στη Φαιναρέτη (ιδού αν δεν ξέρετε τι είναι http://www.fainareti.gr/ ) και ήταν εξαιρετικά!
Μας εξήγησε πώς ξεκινάει ο τοκετός, τα στάδιά του, πότε να πάμε στο μαιευτήριο, τι να κάνουμε για να ανακουφιστούμε από τις συσπάσεις, πώς να αποφύγουμε τις περιττές παρεμβάσεις κλπ. Εξαιρετικά ήταν!
Και την ώρα που έλεγε στους μπαμπάδες πως αν υπάρχει δυνατότητα να είναι μέσα, να είναι γιατί είναι μοναδική εμπειρία με πήραν τα ζουμιά.... (πάω κι εγώ, maimou, που ήμουνα αναίσθητη..... ) Embarassed 

Την άλλη Πέμπτη έχει περιποίηση βρέφους. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 612298 
Ανυπομονώ!

Και ο αγάπης μου ενθουσιασμένος βγήκε από εκεί!
Το πιο περίεργο είναι πως αισθάνομαι πιο σίγουρη τώρα που ξέρω λεπτομέρειες. Είχε και μία λεκάνη από ανθρώπινο σκελετό και ένα μωρό και εξηγούσε πώς ακριβώς θα βγει το μωρό και τι κάνει το μωρό και τι κάνουμε εμείς! Σούπερ! Σούπερ!!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Ρυζογαλο Σοφακι ε; Γιαμ Γιάμ!
Μπράβο Μαιμου που τις δίνεις να τις ταισει η πεθερουλα σου.

Σας έβαλα κι εγω νέα φωτο. Βλέπετε που ή κοιλιά μ γέρνει αριστερά; Ολο εκει κάθεται η μπεμπουλα μ!!!


Εβίνι μας δουλεύεις μου φαίνεται!!!Εγώ γιατί σε βλέπω κορμάρα???που είναι τα κιλά οεο???Τέλεια είναι και η δικιά σου πάντως!!!

Εσένα γέρνει αριστερά εμένα δεξιά...όλο από κει είναι....αριστερά πάει σπάνια!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Τι κοιλάρες είναι αυτές που 'χουμε κάνει!!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 654316 
Ω ρε, τι μπεμπάκια κρύβουν μέσα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 669659 

Λοιπόν,
πήγα στην πρώτη συνάντηση στη Φαιναρέτη (ιδού αν δεν ξέρετε τι είναι http://www.fainareti.gr/ ) και ήταν εξαιρετικά!
Μας εξήγησε πώς ξεκινάει ο τοκετός, τα στάδιά του, πότε να πάμε στο μαιευτήριο, τι να κάνουμε για να ανακουφιστούμε από τις συσπάσεις, πώς να αποφύγουμε τις περιττές παρεμβάσεις κλπ. Εξαιρετικά ήταν!
Και την ώρα που έλεγε στους μπαμπάδες πως αν υπάρχει δυνατότητα να είναι μέσα, να είναι γιατί είναι μοναδική εμπειρία με πήραν τα ζουμιά.... (πάω κι εγώ, maimou, που ήμουνα αναίσθητη..... ) Embarassed 

Την άλλη Πέμπτη έχει περιποίηση βρέφους. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 612298 
Ανυπομονώ!

Και ο αγάπης μου ενθουσιασμένος βγήκε από εκεί!
Το πιο περίεργο είναι πως αισθάνομαι πιο σίγουρη τώρα που ξέρω λεπτομέρειες. Είχε και μία λεκάνη από ανθρώπινο σκελετό και ένα μωρό και εξηγούσε πώς ακριβώς θα βγει το μωρό και τι κάνει το μωρό και τι κάνουμε εμείς! Σούπερ! Σούπερ!!!!


Αυτά είναι σβουρίτσα!!!Ρούφα πληροφορίες και για μας που δεν κάνουμε μαθήματα!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:
evini7 έγραψε:Ρυζογαλο Σοφακι ε; Γιαμ Γιάμ!
Μπράβο Μαιμου που τις δίνεις να τις ταισει η πεθερουλα σου.

Σας έβαλα κι εγω νέα φωτο. Βλέπετε που ή κοιλιά μ γέρνει αριστερά; Ολο εκει κάθεται η μπεμπουλα μ!!!
Εβίνι μας δουλεύεις μου φαίνεται!!!Εγώ γιατί σε βλέπω κορμάρα???που είναι τα κιλά οεο???Τέλεια είναι και η δικιά σου πάντως!!!

Εσένα γέρνει αριστερά εμένα δεξιά...όλο από κει είναι....αριστερά πάει σπάνια!!!
Εμένα είναι μια δώθε, μια κείθε πάντως η κοιλιά!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:
evini7 έγραψε:Ρυζογαλο Σοφακι ε; Γιαμ Γιάμ!
Μπράβο Μαιμου που τις δίνεις να τις ταισει η πεθερουλα σου.

Σας έβαλα κι εγω νέα φωτο. Βλέπετε που ή κοιλιά μ γέρνει αριστερά; Ολο εκει κάθεται η μπεμπουλα μ!!!
Εβίνι μας δουλεύεις μου φαίνεται!!!Εγώ γιατί σε βλέπω κορμάρα???που είναι τα κιλά οεο???Τέλεια είναι και η δικιά σου πάντως!!!

Εσένα γέρνει αριστερά εμένα δεξιά...όλο από κει είναι....αριστερά πάει σπάνια!!!
Εμένα είναι μια δώθε, μια κείθε πάντως η κοιλιά!

Μάλλον θα μοιάσει στην μαμά του το χταποδάκι και σβουρίζει μια από δω μια από κει!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάτσε να στριμωχτεί λίγο ακόμα και θα δούμε... (είμαι και η μικρότερη του topic (σε εβδομάδες))

Στη Φαιναρέτη σήμερα ήμουν η πιο μεγαλόσωμη έγκυος! Laughing Laughing Laughing 

Θα βάλω πρόγραμμα μελέτης γιατί έχω 2-3 βιβλία που θα 'θελα να τα 'χω διαβάσει πριν σκάσει μύτη το χταπόδι.... Very Happy 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας καληνυχτώ!!!Ραντεβού αύριο με το καλό!!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 850933 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτες κι από μένα! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 417472 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καληνύχτα κ όνειρα γλυκα Μαρακι!
Δεν σας είπα οτι είμαι και τοφαλος, αλλα τα κιλα μ τα έχω!!! Κι αυτα τα μπρατσα μου αίσχος, σαν σούμο είμαι, χαχα!!!

Ιωάννα πολυ ενδιαφέρον, είδα λίγο τη σελίδα, θα το μελετησω, προλαβαίνω τίποτε άραγε; Ε κι εσυ πες τα νωρίτερα...!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
poly omorfes oi kulitses sas... polu...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 417472 evinaki kai emena etsi aristera strimoxnete kai vazei kai ta podia ths sta pleyra mou k ponaw eidika shmera...! svoyritsa to evlepa kai egw ayto to krevataki kapou kapote kai mou aresai einai polu praktiko kai omorfo! megeia sas...!!!!! kai to thema einaoi oti diavazw kai alla kai thelw na sxoleiasw kai mexri na grapsw ta xehnaw!!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 4 966307 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εύη κ εμένα τα μπράτσα είναι τραγικα!

Μετά τη γεννά κ μετά από μια φουλ έξτρα εβδομάδα κρεπαλης με φουλ αλάτι κ λιπαρά πρέπει να μπω σε πρόγραμμα!

Πάλι πεινάω....

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!!! Very Happy 
Τις μισές μέρες κοιμάμαι σα μοσχάρι, τις άλλες μισές ξυπνάω στις 6 και δεν ξανακοιμάμαι. Ω χουουουου.....
Και ο αγάπης μου σήμερα ξεφυσούσε που τον ξύπνησα επειδή στριφογυρνούσα.... Τον καημένο.... (Το χταπόδι έδινε ρεσιτάλ στα ενδότερά μου βέβαια Laughing )

30 εβδομάδων σήμερα!
70 μέρες ακόμα!
Χταπόδιιιιι, ετοιμάσου να συναντήσεις τη μουρλομάνα σου!!!! Laughing Laughing Laughing 


evini7 έγραψε:Ιωάννα πολυ ενδιαφέρον, είδα λίγο τη σελίδα, θα το μελετησω, προλαβαίνω τίποτε άραγε; Ε κι εσυ πες τα νωρίτερα...!
Μα ζατί νομίζω πως το 'χα πει;;;; Embarassed  Μήπως ήσουνα ακόμα στη δουλειά και έτρεχες σαν παλαβή και δεν το είχες προσέξει;;;;

Για τα κιλά....
Κορίτσια, εγώ δεν έχω βάλει, όπως ξέρετε, πολλά κιλά αλλά έχω φαρδυκωλιάσει και μου κακοφαίνεται λίγο. Από την άλλη άμα φαρδυκώλ θα 'χει χώρο να βγει το χταπόδι, οπότε λέω η φύση ξέρει....

Μου έλεγε η φιλενάδα διαιτολόγος προψές πως έχει κάνει βρεφική διατροφή και κλινική βρεφική διατροφή και σούξου μούξου (έχει και μαμάτο μεταπτυχιακό στα μεταβολικά νοσήματα, στις διαταραχές δηλαδή του μεταβολισμού), οπότε της είπα πως μόλις αρχίσει το χταπόδι τις στέρεες τροφές θα τη βάλω να μου βγάλει πρόγραμμα και οδηγίες, να με ξεστραβώσει.... Για το τι να τρώω εγώ, τα ξέρω από τότε που έκανα δίαιτα μαζί της. Στην εγκυμοσύνη, καλά τα πάω με τη διατροφή μου. Ελπίζω και μόλις γεννήσω να το συνεχίσω έτσι γιατί πριν ήμουνα αρκετά αμαρτωλή.... Rolling Eyes 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωπ! Καλημέρες! Εγω ξύπνησα λογω δυσπνοιας, δεν βολευομσι με τίποτα, έσπασα κ τα νεύρα του συζύγου κ μεταφέρθηκε στον καναπε...
Ροζα ετοιμασου, το πολυ σε δέκα εβδομαδες θα δεις τη μανούλα σου!!!!
Πιθανόν Ιωάννα να είχες πει για τη Φαιναρετη κ να έχασα εκείνο το μάθημα...Embarassed 

Για τη λεκάνη, εγω έχω ακόμη στενή, γενικά έχω στενό κορμό, δεν παίρνω ποτε πλάτος, παίρνω όγκο, εξου κ νιώθω σαν βαρελακι...
Λοιπόν τις προάλλες η γιατρός με κοιτάζει κ λέει ´ε, εντάξει ειναι η λεκάνη σου, έχουμε δει να βγαίνουν κ μεγαλύτερα μωρα απο μικρότερες λεκανες´
Μα δεν τη ρώτησα, εγω ούτε καν το είχα σκεφτει, απορώ γιατι το πέταξε...
Σιγα, σαφώς κι υπάρχουν πολυ πιο μικρές λεκάνες.
Το θεμα ειναι οτι εμένα δεν άνοιξε καθόλου....! Φοραω ακόμη το ίδιο νούμερο τζιν.....!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Για τη λεκάνη, εγω έχω ακόμη στενή, γενικά έχω στενό κορμό, δεν παίρνω ποτε πλάτος, παίρνω όγκο, εξου κ νιώθω σαν βαρελακι...
Λοιπόν τις προάλλες η γιατρός με κοιτάζει κ λέει ´ε, εντάξει ειναι η λεκάνη σου, έχουμε δει να βγαίνουν κ μεγαλύτερα μωρα απο μικρότερες λεκανες´
Μα δεν τη ρώτησα, εγω ούτε καν το είχα σκεφτει, απορώ γιατι το πέταξε...
Σιγα, σαφώς κι υπάρχουν πολυ πιο μικρές λεκάνες.
Το θεμα ειναι οτι εμένα δεν άνοιξε καθόλου....! Φοραω ακόμη το ίδιο νούμερο τζιν.....!
Σου μπαίνει το προ-εγκυμομύνης τζην;;;; Shocked (Άμα κουμπώνει, θα ΄ρθω τώρα από κει να το δω να το πιστέψω Razz )

Καλά, το μέγεθος της λεκάνης είναι σχετικό. Το θέμα είναι να έχει πάρει την καλή και την σωστή και την ωραία θέση το μωρό. Wink 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:Για τη λεκάνη, εγω έχω ακόμη στενή, γενικά έχω στενό κορμό, δεν παίρνω ποτε πλάτος, παίρνω όγκο, εξου κ νιώθω σαν βαρελακι...
Λοιπόν τις προάλλες η γιατρός με κοιτάζει κ λέει ´ε, εντάξει ειναι η λεκάνη σου, έχουμε δει να βγαίνουν κ μεγαλύτερα μωρα απο μικρότερες λεκανες´
Μα δεν τη ρώτησα, εγω ούτε καν το είχα σκεφτει, απορώ γιατι το πέταξε...
Σιγα, σαφώς κι υπάρχουν πολυ πιο μικρές λεκάνες.
Το θεμα ειναι οτι εμένα δεν άνοιξε καθόλου....! Φοραω ακόμη το ίδιο νούμερο τζιν.....!
Σου μπαίνει το προ-εγκυμομύνης τζην;;;; Shocked (Άμα κουμπώνει, θα ΄ρθω τώρα από κει να το δω να το πιστέψω Razz )

Καλά, το μέγεθος της λεκάνης είναι σχετικό. Το θέμα είναι να έχει πάρει την καλή και την σωστή και την ωραία θέση το μωρό. Wink 
Ιωάννα μου κάνουν ολα μου τα παντελόνια αλλα δεν τα φοραω γιατι φυσικα δεν κουμπωνουν στη κοιλια, δεν θέλω να με σφίγγουν. Μολις έμαθα οτι είμαι εγκυος πήρα ένα παντελόνι εγκυμοσύνης, μαύρο, στενό τύπου τζιν. Ε απο τον Φλεβάρη μέχρι τωρα αυτο βάζω, έχει τη μπασκα κ βολεύει στη κοιλια. Τι να πω; Όντως η φύση ξέρει....

Ασχετο αλλα τέλεια που έχεις φίλη με τέτοιες γνώσεις! Θα σε βοηθήσει πολυ με τη διατροφή της μικρουλας! Σούπερ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περιμένω να βγουν τα φθινοπωρινά να αγοράσω κι εγώ ένα τέτοιο τζην.
Παραμεγάλωσε η κοιλιά και "δεν χωράω πουθενά" που λένε και οι Τρύπες. Είχα πάρει 1 παντελόνι εγκυμοσύνης λινό πολύ ωραίο (γιατί ήμουνα και στο υπουργείο στην αρχή της εγκυμοσύνης) αλλά μεγάλωσε το μπουτίνι και το κωλίνι μου και δεν μου μπαίνει πια.
Πιστεύω με 1 τζην εγκυμοσύνης και ένα χειμωνιάτικο κολάν (H&M 10γιούρια) να τη βγάλω μέχρι το Νοέμβρη.... Rolling Eyes 

Για τη βρεφική διατροφή, δω θα 'μαι να σας γράφω Wink 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω H&M τα πήρα. Με βολεύουν παρα πολυ! Νιώθω οτι μου βαστανε τη κοιλια!
Καλημέρα κ φιλια σε όλες!
Πάω για ύπνο, γύρος 2ος, τωρα που έδιωξα κ το αμορε απο το κρεβάτι, ευκαιρία να απλωθεω με τη μπεμπουλα μου!!!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!
Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΞΥΠΝΑΩ ΝΩΡΙΣ... ΟΠΩΣ Κ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ... ΚΑΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΝΩΡΙΣ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ... ΧΤΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΣΤΙΣ 1.30 Ε ΣΤΙΣ 7 ΤΟ ΜΑΤΙ ΓΑΡΙΔΑ... ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ...

ΙΩΑΝΝΑ Η ΛΕΚΑΝΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗ... Ε ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΠΑΚΕΣ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ... ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΜΠΑΚΕΣ... ΧΑΧΑΧΑ...
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΤΙΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!
Α ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΑ Κ ΕΓΩ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ!!! :-)

ΕΒΙΝΙ ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ...
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΖΙΝ...???!!!
ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΥΨΕΙ...
ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ...
(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ... ΧΑΧΑΧΑ)

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΜΠΗΚΕ Κ Η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!
ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ!!!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALHMERA MIA APO TA IDIA KOIMAMAI ARGA XYPNAW NORIS ALLA THA AKOLOUTHISEI OSONOUPO DEYTEROS GYROS KAI APO MENA APLAS...!IWANNAKI K POPAKI ME TO KALO KAI 40...!!!!!!!! AX! VLEPOUME ESAS POPAKI NA TELEIWNETE KAI ANAKOUFIZOMAI KAI EGW...KAI EGW 3 EVDOMADES KAI 3 MERES THELW AKOMA GIA NA KOPSW TO RAMA...Razz Razz Razz  SA TOYS FANTAROYS METRAW TO XTENAKI MOU LEIPEI!!!!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Εγω έχω αυτόν κ άλλον ενα γυρο ύπνου!
Οι ζαργανες το βράδυ μουρμουριζαν.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσούδια!
Πώς μου είστε; Καλό ΣΚ να έχουμε!!!

Έχει ένα αεράκι σήμερα... απόλαυση...

Evinaki και Asteraki τι όμορφες κοιλίτσες είναι αυτές; Φτου φτου! Θα βγάλουν κάτι μπεμπίνια...όνειρο!Very Happy 

Ζβουρίτσα τι καλά που έμαθες τόσα...Πόσο ζηλεύω... Εδώ έχουμε μόνο τις μαίες και την ομάδα θηλασμού για να ενημερωνόμαστε. Μετάδωσέ μας ντε καμία γνώση! Πώς αντιμετωπίζουμε τις επώδυνες συσπάσεις; Πε μας κι εμάς να ξέρουμε!

Εvini μου αλήθεια δεν έχει ανοίξει η λεκάνη σου; Εγώ μέχρι και στα εσώρουχα το καταλαβαίνω, με σφίγγουν πια στο πλάι.Το παιδί βέβαια δεν καταλαβαίνω πως θα βγει από έναν τόσο στενό χώρο.

Κερνάω τούρτες; Έχω δύο στο ψυγείο, μια lacta και μια cookies - η συγκεκριμένη έχει βραβευτεί πέρυσι ως η καλύτερη του είδους - θέλει καμία;;;

Φιλάκια πρωινά και δροσερά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις