Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

1ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! Empty ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! Δευ Μαρ 03, 2014 11:35 am

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!!

Άνοιξα το τόπικ γιατί δεν είδα να υπάρχει άλλο για τα μωράκια του Σεπτεμβρίου!!!


Αν όλα πάνε καλά...το δικό μου θα είναι ένα από αυτά!
Είμαστε 12 εβδομάδων και 6 ημερών με προγεννητικό μέσα στα φυσιολογικά όρια και αυχενική την Παρασκευή που μας πέρασε!!!

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! 215994  μετά από όσα περάσαμε το 2013 νομίζω ότι αυτή είναι η χρονιά μας!!!!!

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! 215994  ζήτω το πέταγμα στα σύννεφα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαίρεται κι από εμένα!!! Μπράβο Μαρία για την πρωτοβουλία! Σήμερα σκεφτόμουν κι εγώ να ανοίξω θέμα για τα μωράκια Σεπτεμβρίου! Εχθές μπήκα στον 3ο μήνα. Έχω ΠΗΤ 30/09 και πρώτα ο θεός θα είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Έχω ήδη μία κορούλα 4 χρονών :-)
Την τελευταία εβδομάδα βλέπω λίγα καφέ υγρά και προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι...

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με το καλό να έρθει και το δεύτερο! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 13/09!!!

να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς... εργάζεσαι?

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι,εργάζομαι. Ετοίμαζα και το πάρτυ της μικρής γιατί είχε γενέθλια και μπορώ να πω ότι μόνο τώρα ηρεμώ. Με το καλό κι εσύ να υποδεχτείς το δικό σου Smile 

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νίκη!!! πώς είσαι?

Να σε ρωτήσω ρε συ Νίκη... έχεις κάνει κοιλίτσα?
Εγώ πλέον φαίνομαι, και μάλιστα πολύ!
Φαντάσου ότι το ανακοίνωσα και στη δουλειά γιατί σε λίγο έτσι όπως πάω δεν θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου.

είναι φυσιολογικό άραγε τόσο νωρίς?
εσύ στο πρώτο πότε άρχισες να φαίνεσαι?

(το ύψος μου είναι 1.73 και κιλά...ξεκίνησα με 59 και είμαι 62-63 τώρα) Shocked 


ούφ.... πολύ φοβάμαι ότι θα κάνω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΙΛΙΑ!!!!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! 328109 

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια και απο μένα!!!
Εγω περιμένω το 2ο αγοράκι μου μεχρι τις 16/9!!
Μαράκι αστα κι εγω εχω κάνει κοιλιά ηδη και φαίνομαι για παραπάνω!!
Δεν με πειράζει ομως γερό να ειναι το μωρακι μου κι ας γίνω και φαλαινα χαχαχαχαχαχα

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα ειμαι 2 λοιπόν!!! Τέλεια! Χαχαχχα! Από κιλά πως εισαι; εσύ lgyftog εισαι Αθήνα σωστά;

Με το καλό και το δευτερα μωρουλινι σου! Εμείς ακομα δεν εχουμε δει τι ειναι γιατι εχουμε κάνει έναν υπέρηχο και μετά αυχενική όπου έκανε βουτιές και γύριζε την πλάτη του και δεν μας άφησε να δούμε! Σε καμία 10 μέρες έχω ραντεβού οποτε θα έχω εικονα!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ Μαράκι πονεμένη ιστορία αυτά τα κιλά.....
Λοιπόν εγώ και στους 2 είχα ανακάτεμα πολύ και εμετούς, οπότε όπως φαντάζεσαι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 69 κιλά (είμαι και 1,80 ύψος η άτιμη) και τώρα που έχω μπει στον 4ο είμαι 68,5 - έχασα 2,5 κιλά από τους εμετούς -
Γενικά δεν πήρα ούτε στον πρώτο πολλά κιλά, συνολικά 12 οπότε πιστεύω ότι τα ίδια άντε κάτι παραπάνω να πάω και στον 2ο!!!!

Εμείς ήμασταν τυχεροί και στην αυχενική είχε απλωθεί ο κύριος οπότε μας είπαν ότι κατά 90% είναι αγοράκι!

Όλα καλά θα πάνε και μην σε νοιάζει, γερό να είναι και ότι θέλει ας είναι!

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια!!!
Από κοιλίτσα άλλο τίποτα! Καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά έχω πρόβλημα με το έντερο και έχω τυμπανισμό.. δηλ. δεν ενεργούμαι σωστά, με έχουν πιάσει και κάτι κολικοί με αποτέλεσμα η κοιλιά μου να είναι γεμάτη αέρια....

Εγώ είμαι 1.75 και 64 κιλά (ξεκίνησα 60).
Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 25 κιλά οπότε έχω μέλλον ακόμα  Very Happy

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ αυτό το έντερο. Πραγματικα πιστεύω ότι η κοιλια μου δεν ειναι τοσο φουσκωμένη από την εγκυμοσύνη... Ήταν και αυτος ο άτιμος ο μπακαλιάρος χτες με την σκορδαλιά του και σημερα ειμαι αερόστατο.

Το δικό μου το έντερο ηταν πάντα τεμπελιο... Αλλά τωρα το εχει παρακάνει. Καμία λύση ρε κορίτσια;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νοκη από κιλά και ύψος είμαστε το ιδιο. Εγώ ειμαι 1.73 και ξεκίνησα 59 κιλά. Τώρα ειμαι 62-63 μια μέρα πάνω,μια κατω... Αλλά η κοιλιά ΚΟΙΛΙΑ όχι αστεία!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Β επιπέδου κορίτσια ποτέ έχετε; που θα την κάνετε; έχετε μάθει κόστος; εμένα μου είπε ότι θα κανω και αιματολογικές μαζί.
(η αυχενική μας κόστισε 150€ και την κάναμε σε έναν εξειδικευμένο μπουρουμπουρου γιατρό απέναντι από το Μητέρα με σούπερ διαστημικά μηχανήματα κλπ... Τρίχες, μας κράτησε πολύ λιγη ώρα στον υπέρηχο και την περισσότερη ώρα μιλούσαμε με την δικιά μας τη γυναικολόγο η οποία ηταν συνεχεια μαζί στη διαδικασία. Λογικά στον ιδιο θα με στείλει και για την β επιπέδου) δώστε τα φωτα σας γιατι είστε δευτερομανουλες και οι δυο!!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Μαράκι μου!!
Εγω θα κανω την Β επιπέδου στο Λητώ η οποία θα μου κοστίσει 100€! Για να καταλάβεις ειναι κατα 60€ πιο φθηνή απο το 2012 που είχα κάνει στον πρώτο μου! Η αλήθεια ειναι οτι όλοι αυτοί οι ειδικοί-γενετιστές που λενε οι γυναικολογοι απλα ειναι πιο χρήσιμοι σε περίπτωση που ανακαλυφθεί πρόβλημα οπότε εγω θεωρώ οτι τους πληρώνουμε λιγο τσάμπα και βερεσε!
Την αυχενικη την έκανα στην βιοιατρικη και έδωσα μαζι με τις αιματολογικες 85€!
Τωρα οοοοοταν με το καλο ερθει η ωρα του ντόπλερ ελπίζω να εχω βρει ραντεβού να το κανω στο Ελενα μιας κι εκει θα γεννησω κιόλας!

Νίκη μου και Μαράκι για το εντερο δυστυχώς δεν μπορούμε να κανουμε και πολλα...... Είχα ρωτήσει τον γιατρό μου και μου ειχε πει οτι ακομα και το dulcolax απαγορεύεται γιατι προκαλεί πρόωρο τοκετο! Αρα κοριτσακια όλες μαζι υπομονη και θα λέμε τον πόνο μας η μια στην αλλη για να ξεχνιόμαστε χιχιχι χιχιχι!!!
Φιλια πολλα

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ντοπλελ; τι ειναι αυτό; αμάν,έχω αγνωστε λέξεις! Ειναι εξέταση μετά την β επιπέδου; ποτέ γίνεται και πως; κόστος ξέρουμε; lgyftog ποσο θα στο κοστίσει στο ελενας η γεννά; στο πρώτο σου το αντρακι εκει ησουν;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ντόπλερ ειναι μια εξέταση που κανεις μόλις μπεις στην 30η εβδομάδα! Υπέρηχος ειναι και αυτή μην ανησυχείς!
Δεν ξερω ομως πόσο στοιχίζει γιατι την είχα κάνει στο Ελενα και δεν είχα πληρώσει! Λογικα ομως δεν θα ειναι πιο ακριβή απο την Β επιπέδου!!!
Ναι Μαράκι μου στο Ελενα θα γεννησω παλι με το καλο! Το 2012 που είχα γεννήσει τον πρώτο μου εκει, πέρα απο τον γιατρό είχα δώσει μονο 220€ για μεταφορά απο τρικλινο σε μονοκλινο - τιποτα σε σχέση με τα ιδιωτικά - και ηταν μια χαρα, μεγάλο δωμάτιο, καθαρό και όλες οι Μαίες πολυ εξυπηρετικες!
Αν ολα πανε καλα και συνεχίσει να υπάρχει ο Εοπυυ ή Πεδυ πω θα τον πούνε παλι τόσα θα δώσω και παλι σε μονοκλινο δεν το συζητώ!!!
Είχα και τον αντρουλη μου μεσα ολες τις μερες οπότε μια χαρα ήμουν!!!
Εσυ που με το καλο θα γεννήσεις;

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!!

Εγώ για το έντερο μου έδωσε ο γιατρός το σιρόπι Importal, καθυστερεί λίγο αλλά κάνει δουλειά. Ξεκίνησα βέβαια και τα all brain 43% φυτικές ίνες και ενεργούμε κανονικά και με τον νόμο  Very Happy  Αέρια έχω ακόμα αλλά όχι όπως στην αρχή.

Για αυχενική πλήρωσα 50€ στον γιατρό μου (αυτός την κάνει) και για το Papp-A πλήρωσα 11€ συμμετοχή σε ιδιωτικό διαγνωστικό γιατί μου το έγραψε η γραμματέας. Το ξέρατε ότι πλέον γράφεται;; εγώ όχι! Αν δεν μου το έλεγε αυτή θα πλήρωνα 80€, όπως έκανα και στο πρώτο! Τα αποτελέσματα (δόξα σοι ο θεός!) ήταν πολύ καλά.

Β' επιπέδου δεν έχω ρωτήσει ακόμα πόσο κοστίζει αλλά αν θυμάμαι καλά στο πρώτο μου πλήρωσα 100€ με 120€. Doppler δεν είχα κάνει, δεν το θεώρησε απαραίτητο τότε ο γιατρός μου και δεν ξέρω το κόστος..

Αυτά! Κατά τ'άλλα θέλω να τρώω συνέχεια..μα συνέχεια.. εσείς βρε κορίτσια, πεινάτε;; ουφ!

Α! Φύλο σας είπαν;; εμάς όχι..

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμάς στην αυχενικη μας είπαν κατα 90% αγόρι! Ετσι μας είχαν πει και στον πρώτο!!!!
Αχ κορίτσια μου κι εγω πολυ φαι παρόλο που εχω ακομα ανακατεμα! Τρώω συνεχεια και διάφορα μαζι, αφού απορώ πως δεν τα βγάζω!!! Χαχαχαχαχαχα

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια εγώ από φαγητο πολύ φυσιολογικά... Μόνο τεράστια κοιλιά έχω που πιστεύω πλέον ότι ειναι καθαρά εντερικό. Τις μέρες που λειτουργεί ειναι πολύ καλύτερα και η κοιλιά μου. Με τα δαμάσκηνα κατι γίνεται, επίσης μου εδωσε χλωροφύλλη ενασ ολισθικος ιατρός που πήγαινα... Κάτι κανείς. Εντομεταξυ κατι τρώω που δεν έχω βρει ακομα τι και γίνομαι μπαλόνι...

Δεν νιώθω πείνα πάντως. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν τη γλιτώνω αργότερα.

Εγώ νίκη γεννήθηκα στο ελενας και ηταν πολύ ευχαριστημένη η μητέρα μου. Η δικιά μου η γυμαικολογος είναι σε 3 στο ρέα,στο γαία και στο μητέρα. Μου είπε ότι από χρήματα ειναι τα ίδια και ότι το καλύτερο ειναι το γαία. Η αλήθεια ειναι ότι στην πάλιδρομο εκει είχα πάει και ηταν όλοι τους ανθρωποι. Απκ χρήματα μου είπε 3150€ ... Και μέχρι στιγμης έχω δώσει 50 στον πρώτο υπέρηχο, 150 στην αυχενική και 30 στις εξετάσεις του προγεννετικου.


Από τη δουλεια ποτέ σταματάμε; επίσης ρε κορίτσια εμείς δεν έχω παντρευτεί και κλείσαμε 11 Μαΐου να κάνουμε θρησκευτικό. Ξέρετε αν δικαιούμαι άδεια από τη δουλεια μου;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ούτε εμάς μας είπε φύλο οταν κάναμε την αυχενική! Αφήστε που έκανε τούμπες συνεχεια! Την Πέμπτη έχω υπέρηχο οποτε θα δούμε αν θα εχει όρεξη αυτή τη φορα.

λένε ότι στο δεύτερο παιδί το καταλαβαίνεις νωρις, έχετε σημάδια; εγώ δεν νιώθω τιποτα... Πως θα καταλάβω ότι κουνιέται; ειναι ξεκάθαρη κίνηση;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!
Μαράκι μου, σε άδεια λογικά βγαίνουμε κατά τον Ιούλιο, υπολόγισε ότι είναι 56 ημέρες πριν από την ΠΗΤ.
Εγώ πάλι ρε κορίτσια παρόλο που είναι το δεύτερο δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα! Θεωρώ ότι είναι λίγο νωρίς αν και για να πω την αλήθεια μου 2 μέρες τώρα έχω αυτό το γουργούρισμα που λένε!!!!
Μαράκι μην ανησυχείς είναι λίγο δύσκολο στο πρώτο παιδάκι να το καταλάβεις, εγώ στον πρώτο μου τον κατάλαβα ελάχιστα μην φανταστείς στις 18 εβδομάδες! Ήταν σαν ένα φτερούγισμα στην κοιλιά χαμηλά για 2-3 φορές και τέλος! Εεεεεε μετά άρχισε το κλωτσίδι - μετά την Β' Επιπέδου - και τον κατάλαβα για τα καλά χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Ρε κορίτσια έχετε ακούσει τίποτα για κατάργηση του εξαμήνου και για κόψιμο των επιδομάτων? Μιλάμε έχουν σκορπίσει ψιλοπανικό ότι και καλά πτωχεύει ο ΟΑΕΔ και κόβονται όλα τα επιδόματα και το εξάμηνο!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα!!! Αχ καλή μου lgyftog αυτο με το 6μηνο ειναι μεγάλο θέμα. εγώ δεν ξέρω αν το παρω... Φοβάμαι πολύ με όλα αυτά που συμβαινουν σε δουλειες ότι αν λείψω τοσο καιρο μετά θα ειμαι στοχο για έξοδο!!! Είχα ακουσει πριν λίγους μηνες ότι τα μονα επιδόματα που δεν πείραξαν και δεν θα πειράξουν ειναι της μητρότητας και αυτό γιατι κατι γίνεται με την Ευρωπαϊκή ένωση και κάποια δικαιωματα κλπ ας ελπίσουμε ότι ισχύει!


Αυτό το ελαφρύ γαργαλητο η αλήθεια ειναι ότι το έχω νιώσει καναδυό φορές και πίστευα ότι από τα πολλα δαμάσκηνα το έντερο μου κάνει νεους θορύβους... Αλλά πάλι δεν μοιάζει με θόρυβο τέτοιο... Σας μικρές φυσαλίδες... Κάτι τέτοιο. Λέτε να ειναι το νινί;;;;

Βρήκα και την άδεια γάμου... Δικαιούμαι 5 μέρες... Να δω πως θα τις παρω που δεν θα έρθει κανείς στο γαμο από το γραφείο... Θα μου ρίξουν κατάρα χαχαχαχα!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχαχαχαχαχα λες;;;; Δεν νομίζω μωρε, φαντασου οτι εγω πήρα κανονικοτατα τις 5 μερες του γάμου και οχι απλα δεν είχα κανέναν απο το γραφείο αλλα τους είχα δώσει και τις Μπομπονιέρες νωρίτερα απο το μυστήριο (βέβαια κάναμε γάμο και βάφτιση μαζι) γιατι έφυγα καπάκι για διακοπές χαχαχαχαχαχαχα
Να μην σκας να τις πάρεις γιατι ειναι βάση νομού!!!!
Αυτο ακριβώς που λες σαν φυσαλιδες ειναι το μωρακι, δεν ειναι πολυ περίεργο αίσθημα;;;; Είδες που ανησυχουσες το ενιωσες κι εσυ!!!!!!
Μακάρι κορίτσια μου να μην τα κόψουν τα επιδόματα γιατι καήκαμε!!!! Μιλάμε για λεφτα οχι αηδίες!
Ασε που εγω Μαράκι μου οχι μονο το εξάμηνο θα πάρω αλλα σκέφτομαι και πολυ σοβαρά να πάρω και τις ώρες (το μειωμένο) σε μερες! Φαντασου οτι ακομα εχω μειωμένο μεχρι και 25/7 απο τον πρώτο και εννοείται μου το τρώνε γιατι εχουμε μείνει 5 άνθρωποι όλοι κι όλοι στο γραφείο..... Να το πάρεις κι εσυ μην το συζητας! Και εχε κατα νου επίσης οτι δεν μπορούν να σε διώξουν απο την στιγμή που θα γεννήσεις μεχρι και ενα χρόνο μετα και αν πάρεις το εξάμηνο γίνονται 18 οι μήνες που δεν μπορούν να σε διώξουν!!!!!!
Ε ρε είδες η μάνα ολα τα εχω ψάξει χαχαχαχαχαχα

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερούδια!!!! Εύχομαι κορίτσια να μην κόψουν επιδόματα και 6μηνο γιατί τα περιμένω πώς και πώς! Και τα δύο! Στο πρώτο μου ήρθε μετά από 2 μήνες στην δουλειά γιατί δουλεύω στον τουρισμό και ξεκίναγε η σεζόν. Τώρα επειδή γεννάω Σεπτέμβρη θέλω να πάρω το 6μηνο. Το χειμώνα εμείς δεν έχουμε πολύ δουλειά και θα τους βολέψει κιόλας.

Να φταίνε τα έντερά μου δεν ξέρω αν αισθάνομαι αέρια ή το μωρό!! Νομίζω είναι αέρια, το πρώτο μου το ένιωσα μετά την β' επιπέδου.

Εγώ κορίτσια γεννάω Ηράκλειο. Δεν έχω ρωτήσει τιμές στην κλινική που ξεγεννά ο γιατρός μου αλλά πάνω κάτω ξέρω τί να περιμένω. Στο πρώτο μου είχα δώσει γιατρό+κλινική 3κλινο δωμάτιο 3.000. Ο γιατρός παίρνει 1.000.

Ξέρετε πόσο επίδομα παίρνουμε; ξέρω ότι πάει βάση μισθού αλλά πάνω κάτω. Στο πρώτο μου είχα πάρει καλά λεφτά. Ήμουν βέβαια και 8ωρο ενώ τώρα είμαι 4ωρο. Είχε δώσει και ο ΟΑΕΔ (άσχετα του 6μηνου)!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!!
Αχ Νίκη μου δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά σχετικά με τα επιδόματα!!! Έχω διαβάσει σε αρκετά sites πια ότι από την στιγμή που υπερψηφίστηκε το πολυνομοσχέδιο καταργούνται και τα 2 επιδόματα μητρότητας του ΟΑΕΔ, που σημαίνει ότι όχι μόνο 6μηνο δεν θα πάρουμε αλλά ούτε καν τα λεφτά τα συμπληρωματικά!!! Κρίμα ρε παιδάκι μου τόσες μανούλες..... μακάρι να είναι όλα ράδιο αρβύλα τι να πω!!

Όσον αφορά τα επιδόματα από το ΙΚΑ (που ευτυχώς είναι και αρκετά) υπολογίζονται βάση του μικτού ημερομισθίου που είχες κατά τον Δεκέμβριο πριν την ΠΗΤ και αυτό πάλι δια του 2 (το μισό δηλαδή). Το ποσό αυτό το πολλαπλασιάζεις με τις ημέρες που σου δίνει το ΙΚΑ 119 δηλαδή και αυτά στο περίπου είναι τα λεφτά που θα πάρεις!!!

Αχ κορίτσια μου έχω απογοητευτεί λίγο με τα επιδόματα του ΟΑΕΔ..... τι θα κάνουμε αν ισχύσει????

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν κόψουν το 6μηνο του ΟΑΕΔ θα πάθω ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!!!! Ξέρεις πώς το περιμένω;; :-(

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις