Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
462 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 462 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλα ροζ!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 893968 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Αχ ναι ρωτα τη να ξέρουμε!
Πολυ όμορφες οι καλαθουνες σας!!!
Εβαλες κ κουνουπιερα ε; Τέλειες!
Έβαλα μη μου τις τσιμπήσουν τυχόν κουνουπια

ioazon έγραψε:Όλα ροζ!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 893968 
Μια που για τρίτο δέν το βλέπω του έδωσα κατέλαβε !
Καληνυχτα !

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα, μανούλες.
Πάω να πάρω τον μαγειρούλη αγκαλιά!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούβιααααα!

Εγώ το κλείνω το θεματάκι το βράδυ,
εγώ το ανοίγω το πρωί....
Θυρωρός! jocolor 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια εγκυούλες και μανούλες!!!
Ξύπνησα με τον ήχο της βροχούλας και πολύ μ'αρέσει!!!

Ιφάκι μου πανέμορφη η κοιλίτσα σου!!!Θα μετρηθώ και θα σε πάω κόντρα πιο μετά!!!

Μαιμουδάκι κράτα γερά!!!

Γιούλι μου ξεπόνεσαν καθόλου οι θηλές?

Αλήθεια κορίτσια εσείς που κάνατε καισαρική η κοιλίτσα σας έφυγε αρκετά ή είναι ακόμα μπόλικη?

Εβινάκι με γεια το ριλάξ!!!Τέλειο είναι!!!Νομίζω κάνει από νεογέννητο το δικό μου.

Όμορφη μέρα να έχουμε όλες!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Καλημερούβιααααα!

Εγώ το κλείνω το θεματάκι το βράδυ,
εγώ το ανοίγω το πρωί....
Θυρωρός! jocolor 

Καλημέρα Ιωάννα!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 90233 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 90233 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!!! Ιδιαιτερες καλημερςς στο θυρωρο μας!!!Very Happy 

Ιφακι τελεια η κοιλιτσαααα!!!!! Οντως μεγαλωσε πολυ!!! Φτου σου κουκλα μου!

Μαιμουδακι τι ομορφες οι κσλαθουνες σας!!!

Julie μου οποτε θες ελα για "ξυλο" στο boss!!! Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη!!!Laughing 
Υπομονη με τα ζουζουνια ειναι κ αρχη ακομα σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας!!!

Εβινακι με το καλο να το χρησιμοποιησετε το ριλαξ σας!!!

3η μερα αρρωστη κ δεν το χω κουνησει ρουπι απο το σπιτι Crying or Very sad να καλυτερευω παντως δε βλεπω...
Εχω πηξει στη σουπα, κοτοσουπα την Τριτω, κρεατοσουπα χτες, για σουπα τραχανα με κοβω σημερα....καθε 3 λεπτα κατουρημα με τοσες σουπες κ χαμομηλια.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri,
περαστικά!
Επειδή είχα αρρωστήσει όταν ήμουνα 5 εβδομάδων (μία που έκανα το τεστ, μία που αρρώστησα) διάβασα τότε πως στην εγκυμοσύνη είναι πεσμένο το ανοσοποιητικό οπότε θες λίγο παραπάνω χρόνο για να αναρρώσεις.
Ο δε λόγος για τον οποίο είναι πεσμένο το ανοσοποιητικό: για να μην αντιληφθεί ο οργανισμός το έμβρυο ως ξένο σώμα και παράγει αντισώματα για να το καταπολεμήσει. Κουφό, ε;
Με τέτοιο παλιόκαιρο καλύτερα μέσα πάντως. Χουχούλιασμα ολέ!

maraki_iraklio,
νομίζω πως όπως και να γεννήσεις, θέλει το χρόνο της η κοιλίτσα για να επανέλθει.

Και κάτι που μας είπαν και στη Φαιναρέτη και στον ΕΟΠΥΥ:
μην πάρετε κορσέδες για την κοιλιά.
Ουσιαστικά, επειδή στηρίζουν το σώμα, κάνουν τους μυς να ατονούν. Δηλαδή, σκύβεις να πιάσεις το μωρό και αντί να σφιχτεί ο μυς, τη δουλειά του την κάνει ο κορσές, οπότε δεν διευκολύνεις τη φυσική επαναφορά του μυικού συστήματος Wink 

Μόνη εξαίρεση: για όσες έχουν κάνει καισαρική και δυσκολεύονται τις πρώτες-πρώτες μέρες και μόνο να σηκωθούν από το κρεββάτι κλπ. Αλλά μόνο για τις πρώτες μέρες και μόνο για το ξάπλα-σήκω. Αυτά μας είπαν, αυτά σας γράφω.
Πάντως θυμάμαι και από τα χρόνια που έκανα επαγγελματικά μπαλέτο πως δεν βάζαμε επίδεσμους και τέτοια για τον ίδιο λόγο, για να μην ατονούν οι μυς.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρες κι από εμένα!

Μα πόσα γράψατε πάλι!

Πελάκι μεγάλωσε πολύ ο μπομπιράκος σας! Μπράβο στη μαμά που τον ταΐζει καλά!Very Happy 

Julaki μου καλά τα πάτε με τη μικρούλα σας ε;  Με ενα μικρό παιδί και ένα νεογέννητο σίγουρα είναι πολύ δύσκολα αλλά θα βελτιωθεί η κατάσταση, που θα πάει...

Μαϊμουδάκι πώς πάνε οι ζαργανούλες; Μεγαλώνουν; Άντε να μας πεις πόσο έχουν φτάσει τα κοριτσάκια σου! Πάντως ο μπαμπάς σας είναι καλοοοος!Very Happy 

Εvinaki με γεια τα πραγματάκια σας!!! Έχεις ακόμη πλυντήρια να βάλεις απ' ότι καταλαβαίνω, θα προλάβεις; Ωραίο και το ριλάξ, νομίζω πως σε μερικά μπορούν να μπουν και νεογέννητα αλλά ρώτησε καλύτερα τον/την παιδίατρο.

Ιφάκι η κοιλιά σου όντως μεγάλωσε πολύ! Τι κορίτσαρο θα βγάλεις!!!

Μαράκι κρητικό έχετε βροχούλα σήμερις; Σπιτάκι και χουχούλιασμα!!!

Ζβουρίτσα, ήθελα να σε ρωτήσω, το ετοιμάσατε το δωμάτιο της Ροζούλας;

Εμείς είμαστε καλά... Περπάτημα κάθε βράδυ, τουλάχιστον για μία ώρα κατά τα άλλα η καθημέρινότητά μας, όπως ακριβώς ήταν. Σκέφτόμουν τη δουλειά, μήπως δεν πάω από την επόμενη εβδομάδα, αλλά μετά λέω και τι θα κάνω στο σπίτι; Με πιάνει και  ένα άγχος που και που τρελό, ότι δε θα τα καταφέρω χωρίς επισκληρίδιο κλπ...Κρατάω αυτό που ανέφερε η μαία χτες στο σεμινάριο (το οποίο παρεμπιπτόντως μου άρεσε) ότι αν δεν πονέσεις δε θα γεννήσεις...

Ελπίζω να μη σας άγχωσα με τα δικά μου, ειλικρινά είναι κάτι που δεν το θέλω...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Ζβουρίτσα, ήθελα να σε ρωτήσω, το ετοιμάσατε το δωμάτιο της Ροζούλας;

Εμείς είμαστε καλά... Περπάτημα κάθε βράδυ, τουλάχιστον για μία ώρα κατά τα άλλα η καθημέρινότητά μας, όπως ακριβώς ήταν. Σκέφτόμουν τη δουλειά, μήπως δεν πάω από την επόμενη εβδομάδα, αλλά μετά λέω και τι θα κάνω στο σπίτι; Με πιάνει και  ένα άγχος που και που τρελό, ότι δε θα τα καταφέρω χωρίς επισκληρίδιο κλπ...Κρατάω αυτό που ανέφερε η μαία χτες στο σεμινάριο (το οποίο παρεμπιπτόντως μου άρεσε) ότι αν δεν πονέσεις δε θα γεννήσεις...

Ελπίζω να μη σας άγχωσα με τα δικά μου, ειλικρινά είναι κάτι που δεν το θέλω...
Δεν το ετοιμάσαμε γιατί πρέπει να βάψουμε το γραφείο, να μεταφέρουμε πράγματα από το παιδικό στο γραφείο, να βάλουμε φωτιστικά - κουρτινόξυλα στο δωμάτιο, να κολλήσουμε αυτοκόλλητα.
Ε, ο αγάπης μου δεν έχει ασχοληθεί να βάψει το γραφείο.... Μάλλον θα παρακάμψω το βάψιμο του γραφείου και θα του πω να το κάνουμε την άνοιξη γιατί τώρα θα βρωμεί το σπίτι και δεν θα στεγνώνει με τέτοιο βροχερό καιρό.

Η γυναικολόγος προχθές μου είπε:
είναι το πρώτο τεστ της υπομονής ο τοκετός. Θα χρειαστεί να κάνεις πάρα πολύ υπομονή για να μεγαλώσεις το παιδί σου, η αρχή είναι ο τοκετός.

Δε μας αγχώνεις, όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε.
Και μετά θα μεταφερθούμε στο δίπλα καζάνι, αυτό της μητρότητας Wink 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σε όλες!
Τελικα χθες μετα το περπάτημα έπιασα το σίδερο μέχρι τις 2.30 το πρωι...κι ακόμη δεν τελείωσα!
Αχ Ασε Παραμυθένια κι απο πλυσιμοσιδεροδουλειες αλλο τίποτα. Έχω κ μπόλικη δουλεια γραφείου να βγάλω.

Στα δικα σας τωρα!
Τσιριτρι περαστικά κ μην ανησυχείς, κρυολόγημα ειναι. Κάτσε μέσα μέχρι να γίνεις εντελώς καλα, κυκλοφορούν ιωσεις έξω κ δεν θέλεις να κολλησεις....

Ιωάννα συμφωνω, δύσκολο το βάψιμο με αυτο το καιρο, επρεπε να είχε γίνει το καλοκαίρι. Άστο τωρα κ το κάνεις την άνοιξη.
Επισης καλο θα ηταν να ξεκινήσεις τις ετοιμασίες, μετα θα βαρύνεις πολυ κ θα σέρνεσαι.

Παραμυθένια, απόλυτα λογικοί οι φόβοι σου.
Όλες το ίδιο παθαίνουμε. Σε περίπτωση πάντως που δεν αντεξεις κ θες επισκληριδιο δεν παρέχεται;;;;

Μαϊμού περιμένουμε ζαργανονεα απο παιδιατρο!

Ασχετη ερώτηση,
Αυτο με τους  κορσεδες πόσο σίγουρο ειναι; Μου έφερε μια φίλη ένα φανταστικό κορμακι κορσε γιατι βαρέθηκε να με ακούει να γκρινιαζω για το βάρος μου. Χαμένο θα παει;;;

Σας αφήνω προς το παρόν, πάω για εξωτερικές δουλειές, με τα πόδια παρακαλω κ μάλιστα μακριά. Για να δούμε....θα κατέβει αυτο το παιδι ή θα μείνει στις αμυγδαλες μου;;;

Φιλιά κ καλημερες κ στις υπόλοιπες!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερες καλημερες!

Μπηκα αργα χθες βραδυ σας διαβασα ηθελα να σχολιασω αλλα τα ξεχασα τωραEmbarassed 

Μαιμου ζαργανο-καλαθουνες ε?Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 

Ιφακι καλα αποτελεσματα και απο εδω και ζητω το μεγαλο κοιλουμπινιΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 328109 

Τσιριτρι περαστικα!

Παραμυθενια παιδι μου μην αγχωνεσαι αν λεμε αν δεις τα σκουρα ζητας επισκληριδιο και εισαι οκ!Απο την προσωπικη μου εμπειρια πιανει αμεσα!!!

Αν θυμαμαι καλα η φυσιολογικη αυξηση βαρους ενος νεογεννητου παιζει καπου στα 150γρ με 210 γρ εβδομαδιαιως.
Τωρα φυσικα οι τιμες παιζουν αναλογα αν το μωρο θηλαζει ή οχι!
Μαιμουδακι εσυ ρωτα την παιδιατρο γιατι πιθανον στα προωρακια να ισχυει κατι διαφορετικο!

Κοριτσια η μικρη χθε μου εκοψε το αιμα ειμασταν στο μαγαζι ολοι μαζι και βγαινει ο θειος μας (δουλευει και αυτος εκει) να παρει κατι απο το αυτοκινητο και παει μαζι του...φυσικα σηκωνομαι και εγω ...φτανει στην ακρη του πεζοδρομιου με βλεπει κ της λεει κατσε εδω με τη μαμα ψιχαλιζει...σταματαει η δικια μου ..τρια βηματα πισω εγω και τι κανει ξαφνικα.... πεταγεται στο δρομο φωναζοντας "θειε θα βραχεις"
για ποτε βγηκα στο δρομο για ποτε την σηκωσα αεροπλανικως και για ποτε την προσγειωσα στη καρεκλα μεσα στο μαγαζι δεν ξερω!!!!
ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΑΙΜΑ.....πρωτη φορα εκανε κατι τετοιο!!!!Πφφφφφφφ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσια μάλλον δεν έχετε καταλάβει...
Δεν κάνουν επισκληρίδιο!

Πρέπει να αντέξω, γι'αυτό έκανα και τα μαθήματα ανώδυνου...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sophia,
πωπωωωωω! Απρόβλεπτα είναι τα σκασμένα!

evini,
μάλλον θα του το ξεκόψω το "βάφουμε το γραφείο" (είναι το δικό του δωμάτιο ουσιαστικά) γιατί το γείωσε τόσο καιρό, οπότε θα πρέπει να πληρώσει.... Twisted Evil 

paramythenia,
ψυχραιμία! Μπορεί να έχεις και έναν τοκετό μια χαρούλα! Μη μασάς! Μην προδιαγράφεις!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα σου πω μια εμπειρια που ειχα στη αιθουσα αναμονης και οχι ως επιτοκος λοιπον...η ξαδερφη του ανδρα μου πριν αρκετα χρονια 11 περιπου γεννησε το δευτερο παιδακι της σε δημοσιο νοσοκομειο του Πειραια και ειχε την ατυχια να υπαρχουν και μαθητευομενοι στην αιθουσα...φθανει πρωτη η κουνιαδα μου και με παιρνει τηλ..."καθομαι εξω απο την αιθουσα και ακουω τη Μερσινα φωναζει ελατε που ειστε;;;"

Με τα πολλα λιγες ωρες μετα και αφου εχει γεννηθει η χαχανουλα της λεμε..."πονεσες Μερσινακι ε; Μεχρι εξω ακουγοσουν"
Απαντηση "οχι ρε χαλαρα...λιγο ουτε που το θυμαμαι"...ντοινκκκκκκκ
Καθολου ντοινκ ομως προφανως ειμαστε φτιαγμενες για αυτο!Wink Wink Wink ,

Η μαμα μου δε γεννησε αυτη τη ειδικη εκδοση ανθρωπου τον αδερφο μου στο λητω και θα εκανε επισκληριδιο αν δεν ειχαν σπασει τα νερα στο υπνο της,κοιμοταν σαν το βοιδι, και δεν ειχε 3λεπτες συσπασεις αλλα συνεχιζε το υπνο σαν μη τρεχει τπτ...με αποτελεσμα στο ασανσερ του λητω να ξεπροβαλλει το κεφαλι απο το 4κιλο αδερφακι μου!!!Πονεσες μαμα; Ε πονεσα...αλλα οκ...πιο πολυ με απασχολει που ο αδερφος σου ειναι μωβ....πλακιτσα!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Θα σου πω μια εμπειρια που ειχα στη αιθουσα αναμονης και οχι ως επιτοκος λοιπον...η ξαδερφη του ανδρα μου πριν αρκετα χρονια 11 περιπου γεννησε το δευτερο παιδακι της σε δημοσιο νοσοκομειο του Πειραια και ειχε την ατυχια να υπαρχουν και μαθητευομενοι στην αιθουσα...φθανει πρωτη η κουνιαδα μου και με παιρνει τηλ..."καθομαι εξω απο την αιθουσα και ακουω τη Μερσινα φωναζει ελατε που ειστε;;;"

Με τα πολλα λιγες ωρες μετα και αφου εχει γεννηθει η χαχανουλα της λεμε..."πονεσες Μερσινακι ε; Μεχρι εξω ακουγοσουν"
Απαντηση "οχι ρε χαλαρα...λιγο ουτε που το θυμαμαι"...ντοινκκκκκκκ
Καθολου ντοινκ ομως προφανως ειμαστε φτιαγμενες για αυτο!Wink Wink Wink ,

Η μαμα μου δε γεννησε αυτη τη ειδικη εκδοση ανθρωπου τον αδερφο μου στο λητω και θα εκανε επισκληριδιο αν δεν ειχαν σπασει τα νερα στο υπνο της,κοιμοταν σαν το βοιδι, και δεν ειχε 3λεπτες συσπασεις αλλα συνεχιζε το υπνο σαν μη τρεχει τπτ...με αποτελεσμα στο ασανσερ του λητω να ξεπροβαλλει το κεφαλι απο το 4κιλο αδερφακι μου!!!Πονεσες μαμα; Ε πονεσα...αλλα οκ...πιο πολυ με απασχολει που ο αδερφος σου ειναι μωβ....πλακιτσα!!!
Κάπως έτσι γέννησε εμένα και η μάνα μου.
Γιατρός: "Να σου ζήσει η κόρη"
Μάνα μου: "Καλέ, ποια κόρη; Η κοιλιά μου ακόμα εδώ είναι" Laughing 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουφ!!!Ήρθε ο ηλεκτρολόγος να μας βάλει ένα ρελέ...το σπίτι ισόγειο...με την βροχή έγινε το πάτωμα μεσα στις λάσπες!!!Ευτυχώς κατέβασα την θεία μου και μου έκανε ένα σκούπισμα-σφουγγάρισμα και ήρθε στα ίσα του!!!Ας είναι καλά!!!

Και μένα μου είπε ο γιατρός ακριβώς αυτά που έγραψε η Ιωάννα για τον κορσέ!!!Είπαμε Παπυρος Λαρους η σβουρίτσα!!!Και με το ανοσοποιητικό μια χαρά τα είπε!!!

Τσιριτράκι υπομονή και θα περάσει το κρυωματάκι!!!

Εβίνι πάλι τρεχαματα με δουλίτσες ε??Καλή δύναμη!!!

Σοφία σε κοψοχόλιασε η μικρή ταλιμπανίτσα ε??Πωωωω φαντάζομαι την τρομάρα σου!!!

Παραμυθένια δεν σε φοβάμαι εσένα!!!Είσαι hardcore μάνα!!!!Μια χαρά θα τα καταφέρεις!!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ζουζουνες τι κανετε?

εγω σπιτι ξεκουραση σημερα,απο χτες εχω πολλα πονακια στο κουκου και απο τον λοξυγκα που ειχε ο μικρος καταλαβα οτι ειναι πολυ χαμηλα,το απογευμα εχω γιατρο για να δουμε τι θα μας πει...
Rolling Eyes Rolling Eyes 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:καλημερα ζουζουνες τι κανετε?

εγω σπιτι ξεκουραση σημερα,απο χτες εχω πολλα πονακια στο κουκου και απο τον λοξυγκα που ειχε ο μικρος καταλαβα οτι ειναι πολυ χαμηλα,το απογευμα εχω γιατρο για να δουμε τι θα μας πει...
Rolling Eyes Rolling Eyes 
Άντε με το καλό και να μπεις να μας πεις νεάκια!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα αστεράκι!!!Καλά αποτελέσματα στον γιατρό!!!

Σβουρίτσα όντως καλύτερα να μην βάψετε τώρα πια!!!Εγώ της μπέμπας το έβαψα 15 Αύγουστο και ακόμα αφήνω ανοιχτά όλη μέρα για να ξεμυρίσει!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα αστεράκι!!!Καλά αποτελέσματα στον γιατρό!!!

Σβουρίτσα όντως καλύτερα να μην βάψετε τώρα πια!!!Εγώ της μπέμπας το έβαψα 15 Αύγουστο και ακόμα αφήνω ανοιχτά όλη μέρα για να ξεμυρίσει!!!
Αν ακούσετε για φόνο στο Μαρούσι,
θα επιμένει να το βάψουμε με αυτόν τον καιρό...

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω κοριτσακια μου θα σας στειλω απτο κινητο τα νεα

ιωαννα οοοοχι μη ασε να γνωρισει το παιδι του πρωταRazz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 

maroula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιωαννα παρτε απ τα οικολογικα χρωματα νερου που δε μυριζουν καθολου.Εμεις πηραμε για να βαψουμε την κουνια που ηθελα κι ηταν τελειο.Για να καταλαβεις εγω την εβαψα...



sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Καλημέρα αστεράκι!!!Καλά αποτελέσματα στον γιατρό!!!

Σβουρίτσα όντως καλύτερα να μην βάψετε τώρα πια!!!Εγώ της μπέμπας το έβαψα 15 Αύγουστο και ακόμα αφήνω ανοιχτά όλη μέρα για να ξεμυρίσει!!!
Αν ακούσετε για φόνο στο Μαρούσι,
θα επιμένει να το βάψουμε με αυτόν τον καιρό...
Εγω παντως με πητ 21.01.2010 εβαψα το παιδικο καπου 5-10/12
νωριτερα δεν ηθελα!

Δυο μερες εβαφαν ο Κωστας με τον πατερα μου...εμπαινα εδινα οδηγιες και εβγαινα...αφησα καποιες μερες ανοικτα και ολα οκ!Ειχαμε καλοριφερ δεν παγωνε το υπολοιπο σπιτι και κανενα προβλημα!

Τον εχεις φαει το μαγειρουλη....πφφφφφφ παραξενη γκαστρω :Ρ
ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ!!!!!!

(Ασχετο αλλα παιζει ρολο και η μπογια που βαζεις..εταιρια, ποιοτητα, αν ειναι βιολογικη κτλ.
Ειναι καποιες που βρωμανε μερες.)

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μωρέ, τώρα μια χαρά βολική και ήσυχη είμαι.
Μετά να δω πώς θα είμαι με τις ορμόνες Twisted Evil Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 34 311356 
Μετά θα τον λυπάμαι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις