Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
103 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 103 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 41]

801Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 27, 2014 11:04 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειχα παρατηρησει κεγω στην θηλη σαν ενα μικρο πριξιματακι το οποιο υποχωρησε απο εχθες που εβαλα αυτην την αλοιφη

Η μαια μ θα ερθει αυριο
την περιμενω να μ πει κ μενα

Energy2009

Energy2009
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια!
Γεννήσαμε και εμείς σήμερα στις 12 το μεσημέρι μια όμορφη μικρούλα 2.820 γρ. και 49 εκ. !!

Όλα πήγαν καλά, δόξα τον Θεό... Στις 10:30 μου έσπασε τα νερά, στις 10:40 μου έβαλε στον όρο την ωκυτοκινη και στις 11:55 γέννησα! Πολύ γρήγορα , αλλά με πολύ πόνο κορίτσια, σε σχέση με την πρώτη φορά πόνεσα περισσότερο!

Το μωράκι μου το έφεραν αμέσως κοντά μου στο δωμάτιο και ευτυχώς ήδη θήλασε αρκετές φορές. Τώρα την βλέπω να κοιμάται σαν αγγελάκι και ευχαριστώ τον Θεό που είναι γερή!

Πολλά φιλιά σε όλες!!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενερτζι να σου ζήσει το νινι σου!!!!!Να ναι γερό και υγιές!!!!Ολα καλα με το γιατρό τελικα?!

804Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 27, 2014 10:18 pm

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κωνσταντινα απο που τα πηρες τα πετσετε? ναι εχει βαμβακερα το τζαμπο αλλα ειναι λεπτα ρε γμτ...
Ληδα η παιδιατρος μου ειχε πει για τους κωλικους να μην τρωω γαλακτοκομικα για να δουμε μηπως το πειραζουν και να παιρνω ασβεστιο 1000 μγ αντι για 500 που επαιρνα στην εγκυμοσυνη. ο γυναικολογος ειπε οσο θηλαζω να παιρνω και ασβεστιο και σιδηρο κι ετσι τα παιρνω και τα δυο αλλα παιρνω 1000 μγ ασβεστιο πλεον. αλλα κι εγω τα ξεχναω πολλες φορες...
ενερτζι να σου ζησει!!!!

805Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 27, 2014 10:27 pm

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!Energy να σου ζήσει το μωράκι!Εμείς πήγαμε χτες γυναικολόγο,η περινεοτομή δεν επουλώθηκε εντελώς,ακόμα μου είπε να μην έχουμε επαφές κ μου έδωσε κολπικές πλύσεις...Μελαγχόλησα είναι η αλήθεια, θυμήθηκα τις μέρες με την κοιλίτσα που περιμέναμε εκεί..είδα εγκυούλες...ουφ.ΘΕΛΩ 2ο!!!!

806Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Πεμ Φεβ 27, 2014 10:34 pm

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερουδια κοριτσακια μου...τι μου κανετε;;;;
energy μου να σου ζησει η μπουμπουκα σου....γερη να ειναι και να την δειτε οπως επιθυμειτε....
εμεις καλα ειμαστε....μεγαλωνουμε και παχαινουμε...μεσα στη βδομαδα εχουμε και παιδιατρο....
σοφακι μουκαι εγω θα παω γυναικολογο να δουμε τι θα μας πει και εμας για επαφες....οσο για την κοιλιτσα και εμενα μου λειπει και σκεφτομαι για δευτερο....να ξεπεταχτει λιγο ο μπομπιρας και μετα βουρ.... Smile Smile Smile Smile Smile 

807Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Παρ Φεβ 28, 2014 12:16 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Energy να σου ζήσει!! Μικρούλα βγήκε Smile

Εμένα η γυναικολόγος μου είπε να συνεχίσω ασβέστιο, σίδηρο και φυλλικό οξύ για όσο καιρό θηλάζω. Με την παιδίατρο δεν το συζήτησα. Σίδηρο προσπαθώ να μην το ξεχνάω γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη. Τα άλλα δύο τα ξεχνάω μερικές φορές...

Χθες ο μικρός μου δεν καθόταν πουθενά...ήταν πάνω μου από τις 8 το πρωί που ξύπνησε μέχρι 12 το βράδυ που κοιμήθηκε...και σήμερα βλέπω να έχουμε την ίδια δουλειά...όπου και να τον αφήσω κλαίει! Από τις 7.30 που ξύπνησε δεν έχει ησυχάσει αλλού...

808Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Παρ Φεβ 28, 2014 12:25 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !! κι εμενα μου ελειψε η κοιλουμπιτσα μου πολυ !!! αλλα δεν θελω δευτερο !! οσο για τα χαπια κι εγω τα ξεχναω ολη την ωρα !!

ειχαμε δραμμα νυχτα ! κατα τις 4 που σηκωθηκε η μικρη να φαει , θυλαζε επι 50 λεπτα ! ( ετρωγε κανονικα) την επαιρνε ο υπνος την εβαζα στο λικνο , και με το που εκλεινα τα ματια εσκουζε και ηθελε παλι στηθος .. αυτο συνεχιστηκε πολλες φορες εγω πεθανα απο τον πονο , και στο τελος της εφτιαξα ξενο και υσηχασαμε και οι δυο .. πφφφ στεναχωρεθηκα ομως γιατι ηθελε στηθος και δεν της εδωσα αλλα δεν αντεχα αλλο ..

809Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Παρ Φεβ 28, 2014 12:36 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoulagal έγραψε:καλημερα !! κι εμενα μου ελειψε η κοιλουμπιτσα μου πολυ !!! αλλα δεν θελω δευτερο !!  οσο για τα χαπια κι εγω τα ξεχναω ολη την  ωρα !!

ειχαμε δραμμα νυχτα ! κατα τις 4 που σηκωθηκε η μικρη να φαει , θυλαζε επι 50 λεπτα ! ( ετρωγε κανονικα) την επαιρνε ο υπνος την εβαζα στο λικνο , και με το που εκλεινα τα ματια εσκουζε και ηθελε παλι στηθος .. αυτο συνεχιστηκε πολλες φορες εγω πεθανα απο τον πονο , και στο τελος της εφτιαξα ξενο και υσηχασαμε και οι δυο .. πφφφ στεναχωρεθηκα ομως γιατι ηθελε στηθος και δεν της εδωσα αλλα δεν αντεχα αλλο ..
Βασούλα προσπάθησε αν θες να θηλάσεις σε ξαπλωτή θέση ώστε και αυτή να την πάρει ο ύπνος και εσένα...εμένα με έσωσε στην αρχή!

810Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# - Σελίδα 33 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #10# Παρ Φεβ 28, 2014 12:41 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:
Βασούλα προσπάθησε αν θες να θηλάσεις σε ξαπλωτή θέση ώστε και αυτή να την πάρει ο ύπνος και εσένα...εμένα με έσωσε στην αρχή!

το βραδυ παντα σε ξαπλωτη θυλαζω, την παιρνει ο υπνος την βαζω λικνο , και ξυπναει!! πππφφφ ασε χθες μεγαλο ζορισμα ...

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoulagal έγραψε:
gallida έγραψε:
Βασούλα προσπάθησε αν θες να θηλάσεις σε ξαπλωτή θέση ώστε και αυτή να την πάρει ο ύπνος και εσένα...εμένα με έσωσε στην αρχή!

το βραδυ παντα σε ξαπλωτη θυλαζω, την παιρνει ο υπνος την βαζω λικνο , και ξυπναει!!  πππφφφ ασε χθες μεγαλο ζορισμα ...
Κράτα την στο κρεβάτι σου!!!!!!!

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!!Εμεις το ξενύχτησαμε χθες τελικα...Πλανταξε ο καημένος στο κλάμα!!!Τωρα πριν λίγο κοιμήθηκε τελικα αλλα τον ακούω που γκρινιάζει και στον ύπνο του...Ελίζα μου γαλακτοκομικά δεν είχα φάει καθόλου...Τι να πω...Μου είπε η παιδιατρος αν δώ τα σκούρα να του κανω ενα χαμομήλι κανονικό ομως μου είπε οχι κιντερτε...Αλήθεια εσείς τους έχετε δώσει καθόλου;!Πως το βρασατε;
Βασουλα κρατά την στο κρεβατι που σου λέει και η Σοφία...Δεν κακόμαθαίνει ακομα...Μετα τους 3 μήνες θελουν όρια...Εγω παντως τι στο κρεβατι τον πήρα τι αγκαλιά τι στήθος (καλα αυτο το έφτυνε αμέσως γιατι ήταν χορτάτος) τίποτα αυτός...Τον λυπήθηκα τον καημένο...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αααα...Ξέχασα να σχολιάσω... Θέλετε και 2ο;;;Μπράβο κουράγιο!!!!!χαχαχα!!!!!Εγω η αλήθεια ειναι πως βλεπω τα βιντεακια που τράβηξα στο μαιευτήριο και δεν το πιστεύω πως μεγαλώνει τόσο γρήγορα...Αφού λέω πρεπει να τον χορταίνω καθε μερα γιατι καθε μερα αλλάζει!!!

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ θέλω και 2 και 3 γιατί υπήρξα μοναχοπαίδι και μου χει μείνει απωθημένο...βλέπω αδέρφια και ζηλεύω που δεν έχω τέτοια σχέση...
Τα γαλακτοκομικά κ γω τα είχα κόψει 1 βδομ αλλά κόντεψα να καταρρεύσω και ξανατρώω.Είδα ότι δεν σχετίζονται με κολικούς μόνο με αλλεργία...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα η μια παιδιατρος μου είχε πει οτι τα κίτρινα τυριά δέρνουν γάλα αλλα τωρα αυτη μου είπε με μετρό τα γαλακτοκομικά...Τι να πω...Τελικα νομίζω τα παντα με μετρό πρεπει να τρώμε γιατι οτι ειναι να τα πιάσει θα τα πιάσει...Τωρα που ξύπνησε παντως εχει ηρεμήσει μπορω να πω...

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ενερτζι τωρα ειδα το μυνημα σου !! να σου ζησει το μικρουλινι σου Very Happy

κοριτσια το σκεφτηκα να την αφησω κρεβατι , αλλα το κρεβατι μας δεν ειναι διπλο και φοβαμαι, θα πρεπει να διωξω τον συζηγο !! ληδα μου εχει πονακια το καημενουλη !!αν ειναι και σημερα ετσι φτιαξτου ενα χαμομηλακι να ανακουφηστει λιγο , δεν παθαινει τπτ να πιει μια φορα !

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οσο για το βρασμο , ξερω οτι για αποστηρωση γενικα χρειαζονται 5 λεπτα βρασημο .

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι εδώ εγω στο διπλο και φοβάμαι...Αν και θα δεις οτι δεν σε παίρνει ο ύπνος...Εγω λαγοκοιμάμαι αλλα τον ακούω...Ακομα και την ανάσα του...Θα του το φτιάξω το χαμομήλι δεν πειράζει αφού μου το πε και η παιδιατρος απλα τωρα σα να ηρεμησε και λέω μηπως το δώσω αργότερα...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα έβαλα στον αποστειρωτη απλα το χαμομήλι δεν ξερω ποσο "βαρύ" πρεπει να ειναι κλπ...Και επίσης αν έπρεπε να τα σαπουνισω τα μπιμπερο με το ειδικό βουρτσακι ομως πρώτη φορά το χρησιμοποιώ και απλα το ξέπλυνα με νερό...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ληδα εγω τα πλενω με υγρο πιατων και μετα αποστειρωτη. για το ποση ωρα κι εγω εχω την απορια, τα βαζω 20 λεπτα αλλα μου φαινεται υπερβολη...
να ρωτησω και κατι αλλο βρε κοριτσια: θελω να αποστειρωνω μπιμπερο αλλα και το θηλαστρο μπας και το χρησιμοποιησω. αλλα δεν χωρανε ολα μαζι. οταν αποστειρωνετε μπιμπερο που τα αποθηκευετε? τα βγαζετε απο τον αποστειρωτη? τα βαζετε ψυγειο? εγω τα αφηνω μεσα αλλα αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην μπορω να αποστειρωσω κατι αλλο αν δεν τα βγαλω αλλα φοβαμαι πως οταν τα βγαλω χανεται η αποστειρωση.

ληδα εγω μια φορα του εδωσα χαμομηλι αλλα νομιζω πως δεν θα κανει κατι με τη μια...τωρα τι να σου πω...
παντως ειδα πως βοηθα αν τον βαζεις να ρευεται και ενδιαμεσα οταν τρωει. αν σταματησει δλδ για λιγο βαλτον να ρευτει...
επισης νομιζω η βασουλα ρωτουσε για την πιπιλα και για πονο στο στηθος και για συγχυση θηλων. επειδη με πονουσε και μενα οταν του πρωτοεδωσα πιπιλα, τελικα προσεξα καλυτερα πως τον εβαζα στο στηθος, κι αν με πονουσε τον εβγαζα με το μικρο δαχτυλο και τον ξαναεβαζα και τελικα εστρωσε και δεν με ποναει...

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα ο αποστείρωσης εχει στάνταρ χρονο για αποστείρωση 15'...απλα εγω 1η φορά το χρησιμοποιώ το μπιμπερο δεν είχε τίποτα υπολείμματα και απλα το ξέβγαλα...Λες να το ξανακάνω με υγρό πιάτων;!Τωρα για την αποθήκευση των αποστειρωμενων μου έστειλαν σήμερα απο τη nitricia αυτο:

Πως θα φυλάξω τα αποστειρωμένα μπιμπερό;

Όταν τα αποστειρώσετε, μπορείτε να γεμίσετε τα μπιμπερό με δροσερό βρασμένο νερό και να τα φυλάξετε στο ψυγείο. Ετοιμάζετε το γάλα του μωρού ακριβώς πριν το ταΐσετε και μην φυλάτε έτοιμο γάλα σε σκόνη για να το χρησιμοποιήσετε αργότερα.
Διατηρείτε τα αποστειρωμένα μπιμπερό στο ψυγείο. Η αποστείρωση διαρκεί 24 ώρες.
Προς το παρόν κάπως ηρεμήσε και κοιμαται..Τι να πω...Ήθελε να πιει καφε φαίνεται γιατι χθες με τόσα χαμομηλιά προκοπή δεν ειδα!!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχα γελαω που λες ηθελε να πιει καφε!!!!!  Laughing Laughing Laughing Laughing 

φανταζομαι μπορω να τα φυλαξω και χωρις να τα γεμισω με νερο... Rolling Eyes γιατι δεν γινεται να τα εχω ολη την ωρα στον αποστειρωτη...αναρωτιεμαι επισης αν πρεπει να τα στεγνωνω πρωτα ή οχι...και πως να τα στεγνωσεις? το ιδιο αναρωτιεμαι και για τις πιπιλες...εχω παρει ειδικες θηκες απο τα τζαμπο αλλα για να τα βαλω εκει πρεπει να στεγνωσουν...αν τις αφησω εξω να στεγνωσουν δεν γεμιζουν μικροβια?

a_nanaka

a_nanaka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Energy να σου ζήσει η μπέμπα, να την δειτε όπως επιθυμείτε και πάντα να είναι γερή!

Elin, έχω ένα στραγγιστήρι που βάζεις τα μπιμπερό όταν τα βγάζεις από τον βραστήρα. Εγω έχω της chicco και το πήρα απο jumbo, αλλά έχει και άλλα.
Αυτό εδω είναι για να έχεις μια εικόνα.
http://www.babynet.gr/el/vrefanaptyxi/chicco-3.html

Εμείς την Κυριακή γινόμαστε 2 μηνών και την Τρίτη θα κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο. Πως έχει περάσει ο καιρός, ούτε που έχω καταλάβει!

Φιλιά σε όλες
Αθηνά

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να πραγματικά εδώ και 3 μερες έπινα χαμομήλι για να ηρεμήσει και τίποτα..Σήμερα που ειδα και αποειδα και ήπια καφε ξεράθηκε στον ύπνο!!!Αν εχεις γραφτεί στο club της nutricia τσεκάρε τα mail σου γιατι είχα πολλές πληροφορίες για μπιμπερο κλπ...

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα τα τσεκαρω Ληδα μου!! νανακα εχω παρει κι εγω μια φθηνη απο τα τζαμπο αλλα δεν χανεται η αποστειρωση αν τα βαλεις να στεγνωσουν εκει αφου το εσωτερικο του μπουκαλιου ακουμπα στο στηριγμα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις