Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια τα χω παίξει. Βροχιολιτιδα ο μικρός και απεργία θηλασμού απο χθες το απόγευμα. Το μόνο καλό είναι ότι μπήκε ο μεγάλος στον περσινό παιδικό γιατί μια μαμά αρνήθηκε τη θέση και ξεκινάει αύριο μεθαύριο. Σας καληνυχτω (μαύρη νύχτα θα περάσω και σήμερα)

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερούδια! Σήμερα (για άλλη μια φορά) σκούπισα-σφουγγάρισα με τη Λυδία στο μάρσιππο. Ε, πείτε μου, δεν είναι γυμναστική αυτό; Κατά τ' άλλα νορμάλ. Τη δασκάλα δεν την είδα γιατί πήγε ο άντρας μου, και προτιμώ να πάω εγώ να μιλήσω...

Τζενάκι μου περαστικά! Πωπω, βρογχιολίτιδα... τρόμος με πιάνει... σκέψου εμείς τότε ήμασταν μόλις 2 μηνών... Πάντως σκέψου σοβαρά και το ενδεχόμενο να μην είναι απεργία θηλασμού. Χαρακτηριστικό της βρογχιολίτιδας είναι ότι το μωρό δε θέλει (γιατί δυσκολεύεται και είναι και ανόρεχτο) να φάει. Πολλά μωράκια (πιο μικρά όμως λέω) καταλήγουν στο νοσοκομείο επειδή δεν τρώνε. Όπως και να χει, συνέχισε να προσπαθείς και αν δεν πίνει να βγάζεις με θήλαστρο... Καλό κουράγιο. Από τον παιδικό κόλλησε; Σκέψου και το θετικό... πήραν το μεγάλο, πολύ τυχερή, μπράβο!
Ε ναι, και η μικρή μας έκλαιγε γοερά στη μισή βάφτιση, ήταν πολύ δύσκολο και μπορώ να πω ότι δεν το ευχαριστήθηκα όπως στη Δανάη. Αλλά έτσι είναι, κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και αντιδρά με τον τρόπο του... Να σας ζήσει όπως και να χει ο μικρούλης σου (και είπαμε μην το λες χοντρούλη καλέ! Very Happy )
Ειρηνάκι πήγατε βολτούλα στο σ/κ, ε; Πάντως, στη χύτρα αν προσαρμόσεις καλαθάκι ατμού, μια χαρά τα μαγειρεύεις στον ατμό τα λαχανικά. Εγώ αυτό έκανα τότε στη Δανάη. Στη Λυδία πήρα τον ατμομάγειρα, που εκτός από υγιεινό φαγητό, γλιτώνω και το πολύ πλύσιμο, κερδίζω χρόνο και βέβαια με βόλεψε στις διακοπές (δεν απαιτεί και κουζίνα, μόνο ρεύμα). Μαριαρο μου καλά είσαι; Μια χαρά είναι και η κατσαρόλα αλλά ο ατμός είναι το καλύτερο. Με κάλυψε η Μελινομαρία. Θα πω μονάχα ότι το φαγητό στον ατμό, εκτός από πιο υγιεινό είναι και πιο νόστιμο. Έχει να κάνει με το νερό που έρχεται σε επαφή με τα λαχανικά στην κατσαρόλα...

Μελινομαρία μου πήρατε φόρα με τα δοντάκια. Αυτός ο πάνω πλάγιος είναι και το 1ο δόντι της Λυδίας. Η σειρά πλέον άλλα ντάλα, χαχα. Τελικά δεν είμαι και σίγουρη αν έχει σκάσει ο 2ος πλάγιος, δε με αφήνει το σκασμένο να δω, χαχα. Πάντως ποτέ δεν είπα θα μείνει φαφούτα, αντιθέτως έλεγα ότι κανένα παιδάκι δε θα μείνει χωρίς δόντια. Απλώς έλεγα πόοοοοοοτε θα βγούνε... Και ακόμα το λέω. Μα τόσες μέρες πρησμένα ούλα και δε λένε να σκάσουν να τελειώνουμε!Razz 

Μαράκι μου γιατί μέσα στα νεύρα ωρέ; Ελπίζω όλα καλά τώρα!

Ξέχασα τι άλλο διάβασα... Είμαι κουρασμένη... χαχα... Σας φιλώ!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Επιτελους τωρα καθομαι να ξεκουραστω απο το πρωι...Καλα θα πεσω ξερη για υπνο...
Τζενη περαστικο στο μικρο κ ευχομαι γρηγορη αναρρωση...Παντως ειστε πολλοι τυχεροι που βρεθηκε θεση στον παιδικο σταθμο που θελατε...Καλη αρχη λοιπον στο παιδακι σου...
Αλικη νευρα ειχα με 1 μαμα που χωρις να την ξερω ,απλα καθομασταν σε διπλανα τραπεζια στην καφετερια κ κρυφακουγε αυτα που ελεγα με την φιλη μου κ μου επιτεθηκε με πολυ ασχημο τροπο...Εμεις συζητουσαμε για το εμβολιο της γριπης που μου ειχε πει ο παιδιατρος αν θελω να κανω στην μικρη κ ελεγα στην φιλη μου οτι αποφασισα να μην το κανω γιατι το φοβαμαι κ πριν καλα καλα τελειωσω την φραση γυρισε κ μου λεει με υφος νευρικο κ αποτομο εσυ κυρια μουπου θες να λεγεσε κ μαμα εισαι φονισσα δεν ξερεις τι κακο κανεις στο παιδι σου που δεν του το κανεις ,εισαι εγληματιας κ εσυ κ καποιες αλλες που εχουν τις ιδιες αποψεις με σενα,αλλα τι φταιμε κ εμεις που θα την πατησουν τα παιδια μας επειδη καποιες σαν εσενα δεν κανουν εμβολια,κανονικα μου λεει δεν επρεπε να επιτρεπεται να μπαινουν παιδια που δεν εχουν εμβολιαστει σε χωρους με τα δικα μας παιδια...Εμεινα εγω για 1 δευτερολεπτο μεχρι να συνηδητοποιησω τι εγινε κ μετα την αρχισα κ εγινε ψιλοχαμος...Ολη μερα ημουν με νευρα αλλα ενταξει τωρα ηρεμησα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ βαχ.. Πώς το παθε και ξύπνησε και τώρα θηλάζω.. Καλά Μαράκι, τα 'θελε ένα χέρι η βλαμμένη! Δε φτάνει που κρυφάκουσε ε δεν άκουσε και καλά - ή είναι άσχετη - και χώνει τη μύτη της.. Το εμβόλιο της γρίπης δε συγκαταλέγεται στα υποχρεωτικά. Κατά την παιδίατρο μας κρίνεται αναγκαίο να το κάνουν μόνο οι ομάδες υψηλού κινδύνου. Κοινώς, εμείς δε θα το κάνουμε φέτος. Ούτε καν μας το έθιξε σα θέμα και πέρυσι όταν τη ρώτησα για τη μεγάλη, αρχικά δεν ήθελε, μα στη συνέχεια το ξανασκέφτηκε και δέχτηκε να της το κάνουμε μόνο για το λόγο ότι θα πήγαινε 1ο χρόνο παιδικό ενώ θα είχαμε νεογέννητο στο σπίτι.
Για την ιστορία, εφόσον μιλάμε για τα υποχρεωτικά εμβόλια, συμφωνώ ότι θα έπρεπε όλα τα παιδάκια να τα κάνουν, χωρίς διακρίσεις. Κάποιες σοβαρές ασθένειες έχουν εξαλειφθεί χάρη στα εμβόλια. Για τα προαιρετικά όμως δε βλέπω το λόγο που πρέπει να επιβαρύνεται το παιδάκι, εφόσον δεν ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου για την πάθηση..
Πάντως αυτή πολύ κατίνα..!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.

τζενακη περαστικα στον μικρο.τελικα τον μεγαλο εκει που τον πηραν θα πληρωνεις με το εσπα?γιατι ειπαν οτι ειναι παρανομο να πληρωνεις επειδη πληρωνονται οι σταθμοι απο το προγραμμα αυτο.

αλικη θα το δοκιμασω και με το καλαθακι.η μαμα σου καλα?

μαρια δεν μπορω να καταλαβω τι μαμαδες υπαρχουν που λενε στους αλλους αν πρεπει να κανει καποιο εμβολιο το παιδι που ειναι στα προαιρετικα.ο καθενας αποφασιζει για την υγεια του παιδιου του.ακομη κι αυτοι που δεν κανουν κανενα εμβολιο.

σημερα το απογευμα εχω μια πολυ σημαντικη συναντηση που αφορα την δουλεια μου.ελπιζω να πανε ολα καλα και να καταφερω να πετυχω αυτο που θελω.λεπτομερειες θα σας πω αλλη μερα.παω να σκουπισω και να απλωσω κανα ρουχο.τα λεμε.αααααααα ξεχασα να σας πω.σαββατοκυριακο φευγουμε τρικαλα κορινθιας.ελπιζω να εχει καλο καιρο να κανουμε πολλες βολτες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!
σημερα για εκτακτο λογο κατεβηκα απο νωρις στο γραφειο..

Θα προσπαθησω να θυμηθω τι γραψατε παραπανω..

Καταρχην Μαρακι μου..αϊ σιδιφξφιξφχτιρ την τρελη!
Την πανασχετη που το παιζει και εξυπνη!Κι εγω ειμαι υπερ των εμβολιων οχι ομως των ασκοπων..
Η γριπη μεταλλασεται σαν ιος καθε χρονο!
Το εμβολιο αφορα το πιο διαδεδομενο στελεχος!
Δεν σημαινει οτι θα προστατεψει απο ολες τις ιωσεις!Και γιατι να βαλεις σε ενα μωρο μεσα του ενα μικροβιο που αν το προστατεψεις ισως να μην το κολησει και καθολου..
και ισως αν το κολλησει το περασει πααλαφρα αφου δεν εχει προβληματα υγειας!Mad Mad Mad Mad 
Χαιρετισματα πες της!
Δηλαδη για παραδειγμα η Δαναη δεν αρρωστησε περσι;(Αλικακι για παραδειγμα το λεω..μην το παρεις στραβα.)

Ειρηνη μου επιτελους !καλα να περασετε !
Οσο για τον Στρατο υπομονη!Εσυ εισαι πιο ειδικη απόλες μας!
Να παεικαλα και συναντηση σου σημερα!


Τζενη περαστικα σας και μπραβο για τον παιδικο σταθμο!

Αλικη σε αφησα τελευταια!καλε πως νομιζα οτι ειχες πει θα μεινετε φαφουτες!!!για πλακα βεβαια
αλλα νομιζα εσυ το ειχες πει!Εμας δεν βγηκε ο πλαγιος αλλα ο κεντρικος ανω δεξιος!!χαχαχ!
Η σειρα σας οντως ειναι μπερδεμενη!Αλλα που θα πανε;
Καλα βρε θηριο ..εκανες δουλειες με το μαρσιππο!Εγω θα ημουν ανασκελα την επομενη ωρα!!
σαραβαλο..

Αντε σας φιλω!!!Καλη μερα να εχουμε!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα στα γρήγορα! Ειρηνάκι μου η μανούλα μου είναι καλύτερα και απ' ότι φαίνεται γλιτώσαμε τα χειρότερα. Θα μείνει όμως ακόμα κανα δυο μέρες στο νοσοκομείο για σιγουριά. Σ' ευχαριστώ και σας ευχαριστώ γενικότερα για το ενδιαφέρον!

Μελινομαράκι μου τι παρεξήγηση; Τις προάλλες ακούω μια γνωστή μου να μου λέει ότι ο παιδίατρος τους σύστησε να κάνουν το εμβόλιο της γρίπης στη μικρή τους (4 ετών και υγιέστατη που αρρωσταίνει σπάνια). Της λέω γιατί να το κάνει το παιδί αφού είναι τόσο ανθεκτικό; Άλλωστε δεν προστατεύεται καν από όλους τους τύπους γρίπης. Και μου λέει πέρισυ που το έκανε(!) δεν αρρώστησε σχεδόν καθόλου. Της θύμισα μετά ότι αυτό ήταν τελείως άσχετο, καθ'ότι η Δανάη πρόλαβε να κάνει την πρώτη δόση και αρρώστησε τόοοοοσες φορές ώστε δεν καταφέραμε να κάνουμε ποτέ τη 2η δόση. Γιατί ήταν ιώσεις και δεν καλύπτονται από το εμβόλιο. Και να σκεφτείς ότι δουλεύει στο χώρο της υγείας, θα έπρεπε να τα ξέρει αυτά...

Όσο για τα δοντάκια είμαστε μοναδικές, το ξέρω, χαχα! Ο μάρσιπος εξακολουθεί και με σώζει. Βέβαια πλέον για τις δουλειές προτιμώ το μέι τάι, τη βάζω να κοιτάει και μπροστά και της αρέσει... Αλλά ναι, είναι τρελή γυμναστική λέμε!

Σας φιλώ, καλημέρα και πάλι!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμαμελι ποση υπομονη να κανω?με βγαζει εκτος οριων.ειδικη μαλλον μονο για τα αλλα παιδια για τα δικα μου τιποτα.και δεν μπορω να φυγω καπου για 2 μερες χωρις τα παιδια να ηρεμησω και στα τρικαλα μαζι θα παμε.δεν τους κραταει κανεις.

αλικη μπραβο που ειναι καλυτερα η μαμα σου.οσο για το εμβολιο της γριπης ειμαι κατα γιατι δεν σε καλυπτει μονο απο συγκεκριμενα στελεχη της γριπης.εμενα δεν αρρωστησε ο στρατος αλλα δεν πηγαινε και σχολειο.για φετος δεν ξερω τι θα κανουμε.αυριο που εχω εμβολιο στον μικρο θα ρωτησω την παιδιατρο.ειναι να κανει και το μαντου ο στρατος τον νοεμβριο.περασαν 2 χρονια κι αφου θα παει παδικο πρεπει να το κανει.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!!!

Ρωτησα κι εγω προχθες τον παιδιατρο για το εμβολιο που λετε κ ειπε οτι δεν χρειαζεται να το κανει στο μπεμπη, το κανουν λεει σε παιδακια που εχουν ιστορικο!!!!

Βρογχιολιτιδα διαβασα κ σηκωθηκε η τριχα μου, περαστικα να ειναι!!!!!!! Την ειχε παθει ο μπεμπης μου οταν ηταν 2 μηνων, την περασε πολυ βαρια, 12 μερες στο νοσοκομειο με αντιβιωσεις,οξυγονα,κορτιζονες!!!!! Οντως τους κοβετε η ορεξη και τρωνε λιγο και ετσι πρεπει γιατι αν γεμισει το στομαχακι ζοριζοντε τα πνευμονια!!!!!!

Κι εγω στο κατσαρολακι μαγειρευω αλλα το νεροβραστο ειναι μπλιαχ!!!!!!!

Μαρακι για το φαφουτακι ισως να το ειπα εγω και εξακολουθω να το λεω!!!! Αφαντα τα δοντακια κι ο παιδιατρος ειπε πως μαλλον θα αργησουνε κι αλλο να εμφανιστουν!!!!!! No Αλλα η γκρινια, γκρινια!!!!!Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 3 534787 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 3 534787 ακομα κι οταν κοιμαται κλαιει!!!! Πως θα το κοψω το κουνιμα;;; Μου εχουν βγει τα χερια, ακομα στο ριλαξ κοιμαται η στο καροτσι, αν δεν τον κουναω δεν κοιμαται!!!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 3 534787 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Koριτσια τι κανετε?Η μικρη κοιμαται ακομα ,εγω τελειωσα τις δουλειες μου εκτος το σιδερο που θα το κανω το βραδυ γιατι τωρα ζεσταινομαι κ εκατσα να πιω καφε μεχρι να ξυπνησει...Οσο για το εμβολιο που σας ελεγα ο γιατρος με ενημερωσε οτι θα κυκλοφορησει τωρα κ αν θελω εγω να της το κανω γιατι δεν ειναι υποχρεωτικο,εγω δεν ηξερα κ οποιον κ αν ρωτησα μου ειπε οτι δεν θα το κανουν στα παιδια τους ,διαβασα κ στο ιντερνετ οτι το κανουν απαραιτητα μονο συγκεκριμενες ομαδες η οποιοι θελουν κ ετσι αποφασισα να δω πως θα παει η μικρη φετος απο κρυολογηματα κ του χρονου παλι αποφασιζω αν της το κανω η οχι...Ολα τα αλλα εμβολια που ειναι απαραιτητα εννοειται οτι τα κανει χωρις καν να ρωτησω...
Ρουλα ειδα οτι γραφεις οτι ακομα μονο με κουνημα κοιμαται ο μικρος κ θες να το σταματησεις...Κι εμενα η δικια μου μεχρι το Πασχα περιπου ετσι την κοιμιζα,ειτε στα χερια ειτε στο καροτσι αλλα ευτυχως της το εκοψα κ ησυχασα...Εγω την αφηνα να νυσταξει μονη της κ οταν εβλεπα οτι δεν αντεχε αλλο την εβαζα στο κρεβατι της κ κοιμοταν αμεσως.Δηαδη ξυπναει ακομα κ τωρα κατα τις 11 κ την αφηνω μεχρι τις 4 περιπου ξυπνια αλλα εκει δεν αντεχει κ μολις της δωσω πιπιλα κοιμαται αμεσως,μετα ξυπναει στις 6μιση κ κοιμαται παλι στις 11 περιπου μονη της στο δωματιο της...Οταν ηθελα να την κοιμησω πριν να νυσταζει δεν τα εκλεινε με τιποτα.Δοκιμασε αν θες να τον αφησεις να κουραστει κ να νυσταξει μονος του να δεις αν τα καταφερει να κοιμηθει...Ενταξει μην περιμενεις με την πρωτη να το καταφερεις αλλα σιγα σιγα,γιατι σκεψου οτι τωρα μπορεις ακομα κ τον σηκωνεις αλλα σε λιγο καιρο τι θα γινει...
Αλικη χαιρομαι που η μαμα σου παει καλυτερα κ ευχομαι να ειναι το τελευταιο που παθαινει...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα και απο εμας

τα μικρα κοιμουνται και ο μπαμπας ειναι στο γηπεδο Twisted Evil 

κλεινουν τα ματια μου αλλα θα κανω μια προσπαθεια γιατι μου λειψατε. Μην εχετε μεγαλες απαιτησεις.... θυμαμαι ελαχιστα. Τζενη περαστικα στο μικρο και γρηγορα. Χαρηκα πολυ που πηραν τον μεγαλο παιδικο, σε σκεφτομουν....
Αλικη περαστικα και απο μενα για τη μαμα σου
Μαρια, επρεπε να πιναμε μαζι καφε εκεινη την ωρα. Εχω κατι νευρα τελευταια, οτι πρεπει θα ηταν. Αντε με ολους τους τρελους!!!!

Απιστευτο αλλα δεν θυμαμαι τιποτα αλλο και διαβασα μολις πριν λιγο. Θυμαμαι ομως οτι διαβασα Ιωαννα, Ρουλα, Μαρια, Ειρηνη...... να κατι θυμηθηκα Ειρηνη να περασετε ομορφα και ελπιζω να ειχες καλα νεα σχετικα με τη δουλεια σου.

Νομιζω οτι γραφω ακαταλαβιστικα απο την κουραση.

Εχω να πω οτι πηγα στην βαπτιση του μικρου της Αθανασιας. Και το ονομα αυτου Γεωργιος! Η Αθανασια μας μια κουκλα, ο μικρος σκετη γλυκα και εγω δεν μπορουσα να κρατησω τα δακρυα μου σε ολο το μυστηριο. Αηδια εχω καταντησει πια. Ρωτουσα συνεχως την κορη μου αν εχει τρεξει η μασκαρα. Πολυ ευσυγκινητο εχω γινει το σκασμενο.

Τα δικα μας αλλη φορα, δεν εχω αλλο κουραγιο.

Φιλια σε ολες!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια. Ευχαριστώ για τα Περαστικά. Είναι καλύτερα και ξεκίνησε να θηλαζει πάλι κανονικά. Πριν καμία ώρα ήταν εδώ και ο παιδίατρος και τον εξέτασε. Το πιο ζόρι που πέρασα με παιδί. Και δεν ήταν και αμάν πια το πιο σοβαρό που υπάρχει. Ρούλα εσένα Μικρούτσικο πολύ και νοσοκομείο πω πω...
ξεκίνησε παιδικό ο μεγάλος επιτέλους. Άρχισαν και τα δώσε. 25 για βιβλία αγγλικών. 12 για ένα άλλο βιβλίο η μάγισσα τσαπατσουλα. Λίστα με διάφορα χαρτικά μπογιες κόλλες κλπκλπκλπ. 800 το σχολικό. Κατά τα άλλα δωρεάν. Βέβαια και στου δήμου κάπου τόσο θα έβγαινε για τροφεια τη χρονιά και θα είχα και το πήγαινε έλα.

Μαρκέλλα μια σπ τα ίδια. Πολύ κλάμα λέμε...

Ειρήνη καλά να περάσετε.

Και πάλι Περαστικά σε μικρούλια και γιαγιάδες/παππούδες

Φιλάκια

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τζενη χαρηκα πολυ που ειναι καλυτερα ο μικρος. Καλα εκανες και μας ενημερωσες. Παντως παιδια, φοβαμαι πως θα περασουμε δυσκολο χειμωνα. Ηδη κυκλοφορουν ενας σωρος ιωσεις (δεν σταματησαν ουτε το καλοκαιρι). Ειναι και ο καιρος αστατος. Κουραγιο μανες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έτσι ακριβώς Μαρκελλα!δεν σταμάτησαν καθόλου οι ιωσεις!ίσως επειδή είχαμε μαλακό χειμώνα..

Καλησπέρα...ουφ ξαπλωσα...
Πολλή κούραση ρε παιδια!

Μαρκελλα μου εσυ παρα είσαι ευσυγκινητη...

Μαρακι έτσι κι εγω τον αφήνω να κουραστεί αλλα ούτε κατα διάνοια δεν κοιμάται μόνος του..

Άρχισε να περπατάει παρα πολυ πια..
Κάνει γύρω γύρω το κεφάλι του όταν του λέμε πως κάνει το πλυντήριο!
Και μιλάει στο τηλέφωνο και λέει εε;εε;
Απο πονηριες φυσικά...Άλλο τίποτα!

Τζένη περαστικαστο μικρακι σου;εσυ είχες νέα απο τη δουλεια;

Ξύπνησε ...

Καληνύχτα !φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κ από μένα ... Τρέμω απο τώρα τις ιωσεις του χειμώνα ... Μπράβο στο μικρο Δημητρακι που αλωνίζει μόνος του σε όλο το σπιτι... Τώρα που είπες με το πλυντήριο έχω βρει κ εγω τον μπελά μου με αυτο μόλις βάλω ρούχα κ ακούσει το θόρυβο παει κ κάθεται εκει μέσα στο αποθηκακι που το έχω κ το κοιτάζει κ γυρίζει τα χέρια της ... Επίσης εχει μανία μόλις δει ρούχα για σιδερωμα μέσα στην λεκάνη μου τα βγάζει έξω κ γελάει ... Σημερα χόρευαν στο 50-50 ποντιακά κ τους κοιτούσε κ άρχισε να κάνει τα χέρια της κ το κεφάλι της όπως αυτούς κ κοντευε να κρουφτει απο τα γέλια ... Μαρκελλα είδα τις φωτο απο την βάφτιση της Αθανασίας του μικρού κ όντως ήτανε πολυ όμορφη ...Τζενη καλη αρχη ξανά στο μικρο σου στο σχολείο .

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα !τη μαϊμουδιτσα!
Σκανδαλιαρικα απο κούνια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αστα να πανε δεν την προλαβαίνω , δεν μπορω πλέον να γυρίσω το κεφάλι μου κ τσουπ κάνει διαολια... Σημερα προσπαθούσε να ανεβει στο κρεβάτι κ δαγκωνε το κάλυμμα για να κρεμαστει... Αλλα αυτο που φοβάμαι πιο πολυ ειναι ότι έμαθε να ανεβαίνει τις σκάλες ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα που είπατε για ιωσεις , σημερα πήρα τον παιδιατρο τηλ που ήθελα να πάω την μικρη κ μου είπε να μην την πάω καθόλου για καμμια βδομάδα γιατι σέρνεται γαστρεντεριτιδα κ εχει κάθε μέρα τουλάχιστον 10 παιδιά άρρωστα στο ιατρείο ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρες! Από ιώσεις άλλο τπτ κοριτσάκια μου, στάνταρ ο ζεστός χειμώνας βοήθησε. Τώρα λένε για φέτος για βαρύ χειμώνα, λέτε;

Μαράκι και Μελινομαράκι, πολύ ζουζουνιάρικα και πονηρούτσικα είναι τα μικράκια μας!!! Καλά, η δικιά μου έκανε το εξής λίγο πριν κοιμηθεί, μου τέντωσε το λαιμό να τη γαργαλήσω, τη γαργάλησα και έσκασε στα γέλια. Μετά στο καπάκι μου ξανατέντωνε το λαιμό κ.ο.κ Λιώσαμε από τα γέλια... Κατά τ' άλλα έχει δουλέψει πολύ την ισορροπία της και έχουν δυναμώσει τα ποδαράκια της... Είμαστε κι εμείς σε καλό δρόμο... Όχι σαν το Δημητράκη βέβαια, αλλά για τα δεδομένα μας όχι κι άσχημα! Από ομιλία τώρα λέει συνεχώς το "έλα" και κάποιες φορές "έλα Λυδία" χαχαχαχ!

Μαρκέλλα... κουράγιο! Όντως πολύ όμορφη και η Αθανασία και ο μπέμπης όμως! Κι εσύ ευσυγκίνητη, μου θυμίζεις όταν βαφτίζαμε την ανιψιά και ήμουν έγκυος τότε... χάλια είχα γίνει...

Τζενάκι μπράβο που είστε καλύτερα, είδες μάλλον από την αρρώστια δεν έτρωγε τελικά... Όσο για τα έξοδα του παιδικού, πάλι καλά να λες...

Ειρηνάκι κι από μένα καλά να περάσετε!

Ξέχασα να σας πω, στον παιδικό η δασκάλα που μίλησα (δυστυχώς όχι η δικιά της γιατί είχε φύγει) είπε ότι σαφώς και τα σκουπίζουν και μάλιστα με μαντηλάκια. Διαπίστωσα όμως ότι της Δανάης έσκασαν 3 δόντια από τα 4 που περιμέναμε τόσο καιρό... Μπορεί να φταίει και αυτό που συγκαίγεται... Επίσης η Δανάη τώρα μου το γύρισε και λέει ότι τη σκούπισε η δασκάλα... άντε να βγάλεις άκρη με το σκ@τούλι, μας δουλεύει όλους! Πφφφ....

Σας φιλώωωω... καληνύχτα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.χτες πηγα τον αντωνη στην παιδιατρο και εχει παρει μονο 100 γραμμαρια.η παιδιατρος μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο την ιωση που περασε.ξεκιναμε και γιαουρτι.φυσικα τυπου advance.μετα τον χρονο μου ειπε κανονικο γιαουρτι.στους 11 μηνες ξεκιναμε το ψαρι και στον χρονο το αυγο.την τριτη θα παω και με τον στρατο να κανει 2 εμβολια που εχει και της ειπα να του γραψει και εξετασεις αιματος να του κανω μιας και δεν εχει κανει καθολου.οσον αφορα την συναντηση που ειχα ηταν με τον δημαρχο αγ.αναργυρων επειδη θελω να κανω μεταταξη στο δημο μου για να μην ταλαιπωρω τα παιδια με το πηγαινε ελα με τα λεωφορεια.αλλα μου φαινεται δυσκολο να με αφησουν να φυγω απο κει λογω ελλειψης προσωπικου.

μαρκελλα ειδαμε τις φωτο απο την βαφτιση.κουκλα η μαμα κι ο γιος.

μαρια κρητικια η μικρη σου βλεπω μεγαλο ζουζουνι.

μαμαμελι καλα τρεξιματα.

αλικη βλεπω κι η δικια σου κανει κανει κολπα.

ο αντωνης εχει ξεκινησει να πιανεται και να σηκωνεται ορθιος και γελαει μετα για το κατορθωμα που εκανε.εκει που σερνεται κατω μπουσουλαει για λιγο και μετα ξανασερνεται.αυτα τα νεα μας.

τζενη το εψαξες καθολου να τους κανεις καταγγελια απο την στιγμη που ειναι με εσπα γιατι να πληρωνεις τοσα λεφτα.στον δημο αν ησουν με εσπα δεν θα πληρωνες τιποτα.εμεις για υλικα δεν ζηταμε πολλα γιατι ξερουμε οτι οι γονεις δεν εχουν να φερουν.εγω παντως θα επαναστατουσα γιατι σε εκμεταλλευονται στην αναγκη σου.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραααααααααααααααααααα
Νυσταζω παλι ρε παιδια.
Ερειπιο εχω καταντησει.

Λοιπον, στα δικα μας...

Ο μικρος ειναι ενα πολυ γλυκο μωρο, δεν ειναι πλεον αυτος ο γκρινιαρης που ηταν. Ξυπναει τετοια ωρα περιπου καθε μερα. Και παντα ξυπναει με γελια. Ποτε δεν ζηταει τιποτα και κανεναν αρχικα. Παιζει λιγη ωρα στην κουνια του, σηκωνεται, γυριζει γυρω γυρω, καθεται, ξαπλωνει, ξανασηκωνεται. Οταν βαρεθει αρχιζει να φωναζει. Τοτε πηγαινω και μολις με βλεπει μου κανει κατι χαρες!!!
Οταν πειναει φωναζει "μαμ μαμ μαμ μαμ" ασταματητα. Αν για καποιο λογο του πω "μπραβο" χτυπαει παλαμακια. Σηκωνεται, καθεται, περπαταει εφοσον κρατιεται απο οπου να 'ναι. Ειναι πολυ κοινωνικος, αλλα εχει ιδιαιτερη αδυναμια στον μπαμπα του. Οταν ειναι μαζι του δεν θελει κανεναν αλλον, ουτε εμενα φυσικα. Την αδερφη του την αποφευγει οσο μπορει (εχουν γνωση οι φυλακες). Τρωει τα παντα ανετα. Εχουμε αρχισει και το αυγο και το ψαρι απο τοτε που γυρισαμε απο διακοπες. Γιαουρτι εχω αρχισει να του δινω αυτα που τρωμε και εμεις. Τελος τα βρεφικα. Ετσι και η μεγαλη. Πολυ λιγο εφαγε βρεφικα. Επισης, τρομαζει ευκολα. Πολυ ευκολα. Ενας δυνατος θορυβος ειναι ικανος να τον κανει να τρεχει. Με το πλυντηριο που λετε, καθεται και χαζευει που βαζω τα ρουχα μεσα, απορρυπαντικα, παταω κουμπια, αλλα μολις ξεκινησει, ο μικρος οπου φυγει φυγει. Και μαλιστα εκει που μπουσουλαει του σκοτωμου, ριχνει και κλεφτες ματιες πισω του, να δει, τον κυνηγαει κατι? χαχαχαχα Το ιδιο εκανε και με το μπλεντερ αρχικα, το συνηθισε τωρα. Γενικα γελαμε πολυ μαζι του. Ειναι πολυ γελαστος, πολυ χαρουμενος.

Η μεγαλη....... αφηστε... μεγαλη ιστορια. Μου ζηταει επιμονα την ωρα του μπανιου μασκα ομορφιας και δυο φετες αγγουρι στα ματια. Ειναι απιστευτη κοκετα γενικως. Εχει αλλαξει τελευταια και μου σπαει τα νευρα. Δεν με ακουει, βγαζει μια γλωσσα μεχρι το Συνταγμα, βαριεται να διαβασει (δεν συγκεντρωνεται). Θα μου βγαλει το λαδι. Εγω απο την αλλη δεν εχω καθολου υπομονη και γινεται μεσα στο σπιτι χαμος. Φωνες, γκρινιες και μετα κκαματα, αγκαλιες, φιλια, υποσχεσεις και παλι απο την αρχη. Αν δεν εκανε ο μπαμπας μας τον "πυροσβεστη" θα ειχαμε σκοτωθει, που λεει ο λογος. Α, επισης εβγαλε μονη της τον πανω αριστερο κεντρικο χθες που κουνιοταν πολυ. Η κουτσοδοντα μου!!!

Αυτααααα, ποσα εγραψα παλι?


eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρκελλα μια χαρα ο μικρος σου.κι ο στρατος κανει διαφορα που με εκνευριζουν και δεν ξερω τι να κανω γιατι ξερω οτι τα κανει απο ζηλια.εχω κουραστει και θελω ενα 2μερο μονη με τον αντρα μου αλλα......

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirini2 έγραψε:μαρκελλα μια χαρα ο μικρος σου.κι ο στρατος κανει διαφορα που με εκνευριζουν και δεν ξερω τι να κανω γιατι ξερω οτι τα κανει απο ζηλια.εχω κουραστει και θελω ενα 2μερο μονη με τον αντρα μου αλλα......
αχ και γω θα το ηθελα. η εστω λιγες ωρες χωρις παιδια.Laughing 

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!!!!

How boo you boo που ελεγε και η Ζουμπουλια!Laughing 

εγω γραφειο εχω λιγο χρονο κα ιμπηκα να διαβασω τα νεα σας!

Καταρχην μπραβο τα μωρα μας!Μεγαλωνουν και ζουζουνευουν!
Μαρκελλα μου απιστευτος ο μικρος...μπραβο το μωρο!Αλλα γελασα που κοιταει πισω μην τον κυνηγαει το πλυντηριο!
Με την μεγαλη υπομονη..καπως ετσι ειμαστε κι εμεις χωρις το διαβασμα...του χρονου να μας δω!Κι εσυ κανε της μια πλακα..ξυπνησε την το πρωι και βαλε της αγγουρακια στα ματια..κυνηγα την με τις χτενες και τα στολιδια μπας και απο αντιδραση τα σταματησει!!!
εκτος αν σου τα ζηταει καθε πρωι μετα...Rolling Eyes 
Εμας αντιστοιχα δεν εχει τα δυο κατω αλλα αρχισαν να βγαινουν και κουνιεται το πανω λεει!
Κουτσοδοντες!

Ειρηνη δεν πειραζει για το βαρος..τυχαιο θα ειναι!Την αποψη μου για τα γιουρτακια την εχω πει..δεν θα εδινα τετοιου τυπου αν διαβασεις τα υλικα θα καταλαβεις..ειδικα με τοση μελετη που ριχνω καθε μερα..ομως εχω δωσει κι εγω στη Μελινα..Καλυτερα γιαουρτι απο φαρινλακτε!!
Οσο για το διαλειμμα προσπαθησε εστω μια φορα την εβδομαδα να βγαινεις!Εσυ που δεν θηλαζεις μπορεις να το αφησεις!Βρες μια κοπελα ,ενα ατομο εμπιστοσυνης ωστε να μπορεσεις αφου το εχεις αναγκη!

Αλικη
αυτο που λεμε τσαχπινογαργαλιαρα ηΛυδια!!!
Αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι!Καθε παιδι εχει τους ρυθμους του!Εγω το εχω καημο που δεν κανει παλαμακια!
Οσο για το σκουπισμα της Δαναης...μηπως τα μαντηλακια της κοκκινιζουντο πιπι;
Ξερεις δεν κανει υγρασια εκει..πρεπει να ειναι στεγνο!Η μηπως η μαρκα;
ολα παιζουν!Αντε να βγαλεις ακρη!

Αντε επιστροφη στα καθηκοντα!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Hello κ απο μενα...Τι κανετε???Εγω παλι πλυντηρια βαζω απο το πρωι ,δνε μπορω να καταλαβω για ποτε μαζευτηκαν τοσα πολλα ρουχα σε 2 μερες...Καλα οσο μεγαλωνουν τα μωρα μας μας ξετρελαινουν ολο κ περισσοτερο...Καθε μερα κ μια εκπληξη...Αλικη γαργαλιαρα η μικρουλα σου, κ εσενα Μαρκελλα πολυ γλυκας ο δικος σου...Οσο για τα μεγαλυτερα αδερφακια λογικο ειναι να ζηλευουν κ να αντιδρουν με τον δικο τους τροπο ,υπομονη κ παλι υπομονη...Καλα τα λεω εγω αυτα που ειμαι εξω απο το χορο...Μαρκελλα κοκετα η μικρη σου,ακου εκει μασκα ομορφιας κ αγγουρακια στα ματια,με εκανες κ γελασα...Κι εμεις αρχισαμε το ψαρι αλλα δεν της πολυαρεσει απ οτι βλεπω...Γιαουρτακι δινω κ εγω το advance περιπου 2 φορες την εβδομαδα,εχω σκεφτει πολλες φορες να της φτιαξω μονη μου αλλα μενω στην σκεψη μονο γιατι δεν το εχω κ πολυ με την μαγειρικη κ φοβαμαι να κανω πειραματα στο φαγητο της μικρης μην την δηλητηριασω κιολας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις