Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
409 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 409 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 42]

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έλενα, τέλεια ιδέα οι υπνόσακοι! Εμένα με έχουν βολέψει πάρα πολύ και ας είναι χωρίς μανίκι... Όταν ήμαστε εμείς μικρά υπήρχαν υπνόσακοι με μανίκια. Τώρα δε βρίσκεις εύκολα και αν βρεις δεν είναι βολικοί (δεν ανοίγουν απο κάτω).
Ειρήνη, εμείς ήσυχα περάσαμε. Αυτές οι γιορτές ήταν οι πιο ήσυχες που έχω περάσει ποτέ! Λόγω του Αντωνάκη δεν ξενυχτήσαμε και δεν πήγαμε πολλές επισκέψεις. Καλά ήταν όμως!
Την ημέρα κοιμάται ο Λευτέρης ή γενικά δε θέλει να κοιμηθεί;

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Έλενα, τέλεια ιδέα οι υπνόσακοι! Εμένα με έχουν βολέψει πάρα πολύ και ας είναι χωρίς μανίκι... Όταν ήμαστε εμείς μικρά υπήρχαν υπνόσακοι με μανίκια. Τώρα δε βρίσκεις εύκολα και αν βρεις δεν είναι βολικοί (δεν ανοίγουν απο κάτω).
Ειρήνη, εμείς ήσυχα περάσαμε. Αυτές οι γιορτές ήταν οι πιο ήσυχες που έχω περάσει ποτέ! Λόγω του Αντωνάκη δεν ξενυχτήσαμε και δεν πήγαμε πολλές επισκέψεις. Καλά ήταν όμως!
Την ημέρα κοιμάται ο Λευτέρης ή γενικά δε θέλει να κοιμηθεί;




καταλαβαινω οταν εχεις μωρο ειναι λιγο δυσκολο το ξενυχτι και οι επισκεψεις.... ξερω, και εμεις καπως ετσι ειχαμε σκοπο να περασουμε, μια και ο μπαμπας μας ηταν κουρασμενος, στο σπιτακι μας αγκαλιτσα με το Λευτερακη μας, αλλα τι να πω μας ματιασανε, ματιαστικαμε δεν ξερω, περασμενα ξεχασμενα παει ο παλιος ο χρονος...... ο ζουζουνος μου ειναι γενικα ενα πολυ γλυκο και ησυχο παιδι δεν ειναι γκρινιαρης δε φωναζει και οταν νυσταζει δεν τον σταματαει τιποτα!!!! τι να πω σε λιγακι θα τον κανω μπανιο, θα τον ταισω θα τον κοιμησω και θα παω και εγω, μηπως και προλαβω να κλεισω λιγακι τα ματια μου..... απο την πολυ αυπνια οταν μπορω να ξαπλωσω δε μπορω να κοιμηθω...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη μου, εύχομαι να μη σε ξενυχτήσει απόψε!
Καληνύχτα, κορίτσια!! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 24 417472

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μανουλιτσες μου ο μικρος μου κοιμηθηκε και τρεχω να προλαβω να κλεισω λιγακι τα ματακια μου....... φιλια πολλα στα ζουζουνακια σας!!! καληνυχτα!!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια,τι μου κανετε; Εμεις σημερα εχουμε παιδιατρο και καθε φορα με πιανει ενα αγχος αλλο πραγμα!Καθε φορα που κλαινε στο γιατρο απο το εμβολιο στο τσακ να κλαψω κι εγω.Ειμαι υπερβολικη;; γιατι ο αντρας μου με κοροιδευει.
Ελενα μια χαρα το δωρακι που σκεφτηκες ειναι τελειο και οικονομικο,δε θα μπορουσα να το σκεφτω!!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευη μου μαλλον αυτα θα παρω!Μην αγχονεσαι ευακι μου για τον παιδιατρο!Ολα καλα θα πανε...εμενα που εκλαψε μολις την ειδε???Ειναι για καλο τους!
Εμεις χτες ειχαμε ενα ατυχημα με τον ανδρα μου κοριτσια...και σημερα πηρα το χαπι για μετα...δεν ειμαστε στην φαση για δευτερο νινακι και οχι σε τοσο κοντινο διαστημα...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ουπςςς την οπισθεν δε τη ξερει ο Χρηστος;;; αχαχαχαχα

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βαλαμε σκουφακι...τρομαρα μας!!!Δεν εχουμε κανει ελευθερα ( χωρις σκουφο ) απο την γεννα και μετα...εχει κρυο εδω πανω...χαχα

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ενω εμεις της πεδιαδας που οσο να πεις ειμαστε πιο θερμοι δε φοραμε ποτε!!! αλλαααααα στη κρισιμη στιγμη οπισθεν!!!!!!
δε φοβαμαι στο γιατρο οτι δε θα παει κατι καλα αλλα τη διαδικασια.ποσα κιλακια και υψος εχει η Δημητρα;

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο σημερα μαλλον και εμεις αυτην την μεθοδο θα ξανα ακολουθησουμε!χιχι...7700 και 71 ποντους...της πηρα σολωμο σημερα...αυριο θα ειναι η μεγαλη μερα...περιμενω και εγω πως και πως να μου πεις οτι το νικολετακι εβαλε κανενα γραμμαριο παραπανω...εμεις δεν εχουμε αλλο εμβολιο μεχρι να χρονισει...τωρα θα παμε για απλη εξεταση στης 6 φεβρουαριου.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω να δεις πως ανυπομονω! αλλα τη βλεπω ψηλωσε πολυ και φυσικα βαρηνε.το αλλο το ωραιο;;; ολοι μου λενε αχχχχ πως βαρεινε ετσι τι το ταιζεις;;; τωρα τι να πω αφου 9 μηνων ειναι πλεον τι θα ζυγιζει 1 κιλο;;;ααα δεν αντεχονται πια αυτοι οι ενοχλητικοι!
παντως η μεθοδος της οπισθεν για μενα τουλαχιστον ειναι πολυ αποτελεσματικη και ποτε δεν ειχα απροοπτα!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευακη μου διαβαζα τα παλια μηνυματα που περιμεναμε τα μωρα μας...πω πω τι καιρος ε???Αντε θα περιμενουμε νεα απο την νικολετα μας!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχχχχχχ ...τα διαβαζα και γω πριν περιπου 2 βδομαδες και συγκινηθηκα! ναι οφειλω να ομολογησω πως μου λειπει αυτη η αναμονη,αυτο το κλοτσιδι,αυτα τα νευρα ,αυτη η φουσκωτη κοιλιτσα και αυτη η αναμονη τη γεννας!!!! θελω κι αλλο μωροοοοοοο μπουχουχου!! αλλα τωρα στα κοντα δε με βλεπω με τοση αφραγκια που με περιτριγυριζει με κοβω αν θελω να κανω κι αλλο να το κανω σε 11 χρονια που ξεπληρωνω το δανειο,δλδ στα 39 μου.αααα τι λεω τι ξεφτιλα στα 39 μου θα εχω κορη 18 ετων οποτε αποριπτεται!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μολις ηρθαμε απο το γιατρο..λοιποοοοον ειμαστε 7650 κιλα και 70 ποντους! επιτελους βαλαμε κιλακια αλλα ειμαστε στουμποι δεν ειμαστε ψηλες Crying or Very sad
μου ειπε να της δωσω φασολακια και αρακα αλλα φασολακια εγω ηδη της εδεινα εδω και 1.5 μηνα. τον ρωτησα και για τη δικη σου Ελενα που εχει ελευθερο φαγητο και μου ειπε πως αυτο το κανουν συνηθως οι γερμανοι γιατι εχουν δικο τους τροπο διατροφης,εμεις λεει οι ελληνες ακολουθουμε το διατροφικο συστημα της αμερικης.δε θα παθει μου λεει κατι αν φαει απλα θα του κατσει πολυ βαρυ γενικα μου λεει ασε το καλυτερα ας βαδισουμε με το δικο μας τροπο να μαστε σιγουροι.(αλλωστε και οι γονεις μας δε μεγαλωσαν με ειδικη διατροφη οτι να ναι τα διναν τοτε τα μωρα και τρωγαν και δε παθαν τπτ).ψαρι μου ειπε μετα το χρονο οπως και σπανακι μπροκολο κουνουπιδι και παντζαρι.αυτααααααα....αλλα νεα;

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντε το νικολετακι!Μπραβο!Τωρα ειμαστε παλι στα ιδια ευη μου.Για το γαλα του ειπες?Για το φαγητο η παιδιατρος μου δεν ειναι γερμανιδα αλλα ρωσιδα...απλα ειδε οτι εγω θελω να της δωσω και ακολουθησε αυτο το προγραμμα...στην νυφη μου ψαρι της εδωσε οταν μπηκε στο 10 μηνα...μα αυτο με το αμερικανικο προγραμμα νομιζω δεν ισχυει γιατι εγω εχω βιβλιο ( τομο ) που βασιζεται στην αμερικανικη παιδιατρικη...θα κοιταξω τι λεει για αυτους τους μηνες που ειμαστε τωρα...το ειχα σκοπο ετσι και αλλιως για να δω για τα δοντακια...γιατι δεν μπορω να σκεφτω που μπορει να ευθυνεται αυτη η γκρινια...αααα κοριτσια μου εκοψε τον απογευματινο υπνο...τωρα ξυπναει το μεσημερι και μετα κοιμαται μια και καλα το βραδυ...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μια χαρα ειναι τα μικρα σας. ο Παγκοσμιος Υγειας εχει ενα προγραμμα που βαζεις ολες τις μετρησεις ανα μηνα κ σου δειχνει με καμπυλες αν ειναι οκ σε υψος, βαρος κ.α σε σχεση με την ηλικια:
http://www.who.int/childgrowth/software/en/
και κατεβαζετε το: WHO Anthro for PC
κατεβαστε το και δειτε
Wink

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευακι μου το βρηκα...λοιποοοοννν.ειναι απο το βιβλιο αμερικανικη παιδιατρικη ακαδημια...η φροντιδα του μωρου και του μικρου σας παιδιου.Μου φαινεται υπερβολικο και δεν μου φαινεται οτι το ακολουθανε και πολυ εδω...

Ενδεικτικο ημερησιο διαιτολογιο για ενα μωρο οκτω εως δωδεκα μηνων...
πρωινο
1/4-1/2 φλυτζανι με δημητριακα ή λιωμενο με το πηρουνι τον κροκο ενος αυγου
1/4-1/2 φλυτζανι φρουτα κομμενα σε μικρους κυβους
120-180 γρ γαλα

δεκατιανο
1/2 φλυτζανι χυμο φρουτου
1/4 του φλυτζανιου τυρι κομμενο σε μικρους κυβους ή βρασμενα λαζανικα

γευμα
1/4-1/2 φλυτζανι κρεμα με γιαουρτι ή απαχο τυρι τυπου cottage
1/4-1/2 φλυτζανι κιτρινα λαχανικα
120 -180 γρ γαλα

απογευματινο
1/2 φλυτζανι χυμο φρουτου
1μπισκοτο ή κρακερακι για τα δοντια
1/4 του φλυτζανιου τυρι ή κρεας , κομμενα σε πολυ μικρους κυβους

δειπνο
1/4 του φλυτζανιου κοτοπουλο ή κρεας κομμενα σε μικρους κυβους
1/4-1/2 φλυτζανι πρασινα λαχανικα
1/4 του φλυτζανιου μακαρονια , ζυμαρικα ή πατατα
1/4 φλυτζανιου φρουτο
120-180 γρ γαλα

Πριν απο το βραδινο υπνο
180-240 γαλα

και απο κατω γραφει
οι διατροφικες συνηθειες ενος βρεφους διαφερουν απο χωρα σε χωρα.Το παραπανω διαιτολογιο αφορα τα βρεφη που ζουνε στις ΗΠΑ και μπορει με τροποποιησεις να εφαρμοσθει και στη χωρα μας, διατηρωντας ομως παντοτε τις βασικες αρχες λιγη ζαχαρη, λιγο αλατι, λιγα λυπαρα και προτιμηση στο ελαιολαδο...

λιγο πριν γραφει...
μπορειται ακομη να διευρυνετε το διαιτολογιο δινοντας του μαλακες τροφες οπως πουρε, γιαουρτι και κρεμα.Τα αυγα ειναι μια θαυμασια πηγη πρωτεινων, ομως στην αρχη δωστε μονο τον κροκο.
Λεει οοτι ειναι καταληλη εποχη να αρχισουμε να δινουμε κουταλακι να μαθει να τρωει μονο του το παιδι( αυτο λεω να το αρχισω σιγα σιγα )
Αναμεσα στις τροφες που μπορει να φαει με τα χερια ειναι το φρυγανισμενο ψωμι, τα καλοβρασμενα ζυμαρικα, μικρα κομματακια απο κοτοπουλο, ομελετα, δημητριακα και κομματακια μπανανας.
Επισης δεδομενου οτι μαλλον θα καταπινει χωρις να μασαει ποτε μην του προσφερετε μεγαλες ροδελες ωμου καροτου , ρογες σταφυλιου , ποπ κορν, ωμα μπιζελια, σελινο, σκληρα γλυκα ή αλλες σκληρες τροφες σε στρογγυλο σχημα.Πνιγμονη μπορει ακομη να προκληθει απο λουκανικο ή σουβλακι, γιάυτο θα πρεπει να κοβετε τις τροφες αυτες κατα μηκος και σε μικρα κομματια προτου τις δωσετε σένα παιδι της ηλικιας αυτης.

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε ενταξει τοτε αρα συμφωνει με αυτα που μου ειπε.αυγο ετσι κι αλλιως το ξαναπα στη μεγαλη μου εδωσε στο 10ο οποτε βαδιζουμε σωστα.κοιτα ο γιατρος μπορει να λεει ετσι αλλα εγω δεν τα ακολουθω κατα γραμμα.χθες για παραδειγμα ετρωγα σοκολατα και με κοιτουσε στο στομα ε να μη την δωσω;;; της εδωσα λοιπον και τι επαθε;; τιποτα

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για το γαλα του ειπες οτι το αλλαξες?
Ναι ειναι μεσα ο γιατρος σου αλλα ειναι υπερβολικο αυτο το διαιτολογιο...
Αυριο εγω θα της δωσω ψαρι και θα σας πω τι εγινε...αν της αρεσε ή οχι...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγα μη του πω ουτε με ρωτησε αυτη τη φορα αλλα και να με ρωτουσε δε θα το λεγα,δε χρειαζεται να τα ξερει κι ολα. απο τη στιγμη που δεν εχει προβλημα δε λεω τπτ αφου να φανταστεις πριν 20 λεπτα για βραδυ ηπιε 200μλ που ειχε να πιει εδω και παααρα πολυ καιρο.δε τον λεω τπτ λοιπον.μπορει το διαιτολογιο να ειναι οντως υπερβολικο αλλα ετσι εμαθα απο τη μεγαλη μου και μου φαινεται λογικο.αν αν ειχα ενα γιατρο σαν το δικο σου και μαθαινα διαφορετικα δε θα μου φαινοταν περιεργο.ασε που τωρα; τελευται δε μπορουμε να μασουλησουμε κατι μπροστα της ορμαει να της δωσουμ.χθες τρωγαμε πιτα και της εδεινα απο μεσα το ζυμαρακι μετα σοκολατα ααα της παιρνω και χυμο νεστλε και της δινω και καθε απογευμα απο 60 μλ.το πινει μονορουφι της αρεσει πολυ!!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αααα ναι???Και εγω θελω να της παρω αυτον τον χυμο αλλα ο Χρηστος δεν με αφηνει...προσπαθω λιγο λιγο να της δινω πορτοκαλι αλλα δεν το θελει.ααα και εγω της εδωσα την γεμισει απο την πιτα..το σπανακι γιατι τοσο αργα?σου ειπε?ειναι πολυ καλο!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Αααα ναι???Και εγω θελω να της παρω αυτον τον χυμο αλλα ο Χρηστος δεν με αφηνει...προσπαθω λιγο λιγο να της δινω πορτοκαλι αλλα δεν το θελει.ααα και εγω της εδωσα την γεμιση απο την πιτα..το σπανακι γιατι τοσο αργα?σου ειπε?ειναι πολυ καλο!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:
elzu έγραψε:Αααα ναι???Και εγω θελω να της παρω αυτον τον χυμο αλλα ο Χρηστος δεν με αφηνει...προσπαθω λιγο λιγο να της δινω πορτοκαλι αλλα δεν το θελει.ααα και εγω της εδωσα την γεμιση απο την πιτα..το σπανακι γιατι τοσο αργα?σου ειπε?ειναι πολυ καλο!

ειναι δυσκολοχωνευτα μαλλον γι αυτο,αφου και μενα το σπανακι με πειραζει να φανταστεις.παρε της ειναι ωραιος για τα μωρα γιατι για μενα σα νεροζουμι μου φανηκε

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παντως η Δημητρα και σπανκορυζο εφαγε και μπροκολο...και τα δυο τα τρωει με πολυ ορεξη αλλα δεν θα φαει πολυ...ενταξει αυτο ειναι και λογικο...παντως πολυ χαρηκα που εβαλε κιλα η Νικολετα...να μην αγχονεσαι και εσυ.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έυη μου μια χαρά είναι το κοριτσάκι σου.!!!!!Και στα κιλάκια της και στο ύψος της.Πάντως το σπανάκι το δίνουν αργά λόγω της μεταλικής γεύσης που αφήνει στο στόμα και επειδή είναι αρκετά δύσπεπτο.Ελενά μου μακάρι να μην έχετε κανένα απρόοπτο νινάκι τώρα που ετοιμάζεστε να φύγετε Γερμανία.Καλά τα μωράκια αλλά πάντα με σωστό προγραμματισμό για να μπορούμε να τα μεγαλώνουμε χωρίς στερήσεις κατά την γνώμη μου.Κορίτσια αλέθετε το φαγητό και το φρούτο????ή το δίνετε λιωμένο με το πιρούνι???Εγώ το αλέθω στο μίξεράκι,φοβάμαι να της το δώσω ακόμη σε κομμάτια να μην μου πνιγεί.Βέβαια της δίνω ψωμάκι και μπισκοτάκι.Χυμό δεν δοκίμασα ακόμη να της δώσω όμως είναι καλή ιδέα.Εύη αυτός που δίνεις έχει ζάχαρη?Ποιάς εταιρίας είναι?Της το δίνεις το απόγευμα αντί για νεράκι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις