Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 11]

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκια τι κάνετε???
Που είστε όλες????

Πείτε κανένα νέο καλε!!!!

dwrina

dwrina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τι κανετε κοριτσια?
να σας ρωτησω εχει κανει καμια την εξεταση doppler στο αττικο? εχει μεινει ευχαριστημενη??

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα σε ολες και στις κοιλιτσες σας!!! Σημερα μπηκα στον 9ο!!!! Εχω καιρο να μπω γιατι ετρεχα μεχρι χτεε για διαφορα και γυρνουσα κομματια! Αποφασισα να σταματησω και επισημα απο τη δουλεια οποτε τωρα λεω να τακτοποιησω σπιτι και λεπτομερειες για το μωρουλινι μου!!! Εσειε πως ειστε; Μπανακια κανετε; απο αγχος πως τα πατε;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λια σε ευχαριστω πολυ πολυ για το ικα, γυρισα σε προηγουμενο post στην αρχη του topic και αφου συγκεντρωθηκα καταλαβα πως βγαινει το ποσο του ικα! Τα πηρα ηδη να σου πω!!! Απο τη δουλεια τι δικαιουμαι; εχεις καμια πραξη να βγαλιουμε κι αυτο το ποσο;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσακια τι κάνετε;;;;;
Μαρακι δυστυχώς για την δουλειά δεν ξερω πως τα βγάζουν, εγω τους ρωτάω και μου τα λενε!!!
Κι εγω το πήρα ηδη το επίδομα του ΙΚΑ και τελικα πήγα στης Ν.Ιωνιας και ξεμπερδεψα πολυ γρήγορα!!!!
Κατα τα αλλα εχω σταματήσει την δουλειά και τωρα ειμαι ΣΠΙΤΙ με τον μεγαλο γιο και απλα περιμένουμε!!!
Βαλίτσα βέβαια δεν εχω φτιάξει ακομα αλλα ειμαι σε καλο δρόμο, τουλάχιστον εφτιαξα τα μωρουδιακα!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχαχα! Κι εγω τα ιδια, η βαλιτσα εχει πιασει αραχνες! Ακομα να ετοιμαστει! Μωρουδιακα κι εγω ετοιμη, μας ηρθε και το καροτσι και η κουνια και ειμαστε ετοιμοι! Λια ποτε ειπες ειναι η πητ σου; εμας 12/9 ...! Πλησιαζει!!!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ μπράβο κοριτσάκι μου άντε να τελειωνεις σιγά σιγά!
Εγώ έχω να πλύνω καρότσι και κάθισμα και φυσικα να στησω το λίκνο και να το φτιάξω κι αυτο!
Οσο για την κούνια προς το παρόν φιλοξενεί τα ασιδερωτα, οταν με το καλο πανε και τα 2 στο δωμάτιο τους θα την φτιάξω κι αυτήν χαχαχαχαχαχαχα
Βαλίτσα να σου πω την αληθεια λέω να φτιαχνω σιγα σιγα γιατι παρόλο που εχω ΠΗΤ 16/9 δεν με βλεπω να τον παίρνω ολο τον μήνα - εχω κατι περίεργα πονακια, θα δουμε!
Αχ πάντως αυτές οι τελευταίες μερες ειναι και οι χειρότερες, δεν περνούν με τιποτα!!!!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ηδη νιωθω κι εγω να μην εχω υπομονη! Αληθεια ρε συ Λια πως θα καταλαβω οτι εφτασε η ωρα; αυτο που καθομαι και κοιταω τουε τοιχους καθολου δεν μου αρεσει... εκανα γενιξη στο σπιτι να ειμαι ετοιμη, τα ρουχα της οκ και λεω να τελειωσω και με λεπτομερειεε τυπου κουρτινες κλπ (καθαρισα μεχρι και καλυμματα καναπε...αν μεινω λιγο ακομα βλεπω να βαζω και τα πλακακια στο πλυντηριο!) Ουφ...αυτη η αναμονη...

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αααα ξεχασα να σου πω...αυριο μου εχει κανονισει η γιατρος να κανω nsi καρδιοτοκογραφημα στο γαια (εκει γενναμε). Εσυ εκανες;


http://www.unitedreporters.gr/news/GR/Ergasiaka_-_Asfalistika_themata/ergasiaka_asfalistika_themata/Ti_prepei_na_gnorizoyn_oi_melloyses_miteres_gia_tis_parohes_mitrotitas

Επισης ριξε μια ματια και σε αυτο γιατι προσπαθω να βγαλω ακρη με τα υπολοιπα που ειναι να παρω απο τη δουλεια γιατι ο λογιστης ειναι εντελως ασχετος και φοβαμαι οτι δεν θα τα βγαλει σωστα. Παιζουν και μαυρα στη μεση... μεχρι ποτε πρεπει να πληρωθω; ουτε το επιδομα καλοκαιρινης αδειας εχει βγαλει ακομα, για να καταλαβεις...
Αυτο το link λεει κατι για συμπληρωματικο επιδομα οαεδ, περα απο το 6μηνο... ξερεις τι ειναι;

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ενα ενα βγαζω ερωτηματολογιο!
Σεντονια για καλαθουνα που θα βρω σε καλη τιμη;
Το καθισμα-αυγο το πλενω κανονικα κι ας ειναι καινουργιο;
Την καλαθουνα ποτε να της βαλω σεντονια κλπ; ειναι νωρις;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ αυτο το πως θα το καταλάβω ακομα και τωρα που εχω γεννήσει ηδη μια φορα με τρώει! Βασικα εμένα ηδη εχουν ξεκινήσει να πονάνε τα ισχια μου που σημαίνει οτι ανοίγει η λεκάνη και πάμε σιγα σιγα για τοκετο... Θυμάμαι στον πρωτο που είχα απο το πρωι έναν πόνο σαν να περιμένω περίοδο και ξαφνικά το μεσημέρι σταμάτησε, πήρα τον γιατρο και μου ειπε μα φάω ελαφριά και να περιμένω. Τελικα κατα τις 18:00 άρχισε παλι ο πόνος μονο που σταδιακά εγινε σουβλια για λίγα δευτερόλεπτα και σταματαγε. Απο εκείνη την στιγμη άρχισα να μετράω το διάστημα μεταξύ της κάθε σουβλιας και οταν έφτασε στο 5' έφυγα για Μαιευτηριο!!! Βέβαια μπορει να σου σπάσουν και τα νερά-ειναι σαν να κατουριεσαι πάνω σου- οπότε εκει φεύγεις κατευθείαν!

Δουλειές κι εγω μια απο τα ίδια, τωρα θυμήθηκα να τα κανω ολα και δεν κάνει αλλα δεν μπορω και να τα αφήσω. Μονο το σίδερο δεν μπορω και σκέφτομαι να φέρω γυναίκα- πολλή ζέστη ρε παιδάκι μου!

Λοιπόν για τα σεντονακια στην καλαθουνα οσο πιο αργά μπορείς μην σου πω στρωστα και μόλις γυρίσεις απο το Μαιευτηριο η βαλτα μεσα στην καλαθουνα και πες στην μαμα σου να τα στρώσει 1 μέρα πριν βγεις!
Για το κάθισμα λογικα βγαίνουν ολα τα υφάσματα για να μπορείς να τα πλυνεις απλα πρόσεξε πως θα τα βγάλεις για να ξέρεις πω θα τα ξαναβαλεις- κι γω ετσι θα κανω- εννοείται στο πλυντήριο!!!!!

Τέλος για τα επιδόματα, ξερω οτι ο εργοδότης σου δίνει 1 μισθό + τα επιδόματα αλλα πως βγαίνουν δεν το ξερω! Για να καταλάβεις εγω σταμάτησα 22/7 οπότε στις 31/7 πήρα απο την δουλειά ολο το επίδομα άδειας + εξόφληση Ιουλίου για αυτές τις 7 μερες (μας πληρώνουν ανα 15 μερες). Τωρα τέλος Αυγούστου θα πάρω κατι ψιλά ακομα και μετα παλι Νοέμβριο και Δεκέμβριο παλι θα μου δώσουν που αφορούν ποσοστό απο το επίδομα Χριστουγεννων και οτι εχει απομείνει απο την συμπληρωση του 1 μισθού που οφείλει να δώσει!
Ο ΟΑΕΔ σου δίνει λεφτα ( θα καταργηθεί μαλλον) τόσα ώστε να καλυφθούν τα λεφτα που θα επαιρνες εάν δουλευες κανονικα αυτούς τους 4 μήνες που δινει άδεια το ΙΚΑ. Τι εννοώ έστω οτι για αυτές τις 119 μερες εσυ εάν δουλευες κανονικά θα επαιρνες 4.000€, τωρα που δεν δουλεύεις λόγω εγκυμοσύνης πήρες 2.000€ απο το ΙΚΑ, 1.000€ απο τον εργοδότη, ο ΟΑΕΔ θα σου δώσει τα υπόλοιπα 1.000€ για να συμπληρωσεις τα λεφτα που θα επαιρνες κανονικα!
Εχε κατα νου το εξής: το εξάμηνο του ΟΑΕΔ θα το παρέα αφου πάρεις και την κανονικη σου άδεια απο την δουλειά. Εδω συνήθως εχει ενα μπέρδεμα, εάν προλαβαινεις να πάρεις την άδεια σου μεσα στο τρέχον έτος (λογω του οτι η άδεια δεν μεταφέρεται στο επόμενο έτος βάση νομού) τότε πρώτα παίρνεις εξάμηνο και μετα την άδεια! Στην περίπτωση μας ομως επειδή η άδεια του ΙΚΑ λήγει τον Νοέμβριο εάν πάρουμε πρώτα εξάμηνο χάνεται η άδεια του έτους και απαγορεύεται τότε πρώτα θα πάρεις την άδεια και μόλις λήξει πχ στις 19/12 την αμέσως επόμενη ημέρα ξεκινάει το εξάμηνο!
Στο λέω γιατι μια κοπέλα την πάτησε και τελικα δεν πηρε το εξάμηνο γιατι έκανε αυτο το λάθος (πηρε δηλαδή την άδεια της πρώτα ενώ θα μπορούσε μα την έπαιρνε και μετα το εξάμηνο αφου δεν άλλαζε το έτος). Στην ουσία αυτο πιάνει αυτές που εχουν γεννήσει τους πρώτους μήνες του έτους - κρατα το για μελλοντική χρήση, ποτε δεν ξέρεις ποτε θα ερθει το 2ο παιδάκι

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλα εισαι Θεα!!!! Να εισαι καλα ρε συ Λια !!! Η αληθεια ειναι οτι απο το πρωι νιωθω κι εγω σαν να περιμενω περιοδο αλλα σταματησε... νομιζω οτι επειδη ειναι το πρωτο δεν θα ειναι τοσο γρηγορο...

Εκανα και το καρδιοτοκογραφημα το απογευμα...ολα καλα. Σε σημειο που δεν καταλαβα γιατι το εκανα αλλα τεσπα ξερει η ντοκτορ μαλλον!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για το επιδομα του οαεδ λογικα πρεπει να παω σε γραφειο οαεδ για να μου πουν τι θελουν.... δεν το ειχα υποψη μου καθολου. Ο λογιστης με αγχωνει γιατι κανει την παπια...

Για να καταλαβειςβμε τις αδειες εχω ακομα υπολοιπο απο το 2013 11 μερες + 7 μερες που δουλεψα πριν σταματησω + 22 η αδεια του 2014 ελεγα να την κουμπωσω μετα το 6μηνο και ετσι να γυρισω συνολικα σε κανεναν χρονο...

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυπνιες αύπνιες.....
Νομίζω οτι σε βάζει στον καρδιοτοκογραφο για να ελέγξει συσπασεις και πως παει το μικρο! Αφου σου ειπε ολα καλα δεν γεννάς ακομα, κανε υπομονη γιατι μπορει να φας ολο τον 9ο και να πάρεις και μερες απο τον 10ο!!!

Για τον ΟΑΕΔ ξερω σίγουρα οτι πρεπει να έχεις μια βεβαίωση απο τον εργοδότη υπογεγραμμένη και ενα χαρτί απο το ΙΚΑ οτι πήρες τα επιδόματα! ΠΡΟΣΟΧΗ το χαρτί αυτο στο δινει το ΙΚΑ οταν πας να πάρεις το επίδομα λοχειας, ειναι ενα χαρτί που αναφέρει και τα 2 επιδόματα (κυοφοριας-λοχειας) και το συνολικό πόσο που έκανες απο το ΙΚΑ! Μην το χάσεις γιατι ο ΟΑΕΔ θελει το πρωτότυπο! Μπες στο σάιτ του ΟΑΕΔ και στις παροχές μητρότητας σου γράφει ακριβως τι θελει τοσο για το επίδομα οσο και για το εξάμηνο. Εχει ακομα και τις βεβαιώσεις που χρειάζεται για το καθένα ώστε να ΤΕΙ τυπωσε θα και να πας στον λογιστή έτοιμη να μην σε καθυστερήσει παλι!!!!!
Με την άδεια τωρα άκου τι παίζει: εσένα λογικά τελειώνει η άδεια του ΙΚΑ στις 14/11 περιπου, οπότε καπάκι πρεπει να πάρεις τις 11 μερες του 2014 που έχεις υπόλοιπο και μετα το εξάμηνο! Οι 7 μερες που εκατσες παραπανω θα προστεθούν στο τέλος του εξαμήνου γιατι στην ουσία ειναι "μαύρες". Οπότε μόλις τελειώσει το εξάμηνο με το καλο περί τα μεσα Ιουνίου 2015 τότε να θυμάσαι οτι θα πρεπει να ζητήσεις την άδεια του 2015 καπάκι (22 μερες) και μόλις τελειώσουν θα κάτσεις ακομα 7 μερες που σου χρωστάνε, εννοείται οτι θα έχεις ξαναμπεί στην μισθοδοσία καπάκι μόλις τελειώσει το εξάμηνο- μην μπερδευτεις και χάσεις λεφτα αλλο η άδεια του ΟΑΕΔ και αλλο η κανονική σου άδεια και τα χρωστουμενα!!!!!

Εγω την πεμπτη παω για υπέρηχο να δω που βρισκόμαστε και μετα λέω να φτιάξω βαλιτσουλα, να ειναι έτοιμη μην τυχόν και......

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι νεα απο τον υπερηχο Λια; Με τον οαεδ το καταλαβα, πηγα απο εκει και μου ειπε για το χαρτι... μου τονισε οτι πρεπεο να παρω την αδεια του 2014 (την οποια εχω ολοκληρη...γιατι οι 11 μερεε ειναι υπολοιπο απο το 2013) και επισης μιυ ειπε οτι εχεξ πεσει στο τραπεζι η διακοπη του 6μηνου απο 1.1.2015.... οποτε σκεφτηκα να κανω συμφωνια με λογιστη και αφεντικο και να δηλωσουμε οτι την εχω ηδη παρει την αδεια για να μην προλαβει να αλλαξει το ετος και το χασω καξ να κουμπωσω τβν αδεια μετα! Λογικα δεν θα μου πει οχι μιαε κ δεν θα με πληρωνει εκεινος!!!!


Αυπνοια ε; ωραια κι εγω που νομιζα οτι παραξεκιυραστηκα και δεν κλεινω ματι...τελικα ειναι φυσιολογικο! Ουφ αναμονη
...την Δευτερα εχω κι εγω υπερηχο!

Οσο για τις πολυποθητες συσπασεις εγω δεν νιωθω τιποτα περιεργο. Η γιατρος λεει οτι παρολαυτα συμβαινουν σε ολες τις γυναικες. Λες να το καταγραφει ο καρδιοτοκογραφος; μακαρι γιατι εχω αρχισει να πιστευω οτι η μικρη τεμπελιαζει και εχει βολευτει μια χαρα οποτε δεν βλεπω να ξεκιναει να ερχεται...

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απο βαλιτσουλα ειμαι ετοιμη! Μαλιστα εκανα 2. Μια με νυχτικα και απαραιτητα για μενα και το παιδι και μια με ρουχα και παπουτσια εξοδου για μενα! Υπερβολη λες;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Με τον υπέρηχο Μαράκι μου ολα καλα! Ο μικρός μια χαρα εχει φτάσει ηδη τα 3200! Οπότε τωρα εν αναμονή μεχρι να το αποφασίσει να βγει!!
Μην ανησυχείς για την μικρη ετσι ήμουν κι εγω στον πρωτο δεν καταλάβαινα τιποτα ώσπου ενα πρωι να ο πόνος και γέννησα!!!
Θα βγει οπότε θελει εκείνη μην σκας!
Βαλίτσα κι εγω ετοιμασα απλα δεν εχω βάλει τα τελευταία ξέρεις οδοντοβουρτσα, φορτιστή και τέτοια! Μια έκανα οπως και στον πρωτο με τα παντα μεσα!
Εσένα οπως σε βολεύει μην σε νοιάζει απλα πες στον άντρα σου την 2η με τα ρούχα εξόδου να στην φέρει το βραδυ πριν βγεις μην την κουβαλας απο την αρχη!

Για τον ΟΑΕΔ ξερω κι εγω οτι είπαν απο 1/1 να το ξανά συζητήσουν για κατάργηση αλλα αυτο που δεν εχω καταλάβει ειναι αν είσαι ηδη στο εξάμηνο και τελικα καταργηθεί στο κόβουν ή όσες ειναι ηδη το παίρνουν κανονικα μεχρι να λήξει και απλα δεν μπαίνουν άλλες απο την στιγμη που θα παρθεί η απόφαση;; Γιατι εγω ειναι να μπω 23/12, αν ομως το καταργήσουν πες απο Φεβρουάριο του 2015 τι γίνεται επιστρέφω για δουλειά ή δεν κόβεται για όσες το εχουν προλάβει;;; Και ο ΟΑΕΔ δεν βοηθάει ολο δεν ξερω απαντάνε και δεν εχουμε επίσημη ενημέρωση πφφφφφφφ

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν ηξερε ουτε μεσα στον οαεδ. Φανταζομαι ομως οτι θα συνεχισει για οσες το εχιυν ξεκινησει και απλα δεν θα δεχτουν αιτησεις απο 1.1.15!

Τη δευτερη βαλιτσουλα λεω να την αφησω σπιτι και αυτο που λεε κι εσυ να μου τη φερει μια μερα πριν βγω!

Ουτε κι εγω εβαλα οδοντοβουρτσα κλπ, εκανα λιστα για να μην ξεχασω κατι γιατι λογικα θα τα μαζεψω οταν αρχισουν τα πονακια!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μηπως θυμασαι κ απο χαρτια τι χρειαζεται να εχω μαζι;

Βιβλ. Υγειας
Ταυτοτητες
Εξετασεις που εχω κανει απο την αρχη

Τι αλλο;

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μακάρι να ειναι ετσι οπως το λες και να μην το κόψουν σε όσες το εχουν ηδη πάρει γιατι αν δεν ισχύσει θα εχω θεμα με τα παιδια.... Ποιος να τα κρατήσει.....

Νομίζω δεν χρειάζεσαι αλλα χαρτια αλλα και να χρειαστούν θα στο πουν μην ανησυχείς!

Εγω η τρελη έπλυνα ξανά ολα τα πραγματα του μωρού που θα πάρω στο Μαιευτηριο, δεν ξερω τι με έπιασε! Ευτυχώς στεγνωσαν κιόλας οπότε αυριο σίδερο και τέλος!
Βλέπεις στο Ελενα πρεπει να έχεις εσυ μαζι τα πραγματα του μωρού γιατι δεν σου δίνουν τιποτα πέρα απο πάνες!

maria2013


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμενα μου ειπε η γυναικολογος για το παιδι να παρω ενα φορμακι, ενα σεντονι και μια κουβερτουλα αγκαλιας για την εξοδο. Λιγα μιυ φανηκαν... καμια συμβουλη Λια;

Εμενα μου ειπε να εχει η βαλιτσα μου πραγματα σα να πηγαινα 2ημερο ταξιδι.

Αυτο που σε επιασε εσενα...καθε μερα φλερταρει το μυαλο μου! Να τα ξαναπλυνω!!! Χαχαχαχα νομιζω οτι εχω απλα πολυ χρονο και προσπαθω απλα να κουραστω!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επειδή είσαι σε ιδιωτικό όντως δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω γιατί τα μωρά τα ντυθούν με ενα σαν φορεματακι οπότε μονο ρούχα εξόδου θέλεις και ενα κουβερτακι πικε μην το σκασεις κιόλας!
Για σένα δεν εχω ιδέα να σου πω την αληθεια, φαντασου εγω εχω πάρει τα παντα μεχρι πετσέτα και σαμπουαν!!!!!!
Αλλο ομως το δημόσιο και αλλο το ιδιωτικό!

Εγω σημερα τα σιδερωσα, τα έβαλα βαλίτσα και αυριο θα πάρω ενα μικρο παμπερς και εκλεισα! Μετα περιμένω γιατι 2 μερες τωρα ποναω.... Θα δουμε!

Αυριο έχεις υπέρηχο ε; Άντε με το καλο, περιμένω νεα απο την μπουμπου!!!!!

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia ti kanete??? etoimes sas vlepo esas k agxonomai ki allo!! ti "kalluntika" gia to moro pirate? ( afroloutro,krema sygkamatos, lotion somatos ktl) farmakeiou i ta apla typou proderm-fissan? panes na paro to 1 (2-5) i to 2 (3-6)??? posa formakia na paro sto nosokomeio k posa fanelakia? gia mena servietes i xartovamvaka? esorouxa kanonika i mias xrisis?? exo pelagosei me ola ayta ta mikropragmata!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!! - Σελίδα 8 667478 k gia ta greeklish alla kati epathe k den grafei ellinika!!!!

lgyftog

lgyftog
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκι που είπαμε οτι γεννάς;
Πάντως απο πανες εγώ είχα πάρει και πήρα το 2 γιατί είναι πολύ μικρή η διάφορα στα κιλά και απο καλλυντικα προδερμ και σουντοκρεμ! Φορμακια αν είσαι σε ιδιωτικο μόνο αυτά που θα το βγάλεις και ενα σεντονάκι για σκέπασμα! Αν τώρα είσαι σε δημόσιο πρέπει να τα έχεις ολα εσύ γιατί δεν δίνουν τίποτα εγώ έχω πάρει 8 ζιπουνακια, 2 φορμακια, 3 σεντονάκια και μια πικε κουβερτουλα!
Για μένα σερβιετες always night και κανονικά εσώρουχα!
Μην ξεχάσεις ρούχα εξόδου για σένα!
Ολα καλά θα πάνε μην ανησυχείς, οτι θες ρωτά!

ifigenia84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sto panepistimiako Larisas tha genniso! Simera pigame k gia uperixo eftase 2500 to mikraki mas ola kala eipe exei parei k thesi opote perimenoume an k pisteuei oti tha ton "fao" olo ton mina! Ayta ta nea mas!!! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις