Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
463 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 463 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 42]

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Γεια σου, Ειρήνη!
Ο Αντωνάκης κοιμάται. Αχ, ελπίζω να κοιμηθεί μέχρι το βράδυ ή αν ξυπνήσει να ξανακοιμηθεί σύντομα. Δεν ήθελα να κοιμηθεί τόσο νωρίς, αλλά με έφαγε με τη γκρίνια του. Πώς τον λένε τον δικό σου; Εμείς πάμε μαζί σε κιλά και ύψος. 9,400 κιλά, 74 εκατοστά είναι ο δικός μου.

Σχετικά με το γάλα... Κορίτσια αν ο γιατρός σας σας είπε ok, τότε καλά κάνετε και δίνετε εβαπορέ. Απλά μου έκανε εντύπωση...



λευτερη θα τον πουμε και τους 2 παππουδες μας ετσι τους λενε οποτε... ναι οντως τα μικρα μας συμβαδιζουν και να σου πω δεν ξερω σε ποιον απο τους 2 μοιαζει παντως ειναι κουκλακι!!!και εμενα κοιμοταν γιατι γκρινιαζε και μολις ακουστηκε!!! οσο για το γαλα και 2 φιλες μου απο 7 μηνων νουνου kid εδιναν τωρα τι να πω εμενα δε με αφηνει ο γιατρος μου!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι


μεγαλο βασανο ο υπνος αστα ειπαμε μη λες τιποτα εσυ, εμενα γ@*@το δε μπουσουλαει μα με τιποτα λεμε τι στο κρεβατι τι στο χαλι τιποτα ορθιος στεκεται και μονος του 3 με 4 δευτερολεπτα οχι πολυ!!!

μηπως η κορακλα σου θελει να βαλει σιδερο και δεν το αφηνεις το παιδι???

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirinifth έγραψε:
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι


μεγαλο βασανο ο υπνος αστα ειπαμε μη λες τιποτα εσυ, εμενα γ@*@το δε μπουσουλαει μα με τιποτα λεμε τι στο κρεβατι τι στο χαλι τιποτα ορθιος στεκεται και μονος του 3 με 4 δευτερολεπτα οχι πολυ!!!

μηπως η κορακλα σου θελει να βαλει σιδερο και δεν το αφηνεις το παιδι???




λεςςςςς;;;; και εγω να μη το καταλαβα;;; να ηθελε και γω να της εκοψα τη φορα;;;;;
παντως ειναι στο παιδι για το μπουσουλημα εμενα και οι 2 πρωτα μπουσουλησαν και μετα περπατησαν,της αδερφης μου πρωτα περπατησαν και μετα μπουσουλησαν.οπως και να χει δε πειραζει το καθενα εχει τους ρυθμους του.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα!! Τόσα παιχνίδια έχουν και πού τα χάνεις, πού τα βρίσκεις, εκεί που δεν πρέπει πάνε!!! Εμένα έχει μανία με τα καλώδια και με τις παντόφλες, παπούτσια. Δεν τον προλαβαίνω. Τα πιάνει με ένα χαμόγελο! Λες και έχει κάνει κατόρθωμα! Δεν μπουσουλάει ακόμα. Έρπει. Πού να μπουσουλήσει κιόλας!!!! Θα τον κυνηγάω σε όλο το σπίτι!

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ortikaki έγραψε:
eirinifth έγραψε:
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι


μεγαλο βασανο ο υπνος αστα ειπαμε μη λες τιποτα εσυ, εμενα γ@*@το δε μπουσουλαει μα με τιποτα λεμε τι στο κρεβατι τι στο χαλι τιποτα ορθιος στεκεται και μονος του 3 με 4 δευτερολεπτα οχι πολυ!!!

μηπως η κορακλα σου θελει να βαλει σιδερο και δεν το αφηνεις το παιδι???




λεςςςςς;;;; και εγω να μη το καταλαβα;;; να ηθελε και γω να της εκοψα τη φορα;;;;;
παντως ειναι στο παιδι για το μπουσουλημα εμενα και οι 2 πρωτα μπουσουλησαν και μετα περπατησαν,της αδερφης μου πρωτα περπατησαν και μετα μπουσουλησαν.οπως και να χει δε πειραζει το καθενα εχει τους ρυθμους του.




τωρα τον εχω αγκαλια γιατι ξυπνησε με γκρινια το καμαρι μου μαλλον τα δοντακια φταινε και σκεφτομαι αν συνεχισει ετσι αποψε να του δωσω λιγο depon θα δω... και τωρα μου κραταει τα χερια και παταει κουμπια αυτος γραφει εγω σβηνω........
οσο για την κορακλα σου για κανε μια δοκιμη οταν ξαναπαει στα ασιδερωτα δωσε της και το σιδερο να κανει και καμμια δουλιτσα βρε αδελφε δεν ειναι κακο...... ασε που θα ξερεις που ειναι Wink Wink

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:χαχαχα!! Τόσα παιχνίδια έχουν και πού τα χάνεις, πού τα βρίσκεις, εκεί που δεν πρέπει πάνε!!! Εμένα έχει μανία με τα καλώδια και με τις παντόφλες, παπούτσια. Δεν τον προλαβαίνω. Τα πιάνει με ένα χαμόγελο! Λες και έχει κάνει κατόρθωμα! Δεν μπουσουλάει ακόμα. Έρπει. Πού να μπουσουλήσει κιόλας!!!! Θα τον κυνηγάω σε όλο το σπίτι!


και εγω λεω αντε να μπουσουλησει να τον κυνηγαω και σιγουρα μολις το κανει θα τρεχω πισω του και θα γκρινιαζω μη αυτο μη εκεινο..... ολα τα παιδακια εχουν μανια με κατι εμενα με τις διαφημίσεις στην τηλεοραση και τα τηλεκοντρολ... οταν εχει διαφημισεις δε δινει σημασια σε τιποτα και σε κανενα ετσι καμμια φορα οταν ειναι να φαει κατι που δεν του πολυαρεσει βρισκω ευκαιρια και χωνω το κουταλι, αλλα μεχρι να τελειωσουν οι διαφημισεις....

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Very Happy Δώστου ένα φιλάκι και από μένα!
Εμένα κοιμάται ακόμα, αλλά θα σας αφήσω να πάω να κάνω καμιά δουλειά... Την προηγούμενη φορά που προσπάθησα να του δώσω Depon, κατέληξα να σφουγγαρίζω το σπίτι από τον εμετό που έκανε... Sad
Φιλιά πολλά στα νινάκια σας! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 417472

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε: Very Happy Δώστου ένα φιλάκι και από μένα!
Εμένα κοιμάται ακόμα, αλλά θα σας αφήσω να πάω να κάνω καμιά δουλειά... Την προηγούμενη φορά που προσπάθησα να του δώσω Depon, κατέληξα να σφουγγαρίζω το σπίτι από τον εμετό που έκανε... Sad
Φιλιά πολλά στα νινάκια σας! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 417472




φιλακια πολλα να δωσεις και εσυ στον κουκλο τον Αντωνακη σου, καλες δουλιτσες και καλο βραδυ .......

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε: Very Happy Δώστου ένα φιλάκι και από μένα!
Εμένα κοιμάται ακόμα, αλλά θα σας αφήσω να πάω να κάνω καμιά δουλειά... Την προηγούμενη φορά που προσπάθησα να του δώσω Depon, κατέληξα να σφουγγαρίζω το σπίτι από τον εμετό που έκανε... Sad
Φιλιά πολλά στα νινάκια σας! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 417472
Mαράκι μου άν έχετε πρόβλημα με το depon απο το στόμα ρώτα τον παιδίατρο αν μπορείς να του βάλεις υπόθετο αναλγητικό για όποιο πρόβλημα έχει το νινάκι σου.Ίσως σου το επιτρέψει.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zennia στις Πεμ Δεκ 29, 2011 11:30 am, 1 φορά

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι
Αχ ρε κοριτσάκι πόσο σας ζηλεύω που μπουσουλάτε!!!Εμένα η τεμπέλα ούτε λόγος να κάνει καμία προσπάθεια.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:Μαρια α;υτο το γαλα ειναι απο τον 6ο μηνα και ειναι απολυτα ασφαλες γι αυτη την ηληκια.και αν το καλοσκεφτεις στο εμποριο υπαρχουν τοσες διαφορετικες μαρκες σκονης ειναι δυνατον ολες να ειναι ποιοτικα ιδιες;;;ασε που ειναι πανακριβες και εγω λυπαμαι αλλα δε μπορω πλεον να ανταπεξελθω σε πολλα εξοδα οποτε περνοντας αυτο το γαλα εξικονομω επιπλεον χρηματα για να τα αξιοποιησω αλλου.με 2 παιδια και στεγαστικο δανειο τα εξοδα μου ειναι στο κοκκινο οποτε ας κανουμε και λιγο οικονομια τοσα και τοσα παιδια μεγαλωσαν με αυτο τι επαθαν;;;
Ευη μου συμφωνώ και εγώ με την σκέψη σου.Άντε γιατί νομίζω πως η υπερπροστατευτικότητα καμιά φορά μας βάζει σε λάθος δρόμους.Εγώ πάντως είμαι της παλιάς σχολής που λένε....ακόμη και να κάνει κρύο ντύνω την μικρή και πάμε βολτίτσα έξω,ή με τα μικρόβια και την καθαριότητα δεν είμαι μανιακή.Όλα σε λογικά πλαίσια πάντα.Μάλλον θα προσπαθήσω να δώσω εβαπορέ να δούμε τι θα γίνει.Πάντως βρε κορίτσια διάβασα σε ένα ιατρικό παιδιατρικό βιβλίο που έπεσε στα χέρια μου στο νοσοκομείο που δούλευω,πως τα μωράκια στην ηλικία των δικών μας θα πρέπει να πίνουν 450-500 ml γάλα καθημερινά.Αυτό για μας φαντάζει ακατόρθωτο.Πίνουμε γύρω στα 350-400 ml

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:

μια χαρούλα η κουκλίτσα σου, να σου ζήσει, χαίρομαι πολύ όταν ακούω μανούλες που μπορούν και θηλάζουν τα μωράκια τους, εγω δεν τα κατάφερα και στεναχωρήθηκα πολύ αλλα δεν πειράζει! αντε να μας βάλεις μια φωτο να τη δούμε και να τη βαλουμε στις υποψηφιες νυφουλες στη λιστα μας, εμεις οι αγορομανες... χαχαχα!!!

εχω τραβηξει αρκετα για να καταφερω να τη θηλασω..στην αρχη δεν ειχα ενημερωση κ εδινα και μπουκαλι.το παλεψα ομως παρολο που θηλαζε για 6 μηνες ανα μια ωρα!!!!!ειχα φτασει στα ορια μου....

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
cal έγραψε:
eirinifth έγραψε:

μια χαρούλα η κουκλίτσα σου, να σου ζήσει, χαίρομαι πολύ όταν ακούω μανούλες που μπορούν και θηλάζουν τα μωράκια τους, εγω δεν τα κατάφερα και στεναχωρήθηκα πολύ αλλα δεν πειράζει! αντε να μας βάλεις μια φωτο να τη δούμε και να τη βαλουμε στις υποψηφιες νυφουλες στη λιστα μας, εμεις οι αγορομανες... χαχαχα!!!

εχω τραβηξει αρκετα για να καταφερω να τη θηλασω..στην αρχη δεν ειχα ενημερωση κ εδινα και μπουκαλι.το παλεψα ομως παρολο που θηλαζε για 6 μηνες ανα μια ωρα!!!!!ειχα φτασει στα ορια μου....



μπραβο σου ομως καλα το εκανες εγω παντως αν κανω δευτερο που το θελω παρα πολυ θα ξαναπροσπαθησω μηπως και τα καταφερω γιατι θεωρω το θηλασμο στα μωρα πολυ σημαντικο, εγω οταν πλεον καταλαβα οτι δεν υπηρχε καμμια περιπτωση στεναχωρηθηκα παρα πολυ με πηρε λιγο απο κατω αλλα με πηρε χαμπαρι η μαια και μου ειπε οτι δε πειραζει να μη στεναχωριεμαι αλλες λεει δε θελουν να θηλασουν για να μη χαλασει το στηθος τους!!! καλα τρελαθηκα οταν το ακουσα και αυτο... ετσι να συνεχισεις οσο εχεις γαλα και μπορεις καλο ειναι!!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα η δικια μου, μας εχει ταραξει στις δυσοσμες γουλιες, βγαζει συνεχεια , και εχω βαρεθει να πλενω. Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 93981
Τρωει πολυ και ειναι υπερκινητικη και πολυλογου Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 875502 . Δεν μπουσουλαει ακομη απλα καθεται και δεν εχει ησυχια.Μας εχει τρελανει στην γκρινια κοριτσια. Σημερα με εφτασε στα ορια μου Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 679259
Δεν ξερω τι να την κανω πια scratch scratch scratch Μολις κοιμαται Sleep κανουμε παρτυ cheers cheers

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Γεια σας κορίτσια!
Να καλοσωρίσω τις καινούριες μανούλες! eirinifth και cal καλωσορίσατε!!!! Very Happy
Έλενα, η μικρή σου πολύ προχωρημένη!! Και στο φαγητό, αλλά και στο γιογιό!!! Very Happy Εγώ δεν μπορώ να φανταστώ με τίποτα τον Αντωνάκη να κάθεται σε γιογιό ακόμα...

καλως σας βρηκαμε...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ksapphire έγραψε:Εμενα η δικια μου, μας εχει ταραξει στις δυσοσμες γουλιες, βγαζει συνεχεια , και εχω βαρεθει να πλενω. Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 93981
Τρωει πολυ και ειναι υπερκινητικη και πολυλογου Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 875502 . Δεν μπουσουλαει ακομη απλα καθεται και δεν εχει ησυχια.Μας εχει τρελανει στην γκρινια κοριτσια. Σημερα με εφτασε στα ορια μου Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 679259
Δεν ξερω τι να την κανω πια scratch scratch scratch Μολις κοιμαται Sleep κανουμε παρτυ cheers cheers



κακο πραγμα αυτη η γκρινια σε καταλαβαινω απολυτα... ωρες ωρες τρελαινομαι παιρνω τα depon τα maximum δυο δυο τι να κανουμε ομως υπομονη, μηπως σου βγαζει δοντακια και εσενα???

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zennia έγραψε:
mariabel έγραψε: Very Happy Δώστου ένα φιλάκι και από μένα!
Εμένα κοιμάται ακόμα, αλλά θα σας αφήσω να πάω να κάνω καμιά δουλειά... Την προηγούμενη φορά που προσπάθησα να του δώσω Depon, κατέληξα να σφουγγαρίζω το σπίτι από τον εμετό που έκανε... Sad
Φιλιά πολλά στα νινάκια σας! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 21 417472
Mαράκι μου άν έχετε πρόβλημα με το depon απο το στόμα ρώτα τον παιδίατρο αν μπορείς να του βάλεις υπόθετο αναλγητικό για όποιο πρόβλημα έχει το νινάκι σου.Ίσως σου το επιτρέψει.

Θα την ρωτήσω, zennia! Ευχαριστώ!

cal έγραψε:
eirinifth έγραψε:

μια χαρούλα η κουκλίτσα σου, να σου ζήσει, χαίρομαι πολύ όταν ακούω μανούλες που μπορούν και θηλάζουν τα μωράκια τους, εγω δεν τα κατάφερα και στεναχωρήθηκα πολύ αλλα δεν πειράζει! αντε να μας βάλεις μια φωτο να τη δούμε και να τη βαλουμε στις υποψηφιες νυφουλες στη λιστα μας, εμεις οι αγορομανες... χαχαχα!!!

εχω τραβηξει αρκετα για να καταφερω να τη θηλασω..στην αρχη δεν ειχα ενημερωση κ εδινα και μπουκαλι.το παλεψα ομως παρολο που θηλαζε για 6 μηνες ανα μια ωρα!!!!!ειχα φτασει στα ορια μου....

Και εμείς cal, μια από τα ίδια!!! Τι κλάμα έριξα στην αρχή, που δεν ήθελε στήθος... Είχε συνηθίσει από την κλινική σε μπουκάλι (ήταν στην εντατική-όχι σε θερμοκοιτίδα, αλλά έπινε απο μπουκάλι). Τους 2 πρώτους μήνες όλη μέρα σχεδόν ήμουν με το στήθος έξω. Μου έλεγαν για μισή ώρα να θηλάζω και έλεγα: τι κάνω λάθος;;;; Έτρωγε για μιάμιση, δύο ώρες συνέχεια και μετά άπό μια ώρα πάλι πεινούσε. Με βοήθησε πολύ η παιδίατρος που έχω. Μου έλεγε να μην κοιτάω ρολόι και όποτε κλαίει να τον βάζω στο στήθος...

Κορίτσια, δεν ξύπνησε!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Μάλλον ξύπνησε, ήπιε γάλα και ξανακοιμήθηκε!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel σου ευχομαι να μεινει στο κρεβατακι του ησυχο ολο το βραδυ, το ιδιο βεβαια ευχομαι και σε εμενα που προς το παρον κοιμαται.............. ακομα!!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirinifth έγραψε:mariabel σου ευχομαι να μεινει στο κρεβατακι του ησυχο ολο το βραδυ, το ιδιο βεβαια ευχομαι και σε εμενα που προς το παρον κοιμαται.............. ακομα!!!!!

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Μακάρι!!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirinifth έγραψε:
ksapphire έγραψε:



κακο πραγμα αυτη η γκρινια σε καταλαβαινω απολυτα... ωρες ωρες τρελαινομαι παιρνω τα depon τα maximum δυο δυο τι να κανουμε ομως υπομονη, μηπως σου βγαζει δοντακια και εσενα???

Χα χα και γω δυο δυο τα depon.
Ναι, βγαζουμε και δοντακια αλλα γενικα ειναι γκρινιαρουλα . Ειχαμε περασει και κολικους αλλα απ οτι εχω καταλαβει ..της φταινε ολα . Ταυρινα παιδι μου !!!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:
Και εμείς cal, μια από τα ίδια!!! Τι κλάμα έριξα στην αρχή, που δεν ήθελε στήθος... Είχε συνηθίσει από την κλινική σε μπουκάλι (ήταν στην εντατική-όχι σε θερμοκοιτίδα, αλλά έπινε απο μπουκάλι). Τους 2 πρώτους μήνες όλη μέρα σχεδόν ήμουν με το στήθος έξω. Μου έλεγαν για μισή ώρα να θηλάζω και έλεγα: τι κάνω λάθος;;;; Έτρωγε για μιάμιση, δύο ώρες συνέχεια και μετά άπό μια ώρα πάλι πεινούσε. Με βοήθησε πολύ η παιδίατρος που έχω. Μου έλεγε να μην κοιτάω ρολόι και όποτε κλαίει να τον βάζω στο στήθος...

Κορίτσια, δεν ξύπνησε!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Μάλλον ξύπνησε, ήπιε γάλα και ξανακοιμήθηκε!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy



και εγω μια απο τα ιδια με τη διαφορα οτι αλλαξα παιδιατρο γιατι μολις περιεγραψα τη κατασταση-ολη μερα θηλασμο-μου ειπε να δωσω μπουκαλι. δεν ξερεις ποσο εκνευριστηκα..ο πωπος μου και ο καναπες ειχαν γινει ενα εκεινη την περιοδο για να "ξανακατεβει" το γαλα κ αυτη με περισσια ευκολια μου ειπε να καταφυγω στο μπουκαλι...και να εχεις κ τους γυρω που δεν καταλαβαιναν γιατι απλα ηταν η γενια του μπιμπερο....αστα δυσκολο πραγμα ο θηλασμος....

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ksapphire έγραψε:
eirinifth έγραψε:
ksapphire έγραψε:



κακο πραγμα αυτη η γκρινια σε καταλαβαινω απολυτα... ωρες ωρες τρελαινομαι παιρνω τα depon τα maximum δυο δυο τι να κανουμε ομως υπομονη, μηπως σου βγαζει δοντακια και εσενα???

Χα χα και γω δυο δυο τα depon.
Ναι, βγαζουμε και δοντακια αλλα γενικα ειναι γκρινιαρουλα . Ειχαμε
περασει και κολικους αλλα απ οτι εχω καταλαβει ..της φταινε ολα . Ταυρινα παιδι μου !!!





ακομα σου κανει κολικους??? και εμενα γκρινιαζει οχι πολυ την ημερα, αλλα αμα τον πιασει αστα αφου λεω να παιρνω τα depon χοντρικη για καλυτερη τιμη......... τις νυχτες τα πραγματα χειροτερευουν αρκετα, εχουμε γκρινια, κλαματα, δε θελει να κοιμηθει στο κρεβατι του μονο αγκαλια και η μαμα χωμα σου λεω τωρα......... λεω να παω να την πεσω λιγακι πριν αρχισει μπας και προλαβω να ρουφηξω λιγο λιγο υπνο......

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ortikaki έγραψε:λες να συνεχισω και σημερα ε;
ρε συ Ελενα και μενα μου φαινεται αδυνατο ενα μωρο 9 μηνων να κατσει σε γιογιο γιατι καταρχην ακομα δε καταλαβαινει οτι πρεπει να κατσει εκει για να κανει τσισα.( η Αντωνια μου εμενα καθαρισε 3 χρονων και 7 μηνων) οποτε μου φαινεται οχι απλα αδυνατο αλλα υπερφυσικο ενα μωρο να μαθει.παρολα αυτα ποτε δεν αποκλειω τπτ οποτε αν τα καταφερετε σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου γιατι αλλιως θα κανω παλι τα παμπερς πλουσια!! χιχιχι

Ευη μου δεν στοχευουμε στα τσισα...παμε για τα κακακια...που ξερουμε τι ωρα τα κανει...και που τα κανει παντα εκτος πανας...τα τσισα δεν μπορεις ακομα να το κανεις...αλλα αν κανει την αρχη με τα κακα ισως σιγα σιγα να καταλαβει και για τα τσισα...και εγω δεν πιστευω οτι θα κανουμε κατι αλλα εχω μια ελπιδα λογω των παραπανω που ειπα...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elzu έγραψε:
ortikaki έγραψε:λες να συνεχισω και σημερα ε;
ρε συ Ελενα και μενα μου φαινεται αδυνατο ενα μωρο 9 μηνων να κατσει σε γιογιο γιατι καταρχην ακομα δε καταλαβαινει οτι πρεπει να κατσει εκει για να κανει τσισα.( η Αντωνια μου εμενα καθαρισε 3 χρονων και 7 μηνων) οποτε μου φαινεται οχι απλα αδυνατο αλλα υπερφυσικο ενα μωρο να μαθει.παρολα αυτα ποτε δεν αποκλειω τπτ οποτε αν τα καταφερετε σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου γιατι αλλιως θα κανω παλι τα παμπερς πλουσια!! χιχιχι

Ευη μου δεν στοχευουμε στα τσισα...παμε για τα κακακια...που ξερουμε τι ωρα τα κανει...και που τα κανει παντα εκτος πανας...τα τσισα δεν μπορεις ακομα να το κανεις...αλλα αν κανει την αρχη με τα κακα ισως σιγα σιγα να καταλαβει και για τα τσισα...και εγω δεν πιστευω οτι θα κανουμε κατι αλλα εχω μια ελπιδα λογω των παραπανω που ειπα...




σου ευχομαι να κανεις οχι κατι μονο, αλλα να κανεις πολλα, και μετα να πεις και σε εμας πως, να το κανουμε και εμεις!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις