Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα αδιαθέτησα (λίγες μέρες νωρίτερα από το κανονικό) και είναι η 3η περίοδος που έχω μετά την περιπέτεια μου με το εξωμήτριο, και λόγω της ένεσης μεθοτρεξάτης που μου έκανε ο γιατρός για να αποβάλω, μου είχε πει να αφήσω 2 περιόδους για να καθαρίσω απο το φάρμακο (εγώ άφησα 3 καλού κακού).
Αντε σε μια εβδομάδα ξεκινάμε και εμείς πάλι προσπάθειες συνεχίζω και παίρνω κάθε μέρα το filicine μου και ο άντρας μου τα wellman conception.
Πρόσφατα μάθαμε πως ο άντρας μου έχει διαβήτη (ζάχαρο), οπότε βρήκαμε την αιτία της μεγάλης καθυστέρησης μας...
Τώρα που το ρυθμίζουμε ίσως να είμαστε πιο τυχεροί
Αυτά από μένα, πολλά φιλιά σε όλες!

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια, τι κανετε;
Τιτινο μου μην απογοητευεσαι, η θετικη σκεψη ειναι το καλυτερο φαρμακο. Θα μου πεις δασκαλε που διδασκες. Τι να κανουμε, τα λεω σε σενα για να τ'ακουω κι εγω.
Mamyland μπορει να χανομαστε κατα καιρους αλλα οταν θελουμε να μοιραστουμε τις ανησυχιες μας ξερουμε οτι το παρεακι μας ειναι παντα εδω.Στα καλα και στα κακα.
Jannete δεν ξερω αν διαβασες τα προηγουμενα μηνυματα μου αλλα το ιδιο συμβαινει και σε μενα.
Πριν εικοσι ημερες διεγνωσαν διαβητη στον συζυγο μου. Και μαλιστα τυπου 1. Δεν θα σου κρυψω οτι χασαμε τη γη κατω απο τα ποδια μας.

Σημερα κοριτσια πηγα να κανω το καθιερωμενο τεστ παπ.
Στην αιθουσα αναμονης ηταν και μια κοπελα που κυοφορουσε διδυμα. Αχ δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου απο την κοιλιτσα της. Θα νοιωσουμε βρε κοριτσια κι εμεις αυτα τα απιστευτα συναισθηματα;
Αρνουμαι να πιστεψω οτι η Παναγια θα μας στερησει αυτο το Θειο Δωρο.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσακια μου κ απο μενα!!!χαμενη σε αλλο πλανητη ειμαι τον τελευταιο καιρο αλλα δν παυω να μπαινω κ να σας διαβαζω..
να πω την αληθεια μου δν πιστευω οτι θα ερθει ευκολα το μωρακι μου κ το εχω αφησει εντελως στη τυχη.ουτε γονιμες κοιταω ουτε συχνες επαφες εχω λογω κουρασης..περιμενω σε τρεις μερες αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει..εχουμε κλεισει ενα χρονο και προσπαθειων...αρα λιγο δυσκολα τα πραγματα.εκανα κ τις εξετασεις που μου ειχε πει ο γιατρος ολα καλα δειχνουν..μαλλον θα του ζητησω σαλπιγγογραφια σε λιγους μηνες .εσεις τι λετε??να το κανω??

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου κ απο μενα!!!χαμενη σε αλλο πλανητη ειμαι τον τελευταιο καιρο αλλα δν παυω να μπαινω κ να σας διαβαζω..
να πω την αληθεια μου δν πιστευω οτι θα ερθει ευκολα το μωρακι μου κ το εχω αφησει εντελως στη τυχη.ουτε γονιμες κοιταω ουτε συχνες επαφες εχω λογω κουρασης..περιμενω σε τρεις μερες αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει..εχουμε κλεισει ενα χρονο και προσπαθειων...αρα λιγο δυσκολα τα πραγματα.εκανα κ τις εξετασεις που μου ειχε πει ο γιατρος ολα καλα δειχνουν..μαλλον θα του ζητησω σαλπιγγογραφια σε λιγους μηνες .εσεις τι λετε??να το κανω??

Γεια σου ελευθερια μου, ποσο μας ελειψες.
Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου, αφου βγηκαν ενταξει οι εξετασεις σου θα ερθει, θα το δεις.
Στη δουλεια μου μια κοπελα ειναι δυο μηνων εγκυος. Μετα απο ενα χρονο ακαρπων προσπαθειων, τελειως απογοητευμενη κι εκεινη τα παρατησε. Μεσα σε ενα μηνα με δυο μονο επαφες εμεινε εγκυος. Δεν κοιταξε ουτε γονιμες ουτε τιποτα.
Γι'αυτο σου λεω μη χανεις τις ελπιδες σου.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου κ απο μενα!!!χαμενη σε αλλο πλανητη ειμαι τον τελευταιο καιρο αλλα δν παυω να μπαινω κ να σας διαβαζω..
να πω την αληθεια μου δν πιστευω οτι θα ερθει ευκολα το μωρακι μου κ το εχω αφησει εντελως στη τυχη.ουτε γονιμες κοιταω ουτε συχνες επαφες εχω λογω κουρασης..περιμενω σε τρεις μερες αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει..εχουμε κλεισει ενα χρονο και προσπαθειων...αρα λιγο δυσκολα τα πραγματα.εκανα κ τις εξετασεις που μου ειχε πει ο γιατρος ολα καλα δειχνουν..μαλλον θα του ζητησω σαλπιγγογραφια σε λιγους μηνες .εσεις τι λετε??να το κανω??

Γεια σου ελευθερια μου, ποσο μας ελειψες.
Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου, αφου βγηκαν ενταξει οι εξετασεις σου θα ερθει, θα το δεις.
Στη δουλεια μου μια κοπελα ειναι δυο μηνων εγκυος. Μετα απο ενα χρονο ακαρπων προσπαθειων, τελειως απογοητευμενη κι εκεινη τα παρατησε. Μεσα σε ενα μηνα με δυο μονο επαφες εμεινε εγκυος. Δεν κοιταξε ουτε γονιμες ουτε τιποτα.
Γι'αυτο σου λεω μη χανεις τις ελπιδες σου.

κ μενα μου λειψατε χρυσα μου!!!εγω εδω κ δυο τρεις μηνες τα εχω παρατησει κ δν ερχεται..αλλα καθε μηνα λιγες μερες πριν τη περιοδο λεω βρε λες???αλλα τιποτα!!
τι ζουμπα εχω ξεκινησει,τι το σπιτι το κανω φυλλο κ φτερο για να ξεχνιεμαι,τι ψωνια,τι δουλεια,βολτες αλλα κ παλι τιποτα..
βλεπω κ τις φιλες μου εχουν μεινει εγκυες εχουν γεννησει εχουν τα παιδακια τους κ εγω ακομα εδω!!με εχει πιασει το παραπονο κοριτσια συγνωμη...

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κουνελάκι έγραψε:Γεια σας κοριτσια, τι κανετε;
Τιτινο μου μην απογοητευεσαι, η θετικη σκεψη ειναι το καλυτερο φαρμακο. Θα μου πεις δασκαλε που διδασκες. Τι να κανουμε, τα λεω σε σενα για να τ'ακουω κι εγω.
Mamyland μπορει να χανομαστε κατα καιρους αλλα οταν θελουμε να μοιραστουμε τις ανησυχιες μας ξερουμε οτι το παρεακι μας ειναι παντα εδω.Στα καλα και στα κακα.
Jannete δεν ξερω αν διαβασες τα προηγουμενα μηνυματα μου αλλα το ιδιο συμβαινει και σε μενα.
Πριν εικοσι ημερες διεγνωσαν διαβητη στον συζυγο μου. Και μαλιστα τυπου 1. Δεν θα σου κρυψω οτι χασαμε τη γη κατω απο τα ποδια μας.

Σημερα κοριτσια πηγα να κανω το καθιερωμενο τεστ παπ.
Στην αιθουσα αναμονης ηταν και μια κοπελα που κυοφορουσε διδυμα. Αχ δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου απο την κοιλιτσα της. Θα νοιωσουμε βρε κοριτσια κι εμεις αυτα τα απιστευτα συναισθηματα;
Αρνουμαι να πιστεψω οτι η Παναγια θα μας στερησει αυτο το Θειο Δωρο.
κουνελακι σας εδωσε ινσουλινη; Παντως εμεις με διατροφη το εχουμε ριξει στα φυσιολογικα σχεδον και με μισο χαπακι. Θελει ριζικη αλλαγη στην διατροφη και ασκηση. Ολα θα πανε καλα, θα μαθουμε να ζουμε με αυτο. Εγω που τρωω καθε μερα γλυκα παντως εχω 94. Και ο αντρας μου ειναι και αδυνατος!! Αστα...

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:Γεια σας κοριτσια, τι κανετε;
Τιτινο μου μην απογοητευεσαι, η θετικη σκεψη ειναι το καλυτερο φαρμακο. Θα μου πεις δασκαλε που διδασκες. Τι να κανουμε, τα λεω σε σενα για να τ'ακουω κι εγω.
Mamyland μπορει να χανομαστε κατα καιρους αλλα οταν θελουμε να μοιραστουμε τις ανησυχιες μας ξερουμε οτι το παρεακι μας ειναι παντα εδω.Στα καλα και στα κακα.
Jannete δεν ξερω αν διαβασες τα προηγουμενα μηνυματα μου αλλα το ιδιο συμβαινει και σε μενα.
Πριν εικοσι ημερες διεγνωσαν διαβητη στον συζυγο μου. Και μαλιστα τυπου 1. Δεν θα σου κρυψω οτι χασαμε τη γη κατω απο τα ποδια μας.

Σημερα κοριτσια πηγα να κανω το καθιερωμενο τεστ παπ.
Στην αιθουσα αναμονης ηταν και μια κοπελα που κυοφορουσε διδυμα. Αχ δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου απο την κοιλιτσα της. Θα νοιωσουμε βρε κοριτσια κι εμεις αυτα τα απιστευτα συναισθηματα;
Αρνουμαι να πιστεψω οτι η Παναγια θα μας στερησει αυτο το Θειο Δωρο.
κουνελακι σας εδωσε ινσουλινη; Παντως εμεις με διατροφη το εχουμε ριξει στα φυσιολογικα σχεδον και με μισο χαπακι. Θελει ριζικη αλλαγη στην διατροφη και ασκηση. Ολα θα πανε καλα, θα μαθουμε να ζουμε με αυτο. Εγω που τρωω καθε μερα γλυκα παντως εχω 94. Και ο αντρας μου ειναι και αδυνατος!! Αστα...

Jannete μου ξεκινησαμε ινσουλινη απο την πρωτη κιολας στιγμη. Αρχικα καναμε 4 ενεσεις την ημερα αλλα τωρα κανουμε μονο μια το βραδυ. Σημερα εχουμε ραντεβου με τον διαβητολογο και πιστευω οτι μπορει να μας κοψει κι αυτη γιατι κανει πολλες υπογλυκαιμιες.
Κι εμενα αδυνατος ειναι, δεν εχει ουτε κληρονομικοτητα ουτε τιποτα. Πριν ενα χρονο ειχαμε κανει εξετασεις και ηταν μια χαρα.
Ολοι οι γιατροι μας ειπαν οτι μαλλον φταιει το αγχος.
Δεν σου κρυβω οτι στην αρχη χασαμε τη γη κατω απο τα ποδια μας. Τωρα ειμαστε περισσοτερο αισιοδοξοι και δυνατοι.
Περιμενουμε να ηρεμησουμε λιγο και αν δουμε οτι μεχρι τοτε δεν γινεται κατι θα προχωρησουμε σε εξωσωματικη. Δεν μπορω να περιμενω αλλο βρε κοριτσια. Ποτε θα χαρουμε τα μωρα μας; Περναει ο χρονος και με πιανει πανικος.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου κ απο μενα!!!χαμενη σε αλλο πλανητη ειμαι τον τελευταιο καιρο αλλα δν παυω να μπαινω κ να σας διαβαζω..
να πω την αληθεια μου δν πιστευω οτι θα ερθει ευκολα το μωρακι μου κ το εχω αφησει εντελως στη τυχη.ουτε γονιμες κοιταω ουτε συχνες επαφες εχω λογω κουρασης..περιμενω σε τρεις μερες αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει..εχουμε κλεισει ενα χρονο και προσπαθειων...αρα λιγο δυσκολα τα πραγματα.εκανα κ τις εξετασεις που μου ειχε πει ο γιατρος ολα καλα δειχνουν..μαλλον θα του ζητησω σαλπιγγογραφια σε λιγους μηνες .εσεις τι λετε??να το κανω??

Γεια σου ελευθερια μου, ποσο μας ελειψες.
Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου, αφου βγηκαν ενταξει οι εξετασεις σου θα ερθει, θα το δεις.
Στη δουλεια μου μια κοπελα ειναι δυο μηνων εγκυος. Μετα απο ενα χρονο ακαρπων προσπαθειων, τελειως απογοητευμενη κι εκεινη τα παρατησε. Μεσα σε ενα μηνα με δυο μονο επαφες εμεινε εγκυος. Δεν κοιταξε ουτε γονιμες ουτε τιποτα.
Γι'αυτο σου λεω μη χανεις τις ελπιδες σου.

κ μενα μου λειψατε χρυσα μου!!!εγω εδω κ δυο τρεις μηνες τα εχω παρατησει κ δν ερχεται..αλλα καθε μηνα λιγες μερες πριν τη περιοδο λεω βρε λες???αλλα τιποτα!!
τι ζουμπα εχω ξεκινησει,τι το σπιτι το κανω φυλλο κ φτερο για να ξεχνιεμαι,τι ψωνια,τι δουλεια,βολτες αλλα κ παλι τιποτα..
βλεπω κ τις φιλες μου εχουν μεινει εγκυες εχουν γεννησει εχουν τα παιδακια τους κ εγω ακομα εδω!!με εχει πιασει το παραπονο κοριτσια συγνωμη...

Αχ Ελευθερια μου να ηξερες ποσο σε καταλαβαινω. Μην κοιτας που το παιζω δυνατη κι εγω καθε μηνα οταν δω περιοδο πεφτω στα πατωματα, 2.5 χρονια αναμονης δεν τα λες και λιγα.
Μπορουμε ομως να κανουμε κατι αλλο εκτος απο υπομονη;
Να σου πω την αληθεια εμεις αρχες του χρονου αποφασισαμε να παμε για εξωσωματικη αλλα με ρον διαβητη μας ηρθαν στραβα τα πραγματα κι ετσι το αφησαμε.
Τι να πω καθε εμποδιο για καλο.
Ενα ειναι σιγουρο οι αντοχες μειωνονται και η υπομονη εξαντλειται.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια! Αχ χαιρομαι που παλι αρχισατε να μιλατε!!
Το σακχαρο ευτυχως ειναι κατι που ρυθμίζεται απλα θελει υπομονη.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Titino έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Αχ χαιρομαι που παλι αρχισατε να μιλατε!!
Το σακχαρο ευτυχως ειναι κατι που ρυθμίζεται απλα θελει υπομονη.

Γεια σου τιτινο μου.
Ναι σιγουρα ρυθμιζεται το ζαχαρο απλα σου αλλαζει ολη σου τη ζωη.
Το θετικο της ολης καταστασης ειναι οτι τωρα ακολουθουμε εναν πιο υγιεινο τροπο ζωης.
Νομιζω θα μας βοηθησει αρκετα και στο θεμα του παιδιου.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι αναγκαστικα θα φτιαξετε τον τροπο ζωης γενικοτερα, οποτε δεν ειναι κακο αυτο. Ξερω οτι ειναι δυσκολο με το σακχαρο και τις ινσουλινες, ειναι κατι που το κουβαλας για ολη σου την ζωη αλλά ειναι ελεγχομενο. Ευχομαι να προσαρμοστείτε γρηγορα, και να ερθει και το μωρουλι γρηγορα γρηγορα!!!

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΑΣ.ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ.ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ .ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΦΙΛΕΣΜΟΥ.ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ.ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΜΕ .ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamy land έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΑΣ.ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ.ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ .ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΦΙΛΕΣΜΟΥ.ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ.ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΜΕ .ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Mamyland χαλαρωσε και ξεκουρασου λιγες μερουλες για να συνεχισετε δυναμικα τον επομενο μηνα.
Μπορει να μας ταλαιπωρει λιγο αλλα θα ερθει, με τον ενα ή τον αλλο τροπο.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Κουνελακι ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΟΥ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΙΣ ΧΑΣΑΜΕ.ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamy land έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Κουνελακι ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΟΥ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΙΣ ΧΑΣΑΜΕ.ΚΑΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

Στο ευχομαι mamyland.Η ηρεμια ειναι το μυστικο της ολης υποθεσης. Θα ερθει θα το δεις.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια..μετα απο τρεις μερες καθυστερησης..αδιαθετησα.ο κυκλος μου εχει τρελαθει..μολις τςλςιωσει κ αυτη η περιοδος παμε στο γιατρο για εξετασεις..δν απογοητευτηκα..κουραστηκα απλα..καλο σκ σε ολες!!

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:Καλημερα κοριτσια..μετα απο τρεις μερες καθυστερησης..αδιαθετησα.ο κυκλος μου εχει τρελαθει..μολις τςλςιωσει κ αυτη η περιοδος παμε στο γιατρο για εξετασεις..δν απογοητευτηκα..κουραστηκα απλα..καλο σκ σε ολες!!

Αχ Ελευθερια μου την ξερω καλα αυτη την κουραση.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΜΑΣ.ΕΝΑ ΜΩΡΟ.ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ.ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΤΑΜΕΙΨΕΙ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΕΝΑΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΝΟ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω αν ξερετε..τι εξετασεις δινει ο γιατρος για να ψαχτει το ζευγαρι??εμενα αρχικα μοθ εδωσε προλακτινης κ θυροειδη..που βγηκαν φυσιολογικα..για τι αλλο να ειμαι προετοιμασμενη??σαλπιγγογραφια ππτε θα μπορεσω να κανω??

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω αν ξερετε..τι εξετασεις δινει ο γιατρος για να ψαχτει το ζευγαρι??εμενα αρχικα μοθ εδωσε προλακτινης κ θυροειδη..που βγηκαν φυσιολογικα..για τι αλλο να ειμαι προετοιμασμενη??σαλπιγγογραφια ππτε θα μπορεσω να κανω??

Γεια σου Ελευθερια μου. Νομιζω οτι γιατρος με γιατρο διαφερουν. Ο πρωτος που ειχα παει μου ειχε πει να κανω σαλπιγγογραφια και αυτος που παω τωρα μου ειπε οτι ειναι αρχαια εξεταση και δεν δειχνει καθαρα αν υπαρχει προβλημα στις σαλπιγγες.
Ετσι το μονο που καταφερνουν ειναι να σε κανοτν κουβαρι.
Εγω αυτο που θελω να κανω ειναι λαπαροσκοπηση. Δεν ξερω βρε κοριτσια κατι μου λεει οτι εχω ενδομητριωση, εχω πολλα συμπτωματα που με προβληματιζουν. Το ενστικτο μου συνηθως με δικαιωνει.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω αν ξερετε..τι εξετασεις δινει ο γιατρος για να ψαχτει το ζευγαρι??εμενα αρχικα μοθ εδωσε προλακτινης κ θυροειδη..που βγηκαν φυσιολογικα..για τι αλλο να ειμαι προετοιμασμενη??σαλπιγγογραφια ππτε θα μπορεσω να κανω??

Γεια σου Ελευθερια μου. Νομιζω οτι γιατρος με γιατρο διαφερουν. Ο πρωτος που ειχα παει μου ειχε πει να κανω σαλπιγγογραφια και αυτος που παω τωρα μου ειπε οτι ειναι αρχαια εξεταση και δεν δειχνει καθαρα αν υπαρχει προβλημα στις σαλπιγγες.
Ετσι το μονο που καταφερνουν ειναι να σε κανοτν κουβαρι.
Εγω αυτο που θελω να κανω ειναι λαπαροσκοπηση. Δεν ξερω βρε κοριτσια κατι μου λεει οτι εχω ενδομητριωση, εχω πολλα συμπτωματα που με προβληματιζουν. Το ενστικτο μου συνηθως με δικαιωνει.

χρυσα μου απο οσο θυμαμαι ειχες κανει σαλπιγγογραφια..πως ηταν??
κ επισης επειδη ειμαι ασχετη τι ειναι η ενδομητριωση που λες κ τι συμπτωματα εχει??

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:
perperouna έγραψε:Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω αν ξερετε..τι εξετασεις δινει ο γιατρος για να ψαχτει το ζευγαρι??εμενα αρχικα μοθ εδωσε προλακτινης κ θυροειδη..που βγηκαν φυσιολογικα..για τι αλλο να ειμαι προετοιμασμενη??σαλπιγγογραφια ππτε θα μπορεσω να κανω??

Γεια σου Ελευθερια μου. Νομιζω οτι γιατρος με γιατρο διαφερουν. Ο πρωτος που ειχα παει μου ειχε πει να κανω σαλπιγγογραφια και αυτος που παω τωρα μου ειπε οτι ειναι αρχαια εξεταση και δεν δειχνει καθαρα αν υπαρχει προβλημα στις σαλπιγγες.
Ετσι το μονο που καταφερνουν ειναι να σε κανοτν κουβαρι.
Εγω αυτο που θελω να κανω ειναι λαπαροσκοπηση. Δεν ξερω βρε κοριτσια κατι μου λεει οτι εχω ενδομητριωση, εχω πολλα συμπτωματα που με προβληματιζουν. Το ενστικτο μου συνηθως με δικαιωνει.

χρυσα μου απο οσο θυμαμαι ειχες κανει σαλπιγγογραφια..πως ηταν??
κ επισης επειδη ειμαι ασχετη τι ειναι η ενδομητριωση που λες κ τι συμπτωματα εχει??

Ελευθερια μου την εκανα περσι τον Μαρτιο στο Αλεξανδρας. Δεν θα σου πω ψεμματα, δεν ηταν ευχαριστη εξεταση. Ενοιωσα κατι σαν κραμπα στην μητρα αλλα η διαρκεια της ηταν τοσο μικρη που δεν ηταν κατι το τραγικο. Αν χρειαζοταν εννοειται οτι θα την ξανακανα.
Τωρα οσον αφορα στην ενδομητριωση, νοιωθω ολο τον μηνα εντονα καψιματα και τσιμπιματα χαμηλα στην κοιλια. Βλεπω ιαφε υγρα σε ασχετες στιγμες μεσα στο μηνα, ειχα κανει περσι μια εξεταση την ca 125 και ειχε βγει 14,7. Εχω διαβασει οτι οταν βγει πανω απο 10 εχεις πολλες πιθανοτητες να εχεις ενδομητριωση.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εκλεισε το κινητο μου και δεν σου ολοκληρωσα.
Ολα τα παραπανω καθως και πολλα αλλα οπως η ακαρπες προσπαθειες εδω και 2.5 χρονια,οι κυστες που βρισκω σε καθε υπερηχο μου βαζουν ψειλους στ'αφτια.
Η ενδομητριωση με απλα λογια ειναι οταν ενδομητριο σχηματιζετα σε περιοχες εκτος μητρας,οπως σαλπιγγες και εντερο.
Δεν γινεται ευκολα διαγνωση, μονο με λαπαροσκοπηση.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουνελάκι έγραψε:Εκλεισε το κινητο μου και δεν σου ολοκληρωσα.
Ολα τα παραπανω καθως και πολλα αλλα οπως η ακαρπες προσπαθειες εδω και 2.5 χρονια,οι κυστες που βρισκω σε καθε υπερηχο μου βαζουν ψειλους στ'αφτια.
Η ενδομητριωση με απλα λογια ειναι οταν ενδομητριο σχηματιζετα σε περιοχες εκτος μητρας,οπως σαλπιγγες και εντερο.
Δεν γινεται ευκολα διαγνωση, μονο με λαπαροσκοπηση.

σκεφτεσαι να την κανεις??εχεις μιλησει με τον γιατρο σου??αν θυμαμαι,καλα ειναι μια μικροεπεμβασουλα..αλλα αμα ειναι να σου φυγει η ιδεα να την κανεις..

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
perperouna έγραψε:
κουνελάκι έγραψε:Εκλεισε το κινητο μου και δεν σου ολοκληρωσα.
Ολα τα παραπανω καθως και πολλα αλλα οπως η ακαρπες προσπαθειες εδω και 2.5 χρονια,οι κυστες που βρισκω σε καθε υπερηχο μου βαζουν ψειλους στ'αφτια.
Η ενδομητριωση με απλα λογια ειναι οταν ενδομητριο σχηματιζετα σε περιοχες εκτος μητρας,οπως σαλπιγγες και εντερο.
Δεν γινεται ευκολα διαγνωση, μονο με λαπαροσκοπηση.

σκεφτεσαι να την κανεις??εχεις μιλησει με τον γιατρο σου??αν θυμαμαι,καλα ειναι μια μικροεπεμβασουλα..αλλα αμα ειναι να σου φυγει η ιδεα να την κανεις..

Θελω να την κανω για να ειμαι σιγουρη αλλα νοιωθω οτι δεν μπορω να συνενοηθω με τον γιατρο μου.
Δεν δινει σημασια σε αυτα που του λεω. Και ενδομητριωση να μην ειναι κατι αλλο συμβαινει. Δεν γινεται να ποναω τις περισσοτερες ημερες του μηνα. Επηρεαζει την διαθεση και την ψυχολογια μου.
Να αλλαξω παλι γιατρο δεν γινεται. Θα πρεπει να ανεβω παλι Αθηνα και αυτη τη στιγμη τα οικονομικα μας δεν ειναι και στα καλυτερα τους.

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις