Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
312 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 312 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 38  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 38]

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕλένηΚ έγραψε:Ax Νικολέτα ακριβώς τα ίδια κι εμείς!! Δεν φτάνουν τα έξοδα του μωρού έχουμε και το αμάξι  Mad Mad Mad 

Το σάητ είναι το http://www.asos.com/Women/Maternity/Dresses/Cat/pgecategory.aspx?cid=8343#parentID=-1&pge=0&pgeSize=204&sort=-1
Κι εγώ θέλω να πάρω φόρεμα γιατι μας κάλεσαν σε γάμο 3 Μαη. Έχει πολύ ωραία ρούχα! Αν δεν βρω κάτι εδώ ίσως παραγγείλω κι εγω κατι..
εμενα παντρευεται η φιλη μου 3 μαη,και ειχα δει ωραια κομματια στο σαιτ αυτο,κ μενα τα κοριτσια μου το στειλανε!μακαρι να βγουν καλα Ελενη!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα καλα μου βγήκαν που παρήγγειλα δύο φορές από αυτό το σάιτ.
Το Service ετσι κ έτσι,δηλαδή μου στείλανε κ κάποια κομμάτια λάθος,πήρα και 15 κομμάτια όμως για να διαλέξω,αλλα τα βρίσκω αρκετά οικονομικά
Το φόρεμα μου για τη βάφτιση βγήκε 57 ευρώ, δωρεάν μεταφορά κ δωρεάν Επιστροφή,το πήγα στο Ταχυδρόμειο το σκαναρουν κ τέλος!
Κ για το Σάββατο που έχουμε την άλλη βάφτιση από κει το πήρα κ ειναι πολυ ωραίο,θα το φορέσω κ το Πάσχα!

Οσο για τα έξοδα κ τη βάφτιση,τι να κάνω δεν υπήρχε περίπτωση να το ακυρωσω,μας το πρότειναν ένα χρόνο πριν κ το φθινοπωρο εμεινα εκγυος.
Μικρό το κακό αν πρόκειται για λεφτά,αν κ πλέον δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς κ τα χρειαζόμαστε τα ατιμα, αλλα δεν ειμακ άνθρωπος που ζει γι'αυτό.έχω δει πολλα κακά να συμβαίνουν για τα λεφτά κ έτσι δε στέκομαι σ'αυτά,στο κάτω κάτω δε θα τα πάρω μαζι μου!!
Το κουστούμακι πολυ ωραίο ΚΟΡΙΤΣΙΑ,από Αθήνα το παρειγγειλα,μου είπε σημερα η κοπέλα αύριο θα το στείλει Θεσσαλονίκη.

Μαράκι τη πάτησες τελικά κ σου κάτσε στο στομάχι!μη λεω πολλα κ εγω το ιδιο έπαθα, έφαγα δύο σοκολατάκια κ μία μπάρα δημητριακών!έφαγα το μεσημέρι/Απόγευμα μια παγωταρα με καρύδια,ήμασταν εξω με το αγορι κ είχαμε καλό καιρό!
Ακομα κ ζάχαρο να μου βρει,πρόλαβα να φάω το παγωτακι!!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου καλημερα!!
εγω ξυπνησα σχετικα καλα....οχι με πολλα εξανθηματα, βεβαια τη θεραπεια την συνεχιζω σε συννενοηση με τον γιατρο μου.
ειπα σημερα να ξαναρχισω και τον σιδηρο γτ εχω αρχισει και νοιωθω τρελη αδυναμια. τον εχω σταματησει απο την παρασκευη, οπως και ολες τις βιταμινες λογω της αλλεργιας, αλλα ειχα που ειχα χαμηλο αιματοκριτη τωρα σιγουρα θα εχει πεσει κι' αλλο και με τοσο κακη διατροφη......σημερα θα κανω μπιφτεκακια αναλατα για μενα και μακαρονια με κιμα για τον αντρουλη. εχω σκοπο για μια βδομαδα να τρωω μοσχαρι μπας και συνελθω λιγο.....

οσον αφορα το καροτσι εμεις εχουμε καταληξει σε αυτο:
http://www.kidworld.gr/karotsia/1014-chicco-multiway-moonstone-05-karotsi.html
που ειναι σκετο. καθισματακι για το αυτοκ θα μου δωσει μια φιλη και μολις η μικρουλα φτασει 6 μηνων ο τρελος ο πατερας της θα της παρει ενα recaro καθισμα που ειναι οτι καλυτερο σε καθισμα αυτοκ και μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε μεχρι το παιδι να φτασει 36 κιλα, δλδ σχεδον μεχρι 5 χρονων.
το συγκεκριμενο καροτσι μου αρεσε γτ εχει μεσα ειδικο μαξιλαρακι για νεογεννητο, σε περιπτωση που θελω να το βγαλω πολυ νωρις εξω......μη ξεχναμε οτι θα γεννησουμε κατακαλοκαιρο και ισως θελουμε καμια βολτιτσα νωρις νωρις.......

σημερα εχω το 3ο σεμαναριο της nutricia: μητρικος θηλασμος! το δευτερο το εχασα λογω διακοπης ρευματος, αλλα σημερα δεν το χανω. δεν εχω και μθμ σημερα και ειμαι χαλαρα. σημερα εχει ξεκουραση.....θα κανω το φαγητακι μου και μετα θα χαλαρωσω.....

αυτα!!καλημερουδια σε ολες τις ομορφες κοιλιτσες!!!

 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 215994  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 215994  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 215994  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 215994 

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσακια μου!!
Ποπη ευτυχως κ επιτελους εισαι καλυτερα,στρωσου στη διατροφη τωρα και χαλαρωσε να γινεις περδικι!!

ρε συ το καροτσι που διαλεξες ξαπλωνει τελειως?για νεογεννητο δηλαδη κανει?

anastasia's

anastasia's
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τί κάνετε;;;Μολις ξύπνησα κι εγω...
Ελένη σ ευχαριστω για το σαιτ,θα δω τα ρουχαλακια αναλυτικα...
Ποπάκι αντε να γίνεις περδίκι....μια χαρά θα είσαι σε λίγες μέρες και θα το ξεχάσεις κι αυτο...
Γράφτηκα κι εγω στο σεμινάριο του μητρικού θηλασμού...
Για να δούμε αν θα μας αρέσει...θα γίνουμε εξπέρ!!!!
Βλέπω όλες καταλήξατε σε καροτσάκι...με αγχώσατε τώρα...χαχαχαχχα!!!
Μάλλον πρέπει να το πάρω πιο ζεστά το πράγμα...Έβλεπα το τικεράκι μου...Πότε φτάσαμε 28 εβδομάδες βρε κορίτσια...!!!!
Απίστευτο μου φαίνεται...Πλάκα πλάκα μετα το Πάσχα δεν έμεινε και τίποτα....!!!!!Ας μην το σκέφτομαι και με πιάνει το αγχος μου πάλι....
Πάω να κάνω να σαβουρώσω τίποτα!!!! tongue tongue 

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastasia's έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τί κάνετε;;;Μολις ξύπνησα κι εγω...
Ελένη σ ευχαριστω για το σαιτ,θα δω τα ρουχαλακια αναλυτικα...
Ποπάκι αντε να γίνεις περδίκι....μια χαρά θα είσαι σε λίγες μέρες και θα το ξεχάσεις κι αυτο...
Γράφτηκα κι εγω στο σεμινάριο του μητρικού θηλασμού...
Για να δούμε αν θα μας αρέσει...θα γίνουμε εξπέρ!!!!
Βλέπω όλες καταλήξατε σε καροτσάκι...με αγχώσατε τώρα...χαχαχαχχα!!!
Μάλλον πρέπει να το πάρω πιο ζεστά το πράγμα...Έβλεπα το τικεράκι μου...Πότε φτάσαμε 28 εβδομάδες βρε κορίτσια...!!!!
Απίστευτο μου φαίνεται...Πλάκα πλάκα μετα το Πάσχα δεν έμεινε και τίποτα....!!!!!Ας μην το σκέφτομαι και με πιάνει το αγχος μου πάλι....
Πάω να κάνω να σαβουρώσω τίποτα!!!! tongue tongue 
Αναστασακι καλημερα!!! δεν εμεινε τιποτα ρε συ οντως,μετα το πασχα τελειωσαν τα ψεματα! Sad 
εγω σημερα μπηκα στην 26 εβδομαδα,κ αν θεωρησω οτι αλλαζω μηνα καθε 25του μηνα,την αλλη βδομαδα μπαινω στον 7ο Shocked Shocked Shocked ,χτες κοιτουσα το θεματακι "ας μαζευτουμε"που εγραφα στα κοριτσια οτι ειχα θετικο τεστακι,και φαινεται σαν χτες..... Sad συγκινηθηκα παλι.....

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα τσούπρες!!
Καλά βρε όλα ανάποδα με πάτε όλες πολυ πρωινές σήμερα!!! Κι εγω ξύπνησα πολύ νωρίς γιατί κανονικά σήμερα θα παραλάβω το καθισματάκι φαγητού για την φίλη μου. Έβγαλα την σκυλίτσα μου βόλτα και έσκασα ρε κορίτσια... πολύ ήλιος και ζέστη!

Πόπη ωραίο χρωματάκι το καρότσι! Προσωπικά δεν συμπαθώ καθόλου την chicco σε ότι έχουμε χρησιμοποιησει στα μικρά της αδερφής μου όπως και το καρότσι πήγε στα σκουπίδια και της αγόρασα άλλο.. Αλλά αυτά είναι γούστα βέβαια!

Αναστασία και Μαρία κι εγω δεν έχω καταλήξει 100% είπα ότι αν πάρω πολυκάροτσο θα διαλέξω ένα από τα 2 αλλά μάλλον θα το πάρω στην απλή του έκδοση μόνο με το κανονικό κάθισμα δλδ στα 170€ το οποίο ξαπλώνει τέρμα για νεογέννητο και θα βάλω ένα στρώμα καροτσιού για βρέφος που έχει.

Άπλωσα την μπουγάδα μου κ σήμερα!!!!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα εγκυούλες!Πώς είστε;Καλέ ούτε ραντεβού να είχαμε,κι εγώ θα το παρακολουθήσω το σεμινάριο της nutricia σήμερα  Razz 

Ποπάκι καλή ανάρρωση κοπέλα μου..
Ελευθερία μπράβο πάει κ αυτό με την καμπύλη!

Καλέ όλες καταλήξατε βλέπω!Εμείς λέμε να πάρουμε τα πολύ βασικά στην αρχή κ να ψαχτούμε για ό,τι χρειαστούμε στις εκπτώσεις του ιουλίου.Παρόλα αυτά με μία έρευνα βρήκα αυτό http://www.mommysbaby.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1_cangaroo_dayana_new.el.aspx

κ λέω να πάρουμε χώρια ένα καθισματάκι 0-18.νομίζω μας συμφέρει πιο πολύ.

Κορίτσια χθες το απόγευμα με έπιασε διάρροια.Είχα φρικτούς πόνους στο έντερο μέχρι τα μεσάνυχτα κ την έβγαλα τόσες ώρες πήγαινε-έλα στην τουαλέτα. Sad 
Ευτυχώς είμαι καλύτερα σήμερα!

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημεεεεεραααα όλη μερα!
Πρωινές όλες σας!εγω παλι χουζουρι ακομα δε σηκώθηκα!ο αντρουλης κοιματε στο σαλόνι εκει την αραζει οταν σχολασει κ δε σηκωνετε μετά αλλα θα πρέπει να τον σηκώσω να αλλάξουμε!

Ποπακι κ μαρακι πολυ ωραία κ τα δικά σας τα καρότσια!τα quinni ειναι επισεις λίγο πιο ακριβά εδώ όπως κ τα υπόλοιπα που έγραψα εχθες,γιατί μη με ρωτάτε δε ξέρω!από ποιότητα καλά.ξέρω τις μάρκες τις έχω δοκιμασει σχεδόν όλες της ευρείας κυκλοφορίας στη δουλειά γιατί οι γονείς τα άφηναν τα καρότσια σε μας!
Παλιότερα θυμάμαι οταν τα ξαφερφακια μου ηταν μικρά κ τα ψωνίζαμε η chicco ηταν η μοναδική εταιρία,είτε μπουκάλια είτε αποστειρωτες και λοιπά μωρουδιακα η θεία μου όλα chicco τα χε πάρει.για καρότσι δε ξέρω τι παίζει αλλα εδω έχω δει πιο πολλα αξεσουάρ κ κατι ρουχαλάκια πολυ ωραία αν κ λίγο ακριβά επίσης!

Έχω βρει κ μια τσάντα για τις αλλαξιες που με χει τρελάνει,στο ιντερνετ την εχει 130 ευρώ!!στο μαγαζί που πήρα το καρότσι την ειχε 95 κ παλι τσιμπιμενη δηλαδή, την ήθελα κ την άλλη φορά,πριν 2 χρόνια κ δε μπόρεσα τελικά να τη χαρώ κ έτσι σκέφτηκα αφού κυκλοφορεί ακόμα αυτη τη φορα μου αξίζει!!λεω ο αντρουλης θα μου τη πάρει δώρο αν του το φέρω γύρω γύρω αλλα οι τσάντες ειναι το μοναδικό πράγμα που σιχενετε σε μένα γιατί έχω παααααρα πολλές όπως κ τα παπούτσια!άρα δε πρόκειται!έχω βρει εναλλακτική κ μια άλλη γύρω στα 70 ευρώ κ έχω κ ένα εκτπωτικο κουπόνι για ένα Onlineshop ισως τη βολεψω από κει.
Ειμαι κ εγω όμως τρελή κ πάω όλο στα ακριβά κ πέφτω!!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλώς το Τζενάκι!!! Έφαγες τίποτα και σε πείραξε ή πέρασες καμιά ίωση στον αέρα!! Το έπαθα πριν καμιά δεκαριά μερες  Wink Wink 

Τέλειο το καρότσι!!! Κάτι τέτοιο θα πάρω κι εγώ και ξεχωριστά το κάθισμα του αυτ/του που θα ξαπλώνει για βρέφος και θα σηκώνεται για πιο μεγάλο! Όντως βγαίνει πιο οικονομικά!

Α! να συμπληρώσω ότι δυστυχώς δεν έχουν και ιδιαίτερες διαφορές στα έπιπλα-καρότσια στις εκπτώσεις αν κρίνω από τον φεβρουάριο που είδα.. Βέβαια δεν μας βιάζει τίποτα να περιμένουμε!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕλένηΚ έγραψε:Καλώς το Τζενάκι!!! Έφαγες τίποτα και σε πείραξε ή πέρασες καμιά ίωση στον αέρα!! Το έπαθα πριν καμιά δεκαριά μερες  Wink Wink 

Τέλειο το καρότσι!!! Κάτι τέτοιο θα πάρω κι εγώ και ξεχωριστά το κάθισμα του αυτ/του που θα ξαπλώνει για βρέφος και θα σηκώνεται για πιο μεγάλο! Όντως βγαίνει πιο οικονομικά!

Πραγματικά δεν ξέρω τι στο καλό ήταν.Σήμερα πάντως λέω να την βγάλω πολύ ελαφριά,δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά.

Ναι πιο οικονομικό μου φαίνεται κ εμένα έτσι.Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα για το καρότσι θα το ψάξω κι άλλο.Αυτά που λέω πως πρέπει να έχουμε είναι το κάθισμα αυτοκινήτου κ η κούνια.

Εσείς έχετε ψάξει για κούνια;Βλέπω κάποια μέσω ίντερνετ αλλά θα πάω κ από κοντά στις πασχαλινές διακοπές να δούμε κ να καταλήξουμε.
Από αυτό το μαγαζί έχει πάρει καμια τίποτα;
http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1

έχει καλές τιμούλες.θα το επισκεφθώ..

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
jenny.k έγραψε:
ΕλένηΚ έγραψε:Καλώς το Τζενάκι!!! Έφαγες τίποτα και σε πείραξε ή πέρασες καμιά ίωση στον αέρα!! Το έπαθα πριν καμιά δεκαριά μερες  Wink Wink 

Τέλειο το καρότσι!!! Κάτι τέτοιο θα πάρω κι εγώ και ξεχωριστά το κάθισμα του αυτ/του που θα ξαπλώνει για βρέφος και θα σηκώνεται για πιο μεγάλο! Όντως βγαίνει πιο οικονομικά!

Πραγματικά δεν ξέρω τι στο καλό ήταν.Σήμερα πάντως λέω να την βγάλω πολύ ελαφριά,δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά.

Ναι πιο οικονομικό μου φαίνεται κ εμένα έτσι.Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα για το καρότσι θα το ψάξω κι άλλο.Αυτά που λέω πως πρέπει να έχουμε είναι το κάθισμα αυτοκινήτου κ η κούνια.

Εσείς έχετε ψάξει για κούνια;Βλέπω κάποια μέσω ίντερνετ αλλά θα πάω κ από κοντά στις πασχαλινές διακοπές να δούμε κ να καταλήξουμε.
Από αυτό το μαγαζί έχει πάρει καμια τίποτα;
http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1

έχει καλές τιμούλες.θα το επισκεφθώ..

Έτσι! κάθισμα αυτ/του και λίκνο θα πάρουμε για αρχή. Όταν πάω για β'επιπεδου στην Αθήνα θα πάω στα στοκάδικα της Mothercare, Ηρα να δω μήπως έχει κάποια ευκαιρία. Αν όχι θα πάρω από το Λητώ το λίκνο το πιο φθηνό που είδα κ μ'άρεσε! Για κούνια δεν έχω αποφασίσει ακόμα αφού θα έχω το λίκνο κάποιους μήνες..
Το κατάστημα που λες το έχω δεί! Είναι πρατήριο-βιοτεχνία? έχει σε κάποια προιόντα πολύ ωραίες τιμές και σε αναζήτηση που έχω κάνει εδω στο ίντερνετ πολλοί έχουν αγοράσει από εκεί και ήταν πολύ ευχαριστημένοι!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραία,μια χαρά.!Ναι από ό,τι κατάλαβα κι εγώ πρατήριο-βιοτεχνία είναι.
Θα πάω να το δω κ από κοντά,να δω κ την ποιότητα.
Ωραία η ιδέα σου για τα στοκ,περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις Smile 
Ελένη το λίκνο μέχρι πόσο μηνών είναι;
Όλο απορίες είμαι αλλά τώρα μαθαίνω κ ψάχνω οπότε να με συγχωράτε Razz 

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
jenny.k έγραψε:Ωραία,μια χαρά.!Ναι από ό,τι κατάλαβα κι εγώ πρατήριο-βιοτεχνία είναι.
Θα πάω να το δω κ από κοντά,να δω κ την ποιότητα.
Ωραία η ιδέα σου για τα στοκ,περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις Smile 
Ελένη το λίκνο μέχρι πόσο μηνών είναι;
Όλο απορίες είμαι αλλά τώρα μαθαίνω κ ψάχνω οπότε να με συγχωράτε Razz 

Θα σας πω σίγουρα τι αγόρασα γιατί αποκλείεται να φύγω με άδεια χέρια  Razz  ότι είναι περασμένα σχέδια ή τελευταία κομμάτια τα έχουν με πολύ καλή έκπτωση. Βέβαια εξαρτάται τί θα πετύχεις όταν θα πας γιατί είναι και θέμα τύχης!
Το πόσο θα χωρέσει το μωρό στο λίκνο, εξαρτάται από τις διαστάσεις του λίκνου και την ανάπτυξη του παιδιού. Της φίλης μου είναι 5 μηνών κ κοιμάται ακόμα εκεί κ το λες και μπέμπαρο!! Αυτό που είδα στο Λητώ http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=22&pId=4042 χωράει άαανετα μέχρι 6 μηνών μέσα βέβαια αν είναι ζωηρό το παιδάκι νομίζω θα βγει νωρίτερα απο εκεί..
Εγώ το θέλω συγκεκριμένα με ροδάκια για το πάω δωμάτιο-κουζίνα κ να την έχω κοντά μου  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 328109 

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Εγώ το θέλω συγκεκριμένα με ροδάκια για το πάω δωμάτιο-κουζίνα κ να την έχω κοντά μου  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 328109 [/quote]

χαχαχαχχαχ!Ελένη είσαι τέλεια ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια μου!!!
Βλεπω ετοιμαζετε ψωνια ε;;;
Εμεις δν θα παρουμε τπτ απολυτως!!! Καροτσι καρεκλακι αυτοκινητου κ καλαθουνα μας ειχαν δωσει απο πριν! Κ δυστυχως η ευτυχως εχουμε παρει τα παντα για το προηγουμενο μωρο! Απο πιπιλες κ μπιμπερο μεχρι ψαλιδακι για τα νυχια!!!!
Ρουχα τα παντα(αν κ θα ηταν χειμωνιατικο μωρο)εχουμε απο φιλους διαφορα!!! Αλλα κ μονο με ζιπουνακια να το χω στην αρχη με τοση ζεστη δν πειραζει! Μπουτακια εξω!!!!
Σας αφηνω!!! Εχω μαθημα κ βαριεμαι παρα πολυ!!! Φιλακια!!!
Ποπακι ωραια τα νεα σου!!!!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παλι με πιασαν τα ψυχολογικα μου,ηρθε σημερα η δεη 200 ευρω και 140 η ασφαλεια αυτοκινητου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 679259 

ολο εξοδα εξοδα γαμωτη!!!!!!! κ με λεει κ ο αντρας μου (και μου την εδωσε στην κρανα) θελαμε και μωρο να δω πως θα τα βγαλουμε περα.του ειπα κ εγω αν δεν ηθελες παιδι να προσεχες που το βαζεις και τι εκανες.εεεεεεεε μα με φορτωσε,δεν ξερουν αυτοι οι αντρες ρε κοριτσια να μιλανε !
κ εγω αγχωνομαι για τα εξοδα αλλα εχει ο Θεος λεω,εμεις γιατι να μην τα βγαλουμε περα?

ΣΥΓΧΙΣΤΗΚΑ!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακι μου μη μου στεναχωριεσαι!!
κλασσικα ολοι οι αντρες ιδιοι ειναι!!!
πνιγονται σε μια κουταλια νερο!!!
και εμεις μονο για να οικονομικα μανουριαζουμε......

εγω κοριτσακια πηρα παλι κορτιζονη και ζιρτεκ γτ μολις ηπια την πορτοκαλαδιτσα και τον σιδηρο φουντωσα.....τωρα εχουν επιδρασει τα φαρμακα και ειμαι καθαρη.....
καθε μερα λοιπον θα μιλαω με τον ντοκ να μου λεει τι δοσολογια φαρμακου θα παρω.....
το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη και προσευχη να περασει οσο πιο γρηγορα γινεται.....
αυτα......

εγω σημερα δεν ειχα μθμ και ειμαι αραχτη....ευτυχως!γενικα θα προσπαθησω να ειμαι πολυ χαλαρα αυτες τις μερες γτ νοιωθω και αδυναμη.......

anastasia's

anastasia's
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακια τι κανετε;περιμενω ενα παιδι για μαθημα και βαριεμαι.....παρακολουθησα και το σεμιναριο....ωραιο ηταν!!!!
Μαρακι μη στεναχωριεσαι....ολοι ιδιοι ειναι οι αντρες....παρορμητικοι!!!!
Ποπακι ευχομαι να σου φυγουν ολα μεχρι το βραδυ....και να μην ξαναχεις τιποτα!!!!!
Να σου πω μια βλακεια που σκεφτηκα....μηπως σε πειραζει κανενα φαρμακο που παιρνεις;;;μηπως να το αλλαζες;καμια φορα εμφανιζουμε αλλεργιες απ το πουθενα ενω μεχρι χτες μπορει να μη μας πειραζε τιποτα....
Θα τα πουμε μετα κοριτσακια....φιλακια!!!!

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου τι κανετε???  Very Happy Very Happy 

ποπακι μου γλυκο περαστηκα σου κ παλι...καλα κανεις κ προσπαθεις να εισαι ηρεμη,γτ σιγουρα θα παιζει το ρολο του κ αυτο!

μαρακι μου μη δινεις σημασια!!!  Smile 

φιλια σε οοολα τα κοριτσια!!!

και εγω βαριεμαι πολυυυυ σημερα!
κ εχουμε να παμε σε κατι γενεθλια κ δε μπορω να σηκωθω απο τον καναπε!!!
ο μικρος μολις μου αποκοιμηθηκε κ αντε να τον ξυπνησω σε μιση ωρα!  Rolling Eyes 
εμεις τα εχουμε ολα οπως καταλαβαινετε,ακομα κ τα ρουχα αφου κ ο φιλιππακος γεννηθηκε ιουνιο!
μονο καροτσι (του φιλιππου δε με ειχε βολεψει κ το ειχα δωσει σε μια κοπελα) θελουμε κ θα μου δωσει η κουμπαρα μου το δικο της,της ''peg perego''!

καλα ε ο φιλιππακος βαζει το κεφαλι του στην κοιλια μου,ο μπεμπης κλωτσαει κ ο φιλιππος τρελαινεται!!!!
μου λεει ''ελα μαμα,ποτε θα ερθει καλοκαιρι να βγει ο μπεμπης!!!''  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 

ρε κοριτσια μου να σας πω κ κατι...εχω την εντυπωση οτι η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυυυυ!  Shocked 
εννοω κ ξαφνικα!οποτε μπορεσω θα βαλω φωτο,αν κ νομιζω οτι περναω πλεον κ αυτες που μου ριχνουν κ ενα μηνα!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πφ κ εγω περιμενω ενα παρα πολυ "βαρετο" παιδι τωρα!!!
Κοριτσακια ειναι μερες που εχω αρκετες συσπαςεις κ φοβαμαι τοσο πολυ !!!κ πεφτω ψυχολογικα κ πφ!!! Τεσπα!!! Αυτα!!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σοφία 26 έγραψε:κοριτσακια μου τι κανετε???  Very Happy Very Happy 

ποπακι μου γλυκο περαστηκα σου κ παλι...καλα κανεις κ προσπαθεις να εισαι ηρεμη,γτ σιγουρα θα παιζει το ρολο του κ αυτο!

μαρακι μου μη δινεις σημασια!!!  Smile 

φιλια σε οοολα τα κοριτσια!!!

και εγω βαριεμαι πολυυυυ σημερα!
κ εχουμε να παμε σε κατι γενεθλια κ δε μπορω να σηκωθω απο τον καναπε!!!
ο μικρος μολις μου αποκοιμηθηκε κ αντε να τον ξυπνησω σε μιση ωρα!  Rolling Eyes 
εμεις τα εχουμε ολα οπως καταλαβαινετε,ακομα κ τα ρουχα αφου κ ο φιλιππακος γεννηθηκε ιουνιο!
μονο καροτσι (του φιλιππου δε με ειχε βολεψει κ το ειχα δωσει σε μια κοπελα) θελουμε κ θα μου δωσει η κουμπαρα μου το δικο της,της ''peg perego''!

καλα ε ο φιλιππακος βαζει το κεφαλι του στην κοιλια μου,ο μπεμπης κλωτσαει κ ο φιλιππος τρελαινεται!!!!
μου λεει ''ελα μαμα,ποτε θα ερθει καλοκαιρι να βγει ο μπεμπης!!!''  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 

ρε κοριτσια μου να σας πω κ κατι...εχω την εντυπωση οτι η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυυυυ!  Shocked 
εννοω κ ξαφνικα!οποτε μπορεσω θα βαλω φωτο,αν κ νομιζω οτι περναω πλεον κ αυτες που μου ριχνουν κ ενα μηνα!!!

Σοφάκι σε κλωτσάει ε???? Εμένα τίποτα ακόμα  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  κι έχω και τον άντρα μου να ρωτάει κάθε μέρα "κλώτσησε?"

Ρε κορίτσια σε ποια εβδομάδα άρχισαν να σας κλωτσάνε? μ'έχει σκάσει η δικιά μου  Crying or Very sad 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα παρεούλα!
Ώρα για τον απογευματινό καφέ μας, ντεκαφεινε καπουτσίνο εδω κ κάνα δύο εβδομάδες!
Πήγαμε για ψωνακια με Τκ σύζυγο,τελικα τη βγάλαμε μόνο με πουκαμισακι κ καινούργια γραβάτα, τελικα το πήρε απόφαση οτι τα ρούχα που εχει ειναι μια χαρά κ δε χρειαζετε σονι κ καλα καινούργια! Γιατί ξεκινήσαμε για σακάκι κ ήθελε 200 με 250 ευρώ κ ήμασταν κ οι δύο μες στα νεύρα!
Πηραμε δύο πουκαμισακια!

Δωράκι για τη μικρή πήρα ένα Χελωνάκι με μουσικούλα της chicco κ αύριο τελικα θα πάω κ για τα υπόλοιπα!αφήστε που πρέπει να μαι μόνη μου γιατί αν χωνετε κ ο αντρουλης κάνουμε 10 ωρές!

Μαράκι όπως είπαν κ τα υπόλοιπα κοριτσια μη δίνεις σημασία, μπορεί να νοιώθει πιεσμένος κ μάλλον δε το σκέφτηκε οταν το είπε!κ ο δικος μου έτσι είναι,αυτά τα λεφτά μας καταστρέφουν αν κ ειναι απαραίτητα!κ τι να γίνει θα μείνεις χωρίς ρεύμα?κ το αυτοκίνητο επίσης απαραίτητο!
Σκέφτομαι πολλες φορές οι γονείς μου ηταν κ οι δύο άνεργοι οταν κάνανε την ΑΔΕΡΦΗ μου κ πέρασαν πολύ δύσκολα μέχρι να γίνει ένα χρόνων κ κατι κ ο μπαμπάς βρήκε καλή δουλειά, τετοια προβλήματα δεν είχαν κ με υπομονή τα βγάλαν πέρα, εμείς κ οι δύο με δουλειά κ καλους μισθούς κ όλο μες στη γκρίνια είμαστε!!
Όλα γινονται κ όλα βρίσκονται!!

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕλένηΚ έγραψε:
Σοφία 26 έγραψε:κοριτσακια μου τι κανετε???  Very Happy Very Happy 

ποπακι μου γλυκο περαστηκα σου κ παλι...καλα κανεις κ προσπαθεις να εισαι ηρεμη,γτ σιγουρα θα παιζει το ρολο του κ αυτο!

μαρακι μου μη δινεις σημασια!!!  Smile 

φιλια σε οοολα τα κοριτσια!!!

και εγω βαριεμαι πολυυυυ σημερα!
κ εχουμε να παμε σε κατι γενεθλια κ δε μπορω να σηκωθω απο τον καναπε!!!
ο μικρος μολις μου αποκοιμηθηκε κ αντε να τον ξυπνησω σε μιση ωρα!  Rolling Eyes 
εμεις τα εχουμε ολα οπως καταλαβαινετε,ακομα κ τα ρουχα αφου κ ο φιλιππακος γεννηθηκε ιουνιο!
μονο καροτσι (του φιλιππου δε με ειχε βολεψει κ το ειχα δωσει σε μια κοπελα) θελουμε κ θα μου δωσει η κουμπαρα μου το δικο της,της ''peg perego''!

καλα ε ο φιλιππακος βαζει το κεφαλι του στην κοιλια μου,ο μπεμπης κλωτσαει κ ο φιλιππος τρελαινεται!!!!
μου λεει ''ελα μαμα,ποτε θα ερθει καλοκαιρι να βγει ο μπεμπης!!!''  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 654316 

ρε κοριτσια μου να σας πω κ κατι...εχω την εντυπωση οτι η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυυυυ!  Shocked 
εννοω κ ξαφνικα!οποτε μπορεσω θα βαλω φωτο,αν κ νομιζω οτι περναω πλεον κ αυτες που μου ριχνουν κ ενα μηνα!!!

Σοφάκι σε κλωτσάει ε???? Εμένα τίποτα ακόμα  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 13 534787  κι έχω και τον άντρα μου να ρωτάει κάθε μέρα "κλώτσησε?"

Ρε κορίτσια σε ποια εβδομάδα άρχισαν να σας κλωτσάνε? μ'έχει σκάσει η δικιά μου  Crying or Very sad 

ελενακι μου μην αγχωνεσαι!!!
θα ειναι αλλιως γυρισμενο το κοριτσι καλε!!!
νομιζω οτι ξεκινησε στη 17η-18η!!!
αν κ λενε οτι στο δευτερο το καταλαβαινεις πιο νωρις,δεν ξερω αν ισχυει γτ νομιζω κ το φιλιππο καπου εκει τον καταλαβα!

anastasia's

anastasia's
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πώς είστε κορίτσια;;;
Εγω καλα,τέλειωσα τα μαθήματα και πήγαμε και για ψώνια σούπερ μάρκετ...είχε και τα μωρομάντηλα παμπερς ενα και ενα δώρο και πήραμε....
Ελενίτσα μην αγχώνεσαι καθόλου...
Εμένα άργησε να το ακούσω και είχα σκάσει...
Κάτι πολύ ψιλά κατάλαβα στην 20 εβδομάδα,αλλα στην 22 το ένιωσα περισσότερο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 38]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 38  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις