Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 2:14 am

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανουλες με ξερετε λιγο πολυ ολες.ειμαι η ζωη 23 χρονων απο ηρακλειο κρητης.μανουλα τριων υπεροχων παιδιων.του γιωργου που γεννηθηκε 4.10.10 της μαρικρυστης 23.01.2012 και της μιχαελας μας 20.02.13 το προωρακι που με τη χαρη του ΘΕου και τια προσευχες ολων γνωστων,αγνωστον πηγαν ολακαλα.και ειμαστε στον 11 μηνα!ειμαι εγκυος στο 4 παιδι που εχουμε δει δυο σακους και περιμενουμε να δουμε πως θα παει..ειναι 6.2 μερων.στη μιχαελα ημουν απο 5 μηνων στο νοσοκομειο με υψηλη ρηξη και συσπασεις και μετα τον 6 με αφορητους πονους στη τομη μου.τελικα γεννησα 32 βδομαδες και μας κε ο γιατρος η μητρα ηταν παρα πολυ καλη αλλα η τομη ηταν σα το τσιγαροχαρτο και τοιμη να ανοιξει ηθελε ενα χιλιοστο..τωρα μου λενε να το βγαλω το παιδι η τα παιδια δε ξερουμε ακομη...αν ειναι οντως δυο.γιατι κονδυνευει η ζωη μου.μπορει να αιμοραγησω και να ανοιξει η τομη μου.και να μη τα καταφερει και τα μωρα.δε ξερω τι να κανω.δεν θελω να βγαλω τα μωρα η τ μωρο απο τη κοιλια μου.ειμαι φοβισμενη πολυ κ κανω το σταυρο μου ο θεος να κανει το θαυμα του.μου παν αν οντως ειναι δυο 99% υπαρχει περιπτωση να πεθανω.ακομη κ ενα να ναι παλι ειναι δυσκολα τι να πω..Sad

2ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 2:30 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ωχ βρε κοπελα μου πολυ δυσκολη η αποφαση που πρεπει να παρεις!!ο θεος βοηθος εχεις να αποφασισει αναμεσα στη ζωη σου και των μωρων σου.το οτι εχεις να παρεις μια τοσο σοβαρη αποφαση πρεπει να σκεφτεις και τα αλλα 3παιδια σου.πολυ δυσκολα τα πραγματα!!!

3ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 2:35 am

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ δυσκολα πραγματα η ζωη σου ο θανατος τους δηλαδη!παρε και μια δευτερη γνωμη και αν ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα καλυτερα να μη γεννηθουν τα μωρακια σου σκεψου τα 3 παιδια που εχεις και σε χρειαζονται τι θα γινουν μονα τους αν παθεις εσυ κατι??

4ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 2:41 am

Σοφία83

Σοφία83
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ζωίτσα καλημερα. Πραγματικα ειναι πολυ δύσκολη η απόφαση που καλείσαι να πάρεις. Εγώ αυτό που θα σου έλεγα είναι σε πρώτο στάδιο να το ψάξεις πολύ καλά το θέμα, να πάρεις και άλλες γνώμες για να δεις αν συγκλίνουν και μετα να αποφασισεις. Αν οι γιατροι συμφωνουν σε αυτο που μας ειπες οτι ειναι τοσο επικινδυνο για τη ζωη σου και σου μιλάνε οπως ειπες για 99% πιθανοτητες να πεθάνεις ε τοτε εγω νομιζω ότι ειναι μονοδρομος η απόφαση που πρεπει να παρεις!!Εγώ στη θέση σου έχοντας 3 άλλα παιδιά να μεγαλώσω και με πιθανοτητες 1% να επιβιωσω από την έκβαση της εγκυμοσύνης δε θα το ρισκαρα με τίποτα!!Το 1% υπέρ σου δεν ειναι πιθανοτητα η οποία σου δίνει το περιθωριο να ρισκάρεις, ειδικά όταν έχεις πίσω σου 3 παιδιά που θέλουν τη μαμα τους!!
Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά κορίτσι μου!!

5ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 2:51 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία83 έγραψε:Ζωίτσα καλημερα. Πραγματικα ειναι πολυ δύσκολη η απόφαση που καλείσαι να πάρεις. Εγώ αυτό που θα σου έλεγα είναι σε πρώτο στάδιο να το ψάξεις πολύ καλά το θέμα, να πάρεις και άλλες γνώμες για να δεις αν συγκλίνουν και μετα να αποφασισεις. Αν οι γιατροι συμφωνουν σε αυτο που μας ειπες οτι ειναι τοσο επικινδυνο για τη ζωη σου και σου μιλάνε οπως ειπες για 99% πιθανοτητες να πεθάνεις ε τοτε εγω νομιζω ότι ειναι μονοδρομος η απόφαση που πρεπει να παρεις!!Εγώ στη θέση σου έχοντας 3 άλλα παιδιά να μεγαλώσω και με πιθανοτητες 1% να επιβιωσω από την έκβαση της εγκυμοσύνης δε θα το ρισκαρα με τίποτα!!Το 1% υπέρ σου δεν ειναι πιθανοτητα η οποία σου δίνει το περιθωριο να ρισκάρεις, ειδικά όταν έχεις πίσω σου 3 παιδιά που θέλουν τη μαμα τους!!
Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά κορίτσι μου!!

Αυτο!

Δεν μου φαινεται πολυ δυσκολη αποφαση οταν υπαρχουν 3 μωρακια που εχουν αναγκη εσενα και ΜΟΝΟ εσενα.
Αν ηταν το πρωτο μου πιστευω οτι θα επαιρνα το ρισκο ομως υπο αυτες τις συνθηκες δεν μπορω να διανοηθω οτι θα αφηνα τρια μπουμπουκακια μονα τους.
Ο στοχος του να γινουμε μητερες δεν ειναι μονο να τα γεννησουμε αλλα και να τα μεγαλωσουμε.
Η αποφαση που πρεπει να παρεις θεωρω οτι πρεπει να εχει γνωμονα μονο τα παιδακια σου και τους δικους σου ανθρωπους και το ποσο θα υποφερουν αν παθεις κατι εσυ.
Αποστασιοποιησου απο το προβλημα και δες τι συμβουλη θα μας εδινες αν καποια απο εμας εδω ανεβαζε αναλογο θεμα.

Σε οτι κι αν αποφασισεις ευχομαι να εχεις το Θεο συνοδοιπορο ομως πιστευω οτι κι αυτος ο Ιδιος δεν θα ηθελε τα παιδακια σου να χασουν τη μανουλα τους.

6ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 3:05 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λυπαμαι αλλα ουτε για μενα τιθεται θεμα τετοιο..και ας μην ειχες και τα τρια παιδια! ποιο το νοημα να φερω ενα παιδι στον κοσμο αν φοβουνται οτι θα χασω τη ζωη μου απο αυτη την εγκυμοσυνη! ωστοσο πηγαινε και για μια δευτερη γνωμη γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας και εχουν ακουσει τα αυτια μας!! καταλαβαινω οτι ειναι στεναχωρη αυτη η αποφαση αλλα βρε κοριτσι μου εχεις και 3 παιδακια!! τιποτα δεν χαθηκε! δεν θα το σκεφτομουν καν! ζητησε μαι δευτερη γνωμη! ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

7ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 3:37 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπελα μου καλη.. καταρχην να χαιρεσαι την οικογενεια σου. Περιμενα να δω μηνυμα σου για να μαθω νεα για την εγκυμοσυνη σου.
Θα συμφωνησω κι εγω με τις κοπελες στο να παρεις κι αλλες γνωμες απο αλλους γιατρους αλλα πραγματικα αν οντως κινδυνευεις σκεψου τα παιδακια που εχεις και που σε χρειαζονται!!
Θα προσευχομαι για σενα και ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!

8ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 3:40 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ζωίτσα γειά σου...θα σου πω κι εγώ να πάρεις πολλές γνώμες γιατρών ακόμα γιατί πολλές φορές οι απόψεις διίστανται...... από κει και πέρα, αν όντως κινδυνεύεις να πεθάνεις, νομίζω οτι δεν έχεις και πολλές επιλογές... Για μια μάνα βέβαια είναι οτι χειρότερο να διακόψει την κύηση, αλλά εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης κορίτσι μου. Μην ξεχνάς πόσα πέρασες με τη μικρή σου.... και πάνω απ όλα, σκέψου οτι ρισκάρεις τι ακριβώς ? Να αφήσεις τα παιδιά σου χωρίς μαμά???? Νομίζω οτι είναι μονόδρομος όπως είπε μια κοπέλα πιο πριν.... τα θυμάμαι πολύ έντονα τα όσα πέρασες τότε....προσευχήσου , ο θεός σ έχει βοηθήσει και στο παρελθόν, μακάρι να έκανε λάθος ο γιατρός σου.

9ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 3:57 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:Ωχ βρε κοπελα μου πολυ δυσκολη η αποφαση που πρεπει να παρεις!!ο θεος βοηθος εχεις να αποφασισει αναμεσα στη ζωη σου και των μωρων σου.το οτι εχεις να παρεις μια τοσο σοβαρη αποφαση πρεπει να σκεφτεις και τα αλλα 3παιδια σου.πολυ δυσκολα τα πραγματα!!!

Θα συμφωνήσω στο ότι έχεις ακόμα 3 παιδάκια πίσω σου. Πολύ δύσκολη απόφαση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

10ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 4:14 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζωιτσα μου σου εύχομαι απο καρδιάς ο θεός να σε βοηθήσει. Ξέρω πως δεν θέλεις να το κανεις αλλα μάλλον πρεπει. Συμφωνω με οτι είπαν τα κορίτσια, επειδη όμως καταλαβαίνω το βαρος στην καρδια σου θα σου έλεγα να μιλήσεις και με τον πνευματικό σου η κάποιον πνευματικο άλλον αν δεν έχεις. Απο τα ονόματα των παιδιών σου καταλαβαίνω οτι πιστεύεις πολυ γιαυτο λοιπόν προτείνω εκτός απο τον γιατρο να μιλήσεις και με έναν άνθρωπο της εκκλησίας. Θα σε ανακουφίσει πιστεύω. Μην φοβάσαι ολα για τους ανθρωπους ειναι. Εύχομαι το καλύτερο για εσένα

11ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 4:38 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ζωιτσα ευχομαι να παρεις την πιο σωστη αποφαση ολα να πανε κατ'ευχην...
οταν λες να ανοιξει η τομη εννοεις της καισαρικης;;

12ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 4:53 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Zwitsa μου να χαιρεσαι τα παιδακια σου.. σιγουρα στην περιπτωση σου,πρεπει να παρεις κι αλλες γνωμες και απο αλλους γιατρους..βεβαια οτι η κατασταση ειναι δυσκολη το ξερω απο πρωτο χερι,γιατι μια γνωστη μου ειχε κανει 2 παιδακια με καισαρικη και οταν εμεινε ξανα εγκυος στο 3ο παιδακι πολυ συντομα ο γιατρος της,της ειχε πει οτι δεν μπορουσε να την αναλαβει γιατι η κατασταση της ηταν δυσκολη..3 απανωτες καισαρικες,φοβοταν για αιμορραγια.βεβαια την κοπελα ανελαβε ενας αλλος γιατρος και ολα πηγαν καλα..μπορει και στην περιπτωση σου να βρεθει καποιος που να μπορει να σε αναλλαβει(4 γεννες ομως τοσο κοντα ειναι δυσκολο).αν ομως η τελικη γνωμη ειναι οτι κινδυνευεις,μην το ρισκαρεις..τι θα απογινουν τα παιδακια σου αν δεν εισαι κοντα τους?σε χρειαζονται..

13ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 4:55 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγώ δεν βλέπω κάποια δυσκολία. Υπάρχουν 3 παιδιά πίσω άρα που ή δυσκολία της απόφασης? Είσαι σημαντική και δεν σε παίρνει για ρίσκα.  Καλό είναι όμως απο έδω και πέρα να πρόσεχετε και το θέμα της αντισύλληψης μην το αφηνετε στην τύχη του. Γιατί μετα τα πράγματα και οι αποφάσεις που πρέπει να πάρουμε είναι πολύ δύσκολες. Κακά τα ψέμματα αλλά με καισαρική τομή και επιπλοκές  είναι λίγο ...............ανεύθυνο  Embarassed να μένεις έγκυος ξανα μετα απο 10 μήνες.  Συγνώμη . Embarassed Συ εύχομαι η αποφαση που θα παρεις να ειναι και η σωστη για εσενα και την οικογενεια σου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ede στις Παρ Ιαν 10, 2014 5:05 am, 1 φορά

14ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 4:57 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και από μένα...Τα κορίτσια παραπάνω τα είπαν πολύ σωστά...Πάρε μια γνώμη ακόμα αλλά σκέψου καλά πριν αποφασίσεις γιατί πια δεν είσαι μόνη σου έχεις και 3 αγγελούδια να προσέχεις....Ότι και αν αποφασίσεις σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!!!!!!!

15ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 5:24 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:Ζωιτσα μου σου εύχομαι απο καρδιάς ο θεός να σε βοηθήσει. Ξέρω πως δεν θέλεις να το κανεις αλλα μάλλον πρεπει. Συμφωνω με οτι είπαν τα κορίτσια, επειδη όμως καταλαβαίνω το βαρος στην καρδια σου θα σου έλεγα να μιλήσεις και με τον πνευματικό σου η κάποιον πνευματικο άλλον αν δεν έχεις. Απο τα ονόματα των παιδιών σου καταλαβαίνω οτι πιστεύεις πολυ γιαυτο λοιπόν προτείνω εκτός απο τον γιατρο να μιλήσεις και με έναν άνθρωπο της εκκλησίας. Θα σε ανακουφίσει πιστεύω. Μην φοβάσαι ολα για τους ανθρωπους ειναι. Εύχομαι το καλύτερο για εσένα

Xωρίς να θέλω να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, και όντας η ίδια πολύ πιστή, για να μην παρεξηγηθώ το λέω, πιστεύω πως κανένας πνευματικός για κανένα λόγο δε θα της πει το ΟΚ για άμβλωση... Θα της πουν να προσευχηθεί και όλα θα πάνε καλά, το ξέρουμε, ας μη γελιόμαστε, η θρησκεία δε δέχεται την άμβλωση σε καμία περίπτωση. Τώρα το κατά πόσο πιστεύει ο καθένας μας, ότι η προσευχή φτάνει και πρέπει να αφεθούμε στα χέρια Του Θεού, είναι προσωπική άποψη του καθένα και εγώ δεν είμαι σε θέση να κρίνω τα πιστεύω κανενός.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την filenada στις Παρ Ιαν 10, 2014 5:32 am, 2 φορές συνολικά

16ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 5:26 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα και απο μενα!
Απο οσα διαβασα πρεπει να εισαι πολυ αξιολογος ανθρωπος και παρα πολυ δυνατη...
Στη θεση σου τωρα θα επαιρνα και γω πολλες πολλες γνωμες..αν ηταν ολες τοσο αρνητικες πιστευω με πολυ πονο θα προχωρουσα συμφωνα με αυτο που προσταζει η λογικη και θα διεκοπτα την εγκυμοσυνη.

17ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 5:44 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filenada έγραψε:
Catty έγραψε:Ζωιτσα μου σου εύχομαι απο καρδιάς ο θεός να σε βοηθήσει. Ξέρω πως δεν θέλεις να το κανεις αλλα μάλλον πρεπει. Συμφωνω με οτι είπαν τα κορίτσια, επειδη όμως καταλαβαίνω το βαρος στην καρδια σου θα σου έλεγα να μιλήσεις και με τον πνευματικό σου η κάποιον πνευματικο άλλον αν δεν έχεις. Απο τα ονόματα των παιδιών σου καταλαβαίνω οτι πιστεύεις πολυ γιαυτο λοιπόν προτείνω εκτός απο τον γιατρο να μιλήσεις και με έναν άνθρωπο της εκκλησίας. Θα σε ανακουφίσει πιστεύω. Μην φοβάσαι ολα για τους ανθρωπους ειναι. Εύχομαι το καλύτερο για εσένα

Xωρίς να θέλω να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, και όντας η ίδια πολύ πιστή, για να μην παρεξηγηθώ το λέω, πιστεύω πως κανένας πνευματικός για κανένα λόγο δε θα της πει το ΟΚ για άμβλωση... Θα της πουν να προσευχηθεί και όλα θα πάνε καλά, το ξέρουμε, ας μη γελιόμαστε, η θρησκεία δε δέχεται την άμβλωση σε καμία περίπτωση. Τώρα το κατά πόσο πιστεύει ο καθένας μας, ότι η προσευχή φτάνει και πρέπει να αφεθούμε στα χέρια Του Θεού, είναι προσωπική άποψη του καθένα και εγώ δεν είμαι σε θέση να κρίνω τα πιστεύω κανενός.
Δίκιο έχεις αλλα νομίζω οτι εδω δεν πρόκειται για αμβλωση αλλα για εντολη γιατρου. Τωρα εγώ δεν ειμαι και της εκκλησίας πολυ αλλα νομίζω οτι ενας σωστός πνευματικός θα της πάρει το βαρος;
Οχι λες ε;  scratch

18ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 5:47 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:Δίκιο έχεις αλλα νομίζω οτι εδω δεν πρόκειται για αμβλωση αλλα για εντολη γιατρου. Τωρα εγώ δεν ειμαι και της εκκλησίας πολυ αλλα νομίζω οτι ενας σωστός πνευματικός θα της πάρει το βαρος;
Οχι λες ε;  scratch

πολύ δύσκολα .......απ όσο ξέρω εγώ τουλάχιστον (έχω συγγενή πνευματικό) .....τώρα αν οι άλλες κοπέλες τα ξέρουν αλλιώς, τι να πω, μακάρι.....

19ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:06 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα Ζωιτσα.
Πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση να εξαντλησεις καθε πιθανοτητα. Πρεπει βεβαια να απευθυνθεις σε μεγαλο οργανωμενο νοσοκομειο που αναλαμβανει τετοιες περιπτωσεις. Να σου ξεκαθαρισουν αν μπορει να κρατηθει η εγκυμοσυνη με νοσηλεια στην εντατικη εγκυων μετα τον 6ο μηνα, με συνεχη παρακολουθηση μεσα στο νοσοκομειο ωστε τα μωρα να φτασουν σε μια καλη εβδομαδα.
Αν κανενας δεν αναλαμβανει τετοια περιπτωση τοτε δεν εχεις πολλες επιλογες. Η ζωη σου ειναι σημαντικη για τα 3 αγγελουδια σου.
Και συμφωνω, αν και αργα, να ειμαστε πιο υπευθυνοι πριν συμβει και οχι μετα..Ειμαι της προληψης κι οχι της θεραπειας..Ωστοσο, ολοι αξιζουμε μια δευτερη ευκαιρια.

20ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:09 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filenada έγραψε:Xωρίς να θέλω να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, και όντας η ίδια πολύ πιστή, για να μην παρεξηγηθώ το λέω, πιστεύω πως κανένας πνευματικός για κανένα λόγο δε θα της πει το ΟΚ για άμβλωση... Θα της πουν να προσευχηθεί και όλα θα πάνε καλά, το ξέρουμε, ας μη γελιόμαστε, η θρησκεία δε δέχεται την άμβλωση σε καμία περίπτωση. Τώρα το κατά πόσο πιστεύει ο καθένας μας, ότι η προσευχή φτάνει και πρέπει να αφεθούμε στα χέρια Του Θεού, είναι προσωπική άποψη του καθένα και εγώ δεν είμαι σε θέση να κρίνω τα πιστεύω κανενός.


Δεν ειμαστε πνευματικοι ομως και κανενας πνευματικος ποτε δεν θα μας πει τι συμβουλευει σε αλλους, οποτε ας μην αποκλειουμε τιποτα.. συμφωνω με την Catty να απευθυνθει εκει, επειδη και η ιδια η Ζωιτσα "δειχνει" πολυ πιστη...

21ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:10 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλύτερα να μη μπλέκουμε πνευματικούς σε τόσο σοβαρό θέμα. Είναι καθαρά ιατρικό θέμα.

22ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:12 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Καλύτερα να μη μπλέκουμε πνευματικούς σε τόσο σοβαρό θέμα. Είναι καθαρά ιατρικό θέμα.

Έχει όμως και ψυχικό υπόβαθρο και συναισθηματικό αντίκτυπο. Οπότε ναι, κι εγώ πιστεύω ότι η κοπέλα πρέπει να μιλήσει με τον πνευματικό της. Το ίδιο θα έλεγα κι αν προτείνετο να μιλήσει σε έναν ψυχολόγο. Είναι τεράστιο θέμα η διακοπή μιας κύησης για όποιο λόγο και να γίνει και προκαλεί μεγάλες αλλαγές στην ψυχική μας κατάσταση

23ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:16 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:
margdimitra έγραψε:Καλύτερα να μη μπλέκουμε πνευματικούς σε τόσο σοβαρό θέμα. Είναι καθαρά ιατρικό θέμα.

Έχει όμως και ψυχικό υπόβαθρο και συναισθηματικό αντίκτυπο. Οπότε ναι, κι εγώ πιστεύω ότι η κοπέλα πρέπει να μιλήσει με τον πνευματικό της. Το ίδιο θα έλεγα κι αν προτείνετο να μιλήσει σε έναν ψυχολόγο. Είναι τεράστιο θέμα η διακοπή μιας κύησης για όποιο λόγο και να γίνει και προκαλεί μεγάλες αλλαγές στην ψυχική μας κατάσταση

Αυτο..

24ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:17 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλο ειναι σε αυτο το θεμα ο πευματικος νζ μεινει εξω και να μιλησουν ανθρωποι που ειναι γνωστες.φοβαμαι οτι θα επηρρεαχει ηγνωμη του και η πιθανοτητα να μην ειναι σωστη ειναι μεγαλη.Καλες οι προσευχες αλλα εχουν πεθανει αρκετοι την ωρα που προσευχοταν καποιος αλλος για αυτους.

25ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Empty Απ: ΒΟΗθΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ Παρ Ιαν 10, 2014 6:21 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο πνευματικός δεν μιλάει με βάση προσωπικές απόψεις, αλλά με το τι λέει η θρησκεία μας. Η θρησκεία μας δε δέχεται την άμβλωση, σε καμία των περιπτώσεων. Το πιο πιθανό είναι να της πει να είναι ξάπλα όλο το τελευταίο τρίμηνο, για να μην ανοίξει η τομή της....και ότι πει ο Θεός.

Η Ζωίτσα είναι πολύ πιστό άτομο και έχει πραγματικά βοηθηθεί, το μικρό της παιδάκι ζει κυριολεκτικά από θαύμα....και φοβάμαι μήπως την γεμίσουν τύψεις, γι αυτό και μόνο υποστήριξα τα παραπάνω.

Και επειδή ένα τόσο ειλικρινά θρησκευόμενο άτομο, δεν περιμένει κανενός την προτροπή και σίγουρα θα μιλήσει με τον πνευματικό της, εύχομαι ειλικρινά απ την καρδιά μου να έχει ανοιχτούς ορίζοντες ο χριστιανός που θα την συμβουλέψει.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την filenada στις Παρ Ιαν 10, 2014 6:35 am, 2 φορές συνολικά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις