Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άστα Νίκη μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!
Κι εγώ το περιμένω πως και πως!
Φαντάσου ότι έλεγα θα πάρω το 6μηνο, θα πάρω και το μειωμένο σε μέρες και θα γυρίσω στην δουλειά οταν το μικρό θα είναι κοντά 1 έτους!!!

Πάντως σε ένα σημείο του άρθρου λέει: Όπως έχει γίνει γνωστό από το υφυπουργό Εργασίας κ Κεγκέρογλου θα αναζητηθεί ισοδύναμο μέτρο για το επίδομα μητρότητας λόγω της σοβαρότητας της παροχής προς τις μητέρες.

Τι να πω μακάρι να μην τα κόψουν, ειδικά το 6μηνο!
Να σου πω την αλήθεια μου περισσότερο με νοιάζει το 6μηνο παρά το επίδομα!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κορίτσια!!! Αχ καλέ διαφωτιστε και την νεα μανα! Τι επιδόματα λετε; από που θα πληρωθουνε οταν σταματήσουμε τη δουλεια; ένα επίδομα 700€ περιπου νομίζω το τσιμπάει κατευθείαν το νοσοκομείο εκτός και αν γεννησουμε σπίτι που γίνεται 900€ νομίζω. Αυτά είχα διαβάσει... Για πειτε λεπτομέρειες!!!



Αυτές οι φυσαλίδες ειναι το μωρουλι μου!!!!!! Αυριο το βράδυ έχουμε υπέρηχο, θα σας έχω νεα από την κοιλιά μου!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ρε σεις κορίτσια δεν έχουμε συστηθεί τοσο καιρο!
ξεκινάω, Μαρία λοιπόν...γενιά του'82...κατοικος Χαλανδρίου και ασφαλιστικός σύμβουλος σε back office ασφαλιστή στο Περιστέρι... Επίσης από τα 19 μου κανω ιδιαιτερα Η/Υ μιας και αυτές ηταν οι αρχικές σπουδές μου και η "πρώτη μου καριέρα" έτσι δεν έχω χρόνο ούτε να φτύσω!!!

Κουραστικά μόνο στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης ... Τοσο που πίστευα ότι μαζί με την εγκυμοσύνη έρχεται και το πρώτο γήρας!!! Χαχαχα ευτυχώς πέρασε και ξαναμπηκα στις ράγες μου!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε Μαράκι δίκιο έχεις!!!
Λοιπόν Λία εδω του 1978, εχω τελειώσει ναυτιλιακά αλλα εργάζομαι τα τελευταία 15 χρονια περίπου στη διαφήμιση!
Δεν εξηγείται ολο και κάποια σχιζοφρενεια θα κουβαλάω αφού διάλεξα επάγγελμα τρελών χαχαχαχαχαχα
Μένω Κυψέλη αλλα ειμαι γέννημα θρέμμα Ηρακλειωτισα Αττικης και φυσικά εκει ειμαι κάθε μέρα αφου οι γονεις μου μένουν ακομα Ηράκλειο!!!!

Οσον αφορά τα επιδόματα τωρα Μαράκι μου, κρατά σημειώσεις:
1) το ΙΚΑ αν είσαι ασφαλισμένοι στο ΙΚΑ εννοείται σου δίνει άδεια 119 μερες (56 μερες πριν την ΠΗΤ και 63 μερες μετα). Για αυτή την άδεια σε πληρώνει κανονικοτατα σαν να δουλευες απλα με λιγότερα λεφτα απο τον εργοδότη. Τα λεφτα αυτα αντιστοιχούν στο μισό του μικτού ημερομισθιου που επαιρνες τον Δεκέμβριο πριν την ΠΗΤ!!! Πχ για να σε βοηθήσω, έστω οτι τον Δεκέμβριο του 2013 επαιρνες 1400€ μικτά, τότε διαιρεις το 1400/25 ημέρες και αυτο που βρίσκεις το διαιρεις με το 2! Αρα έχεις 56:2=28 αυτο λοιπόν ειναι το μισο του μικτού ημερομισθιου σου! Το 28 λοιπόν το πολλαπλασιάζεις με τις 119 μερες που σου δίνει άδεια το ΙΚΑ και οτι βρεις αυτα τα λεφτα θα πάρεις περίπου απο το ΙΚΑ!
2) ο ΟΑΕΔ στην συνεχεια σου έδινε και αυτός ενα πόσο το οποίο ηταν η διάφορα απο τα λεφτα που θα επαιρνες απο τον εργοδότη σου εάν δεν είχες άδεια με αυτα που πήρες απο το ΙΚΑ! Πχ αν επαιρνες για αυτούς του 4 μήνες (119 μερες) 1000 καθαρα*4=4.000€ και απο το ΙΚΑ πήρες 3200€ τότε ο ΟΑΕΔ σου καλύπτει το υπόλοιπο δηλαδή τα 800€!
3) τέλος ο ΟΑΕΔ έδινε και το 6μηνο όπου για κάθε μήνα επαιρνες τον κατώτατο ορισμένο μισθό απο το κράτος περίπου δηλαδή 500€!

Δυστυχώς ομως λενε οτι τα επιδόματα του ΟΑΕΔ θα κοπούν οπότε οτι πάρουμε απο το ΙΚΑ!!!
Θα σου στείλω σε pm αναλυτικά αν θέλεις πως υπολογίζεις τα επιδόματα και τι δικαιολογητικά χρειάζεσαι!!!!!

Λογικα σε μπέρδεψα λιγο......

Το 700€ που λες όντως ετσι ειναι, το παίρνει το Μαιευτηριο!

Αχ μακάρι να μην κόψουν το εξάμηνο πως θα αφήσουμε τα μωράκια μας τοσο μικρα;;;;;;;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαράκι πηγές τελικα στον γιατρο;;;;
Πόσο μεγαλωσατε;;;
Εμεις έχουμε φτάσει τα 162 γραμμάρια και πλέον ειναι 100% αγοράκι!!!!
Με το καλο λοιπόν κοριτσακια μου!!!!!

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας από το Ηράκλειο Κρήτης!
Γεννηθείς το '78, με μία κορούλα 4 χρονών και ένα φασολάκι στην κοιλιά που δεν ξέρουμε ακόμα τί είναι. Μ. Τρίτη έχουμε ραντεβού και ίσως μάθουμε. Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος σε τουριστικό γραφείο και δουλεύω από το'98. Στο πρώτο μου γύρισα στην δουλειά 2 μήνες μετά που γέννησα λόγω έναρξης της καλοκαιρινής περιόδου. Τώρα που πρώτα ο θεός γεννάω Σεπτέμβριο, αν ισχύει το 6μηνα θα κάτσω σίγουρα μέχρι τον Μάρτιο!
Μαράκι αγοράκι, ε; άντε με το καλό και με έναν πόνο!
Λία, εσείς μάθατε το φύλλο; Θύμισε μου τί είναι το πρώτο;

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κορίτσια! Να σας ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζετε. Θέλω να αγοράσω ένα μενταγιόν εγκυμοσύνης. Λόγω καλοκαιριού που φοράμε ανάλαφρα ρούχα θα ήθελα να το φοράω. Ξέρετε που μπορώ να βρώ; σίγουρα είχε στην σελίδα mariaevita αλλά δεν με ξετρελαίνουν τα σχέδια. Έχω δει πολύ καλύτερα σχέδια αλλά δεν βρίσκω να τα παραγγείλω..

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου Νίκη μου!!!!
Εγω εχω ηδη ενα αγοράκι 19 μηνών και περιμένω αγοράκι παλι!!! Αγορομανα θα γίνω, άντε το τρίτο με το καλο να ειναι κόρη!!!!!
Κοριτσακι μου δεν ξερω καθολου για το μενταγιόν εγκυμοσύνης κι εγω μονο στο mariaevita τα εχω δει! Λογικα αν πας σε ΜΑΓΑΖΙ με αξεσουάρ ολο και κατι αντίστοιχο θα εχουν που να κάνει μουσικουλα!
Αααααααααα την Δευτέρα κατα πάσα πιθανότητα θα ξερω και για τα επιδόματα του ΟΑΕΔ οπότε θα σας ενημερώσω!!! Μακάρι να μην κόψουν το 6μηνο!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κορίτσια! Ετοιμάστε τους γαμπρούς, εμείς έχουμε κοριτσάκι!!!!!!! Δεν σας εγραψα από την Πέμπτη που πήγα γιατι τα ωράρια μου ειναι απίστευτα! Μέχρι και σε σεμινάριο τοκετού πήγα χτες και σημερα ημοθν εννοείται κομμάτια!

Δοξα το Θεό το μωράκι μας ειναι πολύ καλα και από ότι μας είπε ειναι πολύ ψηλκ παιδί... Είναι ήδη 20 εκατοστά και περιπου 240γραμ!!!!!


Αν ακούσετε τιποτα για εγγραφές σε ομάδες μπάσκετ να μου πειτε έτσι!!! Χαχαχα! Πέρα από την πλάκα,μέχρι να μας πει ότι όλα ειναι καλα είχα καταιδρωσει!

Σε ευχαριστω πολύ λία μου για τα επιδόματα,περιμένω με αγωνία να μάθω κι αλλά γιατι έχω χάσει τη μπάλα! Διάβασα άνω κυψέλη και χάρηκε πολύ, το πατρικό μου ειναι γκυζη-πολύγωνο και είναι πολύ συχνά εκει! Βλέπεις η μανα ειναι μόνο μια! Κάποια στιγμη να κανονίσουμε να παμε για πορτοκαλάδα τις κοιλιες μας! Νίκη μου σε σενα βλέπω να ερχόμαστε του χρόνου το καλοκαίρι!!!!


Γερά να ειναι κορίτσια και όλα τα υπόλοιπα έρχονται μονα τους!

Νίκη καλα νεα να εχεις κι εσύ μ.τριτη που θα πας!
Λία εσύ ποτέ πηγές για υπέρηχο τελευταία;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για το μενταγιόν έμαθα χτες στο σεμινάριο! Δεν είχα ιδέα τι ειναι! Κάνει δουλεια όμως;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
http://www.babyinn.gr/v1/products/view/1407


Κάτι τέτοιο λετε;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακι Μαράκι μου;; Μπράβο με το καλο γερή και καλοτυχη να ειναι παντα!!!
Αρα γεννατε πριν απο εμάς; Εμένα μου εχει δώσει τελευταία ημερομηνία 19/9! Ελπίζω μονο να μην τον γεννησω ίδια μέρα με τον μεγάλο (15/9) και με βρίζουν μετα!!!

Εγω Μαράκι πήγα την πεμπτη για υπέρηχο και μας επιβεβαίωσαν οτι ειναι αγόρι, υπερκινητικος, ψηλός και νευρικος (απο τον μπαμπα του το πήρε) χαχαχαχα

Φαντασου πριν μέναμε Πολυγωνο στην Χρυσουπολεως αλλα ο σύζυγος αποφάσισε να έρθουμε πιο πάνω για να βλεπω πολλα φωτακια απο το μπαλκόνι που μου αρέσουν!!!!
Εννοείται με την πρώτη ευκαιρία θα πιούμε πορτοκαλαδες και θα βάλουμε τον μικρο να κάνει κορτε στην κόρη απο τωρα χιχιχιχχι

Εσυ Νικακι μόλις πας γιατρο μας ενημερωνεις άμεσα για τα νεα σου!!! Να ξέρουμε το επόμενο καλοκαίρι που θα σου έρθουμε ολο το ασκερι τι θα φέρουμε ροζ ή μπλε δωράκια!!!!

Αχ κορίτσια ο μικρός εχει αρχίσει το κλωτσιδι και πια τον καταλαβαίνω, οχι έντονα αλλα τον νιώθω! Τι ωραίο συναίσθημα το είχα ξεχάσει!

Τι μάθημα τοκετού έκανες Μαρία μου; Μην ακούς πολλα και αγχωθεις και τρομαζεις πάνω απο ολα, τιποτα δεν ειναι τα ξεχνάς ολα!!!!

Κοριτσακια μου νανι τωρα γιατι μια νύστα την εχω σημερα όλη μέρα....
Σας φιλω και τις 2

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα! Πρωινή σημερα!
Το σεμινάριο είχε θέμα, προετοιμασία τοκετού,θηλασμός και φροντίδα μωρού! Δεν είχα πάει ποτέ, ούτε είχα ακουσει τοσο σημαντικές λεπτομέρειες, πλέον έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικονα!

Έχω σκοπό να παω και σε ένα αλλο που ειναι για θηλασμό, αλλά γενικά λέω να μην το παρακανω με την πληροφόρηση!
Χτες είδα κατι φίλες που έχουν ήδη παιδιά και με τρελαναν... Η κάθε μια ελεγε άλλα και τελικά έφυγα και ήθελα να κλεισω τα αφτιά μου!

Εσείς είχατε και οι δυο φυσιολογικό στα πρώτα σας;

Λία μη μου πεις... Παρθενακι ειναι ο μεγάλος σου; εντάξει τον αγαπω ήδη... Έχω γεννηθεί 2 σεπτέμβρη!!! Χαχαχα!!!

Niki

Niki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσάκια μου!! Εμείς πρώτα ο θεός μέχρι 27/09 θα έχουμε γεννήσει! Λία μου εννοείται ότι είστε καλοδεχούμενοι το επόμενο καλοκαίρι! Μακάρι να μιλάμε μέχρι τότε και να βρεθούμε!
Αγορομάνα, ε; τέλεια! Και τί διάβασα;;; θα πας για τρίτο;;; μπράβο!
Μαρία μου αυτά τα μενταγιόν λέω! Είχα πάρει τηλέφωνο στην συγκεκριμένη σελίδα για να παραγγείλω αλλά δεν τα φέρνουν πλέον.

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!
Εμεις μόλις μαζευτηκαμε, σημερα απο το πρωι έξω, τα εφτυσα η αλήθεια ειναι αλλα χαλάλι!

Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεός και με το καλο να ερθει και το τρίτο και το τέταρτο, δεν εχω κανενα πρόβλημα αλλα ετσι οπως το παει η κυβέρνηση δεν μας βλεπω για παραπάνω απο τρία χαχαχαχαχα

Αχ οι Παρθενοι ειναι μεγάλοι ιστορία στην ζωή μου! Εγω ο Τοξότης περιβαλλομαι απο μπόλικους ζωή να έχετε όλοι!!!
Ο αντρούλης μου ειναι ο πρώτος, ο γιος ο δεύτερος, ο μικρός γιος που θα ερθει με το καλο παρθένος κι αυτός! Ο παππούς μου παρθένος, στην δουλειά 3 ακομα, Μαράκι κι εσυ!!!!
Νομίζω με κυνηγάει το ζωδιο χιχιχιχιχι

Εχω και τον Σπυράκο τωρα που δεν λεει μα κοιμηθει με τιποτα, βλέπει ζουζουνια στο YouTube κι εγω κοιμάμαι όρθια....
Για να μην πω οτι ο μπαμπάς μας κοιμάται ηδη...
Αμοιρες μάνες τι τραβάμε - μην ακούς Μαρία ολα καλα

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχαχα! Όσο μπορώ ακομα γελάω γιατι βλέπω από το χειμωνα να σκέφτομαι αυτά τα ποστ και να κουνάω το κεφάλι μου!
Ας ειναι γερά τα παιδάκια μας!
Φιλία κορίτσια .. Είμαι υπνωτισμένη!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλησπερα!!! Πως εισαστε; εμένα η κοιλιά μου νομίζω ότι πλέον ειναι πιο στρογγυλή και πιο σφιχτή!!! Και το μωρουλινι κουνιέται αρκετά!!!

Λία έχω να σου πω ότι ο συνδυασμός τοξοτη-παρθένου φοριέται πολύ! Ο μελλον σύζυγος...ειναι τοξότης και περικυκλωνεται από παρθένο πατερα,εμένα και με το καλό και το μωρουλι!!!

Νίκη την τριτη εχεις υπέρηχο; άντε με το καλό!

Έχει αρχίσει καμία από τις δυο σας να νιωθει το μωρό;

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημερα! Βασικά συγνώμη που μπήκα στο γκρουπ σας αφού εγω πρώτα ο Θεος γεννάω Οκτώβριο αλλα δεν βρήκα τέτοια ομάδα! Είμαι 11 εβδομάδων έγκυος και επειδή έρχεται Πάσχα και θα έκλεινε το κέντρο ειδικό για αυχενικες και β' επιπέδου μας είπαν να πάμε τωρΑ. Τέλος πάντων μας λέει λοιπόν στο τέλος (αφού μας είπε ότι ολα καλά) ότι εχουμε κοριτσάκι! Και απλά ρωτάω μήπως ξέρετε, δεν ειναι πολυ νωρις στις 11 εβδομάδες να μας πει το φυλο; Του είπα εγω ότι έχω ένστικτο για αγόρι (έχω αλλο ένα αγόρι και ένιωθα το ίδιο δυνατό ένστικτο και στην πρώτη εγκυμοσύνη) και μας έδειξε την κλίση των γεννητικών οργάνων, χωρίς όμως να έχει κάνει την εμφάνιση του κάποιο τσουτσουνακι (όπως ειναι των κοριτσιών που παει προς τα κάτω η των αγοριών που παει προς τα πάνω! Μόνο ένα πρησμενο πραγματακι. Θελω πολυ ένα κοριτσάκι αφού παντα ελεγα θελω ένα και ένα αλλα είμαι τόσο σίγουρη ότι ειναι πάλι αγόρι.. Έχετε ακούσει παρόμοια ιστορία;; Ευχαριστώ πολυ!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου ntoritsa και με το καλο το παιδάκι σου !!
Συμφωνώ μαζι σου οτι ειναι νωρίς για να σας πει φύλο με σιγουριά, σκέψου οτι εμένα μου είχαν πει στις 12μιση εβδομάδες μαλλον αγόρι και τελικα μο το σιγουρεψαν στις 16 εβδομάδες!
Πάντως γερό να ειναι και μην σκας κι εγω μαμα με 2 παίδαρους θα ειμαι τον Σεπτέμβριο και πολυ το χαίρομαι τελικα

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρία μου αστα τελικα κι εγω εκει εχω καταλήξει Τοξότης με Παρθένο ειναι must!!!!
Εμένα παιδιά εχει αρχίσει το κλωτσιδι ο μικρός και πια τον καταλαβαίνω για τα καλα!!! Σε σημείο που μπορει να κάθομαι στο γραφείο λιγο σκυφτή και επειδή τον ενοχλω με κλωτσαει να σηκωθω-παει αυτός θα μου αλλάξει τα φώτα- γερο να ειναι το μαναρακι μου!!!!!
Τωρα περιμένω πως και πως να ερθει η Μ.Τεταρτη να φύγουμε, να εχω άντρα και γιο όλη μέρα να τους χορτάσω λιγο!!!!
Θα πάτε πουθενα για Πάσχα;;; Εμεις θα πάμε στο χωριό της πεθεράς μου στην Γραβια την ξακουστή και ευτυχώς θα την έχουνε και μαζι, να την χαρεί την γιαγιά λιγο και ο μικρός γιατι δεν την βλέπει- μένει Λαμία βλέπετε!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλωσήρθες Ντοριτσα!!!
Υγεία σου εύχομαι κι εγώ για σενα και το παιδάκι σου και όλα τα αλλά ειναι υπέροχα! Δες το θετικά, αν ειναι αγόρι τα εχεις όλα έτοιμα από τον πρώτο σου! Να σου ζήσει κ το παλικάρι σου!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ Λία μου τι τέλεια! Εμένα η δικιά μου κουνιέται και το καταλαβαίνω, ειδικά χαμηλά στην κοιλιά μου νιώθω μάλλον ποδαράκια σα να κάνουν ψαλιδακι! Δεξιά και αριστερά στον αφαλό μου και λίγο πιο κατω νιώθω οταν γυριζει μαλλον! Δεν το κάνει πολύ συχνά όμως... Εσύ το καταλαβαίνεις συχνά;

Πάσχα θα φύγουμε κι εμείς, μας βλλεω προς επίδαυρο, εχει η μητέρα μου εξοχικό εκει και θα περάσουμε τις μέρες οικογενειακά! Μετράμε ήδη αντίστροφα για το γάμο και έτσι έχω απόλυτη ανάγκη από ξεκούραση! Ε...οπου μαμά και ξεκούραση οποτε αναμένω μ.παρασκευη την αναχώρηση! (αν καταφέρω και παρω και καμία δυο μερούλες άδεια μ.τεταρτη-μ.πεμπτη καλα θα ειναι!)

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πλάκα πλάκα και της νικης πρέπει να εχει αρχίσει τις μετακινήσεις το μωρουλι!
Ντοριτσα εσύ που θα γεννήσεις; Είσαι Αθήνα;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Μαράκι μου!
Δεν τον καταλαβαίνω συνέχεια η αλήθεια είναι, αλλά το βρ'αδυ κυρίως όταν πάω να ξαπλώσω εκεί αρχίζει λίγο για 2-3 χτυπήματα μην φανταστείς και τέλος! Μετά πάλι άλλα 2-3 το πρωί που θα ξυπνήσω! Μέσα στην ημέρα σπάνια και όχι κάθε μέρα!!!

Τι καλά, μανούλα και Άγιος ο Θεός!
Εγώ κάθε χρόνο - από τότε που γνώρισα τον άντρα μου - πάω στο χωριό του για Πάσχα και Πρωτοχρονιά γιατί ο πεθερός μου δυστυχώς μας άφησε λίγο πριν γεννήσω τον πρώτο μου και η πεθερά μου μένει μόνιμα Λαμία όπως σου έγραψα οπότε πρέπει να την βλέπουμε λίγο και αυτήν!
Το καλό είναι ότι έχω την μανούλα μου εδώ στην Αθήνα και δεν με ενοχλεί που δεν είμαι μαζί τους τις γιορτές!
Και φυσικά το άλλο θετικό είναι ότι η πεθερά μου είναι ένας γλυκύτατος και τόσο φιλόξενος άνθρωπος που ποτέ δεν με αφήνει να κάνω τίποτα, τα ετοιμάζει όλα η ίδια οπότε δεν κουράζομαι! Μόνο ο ντρούλης μου κουράζεται κάθε χρόνο που πάει για ξύλα για την φωτιά και φυσικά ετοιμάζει και ψήνει και το αρνί....αλλά μεταξύ μας το γουστάρει να τα έχει όλα έτοιμα για την οικογένεια (το έχετε εσείς οι Παρθένοι) χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ntoritsa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολυ κορίτσια! Κι εσείς με το καλό τα αγγελουδια σας! Βρε μακάρι και αγόρι να ειναι δεν το συζητώ καν απλά σας το εξήγησα για να μην νομίσετε πως πιστεύω ότι ειναι αγόρι επειδή θελω αγόρι! Δε θελω κατι συγκεκριμένο, παντα ελεγα ένα κι ένα ιδανικά αλλα είμαι τόσο ερωτευμένη με το γιοκα μου που κι αλλο ένα τέτοιο πλασματάκια θα με έλιωνα! Απλά νιώθω μέσα μου ότι ειναι αγόρι και σας "ενοχλησα'" για να μου πείτε αν κι εσάς σας φαίνεται περίεργο που μου είπε με τέτοια σιγουριά στις 11 εβδομάδες ότι ειναι κορίτσι! Τέλος πάντων πάνω από ολα γερό να ειναι και το δικό μου και ολα τα μωρακια του κόσμου κι εσείς τόσο χαρούμενες όπως τώρα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις