Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
130 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 130 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 16]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικακι Αλικακι είσαι εδω;

Μαρία καλη ξεκούραση!

Καληνύχτα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Τι κάνετε; Πώς περάσατε σ/κ; Ελπίζω ευχάριστα και ξεκούραστα γιατί άλλη μια νέα εβδομάδα ξεκινά... Εγώ χτες μπούκωμα, σήμερα βήχω. Μια ομορφιά. Φαίνεται πως αν κάποιος κρύωσε από το χτεσινό κολύμπι είμαι εγώ... Αν και μάλλον είναι η εξέλιξη της ίωσης... Ευτυχώς οι μικρές φαίνονται και σήμερα καλύτερα. Η Δανάη θα πάει αύριο σχολείο επιτέλους, η μικρή έχει ακόμα μύξες, αλλά όχι αυτό το ασταμάτητο που είχε. Ίσως και να βοήθησε η θάλασσα. Μελινομαράκι μου δε νομίζω χειμερινούς κολυμβητές, χιχι. Εδώ το Σάββατο είχε πολλή ζέστη. Η θάλασσα ήταν μεν πιο κρύα, αλλά πιο ζεστή απ' ότι στα ελληνικά νησιά και ο ήλιος έκαιγε και ζέσταινε. Πολύ θα το ήθελα να ήμουν χειμερινή κολυμβήτρια, είναι ο,τι καλύτερο για τον οργανισμό, αλλά δεν το αντέχω! Razz 
Μαράκι μου έτσι όπως τα περιγράφεις κατευθείαν τα δόντια μου έφερες στο μυαλό... Ψάξε για πρησμένα ούλα (αν και εμείς τα έχουμε πρησμένα πολύ καιρό τώρα). Και κουράγιο (και για τα δόντια και για τα τρεξίματα. Ευτυχώς η μικρή σου τα απολαμβάνει τα τρεξίματα, χιχι).. Όσο για το όνειρο... πού θα πάει, θα κατεβούμε και θα τον πιούμε εκείνο τον καφέ, όλες μαζί...! Σας τον χρωστάω ένα πράγμα...

Μελινομαράκι μου εννοείται πλακίτσα έκανα για τον εαυτό σου και φυσικά αναφερόμουν στα ζώδια μόνο... Το αναφέρω γιατί αν και πιστεύω το κατάλαβες, ως γνωστόν ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Κατά τ' άλλα συμφωνώ για την "αναφορά" σου στα προϊόντα ΙΚΕΑ. Εγώ από πετσέτες δεν έμεινα ευχαριστημένη. Από έπιπλα (συρταριέρες, ντουλάπες) είναι κάποια που βγαίνουν σκυλιά, το ίδιο και λευκά είδη. Κρεβάτι έχουν αγοράσει η κουνιάδα τόσο για αυτούς, όσο και για την ανιψιά και δηλώνει ευχαριστημένη, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες. Τα τραπέζια τους (όχι τα παιδικά αλλά τα κουζίνας) εγώ δε θα τα εμπιστευόμουν. Τα παιδικά όμως (τραπεζάκι και καρέκλες) τα έχουμε και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι.. Από κουρτίνες δεν έχω εμπειρία αλλά δεν είχαμε βρει για παιδικό δωμάτιο όταν ψάχναμε.

Άντε σας αφήνω, γιατί ήρθε αυτός για τον καναπέ το πρωί και είμαι πτώμα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Αλικακι Αλικακι είσαι εδω;

Μαρία καλη ξεκούραση!

Καληνύχτα!
Μπήκες όσο έγραφα... Χιχι! Καληνύχτα!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα
Πρωινή πρωινή σήμερα. Απο τις πέντε είμαι ξύπνια. Ο μικρός βήχει στον ύπνο του και μέχρι να ηρεμήσει και να κοιμηθεί μας παίρνει ώρα. Στις έξι ξύπνησε ο μεγάλος για νερό και στο καπάκι έκανε εμετό στην κρεβατοκαμαρα και στο μπάνιο. Τουλάχιστον κοιμήθηκα 1-5 σερί και μάλλον θα σέρνομαι λιγότερο. Βέβαια ήρθε και η ακατονομαστη πρωινιατικα και έδεσε.....
Για ικεα συμφωνώ με τα κορίτσια. Τα θεωρώ λίγο ακριβά σε σχέση με την ποιότητα ειδικά όταν τα ίδια ακριβώς τα πουλάνε σχεδόν μισή τιμή σε άλλες χώρες
Γιορτή μελιού είχε το ΠΣΚ στο πάρκο της ετ3. Δηλαδή σταντ απο θεσσαλονικεις μελισσοκομους με διάφορα προϊόντα. Ήταν και ο ευτυχης μπλετσας με την κιθαρα του και εκανε και διάφορα με μέλι. Πέτυχα που έλεγε για μιξη μέλι με κακάο για το ψωμί. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Σας αφήνω να δω τι θα γίνει με τον μεγάλο που μου ζητάει γάλα και δεν κάνει να δώσω
Φιλάκια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Αρχίζει δύσκολη βδομάδα απο σήμερα...έχω ένα σεμινάριο και τις επόμενες τρεις μέρες επισκέψεις στα γραφεία μας απο τους ιδιοκτήτες της εταιρίας..θα κάνω φουλ ωράριο και στην τρίχα!
Ωωωωχχχχχχ...

Τζένη δεν το ήξερα αυτο για τη γιορτη...Περαστικά σας!;δωσ´του αραιομενο με νεράκι το γαλα του!

Αλίκη μου εννοείται...το κατάλαβα το ύφος και ομοίως απάντησα!
άντε περαστικά και σε σας!Και σε σένα μάνα με τις δυο σου κόρες ..ευχομαι να το περάσεις στο πόδι!

σας φιλω γλυκα!Να έχουμε μια καλη εβδομάδα...

Υγ σήμερα γίναμε 11 μηνών!!!
Σε ένα μηνα γεννεθλια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια κ απο μένα . Τελικα εχθές κοιμηθηκαμε σερί απο τις 11μιση μέχρι τις 8μιση χωρις ενδιάμεσα ξυπνηματα κ κλάματα ήπιε γάλα κ συνεχίζει τον ύπνο της ... Τα ουλα της ειναι πρησμενα εδω κ καιρο κ σιγα σιγα περιμένουμε τα καινουρια δοντακια ... Τώρα τελευταία να σας πω τι κάνει κοιμάται κ σηκώνεται πάνω με κλειστά ματια , μπουσουλαει λίγο στο κρεβάτι της , μετα κάθεται κ ξαφνικά ξανά ξαπλώνει κ ολα αυτα σαν υπνοβατης, απο την μια εχει πλάκα κ απο την άλλη φοβάμαι μην χτυπήσει σε κανένα ξύλο του κρεβατιου ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία υπομονη με το σεμινάριο κ τις επισκέψεις στο γραφείο ... Βδομάδα ειναι κ θα περάσει ... Χαρούμενα μηνογενεθλια να έχετε ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ολες καλα.χτες δεν καταφερα να μπω.πολλες δουλειες και βολτες.εστρωσα και τα χαλια και ειμαστε ενταξει.

αλικη με τετοια ζεστη καλα κανατε και πηγατε θαλασσα.αφου δεν ειχαν πυρετο τα κοριτσια.περαστικα σε εσενα.

μαμαμελι κουραγιο για την δυσκολη εβδομαδα που ξεκινησε.

τζενη περαστικα σας και παλι.

μαρια κρητικια καλο κουραγιο με τις ετοιμασιες του γαμου.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έκανε και πυρετό ο μεγάλος το μεσημέρι. 38, 3 μόνο ευτυχως. Ήπιε ντεπον και μια χαρά. Τώρα βλέπει ποπαυ. Αύριο δεν θα τον στείλω σχολείο. Ούτε τον μικρό. Έχω βέβαια μάθημα και θα λείψω κοντά δύο ώρες αλλά και τι να κάνω; και το απόγευμα πάλι μαθήματα. Έτυχε έτσι αύριο αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα αν όχι εντελώς καλά.
Σας αφήνω γιατί δεν ξέρω τι βράδυ θα περασω πάλι και είμαι και αδιαθετη.
Φιλάκια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.

τζενη περαστικα

αλικη η μικρη δρακουλινα ειναι τελεια.

πηγαμε και καναμε εξετασεις αιματος και ουρων στον στρατο.εκλαψε λιγο αλλα ευτυχως καθοταν.μετα που γυρισαμε σπιτι μερικες φορες ελεγε οτι του ποναει το χερι.αλλα οταν επαιζε με τα παιχνιδια δεν του πονουσε.αυριο απογευμα αποτελεσματα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ για τα Περαστικά
Καλά αποτέλεσματα ειρήνη.
Αύριο ελπίζω να πάει σχολείο τουλάχιστον ο μεγάλος. Τον μικρό με βλέπω να τον κρατάω σπίτι μέχρι το νέο έτος!!!
Μαρία πως πάει η δουλειά; ήρθαν αυτοί που περιμένατε;

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια καλησπέρα!

πήγα στο σεμινάριο χθες...,ήρθαν και τα αφεντικά ..πολυ τρέξιμο !δυο μερουλες ειναι θα περάσουν...

Μαθσιναμε τα ποιήματα μας πριν...εγω δηλαδή γιατί η Μελίνα βαριοτσν! θα πάω εγω θαρρείς στη γιορτη!

Τζένη περαστικά !Μάλλον θα πέρασε τώρα...όσο για το μικρο...αν έχεις άλλο τροπο για τις ώρες που δουλεύεις μην τον παιδευεις άδικα!

Ειρήνη καλα αποτελέσματα!

Χρόνια πολλα στην τετράδα σήμερα!

Φιλακια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης Ευχαριστ´ω Τζένη και Μαρακι για το διαγωνισμο που μου είπατε..εστειλα μια απο τις πρωτες ζωγραφιές της Μελίνας στο νηπιαγωγειο.
Την έχει στη σελίδα τους..μακάρι να κερδίσει το δωράκι!
Καληνυχτα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Τρι Οκτ 15, 2013 8:39 pm, 2 φορές συνολικά

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Πώς είστε; Χτες δεν μπήκα καθόλου γιατί η μικρή κοιμήθηκε αργά το απόγευμα και μετά που ξύπνησε έμεινε ξύπνια μέχρι τις 2...Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 688264 Συμβαίνουν κι αυτά... Μόνο να μη συμβούν όταν θα δουλεύω...affraid  Σήμερα δεν είχε καλή διάθεση θα έλεγα. Δεν είχε όρεξη να φάει (γενικότερα τις τελευταίες μέρες έχει κάνει λίγο κοιλιά στο φαγητό) και για πρώτη φορά από τον Αύγουστο δεν έφαγε όλα τα φρούτα. Και μεσημεριανό και απογευματινό δεν τα πολυ-ήθελε, τι να είναι πάλι αυτό... Επίσης κλάμα πολύ αν δε γινόταν το δικό της, βασικά τσίριζε ή πιο σωστά στρίγγλιζε... Δράμα... Και είχαμε και μηνογενέθλια, γίναμε 11 μηνών (χρόνια πολλά σε όλα τα μωρουδέλια, και στο γαμπρούλη!). Σ' ένα μήνα χρονίζουν... σοκ!

Ειρηνάκι σ' ευχαριστώ για το δρακουλίνι. Χιχι! Καλά αποτελέσματα να έχετε. Κι εμείς θα είχαμε κάνει, αλλά λόγω ίωσης της Δανάης τις έχουμε αναβάλλει μέχρι να συνέλθει τελείως... αν δεν την προλάβει καμιά άλλη ίωση. Δεν το λέω τυχαία, σήμερα πέτυχα τη δασκάλα της και μου είπε ότι τώρα κυκλοφορεί κι άλλη ίωση εκτός από αυτή της προηγούμενης εβδομάδας... Έλεος δηλαδή...
Τζενάκι, περαστικά σας κι εσάς! Τι είναι αυτό το πράγμα φέτος...
Μαράκι βάλε πάντα γύρω-γύρω στο κρεβάτι της μικρής. Εμείς έχουμε διαλέξει σχετικά "ψηλή" πάντα κι έτσι δύσκολο να βρει το κεφάλι από καθιστή θέση.
Μελινομαράκι εύχομαι να κερδίσετε το μαξιλαράκι. Πολύ ωραία ιδέα, δυστυχώς η Δανάη δε φτιάχνει τελείως δικές της ζωγραφιές ακόμη...

Πφφφ δεν το πιστεύω, ξύπνησε πάλι! Σας αφήνω!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.ολες καλα?

μαμαμελι υπομονη με το σεμιναριο.τελειωνει σημερα.οσο για το ποιημα πιστευω θα το μαθει μεχρι την αλλη βδομαδα.

αλικη μην την ζοριζεις στο φαγητο.περνανε φασεις κι αυτα μερικες φορες και δεν θελουν φαι.οσο για τις ιωσεις σιγουρα γινεται χαμος αφου ξαναεπιασε ζεστη.

τζενη κι εγω το ιδιο θα ελεγα με την μαμαμελι.αν μπορεις κρατα τον στο σπιτι τον μικρο.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μέχρι τα Χριστούγεννα έτσι λεω να τον κρατησω σπίτι σε συνενοηση με το σχολείο μη χάσουμε και τη θέση
Αύριο έχουμε επιτέλους εμβόλιο. Μας πηγε ενα μήνα πίσω.
Ο μικρός δείχνει να κοιμήθηκε. Σειρά του μεγάλου
Φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Ελπίζω να κοιμάστε μανούλες και μπεμπάκια! Τα δικά μου ξεράθηκαν, ελπίζω να το πάρουν σερί... Ξέχασα να σας πω τις προάλλες που η μικρή έβγαλε μόνη της το παντελόνι της, χιχι. Αρχίσαμε...

Έχω ερώτηση, έχετε ξεκινήσει να δίνετε μη-αλεσμένες τροφές; Δίνω κανένα μπισκοτάκι στη μικρή, αλλά δε δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον...

Ειρηνάκι έχεις 1000 δίκια. Ομολογώ ότι την πίεσα να φάει και κακώς... Αλλά ήταν τα φρούτα με το αβγό και δεν ήθελα να τα χάσει. Τελικά εννοείται δεν τα έφαγε όλα, αλλά η μικρή εξαρχής δεν ήθελε να φάει... Τεσπα, σήμερα έφαγε κάπως καλύτερα. Λέω μην είναι τα δόντια που την κάνουν ανόρεχτη, αλλά αν περιμένω από αυτά να σκάσουν, θα μείνει μισή μερίδα...

Τζενάκι εγώ δεν κατάλαβα γιατί τον στέλνεις τότε το μικρό παιδικό. Για να βρεις δουλειά; Καλά κάνεις και τον κρατάς μέχρι τις γιορτές, πάντως ενημερωτικά, μετά τις γιορτές είναι που φουντάρουν οι ιώσεις. Βέβαια να δούμε αν θα κάνει βαρύ χειμώνα, μήπως και τη γλιτώσουμε τουλάχιστον... Η μικρή ευτυχώς βελτιώθηκε πολύ στο θέμα της μύξας, πιστεύω ότι η θάλασσα την ωφέλησε τελικά...

Σας φιλώ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Μπηκα για μια γρηγορη καλημερα γιατι ολη μερα τρεχω κ δνε εχω πολυ χρονο...Εχω πελαγωσει με τις ετοιμασιες του γαμου...Αλικη κ εγω της δινω που κ που κανενα μπισκοτο αλλα δεν τρελαινεται κιολας ,πιο πολυ το μαδαει κ το πασαλειβει στα ρουχα της...Της δινω κ ψωμι κ το κραταει αλλα ουτε αυτο το τρωει...Καμμια φορα οταν εχουμε ρυζι η μακαρονια τρωει λιγο αλλα μην φανταστεις ποσοτητα,ας πουμε τις δινω 2-3 σπυρια ρυζιου στο κουταλι η 2-3 κομματακια μακαρονια κομμενα μικρα μικρα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.

αλικη κι εγω ακομη δεν εχω ξεκινησει τα μη αλεσμενα αλλα ψωμι στο χερι του εχω δωσει.και μια φορα μπισκοτο και ειχε γινει χαλια.

μαρια κρητικια πολλα τρεξιματα εχει ο γαμος και οταν εχεις και ενα παιδι μαζι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο μενα στα γρηγορα!

Τελικα κι εμεις με τις μυξουλες το περασαμε στο ποδι.. φτου φτου!

Εγω που και που του δινω απο το δικο μου το ψωμι αλλα το βαζει ολο στο στομα...δεν μπορει να το διαχειριστει και το φτυνει..Razz 
Καμια φορα πατατουλα και ειναι και οι μονες που τρωει αφου τις σκουπιζω απο λαδι,μπαχαρικα κτλ με μια χαρτοπετσετα και τρελαινεται..(δεν του δινω αμυλα)
μπανανα ,καροτακι,αγγουρι  στο χερι ή στην ειδικη πιπιλα αλλα γινεται και αυτος και το σπιτι γυρω του χαλια..
και μη με μαλωσετε ...οταν τρωω το αγαπημενο μου ποπ κορν του δινω το φουσκωτουλι που λιωνει στο στομα και τρωω εγω το σκληρο...ξετρελενεται!
Αυτα αλλα οχι καθε μερα..
Μπισκοτα δεν μπορει..ρυζογκοφρετες εχω δωσει καπου καπου αλλα δυσκολο να βρω χωρις ιχνη σογιας και σουσαμιου.. οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι.

Η Μελινα ετρωγε τα παντα σε κομματακια..12 μηνων εφαγε (δικο της χωρις μπαχαρικα)κεφτεδακι με πατατες στο φουρνο και κοπηκαν τα αλεσμενα με τη μια!Αλλο παιδι...άλλο φρουτο!Χαχχα

Σημερα τελευταια μερα επισκεψεων ..ετυχε να ειμαι μονη για λιγο και βρηκα ευκαιρια να γραψω!

Εξω φυσαει 6 μποφορ Βαρδαρης...και καθαρισε η μουχλα επιτελους!Αλλα δροσουλα!!!

Σας φιλω!

Καλημέρα!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χελοου
Καναμε εμβόλιο σήμερα. Έβαλε μόνο 210 γρ σε δύο μήνες αλλά ήταν και η ίωση στην μέση συν οτι περπατάει και κινείται συνέχεια. Γενικά τον βρήκε καλό σε όλα.
Σχολείο τον ξεκίνησα γιατί εχω απογευματινα μαθήματα και το πρωί χρειάζομαι χρόνο να ετοιμάσω την ύλη συν οι άλλες δουλειές του σπιτιού. Και αν ( λέμε τώρα .......) με καλέσουν αναπληρωτρια καποια στιγμή δε θέλω να τρεχω να βρίσκω και κυρίως να πληρώνω παιδικο και να έχω και την προσαρμογή. Στο νου μου ειχα να τον στελνω 9-12 περίπου αλλά με το θηλασμό δύσκολο. Ισως αργότερα να κόψει τον πρωινό ύπνο και να μη θηλάζει. Η πεθερά είναι αυτό που λέμε το μεν πνεύμα πρόθυμο η δε σαρξ ασθενής. Όχι δεν θα πει αλλά τη βλέπω οτι πλέον δεν έχει αντοχές και προσπαθώ να μην την επιβαρυνω χωρίς ουσιαστικό λόγο.
Παω να δω τι κάνει η φασολάδα μου.
Φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Τι κάνετε; Έριξε μια βροχή εδώ σήμερα... Ο,τι πρέπει καιρός για να αρρωστήσεις (αν δεν το έχεις πάθει ήδη). Μια λιακάδα και ζέστη, μια βροχή και ψύχρα... πφφφ. Τουλάχιστον στο τσακ προλάβαμε και δε βγήκαμε να μας πιάσει έξω η βροχή (ήταν και δυνατή).
Τζενάκι μια χαρά σας βρίσκω. Εξάλλου ο γιατρός ξέρει να κρίνει καλύτερα. Αν το βάρος του είναι γενικότερα ικανοποιητικό. Εγώ τη ζύγισα χτες και μέσα σε 3 μήνες πήρε 400γρ τελικά (8300). Είχαμε κι εμείς ιώσεις μέσα στο 3μηνο, και βέβαια όλο σηκώνεται από έπιπλο σε έπιπλο, σήκω-κάτσε, στάνταρ καίει. Ελπίζω όμως να το βρει ικανοποιητικό το βάρος μας και η παιδίατρος. Για τις δουλειές κατάλαβα, θα τραβάς ζόρι, αλλά τι να κάνεις...

Και απ' ότι κατάλαβα όλες στο ίδιο στάδιο βρισκόμαστε στα αλεσμένα... (ακούς Μαράκι; μη μου ρίχνεις το γαμπρούλη!!!). Θα τα κόψουν μωρέ κάποια στιγμή, αλλά θέλει και χρόνο προσαρμογής... Αυτό που θα λερώνεται τελείως και θα τα κάνει όλα χάλια, πραγματικά βαριέμαι να το ξαναπεράσω... αλλά δεν έχω κι άλλη επιλογή...

Σας αφήνω τώρα, Παρασκευή αύριο, έρχεται σ/κ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα

τζενη μια χαρα τον βρισκω.ειναι αυτο που λεει η αλικη οτι κινουνται πολυ τωρα και δεν παιρνουν τοσο βαρος.ο δικος μου χτες βραδυ αφου ηπιε το γαλα και μας ειδε να τρωμε σαντουιτς τον ειχα μπροστα απο τα ποδια μου να του δινω ψωμακι και να τρωει.και μολις τελειωσε και σηκωθηκα απο τον καναπε εψαχνε κι αλλο κι ας ειχε πιει 210γρ γαλα.εμεις παμε την τριτη παιδιατρο να κανει και ο στρατος τα εμβολια που εχασε με το κρυωμα.

αλικη πολυ βροχη κι εδω ειχαμε χτες το μεσημερι και ευτυχως που δεν συνεχιστηκε και μετα γιατι ειχε ερθει εκδρομη με το σχολειο της η ανιψια μου απο τα γιαννενα και πηγαμε να την δουμε στο ξενοδοχειο που μενει.μια χαρα η λυδια με το βαρος της.

μαμαμελι μην συγκρινεις τον δημητρη με την μελινα.καθε παιδι ειναι διαφορετικο.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειαα σας μανουλες!!!! Τι κανετε;;;;

Περαστικα στα αρρωστουλικα!!!!!

Για αλεσμενα διαβασα;; Ο δικος μου τρωει ανετα και τα μη αλεσμενα(λιγο λιωμενα με το πιρουνακι μονο) αλλα ετσι δεν τρωει πολυ γι' αυτο τα αλεθω και τρωει οσο πρεπει!!!!

Βγαλαμε επιτελους και το πρωτο μας δοντακι!!!! Τωρα αρχισε να φαινεται λιγο!!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 186253 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 186253 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 186253 

Και σημερααα;;;;; Η μεγαλη εκπληξηη!!!! Απο κει που δεν ηθελε να πατησει τα ποδαρακια κατω, φοβοταν μαλλον, ειχε μαθει κ τη στραταριδα..σημερααα τον ξαναεβαλα να πατησει και του κρατουσα τα χερακια αρχισε κ ετρεχε και τσιριζε και τωρα;;; Απλα του κραταω το ενα χερακι και τρεχει!!!! Shocked πριν λιγο ηθελε να φυγει μονος του κ μου εσπρωχνε τα χερια!!! Χαχα στο τελος επιασε το καροτσι κ το εσπρωχνε μονος του για λιγο!!!!!!! scratch Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 911307 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 Νο 5 - Σελίδα 9 911307  Αυτα τα νεα μας!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α!!!! Εχω και αποριες σε σχεση με το γαλα!!!!

Μεχρι ποτε πρεπει να τους δινουμε σκονη;;

Ο μικρος μαλλον το βαρεθηκε;;; Δεν του αρεσει;;; Δεν ξερω!!!! Πινει μονο 120ml το πρωι και το βραδυ σπαανια πινει 30ml το πολυ!!!!! Εχω δοκιμασει 2-3 μαρκες αλλα ΔΕΝ!!!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις