Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια.. ειμαι μαμα νοεμβριου με διδυμες!
χαζευα στο φορουμ κ ειδα οτι ειναι οι μερες σας! θυμαμαι τις δικες μου μερες τετοιο καιρο περσι με νοσταλγια,αν κ δυσκολευτηκα αρκετα! ευχομαι σε ολες να πανε ολα καλα κ να χαρειτε τα μωρα σας, να ειναι γερα!!
ψυχραιμια μεχρι τον τοκετο κ δυναμη για μετα σας ευχομαι''! Very Happy

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!! Σαββατο 6/9/14 9:25πμ ηρθε το κοριτσακι μας στον κοσμο!!!
Κοριτσια ολα πηγαν μια χαρα, ειχα πολυ ευκολι τοκετο μολις 2,5 ωρες και 2 ωρες πριν κατι πονακια υποφερτα! Ευχομαι να ειναι για ολες σας το ιδιο ευκολο! Δεν εκανα ουτε επισκληριδιο... ολα οκ! Γυρισαμε σπιτι την τριτη και απο εκεινη τηβ ωρα παλευουμε με το μυστηριο θηλασμος! Ειναι λιγο τεμπελα η εγω περιμενα μαλλον οτι θα τρωει πολυ!

Γεννηθηκε 2910 κιλα και 50 εκατοστα!

(Φορμακια παρτε 3-6... ειναι σαν αυτα που βαζουν στο νοσοκομειο! Επισης ειναι και ο αφαλος...καλυτερα μεγαλα παρα μικρα!)

Με το καλο κοριτσια!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καποια στιγμη που θα εχω χρονο θελω να σας γραψω για την τελευταια εβδομαδα ...

Προς το παρον επιστρεφω στο μωροθλινι μου!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρακι μου γλυκό να σας ζήσει η μπέμπα και πάντα γερή και τυχερή! Εγώ ακόμα περιμένω αλλά πια βάρυνα πολύ και δεν αντέχω!
Πολύ ευχάριστο που δεν ταλαιπωρηθηκες,μακάρι όλες να είμαστε τυχερες!
Όταν έχεις χρόνο γράψε μας κι αλλά και για τον θηλασμο υπομονή και επιμονή και ολα καλά θα πάνε!
Φιλακιαααααααααααα

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σας ζήσει! Γερή κ τυχερή να είναι σε όλη της τη ζωή! Εμεις ακόμα στην αναμονή είμαστε, περιμένουμε την τρίτη έχουμε ραντεβού να δούμε εγώ καλού κακου θα πάρω κ την βαλίτσα μου μαζί!!! Αφήστε που με πιάνουν κάτι χαζά του τύπου και αν σπάσουν τα νερα κ δεν το καταλάβω , μετά νομίζω ότι δεν κουνήθηκε πολύ τον έχω τρελάνει τον αντρουλη μου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 9 534787

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχαχαχαχα Iφιγένεια μου έτσι είναι φαντάσου εγώ που περιμένω τον 2ο και λέω σε κάθε πονακι λες να γενναω;;;;;
Εμένα μου είπε ο γιατρός εάν μέχρι 19/9 δεν έχω γεννήσει να πάω να δούμε τι θα κάνουμε.... με βλέπω με πρόκληση να γενναω!

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ έχω περιθώριο μέχρι 27/9 έχω ακόμα καιρό να τον τρελάνω τον άντρα μου χαχαχα! Μονίμως κάτι νομίζω αφού σκέφτομαι ότι ευτυχώς ο γιατρός είναι στη Λάρισα αλλιώς όλη τη μετά στο ιατρειο του θα την περνούσα!!! Είμαι τρελή πείτε το μην ντρέπεστε χαχαχα! Την τρίτη έρχεται κ η κούνια μας οπότε θα είμαστε έτοιμοι καρότσι δεν έχω πάρει ακόμη η αναποφάσιστη αλλά τελοσπαντων!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια, γεννήσαμε κι εμείς στις 15/9 στις 03:40 το πρωί και ναι τα αντρακια μου και τα 2 έχουν ίδια μέρα γενεθλια!!!
Ολα καλά, ευτυχώς πολύ εύκολος και γρήγορος τοκετός παρόλο που ούτε οι γιατροί αλλά ούτε και ο άντρας μου με πίστευαν όταν τούς έλεγα γενναω χαχαχαχα. Βλέπετε πήγα στο μαιευτηριο με διαστολη 0 και τελικά επεμεινα να μην φύγουμε και ευτυχώς με κράτησαν γιατί 1 ώρα μετά είχα διαστολή 7 και μετά απο λίγο γέννησα χωρις επισκληριδιο χωρίς τίποτα μπαμ μπαμ ο μικρός μου!
Με το καλό στις υπόλοιπες, μακάρι όλες να έχετε τόσο γρήγορο και εύκολο τοκετό!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σας ζησει Λια μου!!!! Ποσο τελειο που θα εχουν μαζι γεννεθλια τα παλικαρακια σου!!! Γερος και καλοτυχος να ειναι!

Αχχχχ τι ομορφο συναισθημα να γεννας φυσιολογικα και να το ζεις απο την αρχη μεχρι το τελος γρηγορα!

Ευχομαι και οι υπολοιπες κοπελες να φερουν τα μωρακια τους ετσι στον κοσμο!!!!

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να σας ζήσει Λία γερό κ καλοτυχο να είναι σε όλη του τη ζωή το αντράκι σας! Κ οι δύο ίδια ημερομηνία ωραία σύμπτωση! Εγώ ακόμα περιμένω !!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολυ κοριτσακια μου!!!!
Ιφιγενεια με το καλο και εύχομαι τοσο εύκολα και γρήγορα οπως εγω και η Μαρία!!!!

Είχα ξεχάσει πόσο όμορφο ειναι να έχεις ενα μωρο στο σπιτι! Ευτυχώς ο μεγάλος πια το πηρε καλα και δεν εχουμε γκρίνιες και ιστορίες!

Ωραίες στιγμές, αξέχαστες!!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λια μολις παρειε τα πανω σου ριξε ενημερωση για επιδομα λοχεια και το βοηθημα του οαεδ! Ξερεις εσυ...μεχρι ποτε εχουμε περιθωριο να παμε και τι δικαιολογητικα θελει!

Καλο Σαραντισμα να εχεις!!!

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
oles gennisate mono ego eimeina!!!??? den thelei na vgei to atimo emena emoiase oute ego ithela xaxaxxa!! aurio kleino ton 9 an den kanei kinisi mono tou mou eipe triti apogeuma na pao na me valei mesa na valoume orous k ta sxetika!!!! ante na doume ti tha ginei exo arxisei k agxonomai poliiiiiiiii!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαράκι μου γλυκό ευχαριστώ πολύ πολύ!! Κι εσύ το ίδιο!!
Εγώ σήμερα έστειλα τον μεγάλο μου στην μαμά μου γιατί μου ανέβασε πυρετό ρε γαμώτο και μόλις με πήρε ο άντρας μου και μου είπε ότι και αυτός έχει πυρετό.... φοβάμαι για τον μικρούλη αλλά τι να κάνω! Ο άντρας με μάσκα και ο μεγάλος στην μαμά μου μέχρι νεωτέρας!!!

Λοιπόν κάτσε να σου πω τα καθέκαστα για ΙΚΑ και ΟΑΕΔ:

ΙΚΑ
1) Πρώτα από όλα πας στον δήμο να γράψεις το παιδί στην οικογενειακή σας μερίδα πια και να πάρεις από το ληξιαρχείο ένα Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης - μόνο την ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού χρειάζεσαι!
2) Μόλις πάρεις το Πιστοποιητικό πας στα ΚΕΠ και μαζί με την Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης και το βιβλιάριο σου βγάζεις ΑΜΚΑ για το παιδί!
3) Παίρνεις το ΑΜΚΑ του παιδιού, το βιβλιάριο σου, την Ληξιαρχική πράξη γέννησης και μια υπεύθυνη δήλωση του συζύγου με γνήσιο της υπογραφής που να λέει οτι δεν εχει ασφαλίσει ο ίδιος το παιδί και σου επιτρέπει να το ασφαλίσεις εσύ στο δικό σου βιβλιάριο και πας στο ΙΚΑ πρώτα για να το γράψεις στο βιβλιάριο σου (+10% πάνω στο επίδομα λοχείας). Θα σου δώσουν καινούριο βιβλιάριο για το παιδί, το παίρνεις και πας στις παροχές όπου καταθέτεις τα 2 βιβλιάρια (δικό σου και παιδιού), την απόδειξη από το μαιευτήριο που αναγράφει ημέρα εισόδου ημέρα εξόδου και κόστος (λογικά στα έχουν δώσει κατά την έξοδο από το μαιευτήριο όλα αυτά) και την ληξιαρχική πράξη γέννησης και σου δίνουν το επίδομα λοχείας!!!!!!

ΟΑΕΔ
1) Η προθεσμία για την υποβολή είναι μέχρι και τρεις μήνες από την ημερομηνία πληρωμής από το ΙΚΑ.
2) Πρώτα από όλα παίρνεις την βεβαίωση που θα σου στείλω σε πμ και πας στον εργοδότη να στην υπογράψει.
3) Πας στον ΟΑΕΔ αφού έχεις πάρει το χαρτί από το ΙΚΑ ότι πήρες τα επιδόματα - προσοχή μην το χάσεις γιατί θέλουν το πρωτότυπο!!! Το χαρτί αυτό το παίρνεις αμέσως μόλις καταθέτεις τα χαρτιά για το επίδομα λοχείας!
4) Καταθέτεις το χαρτί του ΙΚΑ, το βιβλιάριο σου, την Βεβαίωση του εργοδότη, το ΙΒΑΝ του λογαριασμού σου στην Εθνική και βγαίνει το συμπληρωματικό επίδομα! Θα σου δώσουν ένα χαρτί όπως στο ΙΚΑ που λέει το ποσό που θα πάρεις!

Για το εξάμηνο τα ξαναλέμε όταν έρθει ο καιρός!!!!
Αααααααααααααααα στον Δήμο, στα ΚΕΠ και στο ΙΚΑ μπορείς να πάει άλλος να σου τα φτιάξει πχ εγώ έστειλα τον μπαμπά μου!!!!!

Υπομονή και όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς. Για ότι επιπλέον εδώ είμαστε!!!
Φιλιά πολλά

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην ανησυχείς Ιφιγένειά μου και θα βγει μόλις είναι έτοιμο!!
Εγώ τον πρώτο τον γέννησα στις 40+3 μέρες!!!
Τώρα ο δεύτερος γεννήθηκε στις 39+6 μέρες!!!

Με το καλό και όλα καλά!!!!
Να μας ενημερώσεις για ότι!!!

Φιλιά πολλά και με ένα πόνο!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λια μου γλυκια εισαι καταπληκτικη!!!! Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Ιφιγενεια μου μην αγχωνεσαι καθολου απολαυσε οσο προλαβαινεις αραγμα!!! Θα ερθει κ το δικο σου το ζουζουνι!

Σημερα βγηκαμε κ βολτα με το αυτοκινητο! Γεννησε κ η αδερφη μου κ πηγα να δω τον μπεμπη!!! Μπηκα και h&m κοριτσια εχει παιδικα ρουχα απο οργανικο βαμβακι απο 2€, καντε βολτα!!!!

Λια περαστικα κ υπομονη... τωρα ετυχε ρε γμτ που χρειαζεσαι βοηθεια; κουραγιο ρε κοριτσακι!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λια μου γλυκια εισαι καταπληκτικη!!!! Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

Ιφιγενεια μου μην αγχωνεσαι καθολου απολαυσε οσο προλαβαινεις αραγμα!!! Θα ερθει κ το δικο σου το ζουζουνι!

Σημερα βγηκαμε κ βολτα με το αυτοκινητο! Γεννησε κ η αδερφη μου κ πηγα να δω τον μπεμπη!!! Μπηκα και h&m κοριτσια εχει παιδικα ρουχα απο οργανικο βαμβακι απο 2€, καντε βολτα!!!!

Λια περαστικα κ υπομονη... τωρα ετυχε ρε γμτ που χρειαζεσαι βοηθεια; κουραγιο ρε κοριτσακι!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τίποτα Μαρακι μου μην το συζητας αφού μπορώ να βοηθήσω έστω και έτσι γιατί οχι;;;;;
Αχ το αντράκι μου έχει λαρυγγιτιδα και θα πάρει σταγόνες, μου μίλησε σήμερα στο τηλ και έχει βραχνιάσει... το πόσο στεναχωρηθηκα!

Η&Μ το ξέρω δουλεύει ο αδελφός του άντρα μου και μου το είπε! Θα πάω μια βόλτα να πάρω τίποτα αν και έχω τοοοοοοοσα πολλά!

Να σας ζήσει και το νέο μέλος, γερός και τυχερός πάντα!

Φιλάκια πολλά

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τίποτα Μαρακι μου μην το συζητας αφού μπορώ να βοηθήσω έστω και έτσι γιατί οχι;;;;;
Αχ το αντράκι μου έχει λαρυγγιτιδα και θα πάρει σταγόνες, μου μίλησε σήμερα στο τηλ και έχει βραχνιάσει... το πόσο στεναχωρηθηκα!

Η&Μ το ξέρω δουλεύει ο αδελφός του άντρα μου και μου το είπε! Θα πάω μια βόλτα να πάρω τίποτα αν και έχω τοοοοοοοσα πολλά!

Να σας ζήσει και το νέο μέλος, γερός και τυχερός πάντα!

Φιλάκια πολλά

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;
Ιφιγενεια μου τι εγινε, γεννησατε;;; Ολα καλα;;;;

Μαράκι δεν ξερω αν πηγες στο ΙΚΑ αλλα το χαρτί του ΟΑΕΔ δεν θα στο δώσουν τωρα, θα στο δώσουν αφου μπουν τα χρήματα που σημαίνει οτι πρεπει να ξαναπαμε πφφφφ

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχου τον καημενο μου!!! Περαστικα του! Τον εχεις αφησει στη γιαγια να υποθεσω;

Να εισαι καλα για τις ευχες σου! Πραγματικα εχω χαζεψει. Εχουν υπαρξει τοσες στιγμες που λεω οτι δεν αντεχω αλλο. Η μικρη ειναι πολυ ανησυχη και νομιζω οτι δεν κοιμαται οσο πρεπει. ΕΧω κανει λαθη...κοιμαται μονο στο κρεβατι μας και μαλιστα πρωτα πανω σε αγκαλια η ξαπλωμενη αγκαλια με το βυζι μου, το οποιο πρεπει να κοψω κ προσπαθω γιατι εχει παλινδρομηση κ δεν πρεπει να τρωει ξαπλα....

Μακαρι να ηξερα ποτε θα ηρεμησει...η τεσπα τι κανω λαθος. Μου κανει εντυπωση πιυ λενε οτι τα βρεφη ολο υπνο ειναι...

Η ιφιγενεια για να λειπει πρεπει να γεννησε!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τώρα τον έχω εδώ, δεν άντεξα να τον έχω μακριά και τον έφερα σπίτι, μιλάνε για μεγααααααλο έρωτα!

Είναι ανήσυχη η μικρούλα ε; θηλαζεις αποκλειστικα; αν ναι έτσι θα είστε για πολύ καιρό ακόμα μπορεί και 4 μήνες! Πάντως μην σε κατηγορείς δεν κανείς κάτι λάθος έτσι είναι ο θηλασμος, συνέχεια στο βυζί και πολλές ώρες! Μέχρι να εμπεδωσει που λένε κάνε υπομονή και κοιμήσου με την μικρή πάνω σου, έτσι έκανα κι εγώ μέχρι που τελικά μου είπε η παιδιατρος ότι δεν έχω γάλα και άρχισα το ξένο! Πάντως αν θες έστω και λίγο να χαλαρωσεις δώσε πιπιλα, εγώ ρου έδωσα ήδη και την έχει και για ηρεμιστικό είτε στον λόξυγκα είτε στους κολικους!
Μην ακούς κανέναν, μόνο αγκαλίτσα θέλουν όποτε μην αγχωνεσαι για τίποτα, εμένα ο μεγάλος ακόμα μαζί μας κοιμάται και να σου πω κόοορη κάτι δεν το αλλάζω με τίποτα, αυτές οι αγκαλιές είναι οτι καλύτερο! Απόλαυσε το τώρα που μπορείς γιατί θα μεγαλώσουν και θα μας φτύνουν χαχαχαχαχαχα

Υπομονή κοριτσάκι μου και ολα καλά θα πάνε!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χτες το βραδυ βρηκα λιγο χρονο και σερφαρα γιατι την κρατουσε ο αντρας μου. Ανακουφηση τεραστια με οσα διαβαζα για τον θπνο και την ανησυχια. Ειδα οτι δεν ειμαι μονη!!! Αυτο που ζω ειναι φυσιολογικο μιας και το ζοθν τοοοοοσες γυναικες.

Σημερα δε που διαβασα και το ποστ σου νομιζω οτι ειμαι ακομα καλυτερα! Αν παει ετσι βεβαια δεν ξερω αν θα αντεξω αποκλειστικο θηλασμο για πολλους μηνες. καθε μερα λεω...ουφ αλλη μια μερα περασε!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Μαρακι μου!
Είδες που δεν είσαι η μονη; Υπομονη θελει και θα στρωσουν τα πραγματα!
Εγω βέβαια δίνω ξένο γιατι ΓΑΛΑ γιοκ οπότε χορταίνει και κοιμάται!

Να μην δίνεις βάση σε κανέναν και σε τιποτα, αν δεις οτι πιέζεσαι και δεν αντεχεις δώσε και ξένο μαζι! Αν παλι αντεχεις συνέχισε τον θηλασμο καλο του κανεις!
Μακάρι να είχα κι εγω να του έδινα αλλα δεν έπαθε τιποτα ο μεγάλος μου που ήπιε ξένο, ουτε κι εγω που ξένο επινα χιχιχιχι.

Οτι θέλεις σφυρα ακομα και για να βρισεις, ξερω πως ειναι ειδικά στο πρωτο παιδάκι ολα φαίνονται βουνό!

Φιλακια πολλα και ψυχραιμία

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γενννησα κ γω!!! Ένα αντρακι 2960!! Μπήκα στο νοσοκομείο 30/9 βράδυ για να ξεκινήσουμε την επόμενη πρωί-πρωί με πρόκληση να δούμε τι θα γίνει ήμουν κ 40εβδ + 4!!! Διαστολή μηδέν η κυρία βάζουνε όρο βάζουν κ ένα κολπικό υποθετο κ μου λένε ότι σιγά σιγά θα αρχίσουν οι πόνοι!!! Έλα που οι ώρες περνούσαν κ γω δεν ένιωθα τίποτα οταν λεμε τίποτα τιποτα όμως κ αφού περιμέναμε ένα 6ωρο με καθόλου πόνο κ μηδέν διαστολή έκανα μια ωραιότατη καισαρική! Όταν μου το είπε μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά αλλά ο θεός η μητέρα φύση όπως θέλετε πείτε το μας προστατεψε αφού όταν τον βγάλανε είδαμε ότι εκτός της μη ανησυχητικης περιδεσης είχαμε κ ένα χαλαρό κόμπο στον ομφάλιο λώρο ( ήταν χαλαρός γιαυτο τρέφονταν σωστά κ δεν έδινε ένδειξη για περαιτέρω έλεγχο) που βγαίνοντας θα έσφιγγε κ θα είχαμε από προβλήματα μετά μέχρι οτι δεν θα είχαμε μετά οπότε τέλος καλό όλα καλά! Συγγνώμη για το κατεβατό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις