Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

976 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 5:58 am

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
IoliAtore έγραψε:Energy πολύ χαίρομαι που σε ξαναδιαβάζω!!!!!! Όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου! Βιάζομαι γιατί εχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου σε λιγο, μολις ταισα και κοιμισα τον μικρο κ ίσα που προλαβαίνω, απλώς μπήκα να σου πω οτι χαρηκα που σε ξαναβλεπω εδώ, να μπαίνεις στο εξής, ελπίζω να πάνε ολα καλά ως το τέλος!!!  I love you I love you I love you 

Σε ευχαριστώ πολύ Ιόλη μου!! Να 'σαι καλά!! Πήγαινε στον γυναικολόγο σου, καταλαβαίνω ότι τρέχεις... Εμείς θα τα λέμε εδώ... Φιλιά πολλά!!

977 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 7:39 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Energy με το καλό και να σου ζήσει η κορούλα σου!

Εγώ κορίτσια το βράδυ την έχω όλη νύχτα στο κρεβάτι και απλά αλλάζω πλευρό και στήθος όποτε ξυπνάει. Μέχρι στιγμής ξυπνάει κάθε 2 ώρες, θηλάζει για 20 λεπτά περίπου και την ξαναπαίρνει ο ύπνος. Πολλές φορές ξανακοιμάμαι πριν από εκείνη οπότε καταλαβαίνετε ότι χορταίνω ύπνο. Το βράδυ εν τω μεταξύ κάνει μια η καμία φορα κακά οπότε βολεύειιιιιι!  Very Happy 
Επίσης, ένα βραδυ ξύπνησε και η Ορσία και ήμασταν και οι 4   Rolling Eyes ... ευτυχώς χωράμε άνετα.
Αύριο το πρωί θα έρθει ο παιδίατρος. Για να δουμε...

Ειρήνη όλα καλά με την επεμβασούλα. Τώρα θα θηλάζει πιο άνετα!

Ληδάκι, πες στην Sadi τι να βάλει στην βαλίτσα του μαιευτηρίου μιας και γεννάς και εσύ στο Έλενα.

Ελίν εμένα προς το παρόν μου μαγειρεύει η πεθερά για μεσημέρι και μας το φέρνει. Καποια απογεύματα έρχονται να παίξουν με την Ορσία και πλένει κανενα πιάτο και έτσι ασχολούμαι πιο άνετα με το μωρό. Βέβαια ο άντρας μου αυτή την περίοδο είναι πολλές ώρες σπίτι οπότε έχω βοήθεια. Θα πρέπει να υπολογίσεις κατά πόσο σε βαρύνει ψυχολογικά η παρουσία των πεθερικών και να αποφασίσεις ανάλογα.

Φιλιά και στις υπόλοιπες!

http://www.something-special.gr

978 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 7:57 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα!!
Γέννησα 9:55 το πρωί!!!ολα καλα με επισκληριδειο τελικα!!!
Η μικρη μου έχει βάρος 3330 και ύψος 52 εκατοστά!!!
Ολα πολύ καλα πήγανε θα μπω κ το βράδυ να σας πω νεότερα!!!!
Μοναδική εμπειρία καισαρικη με επισκληριδειο να βλέπεις αμέσως το μωρό!!!φιλια σε όλες τα λέμε και ευχαριστω για τις ευχές σας!!!

979 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 8:04 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!!

Bobo με το καλο κοριτσι μου!!
Αχ κ εγω σημερα θα εμπαινα να γεννησω αλλα πηρα μικρη παραταση λιγο πριν ληξη!!
Δεν πειραζει προσθετω κ μια βολτα καθε φορα!

Ειρηνακι μου μια χαρα, γενναιο κ δυνατο το αντρακι σου! Φτου φτου!

Ιολη χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις!!Του χρονου θα τα χεις και τα 2 αγκαλιτσα! Ποιος σε πιανει!

Energy δεν ξερεις ποσο μα ποσο χαρηκα που μας εγραψες νεα σου και μαλιστα τοσο ευχαριστα  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 215994 !!!!!Θυμαμαι τις δυσκολιες σου κ μας τα γραφατε μαζι με την Ιολη τοτε και
δεν σου κρυβω οταν σε ψαχναμε, οτι το μυαλο μου πηγε στο κακο  Crying or Very sad και θεωρησα οτι πλεον απογοητευμενη δεν ειχες ορεξη να συμμετασχεις, αλλα τι καλα Very Happy  σε λιγο μπαινεις στο μηνα σου!!!Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!

Ληδα τι τελεια φωτο!! και εγω θελω να ανεβασω μια απο προχθες αλλα ξεχναω.. την τελευταια πριν γεννησω!

Τα φιλια μου στις υπόλοιπες θηλάζουσες που το παλευετε με ολες σας τις δυναμεις! Μπραβο σας!!

Μονο ελπιζω οταν θα ερθουμε τελευταιες και "καταιδρωμενες" με την Βασω κ την Ληδα να μην σας πειραζει να επαναλαβετε το πως ηταν τις πρωτες μερες με το μωρο σας!! Razz

980 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 9:46 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας και παλι κοριτσια μου...εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο γυναικολογο..ολα καλα με τα ραμματα....αλλα μου ειπε οτι θα φυγουμε μετα απο ενα μηνα κοντα...τα βαρεθηκα.....
ειρηνακι μου σε ευχαριστω πολυ που μου περιεγραψες την εμπειρια σας για να ειμαι προετοιμασμενη σε περιπτωση που χρειαστει επεμβαση....η παιδιατρος δεν μου ειπε ποτε θα την κανουμε....αυτο που μου ανεφερε ειναι οτι σε περιπτωση που δεν κοπει απο μονο του θα κανουμε μια μικρη επεμβασουλα....θα το συζητησω ομως μαζι της γιατι δεν θελω σε καμια περιπτωση να ναρκωσουν τον μπεμπακο μου....
bobo μου να ζησει ζησει κοριτσακι μου...γερη να ειναι και να την δειτε οπως επιθυμειτε....
energy δεν θυμαμαι αν εχουμε ξαναμιλησει....αλλα καλως μας ηρθες και παλι...με το καλο το μωρακι σου...να μπαινεις να μας λες τα νεα σου....
kate μου αυριο εχεις ραντεβου αν θυμαμαι καλα....οποτε αυριο θα κανονισετε και ποτε θα γεννησεις.....
οσο για την κοιλια και εμενα μου λειπει καποιες στιγμες...πολυ θα ηθελα να ξαναφουσκωσει καποια στιγμη.... Smile Smile Smile Smile 

981 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 9:48 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ληδακι μου πολυ ωραια η κοιλιτσα σου!!!ξεχασα να το αναφερω....
kate μου πωπω φουσκωσες πολυυυυυυ....φτου φτου και στη δικη σου την κοιλιτσα!!!!!!

982 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 10:40 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε καλε τι ομορφες κοιλιτσες ειναι αυτες?? φτου φτου !! να παρτε και την δικια μου την τελευταια !!

μπομπο μου να σου ζησει !!καλη αναρρωση να εχεις !! ενερτζι με το καλο κοπελα μου !! ειμαστε πολυ κοντα !! ποιον εχεις γιατρο στο ελενα εσυ??

φιλακια σε ολες και σε ολα τα μωρακια  Smile 

983 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 11:44 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλέ πώς φουσκώσατε έτσι όλες;;;; Ααααχ εγώ αν και είχα 2 δεν εφτασα τοσο μεγάλη κοιλια, περίεργο αν σκεφτείς πως και τα 2 μαζί ήταν 3150 συν 2 πλακούντες και 2 σάκοι με αμνιακό - λογικά είχα πολύ βαρος αλλά πιο μικρή κοιλιά, μυστήριο

Ευχαριστώ κ πάλι γ τις ευχές κορίτσια!

BOBO να σου ζήσει!!!!!!!   Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 654316  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 654316  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 654316  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 654316 

Πήγαμε στη γιατρό, ολα καλά μητρα οκ σχεδόν επανήλθε (ίσως κανα 2 βδομαδες ακόμη γ να επανέλθει σε μεγεθος) αλλά γ την κοιλια μου ειπε κατά Απρίλη-Μάη θα επανέλθει από άποψη χαλάρωσης, ως Παναγιά μου!!!!! Βρε παιδιά έχω χάσει 17 κιλά, κι όμως λόγω της χαλαρότητας στην κοιλιά, σήμερα έβαλα μία φούστα που παλια μου ήταν ΜΕΓΑΛΗ στη μέση, όταν ήμουν συν 17 κιλα - και σήμερα μου ήταν ίσα ίσα στη μεση  affraid affraid  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 534787  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 534787 Δλδ τα κιλά από πού διάλο τα έχασα, από τον αστράγαλο;  Mad Κ είχα βαλει κ ενα ισιο φορεμα απο αυτα που φοραγα στη δουλεια (γτ ο δ/ντης της κλινικης μας θελει να πηγαινουμε κ περιποιημενες, βαμμενες κ καλοντυμενες κι οχι παρατημενες) το οποιο μου εκανε την κοιλια να φαινομαι σαν εγκυος παλι.. έτσι κ με ρωτήσουν ποτε γενναω, θα θυμωσω ΠΟΛΥ  Twisted Evil 

Η γιατρός εχει μαλλον τρομαξει το ματι της με την εγκυμοσύνη κι ολα αυτα που περασαμε που με εβαλε να υποσχεθω οτι δεν θα κανω 3ο παιδι Smile μου το είπε ποσες φορές!!! χα χααα! Μαλιστα σε 2 μήνες μου πρότεινε ν βαλω σπιράλ.. δεν ξερω αν θελω γιατι κανει χειρότερη την περιοδο Sad Θα το σκεφτω

Κατα τα αλλα εχωσα τους γονεις σημερα ποσες ωρες μπέιμπι σιτιγκ.. πριν απο τη γιατρο πηγα κ κουρευτηκα, χτενιστηκα κι ενιωσα ανθρωπος! Κοιταξα λιγο τις βιτρινες στη Μητροπολεως κ ψωνισα απο Mac και Nespresso, στην τελική τα γενεθλια μου ειχα χτες! Βεβαια μου ελειψε απιστευτα ο μικρος που δεν τον ταισα εγω στις 5, και η μικρη που δεν καταφερα να παω κ απογευμα.....

Αυτα κορίτσια, back to work, εχω ν τελειωσω κατι επιμέλειες... δεν μου πολυβγαινει η δουλεια τωρα τελευταια

ΦΙΛΙΑ!

984 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 12:24 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασουλα μου εχεις ισως την μεγαλυτερη κοιλια που εχω δει ποτε.....πολυ ομορφη...φτου σου κοριτσαρα μου!!!!!!!
Ιολη μου εννοειται οτι δικαιουσαι να πας βολτουλα και για ψωνια....σου αξιζουν ολα και με το παραπανω!!!! Smile  Smile  Smile  Smile 

985 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 12:37 pm

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
viki1988 έγραψε:βασουλα μου εχεις ισως την μεγαλυτερη κοιλια που εχω δει ποτε.....πολυ ομορφη...φτου σου κοριτσαρα μου!!!!!!!
Ιολη μου εννοειται οτι δικαιουσαι να πας βολτουλα και για ψωνια....σου αξιζουν ολα και με το παραπανω!!!! Smile  Smile  Smile  Smile 

 Laughing Laughing Laughing  χαχαχα κι εγω βικη μου νομιζω δεν εχω ξαναδει μεγαλυτερη  Laughing 

ιολη μου χρονια πολλα κοπελα μου με υγεια και αγαπη πολυχρονη να εισαι , και του χρονου και με τα δυο σου παιδακια να εισαι

986 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 12:43 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασουλα μου οντως μεγαλη η "κοιλιτσα σου" αλλα τοσο μα τοσο καλουλα και γλυκουλα!!  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 35468 

Φουσκωσα ναι και ειναι πολυ δυσαναλογη η κοιλια μου με το υπολοιπο σωμα.. πολυ γελιο....

987 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 12:55 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Bασούλα μου μας πέρασες όλες!!!!!Όμως από κάτω μια χαρά σε βλέπω...Μόνο κοιλιά!!!
Ιόλη μου καλά έκανες και ψώνισες και χτενίστηκες!!!Όχι μόνο είχες τα γεννέθλιά σου αλλά μετά από τόση δυσκολία αξίζεις κάτι καλό για δώρο γέννας!!!!Ε μετά από δίδυμα μη μου πεις ότι σκέφτεσαι και 3οοοο??????
Εγώ αύριο θα το παραγγείλω το δικό μου δωράκι!!!Μια τσαντούλα!!!Κανονικά λένε ότι σου κάνει ο άντρας σου δώρο ένα χρυσαφικό αλλά εμείς είπαμε να διαλέξω κάτι που θα μου άρεσε....

988 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 1:27 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα όντως, σούπερ φουσκωμένη η κοιλίτσα! (ευχαριστώ και για τις ευχές κορίτσι!)

Λήδα μου εννοείται ότι ΔΕΝ σκέφτομαι για 3ο διότι με αυτά που περασααααα.... εξ αλλου δεν με παίρνει κιολας, λογω ωαρίων, αλλά ουτε και πιστεύω πως θα συνεβαινε εξ αλλου.. ηδη το θεωρω θαυμα που μου ήρθαν τα διδυμακια... τελος παντων της είπα της γιατρου να μην ανησυχει Smile και 1 να ηταν το παιδακι, δεν θα σκεφτομουν για 2ο, ποσω μαλλον για 3ο

Ο 1 μηνας στο νοσοκομειο φτανει για να αποτρεψει καθε τετοια σκεψη! Κυριως το γεγονος οτι εβαλα σε τεραστιο κινδυνο κ τα μωρα και εμενα, στο τελος  pale pale 

ΑΑΑΧ εγώ απο δωρο γιοκ.... εννοω δωρο απο τον αντρα μου Sad ειναι ολιγον μπουνταλας σε αυτά. Δεν μου εχει παρει ουτε 1 δωρο σε γιορτη, γενεθλια κλπ... Αφού ειδα κι αποειδα, λοιπον, του ζητησα να μου κανει "δωρο" το 2ο ονομα της μικρης μας, δλδ να το διαλεξω εγω Smile και έτσι εγινε.. στην τελική πιστεύω αυτο που ειχε πει ο πατερας μου στη μανα μου, για τα δικα μας τα ονοματα τοτε, οτι το απιστευτο ζόρι το ειχε περασει αυτή, κι οτι η επιλογή ειναι δικη της δικαιωματικα Smile Smile (η μανα μου ειχε κατσει ακινητη 9 μηνες σε μενα και 5 στον αδερφο μου στο νοσοκομειο)

989 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 2:08 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
"Έτσι είμαστε στην κοιλιά της μητέρας μας. ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΩΤΟ"
http://www.diaforetiko.gr/etsi-imaste-stin-kilia-tis-miteras-mas-spanies-foto/

990 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 2:35 pm

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!

mariameint σε ευχαριστώ πολύ, να σου ζήσουν και εσένα τα παιδάκια σου και να τα χαίρεσαι... καλή δύναμη για τον θηλασμό, αν και φαίνεται πως έχει ήδη βρει το πρόγραμμά της η μικρούλα σου!

Bobo δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά όπως και να χει, εύχομαι ολόψυχα να σου ζήσει το μωράκι σου, υγεία και όλα τα καλά!

Kate μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και το ενδιαφέρον σου... Πράγματι πως πέρασε ο καιρός από το καλοκαιράκι που γράφαμε, μου φαίνεται τόσο μακριά... Και τώρα να, περιμένουμε τα μωράκια μας... άντε γιατί μια κάποια αγωνία υπάρχει, όσο και να πεις! Σου εύχομαι και εγώ με το καλό κορίτσι, όλα να σου πάνε όμορφα και ομαλά! Οι πρώτες μέρες με το μωρό σου θα είναι πανέμορφες στο εγγυόμαι, παρά τις όποιες δυσκολίες. Τίποτα πιο υπέροχο!!

viki1988 μπορεί πράγματι να έχουμε ξαναμιλήσει αλλά να σου πω και εγώ είμαι σε φάση αμνησίας  Smile σε ευχαριστώ πολύ πάντως, και εσύ να χαίρεσαι τον μικρούλη σου, υγεία και τύχη να έχει στη ζωή του!

vasoulagal σε ευχαριστώ και να ευχηθώ το ίδιο και σε εσένα, με το καλό το μωρούλι σου! Είμαστε πράγματι πολύ κοντά, εγώ ελπίζω να φτάσω όσο γίνεται στην τελευταία ημερομηνία, για να πάρει και λίγο περισσότερο βάρος το μωράκι. Ο γιατρός μου στο ΕΛΕΝΑ τώρα είναι ο κ.Παπαδής - την προηγούμενη φορά είχα την κα Γεωργιάδου, η οποία όμως πήγε σε ιδιωτικό μαιευτήριο πρίν από λίγο καιρό.

Ιόλη μου χρόνια σου πολλά, πολύχρονη και σύντομα να έχεις τα διδυμάκια σου και τα δύο κοντά σου!! Καλά έκανες και βγήκες για ψώνια, μην το σκέφτεσαι με τόσα που πέρασες! Σε αυτή την περίοδο χρειάζεται να κάνουμε κάτι για εμάς, για να μπορούμε να συνεχίσουμε... και καμιά φορά το κομμωτήριο κάνει θαύματα στην διάθεσή μας!  Smile 

Αυτά κοριτσάκια καλά... Φιλιά στις όμορφες κοιλίτσες σας, υπέροχες όλες οι φωτογραφίες! Εμένα είναι μικρή και μαζεμένη πολύ η κοιλιά μου, καθότι μικρό και το μωρούλι... Άντε να δούμε αύριο τι θα δείξει ο υπέρηχος.

Καλό βράδυ!!!

991 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 10:19 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!
Ιόλη μου οι άντρες έτσι είναι με τα δώρα...Δεν ξέρουν και να διαλέξουν....Εγώ έπεσε στην περίπτωση!!!
Kate μου την είχα δει και εγώ αυτή τη φωτό και λέει είναι πολύ σπάνιο να γεννηθεί το μωράκι έτσι...Πολύ γλυκούλι δεν έχει καταλάβει ακόμα πως γεννήθηκε!!
Energy τον ίδιο γιατρό έχουμε!!Όλο και κάπου στην αναμονή μπορεί να σ'έχω πετύχει!!

992 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 10:40 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσακια μου......τι κανετε;;;;
εμεις μολις τελειωσαμε το μαμ μας και περιμενω να αποκοιμηθει ο πριγκηπας μας....πλεον ξυπναμε μονοι μας...αλλα πολυ λοξυγγα ρε παιδι μου....απο τη κοιλια ειχε το μωρο μου...αλλα μας ειπε η παιδιατρος λοξυγγας και φτερνισμα ειναι απολυτα φυσιολογικα.....αυτα τα νεα μας...
πειτε μου τα δικα σας....
α και kate μου η χελωνα φοβερη...τουλαχιστον σε εμας κανει καλη δουλεια....εχει ενα νανουρισμα που τον ηρεμει πολυ και τον νανουριζει σιγα σιγα....ελπιζω να βοηθησει και σενα με τον μπεμπακο σου!!!!

993 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Δευ Ιαν 27, 2014 11:51 pm

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Leda,Kate,Vasoula τι ωραιες κοιλιτσες που εχετε....Leda βλεπω 2 ημερες σου μεινανε μεχρι την πητ..με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!να εχουν υγεια και ευτυχια!!!! I love you I love you 

994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:05 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ'ευχαριστούμε Μικρούλα!!!!
Ναι 2 μέρες αλλά μάλλον εχει βολευτεί ο μπέμπης και δεν θέλει να βγει!!!!
Τι χελώνα είναι αυτή που λέτε?!Κάτι έχω χάσει...

995 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:24 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και από μας,τι κάνετε?Βικάκι μου κ μεις έχουμε τρομερό λόξυγγα!Δεν μου λες...πως αποκοιμίζεις το μωρό σου,το κουνάς,του τραγουδλας?

996 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:31 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κοριτσάκια εσείς που γεννήσαμε πείτε μας και κατι ακομα...Πάνες ποιες παιρνετε και πόσες χαλατε περίπου την ημερα?!Περιπου ας πούμε ποσά χρηματα την εβδομάδα να υπολογίζω για αυτο το σκοπο?!

997 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:40 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια μου αποκοιμηθηκα και εγω και μολις ξυπνησα....
Ληδα μου η χελωνα ειναι ενα φωτιστικο που βγαζει αστερακια και εχει και διαφορα νανουρισματα...το ειχε πρωτοπαρει η kate και μετα το πηρα και εγω....κανει πολυ καλη δουλεια τουλαχιστον σε εμας..
Gallida μου καλημερα δεν υπαρχει κατι στανταρ που κανω.....ειναι φορες που του τραγουδαω αλλες που τον κραταω στην αγκαλια μου...συνηθως αυτα την ημερα...το βραδυ θα ξυπνησει συνηθως 12:30 και θα ξανακοιμηθει στις 3 με 4 τα ξημερωματα....εχει πολυ γκρινια τη συγκεκριμενη ωρα και συνηθως τρωει πιο πολυ ωρα....αυτη την ωρα του βαζω τη χελωνα και τον ηρεμει...οχι οτι κοιμαται αλλα τουλαχιστον δεν κλαει....
η παιδιατρος μας ειπε να τον μαθουμε απο τωρα να ξεχωριζει τη μερα απο τη νυχτα....δηλαδη τη μερα να τον κραταμε αγκαλια να μιλαμε δυνατα κλπ....ενω το βραδυ να τρωει με ησυχια και οχι πολλες αγκαλιες.....

998 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:42 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!Πώς τα πάτε; Εγώ ετοιμάζομαι να ταΐσω παλι τον μικρο στις 11...

Σοφία εγώ τον κοιμίζω στον ώμο (στη θεση που τα βαζεις να ρευτούν) κουνώντας τον λίιιιιγο κ οταν δεν ειναι ήδη απο πριν μισοκοιμισμένος τοτε τραγουδαω κιολας SmileΛοιπον μη γελάτε αλλά το τραγούδι που τον κοιμίζει ΑΜΕΣΩΣ δλδ ακομη κι αν εχει ορθανοιχτα τα ματια, μολις το ακουσει αυτο τα κλεινει αμεσως λες και πατησες κουμπί!! ειναι ενα νανουρισμα του Σούμπερτ που εχει και ελληνικούς στιχους και λέγεται Φλαμουριά ή Στη βρύση τη βουνίσια. Το εχει πει ο Κηλαηδόνης

https://www.youtube.com/watch?v=zC7gEVSgf9k
https://www.youtube.com/watch?v=GBvd2_bg1Is

Μας το ελεγε η μαμα μου εμας, τωρα μια φορα που τον κοιμιζε αυτη του το τραγουδησε και ειδαμε οτι εχει σχεδον μαγικο αποτελεσμα!

Επίσης παρατηρησα οτι του αρεσει και να τον χτυπας λιγο την πλατουλα και γενικως οι πολυ "μαζεμενες" στασεις, τυλιγμένος με την κουβερτα αγκαλιας πχ

Λήδα μου εγω πήρα πάμπερς νο. 1 new baby και ειναι μια χαρα αλλα μας ειναι ακομη μεγαλες Smile(δυστυχως αυτες που ειχαν στην κλινικη pampers micro για προωρα δεν τις βρηκα στο εμποριο). Επισης δοκιμασα κ το δειγμα της λίμπερο, κι αυτες μια χαρα ήταν. Τα babylino δεν μου είχαν στειλει δειγμα αλλα ειχα κατι κουπόνια και αγορασα ενα πακετο, δεν τα εχω δοκιμασει ακομη. Τα πάμπερς εχουν και μια κιτρινη γραμμη που γινεται μπλε οταν υγραινεται η πανα. Χαλάμε στανταρ 8 τη μερα, εως 10.

Χα χα φανταζομαι τι εχει να γινει με την μικρη εδω.... 1 πλυντήριο τη μερα (τωρα βαζω 1 στις 2 μερες) και 20 πανες τη μερα!!!! Τραλαλα  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 328109 

Βικυ οντως καλη συμβουλη αυτη με τη μερα κ τη νυχτα, εμεις δυστυχως δεν το εχουμε εφαρμοσει ακομη

Κλεινω προς το παρόν, παω να ετοιμασω μαμ  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 446177  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 8172  Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 265107

999 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:47 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Leda Leda έγραψε:Βρε κοριτσάκια εσείς που γεννήσαμε πείτε μας και κατι ακομα...Πάνες ποιες παιρνετε και πόσες χαλατε περίπου την ημερα?!Περιπου ας πούμε ποσά χρηματα την εβδομάδα να υπολογίζω για αυτο το σκοπο?!
ληδακι μου εγω παιρνω της libero και εχω μεινει ποκυ ευχαριστημενη....μου ειχαν δωσει και δωρο στο μαιευτηριο pampers δεν επαθε τπτ το μωρο αλλα δεν μου αρεσαν και πολυ...ασε που ειναι πιο ακριβες και τα μικρα νουμερα δεν τα βαζουν ποτε σε προσφορα....εγω πηρα απο το carrefour προχθες που ειχε σε προσφορα και ηρθαν πολυ οικονομικες...
εγω χαλαω γυρω στο 1 πακετο στις 2,5 με 3 μερες....αλλα αυτο ειναι σχετικο....συμφωνα με το ποτε ξυπναει...μπορει να τον αλλαξεις οταν ξυπνησει και μευα μα χεστει και να θελει παλι σλλαγμα....

1000 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# - Σελίδα 40 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #9# Τρι Ιαν 28, 2014 12:48 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόνο εμένα δεν έχει ωράριο η μικρή?
Εγλω το βράδυ δεν αντέχω κ την θηλάζω στο κρεβάτι οπότε μας παίρνει κ ο ύπνος οικογενειακώς...μετά αν τα καταφέρω την βάζω στο πορτ μπεμπέ.
Τα έχετε στο δωμάτιό σας ή τα βάλατε στην κούνια τους?
Εμάς τα πάμπερς μας βόλεψαν καλύτερα από τα libero...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις