Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
499 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 499 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 42]

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω αλεξανδρα μου δεν μπορεσα να θηλάσω...εγω δεν ειχα καθολου θηλή,ηταν προς τα μεσα...ουτε με το θηλαστρο δεν μπορουσα να βγαλω γαλα γιατι δεν μπορουσε να το πεταξει σωστα κ ετρεχε στα πλαγια...οποτε αναγκαστηκα επρεπε να καθομαι στα τεσσερα για να τρεχει μεσα...ηταν παρα μα παρα πολυ δυσκολο.Βεβαια με στηριζε ο ανδρας μου και οταν αρχισα να μην νοιωθω καλα αρχισε να κοβετε το γαλα...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ κορίτσια θήλασα την μικρή για δύο μήνες.Μετά έπρεπε να αρχίσω φαρμακευτική αγωγή για τον καρκίνο και έπρεπε να σταματήσω.Πόνεσα πάρα πολύ και έκλεγα για μέρες γιατί ήθελα πολύ να συνεχίσω.Τό γάλα μου ήταν τόσο καλό και πολύ που το μωρό έπερνε 1 κιλό τον μήνα μόνο με θηλασμό.Στενοχωρήθηκα πολύ....Τα ρουχάκια της τα πλένω με baby planet kai της δίνω γάλα frisomel.Εγώ εργάζομαι.Είμαι γιατρός(εργοφυσιολός-διατροφολόγος)αλλα το ιατρείο είναι στο σπίτι μου οπότε έχω και την μικρή κοντά μου συνέχεια.Δεν δυσκολεύομαι καθόλου.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους κατάφερα να καθίσω λίγο... Σήμερα ξεθεώθηκα..
Τα ρουχαλάκια του τα πλένω και εγώ με proderm. Πίνει ακόμα μαμαδογαλατάκι... Smile
ALEXANDRA STR., εσύ έχεις αγοράκι; Πότε είναι γεννημένος;
Κορίτσια, μη στενοχωριέστε που δε θηλάζετε. Ο θηλασμός δεν είναι εύκολη υπόθεση. Και εγώ δυσκολεύτηκα πολύ. Στην αρχή ήμουν όλη μέρα με το στήθος έξω!! Τα είχα παίξει τελείως. Τώρα δε θέλει με τίποτα το μπιμπερό και πάλι καλά που ξεκινήσαμε κρέμες, γιατί αλλιώς δε θα μπορούσα να πάω κάπου μακριά και να τον αφήσω πολλές ώρες μόνο του.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε μανουλες βοηθηστε με λίγο.Εχω το εξης θέμα με την μικρή.Δεν έχουμε ποτε της ίδιες ώρες φαγητού.Αυτό συμβαίνει γιατί το πρωεί ξυπνάει πάντα άλλη ώρα.Άλλοτε στις 7,άλλοτε στις 8 και άλλοτε στις 10.Όποτε τα γεύματα που είναι ανα τρίωρο έχουν πάντα άλλη ώρα.Είναι σωστό αυτό?Πρέπει να το αλλάξω δηλαδή να της δίνω το πρωινό της γάλα ενώ ακόμη κοιμάτε?Εσείς έχετε πρόγραμμά?

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και στις 2 μου κόρες έχει ως εξής: πρώτο γεύμα στις 06:30 (τους το δίνω ενώ μισοκοιμούνται), μετά στις 10:30 με 11:00 μετά στις 15:00, μετά στις 19:00 και μετά -η μεγάλη πίνει το γάλα κατά τις 22:15 και η μικρή (13/04/2011) της το δίνω αφού έχει κοιμηθεί κατά τις 23:40!πρόγραμμα στρατιωτικό!πιστεύω οτι στα παιδιά χρειάζεται αυτή η ρουτίνα!και μέχρι στιγμής αποδίδει πολύ καλά!για δοκίμασέ το!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, zennia!

Διαβάζω όσα έχεις τραβήξει και εύχομαι να γίνεις μια μέρα τελείως καλά!
Και εγώ το ίδιο με τον Αντωνάκη. Δεν τρώει ποτέ την ίδια ώρα. Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να έχουν πρόγραμμα, αλλά δεν μπορώ να το καταφέρω. Όταν νυστάζει δεν τρώει με τίποτα φαγητό.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσαρεςςςς!Ειναι 9 και ακομα να ξυπνησω.Χτες πηγα για σιδερο σε μια κοπελα που σχολαει 9.30 και ειχε ολοκληρη ντουλαπα...μεχρι 12.30 σιδερωνα και εχει και αλλα...γυρισα σπιτι και δεν με επερνε ο υπνος απο την υπερενταση και κοιμηθηκα στις 2...6 το πρωι η μικρη!!!Αλλα παλι καλα ο ανδρουλης μου με αφησε να κοιμηθω λιγο παραπανω...
Το δικο μας προγραμμα ειναι
6-7 ξυπναμε το πρωι και πινουμε γαλα
11 μετα τρωμε το φρουτογευματακι (γιατι τα φρεσκα δεν τα τρωει με τιποτα...κατι πηγε να κανει 2 μερες αλλα μετα παλι τιποτα).
το μεσημεριανο μας ειναι ενα θεμα...
καποιες φορες τρωει 13 καποιες φορες νυσταζει πολυ και τρωει μετα στις 15
απογευματινο παντα 5-6 και βραδινο 9-9.30
Καποιες φορες αν δω οτι πειναει της δινω λιγο ψωμι με κασσερακι κατα της 7.30 το απογευμα

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, Έλενα! (έτσι δε σε λένεWink

Χαρά στο κουράγιο σου!! Εγώ χθες σιδέρωνα 2 ώρες και μετά ήμουν πιασμένη παντού!!!!!
Καλό πρόγραμμα της έχεις. Και εγώ προσπαθώ να του εφαρμόσω πρόγραμμα, αλλά προς το παρόν έχουμε απόκλιση μιας ώρας πριν, μετά.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι ελενα με λενε!!
Να τα χεσω τα πτυχια που εχουμε...οχι οτι θα το αξιοποιουσα...δεν μας εμαθαν και πολλα...βλεπεις ηταν καινουργιο τει και ειχε οτι να ναι προγραμμα...αλλα τι να κανουμε ετσι εχει η ζωη!Το καλο ειναι οτι τρελενομαι για σιδερο!Μου αρεσει τρελα!Απλα χτες με ζορισε γιατι το εχει χαλασμενο και δεν ειχε σχεδον καθολου ατμο...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμένα μου αρέσει πολύ το σίδερο, αλλά συνήθως το αφήνω τελευταίο και μαζεύονται πολλά ρούχα.
Τι σπούδασες;

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σχεδιασμο και παραγωγη ενδυματων...αλλα δεν εμαθα τιποτα απο τα δυο σωστα...ή τουλαχιστον ετσι νοιωθω.Στην γερμανια ισως μπορω να γινω καποια υπευθυνη καταστηματος ή κατι τετοιο...εσενα πως σε λενε και εχεις σπουδασει κατι?

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα πάτε Γερμανία το Μάιο; Πόπο δύσκολη γλώσσα τα γερμανικά!!
Εμένα με λένε Μαρία και σπούδασα Φιλοσοφία-Παιδαγωγικά-Ψυχολογία.
Τα τελευταία χρόνια, πριν τον Αντωνάκη, έκανα ιδιαίτερα σε παιδάκια δημοτικού και Γυμνασίου και babysitting.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι θα παμε γερμανια γιατι και εγω και ο συζυγος ειμαστε ανεργοι...ο ανδρας μου εχει σπουδασει ηλεκτρονικος μηχανικος και εδω στα βορεια δεν εχει καθολου δουλειες...γερμανια το ζητανε σαν τρελοι αυτο το επαγγελμα...δεν μπορω να πω αν ειναι δυσκολη γλωσσα γιατι εγω με αυτην μεγαλωσα...η μαμα μου γερμανιδα και μονο γερμανικα μιλαμε μαζι της...και ετσι και τα εμαθα.Ο ανδρας μου οταν πηγε ( ηταν η πρωτη φορα που εφευγε απο την ελλαδα ) επαθε ενα μικρο πολιτισμικο σοκ... Very Happy Very Happy
Του αρεσε παρα πολυ και δεν θελει με τιποτα να μεινουμε εδω...μετραει μια μια τις μερες για να φυγουμε...θα φευγαμε πιο νωρις αλλα παντρευεται κοντινο μελος της οικογενειας μου και δεν μπορω να λειπω...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυσκολο το πρόγραμμα βρε κορίτσια.Η δικιά μου κοιμισμένη δεν πίνει το γάλα της με τίποτα.Πάντως ευτυχώς αν και χωρίς πρόγραμμα τα κύρια γεύματα τα τρώει καλά(φρούτο-φαγητό).Γύρω στα 200γρ.Οπότε δεν ανυσηχώ.Elzu καλά κάνετε και μεταναστεύετε στην Γερμανία.Εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα πιστεύω.Θα έχει και καλύτερες προοπτικές και για εσας και για τα παιδιά σας.Με το καλό και ο θεός πάντα μαζί σας!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!

Μαρία 06/10/2009
Δήμητρα 13/04/2011

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!

πλακα κανεις!!!! αληθεια;; μπραβο το κοριτσι!! εμεις εχουμε μονο ενα δοντι κατω και ειναι ολα τα λεφτα οταν μας κοιταει και γελαει η φατσα και φαινεται το δονταρελι μας!!!!!

Μαρία 06/10/2009
Δήμητρα 13/04/2011

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμένα ο άντρας μου, Έλενα, είναι ηλεκτρονικός-μηχανικός.
Ο Αντωνάκης δεν μπουσουλάει. Τώρα τελευταία σέρνεται σε όλο το σπίτι. Βόλτες με τη στράτα κάνει εδώ και πολύ καιρό. Την πάει μια χαρά. Προσπαθεί να σηκωθεί όρθιος στηριζόμενος στα κάγκελα, αλλά λίγα πράγματα καταφέρνει.
Εμάς προχθές έσκασε το 3ο δοντάκι... Smile
Να μας ζήσουν τα ζουζούνια μας, κορίτσια!!! Κάθε παιδάκι έχει το δικό του ρυθμό και έχει φάση που ενώ είναι όλα στην ίδια ηλικία, το καθένα έχει διαφορετική ανάπτυξη! Smile
Πάω να τον αλλάξω. Έκανε κακάκια!!! Crying or Very sad

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ortikaki έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!

πλακα κανεις!!!! αληθεια;; μπραβο το κοριτσι!! εμεις εχουμε μονο ενα δοντι κατω και ειναι ολα τα λεφτα οταν μας κοιταει και γελαει η φατσα και φαινεται το δονταρελι μας!!!!!

Μαρία 06/10/2009
Δήμητρα 13/04/2011

πόσα κιλά είναι? εμένα 7300 η μπασμένη!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα δεν κανει καμια κινηση να σηκωθει.Βαριεται μαλλον.Και εμεις εχουμε το 3 δοντακι και περιμενουμε απο στιγμη σε στιγμη να μας βγει και το 4.Ναι πραγματικα καθε παιδι ειναι τοσο διαφορετικο...μου το ελεγαν αλλα παντα ελεγα ενταξει δεν παιζει...μωρα ειναι...ολα τα ιδια πραγματα θα κανουν...

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μάλλον εμείς έχουμε μείνει πίσω κορίτσια.Δεν μπουσουλάει γιατί δεν της αρέσει καθόλου το μπρούμυτα.Είναι στην στράτα της και τα πάει καλά,στέκεται λιγάκι όρθια χωρίς βοήθεια αλλά όχι πολλά πράγματα.Κάθε μωράκι με τον ρυθμό του.Εμείς έχουμε δύο δοντάκια και πάμε για το τρίτο.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!


ενα μηνα πριν ηταν 6950 τωρα αυτη τη βδομαδα θα παμε να σας πω νεοτερα.παντως δε βαζουμε και πολλα καθε φορα οποτε τη κοβω να ειναι και μενα οπως τη δικη σου στα κιλα.αλλα ουτε και πολυ ψηλες ειμαστε

πλακα κανεις!!!! αληθεια;; μπραβο το κοριτσι!! εμεις εχουμε μονο ενα δοντι κατω και ειναι ολα τα λεφτα οταν μας κοιταει και γελαει η φατσα και φαινεται το δονταρελι μας!!!!!

Μαρία 06/10/2009
Δήμητρα 13/04/2011

πόσα κιλά είναι? εμένα 7300 η μπασμένη!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="ortikaki"][quote="ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ"][quote="ortikaki"]
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!


ενα μηνα πριν ηταν 6950 τωρα αυτη τη βδομαδα θα παμε να σας πω νεοτερα.παντως δε βαζουμε και πολλα καθε φορα οποτε τη κοβω να ειναι και μενα οπως τη δικη σου στα κιλα.αλλα ουτε και πολυ ψηλες ειμαστε


ύψος έχει 70cm. νομίζωαπο βάρος είμαστε λιγάκι πίσω...αλλά και απο δόντια βρε παιδί μου τί πο τα! σαν τη μεγάλη μου.στους 9 1/2 έσκασε το πρώτο!και μπασμένη και φαφούτω!χαχαχαχαχα!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ"][quote="ortikaki"][quote="ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ"]
ortikaki έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:
ortikaki έγραψε:εμενα κοριτσια δε με ζορισε καθολου στο να βαλω και τα 2 μου παιδια σε προγραμμα.απο τη φυση μου τα θελω ολα σε ταξη και με συγκεκριμενη χρονικη σειρα και στα παιδια και στη ζωη μου και στις δουλειες μου παντου.θελω να ξερω καθε ωρα και στιγμη τι με περιμενει.καμια φορα γινομαι και εκνευριστικη σε αυτο.πχ η νικολετα κοιμαται παντα στις 15.00 το μεσημερι και αν παει ο αντρας μου να τη βαλει 14.55 θα του πω οοοχι οταν παει 3 ακριβως!!!!!
για πειτε βρε κοριτσια τα μικρακια σας μπουσουλανε;;περπατανε;;;
εμενα για παραδειγμα χαζομπουσουλαει κανονικα αν οχι σερνετε σε ολο το σπιτι,και εχει σχδον 1 βδομαδα που ειναι μπρουμιτα και μετα μαζευετε σαν σκουλικακι και καθεται στο ποπο της!!(πολυ πλακα λεμε οταν το κανει) και μετα περπατουρα αλλα ψιλοβαριεται ευκολα και ετσι δε τη βαζω για πολυ ωρα!!!!

να σου ζήσουν! εμένα μπουσουλάει και συκώνεται όρθια σρα κάγκελα, στο καναπέ, στο τραπέζι-παιχνίδι παντού! απο δόντια τίποτα!


ενα μηνα πριν ηταν 6950 τωρα αυτη τη βδομαδα θα παμε να σας πω νεοτερα.παντως δε βαζουμε και πολλα καθε φορα οποτε τη κοβω να ειναι και μενα οπως τη δικη σου στα κιλα.αλλα ουτε και πολυ ψηλες ειμαστε


ύψος έχει 70cm. νομίζωαπο βάρος είμαστε λιγάκι πίσω...αλλά και απο δόντια βρε παιδί μου τί πο τα! σαν τη μεγάλη μου.στους 9 1/2 έσκασε το πρώτο!και μπασμένη και φαφούτω!χαχαχαχαχα!


αχαχαχα ελα ρε και μενα η μεγαλη 9 ακριβως εβγαλε το πρωτο!!!!! και μενα κοντουλα ειναι αλλα δε χολοσκαω γιατι ακριβως τις ιδιες μετρησεις ειχε και η μεγαλη μου και τωρα ειναι 7 χρονων και εχει υψος 1.32 και φαινεται για 2 χρονια μεγαλυτερη

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους κατάφερα να καθίσω λίγο... Σήμερα ξεθεώθηκα..
Τα ρουχαλάκια του τα πλένω και εγώ με proderm. Πίνει ακόμα μαμαδογαλατάκι... Smile
ALEXANDRA STR., εσύ έχεις αγοράκι; Πότε είναι γεννημένος;
Κορίτσια, μη στενοχωριέστε που δε θηλάζετε. Ο θηλασμός δεν είναι εύκολη υπόθεση. Και εγώ δυσκολεύτηκα πολύ. Στην αρχή ήμουν όλη μέρα με το στήθος έξω!! Τα είχα παίξει τελείως. Τώρα δε θέλει με τίποτα το μπιμπερό και πάλι καλά που ξεκινήσαμε κρέμες, γιατί αλλιώς δε θα μπορούσα να πάω κάπου μακριά και να τον αφήσω πολλές ώρες μόνο του.
mariabel γεια σου...ναι αγορακι εχω και ειναι εννεα μηνων το πουλακι μου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις