Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
353 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 353 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 38]

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσουδες μου!!!!
μιλησα τελικα χτες με τον ντοκ και μου ειπε να ξαναρχισω τα ουτροτζεσταν (3 την ημερα) και να ξεκουραζομαι πολυ......βασικα τα λογια του ηταν ακριβως τα εξης: ποπη μαλλον θα χρειαστει απο εδω και περα να μη κανεις τπτ και να ξεκουραζεσαι πολυ......ευτυχως που αυτη την βδομαδα κατεβαινουν οι γονεις μου, γτ ακομα και το μαγειρεμα εχει αρχισει και με κουραζει.......anyway, θα κανω τα παντα για την μπουμπουκα μου!!!και η αληθεια ειναι οτι σημερα ξυπνησα αισιοδοξη.....πρεπει να εχω καλη ψυχολογια για να βοηθησω και τον οργανισμο μου......απλα σαν ανθρωπος με αδυναμιες.....με περνει πολλες φορες απο κατω.....το θεμα ειναι να εχεις μαθει να σηκωνεσαι!!!!

ευχομαι να εχετε ολες μια υπεροχη Κυριακη!!!
 flower flower flower flower 

Ελενιτσα.....περιμενουμε νεα απο την β επιπεδου!!!

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια εγκυούλες!Έβαλα νέα κοιλίτσα σήμερα Very Happy 

Πόπη έτσι να σκέφτεσαι αισιόδοξα!κάποιες φορές ειναι πράγματι δύσκολο γιατί είμαστε άνθρωποι κ μας παίρνει από κάτω..όλα θα πάνε καλά!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 417472 ηρεμία και ξεκούραση!

Ελενάκι σε περιμένουμε.

Έχει τρομερό καιρό εδώ για βόλτες.βγήκα κορίτσια κ κουράστηκα το πιστεύετε;απο καποια φάση κ μετά με πιάνει δυσφορία,με επιασε κ ενας σφάχτης δεξια στην κοιλιά κ έκατσα να ξεκουραστώ.για να μη θιξω το θεμα της τουαλετας..

Σύμφωνα με τις δικές μου εβδομάδες σήμερα μπήκα στον 7ο!πέρασε ο καιρός..σαν τώρα το θυμάμαι που ήταν μια σταλιά κ το μετρουσαμε σε χιλιοστά Shocked 

φιλιά σε όλες!!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας wanna be χοντρουλες μου! πως ειμαστε???

εδω εχουμε κ@λοκαιρο,ολο το βρασυ αστραπες βροντες  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 534787  και καρεκλοποδαρα....

με ενοχλει το στομαχακι μου παλι ΓΑΜΩΤΗ!

σημερα την ωρα που χαζοξυπνουσα ειχα το χερι στην κοιλια μου και ενιωσα κινησεις πολυ πολυ χαλαρες,οχι κλωτσιες,κινησεις!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 654316 πρωτη φορα ενιωσα κατι τετοιο.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 534787 το γλυκουλι μου....

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε κοριτσια,τα νυχια μου και οι τριχες μου απο παντου επαψαν να μεγαλωνουν με αυτη την ταχυτητα που μεγαλωναν καποτε,τα φρυδια που καθε παρασκευη ηθελαν βγαλσιμο τωρα 1 φορα το μηνα !
μονο τα μαλλια μου (!!!) μεγαλωνουν πολυ γρηγορα.οχι οτι με χαλαει βεβαια....εσεις εχετε τετοιο θεμα???

Nektarini

Nektarini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσουδια.

Ποπακι μου λιγο ακομα υπομονη... παντως χαιρομαι  πολυ που εχεις καλη ψυχολογια αλλωστε τωρα την μπεμπουλα την ακους, την αισθανεσαι και θα εχεις παρεα στην ξεκουραση. Τωρα και να μας παιρνει και απο κατω δεν εγινε και τιποτα ανθρωποι ειμαστε και μαλιστα με μπολικες ορμονες!

Τζενακι μπηκες στον 7ο κοριτσακι ε? Αντε με το καλο να πας κι εσυ στους δικους σου να σε δουν και να ξεκουραστεις. Εισαι πραγματικα αξιοθαυμαστη τοσο μικρη και το περνας ολο αυτο σχεδον μονη σου και χωρις βοηθεια και εισαι τυπικη με τις σπουδες σου. Μπραβο σου πραγματικα! Και επισης μεχρι και που θα γεννησεις σε βλεπω σουπερ κομψη...

Μαρακι κι εδω ο καιρος βροχη και βροντες... Μαλλον επειδη μεγαλωσε η μικρη και κανει κι αλλιως αισθητη την παρουσια της σου πιεζει το στομαχι.
Εγω δεν εχω ιδιαιτερη τριχοφυια αλλα απο την αρχη νομιζω οι τριχες βγαιναν πιο αργα...φυσικα καθολου δεν μρ χαλαει κι εμενα

Ελενακι περιμενουμε τα νεακια σου....

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ μου σας λέω ένα Γεια στα γρήγορα σήμερα γιατί περιμένω τα κουμπαρακια κ το βαφτιστιρι μου κ ήμουν όλη μέρα στη κουζίνα, έκανα πίτσα,κατι πιτακια κ μπουγάτσα!
Μιλάμε πολύ νοικοκυρα....όλα τα φύλα έτοιμα εννοητε!!έχουμε κ ωραία μερα σήμερα μη ήλιο!

Ελπίζω να είστε καλά!
Θα τα πούμε!
Φιλουθκια!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελενηηηηηηηηη που εισαι καλε???αναμενουμε νεα!!!

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσακια!!!τι κανετε??  Very Happy  Very Happy 

ελενακιιιιι!!!περιμενουμε νεα απο τη μπουμπου!!!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσιαααα σόρι για την αναμονή... χθες είχα μια πολύ κουραστική μέρα και δεν είχα κουράγιο ν'ανοίξω pc.

Καταρχάς η μπέμπα μας έβγαλε την Παναγία για να την εξετάσει ο γιατρός.. Κρυβόταν συνέχεια και δεν την προλάβαινε ούτε γι'αστείο σε μία στάση. Αποτέλεσμα να με γυρίζει μια στο πλάι μια ανάσκελα να με χτυπάει στην κοιλιά μπας και ξεθυμώσει το καμάρι μου  Twisted Evil 

Εν τέλει είναι 477γρ όλα μια χαρά μόνο που έχει στην καρδούλα 2 άσπρα στιγματάκια "ηχογενείς εστίες" τα οποία μέχρι να γεννηθεί θα εξαφανιστουν..
3d δεν μας έκανε την χάρη να την δούμε ήταν μονίμως με τα χέρια στην μούρη σαν να έκανε "κουκου τα" και τα έβγαλε για κλάσματα του δευτερολέπτου μετά από μπουνιές που έφαγα ίσα ίσα να δεί ο γιατρος ότι έχει 2 μάτια, το ρινικό οστό και τα χείλη..
Μόλις τελειώσαμε μας λέει "πολύ δυσκολο παιδάκι ε με το ζόρι την είδαμε κι έτσι..."

Επίσης η κυστούλα 1εκ που είχα λίγο πριν μείνω έγκυος έχει γίνει 8εκ και έχω χεστεί πάνω μου αν και μου είπαν κ οι 2 γιατροί ότι δεν υπάρχει θέμα, εγώ έχω βάλει στο μυαλό 2734994 σενάρια.

Ξενέρωσα κι έπνιξα τον πόνο μου στο ικεα. πήρα συρταριέρα και μια αναπαυτική πολυθρόνα να κοπροσκυλιάζω  Wink 

anastasia's

anastasia's
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ελενακι μια χαρα τα νεα σου μπραβο!!!!κι εμας μας ειχε σκασει στη β επιπεδου!!!!και φυσικα εχω τοση γκαντεμια που φωτο ακομη δεν εχουμε παρει...
οσο για την κυστη αφου οι γιατροι ειπανε πως ολα καλα,μην ανησυχεις...
καλοριζικα και τα πραματακια σας!!!!!να γεμισεις τη συρταριερα με ρουχαλακια!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 215994 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άντε βρε Ελένη κ σε σκεφτόμουν!
Αφού ειναι όλα καλά χαίρομαι!
Ααααχ αυτα τα καρκινακια μας παιδεύουν αν κ Η δικιά σου θα βγει μάλλον Λιονταρακι αλλα κ αυτά εχουν το πείσμα τους! κ ο δικός μας ετσι ακριβώς από την Αυχενικη ακομα κ σε κάθε υπέρηχο σχεδόν μας έδειχνε κωλαράκι!

Εγω ειμαι μοναχουλα από σήμερα,ο αντρουλης ειναι νυχτερινός αυτη την εβδομάδα!
Ήρθαν τα κουμπαρακια κ έγινε ένα τζερτζελο εδω με τα παιδακια τους,το βαπτιστικο μου κ το αδερφάκι του!ειναι κ πολύ μπουλης τπ βαφτιστιρι μου,ειναι μια ζωγραφιά!πολύ τον χάρηκε κ ο άντρας μου που ειχε λίγο καιρό να τον δει!

Nektarini

Nektarini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπραβο Ελενακι ωραια τα νεα απο την μπεμπουλα...ντιβα η κυρια ετσι?! Για την κυστη αφου δυο γιατροι σου ειπαν οτι δεν ειναι προβλημα ηρεμησε και ξεχασε το.
Τελειωσε κ η Β επιπεδου οποτε τωρα χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσυνη και τα ψωνια σου.
Παντως τα Αυγουστιατικα μπεμπακια ειναι Λιονταρακια.
Αναστασια, Νικολετα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 417472 
Καληνυχτα σε ολες και τα καλοκαιρινα μπεμπακια

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ κορίτσια ευχαριστώ, για την κύστη αγχώνομαι γιατι είναι μεγάλη κ φοβάμαι μην σπάσει, μην εμποδίζει την μικρή και μην μου κάνει και κακό στην ωοθήκη... ξέρετε τώρα σενάρια είναι και θα μου φύγουν...

Μέσα στην βδομάδα τώρα θα πάω και στον αιματολόγο να δούμε πότε θα κόψω το salospir κι αν θα αρχίσω ενέσεις αντιπηκτικές και πότε και μετά να απολαύσουμε το Πάσχα επιτέλους!

Τι έχω να τραβήξω από την ντίβα...  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 215994 Χειμώνιασε καλέ εδώ..πάλι άλλαξε ο καιρός.
 
Ελένη όλα μια χαρά με την β'επιπέδου!Το ξέρω αυτό το συναίσθημα του "ναι όλα καλά αλλά έχεις κάτι να σε τρώει από αυτά που σου είπαν".Θα σου περάσει απλά θες τον χρόνο σου.προσπάθησε να δεις λογικά τα πράματα.για να σου ειπε ο γιατρός να μην ανησυχεις σημαίνει ότι δε θα έχεις κανένα θέμα αλλιώς θα στο έλεγε.στο κάτω κάτω γιατροί είναι γιατί να μη σ πουν την αλήθεια,έτσι να σκέφτεσαι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 417472 

Νεκταρία περνάω κ εγώ κάτι ψυχολογικά ζόρια αλλά να σου πω νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή,κ να μην αμελήσω το πανεπιστήμιο κ να έχω τη μπουμπού στην κοιλιά μου.θα προτιμούσα να ήμασταν με τον μπαμπά μας αλλά σκέφτομαι ότι για να υποδεχτώ ήρεμη τη μπέμπα μου κ να έχω χρόνο για αυτη πρέπει να ζοριστώ τώρα κ προσπαθώ να μη με παίρνει από κάτω!

Πήγα γιατρούλη σήμερα.αυτός ο άνθρωπος με γεμίζει θετική σκέψη!Η μπουμπού μας όπως πάντα ζωηρή.έγινε 1256γρ το πουλάκι μου,με τα πόδια πάνω ήτανε.η καρδούλα της χτυπάει κανονικά πλέον οπότε πάει κ αυτό το ξεπεράσαμε.όλα τα κοίταξε κ μου είπε όλα τέλεια.!
μου έγραψε κ βεβαίωση για το αεροδρόμιο μη μου κάνουν καμια ιστορία,εξετάσεις αίματος κ ούρων που θα πάω αύριο να κάνω κ κλείσαμε ραντεβού για ντοπλερ 5 μαίου.τι είναι το ντοπλερ ρε κορίτσια;δε θα κανουμε τον κλασικο υπέρηχο;
Αυτά τα νέα μας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 604962

eleftheria82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κοριτσάκια και κοιλίτσες! Τι κάνετε; Εχω καιρό να γράψω εδω αλλά διαβαζω τα νέα σας. Τζένη εγω εκλεισα για doppler στις 28 απριλίου. Εμενα μου ειπε να κανω και βιοφυσικο προφιλ μαζι!
Βασικα ειναι υπερηχος που κοιταει την ροη του αιματος προς το μωρό πιο απλοικα.

Και ποιο επιστημονικα:
Με την εξέταση Doppler γίνεται έλεγχος της ροής των αγγείων της μητροπλακουντιακής αλλά και της εμβρυϊκής κυκλοφορίας.

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κοιλιτσες!
Πως είστε σήμερα?
Καλέ σα να μην έχουμε κίνηση τι λέει?μας βάρεσε η υπνηλία?

Κ εγω δε ξέρω δεν έχω όρεξη σήμερα, έβαλα ένα πλυντήριο κ ήμουν στη πεθερά μου μετά,φανταστείτε δεν είχα άλλη παρέα κ κατέληξα σ'αυτή...!ειμαι κ εγω παλαβή όμως!αλλα από το να κάτσω μόνη μου τι να κάνω?
ειναι ο κουνιαδος μου εδω κ δεν εχουν τελειώσει ακομα με τους τοίχους στο δωμάτιο με τον άντρα μου,εχει φασαρία κ με εχουν γεμίσει παντού σκόνες!περιμένω μπας κ σταματήσουν σε καμία ώρα να κάνω καμία δουλειά γιατί δε μπορώ να τα βλέπω έτσι όλα!
Ευτυχώς που δεν έχω να μαγειρεψω σήμερα! βαρεμάρααααααα λέμε!

Κ εμενα με έκανε ένα μικρό doppler που πήγα τη προηγούμενη βδομάδα,τα κοίταξε όλα γιατι ηταν έκτακτη η επίσκεψη κ με είδε λίγο προβληματισμενη,βασικά μια χαρα ειμαι αλλα λέω γιατί να μη πάω μια φορά επιπλέον?
Γι αυτό δε ξέρω τι ακριβώς θα κάνω την άλλη Δευτέρα που έχω κανονικά ραντεβού,σίγουρα ξέρω για ΚΤΓ κ για απλό υπέρηχο κ από αυτη τη φορα κ μετά έχω επισκέψεις κάθε δύο εβδομάδες!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χάλοοοο!!! Κι εγώ μόνη σπίτι, 3η βδομάδα σερί απόγευμα ο σύζυγος  Mad Mad 
Πήγαμε παραλία για καφέ με μια φίλη το μεσημέρι και τώρα μαζευτηκα σπίτι  Very Happy Very Happy 

Ξαναρώτησα τον γιατρό σήμερα για την κύστη για να καθησυχαστώ και μου είπε ξανά ότι το μωρό δεν κινδυνεύει ούτε κι εγω. Αρχίζω να το χωνεύω σιγά σιγά. Έκλεισα ραντεβού στον αιματολόγο την Τετάρτη οπότε ξανά μανά Αθήνα κ τώρα αναμένω να δω τι θα μου πει κι αυτός (αν θα γίνω πρεζάκι ή όχι  Razz Razz )

Μικρό Τζενάκι μου τι τέλεια κοιλίτσα που μεγάλωσεεεε!!!!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσακια μου!!!
μολις γυρισα απο τον ντοκ!!!αχ τι καλο που μου κανει αυτος ο ανθρωπος, ποσο με ηρεμει!!!
λοιπον....πρωτον αυτο που νοιωθω οτι αδειαζει το κατω μερος της κοιλιας και μαζευεται το μωρο επανω δεν ειναι συσπαση, αλλα η σβουριτσα μου που της αρεσει ν' ανεβαινει ψηλα και να ταλαιπωρει την μανουλα....και αυτα τα δυο εξογκωματα ειναι το κεφαλακι και το κωλι της!!!!
μου ειπε οτι η συσπαση ειναι σε ολη την κοιλια και αρχιζει να ειναι επικινδυνη οταν ειναι πχ ανα μισαωρο.....και 10 διασπαρτες την ημερα να εχω δεν υπαρχει προβλημα.
καλο ειναι βεβαια να μη κουραζομαι και να ειμαι αρκετα ξαπλα για να νοιωθω και εγω πιο καλα....τωρα που ειδαμε την μπουμπου (την ειδαμε παλι τελικα)ηταν με το κεφαλι επανω και τα ποδια κατω!!γι' αυτο ειχα και πονο χαμηλα γτ ειχα σφηνωσει τα ποδια της κατω και τα κουναγε....αχ αυτη η σβουριτσα μου!!!τον ρωτησα για το 3.7 ποσοστο προωρου τοκετου πριν την 37 εβδομαδα που εγραφε η β επιπεδου και που μου φανηκε πολυ και μου ειπε οτι ειναι πολυ μικρο και να μην ανησυχω.....
μου εγραψε τα φαρμακακια μου και τις εξετασεις μου και ειπαμε για καμπυλη προς το τελος του μηνα αρχη του αλλου.....
επισης ζυγιστηκα και ειμαι 48.8.....δλδ δεν εχω παρει γραμμαριο!με ρωτησε αν τρωω ο ανθρωπος....και λεω κανονικα, αλλα μαλλον το παιρνει ολο η μπουμπου μου, καλυτερα, δεν με χαλαει καθολου!!
αυτα κοριτσια μου!!!ηρεμησα πολυ!!!
και ο ντοκ μου ειπε να μην στρεσαρομαι τοσο γτ δεν κανει καλο ουτε στο μωρο ουτε σε μενα!!!
ολα καλα θα πανε!!!αυτα ηταν τα λογια του!!!μακρι γιατρε μου!!!!!!
 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 328109 

Nektarini

Nektarini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπραβο Ποππακι πολυ ωραια τα νεα σου μπορεις να χαλαρωσεις τωρα. Μπορω να πω οτι μου ελυσες και δικες μου αποριες με αυτο με το αδειασμα.
Τζενακι σιγουρα εκανες την καλυτερη επιλογη μετα θα σε χρειαζεται περισσοτερο η μπεμπουλα.
Ελενη ειδες κι ο αλλος γιατρος σε καθησυχασε για την κυστη και μακαρι να μην χρειαστει να κανεις καθολου ενεσεις.
Νικολετα χαμος στο σπιτι ε? Προσεχε μονο να μην κουραζεσαι και να μην μαζευεις εσυ τις σκονες και τα εισπνεεις.
Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο ποπακι,τι καλα που ησυχάσες,ειναι φυσιολογικό με το ιστορικό σου να ανησυχείς, αλλα αφού έχεις καλο γιατρο εισαι τυχερή!παίζει μεγάλο ρόλο η εμπιστοσύνη κ ειδικά στον ειδικό που δε χρειαζόμαστε αλλον από αυτόν σ'αυτή τη κατάσταση!
Πολύ καλο αυτό που ειναι ετσι κινητική η δικιά σου,εμενα ο δικός μου μαααααλλον από μένα πήρε από τωρα κιολας κ κοιμάται πολυ!εχει μέρες που δε με αφήνει σε ησυχία αλλα τις περισσότερες ειναι ήσυχος κ με τρομάζει λιγάκι!
Έχω κ εγω που κ πού μια περίεργη αίσθηση προς τα κάτω κ στα ξαφνικά που κ πού μια τσιμπια χαμηλά.Αν σας πω δε θυμάμαι την άλλη φορα να είχα το ιδιο,ΜΑΛΛΟΝ επειδή ήμουν κ πρωταρα κ δε το δινα σημασία τόσο όσο τωρα.

Ελένη μην αγχώνεσαι τσάμπα αφού ο γιατρός το είπε από την αρχή οτι δεν ειναι κάτι.αλλα μια που αναφέρθηκε,αυτες οι Κύστες από που προέρχονται?δε μου χει τύχει καμία φορά αλλα το χω ακούσει πολύ συχνά.

Τζενακι ξέχασα κ εγω να σου πω για την κοιλίτσα, πολύ καλή ειναι κ γλυκουλα!

Νεκταρία να σαι καλα που για ολες έχεις να πεις κατι!σε ευχαριστώ,μην ανησυχείς, δεν έκανα κ πολλα τελικα μια σκούπα έβαλα μόνο κ αυτό πάνω πάνω να φύγουν τα πολλά,ήδη καθαρισα τρεις φορές την προηγούμενη βδομάδα κ τη χθες το πρωί γιατί περίμενα το βαφτιστιρι κ ειναι στη φάση που μπουσουλαει κ τον είχαμε στο πάτωμα συνέχεια!δεν ειμαι να τα κάνω συνέχεια,από λίγο κάθε μερα να μη μαζευοντε!αφήνω κ τα παραθυρα ανοιχτά στο σπαστο εδω κ μέρες κ ανανεώνετε ο αερας!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ τι καλά βρε κορίτσια που έχουμε ωραία καθησυχαστικά νέα!!! Πολύ χαίρομαι!!!

Παπάκι πολύ ωραία!!! κι εγω παθαίνω αυτά τα κενά όταν γυρίζει ή μαζευεται Laughing  Laughing 

Νεκταρία μου μακάρι να μην χρειαστεί να πάρω ενέσεις αντιπηκτικές αλλά δυστυχώς έχω ήπια πήξη αίματος και ως τώρα παίρνω σαλοσπιρ σαν τους καρδιοπαθείς. Όμως απαγορεύεται να τα παίρνεις πέρα από την 28 βαριά βαριά εβδομάδα κ η επόμενη λύση είναι οι αντιπηκτικές.

Νικολέτα κύστες ωοθηκών εγώ έχω μετά την αποβολή. όταν έκανα το χειρουργείο είχα κύστες ενδομητρίωσης. Γενικά χωρίζονται σε πολλές κατηγορίες τα πιο σύνηθες είναι είτε από ορμονική διαταραχή είτε επειδή μια ωορρηξία έγινε πολύ αργά ή δεν εξελίχθηκε κ το ωαριο έγινε κυστη. Αυτή που έχω τώρα την έβγαλα 1 μήνα πριν μείνω έγκυος μάλλον από ωαριο που δεν έσπασε κ ήταν μια σταλίτσα αλλά...

Νυχτοπούλι εγινα  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 850933  ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!! - Σελίδα 32 850933 

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι το ξέρω οτι χωρίζονται σε διάφορες κατηγορίες.το πιο συνηθισμένο που χω ακούσει ειναι οι πολυκυστηκες ωοθήκες,αλλα δεν είχα ασχοληθεί ποτέ γιατί δε μου τυχε ποτέ.φεύγει κάποια στιγμή από μόνο του η πρέπει κάνεις χειρουργεία?γιατί είπες οτι έκανες κιολας ένα πριν την εγκυμοσύνη.

Αν σου πω είχα κ ΜΙΑ φιλη που ειχε από τον 4ο μήνα ένα ενομυωμα αν δε κάνω λάθος κ την είχαν ξάπλα κ στο νοσοκομείο,είχαν πει θα τη πήγαιναν ως την 28η με 30η εβδομάδα κ μετά θα της περναν το μωρό με καισαρική γιατί κινδύνευαν κ οι δύο!τελικά σαν από θαύμα οχι μόνο μικρύνει αυτό που είχε αλλα γέννησε κ φυσιολογικά!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εδω ειστε βρε νυχτοπουλια??? Razz 

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες!!!τι κανετε??  Very Happy Very Happy 
εγω σημερα εστειλα το φιλιππο σχολειο γτ ειναι η τελευταια εβδομαδα κ του ειχε λειψει!
(δεν τον εστελνα γτ οταν γυριζε,μυριζαν τα ρουχα του φαγητο!!!)

ποπακι κ τζενακι τελεια τα νεα σας!!!

νικολετα υπομονη με τη σκονη  Mad 

ελενακι μου ολα καλα θα ειναι,βγαλε τις κακες σκεψεις απο το μυαλο σου!

νεκταρια μου τι κανεις??

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!

ΕλένηΚ

ΕλένηΚ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AngelMommy έγραψε:Ναι το ξέρω οτι χωρίζονται σε διάφορες κατηγορίες.το πιο συνηθισμένο που χω ακούσει ειναι οι πολυκυστηκες ωοθήκες,αλλα δεν είχα ασχοληθεί ποτέ γιατί δε μου τυχε ποτέ.φεύγει κάποια στιγμή από μόνο του η πρέπει κάνεις χειρουργεία?γιατί είπες οτι έκανες κιολας ένα πριν την εγκυμοσύνη.

Αν σου πω είχα κ ΜΙΑ φιλη που ειχε από τον 4ο μήνα ένα ενομυωμα αν δε κάνω λάθος κ την είχαν ξάπλα κ στο νοσοκομείο,είχαν πει θα τη πήγαιναν ως την 28η με 30η εβδομάδα κ μετά θα της περναν το μωρό με καισαρική γιατί κινδύνευαν κ οι δύο!τελικά σαν από θαύμα οχι μόνο μικρύνει αυτό που είχε αλλα γέννησε κ φυσιολογικά!


Καλημέραααα!!!

Οι πολυκυστικές δεν έχουν καμία σχέση με τις κύστες ωοθηκών! Είναι άλλο πράγμα. Εγώ έκανα χειρουργείο γιατί είχα τις κύστες επί 10 μήνες κ έκανα καρκινικους δείκτες που ήταν τσιμπημένοι και μαρτυρούσε ενδομητρίωση που είναι ύποπτη για υπογονιμότητα που είχα εγω. Άλλες τότε άλλη τώρα... Mad Mad 
Οι περισσότερες με την εγκυμοσύνη εξαφανίζονται τώρα γιατί η δικιά μου είναι ανάποδη δεν ξέρω  Razz Razz 
Στο θέμα Μαΐου υπάρχει μανούλα έγκυος σε δίδυμα με ινομύωμα (άλλο πράγμα κι αυτό και βγαίνει μέσα στην μήτρα) και απ'ότι διαβάζω είναι μια χαρά και θα γεννήσει με το καλό τώρα που μπαίνει στον μήνα της.

Πάω να πιώ χυμούληηηηηηη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 38]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις