Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MARIA DOU κ μενα η ελισαβετ ολο το καλοκαιρι κοιμοταν απ τις 7μιση με 8...(καλοκαιριατικα κιολας) κ τωρα κοιμαται στις 9 πανω κατω...και εγω δεν θελω να κοιμαται πολυ νωρις γιατι μετα ξυπναει πολυ πρωι...απ την αλλη ομως κοιμαται το μωρο κ βρισκω λιγο χρονο να κατσουμε με τον αντρα μου να δουμε καμια ταινια,να φαμε παρεα κ να αραξουμε...
JOLLIE τελικα καταφερες κ την εφτιαξες εσυ την λιστα...μπραβο σου!!!!ομως δεν εβαλες ολα τα ονοματακια...θες να στα πω(οσα ξερω) να τα συμπληρωσεις η τωρα δεν γινεται???

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jοlie η ελισαβετ γεννηθηκε 10-12 οχι στις 7-12..... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 667478

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια Smile
Καλή ιδέα αυτό με τη λίστα και όσες δεν έχετε τικεράκι να βάλετε γιατί μπερδευόμαστε Smile
Κική κατάφερες και έβαλες τελικά μπράβο!
Jollie τη maria_dou την έβαλες σε λάθος θέση (χρονολογικά), κατά τ'άλλα μια χαρά η λίστα Smile
Ίσως το μόνο που λείπει είναι τα δικά σας ονόματα σε όσα ψευδώνυμα δεν φαίνεται γιατί και αυτά τα ξεχνάω Razz
Μπράβο Βασούλα μια χαρά τα νέα από τον παιδίατρο! Τέλεια η ανάπτυξη σας!

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λοιπον για τη λιστα....Μιχαηλ και ειναι το μικροτερο...11/02!!!!!
Καλη ηταν η νυχτα μας..ξυπνησε γυρω στις 4 θηκασε κ κοιμηθηκε αμεσως σε αντιθεση με μενα που με πηρε ο υπνος κατα τις6.... και στις8:30 που ξυπνησε ο μικρος τον παρακαλουσα να κοιμηθει λιιιιγοοοο ακομα..αλλα δςν ηθελε!!!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια απ τα ιδια .....ξυπνησα στις 4 κ δεν μπορουσα να κοιμηθω...στις 5μιση ξυπνησε με κλαματα ηπιε γαλα κ κοιμηθηκε αμεσως...εγω ομως κοιμηθηκα στις 6μιση κ στις 8μιση ξπνησε...δεν μου εκανε το χατηρι να κοιμηθει λιγο ακομα....
εντωμεταξυ οταν ξυπνουσε η ελισαβετ δεν εκλαιγε,ουτε γκρινιαζε ουτε τιποτα...καθοταν κι επαιζε με τα παιχνιδια της κ γω κοιμομον καμια ωριτσα παραπανω...τωρα ομως αυτο εχει αλλαξει...μολις ξυπναει γκρινιαζει κ αν δεν παω κλαιει...αν παω με δει κ φυγω παλι κλαιει...οποτε σηκωνομαι...καποτε πως το εκανε αυτο κ τωρα δεν το κανει????ΑΠΟΡΩ!!!!

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχχχχχ Κικη και εμενα ο δικος μου χαλασε σε οτι αφορα τον υπνο...με ειχε κακομαθει για αυτο μου κακοφαιβεται τωρα.Απο 3,5 μηνων περιπου κοιμοταν συνεχομενα δεκα ωρες ξυπνουσε θηλαζε τον εβαζα στη κουνια και κοιμοταν ενα 2ωρακι τουλαχιστον.Τωρα αν θα ξανακοιμηθει το πρωι..μονο διπλα μοτ.Επισης τωρα ιταν ξυπναει τις περισσοτερες φορες γκρινιαζει η κλαει..ενω πριν ξυπναγε και ελεγε κοτβεντουλες χαζευε...εκοβε βολτες μες στη κουνθα του...ποιος ξερει....

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βούλα χρόνια σας πολλά!! 8 μηνών ε? Μεγάλωσε και ο junior Razz
Και εμένα τα ίδια...παλιότερα πρώτον πολλές φορές κοιμόταν μόνος του στη διάρκεια της ημέρας (τώρα ούτε καν το διανοούμαι!!) και δεύτερον κοιμόταν σερί το βράδυ! Όχι 10ωρο που λέει η Βούλα αλλά ένα 8ωρο το είχαμε!
Όσο για το πρωί επίσης ξυπνούσε μετά από σερί ύπνο χαρούμενος και έπαιζε κτλ και δεν έτρωγε αμέσως. Τώρα ξυπνάει και θέλει να θηλάσει άμεσα! Βέβαια ξυπνάει και (κλαίγοντας) φωνάζει μαμά οπότε το προσπερνάω Razz I love you

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ βρε κοριτσια τι γινεται? εμενα η ελισαετ δενμ εχει αφησει σε χλωρο κλαρι....ολη την ωρα γκρινιαζει κ θελει μονο αγκαλια η να την βαζω πανω στον καναπε κ να αλονιζει...σηκωνεται κ περπαταει πανω στον καναπε κ δεν στεκεται πουθενα..ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΜΩΣ!!!!!αφηστε που θελει να παιζει με κινητα,τηλεκοντρολ κ ποντικι υπολογιστη...ποτε δεν τησ εδινα τετοια ομως οσο κ να τα κρυβω τα ξετρυπωνει...ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΗΣ!!!!!
Που να αρχισει να περπαταει μεσα στο σπιτι τι εχει να γινει...αρε γλεντια!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 604962

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie όποτε προλαβαίνω γράφω! Σας διαβάζω όμως σε καθημερινή βάση και όπου μπορώ βοηθάω :-)
Σου γράφω κάποια ονόματα που θυμάμαι, μιας και ειπώθηκαν πρόσφατα!

jollie:03/12/2013 Μαρίνος
Κikimam:07/12/2013 Eλισάβετ
IoliAtore:18/12/2013
maria_dou:08/01/2014 Δημήτριος
irenehr:25/12/2013 Άγγελος
konstadinade:27/12/2013
ntina_kostas:07/01/2014
gallida:13/01/2014
stel87:14/01/2014
elin1: 16/01/2014
viki1988: 17/01/2014
matinaki1990: 18/01/2014 Μαρία-Ειρήνη
mariameint:21/01/2014 Μελίτη
kate_85: 30/01/2014  Δημήτρης
Leda Leda: 01/02/2014
vasoulagal: 10/02/2014 Ρία

http://www.something-special.gr

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστουμε Ειρηνη!!!!Κιολας 8!!!!!
Κικη λογικο..οτι δεν ειναι παιχνιδι....ΠΡΕΠΕΙ να γινει παιχνιδι.Ο δικος μου εχει ψυχωση με το πληκτρολογιο.Αφου θα του παρουμε ενα δικο του.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα κοριτσια κ μωρακια....τι κανετε???σημερα συνεβη το απιστευτο....η ελισαβετ ξυπνησε 10 παρα τεταρτο Laughing κ καθοταν στην κουνια της επαιζε χωρις να κλαψει κ να γκρινιαξει.... Laughing ποσο καιρο ειχε να το κανει αυτο κ εχθες σας το ελεγα κιολας...λες κ το καταλαβε!!!!χα!!χα!!χα!!!!εγω ειχα ξυπνησει εκεινη την ωρα αλλα δεν σηκωθηκα για
να δω τι θα κανει..τελικα παρεμεινε ησυχη για ακομα μιση ωρα οπου εγω χουζουρευα...η πολυ ησυχια ομως με ανησυχησε κ σηκωθηκα να δω τι κανει...την βρηκα ξαπλωμενη να καθεται με ανοιχτα τα
ματια..
βρε κοριτσια λετε να επανελθουμε στα παλια καλα μας κ ηρεμα ξυπνηματα???ΜΑΚΑΡΙ!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 875502

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κ καλη Κυριακη!!!!!
Κικη τα μικρα μας εχουν μια ταυτιση....δεν ξυπνησε 10 αλλα7:30 πολυ ξεκουραστος και κεφατος ελεγε ησυχα τα δικα του κ επαιζε με το περιστρεφομενο.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΡΕ ΣΥ RICOLA....απιστευτο!!!!και η ελισαβετ με το περιστρεφομενο επαιζε..... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 417472 και ελεγε τα δικα της χαμηλοφωνα,τραγουδιστα κατα καποιο τροπο... Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 417472

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσάρες Smile
Τι κάνετε?
Και εμένα Κική έτσι ακριβώς, τα πάντα που δεν είναι δικά του είναι τα αγαπημένα του παιχνίδια! Τηλεκοντρόλ, τηλέφωνα, laptop κτλ! Δεν κάθεται ήσυχος με τίποτα!
Εμένα πάντα ξυπνάει με κλάμα και τον ταίζω και τον κοιμίζω μαζί μου το πρωί και μετά ξυπνάει πολύ πιο χαλαρός, χουζουρεύει, σκαρφαλώνει πάνω μου κτλ Smile

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια...που ειστε καλε???κυριακατικες βολτιτσες??
εμεις δεν πηγαμε πουθενα σημερα..ηρθαν καποιοι φιλοι το μεσημερι για φαγητο κ αραξαμε μπαλκονατο αφου ειχε καλη μερα..sunny

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Κάτι κατάφερα με τη λίστα με τη βοήθεια των παλιότερων,εε; Wink Βέβαια, δε φτάνει που γράφω κάθε φορά κατεβατά τώρα θα έχω κατεβατό και για υπογραφή!! Τρέλα! Razz Κι ο δικός μου παίζει με το κάθε παιχνίδι του το πολύ 30 δευτερόλεπτα και μετά αρχίζει να έρπει προς τις παντόφλες, τα καλώδια και... τη μεγάλη του αγάπη: την ηλεκτρική σκούπα!! Επίσης δε θέλει γενικά να είναι καθιστός και κλαίει στο καρότσι. Θέλει να τον παίρνω αγκαλιά ή να τον έχω όρθιο και να σπρώχνει το καρότσι του!! Πάει η μέση μου, όπως καταλαβαίνετε. Βρε κορίτσια, μήπως προέκυψε καινούριο "ζεύγος" στην παρέα: η Ελισάβετ με το Μιχαήλ μεγάλη ταύτιση και σύμπνοια έχουν!!! Για το θέμα του ύπνου νομίζω ότι δε θα ξαναμιλήσω, γιατί θα γίνω γραφική. Το μόνο που θα πω είναι ότι μέχρι σήμερα έζξσα την πολυτέλεια του συνεχόμενου 8ωρου ύπνου 2 ή 3 φορές κι αυτό μέχρι να γίνει 2 μηνών! Έκτοτε δοκιμάζει με εξασκεί στο βρυκολάκιασμα το χρυσουλάκι μου! Ειρήνη, τι διαβάζω: ξεκινήσατε τα "μαμά"; Κι ο δικός μου το λέει συνέχεια με μια πονηρόφατσα, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι με έχει ταυτίσει! Τι άλλα λέτε; Μaria_dou, όλα εντάξει με το σπίτι; Όσες είναι να γυρίσετε στην εργασία σας, το σκέφτεστε καθόλου. Εγώ όσο το σκέφτομαι με πιάνει τρέλα, πρώτον γιατί μου φαίνετε αδιανόητο ότι θα πρέπει να τον αφήσω και δεύτερον γιατί δεν έχω πού να τον αφήσω... Χριστέ μου, εμείς είμαστε αυτοκολητάκια από τη στιγμή που γεννήθηκε ούτε στο δωμάτιό του δεν μπορώ να τον πάω, πώς θα τον αφήνω καθημερινά, για να πάω στη δουλειά;; Crying or Very sad Ειρήνη, σήμερα είναι η μεγάλη βραδιά που θα τον πας στο δωμάτιό του; Θα το τολμήσεις τελικά;

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jollie τι τραβας κ συ βρε κοριτσι μου...δυσκολος στο φαγητο δυσκολος κ στον υπνο...και τα δυο μαζι πρεπει να ειναι τρελο ζορι...και μετα μιλαμε κι εμεις...ντροπη μας...
Ricola ταιριαζουν τα νινακια μας...λες να γινουμε συμπεθερες;;;;
Ειρηνη αυριο περιμενουμε νεα σου να μας πεις πως πηγε η νυχτα στο δωματιο του...
Jollie εγωδεν δουλευω.ειμαι ανεργη αλλα αν δουλευα θα ειχα κ γω τους ιδιους προβληματισμους μεσενα αφου κ γω δεν την εχωαφησει ουτε μια μερα σε καποιον αλλον..

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι, η αλήθεια είναι ότι ζορίζομαι με το φαγητό και τον ύπνο του. Αλλά γενικά είναι ένα καλό μωράκι και δε θέλω να παραπονιέμαι. Απλά κάποιες φορές με καταβάλλει η κούραση και γκρινιάζω ή απελπίζομαι, αλλά μετά προσπαθώ να ανακάμπτω γρήγορα, γιατί είναι η ζωή μου όλη και τον λατρεύω!! Αχ τι να κάνω η γυναίκα που έχω τρελό έρωτα με το γιο μου!!! I love you I love you Λιώνωωωω!!! Ίσως γι΄ αυτό να μου κάνει λίγο τη ζωή δύσκολη με το φαγητό και τον ύπνο του, για να με έχει σε εγρήγορση και να έχω κάτι να λέω. Φαντάσου να μην είχα θέμα με αυτά, θα είχα ήδη γίνει ένα με τα πατώματα!! Χαχαχα! Βέβαια κάθε συμβουλή που θα με βοηθούσε σε αυτούς τους δύο τομείς είναι δεκτή!!! Laughing

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία τι υπέροχο όνομα είναι αυτό!!!καταπληκτικό!
Το σαββατοκυριακο ήταν λίγο δύσκολο για τον Δημήτρη γτ το σπίτι μας δεν άδειασε από κόσμο και είχε μια υπερένταση.χτες από της 6 μέχρι 8 που κοιμήθηκε δεν σταμάτησε το κλάμα.βγάζει και 2δοντια μαζί και ίσως ήταν και αυτό..θα δείξει!
Ειρήνη πηγές τον μικρό στο δωμάτιο του?πως ήταν?
Κορίτσια και εγώ άνεργη είμαι,αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να τον αφήσω μια ώρα.μέχρι στιγμής τον αφήσα μια φορά στον μπαμπά του για να πάω να πάρω φορεμα για τη βάφτιση και μια ακόμα το καλοκαίρι που τον αφησα στην γιαγιά μου για να πάμε μια ώρα για καφέ με τον άντρα μου αλλά γύρισα σπίτι στα 45λεπτα.δεν άντεξα παραπάνω!!!
Ο άντρας μου λέει πως έχω πρόβλημα και τώρα που θα ξαναπάμε στη γιαγιά μου θα τον αφήσω με τον ζόρι και θα με πάρει για καφέ..ας λέει εγώ θα τον πάρω μαζί μου..χαχαχα
Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 328109

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!! κι εγω ανεργη αν και θα θελα πολυ μια δουλειτσα γιατι ειμαστε στριμωγμενοι πολυ οικονομικα! εγω κοριτσια δεν την εχω αφησει ποτε και πουθενα γιατι πολυ απλα δεν εχω κανεναν να μου την κρατησει... κι αυτο ζορι ειναι μεγαλο!! εχει τυχει πολλες φορες να θελω να πεταχτω γιαα μια γρηγορη δουλειτσα και να μην μπορω να την αφησω καπου για μιση ωριτσα ... πππφφφφ ειναι πολυ δυσκολο να μην εχεις βοηθεια απο πουθενα!! αλλα ευτηχως εχω ενα πολυ ευκολο μωρακι που κοιμαται καλα( ασχετα αν τελευταια ξυπναει 3-4 φορες στον υπνο της για πιπιλα) τρωει σχχετικα καλα... της εχω στρωσει και κατω και δοκιμαζω να την αφηνω να παιζει για να κανω καμια δουλεια αλλα τις περισσοτερες φορες δεν καθεται και σε καθε δωματιο την εχω μαζι μου...  πχ στην κουζινα οταν μαγειρευω μαζι μου στο καροτσι , οταν βαζω  σκουπα μαζι στο καροτσι δωματιο δωματιο... εχει παθει μεγαλη εξαρτηση και δεν ξερω τι να κανω για να καθεται και λιγο μονη της να παιζει δεν θελω να την εχω ολη την ωρα σε ενα καροτσι , ισως και γι αυτο να εχει αργησει να κανει πραγματα... αλλα κατω καθεται μονο οταν ειμαι κι εγω στο ιδιο δωματιο αλλιως σνεχεια κλαιει και με ωναζει " μαμααααα" Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 328109 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 3 328109

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βασουλα στην ίδια μοίρα είμαστε,και εμείς στην Αθήνα δεν έχουμε κανέναν παντού με το μωρό πάω.προσπάθησε όταν δεν κάνεις δουλειές και είσαι μαζί της να την αφήνεις στο πάτωμα και να παίζει εκεί..εσένα λέει και μαμά!!!τι ωραία..εμένα μόνο τατατατα μπα μπα μπα για για για μα μα μα και κάτι άλλα που Δν τα καταλαβαίνω..
Σήμερα βαριέμαι πολύ να κάνω το παραμικρό και επίσης νυστάζω.λέω να μαγειρέψω σπανακορυζο αλλά βαριεμαιιιιιι

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!
Καλά πήγε η πρώτη νύχτα στο άλλο δωμάτιο τουλάχιστον για τον Άγγελο! Εγώ ξυπνούσα συνέχεια να δω τι κάνει! Μεγάλη μοναξιά χωρίς το ζουζούνι μου! Αλλά θα το συνηθίσω σιγά σιγά φαντάζομαι...ο μικρός κοιμήθηκε όπως κοιμόταν και στο δικό μας δωμάτιο - τα ίδια ξυπνήματα δηλαδή έκανε.
Εγώ είμαι ελ. επαγγελματίας και κάπου στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης σταμάτησα να πηγαίνω στο γραφείο και ξεκίνησα να δουλεύω από το σπίτι. Τώρα πηγαίνω μόνο μερικές φορές σε συναντήσεις που χρειάζεται να είμαι εκεί και τον αφήνω για λίγο στη μητέρα μου αν χρειαστεί. Έλεγα να επέστρεφα το Σεπτέμβιο (που μας πέρασε) στο γραφείο αλλά εφόσον δεν έχει ρυθμιστεί το φαγητό του (και σταμάτησα από τον Ιούλιο να αντλώ γάλα - βαρέθηκα το θήλαστρο!) λέω να το καθυστερήσω όσο μπορώ.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....Εχθεσ ειχα ενα αθλιο βραδυ...οχι με το μωρο..το μωρο κοιμηθηκε απ τισ 9μιση κ δεν εβγαλε κιχ...ηπια εναν καπουτσινο στις 6 κ μου φερε αυπνια συν οτι ειχα τρομερο πονοκεφαλο κ κρυαδες αφου σηκωθηκα κ φορεσα καλτσες!!!κοιμηθηκα στις 7 το πρωι κ ευτυχωςη ελισαβετ ξυπνησε 10μιση κ κοιμηθηκα λιγοοοο....
εγω κοριτσια δεν εχω αφησει το μωρο πχ..για να παω μια εκδρομη με τον αντρα μου αν κ θα το θελα πολυ διοτι πριν παντρευτουμε οποτε ειαμε αδεια πηγαιναμε διακοπες χειμωνα-καλοκαιρι...δουλευαμε κ οι δυο,παιδια δεν ειχαμε κ μπορουσαμε..τωρα ομως δεν το εχω τολμησει ασε που τα οικονομικα ειαι πιο περιορισμεναμ ενεν μισθο..
ομως εννοειται οτι αφηνω την μανα μου με το παιδι για να παμε με τον αντρα μου σε εναν γαμο,σε μια ταβερνα κ παρα πολλες φορες την αφηνα κοιμισμενη στην μανα μου για να παμε για ποτο...οταν παμε στο χωριο εννοειται οτι την αφηνω στην πεθερα μου το βραδυ κυριως για να βγουμε...στην αρχη ουτε εγω το αφηνα το παιδι σε κανεναν ομως καποιες φιλες που εχουν παιδια με συμβουλεψαν να μην το κανω αυτο γιατι μετα δεν θα μπορω να πηγαινω πουθενα κ θα εγκλωβιστω γιατι κ γω δεν θα χω μαθει να το αφηνω αλλα κ εκεινο δεν θα καθεται με τις γιαγιαδες...τα ιδια μου ελεγε κ ο συζυγος κ τελικα την αφηνω κ καθεται με ολους..οσο για τον συζυγο την αφηνω απ τις αρχες που γεννηθηκε κ δενεχω θεμα κανενα..παω γυμναστηριο,καφε με φιλες κ ψωνια..τα παντα...ειδικα οταν την αφηνω στις γιαγιαδες εχω λιγ αγχος αλλα οπου παω περναω καλα..δεν ειναι κολλημενο το μυαλο μου στο παιδι εφοσον μιλησω με την μανα μου κ μου πει αν εφαγε..αυτο με καιει...
μια εντελως φιλικη συμβουλη οπως μου εδωσαν κι εμενα..οσες εχετε καποιον να σας κραταει το παιδι κ εχει την διαθεση να το κανει,εκμεταλλευτητε το...κη μαμακα μου δεν εχει μεγαλωσει αλλο εγγονι οποτε δεν τα εχει φρεσκα συν οτι ειναι κ 69 χρονων..παρολαυτα τα καταφερνει σε ολα!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπραβο Ειρηνη!!!ειδες που ο Αγγελος δεν ειχε κανενα θεμα που πγε στο δωματιο του???Οσο για σενα μερικα βραδια θα σαι στο πηγαινελα αλλα οταν θα δεις πως ολα κυλανε μια χαρα θα ηρεμησεις κ δεν θα ξυπνας συνεχεια...παντως εγινε η αρχη κι αυτο ειναι σημαντικο...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 

Μαγείρεψα και λέω δε χτυπάω και ένα κέικ??ο γιος μου με βοήθησε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις