Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία ναι Αθήνα είμαι, στο Ιασω μάλλον... Εσείς;;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ntoritsa μου με το καλό κοριτσάκι μου και μην ανησυχείς δεν μας ενόχλησες καθόλου!!!
Αυτά είναι ωραία πράγματα για να τα μοιράζεσαι και με άλλους!
Η αλήθεια είναι ότι και σε ένα φιλικό μας ζευγάρι που είχαν πει κορίτσι από την αυχενική μέχρι και τον 6ο μήνα μετά τους είπαν τελικά αγόρι!
Οπότε περίμενε μέχρι και την Β' επιπέδου μην σου πω για να το σιγουρέψεις!!!!
Εγώ θα γεννήσω με το καλό στο Έλενα, εκεί γέννησα και τον πρώτο μου γιο, εκεί θα πάω και τώρα....είναι πολύ οικονομικό αλλά είναι και ο γιατρός μου εκεί!!!

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειναι καλό το ότι ειναι ο γιατρός σου εκεί! Εγω δυστυχώς δύσκολα θα πήγαινα σε δημόσιο σε γιατρό που δεν ξέρω οποτε αναγκαστικά θα πάω να γεννήσω εκεί που ειναι ο γιατρός μου. Ας μην λέω όμως μεγάλες κουβέντες, ας δούμε τα οικονομικά μας τότε και βλέπουμε γιατί ολα ειναι τόσο ρευστά!! Με το καλό βρε κορίτσια και σας ευχαριστώ τόσο πολυ!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ Ntoritsa αυτό το θέμα του γιατρού είναι πονεμένη ιστορία!!!
Είχα γιατρό που ήταν στο Λητώ και στο Μητέρα και στο Γαία! Αλλά όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο γιο στον 6ο μήνα τον άλλαξα καθώς τα οικονομικά μας δεν μας έπαιρναν για γεννητούρια σε ιδιωτικό. Βλέπεις μόνο ο γιατρός μαζί με την μαία του ήθελαν τότε 1.800 ευρώ βάλε και άλλα τόσα περίπου το μαιευτήριο.....άστα!
Μετά από πολύ ψάξιμο και αρκετή απόρριψη από τους γιατρούς του δημοσίου (βλέπεις εάν δεν πας από την αρχή δύσκολα σε αναλαμβάνουν σε προχωρημένη) τελικά βρήκα τον τωρινό μου γιατρό που κατα τύχη είναι και συμμαθητής του μπαμπά μου!!!
Τώρα πια δεν τον αλλάζω, ειδικά όταν τον είδα πως αντέδρασε στην πρώτη γέννα που ο μικρός μου ήταν τυλιγμένος 2 φορές στο λαιμό με το λώρο κι εγώ έπαθα αιμορραγία μήτρας!
Ευτυχώς όλα καλά!!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ntoeitsa εγώ πρώτα ο θεος στο Γαία λεμε!
Πάντως αυτό που λες με το ένστικτο, η αλήθεια ειναι ότι κι εγώ από την αρχή ένιωθα ότι ειναι κοριτσι. Δεν ξέρω πως γίνεται, απλά τα ένιωθα...και τελικά μας είπε κοριτσι. Βέβαια πάλι κρατάω επιφυλάξεις,έχω ακουσει κι εγώ πολλα για "μετατροπή ταυτουητας", ερχεται η β επιπέδου οποτε θα κρυφοκοιταξω πάλι!!!

Ρε συ Λία τι εχεις περάσει κοριτσάκι μου... Αυτή τη φορα όλα θα ειναι τέλεια!
ειναι ευλογία να εχεις καλή σχέση με την πεθερά σου τελικά! Να εισαστε πάντα έτσι!

Και η δική μου μανούλα ευτυχώς ειναι κοντά, μένει μάλιστα πολύ κοντά σε σενα και πηγαινοερχομαι αλλά εδω και 3-4 εβδομάδες δεν προλαβαίνω να παω λογψ δουλειάς και είμαστε στα τηλεφωνα, οποτε περιμένω πως και πως να τη συναντήσω. Τον μπαμπά μου εγώ τον έχασα πριν 8 χρονια περιπου...

ας παμε σε πιο ευχάριστο κλίμα!!! Ενημερώστε τη μελλονυμφη...τις 5 μέρες άδεια γάμου που δικαιούμαι ποτέ τις δικαιούμαι; πριν η μετά;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!
Πέρασα λίγο δύσκολα στην πρώτη μου γέννα η αλήθεια είναι αλλά δεν κατάλαβα τίποτα!!!
Ειλικρινά ακόμα και σήμερα όταν με ρωτάνε για την γέννα πάντα ρωτάω τον άντρα μου που ήταν μέσα γιατί εγώ δεν θυμάμαι πολλά πράγματα!!!
Εν συντομία για να μην σας κουράσω πήγα στο μαιευτήριο με πόνους γέννας αλλά διαστολή 0! Ο μικρούλης μου είχε δεθεί με το λώρο 2 φορές στον λαιμό και με έβαλαν σε καρδιοτοκογράφο για να μετράνε τους παλμούς του! Ο γιατρός μου που είναι υπερ του φυσικού με άφησε και το πάλεψε πολύ για να τον γεννήσω! Δεν έκανα επισκληρίδιο όχι για να το παίξω άνετη απλά δεν την χρειάστηκα, έχω αντοχή στον πόνο και τελικά ανακάλυψα ότι ο οξύς πόνος είναι μόνο 10' τι καλά!!!! Όταν τελικά άρχισαν να πέφτουν οι σφυγμοί του μικρού με π'ηγαν για πρόκληση και μέσα σε 40' είχα γεννήσει, ο μικρούλης μια χαρά ευτυχώς πολύ γάτα ο γιατρός για πότε έκοψε το λώρο και πήρα ανάσα το παιδί ούτεπου το καταλάβαμε!!!
Εεεεεε μετά από την κούραση η μήτρα σταμάτησε τις συσπάσεις και έτσι χρειάστηκα αίμα αλλά είχα τις αισθήσεις μου και απλά με άφησαν στο χειρουργείο για κάποιες ώρες όπου κορίτσια μου και κοιμήθηκα γι' αυτό σας λέω δεν κατάλαβα και πολλά!!!!
Περισσότερο το κατάλαβε ο αντρούλης μου ο οποίος από τις 05:50 που γέννησα με είδε στις 13:30 κι εγώ φρεσκαδούρα πήγα στο δωμάτιο πήρα τον γιόκα μου αγκαλίτσα και εκεί τελείωσαν όλα - τα ξέχασα με την μία!

Σας μιλάω ειλικρινά δεν έχω κανένα άγχος και κανέναν φόβο τώρα για την δεύτερη γέννα γιατί ξέρω ότι όλα θα πάνε καλά και από την στιγμή που θα είναι και ο άντρας μου μέσα ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Ε ρε αισιοδοξία ο Τοξότης χαχαχαχαχαχαχαχα

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ κοριτσακι μου τι εχεις περασει Παναγια μου! Μπραβο σου που και τοτε και τωρα τα βλεπεις τοσο ψυχραιμα τα πραγματα!
Κοριτσια για οσες φυγετε να περασετε τελεια το Πασχα! Εμεις δε θα παμε καπου αλλα δεν θα δουλεψω μεχρι τριτη του Πασχα οποτε ισως καταφερω να ξεκουραστω!
Σε δυο εβδομαδες θα ξαναπαμε για υπερηχο και ισως δουμε κατι! Παντως ο σταυρος μου βγαζει αγορι χεχε

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ntoritsa μου δεν έχω σκοπό να σας αφήσω νωρίς, θα μείνω μέχρι τα βαθιά γεράματα να σας παιδεύω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εμείς θα φύγουμε και ευτυχώς έχω πάρει άδεια από αύριο μέχρι και την Τρίτη οπότε θα ξεκουραστώ κι εγώ - λέμε τώρα ποτέ δεν κάθομαι σε ησυχία!!!

Αγοράκι σου βγήκε με το σταυρό ε? Εμένα μου βγάζει 5 παιδιά ο σταυρός, 4 αγόρια και ένα κορίτσι! Λες??????
Δεν με συμφέρει κιόλας ρε γμαώτο να γίνω πολύτεκνη, φορολογούνται πια τα παιδιά  Razz  Razz  Razz  Razz  Razz 

Καλό Πάσχα σε όλες και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!!!

Εννοείται δεν χαιρετάω, θα μπαίνω να τα λέμε!!!  ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 3 417472  ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 3 417472  ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 3 417472 

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαχαχα καλο!! Να μπαινεις εισαι τοσο θετικος ανθρωπος, κι εγω οποτε βρισκω χρονο αυτο θα κανω!! Καλο Πασχα σε ολες!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χρονια πολλα καο Χριστός ανέστη κορίτσια!!!! Να έχουμε καλή συνεχεια και γεννες με ενα πόνο!!!

Θέλω μερες να σας γράψω αλλά κάθε φορα γράφω ενα τεραστιο κείμενο και τσουπ το χάνω... Ουφ έχω αγανακτήσει με το internet μου!

Νίκη έκανες τον υπέρηχο; όλα καλα;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια και Χρόνια Πολλά!
Εγώ Μαρία μου δεν μπήκα τελικά καθόλου γιατί δεν είχα internet στο χωριό!!!
Τι κάνετε??? Πως τα πάτε??? Φουσκώνετε????
Είχα σήμερα είχα γιατρό αλλά τελικά δεν κατάφερα να τον δω γιατί του έτυχε τοκετός και θα αργούσε οπότε έφυγα - πόσο να καθυστερήσω στην δουλειά!!!! Θα τον πάρω τηλέφωνο να μου πει πότε να πάω πάλι!
Θα κάνω και έναν υπέρηχο αφού θα περιμένω που θα περιμένω τον γιατρό να δω τι γίνεται το μωράκι, πόσο μεγάλωσε!

Κατά τα άλλα ησυχία με έχει πιάσει και η άνοιξη και δεν μπορώ να μαζευτώ σπίτι.....

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κορίτσια!!!!

Φουσκώνουμε φουσκώνουμε!!!!

Έχετε μετρήσει καθόλου με μεζούρα την κοιλιά σας? Εγώ έφτασα 95cm!!!

Τα νέα από το μωρουλίνι μου είναι τέλεια...κουνιέται πολύ και πλέον καταλαβαίνω καλύτερα κινήσεις... τα δε πόδια της χαμηλά στην κοιλιά μου έχουν πολύ πλάκα!!! Νιώθω σα να κάθεται όρθια!!!! χαχαχαχα

Λία μου εγώ να δεις...περιμένω πως και πως υπέρηχο για να το δω!!!!!!!!!
Νομίζω ότι γίνομαι πολύ χαζομαμά και ανυπομονώ πλέον να έρθει ο Σεπτέμρβης!!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρες Καλημέρες!!!!!
Εγώ αύριο θα πάω στον γιατρό, να δούμε μήπως μου γράψει εξετάσεις γιατί δεν έχω κάνει καθόλου από τον Φεβρουάριο..........
Κατά τα άλλα έχει αρχίσει το τρελό κλωτσίδι ο μικρός σε σημείο που τον καταλαβαίνει μέχρι και ο μεγάλος που κάθεται πάνω μου
χαχαχαχαχαχαχαχαχα γελάω τόσο με τις αντιδράσεις του, γουρλώνει τα μάτια το μανάρι μου και με κοιτάει καλά καλά και αναρωτιέται μαμά???? Άντε να του εξηγήσεις τώρα που είναι μικρούλης!!!!!!

Δεν έχω μετρήσει την κοιλιά καθόλου αλλά μόλις γυρίσαμε από τις διακοπές του Πάσχα όλοι στο γραφείο μου έλεγαν πως φούσκωσα τόσο μέσα σε 5 μέρες!!!!!!

Θα σας πω νεότερα για τον μικρούλη αύριο που θα γυρίσω από τον γιατρό!!!!!

Αχ καλέ αλήθεια η Νίκη που είναι????

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλή μέρες κοριτσακια!!! Τι κανετε;;; Χαθήκαμε.....
Πως τα πάτε;;; Μεγαλωνετε;;;;

65ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 3 Empty ΓΕΙΑ ΣΑΣ Δευ Μάης 19, 2014 7:06 am

paradeisenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΗΔΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ....ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΧΑΣΑ 20ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ...(ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟΝ 6ο μηνα) ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΗΔΗ 12....ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ,ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΦΥΔΑΤΩΣΕΙΣ!!!!!!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πω πω δύσκολες εγκυμοσύνες και οι 2 ε?
Εγώ ευτυχώς λίγο ανακάτεμα σε αυτήν τώρα και στον πρώτο και λίγο εμετό αλλά όχι πολλές φορές και κάθε μέρα!!!
Πότε με το καλό γεννάς?
Εγώ στις 16/9 έχω τελική ημερομηνία!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλωσήρθες νέα μανούλα!!! Να σου ζήσει η κοράκλα σου και με το καλό και το νέο σας μωρούλι!!!

είσαι από Αθήνα? Που θα γεννήσεις?

Λία μου τι να σου πω... εγώ κάθομαι στον καναπέ και φαντάσου ότι κινείται τόσο πολύ που η κοιλία μου τινάζεται και φαίνεται πλέον "αληθινότατο!!!"

Κορίτσια με βλαστοκύτταρα τι κάνατε στα προηγούμενα παιδάκια σας?

Επίσης σας έκαναν κάποιο συμβόλαιο υγείας του παιδιού μέσα στο νοσοκομείο για το πρώτο διάστημα? Αν ναι πείτε μου διάρκεια, κόστος και καλύψεις πλίζ!

Melita9

Melita9
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερίζω την όμορφη παρέα!
Είμαι 23 ετών, περιμένω το πρώτο μου παιδάκι και διανύω την 26η εβδομάδα!
ΠΗΤ έχουμε τις πρώτες ημέρες του Σεπτέμβρη!
Θα χαρώ να τα λέμε...

Σας διαβάζω από την 1η μέρα της δημιουργίας της ομάδας.  Wink 

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας κοριτσάκια μου!
Πολλή δουλειά και δεν έχω καταφέρει να μπω τόσο καιρό!!!
Μαράκι μου, εμείς δεν κρατήσαμε βλαστοκύτταρα στην πρώτη γέννα και δεν ξέρω εάν θα κρατήσουμε τώρα στην δεύτερη. Το ψάχνω λίγο γιατί θα πρέπει να συνεννοηθώ με εταιρία και κατά την ώρα του τοκετού να έρθουν στο μαιευτήριο και να τα πάρουν, είναι λίγο περίεργη διαδικασία γιατί το Έλενα δεν μαζεύει βλαστοκύτταρα μόνο ιδιωτικές εταιρίες το κάνουν!!
Συμβόλαιο δεν μας έκαναν για το παιδί κανένα και δεν του έχουμε κάνει ούτε εμείς από μόνοι μας! Βέβαια μπορούσα αν ήθελα να τον βάλω στο ασφαλιστήριο εδώ στην δουλειά αλλά δεν είχε νόημα καθώς σου έδιναν πολύ λίγα πράγματα!!!

Melita μου με το καλό το μωράκι σου!! Αγοράκι ή κοριτσάκι?
Εγώ πάω για τον 2ο υιό και τον περιμένω πως και πως!!!

Ρε κορίτσια έχω φουσκώσει τόοοοοοσο πολύ πια που όλοι νομίζουν ότι τον άλλο μήνα γεννάω!!! Πραγματικά τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο πως θα είμαι??????

Melita9

Melita9
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
lgyftog μου ευχαριστώ! Περιμένω κοριτσάκι και παρομοίως, έχω μεγάλη κοιλίτσα και με ρωτούν όλοι αν είμαι στον μήνα μου!

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 3 215994 

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa άστα Μελίτα μου μας βλέπω στον ένατο να χρειαζόμαστε ροδάκια για να την κουβαλήσουμε την κοιλιά!!!!!
Γερά να είναι τα παιδάκια μας και δεν πειράζει, χαλάλι και οι κοιλιές και οι ζέστες που θα φάμε!!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!!! Καλωσήρθες και από μένα Μελίτα!!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Με εξοπλισμό (καρότσι κούνιες κλπ) τι κάνατε; εμένα επειδή ειναι το πρώτο ειμαι εντελώς άσχετη και οταν μπαίνω στα μαγαζιά νιώθω ότι τρίβουν υα χέρια τους... Στο μόνο πιυ έχω καταλήξει ειναι ότι το καρότσι θελω να κλείνει όρθιο για να μην κανω γυμναστική στη μέση του δρόμου!
Τι πράγματα είχατε πάρει και ποτέ; επίσης τι ρουχα θελει το μωρό; λέω με την άδεια μου πρώτα ο θεος μετά τις 16 Ιουλίου να ξεκινησω. Είναι εντάξει λετε;


Μελίτα που θα γεννήσεις;

Melita9

Melita9
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα γεννήσω Ιασώ ή Λητώ!

Εγώ Μαρία έχω ήδη εξοπλιστεί (σχεδόν) με όλα, ξεκίνησα να ψάχνω από την αρχή της εγκυμοσύνης.  Smile 

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πάλι λογω των περσινών γεγονότων είπα να μη βιαστώ.... Με καρότσι τι έκανες; 3 σε ένα; από που τα πήρες, για δώσε τα φωτα σου!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσακια!!!
Μαράκι μου εγω πήρα με 200€ 3 σε 1 απο την χρυσή ευκαιρία απο έναν τύπο που τα ειχε κερδίσει σε διαγωνισμό ιταλικής εταιρίας και δεν τα ήθελε γιατι δεν εχει παιδιά.
Κατα τα αλλα μην αγχωνεσαι και πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να δώσεις ενα κάρο λεφτα για καρότσι, να κοιτάξεις να ειναι ελαφρύ για να μην σου πέφτουν τα χέρια και να μην ειναι πολυ μεγάλο ώστε να χωράει στο αμάξι και να μην πιάνει πολυ χώρο! Επίσης στα συν ειναι να αλλάζει φορα το μπρατσο ώστε να κοιτάς εσυ ο μωρο στην αρχη και μετα να κοιτάει το μωρο τον κόσμο, ειδικά σαν βρέφος θα σε βοηθήσει πολυ να το βλέπεις για να μην αγχωνεσαι!!!!
Απο τα υπόλοιπα οτι μπορείς να βρεις απο γνωστούς και φίλους καντο θα ξαλαφρωσεις αρκετά, εμεις εχουμε πολλα πράγματα απο φίλους που εχουν παιδιά και δεν τα χρειάζονταν αλλο!!
Να πάρεις λίγα ζιπουνάκια 0-1 για αρχη γιατι θα δεις οτι μεγαλώνουν πολυ γρήγορα και θα αλλάζει νούμερο! Και πανακια για να το ακούμπάς πάνω σου και πάνω στους άλλους! Επίσης πολλα μικρα πανακια για τις λεγόμενες ρουκέτες και φυσικα εχε και λιγο ορο και μπατονετες για να καθαρίσεις τον αφαλο!!!!

Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου τα υπόλοιπα θα τα δεις στην πορεία!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις