Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
472 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 472 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 42]

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω χθες το ειχα αποφασισει και το εκανα σκουπισμα ξεσκονισμα,σιδερο 5ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ παρακαλω και φαγητο για χθες και σημερα.οποτε σημερα το μονο που εκανα ηταν να στρωσω κρεβατια και να βαλω 2-3 πιατα μεσα στο πληντυριο.απο το πρωι εχω το ενα ποδι πανω στο αλλο και δε κουνιεμαι καθολου!!!! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 328109 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 328109 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 328109 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 328109 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 328109 αμαν πια βαρεθηκα να κανω δουλειες και δε τελειωνουν ποτε οι ατιμες!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχα δεν ερχεσαι προς τα δω να σιδερωσεις τα 2 μου πλυντηρια χαχα Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 587529

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα και συ για 2 πληντυρια κανεις ολοκληρο θεμα;;; αα εγω μαζευω ολα της εβδομαδας και τα σιδερωνω με τη μια οποτε οπως καταλαβες 4 ατομα 5 πληντυρια την εβδομαδα.
λοιπον οδο και αριθμο και εφτααααασααααααααα το σιδερο στη πορτα σας!!! χιχιχι Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 517142

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μια χαρα με τα πλυντηρια μη μιλατε καθολου..το εχω σκεφτει αρκετες φορες: μα πως πλενανε ολα αυτα τα μαλλινα στο χερι παλια???τρελη κουραση!!!
εγω επαψα να της λεω μηηηηη γιατι χτυπιεται σαν υστερικο, αν της δινεις σημασια οταν κανει κτ κακο το κανει πιο συχνα η ατιμη....

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελα ντε, πως τα πλενανε?Θυμαμαι οταν ηρθαμε στην Ελλαδα , πριν κανουμε το σπιτι μας και βαλουμε το πλυντηριο ( στον Καναδα , φυσικα ειχαμε) , την μαμα μου και την Γιαγια μου καθε Σαββατο βγαζανε τις σκαφες και πλενανε.Ωρες ολοκληρες...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια, όντως, οι δουλειές δεν τελειώνουν ΠΟΤΕ!! Μου έχει περάσει η ιδέα καναδυό φορές να σταματήσω το σίδερο (η πεθερά μου δε σιδερώνει- μόνο τα εξωτερικά ρούχα και αν είναι ανάγκη), αλλά όπως πέρασε, έφυγε. Δεν μπορώ να διανοηθώ να σταματήσω το σίδερο... Πάλι καλά που δεν έχουμε και πλυσίματα στο χέρι!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!Τί να πώ και εγώ...το θέμα δουλείες και νοικοκυριό είναι πονεμένη ιστορία.Όταν είσαι και εργαζόμενη είναι και μεγάλη ταλαιπωρία.Συνήθως τις περισσότερες δουλείες τις κάνω μετά τις 8.30 που κοιμάται η μικρή.Έχετε δεί γυναίκα να πλένει μπαλκόνια στις 11 το βράδυ?Εγώ είμαι αυτή!Τι να κάνω,χάνω αρκετή ώρα απο τον βραδυνό μου ύπνο αλλά δεν γίνετε αλλιώς.Έτυχε να πλένω και τα χαλία βραδιάτικα στο μπαλκόνι.Και το μαγείρεμα το βράδυ το κάνω γιατί το πρωί φεύγω για το ιατρείο στις 8 και δεν προλαβαίνω.
Η γκρίνια μας κορίτσια συνεχίζεται...Απο ότι συμπεραίνω η Ευη έχει δίκαιο.Απλά πρέπει να το πάρω απόφαση...έχω μια γκρινιάρα μπέμπα.Πάντως απο φωνή άλλο τίποτε.Καμια φορά το μετανιώνω και νιώθω τύψεις αλλά εκείνη την στιγμή δεν μπορώ να συγκρατηθώ.Προσπάθησα να της δώσω και καμιά ψιλή μπατσούλα στα χέρια...και εκείνη γελάει.Μάλλον ούτε απο ξύλο θα καταλαβαίνει πολλά.
Σκεφτεστε για Γρεβενά Ελενάκι μου?Έχω ακούσει πως είναι πολύ όμορφο μέρος αλλά απο δουλείες δεν ξέρω τι γίνεται.Ίσως αν έχετε κανέναν γνωστό συγγενη εκεί απο την πλευρά του Χρήστου να σας κατατοπίσει καλύτερα.Ψαξε το και λίγο στο internet.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ksapphire"]
mariabel έγραψε:Κατερίνα μου, υπομονή! Sad Ξέρω και άλλο ένα κοριτσάκι που είναι τόσο γκρινιάρικο. Δεν ξέρω τι παίζει βέβαια με τη δική σου, αλλά μήπως είναι αυτός τρόπος έκφρασης για να γίνεται το δικό της; Μήπως να την αφήσεις να γκρινιάξει μέχρι να καταλάβει ότι δε θα γίνει αυτό που θέλει; Και να την πάρεις αγκαλιά, να της δώσεις φιλιά όταν είναι ήσυχη για να δει ότι αυτό επιβραβεύεται; Είχα διαβάσει κάπου ότι αυτό βοηθάει στον έλεγχο της συμπεριφοράς, αλλά αναφερόταν σε μεγαλύτερα παιδάκια. Δεν ξέρω αν βοηθάει και στη δική σου περίπτωση.

Δεν ξερω , τι να πω .Την αφηνω γενικα να γκρινιαζει γιατι μερικες φορες δεν μπορω να κανω αλλιως.Οτι και να της κανω , κλαιει.
Σημερα το απογευμα ηταν σχετικα ησυχη.Δεν μπορουσε να κουνηθει βεβαια γιατι εφαγε πολυ .Την γεμισα φιλια , την ταραξα μιλαμε.Και αυτη γελουσε.Δεν ξερω θα το κανω συστημα και θα δουμε.
Σε ευχαριστω πολυ Very Happy Very Happy
Κατερινάκι μου όταν σε ακούω να περιγράφεις την κατάσταση σου με την μικρή και την γκρίνια της είναι σαν να φωτογραφίζεις εμένα και την μπέμπα μου.Βρε παιδί μου ακριβώς την ίδια συμπεριφορά?Με το παραμικρό κλαίει και εμένα,και το δάκρυ κορόμηλο κορίτσια.Αφού με πιάνουν καμια φορά τα γέλια με την αστεία φατσούλα που κλαίει και λέω απο μέσα μου...καλά μπράβο ασπλαχνη μάνα!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταλαβα Ζεννια , αν φερουμε σε επαφη τις κορες μας , θα μας παρουν τα αυτια Shocked .
Ασε σκεφτομαι και γω οταν παω δουλεια τον Μαιο, τι θα κανω, και με 2 κιολας.Θα βγαινω και γω στα μπαλκονια στις 11.00 affraid

Που εισαι Ευη???????????Το σιδερο μου σε περιμενει!!!!ΧΑΧΑ.
Πως παει η διατα ρε συ.Εγω μεχρι στιγμης εχω χασει 3 κιλα.Καλα παω.Πηρα και μια ζωνη αδυνατισματος και την βαζω στην κοιλουμπα.Κατι κανει!Βρε Ζεννακι, δωσε μας καμια συμβουλη.
Εγω παλι σιδερωνω καθε μερα. Δεν μπορω οταν μαζευονται , τρελαινομαι .


Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 417472 σε ολες σας

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν κορίτσια μου γλυκά και ζουμπουρλούδικα!!!!Μερικές εν τάχει συμβουλές απο μένα για βοήθεια στην απώλεια των κιλών σας.
1.Πίνουμε 1-1,5 lt νερό την ημέρα.Ποτέ παραπάνω διότι κυνδυνεύουμε απο κατακράτηση υγρών και συνεπώς πρίξιμο της λέμφου.Εκτος βέβαια σε περιπτώσεις οπού οι νεφροί μας έχουν κάποιο πρόβλημα.
2.Κάθε πρωί μετά το πρωινό μας πίνουμε ένα ποτήρι χλιαρό νερό με τον χυμό μισού στυμένου λεμονιού.Βοηθά στην ημερήσια καύση των συσσωρευμένων λιπών του σώματος.Εκτός αν έχουμε πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και σε αυτή την περίπτωση το απαγορεύουμε.
3.Τρώμε 5 γεύματα την ημέρα.Πρωινό-δεκατιανό-μεσημεριανό-απογευματινό-βραδυνό.
4.Η σωστή διατροφή μας κάνει να χάνουμε τα κιλά μας και να μην τα ξαναπέρνουμε.Αρχίζει να λειτουργεί ο κοιμισμένος μας μεταβολισμός και κάνουμε καύσεις.Η δίαιτα είναι απαγορευτική.Χάνουμε κιλά και τα ξαναπέρνουμε αμέσως μόλις σταματήσουμε.
5.Μέχρι να φτάσουμε σε επιθυμητή απώλεια βάρους δεν γυμναζόμαστε συστηματικά εκτός απο αερόβια άσκηση για καύση λίπους.Εαν αθληθούμε συστηματικά οι μύες του σώματος θα ενεργοποιηθούν σε ακατάληλη ώρα και το βάρος μας θα παραμείνει σταθερό.
6.Δεν ανεβαίνουμε κάθε μέρα στην ζυγαριά,παρα μόνο μια φορά την εβδομάδα.Η σωστή απώλεια των κιλών μας φένεται μόνο κατα την εβδομαδιαία ζύγηση.
Λοιπόν σκέφτομαι να κάνω ένα δώρο στην παρέα μας.....ένα πλήρες ιατρικό διατροφολογικό πρόγραμμα απο μένα σε μια μανούλα,και διατροφολογική υποστήριξη μέχρι να φτάσει στο επιθυμητό και ιδανικό πάνω απο όλα βάρος.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ ναι βρε Ζεννια μου.Τελεια θα ηταν .Πως θα γινει? Θα κανουμε διαγωνισμο?Πως το σκεφτεσαι? Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 13953

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχα ζεννια μου...να μην ανεβαινουμε καθε μερα στην ζυγαρια!Εγω εχασα 4 κοριτσια χωρις διαιτα...απλα πηρα χαπια για τον θηροειδη,,,και σημερα πηρα τα αποτελεσματα και ειμαι μια χαρα!!!Οποτε μαλλον θα ελλτωσουμε την δοση!
Ναι ζεννια μου για Γρεβενα...δεν εχει συγγενης,...εναν παππου ο οποιος τον χειμωνα μενει θεσσαλονικη...Το εψαξα λιγο αλλα δεν εχει κατι...Απο την κουριερ που δουλευα,ειχα δει οτι δεν εχει δουλεια...μαλλον γιατι δεν εχουν λεφτα να στειλουν με κουριερ,,,
Κοριτσακια σκεφτομαι να φτιαξω blog με τα σχεδια μου και διαφορα αλλα...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ για το blog

Very Happy Very Happy Very Happy

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σκεφτηκα στο blog να εχω και τα υφασματα, τις κορδελες,τα χρωματα...να γραφω πως μου ερχεται μια ιδεα...πως δουλευω και τετοια...την ιδεα την ειχε ο Χρηστος!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ksapphire έγραψε:Αχ ναι βρε Ζεννια μου.Τελεια θα ηταν .Πως θα γινει? Θα κανουμε διαγωνισμο?Πως το σκεφτεσαι? Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 13953
Κοριτσάρες μου δεν μπορώ να αποφασίσω έτσι απλά για κάποια απο σας γιατί είστε η παρεούλα μου και σας αγαπάω όλες εξίσου.Λοιπόν θα το κάνω δώρο σε όποια μανούλα το έχει περισσότερο ανάγκη.Λοιπόν πείτε μου ύψος-κιλά-ηλικία.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω ειμαι 38 ετων, 1.78 υψος και 91 κιλα.
Πω πω λεω τα κιλα μου και με πιανει ταραχη.Πρωτη φορα τοσα!!!!ΠΙΚΡΑ

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
1,65, 87 , 27

Χαχα λες να το κερδισω εγω???

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:1,65, 87 , 27

Χαχα λες να το κερδισω εγω???

Εγω θα κερδισω, που ειμαι η γρια της παρεας χαχαχα
Πρεπει να δουμε αυριο τι θα απαντησει και η Ευη

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχετε ομως και απο δυο παιδακια...εγω εχω ενα...αλλα εχω θυροειδη...οποτε δικαιολογουμε...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:εχετε ομως και απο δυο παιδακια...εγω εχω ενα...αλλα εχω θυροειδη...οποτε δικαιολογουμε...


Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 186566

χιχιχι

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια χαααα σας εφαγα λαχανο και ναι κερδισα εγω!!!! 28 ετων,1.73 και κρατηθειτε 107 κιλα.οσο για τη διαιτα τη σταματησα για καποιο χαζο λογο και λεω να ξαναρχισω απο τη δευτερα παλι.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οχι ρε γαμωτο. Την πατησαμε Ελενη

Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 50580 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 39 50580

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχαχαχαχα Ζεννια πιασε δουλεια μεχρι το καλοκαιρι θελω να γινω κορμαρα!!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζεννακι που εισαι?Εχουμε νικητρια Very Happy

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα κατερινα....( Ευη μου χωρις να το μαθουν οι αλλες...θα μου την δωσεις ε?)
χαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις