Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
486 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 486 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 42]

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:
ortikaki έγραψε:Μαρια α;υτο το γαλα ειναι απο τον 6ο μηνα και ειναι απολυτα ασφαλες γι αυτη την ηληκια.και αν το καλοσκεφτεις στο εμποριο υπαρχουν τοσες διαφορετικες μαρκες σκονης ειναι δυνατον ολες να ειναι ποιοτικα ιδιες;;;ασε που ειναι πανακριβες και εγω λυπαμαι αλλα δε μπορω πλεον να ανταπεξελθω σε πολλα εξοδα οποτε περνοντας αυτο το γαλα εξικονομω επιπλεον χρηματα για να τα αξιοποιησω αλλου.με 2 παιδια και στεγαστικο δανειο τα εξοδα μου ειναι στο κοκκινο οποτε ας κανουμε και λιγο οικονομια τοσα και τοσα παιδια μεγαλωσαν με αυτο τι επαθαν;;;
Ευη μου συμφωνώ και εγώ με την σκέψη σου.Άντε γιατί νομίζω πως η υπερπροστατευτικότητα καμιά φορά μας βάζει σε λάθος δρόμους.Εγώ πάντως είμαι της παλιάς σχολής που λένε....ακόμη και να κάνει κρύο ντύνω την μικρή και πάμε βολτίτσα έξω,ή με τα μικρόβια και την καθαριότητα δεν είμαι μανιακή.Όλα σε λογικά πλαίσια πάντα.Μάλλον θα προσπαθήσω να δώσω εβαπορέ να δούμε τι θα γίνει.Πάντως βρε κορίτσια διάβασα σε ένα ιατρικό παιδιατρικό βιβλίο που έπεσε στα χέρια μου στο νοσοκομείο που δούλευω,πως τα μωράκια στην ηλικία των δικών μας θα πρέπει να πίνουν 450-500 ml γάλα καθημερινά.Αυτό για μας φαντάζει ακατόρθωτο.Πίνουμε γύρω στα 350-400 ml

Ζεννια μου αυτο με το κρυο και την καθαριοτητα συμφωνω απολυτα!!!Εγω την εβγαλα και χτες και σημερα με -12 απο το σπιτι...βεβαια πολυ καλα ντυμενη και με το πλαστικο πανω απο το καροτσι!!!Ειχε πολυ γελιο ολοι εξω ηταν κουκουλομενοι με κατεβασμενα τα κεφαλια...και η Δημητρουλα ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ!!!Πεθανα στο γελιο μετα οταν σκεφτομουν το σκηνικο!!!
Για το αλλο που λες νομιζω οτι ειναι υπερβολικο κατι τετοιο....ξερουν ποσο θα φανε και θα πιουνε...δεν ειναι χαζα τα νινακια μας!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


σου ευχομαι να κανεις οχι κατι μονο, αλλα να κανεις πολλα, και μετα να πεις και σε εμας πως, να το κανουμε και εμεις!!!![/quote]

Θα το δουμε τον καινουργιο χρονο...μεσα στην επομενη εβδομαδα σκεφτομαι να της παρω...οταν θα κλεισουμε και τον 9 μηνα!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:
ortikaki έγραψε:λες να συνεχισω και σημερα ε;
ρε συ Ελενα και μενα μου φαινεται αδυνατο ενα μωρο 9 μηνων να κατσει σε γιογιο γιατι καταρχην ακομα δε καταλαβαινει οτι πρεπει να κατσει εκει για να κανει τσισα.( η Αντωνια μου εμενα καθαρισε 3 χρονων και 7 μηνων) οποτε μου φαινεται οχι απλα αδυνατο αλλα υπερφυσικο ενα μωρο να μαθει.παρολα αυτα ποτε δεν αποκλειω τπτ οποτε αν τα καταφερετε σε παρακαλω δωσε μου τα φωτα σου γιατι αλλιως θα κανω παλι τα παμπερς πλουσια!! χιχιχι

Ευη μου δεν στοχευουμε στα τσισα...παμε για τα κακακια...που ξερουμε τι ωρα τα κανει...και που τα κανει παντα εκτος πανας...τα τσισα δεν μπορεις ακομα να το κανεις...αλλα αν κανει την αρχη με τα κακα ισως σιγα σιγα να καταλαβει και για τα τσισα...και εγω δεν πιστευω οτι θα κανουμε κατι αλλα εχω μια ελπιδα λογω των παραπανω που ειπα...




κατα κανονα ομως Ελενα τα μωρα πρωτα καθαριζουν απο τσισα και μετα απο κακα ετσι ξερω εγω απο το δικο μου περιβαλλον και απο δικη μου εμπειρια γι αυτο το ειπα!!!!
λοιπον χθες ηπιε 180μλ και σημερα το πρωι 170μλ.ανεβηκαμε 100 μλ σχεδον τελικα ειχες δικιο τον ηθελε το χρονο της!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:
ortikaki έγραψε:Μαρια α;υτο το γαλα ειναι απο τον 6ο μηνα και ειναι απολυτα ασφαλες γι αυτη την ηληκια.και αν το καλοσκεφτεις στο εμποριο υπαρχουν τοσες διαφορετικες μαρκες σκονης ειναι δυνατον ολες να ειναι ποιοτικα ιδιες;;;ασε που ειναι πανακριβες και εγω λυπαμαι αλλα δε μπορω πλεον να ανταπεξελθω σε πολλα εξοδα οποτε περνοντας αυτο το γαλα εξικονομω επιπλεον χρηματα για να τα αξιοποιησω αλλου.με 2 παιδια και στεγαστικο δανειο τα εξοδα μου ειναι στο κοκκινο οποτε ας κανουμε και λιγο οικονομια τοσα και τοσα παιδια μεγαλωσαν με αυτο τι επαθαν;;;
Ευη μου συμφωνώ και εγώ με την σκέψη σου.Άντε γιατί νομίζω πως η υπερπροστατευτικότητα καμιά φορά μας βάζει σε λάθος δρόμους.Εγώ πάντως είμαι της παλιάς σχολής που λένε....ακόμη και να κάνει κρύο ντύνω την μικρή και πάμε βολτίτσα έξω,ή με τα μικρόβια και την καθαριότητα δεν είμαι μανιακή.Όλα σε λογικά πλαίσια πάντα.Μάλλον θα προσπαθήσω να δώσω εβαπορέ να δούμε τι θα γίνει.Πάντως βρε κορίτσια διάβασα σε ένα ιατρικό παιδιατρικό βιβλίο που έπεσε στα χέρια μου στο νοσοκομείο που δούλευω,πως τα μωράκια στην ηλικία των δικών μας θα πρέπει να πίνουν 450-500 ml γάλα καθημερινά.Αυτό για μας φαντάζει ακατόρθωτο.Πίνουμε γύρω στα 350-400 ml





zennia μου εμενα αν επινε οσο η δικη σου δε θα το εκανα θεμα αλλα εμενα επινε το πολυ 250μλ ημερησιως.οποτε θα μετρησω χθες το βραδυ και σημερα το πρωι με το neslac μου ηπιε συνολο 350μλ, οποτε τι να πω αρα ειναι γλυκαντζουρο η δικη μου και δε της αρεσε η σκονη που ειναι αρμιρουτσικη. εγω παντως σκονη δε ξαναδινω και ουτε στο γιατρο μου λεω οτι αλλαξα γιατι ειναι υπερ της σκονης και θα μου αρχισει το κυριγμα!

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα μανουλιτσες!!! πως περασατε τη νυχτα και τη μερα σας??? εμεις αλλη μια δραματικη νυχτα ελπιζω σημερα που ερχεται ο μπαμπας μας να κοιμηθω και εγω καμμια ωριτσα!!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:καλημερα μανουλιτσες!!! πως περασατε τη νυχτα και τη μερα σας??? εμεις αλλη μια δραματικη νυχτα ελπιζω σημερα που ερχεται ο μπαμπας μας να κοιμηθω και εγω καμμια ωριτσα!!!
Ειρήνη υπομονή βρε κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι άλλο να σου πώ.Καταλαβάνω είναι πολύ δύσκολα όταν το μωράκι είναι γκρινιάρικο.Εμείς μέχρι και τον 7ο μήνα είχαμε πανηγύρια στο σπίτι.Άπο τον 8ο κάπως ηρέμησαν τα πράγματα.Ευτυχώς κοιμάται αρκετά καλά το βράδυ.Όχι ότι δεν ξυπνάει,αλλά της δίνω την πιπίλα της και σε λίγο ξανακοιμάται.Άλλοτε με κλάματα,άλλοτε με ηρεμία.Που είναι ο μπαμπάκας σας αλήθεια?Δουλεύει μακρυά?

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zennia έγραψε:
eirinifth έγραψε:καλημερα μανουλιτσες!!! πως περασατε τη νυχτα και τη μερα σας??? εμεις αλλη μια δραματικη νυχτα ελπιζω σημερα που ερχεται ο μπαμπας μας να κοιμηθω και εγω καμμια ωριτσα!!!
Ειρήνη υπομονή βρε κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι άλλο να σου πώ.Καταλαβάνω είναι πολύ δύσκολα όταν το μωράκι είναι γκρινιάρικο.Εμείς μέχρι και τον 7ο μήνα είχαμε πανηγύρια στο σπίτι.Άπο τον 8ο κάπως ηρέμησαν τα πράγματα.Ευτυχώς κοιμάται αρκετά καλά το βράδυ.Όχι ότι δεν ξυπνάει,αλλά της δίνω την πιπίλα της και σε λίγο ξανακοιμάται.Άλλοτε με κλάματα,άλλοτε με ηρεμία.Που είναι ο μπαμπάκας σας αλήθεια?Δουλεύει μακρυά?



μολις κοιμηθηκε κοριτσια επιτελους!!!!
zennia μου υπομονη κανω, δε μπορω να κανω και αλλιως...... λεω θα ξεμυτισει και το τεταρτο να ηρεμισουμε για λιγο καιρο!!!! Ο μπαμπας μας ειναι στο χωριο μαζευει ελιτσες δε δουλευει το χειμωνα, το καλοκαιρι σε ξενοδοχειο!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirinifth έγραψε:
zennia έγραψε:
eirinifth έγραψε:καλημερα μανουλιτσες!!! πως περασατε τη νυχτα και τη μερα σας??? εμεις αλλη μια δραματικη νυχτα ελπιζω σημερα που ερχεται ο μπαμπας μας να κοιμηθω και εγω καμμια ωριτσα!!!
Ειρήνη υπομονή βρε κοριτσάκι μου δεν ξέρω τι άλλο να σου πώ.Καταλαβάνω είναι πολύ δύσκολα όταν το μωράκι είναι γκρινιάρικο.Εμείς μέχρι και τον 7ο μήνα είχαμε πανηγύρια στο σπίτι.Άπο τον 8ο κάπως ηρέμησαν τα πράγματα.Ευτυχώς κοιμάται αρκετά καλά το βράδυ.Όχι ότι δεν ξυπνάει,αλλά της δίνω την πιπίλα της και σε λίγο ξανακοιμάται.Άλλοτε με κλάματα,άλλοτε με ηρεμία.Που είναι ο μπαμπάκας σας αλήθεια?Δουλεύει μακρυά?



μολις κοιμηθηκε κοριτσια επιτελους!!!!
zennia μου υπομονη κανω, δε μπορω να κανω και αλλιως...... λεω θα ξεμυτισει και το τεταρτο να ηρεμισουμε για λιγο καιρο!!!! Ο μπαμπας μας ειναι στο χωριο μαζευει ελιτσες δε δουλευει το χειμωνα, το καλοκαιρι σε ξενοδοχειο!!
Ευτυχώς ματάκια μου γιατί νόμιζα ότι έχεις τον αντρούλη σου μακρυά.Είναι δύσκολο βρε κορίτσια να έχεις τον άντρα σου μακρυά και να χάνει στιγμές απο το μωρό του.Γιατί γκρινιάζει ο μικρούλης σου Ειρήνη?Εσύ που το αποδίδεις????

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι
Ευη μου άν θυμάμαι καλά εσύ μου μίλησες για πρόγραμμα στον ύπνο του μωρού.(αν θυμάμαι καλά!!)Εδώ και μια εβδομάδα έχω ξεκινήσει και εγώ να την κοιμίζω στις 12 μετά το φρούτο,και στις 3.30 μετά το φαγητό.ΣΩΤΗΡΙΑ!!!!!Και το μωρό κοιμάται εύκολα γιατί λειτουργεί το βιολογικό της ρολόι και εγώ έχω χρόνο για μένα αφού ξέρω τί ώρα θα κοιμηθεί.Να είσαι καλά βρε κοπέλα μου για την συμβουλή.Και μπορώ να πώ ότι δεν ζορίστηκα καθόλου να την βάλω σε πρόγραμμα...

eirinifth

eirinifth
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσακια μου μολις εφθασε ο μπαμπακας μας και θα σας αφησω πρεπει να ετοιμαστω μεχρι να ξυπνησει ο μικρουλης μας και να φυγουμε!! φιλακια πολλα πολλα, καλα να περασετε να χαιροσαστε τα παιδακια σας οτι επιθυμειτε, καλη πρωτοχρονια μανουλες!!! φιλια πολλα στα ζουζουνακια σας!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zennia έγραψε:
ortikaki έγραψε:απο τωρα κοιμαται;;;; μαρακι και εγω στο ευχομαι να κοιμηθει ολο το βραδυ γιατι αλλιως την εβαψες.κοριτσια το ξενυχτι δε παλευετε ευτυχως η δικη μου κοιμαται ολο το βραδυ.αυτη τη στιγμη η δικη μου μπουσουλαει μπουσουλαει παντου τραβαει και παιρνει να σκαλισει οτιδηποτε βρεθει μπροστα της.χθες αφερεθηκα μισο λεπτο στη τηλεοραση και την εψαχνα μετα στο σπιτι.τελικα τη βρηκα μεσα στη κρεβατοκαμαρα να σκαλιζει τη λεκανη με τα ασιδερωτα.ααααα λεω στο λακη πρεπει να βαλουμε λουρακι να μη τη χανουμε!!! χιχιχιχιχι
Ευη μου άν θυμάμαι καλά εσύ μου μίλησες για πρόγραμμα στον ύπνο του μωρού.(αν θυμάμαι καλά!!)Εδώ και μια εβδομάδα έχω ξεκινήσει και εγώ να την κοιμίζω στις 12 μετά το φρούτο,και στις 3.30 μετά το φαγητό.ΣΩΤΗΡΙΑ!!!!!Και το μωρό κοιμάται εύκολα γιατί λειτουργεί το βιολογικό της ρολόι και εγώ έχω χρόνο για μένα αφού ξέρω τί ώρα θα κοιμηθεί.Να είσαι καλά βρε κοπέλα μου για την συμβουλή.Και μπορώ να πώ ότι δεν ζορίστηκα καθόλου να την βάλω σε πρόγραμμα...




ειδες zennia μου που αυτο ηθελε και η μικρουλα σου;; οπως ξαναειπα στα μωρα αρεσει πολυ η ρουτινα της καθημερινοτητας,με το προγραμματακι ξερεις και συ τι σου γινετε και μπορεις να διαχειριστεις και το δικο σου χρονο πιο σωστα.πχ λες 3.30 κοιμαται οποτε λες αντε ακομα 5 λεπτα και θα εχω χρονο για να ηρεμησω ή να ασχοληθω με δουλιτσες. να σαι καλα παντως,αλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε εμπειριες και συμβουλες

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirinifth έγραψε:κοριτσακια μου μολις εφθασε ο μπαμπακας μας και θα σας αφησω πρεπει να ετοιμαστω μεχρι να ξυπνησει ο μικρουλης μας και να φυγουμε!! φιλακια πολλα πολλα, καλα να περασετε να χαιροσαστε τα παιδακια σας οτι επιθυμειτε, καλη πρωτοχρονια μανουλες!!! φιλια πολλα στα ζουζουνακια σας!!!



μμμμ και βγαζετε και αυτο το υπεροχο λαδακι ε;;;; καλως τον δεχτηκατε!
καταλαβαινω τη πρωτη σουσκεψη μολις τον ειδες"ουφ επιτελους θα ξεκουραστω και γω" ε;;;

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!!!
Επιτέλους κατάφερ ασήμερα να μπω. Χθες για πρώτη φορά κοιμήθηκε από τις 7 το βράδυ μέχρι τις 10 το πρωί!!!!! Βέβαια ξύπνησε περίπου πέντε φορές για γάλα, γιατί δεν είχε φάει κρέμα το βράδυ. Πού να φανταστώ ότι θα έριχνε τέτοιο ύπνο; Σήμερα πάλι κοιμάται από τις 7:30... Πρόλαβα όμως να του χώσω 90 γραμμάρια κρέμα. Μες στην γκρίνια ήταν. Για να δούμε πώς θα πάει το σημερινό...
Να σας ρωτήσω... Στην φρουτόκρεμα βάζετε μπισκότο; Αν ναι, ποιο;
Ωχ, μόλις τον άκουσα!!! Τα λέμε!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!
Επιτέλους κατάφερ ασήμερα να μπω. Χθες για πρώτη φορά κοιμήθηκε από τις 7 το βράδυ μέχρι τις 10 το πρωί!!!!! Βέβαια ξύπνησε περίπου πέντε φορές για γάλα, γιατί δεν είχε φάει κρέμα το βράδυ. Πού να φανταστώ ότι θα έριχνε τέτοιο ύπνο; Σήμερα πάλι κοιμάται από τις 7:30... Πρόλαβα όμως να του χώσω 90 γραμμάρια κρέμα. Μες στην γκρίνια ήταν. Για να δούμε πώς θα πάει το σημερινό...
Να σας ρωτήσω... Στην φρουτόκρεμα βάζετε μπισκότο; Αν ναι, ποιο;
Ωχ, μόλις τον άκουσα!!! Τα λέμε!
Ναι κοριτσάκι εγώ βάζω μπισκοτάκια 2 μαλιστα της nutricia τα βρεφικά.Είναι σε μπλέ χάρτινη συσκευασία και τα παίρνω απο το super market.Αν πάλι βάζω στην φρουτόκρεμα ακτινίδιο ή πορτοκάλι ή μανταρίνι που είναι πολύ ζουμερά της βάζω και 3 μπισκοτάκια.Εχω δοκιμάσει και δεν γίνεται πολύ γλυκειά απλά ρουφάει τα περριτά υγρά απο τα φρούτα.Πάντως και εγώ πέρνω πάνες απο τα lidl εδώ και 2 μήνες και τις έχω ευχαριστηθεί.Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με συγκάματα και ερεθισμούς,και κάνουμε και οικονομία.Αν θυμάμαι καλά και εσύ αυτές χρησιμοποιείς.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ, μόνη μου είμαι; Δεν είναι καμιά εδώ;;;; Μάλλον θα την κάνω και εγώ. Ο πρίγκιπάς μου ήπιε γαλατάκι και κοιμήθηκε αμέσως...
Κορίτσια είναι καμιά απο εσάς που θέλει να μείνει σύντομα έγκυος; Εγώ πάντως θέλω πολύ και πια δεν προσέχουμε.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Αχ, μόνη μου είμαι; Δεν είναι καμιά εδώ;;;; Μάλλον θα την κάνω και εγώ. Ο πρίγκιπάς μου ήπιε γαλατάκι και κοιμήθηκε αμέσως...
Κορίτσια είναι καμιά απο εσάς που θέλει να μείνει σύντομα έγκυος; Εγώ πάντως θέλω πολύ και πια δεν προσέχουμε.
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩΩΩΩΩ!!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zennia έγραψε:
mariabel έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!
Επιτέλους κατάφερ ασήμερα να μπω. Χθες για πρώτη φορά κοιμήθηκε από τις 7 το βράδυ μέχρι τις 10 το πρωί!!!!! Βέβαια ξύπνησε περίπου πέντε φορές για γάλα, γιατί δεν είχε φάει κρέμα το βράδυ. Πού να φανταστώ ότι θα έριχνε τέτοιο ύπνο; Σήμερα πάλι κοιμάται από τις 7:30... Πρόλαβα όμως να του χώσω 90 γραμμάρια κρέμα. Μες στην γκρίνια ήταν. Για να δούμε πώς θα πάει το σημερινό...
Να σας ρωτήσω... Στην φρουτόκρεμα βάζετε μπισκότο; Αν ναι, ποιο;
Ωχ, μόλις τον άκουσα!!! Τα λέμε!
Ναι κοριτσάκι εγώ βάζω μπισκοτάκια 2 μαλιστα της nutricia τα βρεφικά.Είναι σε μπλέ χάρτινη συσκευασία και τα παίρνω απο το super market.Αν πάλι βάζω στην φρουτόκρεμα ακτινίδιο ή πορτοκάλι ή μανταρίνι που είναι πολύ ζουμερά της βάζω και 3 μπισκοτάκια.Εχω δοκιμάσει και δεν γίνεται πολύ γλυκειά απλά ρουφάει τα περριτά υγρά απο τα φρούτα.Πάντως και εγώ πέρνω πάνες απο τα lidl εδώ και 2 μήνες και τις έχω ευχαριστηθεί.Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με συγκάματα και ερεθισμούς,και κάνουμε και οικονομία.Αν θυμάμαι καλά και εσύ αυτές χρησιμοποιείς.

Αχ, ωραία!! Ήρθε παρέα! Smile Ναι, zennia, από τότε που άρχισε να χωράει στις πάνες του Lidl χρησιμοποιώ αυτές. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Αλλάζουμε πια περίπου 5 πάνες την ημέρα και μας κοστίζει γύρω στα 27 ευρώ το μήνα.
Λέω να πάρω και εγώ από αυτά τα μπισκοτάκια. Εμένα η γιατρός έχει πει όχι πορτοκάλι, μανταρίνι, ακτινίδιο τον πρώτο χρόνο. Δε θα τη ρωτήσω για τα μπισκότα. Απλά θέλω να κάνω δοκιμή, μήπως αρχίσει να τρώει περισσότερο έτσι.

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ για τα μπισκοτάκια δεν την ρώτησα να σου πώ την αλήθεια.Είδα στην συσκευασία ότι είναι απο τον 6 μήνα και το τόλμησα.Η αλήθεια είναι οτι εμένα μου έτρωγε την φρουτόκρεμα καλύτερα με το μπισκοτάκι.ίσως γίνεται λίγο πιο γλυκειά.Δοκίμασε το και μην αγχώνεσαι γαι το τί θα πεί ο παιδίατρος.Καμιά φορα θα πρέπει να παίρνουμε πρωτοβουλίες για το καλό των μωρών μας.Είναι καλύτερο δηλαδή που κάποιες μανούλες δίνουν φρουτόκρεμα σε σκόνη γιατί τα μωράκια δεν τρώνε τα φρούτα φρέσκα με τίποτα????εγώ αυτό σκέφτηκα και είπα δεν πειράζουν και δύο μπισκοτάκια αρκεί να τρώει την φρουτόκρεμα.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνώ. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω! Smile
Δε φαντάζεσαι τι αγώνα έκανα για να φτάσει να τρώει όσο τρώει τώρα... Τις τελευταίες μέρες τρώει φρούτα πάνω από 100 γραμμάρια πολύ εύκολα, ενώ στην αρχή 30 με το ζόρι. Βελτιώθηκε και στη σούπα. Πάλι καλά!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:Συμφωνώ. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω! Smile
Δε φαντάζεσαι τι αγώνα έκανα για να φτάσει να τρώει όσο τρώει τώρα... Τις τελευταίες μέρες τρώει φρούτα πάνω από 100 γραμμάρια πολύ εύκολα, ενώ στην αρχή 30 με το ζόρι. Βελτιώθηκε και στη σούπα. Πάλι καλά!
Μπράβο βρε κορίτσι μου δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι γιατί και εγώ έκανα αγώνα να φτάσει να τρώει η μικρή μου αυτές τις ποσότητες και σε καταλαβαίνω.Πάντως με τόσο λίγο φαγάκι και τα κιλάκια του τα έχει μια χαρά οπότε να μην αγχώνεσαι καθόλου...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι, είναι πολύ μπουλουκάκι!! Very Happy

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω απο οταν εβαλα μανταρινι στην φρουτοκρεμα αρχισε να τρωει περισσοτερη ποσοτητα...αλλοι λενε ναι, αλλοι οχι...πειραματισου και βλεπεις..εγω βαζω μιση μπανανα, μισο αχλαδι, μισο μηλο και στιβω το χυμο απο 1 μανταρινι

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα και απο εμενα.οσο αφορα τα φρουτα εμεις δεν τα τρωμε καθολου!!Παιρνουμε τα ετοιμα οποτε αν βαλετε λιγο μπισκοτακι δεν ειναι κακο...τωρα αρχισα εγω να της δινω κομματακια απο αχλαδι, μανταρινι και μπανανα θα μπορουσα αλλα δεν δινω γιατι εχουμε θεμα με τα κακακια μας!
Κοριτσια ΧΙΟΝΙΖΕΙ!!!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ του βάζω μια μπανάνα, ένα μήλο και ένα αχλάδι. Μερικές φορές δύο αχλάδια εάν είναι μικρό το ένα. Φυσικά ό,τι περισσεύει το τρώω εγώ και μου αρέσει πολύυυυυ!! Απορώ γιατί δεν το τρώει! Smile
Κορίτσια, θα δοκιμάσω και μπισκοτάκι, αλλά και μανταρίνι. Αμάν πια. Όλο "μη" είναι αυτή η γιατρός. Δε θα το πω στον άντρα μου όμως, γιατί θέλει να ακολουθώ πιστά τις οδηγίες της παιδιάτρου!
Χιονίζει;; Τέλειαααααα!!! Very Happy
Έλενα, η μικρή σου δεν κάνει κακάκια πρωί και βράδυ; Πώς λοιπόν έχεις θέμα με αυτό και δε δίνεις μπανάνα;

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariabel έγραψε:
Έλενα, η μικρή σου δεν κάνει κακάκια πρωί και βράδυ; Πώς λοιπόν έχεις θέμα με αυτό και δε δίνεις μπανάνα;
Καλημερα κοριτσια πρωι πρωι απο εμενα...δεν ειχα υπνο...απο της 5 ειμαι ξυπνια...θελω να φυγει αυτο το 2011...δεν ηταν καθολου καλη χρονια για εμενα...μονο που γεννηθηκε η μικρη αλλα κατα τα αλλα δεν ηταν καθολου καλη χρονια...να φυγει...ουσττττ!!!
Μαρια μου κανει κακακια αυτες τις δυο φορες αλλα ζοριζεται παρα πολυ και αν της δωσω μπανανα ζοριζεται ακομα περισσοτερο και κατι μονο μια μικρη μπυλιτσα...την λυπαμαι πολυ αλλα κανω οτι μπορω να την βοηθαω...ας πουμε τα φρουτα που της δινω εχουν μεσα δημητριακα, δινω βρωμη και το γαλα αυτο ειχε πει η παιδιατρος ( το νεσλακ ) βοηθαει και αυτο...χιονισε και παλι ισα ισα ομως να σκεπασει τους δρομους και τις σκεπες...δεν ειμασταν για περισσοτερο γιατι δεν μπορεις να κυκλοφορισεις ευκολα...παντους ΟΛΑ τα πεζοδρομια ειναι γεματα παγο...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις