Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
poppaki έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!
ΤΖΕΝΗ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!ΤΥΧΕΡΟΥΛΕΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!
ΕΓΩ (ΔΛΔ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ!)ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑΣ!!
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΕΙ ΤΑ ΥΠΕΡΗΧΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ, ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil 

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΠΑΝΣ!αμάν πια αυτη η Ελλαδίτσα η πολυαγαπημένη!το είχα το θέμα κ με αλλα ΚΟΡΙΤΣΙΑ,πολύ τρέξιμο κ κοροϊδία θα έλεγα,δηλαδή λίγο σεβασμός δεν υπάρχει, επιτροπή περνας για να παρεις μόνιμη άδεια απτή δουλειά η για πιο λόγο αν επιτρέπεται?
Έβλεπα κ ένα θέμα εχθές εδώ με τιμές για μαιευτήρια στη Θεσσαλονίκη, φρικαρα στη κυριολεξία,μιλάμε για τρελές τιμές κ χωρις έξοδα παιδίατρου,μαιευτηρα κ αναισθησιολογου,μερικά λεει δεν αναλαμβάνουν κ ολα τα ταμία. Κ ξαναλέω ίσως για μενα ειναι υπερβολικά γιατί η κατάσταση εδω ειναι πολύ πολύ καλητερα κ τα χω εύκολα αλλα κ παλι δε νομίζω οτι πρέπει να επιτρέπεται αυτό σε ανθρώπους που δουλεύουν χρονια κ πληρώνουν τις εισφορές τους.εγω τουλάχιστον χάνω 200 και βάλε ευρώ μόνο για την ασφάλεια μου το μήνα αλλα ξέρω οτι αν χρειαστώ κάτι δε θα πρέπει να σκεφτώ ΚΑΙ το οικονομικό.
Πολύ κρίμα να ταλαίπωρειτε έτσι ο κόσμος.

Elena77

Elena77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια και απο μένα!  Very Happy 
Θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες μας να έχουμε μια τελειόμηνη και ομαλή εγκυμοσύνη!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πόπη μου υπομονή θα έρθει και η δική σου ώρα.Περνανε βασανιστικα οι μερες αλλα τι να κανουμε..Έλενα καλώς ήρθες στο θεματάκι!Άντε μαζευόμαστε σιγά σιγά Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 215994 

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Τι κάνετε; Εγώ εδώ! Λίγο κάτι δουλειές, λίγο το μωρό, λίγο ο άντρας μου που καθόταν όλο το Σαβκο πέρασε το διήμερο και δεν το κατάλαβα! Πως είστε; Εμένα η νύστα καλά κρατεί και έχουν ξεκινήσει λιγούρες που δεν είχα καθόλου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Αλλά φοβάμαι ότι είναι καταστροφικές! Χα,χα,χα,χα!
Angelmommy μια χαρά το μπεμπίνι σου! Αχ τι ωραία! Εγώ έχω ακόμη για αυχενική!
Πόπη μου θα περάσουν οι μέρες!
Εγώ στη μικρή που είχα αποκόλληση με αίμα το κατάλαβα! Πάντως μην το πολυρισκάρετε τώρα στο πρώτο τρίμηνο με τα γυμναστήρια! Δεν μπορείτε να παγώσετε την εγγραφή;
Σοφία καλώς όρισες! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Κι εγώ έχω μια μπουμπού 7,5 μηνών!
Όσο για την κοιλιά πρήστηκε από την αρχή και στην πρώτη και στη δεύτερη εγκυμοσύνη και τα πρώτα ρούχα που έπεσαν στο βωμό της εγκυμοσύνης ήταν τα τζην!
Τζένη καλή επιτυχία αύριο! Να μας πεις νεάκια!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νάνσυ πόσο χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που έχω θέμα με τα ρούχα!Μόνο φόρμες και κολάν..Τα παντελόνια δεν κλείνουν,νιώθω φουσκωμένη Rolling Eyes 
Αύριο με το που γυρίσω θα σας ενημερώσω εννοειται!ελπίζω να έχω καλά νέα Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 534787 

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Τζενη μου και στη μικρη θυμάμαι μόνο υφασματινα φοραγα στη δουλειά! Και στο΄σπιτι φορμες και πυτζαμες! Καλα τωρα που ειχα ηδη κοιλιτσα περισσευμα απο τη μικρή φοράω ταπαντελόνια της εγκυμοσύνης ήδη!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nancy82 έγραψε:Ναι Τζενη μου και στη μικρη θυμάμαι μόνο υφασματινα φοραγα στη δουλειά! Και στο΄σπιτι φορμες και πυτζαμες! Καλα τωρα που ειχα ηδη κοιλιτσα περισσευμα απο τη μικρή φοράω ταπαντελόνια της εγκυμοσύνης ήδη!


Nancy ρώτησα το γιατρουλη σήμερα για το γυμναστήριο κ είπε κανονικά οχι στο πρώτο τρίμηνο, αλλα να πάω για περπάτημα κ για μπανιο στην πισίνα που κάνει και καλό.αλλα λίγο στεπ κ διάδρομος δε πειράζει,μόνο βάρη δε κάνει,κ ειναι κρίμα γιατί το είχα πάρει πολύ ζεστά!νομίζω θα πηγαίνω λίγο λίγο μόνο διάδρομο κ ελαφριά μέχρι τον 5ο η και λίγο αργότερα κ μετα θα το πάγωσω.
Αλλιώς δε με βλέπω καλα με τα κιλά μου! Κ εγω πήρα 2 παντελόνια σα τζην αλλα με λάστιχο λίγο μεγάλα για να με κάνουν κ αργότερα πολύ βολικά,αλλιώς κολανακι φορούσα κ πριν πολυ, αν κ τα παντελόνια με χωράνε ακόμα να δούμε για πόσο?
Αύριο θα πάω παλι για ψώνια χαχαχα...τι καλα!ας οψοντε οι γιορτές!

Εσύ Νάνσυ ποτέ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ? Ποτέ βρε θηρίο έκανες.το ένα κ τωρα περιμένεις κ αλλο?

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου καλημερα.
δυστυχως κατα τις 4,30 που σηκωθηκα για τσισα ειδα παλι αιμα αρκετο. Sad Sad Sad 
περιμενω να ξεμερωσει ο θεος την μερα και να παρω τηλ τον γιατρο μου.
το απογ θα παω να με δει παλι. κανονικα ειχα ραντεωου την επομενη εβδομ αλλα εχω ανησυχησει πολυ γιατι το αιμα ηταν αρκετο!
κοριτσια προσευχηθειτε για μενα να μην εχει συμβει τπτ κακο στο σπορινι μου!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Elena77

Elena77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
poppaki έγραψε:κοριτσακια μου καλημερα.
δυστυχως κατα τις 4,30 που σηκωθηκα για τσισα ειδα παλι αιμα αρκετο. Sad Sad Sad 
περιμενω να ξεμερωσει ο θεος την μερα και να παρω τηλ τον γιατρο μου.
το απογ θα παω να με δει παλι. κανονικα ειχα ραντεωου την επομενη εβδομ αλλα εχω ανησυχησει πολυ γιατι το αιμα ηταν αρκετο!
κοριτσια προσευχηθειτε για μενα να μην εχει συμβει τπτ κακο στο σπορινι μου!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 


Κουκλίτσα μου γλυκιά, πολλές ευχούλες να είναι σήμερα μια καλή μέρα!!Ξέρω πως αισθάνεσαι αλλά το άγχος και η στεναχώρια μόνο καλό δεν κάνουν.Χαλάρωσε (όσο δύσκολο και αν είναι) και ότι είναι να γίνει θα γίνει..

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μενα κοπελουδες!
Ποπακι περαστηκα σου, υπομονή κ ηρεμία πάνω απ'όλα χρειάζεται το σπορινι σου!να ΣΚΕΦΤΕΣΕ οτι θα περάσει,ο γιατρός σου ξέρει κ θα σε βοηθήσει!
Ελπίζω κ οι υπόλοιπες να είστε καλα!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε;Πόπη μου υπομονή κάνε ό,τι σου πει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!Να σκέφτεσαι θετικά και το σποράκι σου θα είναι μια χαρά εκεί κάτω I love you 
Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και έχω τρελαθεί κορίτσια!Το μπουμπουκάκι μου είναι υγιέστατο μου είπε ο γιατρός,μεγαλώνει μια χαρά.Η μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές και έχω ραντεβού σε ένα μήνα ξανά.Έκανα και το pap-A μετά,σε μια εβδομάδα βγαίνει αυτό.Αχ κορίτσια κουνούσε χεράκια ποδαράκια πόση ώρα και μετά τσουπ το έπαιρνε ο ύπνος.Λιώνω σας λέω!Και η καρδούλα του χτυπούσε τόσο δυνατά,απίστευτες στιγμες Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 893968 
Φύλο δεν είδαμε φυσικά αλλά πραγματικά ό,τι κι αν είναι δε με νοιάζει αρκεί να το βλέπω και να είναι καλά Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 654316 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
jenny.k έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε;Πόπη μου υπομονή κάνε ό,τι σου πει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!Να σκέφτεσαι θετικά και το σποράκι σου θα είναι μια χαρά εκεί κάτω I love you 
Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και έχω τρελαθεί κορίτσια!Το μπουμπουκάκι μου είναι υγιέστατο μου είπε ο γιατρός,μεγαλώνει μια χαρά.Η μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές και έχω ραντεβού σε ένα μήνα ξανά.Έκανα και το pap-A μετά,σε μια εβδομάδα βγαίνει αυτό.Αχ κορίτσια κουνούσε χεράκια ποδαράκια πόση ώρα και μετά τσουπ το έπαιρνε ο ύπνος.Λιώνω σας λέω!Και η καρδούλα του χτυπούσε τόσο δυνατά,απίστευτες στιγμες Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 893968 
Φύλο δεν είδαμε φυσικά αλλά πραγματικά ό,τι κι αν είναι δε με νοιάζει αρκεί να το βλέπω και να είναι καλά Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 654316 

Κ εγω κάπως έτσι εχθές, κ το δικό μας ειναι λίγο μικρότερο απτο δικό σου,να δεις πως κουνούσε τα χεράκια κ τα ποδαράκια σα να τρόμαξε απτο μηχάνημα είχε πλάκα, κ στο 3D που μας έκανε κ φάνηκε που κουνιόταν κρύφτηκε με το κεφαλάκι!
Για φύλο πιστεύω ακομα ειναι πολύ νωρίς από την 14η εβδομάδα κ μετα λένε κ αν ξεχωρίσει.

Χαίρομαι που πήγαν ολα καλα με την Αυχενικη!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AngelMommy έγραψε:
jenny.k έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε;Πόπη μου υπομονή κάνε ό,τι σου πει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!Να σκέφτεσαι θετικά και το σποράκι σου θα είναι μια χαρά εκεί κάτω I love you 
Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και έχω τρελαθεί κορίτσια!Το μπουμπουκάκι μου είναι υγιέστατο μου είπε ο γιατρός,μεγαλώνει μια χαρά.Η μετρήσεις βγήκαν πολύ καλές και έχω ραντεβού σε ένα μήνα ξανά.Έκανα και το pap-A μετά,σε μια εβδομάδα βγαίνει αυτό.Αχ κορίτσια κουνούσε χεράκια ποδαράκια πόση ώρα και μετά τσουπ το έπαιρνε ο ύπνος.Λιώνω σας λέω!Και η καρδούλα του χτυπούσε τόσο δυνατά,απίστευτες στιγμες Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 893968 
Φύλο δεν είδαμε φυσικά αλλά πραγματικά ό,τι κι αν είναι δε με νοιάζει αρκεί να το βλέπω και να είναι καλά Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 654316 

Κ εγω κάπως έτσι εχθές, κ το δικό μας ειναι λίγο μικρότερο απτο δικό σου,να δεις πως κουνούσε τα χεράκια κ τα ποδαράκια σα να τρόμαξε απτο μηχάνημα είχε πλάκα, κ στο 3D που μας έκανε κ φάνηκε που κουνιόταν κρύφτηκε με το κεφαλάκι!
Για φύλο πιστεύω ακομα ειναι πολύ νωρίς από την 14η εβδομάδα κ μετα λένε κ αν ξεχωρίσει.

Χαίρομαι που πήγαν ολα καλα με την Αυχενικη!



 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 417472 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 417472  αγαπώ τον κόσμο όλο σήμερα Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2014!!! - Σελίδα 6 604962 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και καλα κάνεις! Θετική ενέργεια κάνει καλό σε μας και τους γύρω μας και ειναι τζάμπα!

eleftheria82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα σε όλες τις καλοκαιρινές μανούλες!
Είμαι νέα στο forum και στην εγκυμοσύνη! Μόλις κάναμε την αυχενική διαφάνεια (ευτυχώς όλα καλά)!
Καλή συνέχεια σε όλες εύχομαι!

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Ποπάκι μου τι έγινε; Μακάρι να πήγανε όλα καλά! Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα!
Τζένη μου τέλεια ε; Μπράβο! Αχ ζηλέυω λίγο! Πότε θα κάνω κι εγώ! Έχουν περάσει ήδη δυο βδομάδες από τότε που το είδαμε! Πότε θα περάσουν άλλες δύο για να το ξαναδώ;
Angelmommy ΠΗΤ εχω 21-7! Τα έκανα κοντά κοντά! Τη φουσκίτσα μου τη γεννησα 24 Απρίλη! Με το γυμναστήριο να μην το παρακάνεις και να μην κουράζεσαι πολύ! Και να πεις σε κάποιον γυμναστή εκεί μέσα ότι είσαι έγκυος! Μπορεί να ξέρει κάποιος γυμναστική για εγκύους! Άσε για τα κιλά πίκρα! Εγώ δεν τα έχασα όλα από την πρώτη εγκυμοσύνη και ξεκινάω με παραπανίσια! Ο Θεός μαζί μου πόσα θα φτάσω!
Ελευθερία και Έλενα καλώς όρισατε! Μια καλή εγκυμοσύνη κορίτσια μου και με το καλό να πάρετε αγκαλιά το μωράκια σου!
Εγώ τρελές καούρες κορίτσια! Απαπαπα...το τι μήλο τρώω δεν λέγεται! Ότι και να φάω είναι σαν να έχω φάει πέτρες!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nancy82 έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Ποπάκι μου τι έγινε; Μακάρι να πήγανε όλα καλά! Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα!
Τζένη μου τέλεια ε; Μπράβο! Αχ ζηλέυω λίγο! Πότε θα κάνω κι εγώ! Έχουν περάσει ήδη δυο βδομάδες από τότε που το είδαμε! Πότε θα περάσουν άλλες δύο για να το ξαναδώ;
Angelmommy ΠΗΤ εχω 21-7! Τα έκανα κοντά κοντά! Τη φουσκίτσα μου τη γεννησα 24 Απρίλη! Με το γυμναστήριο να μην το παρακάνεις και να μην κουράζεσαι πολύ! Και να πεις σε κάποιον γυμναστή εκεί μέσα ότι είσαι έγκυος! Μπορεί να ξέρει κάποιος γυμναστική για εγκύους! Άσε για τα κιλά πίκρα! Εγώ δεν τα έχασα όλα από την πρώτη εγκυμοσύνη και ξεκινάω με παραπανίσια! Ο Θεός μαζί μου πόσα θα φτάσω!
Ελευθερία και Έλενα καλώς όρισατε! Μια καλή εγκυμοσύνη κορίτσια μου και με το καλό να πάρετε αγκαλιά το μωράκια σου!
Εγώ τρελές καούρες κορίτσια! Απαπαπα...το τι μήλο τρώω δεν λέγεται! Ότι και να φάω είναι σαν να έχω φάει πέτρες!


Καλε ναι θα το πω, εκτός αυτού ειναι γυμναστήριο μόνο για γυναίκες με γυμναστριες οποτε ξέρουν αυτές.αλλα σημαντικό για μενα ειναι το μπάνιο,δε φαντάζεστε πόσο καλό κάνει ειδικά από τον 5ο - 6ο μηνα μέχρι τέλος,βοηθάει κ στη θέση του μωρού να γυρίσει κ στο να ειναι αργότερα πιο ομαλοι οι πόνοι της γέννας.
Οσο για το ποπακι μας,έγραψε στο άλλο θεματάκι που ειμασταν οσο προσπαθούσαμε κ γράφουμε ακομα, είπε πήγε γιατρό κ η αποκόλληση δυστυχως επεκταθηκε,τωρα πρέπει να μείνει σε πλήρη ακινησία κ να περνει κάτι φάρμακα. Ας ελπίζουμε κ ας ευχόμαστε οτι θα το ξεπεράσει συντομα!
Με τις εγκυμοσύνες σου πιστεύω απτή μια ειναι καλα να ειναι κοντά κοντά απ'την αλλη ισως ειναι λίγο δύσκολο ανατομικα επιση η μεγάλη σου θέλει ακομα κουβαλιμα κ σήκωνα συν το νοικοκυριό κ ολα τα αλλά. Αλλα οι γιατροί από οσο ξέρω λένε 6 μήνες μετα τη γεννά επιτρέπεται να ξαναμεινεις εγκυος έκτος αν είσαι από καισαρική που πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να "κλείσει" η μήτρα οι ραφες κλπ.
Μην φοβάσαι για την Αυχενικη κ εγω άλλες 10 μέρες θέλω κ κάτι κ έχω κ ααααλλες εξετάσεις γιατί εχουμε ιστορικό οποτε διπλό το άγχος αν κ πολλές φορές δε με απασχολει κιόλας,έχω εμπιστοσύνη στο θεουλη κ εχω κ τα ταματακια μου που από κει αντλώ δύναμη!

Elena77

Elena77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Nancy82 έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!
Ποπάκι μου τι έγινε; Μακάρι να πήγανε όλα καλά! Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα!
Τζένη μου τέλεια ε; Μπράβο! Αχ ζηλέυω λίγο! Πότε θα κάνω κι εγώ! Έχουν περάσει ήδη δυο βδομάδες από τότε που το είδαμε! Πότε θα περάσουν άλλες δύο για να το ξαναδώ;
Angelmommy ΠΗΤ εχω 21-7! Τα έκανα κοντά κοντά! Τη φουσκίτσα μου τη γεννησα 24 Απρίλη! Με το γυμναστήριο να μην το παρακάνεις και να μην κουράζεσαι πολύ! Και να πεις σε κάποιον γυμναστή εκεί μέσα ότι είσαι έγκυος! Μπορεί να ξέρει κάποιος γυμναστική για εγκύους! Άσε για τα κιλά πίκρα! Εγώ δεν τα έχασα όλα από την πρώτη εγκυμοσύνη και ξεκινάω με παραπανίσια! Ο Θεός μαζί μου πόσα θα φτάσω!
Ελευθερία και Έλενα καλώς όρισατε! Μια καλή εγκυμοσύνη κορίτσια μου και με το καλό να πάρετε αγκαλιά το μωράκια σου!
Εγώ τρελές καούρες κορίτσια! Απαπαπα...το τι μήλο τρώω δεν λέγεται! Ότι και να φάω είναι σαν να έχω φάει πέτρες!

Καλημέρα Nancy, εμένα μου έδωσε για τις καούρες Lumaren 150mg. Με έχει βοηθήσει πολύ,το παίρνω όταν με πιάνει η καούρα μόνο,ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις και εσύ για να μην υποφέρεις.

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Αχ δεν το διάβασα για την Πόπη! Μακάρι να πάνε όλα καλά που θα πάνε και θα καταφέρει να κρατήσει αγκαλιά το μωράκι της γερό στο τέλος! Όλα τέλεια θα πάνε! Λίγο κρεβατι παραπάνω αλλά ΄θα αξίζει!
Τη μικρη μου την έκανα με καισαρική και ο γιατρός μου δεν είχε θέμα που έμεινα έγκυος τόσο νωρίς! Βασικα το είχαμε συζητήση μαζί του πριν και μας είχε δώσει το ΟΚ. Μέχρι και να με πάει για φυσιολογικό τοκετό σκέφτεται αν και εγώ είμαι αυτή που το φοβάται λίγο!
Έλενα μου θα του το πω αν και δεν νομίζω ότι θα μου δώσει κάτι! Δεν θέλει πολλά χάπια αν μπορώ να τα αποφύγω!
Εϊναι δύσκολα με τη μικρή! Καλά το νοικοκυριό μπήκε σε τελευταία μοίρα να είμαι ειλικρινής! Μόνο με το μωρό ασχολούμαι!

Elena77

Elena77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
χαχαχχχαχα εμένα ο άντρας μου έχει μάθει να κάνει τα πάντα!!!Δεν με αφήνει να κάνω τπτ...αλλά δεν πειράζει δεν τον λυπάμαι τον καλό μου,με αυτόν τον τρόπο έχει καταλάβει οτι "οι δουλειές του σπιτιού" δεν γίνονται πατώντας ενα κουμπί  Razz Razz Razz 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλο αυτό αν σου δώσε κ ο γιατρός το οκ,ισως έχει να κάνει με τη γυναίκα κ την ανατομία της καθεμίας το πόσο γρήγορα αναρρώνει. Εμένα μου είπαν 6 μήνες μετα από φυσιολογικο τοκετό, ο γιατρος μου είχε πει κ μετα από 3 μήνες θα μπορούσαμε να ξαναπροσπαθησουμε γιατι είχε κλείσει η πληγή κ η μήτρα επανήλθε πολύ γρήγορα, αλλα ήμασταν σε άσχημη ψυχολογίκη κατάσταση και οι δύο μας, εγω μια ήθελα μια ήμουν χάλια κ δε το συζητούσαμε καθόλου,οποτε πήρα κ εγω 6 μήνες αντισύλληπτικα,τελος Μαρτίου σταματησα κ αρχίσαμε ξανά να προσπαθούμε κ να που έπιασε γρήγορα. Ο γιατρος μου είπε οτι στις περισσότερες περίπτωσεις η δεύτερη εγκυμοσύνη ακολουθεί περιπου 1 χρονο μετα λόγω ορμονών πολλές φορές. Κ έτσι ακριβώς ήταν!

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς και μένα με βοηθάει ο αντρούλης μου αλλιώς δεν βγαίνει!
Angelmommy είχαμε κάνει τη συζήτηση με το γιατρό και το θέλαμε κιόλας! Οπότε κάναμε τις προσπάθειές μας στο εξάμηνο και πέτυχε με τη δεύτερη φορά! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να φτάσουμε στο τέλος! Ανυπομονώ περισσότερο αυτή τη φορά που ξέρω τι με περιμένει στο τέλος της διαδρομής!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το χω ακούσει πολλές φορές αυτό κ η μαμά μου μου το χει πει ακομα,οτι τη δεύτερη φορά καταλαβαίνεις πραγματικά τι θα πει να γινεσε γονιός κ το απολαμβάνεις κ πιο πολύ γιατι δεν έχεις τόσο το άγχος της πρώτης φοράς.
εγω παλι απτή μια νοιώθω όπως εσυ,γιατί το κομμάτι της εγκυμοσύνης το ξαναπερασα κ ξέρω τι με περιμένει αλλα πραγματικά θα έκανα 100 φορές φυσιολογική γεννά,τη καισαρική τη Φοβάμαι πιο πολύ,το υπόλοιπο κ πιο σημαντικό του να ΕΙΣΑΙ γονιός δυστυχως δε πρόλαβα αλλα ειμαι πεπεισμένη οτι θα το περάσουμε αυτη τη φορά!κ ας ειναι το πιο γκρινιαρικο του κόσμου το μωρουλι μας αρκεί να ειναι γερό κ να το χαρούμε (χίλια ΣΥΓΝΩΜΗ καμία φορά μου βγαίνει κ τα λεω,δεν θέλω να σας φοβισω ούτε να σας στεναχωρήσω αλλα έχω κ εγω τα άγχη μου κ προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά).

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα εγκυούλες μου.Πώς είστε;Εμένα με βασανίζει ένας πονοκέφαλος και κρυώνω,κατά τα άλλα καλά.
Ποπάκι μου υπομονή,ξεκούραση και θετική ενέργεια.Όλα για το σποράκι σου!Σκέψου ότι έχεις παρατεταμένες διακοπές Wink Αφού μεγαλώνει κ είναι καλά αυτό έχει σημασία.!

eleftheria82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα!!! Εγω εχω δυστυχώς μόνιμα πονοκεφάλους.... Και επίσης κρυωνω πολυυυυυυυυυυυυ! Περαστικά στις υποψήφιες μανούλες με "θεματάκια" και κουράγιο... Ολα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη είναι σημαντική!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις