Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
367 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 367 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 42]

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να σου ζήσει, Αλεξάνδρα! Γεννημένος Μάρτιο ή αρχές Απρίλη;

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elzu να σε ρωτήσω σε παρακαλώ κάτι...αυτές τις όμορφες φωτό και την γραμμή της ηλικίας του παιδιού σου πως τα έβαλες.Προσπαθώ και εγώ αλλά δεν τα κατάφερα.Βοήθησε με αν θέλεις.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζεννια μου γιατι να μη θελω??ΛΟιπον αν θυμαμαι καλα απο το πως το ειχα κανει εγω...ειχα πατησει πανω σε μια αλλη κοπελα που το ειχε και μου ανοιξε η σελιδα...μετα ψαχνεσαι λιγο και πειραματιζεσαι για το τι θελεις...εχει πολλες επιλογες.
Πατα λοιπον πανω στα δικα μου και αν δεν κανει κατι ξανα πες μου.Να το ψαξω λιγο γιατι δεν θυμαμαι.

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="mariabel"]Να σου ζήσει, Αλεξάνδρα! Γεννημένος Μάρτιο ή αρχές Απρίλη;[/quote
σε ευχαριστω κοπελα μου,να εισαι καλα και να χαιρεσαι το ομορφο ζουζουνακι που βλεπω στη φωτο!(δε ξερω αν εχεις κιαλλα παιδακια...αν ναι να σου ζησουν!)
20μαρτιου εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια!αχ ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσιααα...σημερα η Δημητρουλα πονουσε παρα πολυ απο το δοντακι που θα σκασει απο μερα σε μερα...την επιανε ξαφνικα ενα αποτομο κλαμα σαν να το σφαζουν το μωρο....πονουσε η καρδια μου...και 5 ηταν το οριστικο...δεν ξανα κοιμηθηκε...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Καλημερα κοριτσιααα...σημερα η Δημητρουλα πονουσε παρα πολυ απο το δοντακι που θα σκασει απο μερα σε μερα...την επιανε ξαφνικα ενα αποτομο κλαμα σαν να το σφαζουν το μωρο....πονουσε η καρδια μου...και 5 ηταν το οριστικο...δεν ξανα κοιμηθηκε...

αχ μωρε ψυχουλα!! πρεπει να υποφερει πολυ η δικη σου.εμενα παλι τωρα που ειναι ετοιμο να σκασει το δοντακι απλα δε τρωει και εχει ανησυχιες,αλλα οχι δε κλαιει.η μεγαλη μου παλι οταν ηταν να βγει το δοντι ειχε μιξες.
ρε συ ελενα δωσε της λιγο ντεπον να ηρεμισει

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευη μου το πρωτο δοντι που κανει ετσι...γενικα τα πανω πολυ ζορι ρε παιδι μου...αφου ειχε πει η παιδιατρος θα βγει και βγηκε μετα απο 3-4 εβδομαδες...αφου μας ειπε ακομα να βγουν αυτα...
Μεσα στον υπνο της εκλαιγε, δεν ηθελα να την ξυπνησω...
Αν δω οτι ποναει και οταν ξυπνησει θα της δωσω.Γενικα εγω παρατηρησα οτι καθε δοντι διαφορετικα μας εβγαλε.Στα δυο πρωτα μας ετρεχαν οι μυχουλες, στο τριτο μας κοκκινισε ο κωλος και εγω νομιζα οτι ειναι απο της πανες και στο τεταρτο μαλλον εχουμε πονακια...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, κορίτσια!!

ALEXANDRA STR., ευχαριστώ! Είναι το πρώτο μου, αλλά θέλω σύντομα και άλλο!! Very Happy
elzu και ortikaki, και εμένα ο μικρός πολύ ανήσυχος ήταν χθες. Όλο γκρίνια. Φαγητό, έφαγε συνολικά 110 γραμμάρια όλη μέρα (φρούτα, σούπα, κρέμα). Μόνο γάλα ήθελε.
Μου έσπασε τα νεύρα. Το στήθος μου άρχισε να πονάει από τα δοντάκια του μάλλον. Σκέφτομαι να σταματήσω το θηλασμό, αλλά δε θέλει με τίποτα μπιμπερό. Δεν ξέρω τι να κάνω.

Κορίτσια με ποια σειρά βγήκαν τα δόντια; Εμένα τα 2 μεσαία κάτω γύρω στου 6 με 6,5 μήνες. τώρα έχει βγει ο πάνω πλάγιος κοπτήρας. Και μάλλον πρέπει να βγαίνει ο άλλος πλάγιος... Στα προηγούμενα δόντια δεν είχε τόσο γκρίνια. όντως τα πάνω μάλλον πονάνε περισσότερο.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα mariabel!! εμενα εχει μονο ενα κατω δοντι και ετοιμαζομαστε για το δευτερο πανω ακομα δε φαινετα να βγαζουμε στα κοντα!!!!τωρα που λεμε για δοντια το μεγαλο μου παραξενο κοριτσι το πρωτο δοντι που εβγαλε ηταν κινοδοντας!!! ειχαμε παει γιατρο και κοιτουσε το στοματακι της για δοντια και μας λεει καλε εχει δοντι δε το πειρατε χαμπαρι;;;;

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Very Happy Το κάθε παιδάκι ακολουθεί τη δική του σειρά... Very Happy

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ναι αυτο ισχυει...mariabel προσπαθησε οσο μπορεις με τον θηλασμο αλλα σιγα σιγα να του δινεις και απο το μπιμπερο αμεσως μετα απο το στηθος, να καταλαβει οτι και τα δυο ειναι το ιδιο πραγμα...ετσι νομιζω θα εκανα εγω...αλλα τι παραξενο ε?Ο δικος σου δεν θελει το μπιμπερο, η δικια μου δεν ηθελε το στηθος...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εκανα ενα ζεστο καφεδακι και να μαι!!! κοριτσια εσας τα μικρακια σας κανουν παλαμακια κουπεπε κτλ που κανουν ολα τα μικρακια;;; εμενα εκανε λιγο κουπεπε και τωρα τπτ.καλε ειναι τεμπελα δε θελει να μαθει το μονο που κανει με ευχαριστησει ειναι να χορευει οταν ακουει μουσικη και να χτυπαει τα δαχτυλακια!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α εμεις εχουμε την γιαγια μας με μεγααααλη υπομονη και της εχει μαθει πολλα πραγματα.κανει κουπεπε, οχι οχι με το κεφαλι, πως κανει το αλογακι?και κουναει τον ποπο της, που ειναι το φως?και το δειχνει, κανε πικ με το δαχτυλακι και σου φερνει το δαχτυλακι, ελα ελα αρχισε τωρα σιγα σιγα...αυτα...δεν μου ερχεται κατι αλλο.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Α εμεις εχουμε την γιαγια μας με μεγααααλη υπομονη και της εχει μαθει πολλα πραγματα.κανει κουπεπε, οχι οχι με το κεφαλι, πως κανει το αλογακι?και κουναει τον ποπο της, που ειναι το φως?και το δειχνει, κανε πικ με το δαχτυλακι και σου φερνει το δαχτυλακι, ελα ελα αρχισε τωρα σιγα σιγα...αυτα...δεν μου ερχεται κατι αλλο.

καλε ολα αυτα τα εκανε η μεγαλη μου αυτο απλα δε θελει! της κανω παλαμακια και αυτη τραβαει τα χερια.της κανω κουλουρακια το ιδιο.τι να πω! ααα ελα ελα κανει και μενα

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλημερα!θελω να σας ρωτησω το εξης...χθες εσκασε το πρωτο μας δοντακι!!!ισχυει οτι αυτο συνοδευεται με εντονες μυξουλες και μπουκωμα;;;γιατι οδικος μου χθες ειχε και απο ταδυο και λεω που να την αρπαξε;;μες στο σπιτι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ALEXANDRA STR. έγραψε:Κοριτσια καλημερα!θελω να σας ρωτησω το εξης...χθες εσκασε το πρωτο μας δοντακι!!!ισχυει οτι αυτο συνοδευεται με εντονες μυξουλες και μπουκωμα;;;γιατι οδικος μου χθες ειχε και απο ταδυο και λεω που να την αρπαξε;;μες στο σπιτι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Αλεξανδρα καλημερα! εμενα η μεγαλη μου καθε φορα που ηταν να βγει ενα δοντι μια βδομαδα παντα πιο νωρις ειχαμε μιξες,και καταλαβαιναμε οτι ηταν δοντι.Φαντασου ποσο πολυ ζοριζονται τα καημενα και υποφερουν.δωσε του λιγο ντεπον θα το ηρεμησει το καημενο

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα, κορίτσια! Τι μου κάνετε;;;
Ο Αντωνάκης κάτι κάνει από παλαμάκια... Του τα'μαθε η γιαγιά μου, δηλαδή η προγιαγιά του! Smile
Μόλις μας βλέπει να χτυπάμε παλαμάκια, τρελαίνεται!! Πάει πάνω κάτω, γελάει, τραγουδάει μπεμπεκίστικα και προσπαθεί να χτυπήσει και αυτός παλαμάκια!! Very Happy

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και απο μένα κορίτσια.Σήμερα άργησα να μπώ γιατί απο το πρωί είχα πολλούς ασθενής,τώρα μόλς τώρα τελείωσα.Εμένα κορίτσια μόνο χορεύει πάνω κάτω και κουνιέται.Ούτε παλαμάκια ούτε κούκου τζά ούτε τίποτε.Και μάλιστα η παιδίατρος με ρωτά συνέχεια αν χτυπά παλαμάκια.Μάλλον το κοριτσάκι μου είναι τεμπέλα.....Πάντως βρε κορίτσια και μένα χτες στις 4 το ξημέρωμα η μικρή άρχησε να κλαίει.Συνενοημένα είναι τα παιδάκια μας????Μέχρι της 5 το πρωί προσπαθούσα να την ηρεμήσω.Μάλλον και μας πρέπει να είναι το δοντάκι της.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia μαλλον οι μικρες μας μαζι βαδιζουν και μενα μονο χορευει και απο τα αλλα τπτ.κοριτσια μακαρονακια δινετε στα μωρακια σας; μου ειπε ο γιατρος εδω και ενα μηνα να της δωσω και ολο το καθυστερω.χθες ομως της πηρα το πιο μικρο ζυμαρικο που βρηκα ρυζακι το λενε.το θεμα ειναι πως να το μαγειρεψω.για πειτε καιμια συνταγη.ααααα!!! αλατι εσεις βαζετε στα φαγητα τους;;;

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, Εύη!
Η γιατρός μου είχε πει όχι αλάτι και ζάχαρη τον πρώτο χρόνο.
Σχετικά με τα μακαρόνια ακόμα δεν του έχω δώσει. Την τελευταία φορά δεν μου είπε να προσθέσω φαγητά και δεν τη ρώτησα ούτε εγώ. Πρέπει να την ρωτήσω όταν θα πάω, γιατί όλοι δίνετε εκτός από μένα... Θα τη ρωτήσω για επιπλέον φρούτα, γιαούρτι, μακαρόνια κτλ.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel ουτε και γω βαζω αλατι για γευση βαζω λεμονακι,αλλα ζαχαρη πως σου ειπε οχι αφου οι κρεμες εχουν μεσα.αληθεια πια κρεμα του δινεις εσυ;

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ βάζω λάδι και λεμόνι.
Για τη ζάχαρη ήταν πολύ αυστηρή, αλλά όντως οι κρέμες έχουν μέσα. Ίσως για αυτό είπε όχι ζάχαρη, για να μην επιβαρυνθεί παραπάνω ο οργανισμός του.
Κρέμες μέχρι τώρα έπαιρνα τη φθηνότερη του σούπερ. Δεν ξέρω αν κάνει που του έχω αλλάξει πολλές. Κρέμα βανίλια έχουμε φάει της nutricia, γιώτης και τώρα nounou. Φαρίν λακτέ της nounou. Αυτές τις δύο κρέμες του δίνω μόνο. Βανίλια ρυζάλευρο και φαρίν λακτέ. Εσύ;

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα ο γιατρος μου ειχε προτεινει της milupa αλλα δε μου αρεσε γιατι νερουλιαζε οπως και η nutricia που ειχα παρει για δοκιμη μετα.κατεληξα στο συμπερασμα για αλλη μια φορα οτι σαν τη νουνου δεν υπαρχει καλυτερη και πιο νοστιμη και δε νερουλιαζει και η τιμη λογικοτατη.ααα δοκιμασα και μια φορα nestle αισχος!!!! μιλαμε μεσα στα σβολακι ηθελε μουλτι για να γινει αλοιφη και τη πεταξα ακομα κλαιω τα 4, κατι ευρω που εδωσα!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι, της nutricia νερούλιαζε. Ούτε εμένα μου άρεσε. Ήταν η πρώτηη που πήρα, γιατί είχαμε κουπόνι και έβγαινε πολύ φθηνή. Γενικά είναι πολύ ακριβή και νερουλιάζει κιόλας!!
Και εμένα η nounou μου αρέσει.
Μερικές φορές σβολιάζει όμως. Δεν ξέρω πώς να την κάνω για να μη σβολιάσει... Καμιά ιδέα;

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
νομιζω πως στο σβολιασμα ευθυνεται το πολυ ζεστο νερο,γι αυτο και γω το κανω χλιαρο και ετσι δεν ουρλιαζει κι ολας περιμενοντας να τη φυσιξω για να φαει!
ρε κοριτσια επαθα πλακα χθες εφαγε το μεσημερι 400 φαγακι!!! αλλα γαλα ημερησιως χθες ηπιε μονο 150

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις