Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 35]

651Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Σαβ Ιουλ 18, 2015 2:55 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!

Jollie να χαίρεσαι τον Μαρίνο σου για χθες!!
Τασούλα και εμείς υποφέρουμε από τη ζέστη και κυρίως ο μικρός που είναι συνέχεια ιδρωμένος...Επίσης έχει ευαίσθητο δέρμα και είναι κόκκινος σε διάφορα σημεία λόγω ζέστης...
Μαρία τραγική αντιμετώπιση από τον πατέρα σου...Αντί να σε εξυπηρετήσει που θα είστε στο ίδιο μέρος...εξάλλου αν τον αφήσεις κοιμισμένο τον μικρό τι τον ενοχλεί? Δεν θα χρειάζεται να ασχολείται μαζί του...

652Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Σαβ Ιουλ 18, 2015 11:31 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Ειρήνη, θα δείξει το υπόλοιπο διάστημα (αν αδιαθετήσω ξανά και όποτε) αν τα καφέ ήταν τελικά περίοδος. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ναι, το αγόρι μου γιόρτασε για 2η φορά τη γιορτή του (η 1η ήταν τη μέρα της βάφτισής του!). Περάσαμε πολύ όμορφα προχθές στην παραλία! Είναι μια χαρά πλέον και πλατσουρίζουμε στη θάλασσα. Βέβαια έχει φάει ένα κόλλημα και δε θέλει να μπαίνει μέσα, για να μη χάνει στιγμή από τα παιχνίδια του! Μαρία, τι καλά που έβγαλες επιτέλους την μπότα! Τασούλα, τι γρήγορα που πέρασε ο καιρός! Απίστευτο! Βέβαια μόνο εσύ ξέρεις πόσο γρήγορα πέρασε, αφού εμείς είμαστε έξω από το χορό! Εδώ έχει ζέστη αλλά γενικά πάντα έχει και αεράκι και είναι υποφερτά.

653Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Ιουλ 19, 2015 5:09 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τραγική όντως ειρήνη..βέβαια με πήρε πρωί πρωί τηλέφωνο για να κρατήσει το μωρό..
Τεσπα,πήγαμε για μπάνιο το πρώτο μας για φέτος..το.παιδί μου μάλλον θα γίνει κολυμβητής δεν εξηγητε η αγάπη που έχει στο νερό..ήταν απίστευτος πολύ παιχνίδι με την άμμο και δεν ήθελε να βγαίνει από τη θάλασσα..το χάρηκα πολύ που τον είδα έτσι..τώρα γυρίσαμε σπίτι και έχει λιώσει ο γλυκός μου..
Βγάζουμε και 3 ακομα δοντια..
Jolie να χαίρεσαι το αντράκι σου το όμορφο..

654Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Ιουλ 20, 2015 2:47 am

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jollie να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!! Λογικά θα ηταν περίοδος αυτό που είχες έχουν περάσει και τόσοι μήνες συν την δουλειά!!! Άντε τώρα με το καλό να έρθει το δεύτερο που τόσο επιθυμούσες!!!
Μαρία άντε να χαρείς λίγο καλοκαίρακι τώρα που έβγαλες την μπότα!! Καλά μπάνια!!!
Ειρήνη και εμένα κοκκινιζει από την ζέστη η μικρή σε διάφορα σημεία και μετά φεύγουν.
Εμένα η μικρή δεν θέλει με τίποτα να μπεί στην θάλασσα φωνάζει όχι όχι και κλαίει. Δεν την πιεζω!! Έχει μια άρνηση στο νερό όπως και στο σπίτι δεν στέκεται να την κάνω μπανακι πιά. Δεν ξέρω πως να αποβάλει την φοβία αυτή και την άρνηση. Έχουμε φτάσει σε σημείο να την κάνουμε μπάνιο πάλι μαζί με τον μπαμπά για να την κρατάει αλλιώς κάνει σαν κατσίκι και μου πέφτει και γεμίζει και ο τόπος νερό.....
Κική τι κάνεις;;; η Ελισσάβετ είναι καλά;;; έχω μπει στο club του δεν τρώει τίποτα η μικρή. Δεν θέλει ούτε να δόκιμαζει. Το μόνο που πίνει γάλα κι τρώει αγκουρι πιπεριά κρεμμύδι. Από φαγητό τίποτα. Κρέμες γιαούρτι τρώει άντε και λίγο μήλο αλλά επαναλαμβάνω απο φαγητό τίποτα. Μόνο λίγο αλεσμένο εννοείται κοτόπουλο με λαχανικά, ο ως δεν γίνεται να τρώει μόνο αυτό!!!
Τα δικά σας τρώνε καλά;;;
Και για να τελειώσω όταν είναι η ώρα του ύπνου φωνάζει αγκαλιτσα αγκαλιτσα και αν δεν την πάρω αμέσως σκουζει ασταμάτητα και φωνάζει αγκαλιτσα. Θέλει μόνο εμένα κι όχι τον μπαμπά μας. Και αν πάω να γυρίσω πλευρό ξυπνάει και φωνάζει πάλι να την πάρω αγκαλιά γιατί τραβηξα το χέρι μου..... Έχω πιαστεί σε μια στάση και μτ την κοιλιά τούρλα!!!
Δεν ξέρω γιατί όλα αυτά!!! Μήπως ξεκίνησε η δύσκολη ηλικία;;; κάνω υπομονή να μεγαλώσει άλλο λίγο να καταλαβαίνει καλύτερα. Φοβάμαι οτι σε λίγο καιρό μου θα έρθει το μωρό δεν θα μπορώ να τα κάνω όλα αυτά και θα έχουμε γκρίνια και θα νιώθει απόρριψη,........

655Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Πεμ Ιουλ 23, 2015 3:53 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλησπερα....εχω καιρο να μπω κ να σας διαβασω αλλα κυριως να γραψω γιατι χαλαστηκα λιγο που εγινε θεμα για το αν ειναι σωστο η λαθος να παω διακοπες χωρις το μωρο...και καπου ενιωσα οτι με κρινουν ενω υποτιθεται πως εδω μεσα απλα συζηταμε κ λεμε τα νεα μας...οποτε ειπα να αποσταθοποιηθω για λιγο...
Ομως με τις περισσοτερες απο εσας εχουμε πει πολλα εδω μεσα για τα παιδια μας κ παρολο που δεν γνωριζομαστε σε προσωπικο επιπεδο νιωθω πως θελω να σας μιλησω ξανα....
Καταρχην χρονια πολλα στον Μαρινο σου Τζολι μου.....και περαστικα του....
Μαρια μου ευχομαι να γινεις εντελως καλα κ να ευχαριστηθεις τα μπανακια σου...με το καλο να ρθει κ ο συζυγος....
Τασουλα περασε γρηγορα ο καιρος κ φουσκωσε η κοιλιτσα....υπομονη με τις ζεστες κ με το καλο να ρθει το μωρο σου σε λιγο καιρο....
Ειρηνη ευχομαι να εισαι καλα κ συ κ ο μικρουλης σου...
Τα δικα μας τα νεα ειναι πως η Ελισαβετ εφτασε τα 10 κιλα!!!!!!!!!!!!!με το φαγητο ειμαστε πολυ στο κυνηγι αλλα σε γενικες γραμμες τρωει τα παντα....απλαδεν καθεται ποτενα φαει...οπου παμε ειμαστς με τα ταπερακια...
Εχει πολυ αδυναμια στον μπαμπα της....ολη την ωρα τον φωναζει οταν λειπει κ οταν τον βλεπει τον αγκαλιαζει κ τον φιλαει συνεχεια...απο λεξεις εχουμε κολλησει στις ιδιες.....
Η θαλασσα της αρεσει παρα πολυ κ παιζει με τις πετρουλες οπου της πεταει κ λεει μπλουμ....
Οι διαποπες μας τελειωσαν εχθες...πηγαμε για δεκα μερες στην ευβοια κ απο εκει πηγαμε για 4 ημερες στην σκιαθο οπως ειχα πει...τωρα εχουμε ερθει στο εξοχικο οπου θα μεινουμε εδω τωρα γιατι στην αθηνα δεν παλευεται η ζεστη...
Σας ευχαριστω οσες κοπελες με σκεφτοσασταν αυτο το διαστημα να ειστε καλα κ να περασετε καλα το υπολοιπο καλοκαιρι....φιλια σε ολες!!!!!!!

656Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Σαβ Ιουλ 25, 2015 2:42 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια τι κανετε? δεν σας εχω διαβασει ! χαθηκα γιατι πηγαινουμε για μπανακια καθε μερα αλλα εκτος αυτου εχω θεμα με τη μικρη μου !! μου ξυπναει τα βραδυα και με εχει πεθανει !! εχει προσκοληθει κιολας επανω μου , της λειπει και ο μπαμπας της ... παιρναμε δυσκολη φαση ! δεν θυμαμαι αν σας ειπα αλλα κοψαμε τα αλεσμενα εδω και κανενα μηνα !! τα φρουτα απο πολυ νωριτερα !! δεν τρωμε και πολυ βεβαια αλλα οκ υπομονη .. σε μια εβδομαδα εχω και β επιπεδου ! ευχομαι ολα να ναι καλα !

εσεις κανενα νεο?

657Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Ιουλ 26, 2015 2:23 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!!! Πάμε σχεδόν κάθε μέρα πλέον για μπανάκι. Το θέμα είναι ότι με το που φτάνουμε θέλει να ξεκινάει να παίζει στην άμμο με τα παιχνίδια του και δε θέλει να μπαίνει μέσα στη θάλασσα. Ίσως και να τον ζορίσαμε στην αρχή φέτος και τώρα να αντιδράει... Πιστεύω ότι είναι φάση που θα περάσει. Κική, έχεις δίκιο και κατά τη γνώμη μου καλά έκανες και πήρες τις αποστάσεις σου, εφόσον το είχες ανάγκη! Το έχω νιώσει κι εγώ στο παρελθόν αυτό με κάποιες κοπέλες και είχα στενοχωρηθεί, απλά μάλλον τώρα ήταν η σειρά σου. Smile Το σωστό νομίζω είναι να προτείνουμε και όχι να κρίνουμε. Κι αν κάποια στιγμή πούμε κάτι παρεξηγήσιμο να έχουμε το θάρρος να αναθεωρήσουμε. Με τις περισσότερες πάντως κρατάμε τις συζητήσεις στο επίπεδο που ταιριάζει σε ένα φόρουμ και αυτό είναι θετικό. Βασούλα, μήπως ήρθες στο κλαμπ των άυπνων μαμάδων;; Βέβαια δεν ξέρω αν είναι ακόμα κλαμπ ή αν έχω απομείνει μόνη μου! Τα δικά μας πάρτι καλά κρατούν. Σχεδόν κάθε βράδυ διαρκούν 1.5-2 ώρες συνήθως. Τα ΄χω φτύσει κυριολεκτικά, αλλά ευτυχώς είναι καλοκαίρι κι έχω άλλη ενέργεια! Με το καλό να έρθει η στιγμή να δείτε και τα 2α μωράκια σας! Τασούλα, θα δείξει τι ήταν ο χρόνος κι ευχαριστώ για την ευχή! Φιλιά σε όλες!

658Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Ιουλ 26, 2015 2:28 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!

Jollie θα σε άφηνα εγώ μόνη σου στο club των αύπνων μανάδων? Razz Razz
Εμένα συνεχίζει να μην τρώει και να μην κοιμάται εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις αλλά εντάξει έχω συνηθίσει πια...
Βασούλα με το καλό η β' επιπέδου και υπομονή με τη μικρή σου! Μπράβο που κόψατε και τα αλεσμένα!
Και εμένα του αρέσει πολύ το μπάνιο και να παίζει στην άμμο και να κάθεται κυρίως στην ακροθαλασσιά να τον χτυπάει το κύμα και να παίζει ταυτόχρονα Smile
Φιλιά σε όλες και καλά να περνάτε!

659Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Ιουλ 26, 2015 2:45 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο, βρε Ειρήνη, αυτό θα πει να συναισθάνεσαι τον πλησίον σου και να συμπάσχεις! Razz Ευχαριστώ! Δεν τρώει τίποτα ο Άγγελος; Βάρος παίρνει; Ο Μαρίνος πήρε τον προηγούμενο μήνα, αλλά με την ίωση, πάει... Και εννοείται ότι εκτός από τα ξυπνήματα και το χρόνο που θέλει, για να κοιμηθεί, έχει μειώσει και τις ώρες ύπνου... Εξακολουθείς να δουλεύεις από το σπίτι; Δε σε έχει κουράσει αυτό; Δε θα ήθελες λίγο χρόνο εκτός σπιτιού; Πλέον νομίζω ότι η επιστροφή μου στη δουλειά με έχει βοηθήσει στο να αλλάζω παραστάσεις.

660Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Ιουλ 26, 2015 6:09 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχα Jollie εννοείται συμπάσχω Smile
Όχι δεν τρώει ιδιαίτερα. Όχι τελείως τίποτα, θα φάει το πρωί λίγο φρούτο, το απόγευμα μερικές κουταλιές γιαούρτι και καμιά φορά μπορεί να φάει μερικές κουταλιές μεσημεριανό. Με αυτό έχουμε το μεγαλύτερο πρόβλημα. Από βάρος είμαστε σταθερά στην καμπύλη 50% για τα θηλάζοντα μωρά οπότε δεν αγχώνομαι. Προφανώς πίνει αρκετό γαλατάκι και παίρνει από εκεί θερμίδες. Ο σίδηρος με αγχώνει που είναι χαμηλός και χωρίς κρέας πως θα ανέβει?
Με την ίωση λογικό είναι να χάσει λίγο ο Μαρίνος...πως τα πάει με το φαγητό? Δεν τρώει?
Ναι ακόμα δουλεύω από το σπίτι. Μόνο σε κανένα meeting πάω λίγο στο γραφείο αλλά ακόμα και αυτά πολλές φορές τα παρακολουθώ μέσω skype. Και εγώ πιστεύω ότι θα βοηθούσε να αλλάξω παραστάσεις και να δούλευα στο γραφείο, θα ήταν πιο ξεκούραστο, αλλά είμαι μαζόχα σε αυτόν τον τομέα και προτιμώ να είμαι με το μωρό μου και ας ξενυχτάω παραπάνω για να βγει η δουλειά...

661Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τετ Ιουλ 29, 2015 1:17 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καυτές καλημέρες, τι κάνετε?

662Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τετ Ιουλ 29, 2015 1:00 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζεστενομαστε!!!
Δεν παλευεται!!!
Τι κάνετε κορίτσια;;;
Εμείς το έχουμε κόψει το φαγητό και είμαστε πολύ πολύ δύσκολες!!! Μόνο οτι είναι ωμό μας αρέσει!!

Κατά τα άλλα είμαστε όλοι καλά!!! Το μωρό μεγαλώνει έχει φτάσει 1200 γρ.
Περιμένω να περάσει ο Αύγουστος να δροσίσει και να βγω σε άδεια!!

663Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Πεμ Ιουλ 30, 2015 5:48 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε ?εμείς έχουμε χαθεί στη θάλασσα, τύφλα να χουν τα δελφίνια!!δεν βγαίνει με τπτ..φαγητό και ο Δημήτρης το έκοψε,θεωρώ λόγω ζέστης..έβγαλε 3ακομα δόντια!!
Δεν μιλάει ακόμα εκτός από μπαμπά παππού και λίγους ήχους ζώων.γνωρίζει όμως όλα τα μέρη του σώματος και εκτελεί ότι εντολή του δώσω καθώς και συνδυασμούς αυτών..έχω καιρό να πάω στη γιατρό μας και δεν ξέρω αν είμαστε Οκ..εσείς κάνετε περισσότερα πράγματα??
Επίσης προσπαθώ να κάνω τα χαρτιά μου μέσω εσπα για τους βρεφικους αλλά έχω πελαγώσει και δεν τα καταφέρνω..γνωρίζει καμμια μήπως??
Τασουλα και Βασουλα πώς είναι οι κοιλιτσες σας??

664Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Πεμ Ιουλ 30, 2015 12:21 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπράβο δελφινάκια μου!!!
Εμείς ακόμα δεν έχουμε μπει ίσως επειδή δεν κάνω και εγώ μπάνιο εκτός απο 2-3 φορές!!! Το σκ θα πάμε Πάργα οπότε πιστεύω να της αρέσει και να βουτήξει αυτή τη φορά!!!
Εμείς λέμε πάρα πολλά και συνενοουμαστε μια χαρά!
Το στόμα της δεν σταματάει πλέον καθόλου και τρελαινομαι!!!
Μαρακι μην αγχωνεσαι καθόλου θέμα χρόνου είναι να ξεκινήσει και μετά δεν θα σταματάει!! Τα αγοράκια νομίζω αργούν λίγο στην ομιλία χωρίς να το γνωρίζω επιστημονικός απλά πάντα τα κορίτσια είναι πιο μπροστά απο τα αγόρια Razz
Όσον αφορά την κοιλιτσα μου είναι τεράστια!!!
Νιώθω λες και είμαι έγκυος 3 χρόνια συνεχόμενα!!!
Αναρωτιέμαι η μαριαμεντ πως πήγε τόσο γρήγορα και για τρίτο, εγώ ούτε να το διανοηθω κορίτσια.
Λέω αμάν να ξεμπερδεψω μια και καλή με τις γέννες.

665Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Παρ Ιουλ 31, 2015 12:15 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.

Χααχαχα Τασούλα. Με τον σύζυγο από την αρχή λέγαμε ότι θέλουμε σίγουρα 3 παιδιά και εφόσον αργήσαμε να ξεκινήσουμε τώρα τρέχουμε  Razz
Είναι και η ηλικία βλέπεις. Βέβαια μας αρέσει αυτή η διαφορά ηλικίας στα παιδιά. Ανα 2 χρόνια μας βολεύει!

Μαρία όπως είπε και η Τασούλα κάθε παιδί έχει τους χρόνους του. Εμένα και οι 2 αρχίσανε να τα κάνουνε όλα πολύ νωρίς αλλά έτσι ήμασταν και εγώ με τον σύζυγο. Δεν ξέρω αν είναι και κληρονομικό.

Εγώ έκανα την προηγούμενη βδομάδα την αυχενική και όλες οι μετρήσεις ήταν τέλειες. Για αγόρι μας είπε αυτή τη φορά ο γιατρός... για να δούμε!

Κατά τ' άλλα κάθε απόγευμα παίρνω τις μικρές και πάμε με τα πόδια για μπάνιο γιατί πλέον η ζέστη δεν παλεύεται!!!

http://www.something-special.gr

666Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Αυγ 03, 2015 12:30 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!

Πολύ ζέστη και εδώ δεν παλεύεται!!
Και στον δικό μου αρέσει πολύ η θάλασσα και τα παιχνίδια στο κύμα.
Μαρία μην συγκρίνεις με άλλα παιδάκια, ο καθένας έχει το χρόνο του. Εμένα πχ άργησε να περπατήσει αλλά εντάξει μια χαρά πάει τώρα Smile
Το σημαντικό είναι να επικοινωνείτε.
Τασούλα μεγάλωσε το σποράκι σου!! Άντε πλησιάζει ο καιρός!
Μαρία μπράβο για την αυχενική και για το αγοράκι!! Με τρεις μαμάδες θα μεγαλώσει ο γιος! Στα πούπουλα Razz

Φιλιά σε όλες!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!
Με το καλό να έρθει ο γιος Μαρακι!!!
Εγώ έχω κουραστεί απο την εγκυμοσύνη και ειδικά καλοκαιριατικα και με την Ηλέκτρα όλο ενέργεια αλλά κάνω υπομονή!!! Σε 20 μέρες βγαινω σε άδεια οπότε περιμένω να περάσει ο καιρός. Η αλήθεια είναι οτι κουραστηκα με την δουλειά έχουμε και μπολικη τώρα full season και θέλω να σταματήσω!!
Το σαββατοκύριακο είχαμε παει Πάργα γινόταν πανικός και ηταν δύσκολα με τόσο κόσμο αλλά χαρηκα την θάλασσα και εγώ και η μικρή μου. Επιτέλους μετά απο παιχνίδια άρχισε να το χαίρεται και μετά δεν ήθελε να βγαίνει. Όλο μπάνιο και μπάνιο έλεγε και γέλαγε!!! Μου έφυγε ενα μεγάλο άγχος αν και το κλάμα όταν την κάνω ντουζ στην μπανιέρα δεν το σταμάτησαμε!!!

668Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Τετ Αυγ 05, 2015 11:16 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Μαρακι μπράβο για την καλή αυχενική και για τον γιο..Αντε γτ πολλές κόρες μαζεύτηκαν και έμειναν πίσω τα αγόρια της παρέας..χαχα
Τασουλα υπομονή λίγες μέρες έμειναν ακόμα..
Εμείς πήγαμε παιδίατρο σήμερα,από χτες το μεσημέρι έχει πυρετό και μυξουλες ο καημένος..ίωση μας είπε η γιατρός,αλλά το στόμα του λέει μια ανοιχτή πληγή με τόσα δόντια που βγάζει μέχρι τώρα έχει 12 και σκάνε ένα σωρό ακόμα..πονάει το μωρό μου..ευτυχώς τώρα κοιμήθηκε και δεν έχει πυρετό. Είναι 86εκ και 11κιλα..μου είπε να δίνω σίδερο τις μέρες που δεν τρώει το κρέας του..το μόνο που με προβλημάτισε είναι πως περπατάει στις μύτες των ποδιών και πρέπει να το παρακολουθώ λίγο καιρό ακόμα και θα το συζητήσουμε στην επόμενη επίσκεψη..γιατί άραγε το κάνει αυτό??
Όσο για την ομιλία είπε ότι αφού συνεννοουμαστε να μην ανησυχώ..
Αυτά τα νέα μας..
Οι υπόλοιπες που βρίσκονται ????

669Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Δευ Αυγ 10, 2015 12:04 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα στις μανούλες-εγκυούλες της ομάδας!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;
Πως πάνε οι εγκυουλες;;;
Ελιν, Αναστασία σε λίγο καιρό γεννατε!!!
Οι υπόλοιπες πως πάτε με τα μικρά σας;;;

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια πολλά στις Μαρίες που γιορτάζουν!!!
Να είστε καλά κορίτσια!!!

672Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Κυρ Αυγ 16, 2015 10:13 pm

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κανετε κοριτσια;
Γιορταζε το Μαρακι μου το Σαββατο Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 27 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 27 215994 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# - Σελίδα 27 215994

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια τι κανετε;που χαθηκατε ολες;
Εμεις περναμε την τελευταια μας εβδομαδα θεσσαλονικη απο μια του μηνος φευγουμε..
Περασαμε δυο δυσκολες βδομαδες τη μια ηταν αρρωστος ο μικρος και την επομενη εγω αλλα τωρα ειμαστε πολυ καλα..
Πειτε μας τα νεα σας...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια έχω τόση πολύ δουλειά και δεν έχω βγεί ακόμα σε άδεια. Τρέχω πολυυυυυυ.
Το μωρό είναι 2 κιλά και γενναω 6 Οκτωβρίου.
Τα υπόλοιπα από Δευτέρα που βγαινω σε άδεια.
Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!
Μας έχει φάει η ζέστη!
Όλα καλά?
Τασούλα με το καλό! Από τώρα ξέρεις ημερομηνία? 2 κιλά ε? Μεγάλωσε το ζουζουνάκι!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις