Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 16]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.δεν γινεται καπιος με εχει μουτζωσει.μολις παει να γινει καλα ο στρατος να σου ο αντωνης με φτερνισματα και μυξες και βηχα.φυσικα οχι σαν του στρατου τον βηχα.ορο και ζεστα μου ειπε η παιδιατρος και βλεπουμε.μολις γινει εντελως καλα ο στρατος θα παω να του κανω και εξετασεις αιματος και ουρων που μου εγραψε η παιδιατρος.να δουμε που βρισκεται.

μαρια δεν ειναι κακο να δινεις ντεπον οταν την βλεπεις και γκρινιαζει.εγω οταν εβγαζε τα οταν εβγαλε σε 1 βδομαδα εξι δοντια εδινα ντεπον σχεδον καθε μερα γιατι δεν ηρεμουσε με τιποτα.με το καλο να βγουν και τα υπολοιπα ευχομαι.

αλικη εγω δεν ζυγιζω το κρεας στο περιπου κοβω τις μεριδες.εγω φτιαχνω φαγητο για 2μερες γιατι το απογευμα δινω κρεμα και γιαουρτι.κι εμενα σε ενα μηνα ειχε παρει 100γρ.αλλα η παιδιατρος ειπε οτι φταιει η ιωση που ειχε περασει.φυσικα καλυτερο ειναι να ζυγιζεται το παιδι σε μια ζυγαρια για καλυτερο αποτελεσμα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα! Ολα καλά?

Περαστικά σας Ειρήνη, κι εμείς έχουμε μια ευαισθησία με το βήχα, απ το καλοκαίρι μου έχει κάνει τρεις φορές ιστορία, αλλά ευτυχώς το περνάει σχετικά ήπια και δεν κάνει ακροαστικά και τέτοια.

Εμείς κάπως πιο ήρεμα αρχίσαμε να κοιμόμαστε απο προχθές, αντί για 2-3ωρο, τώρα μου ξυπνάει ανα 4ωρο τη νύχτα. Για να δούμε, θα το κρατήσει?

Αλίκη για το φαγητό εγώ ωμό το υπολογίζω το κρέας, το ψωνίζω σε πακετάκια των 250γρ και το μαγειρεύω για 3 μέρες συνήθως μαζί με δυο μικρές πατάτες, δυο κολοκυθάκια, δυο καρότα και λίγο ντομάτα ή μπρόκολο ή ότι άλλο - για τρεις μέρες αυτά που λέω.

Γιατί δεν αφήνεις να κυλήσει το πράγμα όπως βγει? Θέλω να πω άστην να φάει όσο θέλει, ακόμα και όλη την ποσότητα χωρίς να την σταματάς εσύ και αν μειώσει τους ενδιάμεσους θηλασμούς τους μείωσε. Μήπως πλέον στην ηλικία που έχει φτάσει έχει πιο πολύ ανάγκη απο στερεά τροφή παρά απο γάλα.
Εγώ πάντως απο την αρχή έτσι ελεύθερα το άφηνα κι όπως του βγει. Τελικά τρώει πράγματι όσο θέλει (φρούτα κατα τις 11-11.30 το πρωί, φαγητό κατα τις 3-4 το μεσημέρι και φαριν λακτέ κατα τις 7 το απόγευμα). Είναι φορές που δεν πεινάει και τρώει 5 κουταλιές και σταματάει, είναι φορές που το τρώει όλο και θέλει κι άλλο. Και είναι πολύ προφανές όταν δε θέλει, γυρνάει τα μούτρα του στο πλάι και μου σπρώχνει το χέρι μακριά.
Γάλα (ή θηλασμό ή μπουκάλι) πίνει πλέον μόνο απο το βράδυ ως το πρωί, δηλαδή πριν κοιμηθεί και τη νύχτα ή το πρωί που ξυπνάει. Και καμιά φορά μέσα στη μέρα αν είναι ανήσυχος, τον βάζω στο στήθος πιο πολύ για παρηγοριά, παρά οτι πεινάει.

Δεν ξέρω τι είναι σωστό και τι λάθος κι αν θάπρεπε να παίρνει περισσότερο γάλα, απλά σου λέω πώς το έχω χειριστεί εγώ, επειδή ανησυχείς για το βάρος της.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι κάνετε κορίτσια; Παραπάνω διόρθωσα το βάρος γιατι καταλάθος της πρόσθεσα 1 κιλό (από τη φαγωμάρα μου, χαχα). Οκ, δεν έχω αγχωθεί τρελά, απλώς προβληματίστηκα. Επίσης, μετά θυμήθηκα ότι το βράδυ έκανε ένα επικό χ@σιμο, οπότε άδειασε τελείως το έντερο (αγαπητά δαμάσκηνα.. ευχαριστούμε! Razz ) Βασικά φρούτα μέχρι τώρα έτρωγε 200γρ περίπου, σήμερα της έβαλα 250 (έχω και ζυγαριά οπότε είμαι σίγουρη) και πάλι το έφαγε όλο χωρίς πρόβλημα. Μάλλον θα την αφήνω να τρώει όσο θέλει από εδώ και πέρα και ο,τι γίνει. Απλώς δεν ήθελα να αποθηλάσω τόσο γρήγορα. Και η Δανάη έτρωγε πολύ, θυμάμαι σε εκείνη την ηλικία χτύπαγε κάτι 400άρια (γρ) στο φαγητό και μας είχε τρομάξει, χαχα. Λέτε να της έμοιασε; Πάντως κάθε μέρα το τρώει όλο, όσο και να της δώσω. Μετά που πολλές φορές την έβαζα στήθος για να δω αν πεινάει ακόμα δεν ήθελε. Με δάγκωνε απαλά, γελούσε και σηκωνόταν να φύγει. Άρα δεν είναι ότι την άφηνα και πεινασμένη. Τεσπα, σκέφτομαι ότι μπορεί να ξεγελάστηκα και από το γεγονός ότι ήταν νηστική και ότι είχε και άδειο έντερο. Όπως και να χει, το μεσημέρι θα δοκιμάσω να της δώσω όσο φάει, να δούμε τι θα γίνει (αν και οι δικοί μου λένε ότι τρώει ήδη αρκετά σε ποσότητα και νομίζουν ότι την μπουκώνω, χαχα). Το κρέας μέχρι τώρα το ζύγιζα ωμό, γι αυτό και σκέφτηκα μήπως κάνω βλακεία. Όταν βράσει χάνει αρκετό βάρος...

Ειρηνάκι σας ματιάσανε γμτ! Περαστικά και στο μικρούλη και εύχομαι να μην είναι τπτ!

Κλεοπάτρα μου μπράβο που είδατε βελτίωση στον ύπνο. Ο ύπνος είναι το παν για μένα, από εκεί ξεκινάνε όλα τα προβλήματα... Άντε και καλή συνέχεια!

Φιλιά

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικη ισως εχει δικιο η κλεοπατρα.δεν εχω θηλασει αλλα φανταζομαι σε αυτη την ηλικια χρειαζονται πιο πολυ φαγητο παρα γαλα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοίτα, λένε ότι τον πρώτο χρόνο βασική τροφή για το μωρό είναι το μητρικό γάλα και οι στερεές έρχονται να συμπληρώσουν αλλά και να προετοιμάσουν το παιδί για αργότερα. Επίσης, δεν τη θηλάζω εις βάρος των στερεών. Κανονικά δηλαδή λένε και πάλι ότι πρώτα θηλάζουμε και μετά ταΐζουμε όσο θέλει το παιδί. Εγώ την ταΐζω χωρίς να έχει προηγηθεί θηλασμός. Απλώς κάποια στιγμή ανάμεσα στο πρωινό και μεσημεριανό (και αντίστοιχα ανάμεσα στο μεσημεριανό και βραδυνό) τη θηλάζω γιατί έχει νυστάξει. Τελευταίες μέρες έχουμε χάσει και κάποιους ενδιάμεσους θηλασμούς γιατί έχει βγει εκτός προγράμματος. (Απλώς δεν ήθελα από τώρα να περιοριστούμε στο πρωί-βράδυ, όπως είχε γίνει με τη Δανάη...) Οπότε δεν ξέρω αν ευθύνεται ο θηλασμός για τη μειωμένη πρόσληψη βάρους. Ίσως το λάθος μου είναι που τη σταματάω στα 250 και να χρειάζεται περισσότερα. Ίσως να παίζει ρόλο που έχει αρχίσει να σηκώνεται και καίει πολλές θερμίδες. Μπορεί και να είναι από τη φύση της έτσι. Εμένα μόνο μια περίπτωση με φοβίζει, να είναι κάτι παθολογικό. Τεσπα, θα την αφήσω να τρώει όσο θέλει και βλέπουμε... Σας ευχαριστώ!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικη ευχομαι να μην ειναι κατι παθολογικο.δωστης να φαει οσο θελει.ισως ειναι και το σκαρι της τετοιο

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!

Η καμια ή ολες!

Καταρχήν Ειιρηνη περαστικα σας!Φροντισε την υγιεινη των επισκεπτων σας και οσων ερχονται απο εξω σπιτι σας για να περιορισεις τα μικροβια!
Να ειναι το τελευταιο..δυστυχως χρειαζεται γερη παγωνια για να σκοτωθουν οι ιωσεις και οχι 10 βαθμοι!

Πατριτσια εχω παει στην Πολη και ζηλεψα που σε ειδα στην φωτογραφια!Και το φορεμα απο τα αγαπημενα μου!Ευχομαι καποτε να ξαναπαω και με τα μωρα μου!

Μαρακι μουυπομονη με τα δοντακια!

Χριστινακι καλο διαβασμα!

Αλικη .... 100 γρ κρεας βρασμενο!
Το οτι δεν εβαλε βαρος περιμενε να πας στο γιατρο!Ανα τριμηνο το ελεγχουμε!Περιπου 250-300 το μηνα ειναι καλα σε αυτην την ηλικια.Αλλα ισως μπουν μαζεμενα τον επομενο.
για την ιστορια η Μελινα 12 μηνων ηταν 8 κιλα και 77 ποντους.
Αν διαβαζα τοτε οπως τωρα θα ειχα κανει αλλους χειρισμους!
Το βαρος λενε οτι το κραταει ο θηλασμος και αν το παιδι δεν βαζει αρκετο σημαινει οτι δεν ειναι επαρκεις οι στερεες ή καπου εχει δυσανεξια..
Επισης μυικο ιστο και οχι λιπος δεινει το κρεας στο παιδι.Αρα και επιθυμητο βαρος.
Αν το παιδι τρωει αμυλουχα σιγα σιγα απωθει το κρεας..και δεν το θελει..ετσι προτιμαει τις κουφιες θερμιδες απο τις σωστες..εσυ ομως δεν δινεις.
Για μενα πρεπει να αυξησεις το κρεας.
100-110 γρ την μερα μαγειρεμενο.
Και απεριοριστος θηλασμος!Το ιδιο κανω κι εγω οταν νυσταζει..απλα προσπαθω να αφηνω μια ωρα αναμεσα στο θηλασμο και στο φαγητο.
Μην παει ο νους σου στο κακο!

Κλεινω γιατι ερχεται κοσμος!

Φιλακια !!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aλικη μην αγχωνεσαι με το βαρος της ,δεν βλεπεις εμενα που για 1 διαστημα μου ειχε μεινει ψυχολογικο κ νομιζα οτι δεν την ταιζα αρκετα γι αυτο κ δεν επαιρνε βαρος ,για 3 μηνες ειχε παρει μονο 250 γρμ κ σε 1 μηνα περιπου μετα πηρε αλλα τοσα κ οπως μου ειπε κ ο παιδιατρος ειναι το σκαρι της τετοιο,εμεις βεβαια ειχαμε κανει κ εξετασεις ουρων αιματος κ κοπρανων πιο πολυ για να ηρεμησω εγω οτι δεν εχει κατι παθολογικο η καμμια αλλεργεια που δεν την αφηνει να παρει βαρος...Απο τοτε που ειδα οτι δεν συμβαινει κατι τετοιο ειμαι πιο χαλαρη στο θεμα φαγητου κ την αφηνω να φαει οσο θελει .Α κ βελτιωση εμεις στο βαρος ειδαμε (δεν ξερω αν ειναι τυχαιο) απο τοτε ξεκινησε το αυγο...
Ειρηνη ξανα περαστικο στο μικρο σου,αμαν πια τι ειναι αυτο να μην προλαβαινει να καλυτερεψει ο ενας κ να πιανει τον αλλο...
Πατριτσια πιστευω να ξεκουραστηκατε κ να χαλαρωσατε στις διακοπες σας...
Εχθες ειχαμε επετειο σχεσης με τον αντρα μου κ σημερα 1 χρονο επετειο απο τον πολιτικο γαμο,μου εφερε το πρωι 1 πολυ μεγαλη ανθοδεσμη,την αφησε στο τραπεζι της κουζινας κ εφυγε, μπαινω στην κουζινα ,βραζω το αυγο κανω τα φρουτα,πηγαινοερχομουν κ δεν την ειχα παρει ειδηση,οταν γυρισα προς το τραπεζι κ την ειδα εσκασα στα γελια κ συνηδητοποιησα ποσο νυσταγμενη ημουν που τοση ωρα δεν την ειχα κουτουλησει...

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρες!!!!!!Η μικρή κοιμάται και βρήκα ευκαιρία να συνεχίσω το διάβασμα και να σας πω και ενα γεια! Very Happy Ειρήνη πραγματικά εύχομαι να γίνει καλά ο μικρός και να είναι η τελευταία σας αρρώστια!Εγώ με το φαί ρε κορίτσια είμαι πολύ χύμα!Έχω τα στάνταρ γεύματα -- 7:00 γιαουρτάκι, 11:00 φρούτα, 4:00 κρεας με λαχανικά ή κοτόπουλο με λαχανικά και κάποιο ζυμαρικό ανα μία μέρα (αστράκι-φιδέ κλπ) 7:30 ρυζάλευρο ή δημητριακά και ενδιάμεσα θηλασμούς. Αλλά άμα βγαίνουμε καμιά φορά παραλείπω κάποιο γεύμα και δίνω μόνο στήθος!Στα κιλά είμαστε οκ, στην 25η θέση στις καμπύλες αλλά δεν ανησυχεί η γιατρός. (Θα δούμε και αύριο βέβαια) Από νέα,πήραμε παπουτσάκια και προσπαθούμε να περπατάμε τώρα!Με τον ύπνο ακόμα δεν έχουμε στρώσει αλλά νομίζω είναι από τα δόντια τελικά γιατί βλέπω βγαίνει και τρίτο κάτω!Μαλλιά να δούμε πότε θα βγάλουμε!!! Razz afro 

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 315810 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 531909 

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νάμσι πάλι πριν τον ύπνο!πονάει όλο μου το σώμα αλλα επιφανειακά..κανένα ρεύμα μας χτύπησε!

Αλικακι κι εγω πιστεύω οτι ειναι στο σκαρι της αλλα αφου τρώει το φαγητο της και θέλει κι άλλο αύξησε το κρεατακι!Νομίζω θα της κάνει καλο!
Και ο Δημήτρης δεν βάζει πολυ και ειναι υπερκινητικος αλλα αν δεν φάει 100 γρ κατσικακι τη μέρα δεν τρώει τίποτε άλλο.

Μαρακι κι εγω με τον κροκο νομίζω είδα αύξηση στο βάρος αυτές τις μέρες που περπατησε κιόλας..
Νόμιζα ιδεα μου ειναι...

Χριστίνα μαλλιά γιοκ κι εμείς μοιάζει με μικρότερος χαχα!Αν έπαιρνε και πιπιλα θα ήταν σαν τα μωρα καρτουν!χαχαχα!
Άντε με το καλο και το δοντι σας!
Ευχομαι να βρείτε γρήγορα και αγοραστή!

Εμείς προσπαθούμε να μάθουμε διάφορα παιχνιδακια με τα χεράκια αλλα ο μικρός ειναι πολυ αδεξιος..αντίθετα όταν αδειάζει τα συρτάρια και σκαρφαλώνει ,βαράει και ξηλωνει ,ανοιγει τοννδιακοπτη ειναι φοβερά επιδεξιος!Αλλα τα απλά ή δεν τον κόβει ή δεν τον ενδιαφέρουν δεν ξέρω!Και ειναι παμπονηρος ...να δείτε πως γελάει έτσι και τον πιάσω να κάνει αταξία!
Και άμα τον ψευτομαλωσω τον πιάνει το παράπονο και κλαει με μαύρο δάκρυ μεχρι να τον παρω αγκαλια...και τον κουναω και λέω αγκαλιτσα και με σφίγγει και κάνει πέρα δώθε το κεφάλι του!
μαϊμουδακι!

Αυτα !σας φιλω όλες θα τα πόυμε αύριο!




crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες! Πώς ήταν η μέρα σας; Σήμερα η Λυδία κοιμήθηκε όλη μέρα μόλις 20 λεπτά και αυτά στην αγκαλιά μου... Αχ αυτά τα δόντια... Μόλις σκέφτηκα να σηκωθώ να την αφήσω στο κρεβάτι, λες και διάβασε τη σκέψη μου... τεσπα, να βγούνε τα άτιμα να ηρεμήσουμε... Κατά τ' άλλα της έδωσα περισσότερα φρούτα (και αβγό, τον τρώει όλο τον κρόκο εφόσον τον βάζω κι αυτόν στα φρούτα), της έδωσα περισσότερο μεσημεριανό (γύρω στα 300γρ) αλλά σταμάτησα εκεί γιατί αυτό το παιδί δεν ξέρει να αρνηθεί όταν δε θέλει άλλο. Το είχα πάθει τον Αύγουστο όταν την τάιζα μια φορά και έλεγα στον άντρα μου καλά πόσο έχει φάει αυτό το παιδί, να τη σταματήσω; Και μου έλεγε εκείνος μην της δίνεις άλλο, αλλά εγώ έδινα, αφού το δεχόταν. Ωσπου κάποια ωραία στιγμή, πάνω στην τελευταία κουταλιά αναγούλιασε και τα έβγαλε όλα. Μα όλα όμως. Οπότε κι εγώ σήμερα τη σταμάτησα εκεί που άρχισε να καθυστερεί να κατεβάσει τη μπουκιά...
Μελινομαρία μου 100γρ βρασμένου; Καλά, δε νομίζω ότι θα παίξει τόσο γιατί μετά το φαγητό της θα είναι μια σκέτη κρεατίλα, δε θα της αρέσει κιόλας. Εσένα πώς το τρώει; Αλεσμένο δε δίνεις; Αλλά αφού το λες, θα της βάζω όσο παραπάνω μπορέσω (πάντως η Δανάη έτρωγε λιγότερο κρέας και πάλι έβαζε περισσότερο βάρος)... Αμυλούχα πράγματι τρώει ελάχιστα. Λαχανικά όμως αρκετά. Η δυσανεξία τι συμπτώματα έχει; Γενικώς δεν έχω προσέξει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με το στομαχάκι της. Μόνο η πρόσληψη κιλών είναι το σύμπτωμα της δυσανεξίας; Μαράκι εσείς κάνατε τόσες εξετάσεις; Καλά, εγώ θα την πάω πάλι παιδίατρο στο χρόνο και θα μου πει εκείνη. Και αν μιλάμε μόνο για 300γρ στο τρίμηνο, τότε δεν είναι τόσο τραγικό. Γιατί όπως είπα την προηγούμενη φορά είχε ζυγιστεί φαγωμένη ενώ τώρα τελείως νηστική. Το πιθανότερο είναι να είναι το σκαρί της έτσι, απλώς ως μανούλα λογικό είναι να σκέφτομαι και τα χειρότερα... Ευχαριστώ και για τις συμβουλές! Όχι, όπως είπα δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα, απλώς προβληματίστηκα λιγάκι, μην τυχόν και κάνω καμιά μακακία ξέρετε και δεν το έχω ψάξει παραπάνω...

Μαράκι να ζήσετε λοιπόν! Καλά, από κούραση... χαχα! Πλάκα θα είχε όμως το σκηνικό! Αφού τα είδες τα λουδούδια πάλι καλά!

Μελινομαρία πράγματι πολύ όμορφη η Πόλη! Πολύ θα ήθελα να ξαναπάω, καθώς και πριγκηπονήσια...

Ειρηνάκι, όπως τα λέει η Μελινομαρία. Αχ, ξέρω πώς είναι να τελειώνει το ένα και να αρχίζει το άλλο, ελπίζω μετά από αυτό να ηρεμήσετε!

Χριστινάκι δεν έβγαλε ακόμα μαλλάκι η δικιά σου; Όπως της Μελινομαρίας, εεε; Χιχι, υπομονή, κληρονομικό είναι κι αυτό. Τουλάχιστον αυτά δεν πονάνε όπως τα δόντια όταν βγαίνουν! Razz Της Λυδίας νομίζω κάθε μέρα και πιο μακριά, πλέον τα τσιμπιδάκια είναι απαραίτητα αξεσουάρ γιατί το μαλλί φτάνει μέχρι τη μύτη μας (και είναι και πράσο). Εγώ φιδέ και αστράκι δεν έχω δώσει ακόμα... Δίνεις και γιαούρτι το πρωί; Γιατί; Σου το είπε παιδίατρος; Δεν θηλάζεις το πρωί; Εγώ προσπαθώ να μη χάσει γεύμα η μικρή, ακόμα κι αν βγούμε εκτός ωραρίου. Εννοείται και ο θηλασμός, αλλά εμένα δε χορταίνει πια με αυτό, ακόμα κι αν τη θηλάσω αν πεινάει το μεσημέρι μου ζητάει φαγητό... Μεγειά και τα παπα. Τι νούμερο; Εμείς λογικά θα πάμε για το 17, χιχι! Αλλά δε θα της πάρω πριν ξεκινήσει μόνη της, μέχρι τότε θα της φοράμε καλτσάκια με λαστιχάκια από κάτω...

Άντε, σας φιλώ!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α, Μελινομαράκι τώρα το είδα! Τι πόνος καλέ, μήπως πιάστηκες; Περαστικά!

Χαχα, κι εγώ με τον κρόκο νόμιζα ότι έβαλε βάρος, τη νιώθω πιο βαριά τελευταία... Αλλά ή που θα ήταν η πάνα πιο βαριά (χοχο) ή που εγώ πιο κουρασμένη μάλλον...

Μόνο κατσικάκι του δίνεις; Μοσχάρι και κοτόπουλο δεν...;

Το πουλάκι μου είναι επιδέξιος εκεί που τον ενδιαφέρει! Μην ξεχνάς ότι τα αγόρια είναι πιο δυνατά από τα κορίτσια και αργούν να ελέγξουν τη δύναμή τους, γι' αυτό και τα κάνουν όλα άνω-κάτω. Γιατί κατά τ' άλλα δεν είναι πιο ζωηρά από τα κορίτσια. Και τώρα που το είπες, όντως η Λυδία είναι πραγματικά υπερκινητική. Δεν κάθεται σε μια θέση. Μπορεί να μην περπατάει μόνη της, αλλά συνεχώς κάθεται, σηκώνεται, μπουσουλάει/σέρνεται κοκ. Και το πονηρό γελάκι το έχει πολύ στις αταξίες επίσης. Όπως και το νάζι (εμ θηλυκό...) Αλλά κι αν τη μαλώσω πάλι μου γελάει, τι έχω να τραβήξω! Εσένα είναι αντράκι και ξέρει αυτός τι κάνει για να ρίξει τη μανούλα του...!

Άντε καληνύχτα είπα...!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλα ρε Αλικακι απο τώρα οιδιποδειο;

Ο πόνος ειναι στο δέρμα άμα το τριψω και κάτι σαν ριγος!

Περίπου 300 μ.ο το μήνα είπα ειναι καλα αλλα κρίνουμε ανα τρίμηνο .Δηλ.αν πάρει σε τρεις μήνες 700 ειναι καλα κι ας το πήρε όλο μαζι στο τέλος.
Δυσανεξια ειννοω να μην ανέχεται μια τροφη και να την εμποδίζει να πάρει βάρος,να μην την πεπτει σωστά.Ρωτα το γιατρο σου.
Μοσχάρι εμείς πως να φάμε με αλλεργία στα αγελαδινα...
Κοτόπουλο όταν βρίσκω βιολογικό όπως και χοιρινο ελευθέρας σπάνια!βάζω κολοκυθακι κολοκυθα πορτοκαλί καροτο και μαιντανο.λάδι και λεμόνι!Τι να πω το τρώει !Αυτο ξέρει αυτο τρώει ...δεν δοκιμάζει και πολλα να
διάλεξει!
Τον κροκο τον τρώει σκέτο το πρωι μαζι μου ...εγω τρώω το υπόλοιπο.Μετα κατα τις 11 του δίνει η γιαγια φρουτοκρεμα .Στις δυο περίπου το φαγητο..δεν ζυγιζω και όσο περισσέψει το απογευμα με συμπλήρωμα λίγη υποαλλεργικη
κρεμουλα αν ειναι λίγο.Ενδιάμεσα του δίνω κανένα φρούτο,θηλασμο φυσικά κ αν έχω κάτι υποαλλεργικο σε σνακ καλαμποκογκοφρετα..αν τρώω πατάτα του δίνω λίγο.
Ζυμαρικά αν δεν γίνει ένα ενα και κατι δεν δίνω με τίποτα!

Αυτα τα σκορπ-οχωρ-ακια θα γίνουν τα πιο γλυκα ανθρωπακια... θα δεις!

Καληνύχτα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπηκα κ εγω για μια γρηγορη καληνύχτα να δώ κ τα νέα σας . Λοιπόν απόψε που κοιμησα απο τις 11 την μικρη δεν με παίρνει εμένα ο ύπνος , γυρίζω στριφογυριζω στο κρεβάτι κ τίποτα ...
Μελινομαμα ειναι κ ο δικός σου πονηρή φατσουλα όλη την ώρα διαολιες κάνει όπως κ την δικια μας κ άμα της πω μη αρχίζει κ μου κάνει ντα κ κουναει το χέρι της , όλους λέει θα μας κάνει νταααα ...
Αλίκη εμείς τις είχαμε κάνει εξετάσεις τόσες γιατι δεν έπαιρνε βαρος 3 περιπου μήνες κ μην την ίωση που είχε περάσει έχασε 150 περιπου γραμ κ εκει φοβηθηκαμε ... Βλέπω τα μαλλακια σας μακραινουν γρήγορα γρήγορα κ σε λίγο καιρο θα κάνετε κ κοτσιδακια. Εμάς μεγαλώνουν αλλα με πιο αργό ρυθμό κ μάλιστα τα πίσω πιο γρήγορα απο τα μπροστά ... Λοιπόν Αλίκη τώρα που είπες για το παπούτσι της Λυδιας θυμήθηκα ότι πριν λίγο καιρο σας έβλεπα όνειρο κ είχαμε λέει ενώσει τα ποδαρακια των μικρών κ μετρουσαμε τις πατουσες τους κ η δικια σου είχε μικρο μικρο πατουσακι κ η δικια μου τεράστιο σαν βατραχοπεδιλο κ έλεγα μα τι ωραία ποδαρακια που έχετε εσείς , εμάς ειναι τεράστια κ δεν βρίσκομαι παπούτσι με τίποτα ... Κ ξύπνησα μετα κ το σκεφτόμουν πολυ έντονα ...
Σημερα το απόγευμα έκανε 2 βήματα μονη της κ μετα έκατσε κάτω χωρις να πέσει απότομα κ απο εκει κ μετα ήθελε να την κρατάω με το 1 χέρι μόνο ... Μάλλον ετοιμαζόμαστε κ εμείς σιγα σιγα αν κ δεν βλέπω κ πολυ σταθερή την μεσουλα της ακόμα ... Πάω τώρα για ύπνο γιατι εχει αύριο πρωινό ξύπνημα ... Καλο βράδυ !!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!
Αχ τι να πρωτογραψω... Έτσι την πατάω κάθε φορά και το αναβαλλω.
Βρε κορίτσια τι ποσότητες φαγητού είναι αυτές; εγω δεν ζυγιζω. Περίπου 3/4 της κούπας φαγητό κάνω και πάλι δεν το τρώει όλο πάντα. Μήπως επειδή θηλάζει κάμποσο; απι βάρος πηγαίναμε πολύ καλά. Τωρα με τη Βροχιολιτιδα λογικά θσ μείναμε λίγο πίσω. Αφήσαμε το εμβόλιο και το ζύγισμα για αργότερα. Κρόκο έβαλα στην αρχή στο φαγητό. Δοκίμασα σκέτο πριν τα φρούτα αλλά τίποτε. Θα δοκιμάσω και μέσα στα φρούτα να δω.

Σας αφήνω. Πάω για μάθημα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Τι κάνετε; Ωρε, είχαμε νυχτερινές βλέπω χτες, ε; Εμένα η μικρή ξύπνησε μία στις 3πμ για θηλασμό, κοιμήθηκε ξανά μέχρι τις 10πμ! Very Happy Καλά ήταν, έστω και με το ενδιάμεσο... Επιτέλους κοιμήθηκα λιγάκι, όχι πως μου έφτανε αλλά...
Χτες αφού σας έγραψα διάβασα για μια κοπέλα στο φέης που ανακάλυψε ότι το παιδάκι της 12 μηνών έχει αλλεργία σε μοσχάρι, σόγια, αβγό κλπ. Και αυτό μόνο επειδή δεν έπαιρνε βάρος, κανένα άλλο σύμπτωμα. Εντάξει, αγχώθηκα λιγάκι αλλά θα πρέπει να περιμένω μέχρι να ξαναπάει παιδίατρο μάλλον... Χμμ... 700 το τρίμηνο δύσκολο να τα φτάσουμε, για 300 ίσως..Rolling Eyes 
Μελινομαρία μου χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτός ο πόνος που περιγράφεις καθόλου δε μ' αρέσει... Όποτε το παθαίνω μετά αρρωσταίνω... Ξουτ μακριά από σένα όμως, μακάρι να είναι τυχαίο ή κάτι ασήμαντο... Δε λέω για οιδιπόδειο, χαχα, αλλά Rolling Eyes Rolling Eyes τείνω να πιστέψω ότι από τη γέννησή τους υιοθετούν ορισμένα χαρακτηριστικά του φύλου. Εμένα και οι 2 τους είναι πολύ ναζιάρες. Και η Δανάη πάλι, τι να πω, από βρέφος είχε αδυναμία σε κάθε αρσενικό, τα θηλυκά τα αγνοούσε ένα περίεργο πράγμα... Χιχι.. Φυσικά μπορεί να είναι και τυχαία όλα αυτά... Όσο για το φαγητό, αφού τα τρώει μια χαρά! Χαχα, η χαζή δεν συνέδεσα το μοσχαρίσιο κρέας με το αγελαδινό γάλα. Οκ, δε στροφάρω! clown 

Μαράκι μου κατάλαβα, λογικό που είχατε κάνει τις εξετάσεις τότε, μπορεί να μην τη γλιτώσουμε κι εμείς. Τουλάχιστον ηρεμήσατε από αυτές. Όσο για το όνειρο, χιχιχι! (Μωρέ κρίμα να μας πάνε έτσι στραβά οι διακοπές κάτω και να μην έρθουμε Ηράκλειο να σας δούμε. Θα ξανακατέβουμε βέβαια κάποια στιγμή ίσως Πάσχα, αλλιώς σίγουρα πάλι καλοκαίρι.) Το είχα ξαναγράψει ότι έχουμε μικροσκοπικά πατούσια, ίσως από αυτό επηρεάστηκες. Πάντως ελπίζω να μην αγχώνεσαι για τα πατούσια της κοράκλας σου, εεε; Μια χαρά είναι και θα γίνουν όσο πρέπει, μην ξεχνάς ότι το πάει για μοντέλο η δικιά σου! Άντε και καλά περπατήματα! Κοντά είστε! Κι εμείς το δουλεύουμε εντατικά καθώς φαίνεται. Η δικιά μου εκτίμηση για τη Λυδία είναι ότι θα περπατήσει μόνη της περίπου στο χρόνο...

Τζενάκι πού είσαι καλέ; Ούτε κι εγώ ζύγιζα το φαγητό, τώρα είπα να το κάνω για να σιγουρευτώ. Γιατί ήξερα στο περίπου πάντα με το μάτι. Αφού βάζει βάρος ο δικός σου γιατί να ανησυχείς; Κανονικά τρώνε όσο πεινάνε, εμένα δε μου λέει όχι και με έχει μπερδέψει... Όσο για το αβγό, δε χάνεις να δοκιμάσεις στα φρούτα, η δικιά μου το δέχτηκε...

Σας φιλώ!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επέστρεψα απο μάθημα. Χανομαι Αλίκη γιατί δεν προλαβαίνω. Μπαίνω πιο πολύ φεις που είναι πιο εύκολο και γρήγορο. Την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα να κάνω κέικ την Τετάρτη και το τελείωσα Παρασκευή χαχαχα. Τρέχω και με τα μαθήματα. Έτυχε και η αρρώστια. Δεν καλοκοιμαται και ο μικρός. Πολύ θέλει να χαθώ; Σας διαβάζω όμως και σας απανταω νοητά...
Εμεις περπατάμε κανονικά και διασχίζουμε άνετα τουλάχιστον ένα δωμάτιο. Φοράμε παπούτσια νούμερο 19 και σύντομα θα πάμε σε μεγαλύτερο. Αυτα κουκλιτσες μου. Φιλάκια στα παιδάκια

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααα και σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω ετοιμασίες για τα πρώτα γενέθλια!!!!!! Λεω να κάνω κάτι σε αεροπλανακι. Να κρατησω το θέμα της βάφτισης

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!

Παγωμενη η  Θεσσαλονικη εβαλα και κασκολακι οταν πηγα τη μικρη σχολειο!
Ναι με τριγυρναει ιωση ή ψύξη σιγουρα..αλλα μοιαζουν και συμπτωματα περιοδου..συν κατι αιμορροιδες (μαλλον) που μου προκαλουν διαφορες ενοχλησεις!
Η περιοδος εχει να φανει 20 μηνες!Αρα καλα παει το γαλα μας...
Τα παιδια εχουν μυξουλες και το πρωινο βηχαλακι καθαρισμα..αν συνεχιστει γιατρο αμεσως!

Αλικακι αυτο ισχυει που διαβασες....το ειχα ξαναπει αλλα δεν θελω να με λετε προκατειλλημενη!
Γουλιτσες,Γοπ,εκζεμα,ατοπικη,ελλειψη προσληψης βαρους,μαυροι κυκλοι,καταρροηπου δεν σταματαει,διαρροιες ειναι ενδειξεις αλλεργιας.Οι εξετασεις μεχρι 12-18 μηνων δεν ειναι αξιοπιστες.. ουτε μια δεν εχουμε κανει!Υπαρχει περιπτωση να βγουν ψευδως αρνητικες.
Ενδειξεις ομως...πρεπει να κανεις δοκιμες στην διατροφη για να το διαπιστωσεις.
Αυτες ειναι προσωρινες αλλεργιες..φευγουν με τον καιρο..αλλα περνας αυτην την τυρρανια..Rolling Eyes 
Γιάυτο ειπα θα χειριζομουν διαφορετικα την διατροφη της Μελινας..σιγουρα κατι δεν εκανα καλα..αν δεν ειχε αλλεργια..το ειχε υποψιαστει ο γιατρος αλλα μαυρα μεσανυχτα!
Και τωρα που εχει ο Δημητρης παλι μαυρα μεσανυχτα...τωρα αρχισε να ενημερωνεται και να με συμβουλευει αυτα που ηξερα εγω απο το ψαξιμο..
Ψυχραιμια..και οτι χρειαστει ..τηλεφωνακι.. αυτα τα διαβαζω απο εκεινη την ομαδα και υπευθυνη ειναι η Αγλ.Παπαδ. συμβουλος θηλασμου και βασιζονται σε επιστημονικα εγγραφα.
Αν εχεις μπει το ξερεις..και αλλες κοπελες εδω ειναι μελη της ομαδας..
Ευχομαι να ειναι τυχαιο παντως!
Οσο για το παπουτσι κι εμεις ετσι ηταν η Μελινα.Ο μικρος 19-20 ειναι το νουμερο του.

Μαρακι μου με το καλο τα πρωτα σας βηματα!

Τζενη κι εγω τα σκεφτομαι τα γεννεθλια..
θα εχω και σπεσιαλ υποαλλεργικη τουρτα..με σουπερ στολισμα απο την αδερφη μου!Θεμα ομως σκεφτομαι κατι σε μικυ μαους!Ο Δημητρης κανει περιπου 4-5 μετρα μονος του.Δηλαδη σαλονι- παιδικο...Θα τους βαλουμε να παιξουν μαζι να κυνηγιουνται!Το εφαγε το ψαρακι;


Αντε Παρασκευη σημεραααααααααααα!!!!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 654316 

Φιλακια!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια γεια σας.ειχα γραψει πριν ενα σωρο και εξαφανιστηκαν.

μαμαμελι δεν ερχεται και πολυς κοσμος στο απιτι μας περα απο τα αδερφια του αντρα μου με τις οικογενειες τους που καθονται απο πανω και κατω μας.την 1η ιωση την κολλησαμε στην παιδικη χαρα και την 2η οταν πηγαμε για το εμβολιο(ειχε ενα παιδακι με πυρετο εκει που περιμεναμε και μπηκε πριν απο μας).τα ιδια συμπτωματα ειχα κι εγω χτες μαμαμελι με εσενα.το δερμα μου πονουσε.σα να κρυωσα καπου ημουνα χτες.αλλα σημερα καλυτερα.ισως κουραστηκα επειδη εχω πιασει νακαθαριζω σιγα σιγα για να στρωσω τα χαλια.περαστικα σε μικρους μεγαλους.εμας οι μυξες συνεχιζονται και λιγο βηχα που εχουν και τα 2.

αλικη ευχομαι να μην ειναι κατι ανησυχητικο το οτι δεν παιρνει βαρος.ηθελα να ρωτησω ποσο κρεας ζυγιζετε για 1 μερα?και συνολο το φαγητο με τα λαχανικα ποσο πρεπει να ειναι?

χριστινα να στειλουμε μερικα μαλλια στην μικρη σου που εχουμε μπολικα και εχουμε ηδη κουρευτει μια φορα.προχτες κουρεψαμε τον στρατο μετα απο 2 μηνες κα κοντευουμε να φτιαξουμε μαξιλαρι απο τοσο μαλλι.

κι ο δικος μου ειναι μεγαλο νουμερο ο μικρος.πηγαινει πειραζει πραγματα και αν του πεις μη σε κοιταει με ενα υφος και γελαει και ξαναπηγαινει εκει και αν τον μαλωσεις ή τον βαλεις στο παρκο αρχιζει και κλαιει με μαυρο δακρυ.συνεχεια με δαγκωνει και χαιρεται κιολας αλλα εγω δεν χαιρομαι και πολυ επειδη αυτα τα δοντακια ειναι κοφτερα και πονανε.και μονο εμενα δαγκωνει.μια φορα πηγε να δαγκωσει τον αντρα μου στο μαγουλο και επειδη ηταν λιγο αξυριστος τσιμπηθηκε και δεν το ξανακανε.

μαρια κρητικια χρονια πολλα για χτες.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο ειρήνη που είναι καλύτερα τα παιδιά.
Μαρια ναι το έφαγε το ψάρι. Όχι όλο βέβαια. Ένα μπακαλιαρακι για δύο μέρες. Γενικά δεν τρώει ποσότητες. Σήμερα απο περιέργεια ζυγισα το μεσημεριανό. 120 γρ με κάμποσα καραγκιοζιλικια. Είχε λίγο κοτόπουλο γλυκοπατατα αρακα πράσινη πιπεριά κολοκυθάκι καρότο φαγοπυρο λάδι λεμόνι. Το μοσχάρι το τρώει πιο εύκολα συνήθως.ΑυΑύριο το ίδιο και μετά πάλι ψάρι.
Μάλλον κοιμήθηκε. Παω να τον αφήσω να δούμε.
Φιλάκια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νέκρα στη δουλεια σήμερα...

Ειρηνη μου τι να πω...πιθανον θελει απολυμανση χερια ρουχα μετα τη βολτα..να φανταστεις εγω εχω μαντηλακια ντετολ και στο σουπερμαρκετ κανω το καροτσι,επειδη φοβαμαι για την αλλεργια καθαριζω και τα χερουλια της κουνιας στην παιδικη χαρα..και μετα τα χερακια..αλλα ολα τρωνε μπισκοτα και γαριδακια εκει..πιανουν παντου..λιγο το εχεις..ετσι εκανα και οταν ηταν μωρο η Μελινα που κυκλοφορουσε μια γριπη και παντα μεσα στο παιδιατρειο..παντα την επομενη αρρωσταινουμε!!Και απολυμανση τα παιχνιδια οταν ερχονται αλλα παιδακια...Βαριεμαιιιιι αφορητα βεβαια αλλα νομιζω εκει τη χανουμε την μπαλα!
Την γλιτωσες τελικα ;Εγω κρυωνω παντως..εχουμε και πτωση θερμοκρασιας αποτομη εδω!

Τζενακι ανυπομονω να φαει ψαρι!Να τρωω κι εγω περισσοτερο!

Εμας πριν τα γεννεθλια πρηγουνται οι γιορτες μας!Δημητρης 26 και Μελινα 29!
Ηρθαν και τα αυτοκολλητακια μας ...αυριο βαφουμε το παιδικο!Ελπιζω να γινει ωραιο!Αναμενετε φωτο...

Μαρακι ξεχασα!Να ζησετεεεεεεεεεεεεεεε!!!

αντε σε λιγο σπιτι μου σπιτακι μου!

Καλο σκ!Φιλακια!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 315810 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 531909 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 6 334590 

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποπο ποσα γραψατε...Τιποτα δεν θυμαμαι παλι...Εμεις σημερα πηγαμε επιτελους κ κλεισαμε το βιντεο του γαμου,εφυγε κ αυτο το αγχος αλλα εκανε 1 ψωφοκρυο που ετρεχε η μυτη μου κ τωρα νιωθω καπως,ευχομαι να μην με πιασει κανενα κρυολογημα...Ισως Αλικη να ειχα επηρεαστει που το ειχες ξαναγραψει αλλου αυτο με τα πατουσακια,κι εμεις στο 18 νουμερο παπουτσι ειμαστε ακομα...Μελινομαμα υπομονη να περασει η ωρα να γυρισεις στα μωρα σου...Κι εγω απο τωρα ψαχνομαι για τα γενεθλια της μικρης κ θελω απο την αλλη βδομαδα να παω να δω για την τουρτα,οχι να την παραγγειλω αλλα τα σχεδια για να φτιαξω κ τα αναλογα προσκλητηρια κ να ψαξω οτι μπορω σχετικα με το θεμα που θελω αλλα κατι σε tinkerbell σκεφτομαι...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα να κοιμάται ο μεγάλος από τις 9 και ο μικρός ακόμα;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mad 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις