Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
391 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 391 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 42]

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:
elzu έγραψε:εμενα μου ειπε η παιδιατρος ακομα να το βραζω το νερο και να αποστειρωνω... Crying or Very sad Crying or Very sad
Κορίτσι μου γιατί ταλαιπωρήσε έτσι.Τι κουταμάρες είναι αυτές που σου επιβάλλει η παιδίατρος.Απο την στιγμή που το παιδάκι σου ξεκινά στερεές τροφές είναι ανούσιο.Καθημερινά βομβαρδίζεται απο σείρά μικροβίων όπως όλα τα μωρά της ηλικίας της και το ανοσοποιητικό της σύστημα έχει δημιουργήσει ήδη αμυντικούς μηχανισμούς.Μιλάω ως ειδικός στην διατροφή.

ο πρώτος παιδίατρος που είχα (και τον άλλαξ εννοείται) με έβαζε να αποστειρώνω και να βράζω μέχρι τον 8ο μήνα! το άκουσε ο γιατρός που έχω τώρα και του έπεσαν τα μαλλιά! μου είπε οτι οχι απλά είναι ανούσιο αλλά στην ουσία του κάνει και "κακό" γιατί πρέπει πλέον να αναπτύξει χλωρίδα μέσα στο έντερο του η οποία θα το προστατεύει για όλη του τη ζωή και πρέπει να αναπτυχθεί σταματώντας αποστείρωση και βράσιμο...γενικώς ο πρώτος που είχα μου έκανε πολλές μ@#$%^&ες και τον άλλαξα αμέσως μόλις έκανα τη 2η! για ψάξτο λίγο ακόμα!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιζει απο γιατρο σε γιατρο...σημερα που ηρθε ενα φιλικο ζευγαρι με το μωρο τους που ειναι 9 μηνων , βραζουν και αυτοι ακομα το νερο...αποστειρωση ομως δεν κανει.Κοριτσια αν ενοιωθα οτι κανω κατι κακο ή κατι ανουσιο θα το σταματουσα...αλλα και στα βιβλια δεν εχω βρει κατι σχετικο...
Ευακι μου τελικα ειχες απολυτο δικιο...μονο που επαιξαν...καυγα!!!!ε οποιο επαιρνε η μια το ηθελε αμεσως και η αλλη...πολυ γελιο...σε καποιες στιγμες η δημητρουλα το κερδιζε και σαν μικροτερη που ηταν η μεγαλη νευριαζε...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Ευη μου για την αποστειρωση ηταν καθετη γιατι λεει οτι το γαλα βγαζει πολυ γρηγορα βακτηρια?μυκητες?θα σε γελασω δεν θυμαμαι...μονο για το γαλα δηλαδη του νερου το μπουκαλι δεν το αποστειρωνω...αλλα για το βρασιμο του νερου θα την ρωτησω ξανα αυτην την φορα...δεν θα εχει καθολου αντισωματα μετα...

και γω μαμα Απριλιου.28/04/11 η κορη μου.Και εγω βραζω ακομη το νερο για το γαλα οπως μου ειπε η παιδιατρος. Αποστειρωση μου ειπε να σταματησω αλλα εγω το συνεχιζω μεχρι τον χρονο, λεω.
Στο γιο μου που ειναι τωρα 2,5 ετων εκανα τα ιδια και δεν μου εχει αρρωστησει σχεδον ποτε.
Δεν ξερω τι να πω, πιστευω οτι ειναι ο οργανισμος καθε παιδιου.

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Παιζει απο γιατρο σε γιατρο...σημερα που ηρθε ενα φιλικο ζευγαρι με το μωρο τους που ειναι 9 μηνων , βραζουν και αυτοι ακομα το νερο...αποστειρωση ομως δεν κανει.Κοριτσια αν ενοιωθα οτι κανω κατι κακο ή κατι ανουσιο θα το σταματουσα...αλλα και στα βιβλια δεν εχω βρει κατι σχετικο...
Ευακι μου τελικα ειχες απολυτο δικιο...μονο που επαιξαν...καυγα!!!!ε οποιο επαιρνε η μια το ηθελε αμεσως και η αλλη...πολυ γελιο...σε καποιες στιγμες η δημητρουλα το κερδιζε και σαν μικροτερη που ηταν η μεγαλη νευριαζε...

Μια διευκρίνηση...το νερό για το γάλα και εγώ το βράζω εννοείται! το νερό που πίνει δεν βράζω. οι μικρές μας έχουν και το ίδιο όνομα! να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ναι το νερο για το γαλα το βραζουμε εννοειται...εμενα η νυφη μου τον μικρο τον σταματησε νωρις την αποστειρωση κ συνεχεια αρρωστενει...μια φορα τον μηνα σιγουρα αλλα δεν το ειχα σκεφτει οτι μπορει να ειναι απο αυτο...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Καλά, Έλενα η κόρη σου είναι τρέλα!!!! Δε χορταίνω να τη βλέπω!!!

Καλώς όρισες, ksapphire!!

Το νερό για το γάλα το βράζετε. Το νερό για τις κρέμες;
Εγώ δε βράζω τίποτα κορίτσια. Ούτε αποστείρωση... Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μια και έχουμε φίλτρο, το εμπιστεύομαι. Εξάλλου ο μικρός τα βάζει ΟΛΑ στο στόμα. Κυλιέται κάτω και φυσικά όλα τα μικρόβια τα έχει φάει!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ, πώς σε λένε; Εγώ είμαι η Μαρία. Είσαι η μόνη που μένει Αθήνα ή μένει και άλλη από την παρέα μας;

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε:Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Καλά, Έλενα η κόρη σου είναι τρέλα!!!! Δε χορταίνω να τη βλέπω!!!

Καλώς όρισες, ksapphire!!

Το νερό για το γάλα το βράζετε. Το νερό για τις κρέμες;
Εγώ δε βράζω τίποτα κορίτσια. Ούτε αποστείρωση... Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μια και έχουμε φίλτρο, το εμπιστεύομαι. Εξάλλου ο μικρός τα βάζει ΟΛΑ στο στόμα. Κυλιέται κάτω και φυσικά όλα τα μικρόβια τα έχει φάει!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ, πώς σε λένε; Εγώ είμαι η Μαρία. Είσαι η μόνη που μένει Αθήνα ή μένει και άλλη από την παρέα μας;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Κέλλυ με λένε! Αν σου πω οτι δεν έχω προσέξει απο που είναι η κάθε μανούλα??!! μένω Νέο κόσμο! εσύ?

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Very Happy Άγιο Δημήτριο! Σχετικά κοντά είμαστε!
Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε: Very Happy Άγιο Δημήτριο! Σχετικά κοντά είμαστε!
Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες!!

06/10/2009 και 13/04/2011 στο ΙΑΣΩ με τον ένα και μοναδικό ΨΑΘΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ!εσύ? όντως είμαστε αρκετά κοντά!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε:Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Καλά, Έλενα η κόρη σου είναι τρέλα!!!! Δε χορταίνω να τη βλέπω!!!

Καλώς όρισες, ksapphire!!

Το νερό για το γάλα το βράζετε. Το νερό για τις κρέμες;
Εγώ δε βράζω τίποτα κορίτσια. Ούτε αποστείρωση... Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μια και έχουμε φίλτρο, το εμπιστεύομαι. Εξάλλου ο μικρός τα βάζει ΟΛΑ στο στόμα. Κυλιέται κάτω και φυσικά όλα τα μικρόβια τα έχει φάει!!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ, πώς σε λένε; Εγώ είμαι η Μαρία. Είσαι η μόνη που μένει Αθήνα ή μένει και άλλη από την παρέα μας;


αχαχαχα ναι η μικρη Δημητρουλα δε παιζεται ειναι ολα τα λεφτα!!!!
φτουσου χαμογελαστουλα!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια ναι η Δημητρουλα ειναι οντως ολα τα λεφτα,,,ειναι χαρουμενος ανθρωπος και αν ακουει να μαλωνεις ή να κλαις ειναι χαλια...
Σημερα που λετε κοριτσια ειχα τον πρωτο και καλοοοο καυγα με την πεθερα...
Ειχε ξεχασει να ξανα βαλει την μπριζα απο τον καταψυχτη και ολα ξεπαγωσαν...αλλα οχι η νυφη της δεν ξερει να τα ξεχωριζει και δεν ειχαν ξεπαγωσει και τα εβαλαν ολα παλι στην καταψυξη...ακομα και τα ψαρια...και εγω ειχα σημερα τραπεζι στην μαμα μου και γυρισα σπιτι και μου το ειπαν...εγω νομιζοντας οτι ολα θα τα πεταξει...πηρα καποιες πιπεριες στην μαμα μου και οταν γυρισα ειπα της πεθερας οτι καποιες πηγα εκει..και γυρναει με υφος και μου λεει τι δεν επρεπε εγω τα ξαναεβαλα στην καταψυξη...τσατιστηκα και πηγα μεσα στο δωματιο και ερχεται και μου λεει τι θυμωσες?Για πλακα στο ειπα...εγινα τουρμπο,..εεε και μην κανετε ετσι μην θυμωνετε αμεσως και τετοια...δεν ξερω αν θα αντεξω ακομα πολυ εδω...μια απο αυτες τις μερες θα ρωτησω τους γονεις μου αν μπορω να παω να μεινω εκει με την μικρη...ο χρηστος ας κατσει με την μανα του αν θελει...
Αλλα εγω φταιω που αγχοθηκα και εκανα χωρο στον μικρο καταξυχτη να τα χωρεσει ολα...επρεπε να τον αφησω ρε...να δει η πεθερα μου μετα...αλλα τι λεω???Αυτη θα ηταν ικανη να βαλει και το κρεας παλι μεσα...συγνωμη ρε κοριτσια που σας επριξα αλλα επρεπε καπου να τα βγαλω...ο ανδρας μου ειναι με την μανουλα του...

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αμαν ρε παιδί μου αυτοί οι άντρες με τις μαμάδες τους....μη χαλιέσαι κορίτσι μου...απο τέτοια δυστυχώς θα έχεις αρκετά.κοίτα ναευχαριστηθείς τις γιορτές με το παιδάκι σου και μην κάνεις καμιά κίνηση χωρίς να το σκεφτείς καλά...μην έχεις καυγάδες χρονιάρες μέρες!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:αμαν ρε παιδί μου αυτοί οι άντρες με τις μαμάδες τους....μη χαλιέσαι κορίτσι μου...απο τέτοια δυστυχώς θα έχεις αρκετά.κοίτα ναευχαριστηθείς τις γιορτές με το παιδάκι σου και μην κάνεις καμιά κίνηση χωρίς να το σκεφτείς καλά...μην έχεις καυγάδες χρονιάρες μέρες!


συμφωνω απολυτα τη γνωμη μου τη ξερεις!!!! ολοι οι αντρες ειναι ιδιοι με τις μαμαδες τους.Γ@@μ@ΣΕ ΤΗΝ και κοιτα να περασεις ωραια στις γιορτες οπως ειπε και η φιλη εδω.και μη ξεχνας ειναι τα πρωτα σας χριστουγεννα σαν οικογενεια κοιταξτε να τα χαρειτε οσο μπορειτε με το παιδακι σας και ασε τη πεθερα να λεει οτι θελει.απο το ενα ας μπαινει και απο το αλλο ας βγαινει κανε πως δεν ακους ετσι μονο θα επιβιωσεις!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!! Τι κάνετε;
Πόπο, έχω τρελαθεί με τα κοριτσάκια σας! Θέλω επειγόντως και εγώ ένα!! Very Happy

Κορίτσια σήμερα είχα καβγά πρωί-πρωί με τον άντρα μου... Sad Ο μικρός αρρώστησε πάλι. Μου λέει ότι φταίει που κάνω παρέα με άλλες μητέρες με παιδιά. Δεν μπορώ να είμαι όμως κλεισμένη και συνέχεια μέσα. Ο Αντωνάκης είναι πολύ κοινωνικός και του αρέσει να βλέπει κόσμο και κυρίως παιδάκια. Χθες πήγαμε για ώρες με τη μητέρα και τη γιαγιά μου για ψώνια και το βράδυ ο μικρός ήταν μπουκωμένος.
Είμαι προβληματισμένη. Να κλειστώ μέσα ώσπου να χρονίσει ή θα μου λέει μετά η παιδιάτρος τα ίδια κάθε χειμώνα; Δεν αντέχω τις αρρώστιες. Το καημένο ταλαιπωρείται. Sad

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel καλημερα! δε νομιζω να φταιει που τον βγαζεις εξω αλλωστε ο καθαρος αερας μονο καλο κανει στα παιδακια αλλα προσπαθησε να μη τον πηγαινεις σε κλειστους χωρους με πολλα ατομα και αν θες για καλο και κακο κανε του και το εμβολιο της κοινης γριπης.εγω το κανω καθε χρονο στα κοριτσια μου και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!Εγω τελικα μια χαρα χτες!Ο ανδρουλης μου μετα τον καυγα εκατσε και εψαξε στο ιντερνετ και ειδε διαφορα και οταν βγηκα απο το δωματιο ειδα να αδειαζουν σιγα σιγα ξανα την κατάψυξη...η πεθερα αρχισε να μου μιλαει και να μου λεει και εγω ελεγα να μην τα ξαναβαλουμε μεσα και τετοια...ενοιωσα παντως πολυ ευχαριστηση...κριμα τα πραγματα βεβαια αλλα καλα να παθει και απο την αλλη...δεν θελω να ξερω τι θα γινοταν αν εβγαζα εγω την μπριζα...Μαρια μου ο καθαρος αερας ειναι οτι καλυτερο...να φανταστεις εγω στην Φλωρινα με -1 και την βγαζω...μην το φοβασαι αυτο...πρεπει να φταιει αυτο που ειπε και η ευη...να μην τον πηγαινεις σε κλειστο χωρο με αλλα παιδακια γιατι ετσι μονο μπορουν να αρρωστησουν...γιατι κρυο στην Αθηνα δεν νομιζω να εχετε...αλλα να του κανεις το εμβολιο που ειπε η ευη.Και εγω το εκανα στην μικρη μου.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχαχα τα φαγε η πεθερα;;;;; καλα να παθει αυτες ολο νομιζουν οτι τα ξερουν ολα! ολοι οι αλλοι δε ξερουμε τπτ μονο αυτες! αν και εγω ουσιαστικο προβλημα με το πεθερο εχω και οχι με τη πεθερα!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η αληθεια ειναι οτι εννοιωσα παρα πολυ ωραια...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ, κορίτσια! Θα το πω στη γιατρό για το εμβόλιο.Μπορώ να το κάνω στο ΙΚΑ;
Δυστυχώς όταν συναντιόμαστε με τις άλλες μαμάδες είμαστε σε κλειστούς χώρους...
Χαίρομαι που τελικά αποδείχτηκε ότι είχες δίκιο, Έλενα! Ευτυχώς εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα πεθερικά μου, αλλά μένουμε μισή ώρα μακριά. Αν ήμαστε κοντά, δεν ξέρω και εγώ πώς θα καταλήγαμε...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις Μαρια μου μενουμε στο ιδιο σπιτι...και εμεις δεν εχουμε κανενα προβλημα αλλα χτες ηταν η πρωτη φορα...εεε υπομονη 4 μηνες ακομα.//

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.Πείτε μου τί πρόγραμμα ύπνου ακολουθούν τα μωράκια σας κατα την διάρκεια της μέρας και πως τα κοιμίζεται?

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="mariabel"]Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Καλά, Έλενα η κόρη σου είναι τρέλα!!!! Δε χορταίνω να τη βλέπω!!!

Καλώς όρισες, ksapphire!!

Το νερό για το γάλα το βράζετε. Το νερό για τις κρέμες;
Εγώ δε βράζω τίποτα κορίτσια. Ούτε αποστείρωση... Δεν ξέρω αν κάνω καλά, αλλά μια και έχουμε φίλτρο, το εμπιστεύομαι. Εξάλλου ο μικρός τα βάζει ΟΛΑ στο στόμα. Κυλιέται κάτω και φυσικά όλα τα μικρόβια τα έχει φάει!!

Σε ευχαριστω και καλως σας βρηκα.
Εγω βραζω απο το βραδυ νερο , το βαζω σε θερμος και το χρησιμοποιω και για το γαλα και για την κρεμα και για να πινει.Εχω και ενα μπουκαλι με κρυο αποστειρωμενο νερο και το ανακατευω για να επιτυχω την καταλληλη θερμοκρασια.
Αλλα δεν πινει το νερο με τιποτα. Το φτυνει !

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια.Πείτε μου τί πρόγραμμα ύπνου ακολουθούν τα μωράκια σας κατα την διάρκεια της μέρας και πως τα κοιμίζεται?

Συνηθως κανει το εξης
Ξυπναει στις 0900, γυρω στις 11,00 την βαζω στο ρηλαξ και παιρνει εναν υπνακο μεχρι μια ωρα το πολυ.
Στις 1500 , την βαζω στην κουνια και αφου παιξει, φερει δηλαδη την κουνια αναποδα!!!, ξανακοιμαται για 1 με 2 ωρες περιπου.

Στις 2030, την πλενω, την αλλαζω και την βαζω σε καρεκλακι φαγητου. Μολις αρχισει την γκρινια, την ταιζω και την βαζω στην κουνια. Μεχρι τις 2130-2200 περιπου την εχει παρει ο υπνος.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia μου ξυπναει στις 7-7.30 τρωει και ξανακοιμαται μεχρι τις 9-9.30, μετα ξανακοιμαται στις 11.30 στις 15.00 και μετα το βραδυ στις 8.30-9.αυτη ειναι ηα καθημερινοτητα μας και την ακολουθοθμε πιστα.εγω την εμαθα απο τη μερα που την εφερα σπιτι να μην την κουναω για να κοιμηθει(μιας και εχω ασχημη εμπειρια απο τη μεγαλη) απλα τη βαζω μεσα στη κουνια της τη χαιδευω τη φιλαω της λεω ονειρα γλυκα φευγω κλεινω τη πορτα και αυτη το πολυ μεσα σε 2΄ εχει κοιμηθει.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki μου μοιάζουν αρκετά τα ωράρια μας.Και εμένα ξυπνάει γυρω στις 7-8 που της δίνω γάλα στο κρεββάτι και ξανακοιμάται μέχρι τις 9-9.30.Μέτα το φρούτο κοιμάται λιγάκι περίπου μια ωρίτσα γύρω στις 12.Το θέμα μου είναι μετά το μεσημεριανό που της το δίνω στις 2.Άλλοτε κοιμάται στις 3,άλλοτε στις 4 και άλλοτε δεν θέλει καθόλου να κοιμηθεί μέχρι της 8.30 που θα κάνουμε μπάνιο θα την ταίσω γάλα και θα κοιμηθεί(αυτό το βραδυνό ωράριο το ακολουθώ πιστά απο τότε που γεννήθηκε,και στις 9 το βράδυ το παιδάκι μου κοιμάται.Να φανταστείς είναι οκτώ μηνών και δεν έχει ξεφύγει ούτε μια μέρα).Το πρόβλημα μου είναι πως άν δεν κοιμηθεί μετα το μεσημεριανό είναι μεσα στην γκρίνια,τρίβει τα ματάκια χασμουργιέται αλλά δεν θέλει να κοιμηθεί.Να σημειώσω εδώ πως το μωρό μου το κοίμιζα αγκαλιά και κούνημα(τα λάθη της πρωτομάνας),εκτός απο το βράδυ που για έναν ανεξήγητο λόγο κοιμόταν μόνη της στο κρεββάτι της.Εδω και δέκα μέρες περίπου μόλις δώ ότι νυστάζει την πάω στο κρεββατάκι της και καταφέρνει να κοιμηθεί μόνη της,μερικές φορές με λίγο κλάμα όμως.Τι με συμβουλεύεται να κάνω?Να προσπαθήσω να βάλω πρόγραμμα στον ύπνο της το μεσημέρι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις