Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Περαστικα σε ολα τα αρρωστα παιδακια της παρεας...Πηγαμε σημερα στον γιατρο κ τελικα της εκανα το εμβολιο της γριπης...Δεν ηθελα αλλα με τοσα που βλεπω καθημερινα ειπα τελευταια στιγμη να το κανουμε μηπως κ γλιτωσει απο καμμια γριπη...Χαμος παντως απο αρρωστα παιδια κ μου ειπε να παω νωριτερα πριν αρχισουν οι επισκεψεις του παλι κ αρπαξει κ η μικρη καμμια ιωση...Πηρε 300 γραμ αυτη την φορα κ εφτασε τα 8,250 κ ειναι 80 ποντους...Τελικα με το απογευματινο φαγητο ειδαμε διαφορα αμεσως στο βαρος...Μου ειπε οτι μεχρι τον αλλο μηνα θα ειναι στα 8μιση κιλα κ απο εκει κ μετα να μην περιμενω φοβερη ανοδο βαρους γιατι ειναι πολυ δραστηρια ...Μου αρκει που πηρε κ παχυναν λιγο λιγο τα μπουτακια της γιατι δεν εβρισκα παντελονακια να της κανουν κ τα μικροτερα νουμερα ηταν κ κοντυτερα...Εχθες εσκασε κ το 4ο δοντακι κ ειμαστε στην αναμονη για αλλα 4 νομιζω γιατι δνε με αφηνει να δω κιολας...Τωρα της λεω ποσο μ αγαπας κ μου κανει πανω τα χερακια της κ λεει οοοοοο,επισης αναγνωριζει τα παντα μεσα στο σπιτι κ οτι της πω που ειναι μου το δειχνει...Περπαταει πολυ σταθερα κ θελει να την κραταω μονο με το 1 χερι η κ μονη της αλλα δεν την αφηνω μονη γιατι βλεπω οτι δεν το εχει ακομα κ αν πεσει κ χτυπησει πολυ φοβαμαι οτι δεν θα ξαναπροσπαθησει μετα...Νουμερο παπουτσακια φοραει 18 κ της ειναι ανετα αλλα με τα καλτσακια εχουμε κ εμεις 1 θεμα,τα 18-19 ειναι μεγαλα της κ τα 16-17 την σφιγγουν αλλα της βρηκα καποια που ειναι 0-6 μηνων κ της ερχονται μια χαρα...Αυτα τα νεα μας...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

καταρχήν Μαρακι Στεναχωρηθηκα για τον άντρα σου..ελπίζω να μην ταλαιπωρηθηκατε πολυ με τη ζημιά!τελικά αποτελεσματικό το απογευματινό φαγητο ε;
Πανυψηλη η μπουμπού σας!Πέρα απο το τετραπερατη!
Αληθεια ποιο θα ειναι το ονοματακι της;

Ειρήνη περαστικά σας!

Χριστίνα ποια γεράματα καλε;οι γιατροί τι να πουν;
Όσο για τη Βιλλα στο πανόραμα..θα την αγόραζα εγω ευχαρίστως αλλα έχω δεσμεύσει τα εκατομμύρια ...χμμχμχ...μου σε ελβετική τράπεζα...Χιχι
Ευχομαι
να την πόυλησετε σύντομα!

Μαρκελλα μια απο τα ίδια με τις δουλειές αλλα έχω και τη δουλεια...και δεν έχω το διάβασμα!Μια τρέλα!

Αλικακι μου ..ίσως λόγω θηλασμου δεν κολλήσει..όλα ειναι πιθανά!περαστικά πάλι σας ευχομαι!

Εμείς τώρα!Έχουμε ολοιμυξουλες αλλα δεν φαίνεται κάτι το σοβαρο!Ομικρος υποφέρει απο ταδοντια ξυπνάει συνέχεια ολη τη νύχτα...κάνω δουλιτσες σιγά σιγά..όποτε προλαβαίνω!Την επόμενη βδομάδα με έχουν στο τρέξιμο στη δουλεια...αχχχ πεθυμαω την εποχή που ήμουν σπίτι!
Αλλα δόξα τω θεω έχω τη δουλίτσα μου!
Ο Δημήτρης άρχισε να πεπατάει μόνο και σηκώνεται απο κάτω μόνος του!Ανάβει σβήνει το φως κα το δείχνει,φωνάζει τον μπαμπα,εμένα άλλες φορές μαμα ή μπαμπα ,μαμ κλασικά λέει συνειδητά,έλα,κάνει πως μιλάει στο τηλέφωνο και λέει εεεε;Ταρζανακος σκαρφαλώνει παντού και λατρευειμτη φασαρία!Κάνει αταξιες μόνο για να τον μαλωσουμε,και παίζει βγαίνει η βαρκουλα και πλαθω κουλουρακια όμως τα παιχνίδια με τα χέρια δεν τα κάνει!έχω καταλήξει οτι τα απεχθάνεται!

αυτα τα νέα μας

Καληνύχτα !
όνειρα γλυκα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατερίνα θα την βαφτισουμε την μικρη μας ... Ευτυχώς η ζημιά του αυτοκινήτου δεν ειναι κ τόσο μεγαλη αλλα μέχρι να φτιαχτεί πανε πίσω κ οι ετοιμασίες του γάμου γιατι χωρις όχημα δεν γινεται τίποτα ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια γρηγορη καλημερα
Πηγα σημερα τον μικρο σχολειο κ μου ειπε η δασκαλα του οτι χθες ειχαν κρουσματα οστρακιας στον κατω οροφο (το βρεφικο ειναι στον πανω). Ειπα να τον παρω αλλα μου λεει αστον δε νομιζω. Τον αφησα κ ηρθα τρεχοντας να μαθω τι ειναι αυτο. ακουστα το εχω αλλα δεν ξερω λεπτομερειες. απο αυτα που διαβασα δεν κατατοπιστηκα ιδιαιτερα. λεει 4-10 ετων συνηθως, ελαφρια αλλα και βαρια μορφη. υψηλο πυρετο κ εξανθηματα. εχει τυχει σε καμια; ειρηνη μηπως εσυ ξερεις περισσοτερα; αυριο λεω να μην τον παω και σημερα τον πηγα 9 κ κανονισα 11μιση να τον παρω.
εβαλα κ γεμιστα να γινονται, παω σουπερ και μετα που θα τον παρω κανα κοσμος, λεροι ή πρακτικερ. εχει κανα διμηνο ειμαι χωρις πιατοθηκη στο νεροχυτη κ γινεται χαμος. δε θελω παλι μεταλλικο. σκουριαζει αμεσως απο τα νερα κ τα αλατα. καμια προταση; πλαστικο παλι δε μου αρεσει εκτος κ αν βρω κανα ωραιο ντιζαιν
φιλακια, φευγω...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα!!!

Κατερινιω Θα το λεμε Μαράκι μου!

Τζένη εγω πηρα ενα που ειναι μεν μεταλλικο αλλα εχει γυρω απο τις βεργουλες του κατι σαν λαστιχο σε διαφορα χρωματα και δεν σκουριαζει ουτε κανει θορυβο οταν βαζεις τα πιατα...
και καθαριζεται πανευκολα..!Δεν θυμαμαι ομως τιμη!
Εχει 2-3 χρον που το πηρα νομιζω πρακτικερ κι εγω..σιγουρα δεν θα το πηρα πολυ ακριβο..
δεν επαθε τιποτα!

φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tι κανετε κοριτσια?Εγω απο το πρωι εχω τρελαθει...Εχουν πιασει υγρασια τα πλακακια στο παιδικο δωματιο κατω απο την ντουλαπα κ για μερες βρωμουσε ολο το δωματιο,σημερα την εβγαλαν ο πατερας μου με τον αντρα μου ,καθαρισαμε κ τωρα θα μονωσουμε τον τοιχο να φυγει η υγρασια αλλα θελει μερες μεχρι να στεγνωσει εντελως κ να φυγει η μυρωδια,οτι υπαρχει μεσα στο δωματιο θελει πλυσιμο κ ξανα καθαρισμα η ντουλαπα κ την ειχα καθαρισει παλι πριν καμμια βδομαδα κ δεν ξερω αν καταφερω να φυγει ολη η μυρωδια...Παραγγειλα μερικα σαπουνακια αρωματικα να τα βαλω μεσα πριν βαλω τα ρουχα της μικρης εκει ,επισης μερικα πλακακια απο την μπανιερα θελουν αλλαγη για να μην περναει πια η υγρασια...Κ πανω που της ειχα φτιαξει ωραια το δωματιο της ετυχε αυτο...
Για τον στεγνωτηρα των πιατων ειχα κ εγω μεταλλικο κ σκουριαζε πολυ γρηγορα ,τελικα πηρα απο το πρακτικερ παλι μεταλλικο αλλα ειναι σαν βαμμενος με μπογια,σαν πλαστικοποιημενος κ δεν εχει παθει τιποτα μερικους μηνες που τον εχω τωρα...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις λιγο καλυτερα.ο στρατος δεν βηχει τοσο πολυ.

μαμαμελι ο γιος σου ολο τρελες.ειναι αυτα τα αγορια.μιλαει ομως ο δικος σου.ο δικος μου τιποτα.ετσι ηταν κι ο στρατος.κι εμενα οταν παει να κανει κατι και τον μαλωνω με κοιταει και γελαει και οταν τον παιρνω απο κει αρχιζει και κλαιει.

μαρια ελπιζω να μην εχεις ξανα υγρασια.ειναι και ο καιρος περιεργος και πρεπει να στεγνωσει καλα.

τζενη εγω στη θεση σου δεν θα το εστελνα στον παιδικο.επειδη δηλαδη το βρεφικο ειναι πανω δεν υπαρχει περιπτωση να κολλησουν τα βρεφη?απο κατω δεν ανεβαινουν πανω?παιδια του κατω οροφου δεν εχουν αδερφια πανω στο βρεφικο?τα συμπτωματα ειναι οπως τα λες.την τελευταια χρονια που δουλεψα ειχαν πολλα παιδια οστρακια.απλα πρεπει να παρει το παιδι που θα κολλησει οστρακια αντιβιωση γιατι η οστρακια πειραζει τα νεφρα απ`οσο ξερω που μας εχει ενημερωσει η παιδιατρος του σταθμου οταν ειχαμε πολλα κρουσματα.η οστρακια ειναι το μικροβιο του στρεπτοκοκκου που τον εχουμε ολοι στον λαιμο μας και εκδηλωνεται καποια στιγμη και κανει πυρετο,πονολαιμο,και εξανθημα.μερικες φορες ομως μπορει να μην κανει εξανθημα ή υψηλο πυρετο.εγω παντως θα το σκεφτομουν να τον στειλω μεχρι να φυγουν τα κρουσματα στο σταθμο.εσυ κανε ο,τι νομιζεις.μιλα και με την/τον παιδιατρο σου.


ηρθε η πεθερουλα χτες και μας ελεγε να μην μαλωνουμε τον στρατο γιατι ειναι μικρος και να μην παθουμε κι εμεις κατι απο τις φωνες και της ειπα κρατα τα παιδια 2 μερες να παω καπου με τον αντρα μου να ηρεμησουμε και αρχισε να λεει και δεν μπορω να φυγω και να αφησω τον πεθερο σου μονο του και της λεω οταν θα ερθεις να προσεχεις τον αντωνη οταν θα παω στη δουλεια?και μου λεει ενταξει θα βοηθησουμε ολοι κι εγω και η μαμα σου.υπολογιζει την μαμα μου,που ειναι εγχειρισμενη να κρατησει το παιδι?αν δεν την ενοχλουσε η φασαρια την μαμα μου θα της τα αφηνα και τα 2 να πω διακοπες και θα την φερω εδω να την τρελανει ο μικρος και να την πιασει το κεφαλι της?εγω της ξεκαθαρισα οτι η μαμα μου δεν μπορει να ερθει να τον κρατησει.ελπιζω να το καταλαβει.και μου ελεγε κι εγω δεν πηγαινα πουθενα οταν τα παιδια μου ηταν μικρα.και ζρχισα να πηγαινω βολτες οταν μεγαλωσαν.ο νικος δεν ειπε τιποτα.τι να της πει.πολυ ασχοληθηκα μαζι της.θα κοιταξω τον εαυτο μου τον αντρα μου και τα παιδια μου απο δω και περα.οι υπολοιποι(εκτος απο την μαμα μου και τα αδερφια μου)ας κανουν ο,τι θελουν.χ@@@@κα

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τζενη βρηκα κι αυτο αν σε βοηθαει.

http://www.paidiatros.com/children/Scarlet-fever

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχως ο καιρος εχει φτιαξει κ ετσι εχουμε ανοιχτες ολη μερα τις πορτες κ πιστευω να στεγνωσει γρηγορα η υγρασια...Δεν μπορω καθολου αυτη την μυρωδια...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειρήνη ευχαριστώ. Τελικά μας είπαν ότι δεν είναι οστρακια αλλα απλη ιωση.
Μαριες τελικά πήρα απο πρακτικερ.Απο την περιγραφη μαλλον σαν της Μαρίας απο Κρήτη είναι
Παω για ντουζάκι
Φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Εξακολουθώ να έχω τις μικρές στο σπίτι με μύξες και βήχα (ο οποίος οφείλεται στις μύξες)... Ειδικά η μικρή ποτάμια... και πρασινοκίτρινες δυστυχώς (σόρρυ για την περιγραφή!). Για να της κάνω ορό γίνεται τρελή μάχη με κεφαλοκλειδώματα κλπ, αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Ξυπνάει κιόλας μέσα στη νύχτα από αυτό... Τη μεγάλη την έχω ακόμα σπίτι και παιδικό καλώς εχόντων θα τη στείλω από Δευτέρα. Να συνέλθει λιγάκι, αλλά είναι και αυτός ο βήχας που έχει ώρες-ώρες...

Μαράκι πάθατε ιστορίες με την υγρασία, απαπα... Καλά, η μικρή (Κατερινιώ λοιπόν!) σπίρτο, το έχουμε ξαναπεί! Εμένα δεν ξέρω αν τα αντιλαμβάνεται όλα, αλλά όταν τη ρωτάω πού είναι το κινητό μου, πάντα μου το δείχνει η γκαζετακιο-πονήρω! Όσο για το εμβόλιο της γρίππης, η Δανάη που το έκανε πέρισυ δεν την προστάτευσε από τπτ απολύτως. Μετάνιωσα που το κάναμε... Ας προστατεύσει εσάς λοιπόν...
Τζενάκι ιώσεις πολλές αυτό τον καιρό. Εννοείται πως ότι κυκλοφορεί στον κάτω όροφο είναι θέμα χρόνου να φτάσει και στον πάνω και αντίστροφα. Έτσι τα έχουν τα παιδιά και στο δικό μας παιδικό... Πολύ προχωρημένος ο ταρζάν σου!
Μαρκέλλα στρώσατε και είστε κομπλέ, μπράβο!
Ειρήνη μου καλύτερα μόνοι σας, το λέω ως πεθεροκαμμένη... Να μη χρωστάτε κιόλας... Μπράβο που είναι καλύτερα ο Στράτος!
Μελινομαρία υπέροχη η ζωγραφιά της κόρης σου! Όσο για την ίωση, εννοείται πως θα κολλούσε. Απλά ίσως λόγω θηλασμού να το περνάει λίγο ελαφρύτερα, αυτό... Κουράγιο με τα δοντάκια! Όσο για τη ζωηράδα, έτσι το θέλουμε το γαμπρούλη μας... χαχαχα, οκ, κουράγιο μανούλα!!!
Χριστινάκι εύχομαι να πουληθεί το σπίτι και να φτιάξετε επιτέλους το σπιτικό σας... Όντως μεγάλα πατουσάκια η δικιά σου! Κατά τ' άλλα στις διαστάσεις είμαστε σχετικά κοντά...
Μαρκέλλα οι δουλειές δεν τελειώνουν... ψυχραιμία... Έτσι κι αλλιώς το σ/κ θα ανέβει πάλι στους 30 ο υδράργυρος... Αυτά τα πάνω-κάτω ο,τι πρέπει για να αρρωσταίνουμε... Σας έχω πει ότι πονάει και ο δικός μου λαιμός;...

Σας αφήνω, καληνύχτα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα. Θα γίνω γραφική και θα ξαναπώ Περαστικά. Δεν τον πηγα σήμερα σχολείο. Ενα που ξυπνήσαμε 8:45 και δύο που απο χθες έχει κάμποσες μύξες. Θα δουλέψει πολύ ο ορός για άλλη μια φορά. Θα τον κάνω και με το σύστημα που ρουφάει τις μύξες. Μέχρι τώρα είχα ένα απλό σα φούσκα. Μια φίλη μου είπε για το οτριζαλιν. Καμία σχέση! Με αυτό γίνεται δουλειά! Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει να τις ρουφαω συχνά. Οι πιο εμπειρες ας μας πουν. Επίσης τα εισπνεομενα τα κρατάμε τώρα που τελείωσε η θεραπεία; πρέπει να πάρω και ένα ντουλαπάκι/φαρμακείο να τα έχω συμμαζεμενα. Το λιντλ βγάζει καπου καπου. Καπου αλλού που θα μπορούσα να κοιτάξω;
Σας αφήνω. Η μύξα έφτασε στο πάτωμα. ....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?τι καιρος ειναι παλι αυτος καλοκαιρινος?ελπιζω τωρα που γιναμε καλα μην μας ερθει παλι καμια ιωση.αντε αυριο θα βγουμε καμια βολτα να παρουν λιγο αερα τα μικρα.

ρζενη ευτυχως που δεν ηταν οστρακια.αλλα περαστικα για τις μυξες.εχω ακουσει οτι δεν κανει συνεχεια να του τραβας τις μυξες με το οτρισαλιν.μια φορα την ημερα.μου το εχει πει και ωρλ.

αλικη ευτυχως εμεις δεν ειχαμε τετοιου χρωματος μυξες.περαστικα σας και παλι.ελπιζω να ειναι καλυτερα η δαναη να παει σχολειο απο δευτερα.οσο για την πεθερα της το ειπα αν δεν μπορεις να ερθεις να παρω μια γυναικα.αν ειναι να το κανει ομως για να το βαραει μετα δεν θελω τιποτα απο αυτη.γραμμενη την εχω.δεν ασχολουμαι.εφυγε και σημερα πρωι πρωι και ησυχασαμε.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'μαι κι εγω...

Τι κανετε;
Ποσο θελει να μας τρελανει ο καιρος..πως να μην αρρωσταινουμε!
Περαστικα σε ολους τους αρρωστουληδες της παρεας!

Ειρηνη δυστυχως τα παιδια των γιων τους τα θεωρουν παιδια της νυφης και δεν βοηθανε..τι να πεις..κανε οτι θεωρεις καλυτερο!Κι εμενα ενα καλο θα μου κανει το χρονο και το λεει δεκα χρονια μετα...ασε μου ερχεται να ξ...σω και να φυγω απο τη χωρα!Ασε που την επιασα να παινευεται οτι αυτην ρωτησαμε για τα ονοματα των παιδιων!Ποιος ξερει τι ψεμματα λεει εδω κι εκει και με κοιτανε με μισο ματι μερικες φιλες της!

Τζενη ναι κι εγω το εχω καιρο το οτρισαλιν..η φουσκα τιποτα δεν εκανε!
Ειναι τελειο μεχρι 2 φορες τη μερα πρωι βραδυ μας λεει ο γιατρος αλλα μας εξηγησε οτι η ζημια που γινεται απο την πολυχρησια δεν ειναι κατι σοβαρο..παντως εγω τηρω Το δυο την μερα..
Φαρμακειο στο πρακτικερ δεν βρηκες;Εμεις απο εκει το πηραμε.. ή leroy και μεγαλουτσικο αλλα δεν χωρανε πια...Τα σιροπια δε που ειναι μεγαλα αλλου!Πηραμε μεταλλικο με τζαμι και κλειδαρια!Οχι ομως απο τα inox που ειναι πολυ ακριβα.Αντε το πολυ 20-25 ευρω να εκανε.
Η πιατοθηκη που πηρα εγω ηταν αυτη

http://getaprice.gr/product.php?uid=1111065&eshop=36
Ειναι πολυ καλη!


Αλικακι μου ευχαριστω για τη ζωγραφια!Η αληθεια ειναι πως εχει κανει πολυ πιο ωραιες απο αυτην...αλλα πιο πολυ με ενθουσιαζει που γραφει μονη της χωρις να της λεμε τα γραμματα εξου και η ορθογραφια!Αλλα πολλες φορες με ρωταει ποσα λαθη εκανε κτλ..
Ολα μου τα πηρε αυτο το παιδι!(ουυυυυυυ ψωναρα)Μονο που εγω δεν ημουν τοσο ζωηρη και αυθορμητη!Εχουμε ιδιο ζωδιο(Λιονταρακια φαινεται αλλωστε) διαφορετικο ωροσκοπο χαχαχα!Αυτη Κριο εγω Σκορπιο!
Μισοαστεια μσοσοβαρα Το ενα μου παιδι εχει το ζωδιο και το αλλο τον ωροσκοπο!
Ειναι οι δυο πλευρες του εαυτου μου..(πως τα λεω η ατιμη βραδιατικα)..το παραεριξα το επιπεδο;

Με περιμενει  πολυ δυσκολη βδομαδα με περισσοτερες ωρες εργασιας λογω επισκεψεων των ιδιοκτητων και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!Ελπιζω να χαλαρωσουμε εστω λιγακι το σκ!

Καλα να περασετε ολες !

Φιλακια στα μωρα μας!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Λίιιιιιγο καλύτερα σήμερα, η Δανάη τουλάχιστον φαίνεται αρκετά καλά πλέον. Μόνο λίγος βήχας που οφείλεται στα φλέγματα. Η Λυδία πολύ συνάχι ακόμα, αλλά μου φάνηκε μια ιδέα καλύτερα... ή ιδέα μου ήταν; Τεσπα! Τζενάκι δε γίνεσαι εσύ γραφική, εγώ γίνομαι, χαχα! Ευχαριστώ όλες για τα περαστικά και αντεύχομια στα αρρωστούλικα...
Εμείς δεν τραβάμε τις μύξες με οτριζαλιν, ούτε με τπτ άλλο. Μας το έχει απαγορέψει η παιδίατρος βέβαια γιατί μπορεί να γίνει ζημιά στη μύτη. Αλλά και να θέλαμε... γίνεται μάχη με κεφαλοκλειδώματα λέμε μόνο για να μπει ο ορός, πού να κάτσω και να τραβάω μύξες... Χαχα!
Ειρηνάκι ευτυχώς να λες τη γλιτώσατε. Και από την πεθερά, χαχα!
Μελινομαρία μου μόλις διάβασα το ζώδιό σου δυσκολευόμουν να το πιστέψω βασικά... (δεν το θυμόμουν κιόλας, σόρρυ!). Αλλά όταν διάβασα τον ωροσκόπο καλύφτηκα, χαχα. Βασικά λένε ότι μετά τα 30 εκδηλώνεται ο ωροσκόπος, οπότε λογικό... Μου θυμίζεις πολύ-πολύ τη μανούλα μου, επίσης σκορπιός... Πολύ ωραίο αυτό με τις 2 πλευρές του εαυτού σου, πώς έτυχε έτσι...! Καλό κουράγιο με τη δουλειά...

Σας φιλώ και να έχετε ένα όμορφο.. καλοκαιρινό σ/κ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Αλικακι χαίρομαι που είστε καλύτερα...
Όσο για το ζωδιο ναι ποτεδεν ήμουν καθαρό λιονταρακι...αλλα είμαι χιχιχ αλλα κι εγω μεγάλωσα με μια μαμα ψαράκι...
Τον σκορπιο τον διάβασα όταν είδα οτι θα ειναι το μωρο και κατάλαβα πολλα για τον εαυτο μου!

Άντε πάω για πρωινο!

Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλτσχαιμερ λέμε. Οκ πηγα πρακτικερ πηρα πιατοθηκη διοροφη αλλα δε σκεφτηκα να κοιταξω για φαρμακείο! Αδυνατω να γράψω άλλο. Εχω τρομερό πονοκέφαλο.
Φιλακια κ καλο ΣΚ

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα
Ειμαι ετοιμη να πηδηξω απο την ταρατσα
Ρε σεις δεν την παλευω αλλο
Τσακωνομαι εν τω μεταξυ πολυ με τη μεγαλη τελευταια και το μετανοιωνω, στενοχωριεμαι, αλλα δεν μπορω να κρατηθω. Παρολο που εχω δικιο για τους λογους που την μαλωνω, παντα στενοχωριεμαι μετα για τον τροπο μου. Και αυτο το καημενακι εχει αρχισει και μου παραπονιεται οτι την μαλωνω συνεχεια. πφφφφφφφφφ ψυχοθεραπεια χρειαζομαι μαλλον.
Ο μικρος ειναι καλυτερα. Μα δεν φτανει που εχει το κρυωμα, βγαζει και δοντια συνεχεια, το ενα πισω απο το αλλο. Μεσα σε 20 μερες εβγαλε και τα 6 που εχει ως τωρα.
Μαρια, την ιδια πιατοθηκη εχουμε. Και γω απο πρακτικερ την ειχα παρει πριν χρονια και δεν παθαινει τιποτα. Ειχα παρει και ασσορτι χαρτοπετσετοθηκη και θηκη για τα μαχαιροπηρουνα.
Τζενη, αλτσχαιμερ εχουμε και μεις. Μαμαδοαλτσχαιμερ ειναι το συγκεκριμενο.
Αλικη, τι καλα που ειστε και σεις καλυτερα. Θελω να δω ομως, εντελως καλα θα ειμαστε ποτε? Η θα περασουμε ολο το χειμωνα αλλοτε χαλια και αλλοτε απλως καλυτερα?
Ειρηνη, ειπαμε Πεθερα Σουπερ!!!
Φιλια και καλο σκ.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.

αλικη μπραβο που ειναι τα κοριτσια καλυτερα

μαμαμελι ψωνισες κι εσυ απο σβερκο που λενε.

μαρκελλα κι γω μαλωνω τον στρατο και το μετανιωνω αλλα αυτα που κανει δεν τα εκανε.ζηλευει πολυ.δεν αφηνει το μωρο να παιξει με τιποτα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δευτερομανουλες ολες τα ίδια κάνουμε. Ο δε άντρας μου καμία φορά ξεφεύγει και τις προάλλες μου είπε ότι προβληματιστηκε οταν ο μεγάλος του είπε μπαμπά σε φοβάμαι. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Group therapy να κάνουμε ολες. Γεια σας. Είμαι η Τζένη και δεν είμαι καθόλου καλά......
Έφυγε ο πονοκέφαλος. Ετοιμαζομαστε για γιορτή μελιού και το βράδυ πίτσα με τις κουνιαδες εδω σε μας. Ισα που έστρωσα αλλά δεν βαριέσαι. ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα!

Είμαι η Μαρία και είμαι υστερικη μαμα.
έχω να φαωγαλακτοκομικα και μοσχάρι 10 μήνες και είμαι περήφανη!
Τα βάζω με τη μεγαληκαι με το μωρο εννιοτε γιατί δεν μπορω να έλεγξω τα κουρασμένα μου νεύρα...
Είμαι απαράδεκτη!
και μετα νιώθω τύψεις και ελπίζω στην περιορισμένη και προσωρινή μνήμη των μικρών παιδιών μου!
Μαρκελλα δεν είσαι η μόνη..

Λες να χρειάζομαι ψυχοθεραπεια...πωπω!
Κοιμούνται δίπλα μου και τα δυο..ειναι τα πιο καλα ,όμορφα,έξυπνα παιδια του κόσμου...για μένα πάντα. Για κάθε μανούλα τα δικα της..Τα λατρευω αλλα τα στεναχωρω πολλές φορές κι αυτα μόνο αγαπηθελουν!Αύριο δεν θα φωνάξω...Μια υπόσχεση που κρατάει μια μέρα και μετα πάλι τα ίδια..

Τζένη τι ειναι γιορτη μελιού;
Pizza?I don't know this word!

Καληνύχτα μανούλες!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρααα! Ψυχοθεραπείαααα! Είμαι η Αλίκη και είμαι... πτώμαααα και μπουκωμένη... και τρελήηηη και... νευρικήηηη! Αααααχ, τα είπαααα, τι είστε εσείς βρε, καλό μου κάνατε! Λοιπόν, σοβαρά τώρα, ναι, είναι πολύ δύσκολη φάση αυτή. Όλες φωνάζουμε, κι εγώ ειδικά στη μεγάλη σας τα έχω πει όμως... Ευτυχώς αυτές τις μέρες λόγω της ίωσης ήταν πιο πεσμένη η ταρζανίτσα κι έτσι τα πήγαμε καλύτερα και με λιγότερες φωνές... Μελινομαρία κι εγώ ποντάρω στη βραχυπρόθεσμη μνήμη, αν και τη φοβάμαι τη Δανάη... έχει μνήμη ελέφαντα! Θα μου τα πετάει καμιά μέρα αυτά που έκανα όταν μεγαλώσει... Τζενάκι είπες φοβάται τον μπαμπά του; Ε, εμένα φοβάται τη μαμά της, χαχαχ! Κάνει ζημιά, με βλέπει και στρίβει! Χωρίς πλάκα. Μία που την είδα να χύνει ένα ποτήρι νερό στο πάτωμα, μόλις κατάλαβε ότι ερχόμουν έφυγε τρέχοντας. Την άλλη φορά στα κρυφά βούτηξε σοκοφρετίνι, την τσάκωσα και με κοιτούσε τόσο ένοχα, χαχα! Θα με βλέπει στα ονειρά της και θα κλαίει αυτό το παιδί...affraid 

Σήμερα - μη φρικάρετε - πήγαμε πάλι θάλασσα. Λογικά η τελευταία φορά για φέτος... Πήρα το οκ της παιδιάτρου, εφόσον ήταν απύρετα τα μικρά και πήγα να τις βουτήξω μέσα να ξεμπουκώσουν. Η μικρή έβγαλε πολύ πράγμα... Ελπίζω να δούμε πρόοδο από αύριο... Κι εγώ φυσικά με ένα χαρτομάντηλο στο χέρι είμαι, τουλάχιστον ο λαιμός δεν με καίει πλέον...

Μαρκέλλα έχουμε κι εμείς τη θήκη για χαρτοπετσέτες. Πιατοθήκη κι εγώ έχω μια διώροφη...
Τζενάκι ωραία θα περάσατε...
Μαράκι εκεί κάτω θα κουνηθήκατε... Ελπίζω να μην είχατε ζημιές!...
Μελινομαρία μου ποτέ δεν είναι αργά για να γνωρίσεις τον εαυτό σου... Χιχι!

Σας φιλώ, γιατί αύριο θα μου έρθουν για καθαρισμό στρώματος και σαλονιού, έχω πρωινό ξύπνημα... Άντε καληνύχτα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα...Τι κανετε?Εγω εχω αρχισει τις προετοιμασιες του γαμου κ καθε μερα εχω τρεξιματα...Δεν εχω κανενα να μου κρατησει την μικρη κ την εχω κ αυτη μαζι μου αλλα ευτυχως δειχνει να το διασκεδαζει κ δεν γκρινιαζει καθολου...Εχθες πηγαμε για να δουμε μπομπονιερες κ εκατσε μονη της στο πατωμα ,βρηκε κ 2-3 παιδικες εκει γυρω γυρω κ τις πηρε κ επαιζε κ ειχε τοση χαρα σαν να κρατουσε στα χερια της το ομορφοτερο παιχνιδι του κοσμου...Με τον βραδινο υπνο μονο μου τα εχει χαλασει λιγο κ δεν ξερω τι φταιει,δεν μπορει να κοιμηθει πια μονη της μονο αν την εχω στην αγκαλια μου κ κατα την διαρκεια της νυχτας βαζει τα κλαματα κοιμησμενη κ κανω αρκετη ωρα να την ηρεμησω...Εχει σταματησει παλι το γαλα κ γενικα το φαγητο αλλα πιστευω οτι ειναι απο τα δοντια...Εχθες με τον σεισμο εμεις εδω δεν το πολυκαταλαβαμε ,ηταν πιο δυνατος απο την μερια των Χανίων...Αλικη τελεια που πηγατε κ εχθες θαλασσα κ εδω ηταν πολυ ζεστος ο καιρος αλλα σημερα εχει χαλασει παλι...Τωρα ψαχνω να αγορασω παιδικο χαλι για το δωματιο της μικρης αλλα δεν εχω βρει ακομα κατι να μου αρεσει στο μεγεθος που το θελω κ επισης θελω να της αλλαξω τις κουρτινες αλλα ουτε απο αυτες εχω βρει κατι να με ενθουσιασει ...Την Δευτερα θα ανοιξει εδω σε εμας ικεα κ θα παω κ εκει να ριξω μια ματια αν κ απο οτι ειδα στο σαιτ τους δεν εχει κατι σχετικο με αυτα που ψαχνω...Εσεις που εχετε επισκεφτει το ικεα πως σας φαινονται οι τιμες τους?γιατι εχω ακουσει οτι δεν ειναι κ πολυ οικονομικο για την ποιοτητα των αντικειμενων που εχουν...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Αλίκη μάλλον έχεις μωρα χειμερινούς κολυμβητές!
Τον εαυτο μου ευτυχώς τον μελεταω απο μικρη και ψιλοξερω τι είμαι..τώρα αν αυτο που είμαι λέγεται λιονταροσκορπιος ειναι αυτο που ανακαλύπτω!
γηρασκω αει διδασκομενη!

Εμείς καλε δεν εχουμεμεζονετα αλλα μονοοροφη πιατοθηκη γιατί μπαίνει στον δεύτερο νεροχυτη ...
Πολυ σουξέ..

Μαρακι το ικεα έχει καλής πιοτητας και φθηνά αλλα όχι τα πάντα!
Για μένα τέλεια ειναι τα λευκα είδη,τα είδη προστασίας για το μωρο,κάποιαχαλακια που έχω πάρει, φωτιστικά,ειδηκουζινας και αναλώσιμα ...έχει ωραία και μοντέρνα!
Σε έπιπλα νομίζω τα αποθηκευτικα αξίζουν τα λεφτά τους..ντουλάπες και ντουλαπακια..καναπέδες κρεβάτια δεν τόλμησα να πάρω ποτε!
Απλά ξεμυαλιζεσαι και παίρνεις παραπάνω..
Κάποια εινα αθανατα ...12 ευρω σετ παπλωματοθηκη και ειναι ίδια μετα απο 8 χρόνια!γενικά τα υφάσματα τους ειναι τέλεια έκτος πετσετων μπανιου προσώπου που χαλάνε...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλίκη εχθές σε έβλεπε όνειρο η Ελένη ότι πινατε καφε παρέα κ μου είπε να στο πω ... Πάω για ύπνο μήπως κ προλάβω να κοιμηθω λίγο μέχρι να ξαναξυπνησει η Κατερινουλα μου ... Καλο βράδυ !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις