Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
577 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 577 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η δική μου ιστορία δεν είναι χαρούμενη όπως των περισσοτέρων. Είχα ΠΗΤ 17/7 αλλά ήμουν σίγουρη από την αρχή ότι θα γεννήσω με καισαρική, έτσι έλεγε το ένστικτό μου. Από την αρχή της εγκυμοσύνης είχα αποφασίσει να γεννήσω στο Αλεξάνδρα μιας και είναι και ο αντρούλης μου γιατρός εκεί οπότε ψάξαμε και βρήκαμε έναν πολύ καλό γυναικολόγο. Η εγκυμοσύνη μου ήταν πάρα πολύ καλή γι’αυτό και πήρα και 24 κιλά… Στο τέλος υπέφερα όμως γιατί είχα φοβερό πρήξιμο στα χέρια και στα πόδια και το παιδί μου είχε κ τη στάση του Βούδα οπότε δε μπορούσα να αναπνεύσω κιόλας μέσα στο κατακαλόκαιρο. Στο τελευταίο ραντεβού στον γυναικολόγο 1/7 του είπα γιατρέ σε παρακαλώ πρέπει να γεννήσω γιατί θα πεθάνω δε μπορώ να αναπνεύσω, το μωρό ήταν ισχιακό και το μόνο που ένιωθα να κινείται τόσους μήνες ήταν το κεφάλι της τίποτα άλλο, το οποίο κεφάλι ήταν στριμωγμένο στο διάφραγμα μου. Ο γιατρός είχε μία ελπίδα ότι το μωρό θα γυρίσει και θα γεννήσω φυσιολογικά αλλά που… Τελικά αφού είδε ότι υποφέρω μου είπε έλα τη Δευτέρα 5/7 να γεννήσεις. Ξύπνησα τη Δευτέρα, ήρθαν και η μαμά μου και η πεθερά μου από τη Χίο, μίλησα με το γιατρό και μου είπε να μη φάω τίποτα μετά τις 9 το πρωί και στις 5 το απόγευμα να πάω στο νοσοκομείο. Πήγαμε στο νοσοκομείο όλοι μαζί, εγώ απίστευτα ψύχραιμη και όλοι απορούσαν, με ετοίμασαν και με πήγαν πάνω στην αίθουσα τοκετών. Ο άντρας μου μαζί εννοείται!!!Φανταστείτε ότι το μόνο που φοβόμουν ήταν ο καθετήρας και τους είπα να μου τον βάλουν μετά την επισκληρίδιο. Πέρασε η ώρα πήγαμε στο χειρουργείο με ετοίμασαν και προς μεγάλη έκπληξη όλων δε με έπιανε η επισκληρίδιος (είμαι και νευρόσπαστο!),τελικά μετά από αρκετή ώρα με έπιασε. Στις 21:00 ακούω ένα κλάμα, τρελάθηκα! Μου λέει ο άντρας μου να την η μπέμπα! Μου την έφεραν, τη φίλησα και μετά όση ώρα την κοιτούσε η παιδίατρος δεν ξεκολλούσα τα μάτια μου από πάνω της. Έκλαιγα! Είναι απίστευτο τελικά αυτό που νιώθεις και απερίγραπτο. Τελειώνοντας το χειρουργείο μόλις συνήλθα με πήγαν στο δωμάτιο, είχα απίστευτους πόνους όταν πέρασε η δράση της επισκληριδίου και όλο το βράδυ είχα τη μαμά μου στην τσίτα, ό,τι κι αν μου έβαζαν δε με έπιανε. Την επόμενη μέρα το πρωί έφεραν το μωρό της κοπέλας που ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο και γέννησε και εκείνη το ίδιο βράδυ, ρώτησα πότε θα φέρουν και το δικό μου και μου είπαν αργότερα, δεν έδωσα σημασία είπα οκ έτσι κι αλλιώς πονούσα πάρα πολύ και δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι όσο κι αν με παρακαλούσαν να σηκωθώ να περπατήσω. Αργότερα ήρθε ο άντρας μου και ξαφνικά όλοι εξαφανίστηκαν σταδιακά και έμεινα μόνη, μετά από λίγο ήρθε πάλι ο άντρας μου με ύφος και καλά ψύχραιμο(εγώ τον κατάλαβα από το ύφος βέβαια)να μου πει ότι το μωρό έχει κάποιο πρόβλημα. Αυτό ήταν από εκείνη τη στιγμή πέθανα, ήμουν σίγουρη ότι το μωρό πέθανε και μου έλεγαν όλοι ψέματα. Με τα πολλά για να με πείσει ο άντρας μου ότι το μωρό ζει μου είπε αν μπορείς σήκω να πάμε να τη δεις και εννοείται ότι σηκώθηκα σε χρόνο ρεκόρ με τον καθετήρα παραμάσχαλα και πήγα πάνω να την δω. Ακολούθησε μία σειρά εξετάσεων από οσφυονωτιαία παρακέντηση μέχρι αίμα στο Παστέρ για ότι νόσημα υπάρχει γιατί το μωρό ανέβασε πυρετό ξαφνικά τα ξημερώματα και ευχαριστώ τον Θεό που το μωρό το είχαν πάνω και είδαν εγκαίρως τον πυρετό. Όταν είδα το μωρό στη θερμοκοιτίδα με ορούς και σωληνάκια τρελάθηκα. Τη μέρα που έφυγα από το μαιευτήριο χωρίς μωρό δεν θέλω να τη σκέφτομαι… Ευτυχώς όλες οι εξετάσεις ήταν καλές και την πήρα σπίτι 1 εβδομάδα μετά τη γέννησή της. Βέβαια μέχρι τώρα τρέχουμε με διάφορα που συμβαίνουν όπως οι βρεφικοί σπασμοί(1 στις 10.000 και της έτυχε και αυτό).Εύχομαι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι καλά και κανένα μωράκι και καμία μανούλα να μη ζήσει αυτά που έζησα και ζω μέχρι τώρα.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν και δν καταλαβα ακομα τι προβλημα εχει το μωρακι και διασωληνωθηκε,σου ευχομαι αν σ πανε ολα καλα,ο θεος να την ευλογησει πολυ,και ευχομαι να περαοσυνε γρηγορα τα προβληματα της.εσενα σαν μανα μονο μια συμβουλη μπορω να σ δωσω,να εισια πιστη στον Θεο,μονο ο θεος μπορει να μας βοηθησει κ η πιστη μας Σαυτον.
φιλια

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sou euxomai to mwraki sou na einai igiestato kai triseutixismeno kai eseis alla kai afto gia aloi tin ipolipi zwi tou,ipomoni kai ola tha perasoun iparxei theos kai mas vlepei!!!!!!!!mpravo sou pou mas aneferes tin istoria sou eistai poli aksioi kai sas aksizoun ta kalitera pou pistevw kai euxomai apo ta vathei tis karedias mou na erthoun!

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoula_24xr έγραψε:Αν και δν καταλαβα ακομα τι προβλημα εχει το μωρακι και διασωληνωθηκε,σου ευχομαι αν σ πανε ολα καλα,ο θεος να την ευλογησει πολυ,και ευχομαι να περαοσυνε γρηγορα τα προβληματα της.εσενα σαν μανα μονο μια συμβουλη μπορω να σ δωσω,να εισια πιστη στον Θεο,μονο ο θεος μπορει να μας βοηθησει κ η πιστη μας Σαυτον.
φιλια

Μόνο ο Θεός μπορεί να την βοηθήσει κανείς άλλος.Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Διασωληνώθηκε γιατί ανέβασε πυρετό λίγες ωρές μετά τη γέννηση και οι εξετάσεις ήταν όλες καθαρές οπότε η διάγνωση ήταν περιγεννητικό στρες.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζησει το νινακι....
Ειμαι εγκυος και εχω εναν τεραστιο φοβο για το αν θα ειναι γερο το μωρο μου....Οσωνουπο λοιπον....

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εύχομαι να πάνε όλα καλά!να σκέφτεσαι θετικά!

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζησει η πριγκιπισσα σου, ευχομαι απο εδω και μπρος να μην της συμβει τιποτα, ολα καλα και δεξια να πανε στην ζωη της!

http://www.savetheplanet.gr

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες να ειστε καλα κ εσεις κ τα παιδακια σας.Το μονο που πρεπει να μας ενδιαφερει ειναι η υγεια,τπτ αλλο,δεν πρεπει να ασχολουμαστε με μικρα πραγματα.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγάπη μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με το αγγελούδι σου να σου ζήσει κ θα δεις ότι θα φτιάξουν τα πράγματα κ το μωρό σου θα γίνει ένα γερο κ δυνατό παιδάκι

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α οκ αυτο το καταλαβα,δλδ οτι ανεβασε πυρετο μολις γεννηθηκε,αλλα μην ανησυχεις γλυκια μου,ολα θα πανε καλα!!!

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ!!!!!
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Να σου ζησει το νινακι....
Ειμαι εγκυος και εχω εναν τεραστιο φοβο για το αν θα ειναι γερο το μωρο μου....Οσωνουπο λοιπον....

Μην φοβασαι τιποτα τατιανα μου,ολα καλα θα σου πανε,συντομα θα εχεις τον κουκλαρο σου διπλα σου ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ,αχ κ αν παρει κ τις ματαρες σου θα εχει γεννηθει ο επομενος μπραντ πιτ!!!!!κ συ να εισαι πιστη κουκλα.πιστη κοριτσια.πιστη..

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ο θεος φυλαει ολα τα παιδακια κ ειμαι σιγουρη οτι κ το δικο σου το παιδι το βλεπει κ δεν θα τα αφησει να παθει τιποτα!!!!!!!Να εχεις πιστη κ ολα θα γινουν φιλακια σ'εσαν κ την μπεμπουλα σου!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Merikes fores kathomai k skeftomai giati mas ta dinei auta o theos ? ti amarties exoume kanei oste na ta trabane meta ta aggeloudia mas? Orismenies pathiseis einai mi antimetopisimes akoma gia tin epistimi kai den kseroume akoma gia poso tha einai. To mono pou mporoume na kanoume einai na parakalame se Auton oste na exei ola ta morakia kala. Ginontai k thaumata, min apelpizese , to thema einai tha ginei ena k gia ta dika mas paidia ? Min xaneis to kouragio sou kai ola tha pane kala.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να σας ζησει!!!ευχομαι ολοψυχα να μην ειναι κατι σοβαρο και να το ξεπερασει συντομα!!!

maggy

maggy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ολα να ειναι περαστικα γερο και δυνατο το μωρακι σου

http://www.glykoapospitu.blogspot.com

kaena_v

kaena_v
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
panw ap' ola i ygeia!!!!sou euxomai mesa apo tin kardia mou na einai panta ygeiestato to mwraki sou!!!an pathei kati i dikia mou tha trelathw!einai oli mas i zwi ta paidakia mas!na eisai psixremi kai aisiodoksi!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηταν ενα ασχημο περιστατικο παει περασε.ευχομαι ολοψυχα να ειναι καλα το μωρακι σου και να το χαρεις οπως εσυ θελεις.

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακι ευχομαι να μην ειναι τιποτα το σοβαρο,σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια..να ειναι γερη,σιδερενια και καλοτυχη!!να σας ζησει..

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΣΑΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ

thinkpink!

thinkpink!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες.Αυριο έχουμε παλι νοσοκομείο για καινουρια θεραπεια.Εύχομαι να την πιασει το καινουριο χαπι κ να είναι η τελευταία.

http://vrefikoispasmoi.blogspot.com/

titoula

titoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μέσα από την καρδία μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά για την κουκλίτσα σου και να σταματήσει να ταλαιπωρείται!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχομαι κι εγω οτι καλυτερο για το μωρακι σου!!!!!

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα για το μωρακι σου,κ ολα αυτα να γινουν μια μακρινη αναμνηση.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσι μου επειδη εχω περασει κι εγω νοσοκομεια και θεραπειες με τον μικρο μου θα σου πω να εχεις δυναμη και ολα θα αντιμετωπιστουν!!!!!!!

εσυ να στηριζεις το μωρακι σου και να προσπαθεις να εισαι οσο το δυνατον πιο ψυχαραιμη
ολα θα πανε καλα
ολες οι ευχουλες μου μαζι σας!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις