Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιούλη μου να τη χαίρεσαι κ πάλι!!!!
Να την καμαρώσετε οπως ποθείτε!!!!
Ελπίζω ο πόνος της Κ.Τ. να μην ήταν μεγάλος κ να περάσει γρήγορα οτι έχει μείνει!!!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Καλησπέρα αγάπες!!!

Γιουλάκι μου welcome back με το φαγανό κοριτσάκι σου!!!Και πάλι να σας ζήσει γερή και καλότυχη να είναι!!!Πόση ώρα μετά την καισαρική στην έφεραν να την βάλεις στο στήθος?Της έδωσαν συμπλήρωμα στο μαιευτήριο ή κατάφερες μόνο βυζί?Ρωτάω για να μαθαίνω!!!

Σήμερα κοιτούσα για αυτούς τους κάδους στο άμαζον και το ebay...αναρωτιέμαι αν συμφέρουν όμως...γράφει ότι η μία κασέτα κρατάει 1 μήνα αλλά στα review λένε ότι κρατάει πολύ λιγότερο!!!

Μαράκι τι όμορφη κοιλίτσα είναι αυτή???Φτου σου!!Τέτοια κρατς που λες εγώ δεν έχω νιώσει ακόμα...

Ευάκι τι έφαγες τελικά που πεινούσες πολύ??
Εμείς φάγαμε πιλάφι με βραστή κατσικούλα και ήταν μούρλια!!!

Σβουρίτσα μπογάτσα μου έστειλες???
MMMMM..YIAMIII...EMEIS FAGAME LAXANONTOLMADES...KAI HTANE YPEROXOI...! ALLA H AMARTIA MOU AKOMA PEINAW DEN XERW GT TO XW PATHEI AYTO SHMERA...Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-lar έγραψε:Καλησπέρα φουσκοκοιλίτσες και μανούλες, τι κάνετε;
Εγώ χθες το βράδυ δεν κοιμηθηκα πολύ καλα. Είχα καούρα και σηκώθηκα στις 4 το πρωί για να πιω σόδα. Και όλη τη νύχτα πήγα 5 φορές στο πιπι-room.

Ιοάζον καλά να περάσεις στην Έδεσσα και με το καλό στις 40.
Μαράκι με το καλό να πάρετε το καροτσάκι σας
Τζουλια και ΜαρίαΘες με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα.
Παραμυθένια έτσι μου λένε κι εμενα για τα κιλά και για την κοιλιά αλλά είναι μεγάλη για το σώμα μου.

Πριν λίγο ήμουν σε μια φίλη  μου που έχει δίδυμα και πήρα μια γεύση απο αγκαλίτσες!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 
Τι υπέροχο συναίσθημα!!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Η κοιλιά μου έχει κατέβει και νιώθω μια πίεση στο ηβικό οστό όταν είμαι όρθια ή περπατάω. Χθες το βράδυ καθώς άλλαζα πλευρό αρχιζα να κάνω κρατς στο ηβικό οστό. Είναι φυσιολογικό ή διαλύομαι; Μέχρι τώρα μόνο ο γοφός μου έκανε κρακ στην αλλαγή πλευρού. Το έχει πάθει καμια άλλη;
Μαράκι η σόδα σε βοηθάει με τις καούρες?

Όσο για τα κρακ, εγώ εκτός απο ηβικό οστό κ γοφό,απο όλο το σώμα μου ακούγονται κρακ λες κ διαλύεται...

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ifi έγραψε:
maria-lar έγραψε:Καλησπέρα φουσκοκοιλίτσες και μανούλες, τι κάνετε;
Εγώ χθες το βράδυ δεν κοιμηθηκα πολύ καλα. Είχα καούρα και σηκώθηκα στις 4 το πρωί για να πιω σόδα. Και όλη τη νύχτα πήγα 5 φορές στο πιπι-room.

Ιοάζον καλά να περάσεις στην Έδεσσα και με το καλό στις 40.
Μαράκι με το καλό να πάρετε το καροτσάκι σας
Τζουλια και ΜαρίαΘες με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα.
Παραμυθένια έτσι μου λένε κι εμενα για τα κιλά και για την κοιλιά αλλά είναι μεγάλη για το σώμα μου.

Πριν λίγο ήμουν σε μια φίλη  μου που έχει δίδυμα και πήρα μια γεύση απο αγκαλίτσες!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 379767 
Τι υπέροχο συναίσθημα!!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Η κοιλιά μου έχει κατέβει και νιώθω μια πίεση στο ηβικό οστό όταν είμαι όρθια ή περπατάω. Χθες το βράδυ καθώς άλλαζα πλευρό αρχιζα να κάνω κρατς στο ηβικό οστό. Είναι φυσιολογικό ή διαλύομαι; Μέχρι τώρα μόνο ο γοφός μου έκανε κρακ στην αλλαγή πλευρού. Το έχει πάθει καμια άλλη;
Μαράκι η σόδα σε βοηθάει με τις καούρες?

Όσο για τα κρακ, εγώ εκτός απο ηβικό οστό κ γοφό,απο όλο το σώμα μου ακούγονται κρακ λες κ διαλύεται...
Ναι Ιφάκι η σόδα και το μεταλλικό νερό ευτυχώς με βοηθάνε. Οτι ώρα και να φάω το βραδάκι μετά θα έχω καούρα. Χθες έφαγα στις 8 και ξάπλωσα 1 και μιση το βράδυ κι όμως ξύπνησα στις 4.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πόσο χαίρομαι που όλο και πληθαίνουν τα μωράκια της ομαδούλας μας!!!

Μαράκι να σας ζήσει!!!!!
Να είναι πάντα γερό και τυχερό το μωράκι σας!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 50580 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 50580 

Αχ άντε με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας σπίτι, να τακτοποιηθείτε και να μπαίνετε όποτε μπορείτε να μας λέτε τα νέα σας!!!!

Εγώ σήμερα ξέφυγα για τα καλά!
Μετά από παααααααααααααααααάρα πολλούς μήνες έφαγα έξω σαλάτα με μαρούλι και πίτσα!!!!
Τα ευχαριστήθηκα με την ψυχή μου, φυσικά με το μαρούλι έτρεμε και τρέμει ακόμα το φυλοκάρδι μου, ελπίζω για μια φορά να μην είμαι τόσο γκαντέμω πια....
Έχω φάει τόσες φορές έξω και άλλες πόσες στο συγκεκριμένο μαγαζί, αν είμαι η ΥΠΕΡΓΚΑΝΤΕΜΩ και σκάσει τώρα κανένα τοξόπλασμα θα τρελαθώ!

Ρε συ Ιωάννα τα μεταφορικά από το amazon δε σου βγαίνουν πολλά?
Όσες φορές έχω πει να πάρω μερικά πράγματα το χω ακυρώσει στο τέλος λόγω μεταφορικών!
Επίσης "σκατοκουβάδες" με σακούλες είδα σήμερα στο prenatal όπου μπήκα για τις μπλούζες που λέγατε και δεν βρήκα τίποτα Crying or Very sad  μόνο καλοκαιρινές....
Είχε και με 20 ευρώ τέτοιο κουβά είχε και πιο ακριβούς, τους ίδιους με αυτούς που έχει στο amazon.

Ξαναρωτάω τα ίδια και τα ίδια το ξέρω, αλλά μήπως μπορείτε να μου πείτε ποια καθισματάκια αυτοκινήτου έχετε πάρει???

Επίσης έχω να δηλώσω ότι όλοι όσοι με βλέπουν δεν πιστεύουν ότι σε λίγο μπαίνω στον 9ο, μου λένε ότι έχω πολύ μικρή κοιλιά και ότι δεν έχω πάρει κιλά Shocked Shocked Shocked Shocked όοοοχι λέω μόνο 10!!! Rolling Eyes 
Σας φαίνεται μικρή η κοιλιά μου??? Rolling Eyes

Όσο για τα "κρακ" και τα γυρίσματα πλευρού?
Αρκεί να πω ότι κάθε φορά που είναι να γυρίσω εννοείται ότι ξυπνάω κανονικά και πάω και μια τουαλέτα αφού η κύστη μου τα χει παίξει, στο σύνολο αλλάζω κάθε βράδυ 3 φορές από ότι έχω δει μεριά, ξυπνάω τρομερά πιασμένη και φυσικά κάνω θορύβους λες και έχουν σπάσει τα πάντα μέσα μου Rolling Eyes 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια! Πως μου είστε; Τι κάνετε;
Μια χαρα σας βρίσκω όλες!
Είχαμε κ γεννητουρια σήμερα ε; Μαρακι να σου ζήσει!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!

Ιωάννα τι λέει η Εδεσσα; Απόψε δεν ειναι ο γάμος; Καλα να περάσετε!!!

Μαρία λαρ, η κοιλια σου τεράστια κ το σωματακι σου τέλειο!!!!

Παραμυθένια μη σκας για χαζομαρες, σιγα!
Εδω άλλες δεν παίρνουν τίποτα....
Ασε να δεις που οταν έρθει η μανούλα σου κ δει τη μπεμπα ούτε θα ξανά ασχοληθει με τα κιλα σου.

Γιουλακι, ήρθε κι η κορούλα σπίτι ε;;;
Πολλές, ζεστές κ όμορφες οικογενειακές στιγμές εύχομαι για τους 4 σας!

Τζούλια, υπομονη κ κουράγιο μέχρι να έρθει το πεισματαρικο κορίτσι σου!

Εγω σήμερα δουλειές κ ψώνια, έτρεχα όλη μέρα!
Κ τωρα περιμένω επισκέψεις κ βαριέμαι.
Αύριο έχω τραπέζι σε 10 άτομα κ βαριέμαι περισσότερο...ουφ!

Φιλια πολλα σε όλες σας!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria-lar έγραψε:Ναι Ιφάκι η σόδα και το μεταλλικό νερό ευτυχώς με βοηθάνε. Οτι ώρα και να φάω το βραδάκι μετά θα έχω καούρα. Χθες έφαγα στις 8 και ξάπλωσα 1 και μιση το βράδυ κι όμως ξύπνησα στις 4.
Ο γιατρός εδώ και κάνα 2μηνο μου χει απαγορεύσει το βραδινό φαγητό....τις τελευταίες βδομάδες αρχίζω να εκτιμάω αυτό που έλεγε αφού ότι μα ότι και αν φάω μετά τις 7 περίπου υποφέρω.
Χτες το βράδυ έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο μόνο που δεν ήταν ούτε μαριναρισμένα ούτε τίποτα κ αυτό επειδή ήμουν μόνο με μια σαλάτα το μεσημέρι και πεινούσα πολύ αλλά το στομάχι με τρέλανε όλο το βράδυ!

Εvinaki 10 άτομα????
Χαρά στο κουράγιο σου ρε κορίτσι μου πραγματικά!
Δεν θα άντεχα....
Τι καλό θα φτιάξεις?

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiritri έγραψε:
maria-lar έγραψε:Ναι Ιφάκι η σόδα και το μεταλλικό νερό ευτυχώς με βοηθάνε. Οτι ώρα και να φάω το βραδάκι μετά θα έχω καούρα. Χθες έφαγα στις 8 και ξάπλωσα 1 και μιση το βράδυ κι όμως ξύπνησα στις 4.
Ο γιατρός εδώ και κάνα 2μηνο μου χει απαγορεύσει το βραδινό φαγητό....τις τελευταίες βδομάδες αρχίζω να εκτιμάω αυτό που έλεγε αφού ότι μα ότι και αν φάω μετά τις 7 περίπου υποφέρω.
Χτες το βράδυ έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο μόνο που δεν ήταν ούτε μαριναρισμένα ούτε τίποτα κ αυτό επειδή ήμουν μόνο με μια σαλάτα το μεσημέρι και πεινούσα πολύ αλλά το στομάχι με τρέλανε όλο το βράδυ!

Εvinaki 10 άτομα????
Χαρά στο κουράγιο σου ρε κορίτσι μου πραγματικά!
Δεν θα άντεχα....
Τι καλό θα φτιάξεις?
Μωρέ καλά τα λες αλλά αν δεν φάω και κάτι θα στριφογυρνάω από την πείνα. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Μέχρι τις 8 τρώω. Σπάνια πιο αργά γιατί μου πέφτει σαν τούβλο στο στομάχι.

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tsiritraki αυτό πήραμε εμείς:
http://www.inglesina.gr/gr/marco-polo.html
Βρήκες τίποτα σε χειμωνιάτικα ρούχα?

Evinaki χαρά στο κουράγιο σου, μόνο εγώ καταρρέω???

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καταρρεω δε λες τίποτα.
Απλα τωρα που κοντεύω, λέω ας βγω, ας δώ κανέναν άνθρωπο γιατι μετα γύρευε ποτε θα τα κάνω....
Αύριο έχουμε όλους τους συναδέλφους. Προτιμω να έρθουν τωρα παρα να πλακωσουν στο μαιευτήριο. Θα βολευτούν με finger food & ποτακια καθώς δεν έχω αντοχές για κανονικο τραπεζωμα....ούτε γλυκο δεν φτιάχνω γιατι θα το φάω πάλι μονη μου οτι μείνει, οπότε λιτά κ απεριττα!

Εμείς tsiritri έχουμε το κάθισμα απο το σύστημα καροτσιου δηλ. αυτο http://www.anatello.gr/cart/Inglesina-karotsi-Trilogy-system-caffe.html

Καουρες ε; Αφήστε τα 2 τελευταία βραδια κ μήλο σκέτο να έχω φάει υποφερω.
Χθες κι εγω με σοδα την έβγαλα, εναλλακτικά πινω κανένα Perrier ....

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι το ξέρω...κι εγώ το ίδιο παθαίνω....
Να προσπαθείς να τρως κάτι πολύ ελαφρύ, ένα γιαουρτάκι, ένα φρουτάκι κλπ....Πάντως γενικά κορίτσια ούτε πολύ μπορώ να φάω ούτε αργά....ευτυχώς που έχω και τα παγωτά αλλά και αυτό νωρίς το τρώω Laughing 
Και από σόδες κορίτσια και εγώ άλλο τίποτα....

Ιφάκι μου σε ένα από τα μαγαζιά που είχα πάει, δε θυμάμαι πιο, μου το είχαν προτείνει ως από τα καλύτερα το marco polo.
Σε άλλο μαγαζί μου είπαν για ένα per perego, και σήμερα μου είπαν για bebe confort, αλλού πάλι διαβάζω για britax και έχω μπερδευτεί Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Εvinaki αυτό είναι το λεγόμενο "αυγό" που μου έλεγαν μάλλον εεε?
Κ άλλο πράγμα που με έχει μπερδέψει...να πάω σε τέτοιο τύπου αυγό ή να πάω σε 0-18kg?
Στη 2η εναλλακτική έκλεινα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.
Όσο για το τραπέζι πολύ καλά κάνεις, δε χρειάζονται πολλά πολλά, δεν είσαι κ εσύ σε φάση για τρελά παιδέματα....και γλυκά σίγουρα όλο και κάτι θα σου φέρουν...

Από ρούχα δεν κοίταξα και πολλά να πω την αλήθεια μου, για μπλουζίτσα κοίταξα αλλά είναι και μικρό αυτό το prenatal που πήγα και είχε μόνο καλοκαιρινές....
Καλά δεν έχω σκοπό να ψωνίσω και πολύ πράγμα...ένα κολάν εγκυμοσύνης θέλω μόνο, έχω και μια ολόσωμη φόρμα και θα προσπαθήσω να βολευτώ με αυτά...δεν έμεινε και πάααρα πολύς καιρός...

Αααα και περιττό να σας πω ότι από τις 3.30 που έφαγα, όσο κ αν το ευχαριστήθηκα, ακόμα δεν έχω χωνέψει και παιδεύομαι....ήπια και τη σοδίτσα μου αλλά τίποτα δεν έκανε και διψάω σαν τρελή αλλά αν πιω νερό θα φουσκώσω χειρότερα Crying or Very sad 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsiritri έγραψε:Μαράκι το ξέρω...κι εγώ το ίδιο παθαίνω....
Να προσπαθείς να τρως κάτι πολύ ελαφρύ, ένα γιαουρτάκι, ένα φρουτάκι κλπ....Πάντως γενικά κορίτσια ούτε πολύ μπορώ να φάω ούτε αργά....ευτυχώς που έχω και τα παγωτά αλλά και αυτό νωρίς το τρώω Laughing 
Και από σόδες κορίτσια και εγώ άλλο τίποτα....

Ιφάκι μου σε ένα από τα μαγαζιά που είχα πάει, δε θυμάμαι πιο, μου το είχαν προτείνει ως από τα καλύτερα το marco polo.
Σε άλλο μαγαζί μου είπαν για ένα per perego, και σήμερα μου είπαν για bebe confort, αλλού πάλι διαβάζω για britax και έχω μπερδευτεί Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Εvinaki αυτό είναι το λεγόμενο "αυγό" που μου έλεγαν μάλλον εεε?
Κ άλλο πράγμα που με έχει μπερδέψει...να πάω σε τέτοιο τύπου αυγό ή να πάω σε 0-18kg?
Στη 2η εναλλακτική  έκλεινα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.
Όσο για το τραπέζι πολύ καλά κάνεις, δε χρειάζονται πολλά πολλά, δεν είσαι κ εσύ σε φάση για τρελά παιδέματα....και γλυκά σίγουρα όλο και κάτι θα σου φέρουν...

Από ρούχα δεν κοίταξα και πολλά να πω την αλήθεια μου, για μπλουζίτσα κοίταξα αλλά είναι και μικρό αυτό το prenatal που πήγα και είχε μόνο καλοκαιρινές....
Καλά δεν έχω σκοπό να ψωνίσω και πολύ πράγμα...ένα κολάν εγκυμοσύνης θέλω μόνο, έχω και μια ολόσωμη φόρμα και θα προσπαθήσω να βολευτώ με αυτά...δεν έμεινε και πάααρα πολύς καιρός...

Αααα και περιττό να σας πω ότι από τις 3.30 που έφαγα, όσο κ αν το ευχαριστήθηκα, ακόμα δεν έχω χωνέψει και παιδεύομαι....ήπια και τη σοδίτσα μου αλλά τίποτα δεν έκανε και διψάω σαν τρελή αλλά αν πιω νερό θα φουσκώσω χειρότερα Crying or Very sad 
Εμείς επειδή καρότσι πήραμε απο την αδερφή μου, καταλήξαμε σε 0-18kg για να μην αλλάζουμε συνέχεια.
Είχαμε δει της Britax, μετά όμως μας είπαν για το marco polo κ όπου κ να ρωτήσαμε το βγάλανε καλύτερο απο της britax.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το χταπόδι χορεύει σε μακεδονίτικους ρυθμούς! Εχει λαλήσει! Laughing 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚαλησπερούδιαααααααααααVery Happy 

Μαράκι85 να σας ζήσει το αγοράκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι!

Μαράκι κρητικό την αγαπώ μωρέ τη μανούλα μου και μου λείπει που δεν την έχω κοντά μου αλλά ώρες ώρες σκάει γάιδαρο! Τόσο πεινάω τόσο τρώω, τι να κάνω; Να σκάσω στο φαγητό;;;

Μαράκι λαρισαίο έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλίτσα σου! Φτου φτου πάντως σωματάρα!!!

Εvinaki τραπέζι για 10; Και δεν είναι μόνο το φαγητό, η καθαριότητα του σπιτιού;;; Χαρά στο κουράγιο σου κοπέλα μου!!!

Τσιριτράκι μου καλά έκανες και απόλαυσες την πιτσούλα! Χρειάζεται να ξεδίνουμε κιόλας! Όσο για το κάθισμα κι εμείς έχουμε πάρει το σύστημα του book της peg perego.  Αν δεν πάρεις σύστημα καλύτερα να πάρεις από τώρα κάθισμα και για μεγαλύτερο παιδάκι, γιατί να το αλλάξεις περίπου στο χρόνο; Τα Britax είναι πολύ καλά πάντως, όπως και τα recaro.

Ζβουρίτσα να ζήσει ο φίλος σας! Χορεύει και το χταπόδι από τη χαρά του!Laughing 


Julaki μου!I love you  Τα είπαμε εμείς... Να ευχηθώ κι από εδώ καλή προσαρμογή στο σπιτάκι σας! Φιλάκια στα γλυκύτατα μικρούτσικα πατουσάκια να της δώσεις! Με το καλό να έρθει και ο μεγαλός αδερφός!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω κοριτσια καθισμα πηρα 0-18 της kiddo που εχει κ isofix είτε κοιτάει μπροστα είτε πισω.απλα να ξέρετε τα 0-18 δεν εχουν χερούλι για να το χρεισιμοποιειται για να μεταφέρεται το μωρο οπως εχουν τα τυπου αβγά.
Ιωάννα ποσες πανες χωραει κ ποσες σακούλες εχει η καθε κασέτα;μπορούμε τις κασέτες να της βρούμε κ Ελλάδα;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν:
τώρα που γύρισα και γράφω από το iPad (η Ροζούλα θα λαλούσε αν μέναμε κι άλλο)

Στην Ελλάδα έχει 40€ ο κάδος και 30€ το σετ των 3 ανταλλακτικών. (Από το skroutz οι τιμές)
http://oneira.gr/index.php?route=product/category&path=477_568_570

Είναι τραγικά ακριβή τιμή.
Εγώ παρήγγειλα τον κάδο και 3 σετ των 3 (σύνολο 9) σε ανταλλακτικά. Μαζί με αυτά παρήγγειλα και την αλλαξιέρα τη μαλακή της Fisher Price και πλήρωσα 69,9€.

Οργίζομαι με το πόσο ακριβά είναι εδώ τα ίδια προϊόντα.

Όπως το σκέφτομαι για τη χρήση, θα βάζω τις πάνες τσίσα στον κανονικό κάδο και τις θκατο-πάνες στο angelcare.

Πάω να δω τι άλλο γράψατε να σχολιάσω Smile Cool 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio,
Μπουγάτσα μπέικον-τυρί ή κασέρι ή σπανάκι-τυρί ή γλυκιά;;;; Διαλιέχτεεεε!

Για τους πόνους στα κόκκαλα:
νομίζω δεν τους γλιτώνουμε. Ανοίγουν και χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι για να επιτρέψουν στο μπεμπέ να βγει. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 534787 

tsiritri,
μια φορά χλαπάκιασες κι εσύ, κάντο χωρίς τύψεις να το φχαριστηθείς, ντε!!!! Wink 

Καθισματάκι αυτοκινήτου:
μου έδωσαν το Britax First Class. Αν αγόραζα, θα έπαιρνα BeSafe το ανάποδο!
Διάβασε για τα ανάποδα καθίσματα εδώ
http://anapodakathismata.blogspot.gr/

Είμαστε fit μανούλες κι έχουμε σικ κοιλίτσες!

evini,
χαρά στο κουράγιο σου! 10 άτομα!!!

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωάννα αφιερωμένο στη μπουμπού σου. Το βρήκα σήμερα!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Ιωάννα αφιερωμένο στη μπουμπού σου. Το βρήκα σήμερα!!!

Με Λιλιπούπολη μεγάλωσα Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 669659 
Θα το ακούσει πολύ και η Ρόζα μου. Μικρή θεωρούσα πως ήταν γραμμένο για τη μαμά μου αυτό το τραγούδι.
Σε ευχαριστώ! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 315810 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
sophia έγραψε:Καλώς το Τζουλακι κ την κόρη της:-)

Σήμερα γέννησε άλλη μια φθινοπωρινή μανούλα το Μαρακι 85 , έτσι νομίζω είναι το nick της εδώ :-)
Πού τηνε βρήκες, ω ρε;
Οι μεγάλες μας έχουν γεννηθεί τον ίδιο μήνα κ έχουμε ανταλλάξει συμβουλές κτλ σε αλλο φόρουμ ως φρεσκο πρωτομανουλες ! Την είδηση την είδα στο φεις :-)

Τα καλύτερα καθίσματα είναι τα Be safe Τσιριτρι!
Εμάς με το καρότσι είναι συμβατό το maxi cosi !

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οι επισκέψεις φυγανε, το ταψί με την καρυδοπιτα έμεινε!!! Ευτυχώς που τους είπα στο τηλ να μη φέρουν γλυκα....
Αχ αχ!

Καληνύχτα κορίτσια μου!

Υ.γ. Σήμερα μετα τα ψώνια με πιάσανε τρελοί πόνοι περιόδου...μόλις ξεκουραστηκα πέρασαν ευτυχώς...!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά, στο κέντρο που έγινε ο γάμος και το γλέντι είχε τούρκικες τουαλέτες. Mission impossible το κατούρημα! Μόνο εγώ και ο Τομ Κρουζ θα τα κατάφερνε! Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing 

Καληνύχτα, evini!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια!
Η μπουγάτσα με κασέρι και η μπουγάτσα με κρέμα σας χαιρετούν! pig 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια!

Ξυπνήστε υπναρούδες!!!Razz Πλάκα κάνω, κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!

Ξύπνησα στις 4 και για να με ξαναπάρει ο ύπνος στις 6 και.Crying or Very sad  Και ξαναξύπνησα 9 παρά γιατί έχω φέρει τη γυναίκα για σίδερο, ήπια το χυμούλι μου, έφαγα τις φρυγανίτσες μου και να 'μαι! Βλέπω και τα τεκταινόμενα στην τv και δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να αρχίσω να κλαίω.

Η Κλάραμαρία και η Πόπη λογικά θα έχουν πάει σπιτάκια τους με τα μπεμπίνια ε; Να έχουν μια καλή προσαρμογή!

Εvinaki σήμερα έχεις το τραπέζι των 10; Ή χθες ήταν αυτό; Έχω μπερδευτεί...Rolling Eyes 

Για τα καθισματάκια έχετε απόλυτο δίκιο και για τα be safe!

Ζβουρίτσα σήμερα θα επιστρέψετε;

Φιλάκια πρωινά σε όλες!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 20 417472

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα,καλημέρα!!!Σήμερα ξύπνησα νωρίς,νωρίς!!!'Έφαγα πρωινό και τώρα λέω να ξυπνήσω και τον πρίγκιπα!!!Χτες πήγαμε βολτίτσα και περάσαμε πολύ όμορφα!!
Νομίζω πως πρίστικαν και μένα τα πόδια μου πρώτη φορά χτες...τα δαχτυλάκια των ποδιών βασικά...σήμερα είναι πάλι στα φυσιολογικά τους!

Σβουρίτσα γλυκιά μπουγάτσα εννοείται θα ήθελα αν και δεν σε πρόλαβα νομίζω...Sad Sad κλαψ!!!Πολύ γέλασα με τις τούρκικες τουαλέτες!!!


Εγώ τελικά δεν τον έψησα τον αγάπη για τους σκατοκάδους...δεν συμφέρει λέει.
Ωστόσο θέλει προσοχή στο Άμαζον με τα μεταφορικά...είχα βρει αυτή την αλλαξιέρα
και επειδή δεν την πουλούσε απευθείας το άμαζον αλλά άλλος πωλητής είχε μεταφορικά  30 λίρες Αγγλίας και έκανε 5 λίρες!!!affraid 

Σκέψου τώρα...όλα τα υπόλοιπα (καρότσι-καθισματάκι-βάση isofix κ κάτι άλλα αξεσουάρ είχαν όλα μαζί μεταφορικά 50 ευρώ και η σκατοαλλαξιέρα τόσα!!!

Τσιριτράκι μου μια χαρά μέγεθος είναι η κοιλίτσα σου!!Ας τους να λένε!Καθισματάκι πήρα britax.

Εβίνι και εγώ σου βγάζω το καπέλο που έκανες τραπέζι για 10 άτομα!!!Χαρά στο κουράγιο σου!!

Δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να σχολιάσω...κοιμάμαι ακόμα μάλλον!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις